Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ezt ide rakom be, mert ez szerintem politikamentes.

https://24.hu/fn/gazdasag/2021/06/02/muanyag-tanyer-pohar-tilos-etelesdoboz/

 

Ebből engem két dolog érdekelne. 1. Fültisztító pálcika. Mi lesz helyette? Az mennyivel kerül többe? Én fültisztító pálcikát használok a billentyűzet tisztítására időnként. Mit használjak akkor helyette? És az mennyibe kerülhet?

2. Szatyrok. Feltételezem azért fognak árusítani szatyrokat. Meg kell jegyeznem, hogy mi az elmúlt 20 évben talán három alkalommal vettünk szatyrot, viszont előfordult, hogy elveszítjük, vagy az idő előrehaladtával szétszakadt. Milyen szatyrok lesznek helyettük? Azok lesznek olyan erősek, hogy akár 10-15 kilós súlyt is elbírjanak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A cikk szerint csak a polisztirol műanyagok lesznek tilosak, ezen kívül még van jó  pár: Polietilén, Polipropilén stb.

 

35 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ezt ide rakom be, mert ez szerintem politikamentes.

https://24.hu/fn/gazdasag/2021/06/02/muanyag-tanyer-pohar-tilos-etelesdoboz/

 

Ebből engem két dolog érdekelne. 1. Fültisztító pálcika. Mi lesz helyette? Az mennyivel kerül többe? Én fültisztító pálcikát használok a billentyűzet tisztítására időnként. Mit használjak akkor helyette? És az mennyibe kerülhet?

 

Nekem most is olyan van (spar budget=200 Ft 200 db-os) aminek fából van a közepe.

 

35 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

2. Szatyrok. Feltételezem azért fognak árusítani szatyrokat. Meg kell jegyeznem, hogy mi az elmúlt 20 évben talán három alkalommal vettünk szatyrot, viszont előfordult, hogy elveszítjük, vagy az idő előrehaladtával szétszakadt. Milyen szatyrok lesznek helyettük? Azok lesznek olyan erősek, hogy akár 10-15 kilós súlyt is elbírjanak?

 

Csak a nagyon vékony szatyrokat nem lehet árusítani, amin kb. átlátsz, amibe azért 2-3 üveg nagy üdítőt is be tudsz rakni anélkül, hogy leszakadna azok maradnak. Illetve lesznek valami alternatív, lebomló anyagból nagyon vékonyak is. Egy csomó helyen már vannak papírszatyrok is, illetve az a "fonott műanyag" szatyor vagy mi amibe kb. bele tudsz rakni egy fél disznót és nem szakad le :D

 

Mondjuk ez az evőeszköz elég nagy szopás, ha valaki tart egy nagyobb házibulit vagy bográcspartit azok a műanyag cuccok igencsak jól jöttek. Remélem lesz valami alternatíva. A nagyobb volumenű rendezvényeken is ilyenekbe szokták adni az ételt, italt ami amúgy sem éppen az olcsó kategória szokott általában lenni, ha még valami drágábban beszerezhető edényekkel, evőeszközökkel kell majd felszolgálniuk akkor f*szán még az is rá lesz dobva az árra. Balatonra bele se merek gondolni milyen árak lesznek...

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

A cikk szerint csak a polisztirol műanyagok lesznek tilosak, ezen kívül még van jó  pár: Polietilén, Polipropilén stb.

 

 

Nekem most is olyan van (spar budget=200 Ft 200 db-os) aminek fából van a közepe.

 

 

Csak a nagyon vékony szatyrokat nem lehet árusítani, amin kb. átlátsz, amibe azért 2-3 üveg nagy üdítőt is be tudsz rakni anélkül, hogy leszakadna azok maradnak. Illetve lesznek valami alternatív, lebomló anyagból nagyon vékonyak is. Egy csomó helyen már vannak papírszatyrok is, illetve az a "fonott műanyag" szatyor vagy mi amibe kb. bele tudsz rakni egy fél disznót és nem szakad le :D

 

Mondjuk ez az evőeszköz elég nagy szopás, ha valaki tart egy nagyobb házibulit vagy bográcspartit azok a műanyag cuccok igencsak jól jöttek. Remélem lesz valami alternatíva. A nagyobb volumenű rendezvényeken is ilyenekbe szokták adni az ételt, italt ami amúgy sem éppen az olcsó kategória szokott általában lenni, ha még valami drágábban beszerezhető edényekkel, evőeszközökkel kell majd felszolgálniuk akkor f*szán még az is rá lesz dobva az árra. Balatonra bele se merek gondolni milyen árak lesznek...

Nem is tudtam, hogy a Spar-nál van ilyen fültisztító. Majd megnézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvan az 5,5 millió beoltott: viszlát, maszk!

 

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter június végéhez közeledve a kormányinfón jelentette be, hogy a bűvös szám elérése után milyen rendelkezéseket hoznak. Eszerint

  • megszűnik a kötelező maszkhasználat a zárt helyeken, üzletekben, tömegközlekedésen (kórházakban és szociális intézményekben továbbra is kell);
  • nem kell a védettségi igazolvány szállodákban, strandokon, éttermekben, fürdőkben, ülőhelyes előadásokon, így színházakban, mozikban;
  • családi események, magánrendezvényeken már százan lehetnek, lakodalmakon négyszázan;
  • az üzletekben nem lesz kötelező a távolságtartás, és nem kell tíz négyzetméterenként korlátozni a vásárlók számát;
  • a tömegrendezvényekre, sportrendezvényekre, koncertekre, éjszakai zenés szórakozóhelyekre ugyanakkor továbbra is kell védettségi igazolvány és itt marad a létszámkorlátozás is, 18 év alattiak pedig csak védett személlyel vehetnek részt ezeken az eseményeken;
  • az egyetemek és a főiskolák is készülődhetnek a jelenléti oktatás őszi visszaállítására.

 

Na majd ősszel folyt köv :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.