Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

No én is szeretnék tanácsot kérni. Van egy lány akivel egy ideje kerülgetjük egymást, randiztunk párszor. Két hete volt egy nagyobb beszélgetésünk, hogy mindkettőnknek kell a másik, de kicsit dilemmázik, mert nem vagyok mindig annyira határozott amennyire ő szeretné, de ugyanakkor nagyon figyelmes vagyok stb ami viszont tetszik neki. Meg sokat is dolgozik, sokszor örül ha 2 szabadnapja van egy héten, és abban sem biztos hogy beleférne az idejébe. De a vonzalom viszont kölcsönös. Egyelőre úgy beszéltük meg, hogy decemberben majd eldönti hogyan tovább addig én is tudok koncentrálni a záróvizsgámra.

 

Viszont azon gondolkozok, hogy akkor lennék az a határozott ember akit ő akar, és megmondanám neki személyesen, hogy folytassuk együtt. De kicsit bizonytalan is vagyok, hogy valóban ez lenne e a helyes, vagy ez túl nyomulós lenne és tényleg várjak amíg ő dönt? Néha nehéz rajta kiigazodni, de ő se mindig tud magán :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most gondolhatod, hogy ha neked nehéz megfejteni a lányt akkor mi mit szóljunk: nekünk egy öt soros bekezdésből kell megoldani, hogy mit kéne mondani neki, hogy jó legyen :D Komolyra fordítva a szót: minden ember más és nem hiszem hogy innen távolról ezt meglehetne fejteni. Nyilván számít, hogy amikor megbeszéltétek, hogy decemberben kitalálja, hogy mit szeretne akkor mennyire határozottan tolta ezt az ötletet? Úgy tűnt nagyon elzárkózik, hogy előbb legyen valami? Az biztos hogy elég fura, hogy egy hónapot kell gondolkodjon egy ilyen dolgon. Két szabadnap egy héten azért nem olyan kevés, pláne felnőtt embereknél.

Nyilván olyasminek ne akard mutatni magad ami nem vagy, de igazából ennek a helyzetnek a megítélésében messze te vagy a legkompetensebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bomarr írta:

Na most gondolhatod, hogy ha neked nehéz megfejteni a lányt akkor mi mit szóljunk: nekünk egy öt soros bekezdésből kell megoldani, hogy mit kéne mondani neki, hogy jó legyen :D Komolyra fordítva a szót: minden ember más és nem hiszem hogy innen távolról ezt meglehetne fejteni. Nyilván számít, hogy amikor megbeszéltétek, hogy decemberben kitalálja, hogy mit szeretne akkor mennyire határozottan tolta ezt az ötletet? Úgy tűnt nagyon elzárkózik, hogy előbb legyen valami? Az biztos hogy elég fura, hogy egy hónapot kell gondolkodjon egy ilyen dolgon. Két szabadnap egy héten azért nem olyan kevés, pláne felnőtt embereknél.

Nyilván olyasminek ne akard mutatni magad ami nem vagy, de igazából ennek a helyzetnek a megítélésében messze te vagy a legkompetensebb.

 

Hát igazából lassan egy éve tart ez a sztori. Neki az kellett az első randik alkalmával, hogy azt a nagy fellángolást érezze, aztán mivel nem így történt ezért maradtunk barátok. Ilyen szempontból mások vagyunk, mert nekem amúgyis kicsit több idő kell megismerni a másikat, meg nem vagyok a siettetős fajta. Egyébként azután is beszéltünk szinte minden nap, meg elhívtuk a másikat ilyen-olyan programra, koncentre-színházba stb.

 

Én már azon a véleményen voltam, hogy ő elengedte magában ezt a dolgot, de két hete ő hozta fel ezt a témát, hogy ő úgy érzi hogy mintha még mindig lenne köztünk vonzalom, de hogy valahogy egyikünk sem mer lépni. Mondtam neki, hogy én is így érzem, meg gondolkoztam is rajta, hogy megmondom neki. Ekkor szegezte nekem a kérdést, hogy mikor szerettem volna ezt közölni vele? Mondtam neki, hogy most eléggé sok felé vagyok, egyszerre kell a munkahelyemen teljesítenem, anyukámmal sincs minden rendben és nem egyszer bőgve hív fel, most meg itt a záróvizsga is, és így se érzem magam nagyon stabilnak most lelkileg, és be vagyok feszülve ígyis. Ha esetleg nemet mond vagy bármi, akkor félek tőle hogy ilyen utolsó csepp lenne és kiborulnék, amire most nincs szükségem. Mondjuk jogos a kérdés, hogy ha decemberben nemet mond, akkor miért ne borulhatnék ki, de legalább a záróvizsgáig szeretném megőrizni a maradék józan eszemet, utána nekem már mindegy mi jön.

