Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Aki jártasabb a témában mint én: a befektetési alapok hogyan működnek? Egyszer lehet csak fix összeget betenni és majd pár év múlva lesz belőle valami, vagy folyamatosan lehet teszem azt havi x összeget hozzátenni a befektetett összeghez, esetleg ha szükséges akkor kivenni belőle? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, NorbiLordi írta:

folyamatosan lehet teszem azt havi x összeget hozzátenni a befektetett összeghez, esetleg ha szükséges akkor kivenni belőle? 

Így működik. Figyelni kell a költségekre is, mert változó mennyit kérnek vételi és eladási díjként. Egyébként hosszabb távra érdemes venni alapot, általában 3-5 év az intervallum. Azt tudni kell, hogy mehet lefelé is, míg mondjuk ha állampapírt veszel annak fix hozama van, nem bukhatsz rajta. Bár annyit nem hoz, mint egy befektetési alap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Így működik. Figyelni kell a költségekre is, mert változó mennyit kérnek vételi és eladási díjként. Egyébként hosszabb távra érdemes venni alapot, általában 3-5 év az intervallum. Azt tudni kell, hogy mehet lefelé is, míg mondjuk ha állampapírt veszel annak fix hozama van, nem bukhatsz rajta. Bár annyit nem hoz, mint egy befektetési alap.

 

Köszi :) Arra gondoltam, hogy maximum egy 100.000-es összeggel nekiindulni a dolognak mert belátható időn belül ennyit tudnék biztosan nélkülözni, aztán ehhez szeretnék majd havonta x összeget hozzátenni, hogy azért gyarapodjon is. OTP-nél vagyok, az ő befektetési alapjaikat néztem, de majd úgyis vegyeset szeretnék kialakítani. Mivel még nem vagyok annyira anyagilag eleresztve ezért fontos a bármikor betehessek-kivehessek, csak erről nem írtak infót, de ha lehet akkor oké :D 

 

Állampapírokat is nézegettem, de nem kamatozik annyit, hogy ilyen "csekély" összeggel megérje szerintem nekem belevágni, maximum később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Figyelj majd oda, mert minden vételnek költsége lehet. Érdemes bemenni a bankba és ügyintézőtől tanácsot kérni, ha nem vagy otthon a témában. :) Van olyan Amundi alap, aminek nincs vételi díja, eladáskor vonnak le 2000 Ft-ot, szóval ez elég baráti. OTP alapokban nem vagyok járatos. Ha túl sok a vételi díj akkor nem érdemes apránként venni mert sose fogja behozni a költségeket. :D 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

NorbiLordi: a bankban minden kérdésedre válaszolnak. Még akkoris ha úgy mész be hogy egy forintot se raksz be semmiféle befektetésbe és csak fel akarod mérni a lehetőségeid akkor is hajlandóak akár fél-egy órát is beszélni veled, hogy teljesen képbe hozzanak. Nekem ennek kapcsán kifejezetten pozitivak a tapasztalataim.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

NorbiLordi: a bankban minden kérdésedre válaszolnak. Még akkoris ha úgy mész be hogy egy forintot se raksz be semmiféle befektetésbe és csak fel akarod mérni a lehetőségeid akkor is hajlandóak akár fél-egy órát is beszélni veled, hogy teljesen képbe hozzanak. Nekem ennek kapcsán kifejezetten pozitivak a tapasztalataim.

Persze, mert minden ügyfél számít, még a jövőbeli is. :) A különböző alapok tulajdonságai, rugalmassága is fontos szempont, de a tapasztalat azt mutatja, hogy az ügyfelek oda mennek üzletelni végül, ahol a leginkább elégedettek voltak a tájékoztatással. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
6 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Folyamatban van. Most telik le a próbaidő, amit a kiadó szeretett volna. Szeptemberben lesz csak fejlemény.

Drukkokok, hogy bejöjjön a Te számításod is, és a kiadó is elégedett legyen! Ez lehet a kölcsönösen gyümölcsöző munkaviszony alapja. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.