Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Utólag is boldog szülinapot misafeco!

 

Közben elkészültem egy kis hobbi projekttel. Már régóta szerettem volna csinálni egy olyan klipválogatást, amely összefoglalja valamennyire a magyar pop/rock történelmet. Kiválogattam néhányat a kedvencek közül és mindegyikből bevágtam egy 20-40 másodpercet. A klippek időrendben követik egymást.

Nyilván egy ilyen videónak megvannak a maga korlátai. Sokszor a kifejezetten fontos, alap zenékből nincs semmiféle értelmezhető videóanyag. Máskor van videó, de a jogtulajdonos nem engedi semmilyen formában a megjelenést. 

És persze a felhasznált anyagok minősége is finoman szólva változó (mint az majd látszik). Ráadásul nem akartam egyik összefoglaló videót se túlhúzni. Nem az volt a cél hogy az összes jó magyar dal együtt legyen. Hanem hogy minden korhoz legyen egy könnyen emészthető (értsd: kellően rövid) videó ami nagyjából összefoglalja az akkori feelinget, azzal hogy egy csokorra való jó -vagy valamiért emlékezetes- szám megszólal az adott érából.

 

Három videóm van feltöltve eddig a Youtube-ra. Ez az alábbi a 60-as, 70-es évek magyar popszámaiból tartalmaz egy válogatást (18 perces):

 

Ez pedig a 80-as évek válogatása (ez bő 16 perc... ezzel a boritóképpel lehet kicsit túllőttem a célon :D az ott bal oldalt egyébként a Neoton Familia):

 

És a 90-es évek. Itt már nem volt az a probléma mint az előzőeknél, vagyis itt azért már jóval több videós anyagból tudtam válogatni, cserébe a Youtube jogvédő rendszere jobban szivatott. Például Tankcsapdát vagy Pa-dö-dőt nem lehet felhasználni. Ez 22 perces.

 

  • Nagyon tetszik 3
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Közben elkészültem egy kis hobbi projekttel. Már régóta szerettem volna csinálni egy olyan klipválogatást, amely összefoglalja valamennyire a magyar pop/rock történelmet. Kiválogattam néhányat a kedvencek közül és mindegyikből bevágtam egy 20-40 másodpercet. A klippek időrendben követik egymást.

 

Remek ötlet! Nagyon élveztem végignézni és hallgatni ezt a dalcsokrot, sokszor sajnáltam, hogy olyan rövidek a részletek. :) Régen nagy válogatás gyártó voltam, lehet, itt lenne az ideje megint csinálni ilyen listákat a teljes dalokkal. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Leállt a Facebook és a Messenger. Jaaaaj mi lesz most velünk? :lol:

Szerintem csak titkolják, de valójában az történt, hogy a Skynet öntudatra ébredt és úgy döntött, hogy az első lépése az lesz, hogy lekapcsolja a facebookot, instát, whatsupot, messengert.

 

Ezen a ponton még nem eldöntött, hogy a Skynet gonosz vagy jófej akart ezzel lenni. :lol: 

 

200.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 hours ago, Donát said:

Szerintem csak titkolják, de valójában az történt, hogy a Skynet öntudatra ébredt és úgy döntött, hogy az első lépése az lesz, hogy lekapcsolja a facebookot, instát, whatsupot, messengert.

 

Ezen a ponton még nem eldöntött, hogy a Skynet gonosz vagy jófej akart ezzel lenni. :lol: 

 

200.gif

Ha valóban ez történt, akkor óriási hibát követett el a SkyNet azzal, hogy nem a TikTokkal kezdték a hadműveletet. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A laptop használat, az, hogy órák elmentek arra, amiről úgy gondoltam, hogy fél óra, vagy egy óra alatt belejövök. Ez a hülye vezetékes net sebesség, amit a számtech topikban leírtam. Tegnap kb. délután 2-től este fél fél nyolcig szenvedtem vele, pedig a végén még személyes segítségem is volt. Elment az idő, és haladni kéne a munkámmal is. E mellett öcsém is dühös volt a kialakult helyzet miatt. Nem sok kellett, hogy veszekedjünk újra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.