 

A kiborulás részt már nem mondtam el neki, de ebből lett az, hogy akkor decemberig majd végiggondolja. De ő amúgy is ilyen, a randik után már fél órával Messengeren ment az elemzés, hogy mi volt jó meg mi nem. Úgyhogy kicsit ilyen fura, szerintem nem mer a szívére hallgatni valamiért. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Én már azon a véleményen voltam, hogy ő elengedte magában ezt a dolgot, de két hete ő hozta fel ezt a témát, hogy ő úgy érzi hogy mintha még mindig lenne köztünk vonzalom, de hogy valahogy egyikünk sem mer lépni. Mondtam neki, hogy én is így érzem, meg gondolkoztam is rajta, hogy megmondom neki. Ekkor szegezte nekem a kérdést, hogy mikor szerettem volna ezt közölni vele? Mondtam neki, hogy most eléggé sok felé vagyok, egyszerre kell a munkahelyemen teljesítenem, anyukámmal sincs minden rendben és nem egyszer bőgve hív fel, most meg itt a záróvizsga is, és így se érzem magam nagyon stabilnak most lelkileg, és be vagyok feszülve ígyis. Ha esetleg nemet mond vagy bármi, akkor félek tőle hogy ilyen utolsó csepp lenne és kiborulnék, amire most nincs szükségem. Mondjuk jogos a kérdés, hogy ha decemberben nemet mond, akkor miért ne borulhatnék ki, de legalább a záróvizsgáig szeretném megőrizni a maradék józan eszemet, utána nekem már mindegy mi jön.

Lehet félreértem, de akkor a lány mondta neked, hogy szerinte kettőtök közt van vonzalom, mire te mondtad, hogy szerinted is, de inkább a záróvizsgádig ne tisztázzátok a dolgot és csak utána mondja el, hogy szeretne-e valami komolyat?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Bomarr írta:

Lehet félreértem, de akkor a lány mondta neked, hogy szerinte kettőtök közt van vonzalom, mire te mondtad, hogy szerinted is, de inkább a záróvizsgádig ne tisztázzátok a dolgot és csak utána mondja el, hogy szeretne-e valami komolyat?

 

Hát ő ugye kérdezte, hogy mikor gondoltam elmondani. Mondtam, hogy nem tudom, de záróvizsgáig lehet vártam volna. Egyébként félreérthető voltam, a munkahely-anyu kombót kihagytam, azt csak magyarázatként írtam most le.

 

Aztán erre mondta hogy jó, akkor majd addig eldönti. De mondtam neki, hogy nem muszáj azt megvárni, dönthet előbb is, de erre nem mondott semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja értem. Ez alapján akkor kellett neki egy kifogás hogy még húzhassa egy kicsit a dolgot. Ha nem túl megterhelő és idegőrlő a várakozás akkor én valszeg kivárnám azt az egy hónapot. De ha megint előrukkol valamivel decemberben amivel tovább húzza a dolgot, akkor hagynám az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Bomarr írta:

Ja értem. Ez alapján akkor kellett neki egy kifogás hogy még húzhassa egy kicsit a dolgot. Ha nem túl megterhelő és idegőrlő a várakozás akkor én valszeg kivárnám azt az egy hónapot. De ha megint előrukkol valamivel decemberben amivel tovább húzza a dolgot, akkor hagynám az egészet.

 

Köszi :) Hát lehet, hogy tényleg megragadta, hogy decembert mondtam, hogy jó akkor legyen az és van valami fix. Én mondtam neki, hogy engem az se zavar ha heti 1x látom csak legyen valami, mert sose tudjuk meg, hogy mi lenne ebből. 

 

Lehet megvárom akkor. Nem is ez a megterhelő benne, hanem hogy mivan ha nem is akar gondolkodni, csak kíváncsi hogy merek e előbb lépni. De már lehet én gondolom túl a dolgot :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mással is előfordul mostanában, hogy ebben a szokásos megfázós, köhögős (és sajnos újabban covidos) időszakban gyakrabban beteg, mint korábban ilyen időszakokban? Én korábban minden évben voltam megfázva ilyenkor ősszel, de max egyszer, utána semmi bajom nem volt. Most meg szeptember óta kb. non stop meg vagyok fázva. Miután sikerül meggyógyulnom, kb. 1 hétig egészséges vagyok, utána meg megint elkapok valamit (nem kizárt, hogy közben a covid is átment rajtam, csak az oltásnak köszönhetően megfázásnak tűnt az is - szobatársam legalábbis volt igazoltan covidos, meg a kolis öntevékeny körben is, amiben benne vagyok többen is voltak igazoltan covidosak mostanában). Pedig hordom az FFP2 maszkot, már jóval azelőtt elkezdtem megint hordani, hogy újra kötelezővé tették volna (kb szeptember közepétől már hordom)

 

Ez lehet amiatt, hogy az első felében, illetve tavaly bevezetett korlátozások alatt úgymond "felejtett" az immunrendszerem? Értem ez alatt, hogy kevésbé volt kitéve kórokozóknak azidő alatt (tavaly ekkor a korábbi évekkel ellentétben nem voltam beteg - gondolom valamennyit ért a maszkhordás)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Yoda József írta:

