Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Na gyerekek, meglett a felsőfokú komplex angol nyelvvizsgám :oops: Durva belegondolni, hogy ha a papírt nézem lényegében az angol nyelvet kimaxoltam :D 

Gratulálok. :clap:

 

1 órával korábban, Iqvi írta:

Óriási gratula!:clap: Én októberben megyek, még csak a sima B2-re.

Sok sikert előre is. Ha eleget készülsz rá, akkor simán meglehet. A B2 nyelvvizsgát nem nehéz megszerezni, nálunk volt olyan, aki annyira nem volt csúcsszuper angolból, de még így is átment rajta. Annyi segítség szóbelin: ha esetleg nem jut eszedbe egy szó, akkor írd körbe. Nekem így történt, nem jutott eszembe az utánfutó. Hát körülírtam. Egyből leesett a tanárnak. Mondjuk jó fej volt. Star Warsról beszélgettünk előtte. (nem volt elragadtatva Han halálától...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvasom, hogy Tom Kane (Yoda, Yularen és még sok karakter + TCW narrátora) visszavonul. A legutóbbi strokeja után úgy döntött Tom, hogy 59 évesen visszavonul a szinkronszínészettő.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Már elkezdtem, mindhárom angoltanáromtól kapok valamennyi feladatot. Az egyik egy egész gyakorló könyvet adott, azt mondta ceruzával simán kitölthetem. Plusz most már heti 7 órám van angolból, szóval remélem meglesz.

 

Ha nézel valamit angolul és nem nagyon kell nézned a feliratot mert anélkül is érted, ha olvasol bármit és nem kell nagyon szótárazni, akkor bőven meg lesz. Beszédkészséget meg gondolom gyakoroljátok.

 

Én mindig azt mondtam, meg vallom most is, hogy a legkönnyebben így ragadnak meg dolgok az emberben. Én például már gimiben sem gondolkoztam sosem ezeken az igeidőkön, hanem magamtól jött, mert már akkor is mindent angolul néztem. Inkább csak összezavartak ezek, mikor számonkérés volt :D 

 

Amit utáltam B2-őn meg C1-en is, azok a szóbeli tételek. Most C1-en például a nyugdíjasok voltak a téma, hogy miért jó nekik pl. ha nyugdíj mellett dolgozhatnak meg hasonló nyalánkságok. Ezek azok amiről magyarul sincsen véleményem nagyon, nem hogy angolul beszéljek róla. De a többi két téma szerencsére a home office-ról szólt, meg Magyarország közlekedéséről, és mivel az utóbbi eléggé foglalkoztat napi szinten is ezért arról könnyű volt 3 percben beszélni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.