Mással is előfordul mostanában, hogy ebben a szokásos megfázós, köhögős (és sajnos újabban covidos) időszakban gyakrabban beteg, mint korábban ilyen időszakokban? Én korábban minden évben voltam megfázva ilyenkor ősszel, de max egyszer, utána semmi bajom nem volt. Most meg szeptember óta kb. non stop meg vagyok fázva. Miután sikerül meggyógyulnom, kb. 1 hétig egészséges vagyok, utána meg megint elkapok valamit (nem kizárt, hogy közben a covid is átment rajtam, csak az oltásnak köszönhetően megfázásnak tűnt az is - szobatársam legalábbis volt igazoltan covidos, meg a kolis öntevékeny körben is, amiben benne vagyok többen is voltak igazoltan covidosak mostanában). Pedig hordom az FFP2 maszkot, már jóval azelőtt elkezdtem megint hordani, hogy újra kötelezővé tették volna (kb szeptember közepétől már hordom)

 

Ez lehet amiatt, hogy az első felében, illetve tavaly bevezetett korlátozások alatt úgymond "felejtett" az immunrendszerem? Értem ez alatt, hogy kevésbé volt kitéve kórokozóknak azidő alatt (tavaly ekkor a korábbi évekkel ellentétben nem voltam beteg - gondolom valamennyit ért a maszkhordás)

Barátnőm lényegében 6 hete folyamatosan beteg. Én Október óta 2x voltam táppénzen köhögéssel, ami nagyon nehezen múlik. Semmi más tünetem nincs, csak köhögés. Szóval nem, nem vagy egyedül sajnos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam pont a fordítottja van, régebben nem volt olyan őszi-téli időszak amikor legalább 2x ne lettem volna beteg, de utóbbi években 1x voltam dokinál csak, akkor is átjelentkezés miatt. Csodálkozok is rajta, hogy nem ért el semmi :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 11. 10. - 11:47, NorbiLordi írta:

No én is szeretnék tanácsot kérni. Van egy lány akivel egy ideje kerülgetjük egymást, randiztunk párszor. Két hete volt egy nagyobb beszélgetésünk, hogy mindkettőnknek kell a másik, de kicsit dilemmázik, mert nem vagyok mindig annyira határozott amennyire ő szeretné, de ugyanakkor nagyon figyelmes vagyok stb ami viszont tetszik neki. Meg sokat is dolgozik, sokszor örül ha 2 szabadnapja van egy héten, és abban sem biztos hogy beleférne az idejébe. De a vonzalom viszont kölcsönös. Egyelőre úgy beszéltük meg, hogy decemberben majd eldönti hogyan tovább addig én is tudok koncentrálni a záróvizsgámra.

 

Viszont azon gondolkozok, hogy akkor lennék az a határozott ember akit ő akar, és megmondanám neki személyesen, hogy folytassuk együtt. De kicsit bizonytalan is vagyok, hogy valóban ez lenne e a helyes, vagy ez túl nyomulós lenne és tényleg várjak amíg ő dönt? Néha nehéz rajta kiigazodni, de ő se mindig tud magán :D 

 

Nem annyira tanács, ez inkább vélemény lesz, de szerintem egy kicsit túlgondolod az egészet. Ha úgy érzed, hogy számodra nagyon megterhelő lenne, ha esetleg nem úgy alakulna ez a kapcsolat kettőtök között, mint ahogy szeretnéd és érzelmileg nem jönne jól ebben az időszakban egy ilyen csalódás, akkor tedd félre ezt az egész témát, diplomázz le és utána szépen, nyugodtan egyszerűen hozd fel neki. Abból viszont, hogy most így előre felvetetted a kérdést nekem kicsit úgy érződik, hogy te szeretnél vele egyenesbe jönni és azt írod, hogy mintha ő sem merne igazán a szívére hallgatni. Annak alapján, hogy már van köztetek egy régebbi ismeretség, ami miatt sokkal egyszerűbb fesztelenül, gátlások nélkül beszélni arról, hogy te mit szeretnél szerintem nyugodtan elmondhatod neki előbb is, hogy mit érzel.

 

De ne azért legyél határozott, mert ő esetleg ezt hiányolja, vagy azért mondta az 1 hónapot, hogy hátha te mégis felhozod (az mondjuk elég furcsa, hogy egy ilyen hosszabb ismeretség után, valakinek ilyen sok idő kell ahhoz, hogy eldöntse, hogy most akkor mi is van köztetek), hanem mert a nyíltsággal és az érzéseid (akár kétségeid) őszinte felvállalásával tudsz tenni a legtöbbet magadért és kettőtökért is egyben. Mondanám, hogy az élet minden területén, de szívügyekben különösképpen csak bátran érdemes játszani. Szóval én a helyedben inkább elmondanám neki, hogy mit érzek és érdekelne hogy kölcsönös e ez a vonzalom, viszont nem vagyok a helyedben és mondtad, hogy ez egy nehéz időszak számodra, úgyhogy a lelki egészséged szempontjából lehet érdemesebb később rákérdezni. Amit Bomarr mondott, hogy ha decemberben sem tudja eldönteni mit akar, akkor viszont tényleg hagyd az egészet és engedd el. 
Tényleg azért nehéz tanácsot adni, mert mi nem ismerjük őt és az érzéseit sem (ahogy írod ő maga is nehezen dönt), de sok sikert a lányhoz és a záróvizsgához is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.