Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Hátha érint valakit innen:

 

Lezárják egy hónapra a Nyugati pályaudvart

 

Idézet

A MÁV június 19-től július 17-ig lezárja a Nyugati pályaudvart. Közleményükben azt írják, azért, mert a tetőfelújítás és a csarnokban végzett munkák mellett további fontos karbantartásokat fognak végezni, amelyeket nem lehetne kivitelezni a vonatforgalom folyamatos fenntartása mellett. A karbantartás ideje alatt a Nyugatiból nem indulnak és oda nem is érkeznek vonatok, ezért jelentős menetrendi változások lépnek életbe – a lezárással összefüggésben hét vonalon módosulnak a menetrendek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kicsit megint elbizonytalanodtam, hogy elofgadjam-e, amit ajánlottak. Másfél szobás lakásunk van a 9. emeleten. Már nagyon elavult és lepusztult állapotban van. Hullik a vakolat, vannak penészes részei a falnak. A lakás szerkezete miatt a szellőztetés nehézkes. Még ha kinyitunk minden ablakot, sokszor az sem jó, sokszor ajót is kell nyitni. Főleg nyáron, mikor dög meleg van. Nálunk az, hogy szobahőmérséklet szinte ismeretlen fogalom még hűvösebb időben is. Nem tudom, mennyi lehet, de szerintem normál tavaszi időben is nálunk bőven 25 fok felett van. Nyáron, meg ha kint van 35 fok, akkor nálunk is majdnem annyi lehet. Már sokan megjegyezték, akik néha betévedtek hozzánk, hogy embertelenül meleg van nálunk. Van, aki meg is jegyezte: mi van itt, szauna? Eleinte attól féltem, hogy a laptopnak ártani fog a nagy meleg, de aztán belegondoltam és biztos úgy gyártják őket, hogy afrikai melegben használatosak legyenek. Viszont a benti meleg abszolút ki szokott készíteni bennünket nyáron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy gondolom, hogy fordítsuk meg a dolgot: Akkor tudsz ezen a kialakult helyzeten javítani, ha elfogadod az ajánlatot. Egyből persze nem fog minden javulni, de tekints rá hosszútávú befektetésként, idővel összegyűlik annyi, hogy a lakást rendbe tegyétek. Egy klíma kerül alsóhangon 160-200.000 de ebbe is bele lehet "fektetni" és akkor megszűnik a szauna helyzet is. Vagy összespóroltak annyit tesóddal, hogy akár közösen vehessetek egy nagyobb lakást, esetleg kis hitellel megtámogatva de beleforgatva amit a jelenlegi eladásáért kapnátok.

 

Én januárban váltottam, eleinte én is bizonytalan voltam kicsit, mert mégiscsak új munkahely, új emberek, szituációk, mivan ha nem tetszik nekik a munkám stb., de így fél év után semmilyen szempontból nem bántam meg. Meg hát lett egy normális fizetésem, az azért nagy könnyebbség hogy félre tud tenni az ember hó végén.

 

Laptopnak sokat nem fog ártani a meleg, de ha gondolod vehetsz hozzá 2-3 ezerért egy hűtőpadot: https://www.notebook.hu/opcionalis-bovitmenyek/notebook-hutok?sort=product.final_price&dir=asc

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azt gondolom, hogy vágj bele, aztán a felmerülő akadályokat menet közben kezeled. Garancia semmire nincs, de ha nem próbálsz ki valami újat, akkor nem csak a váratlan nehézségeket fogod elkerülni, hanem azt is, hogy új sikereket érj el. 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozom Nute-hoz: ha a félelem miatt nem fogadod el ezt, ha a félelem miatt semmibe sem mersz belevágni, ami végül, idővel pozitív változást fogsz hozni, ha a félelem miatt csak a kifogásokat keresed, hogy miért ne változzon semmi, akkor ott fogsz meggebedni a nyomorba, amire annyit panaszkodsz, mégis a lelkibékéd miatt ragaszkodsz. A változás elhozásához kell a bátorság és kockázatvállalás. Legalábbis a pozitív változáshoz. Kaptál egy jó lehetőséget. Olyan munkát vállalhatnál, amit szeretsz is. Ez egy ritka jó dolog, sokan nem mondhatják el, hogy azt csinálják, amit szeretnek is. Ha ezt eldobod a félelem miatt, akkor onnantól nem csak bánni fogod egész életedben, de magadra is vethetsz. És tényleg ne húzd az időt, mert a Szukits nem vár sokat. A cégeknek nem szokásuk. Ráadásul, neked már azon sem kell majd görcsölnöd, hogy tetszik-e a munkád az alkalmazónak. Nyilván elégedettek vele, hiszen ők ajánlották fel a váltás lehetőségét. Költői túlzással élve, tálcán kínálják a sült galambot, ne legyél hülye, fogadd el.

A gépet meg ne féltsd a melegtől. Baromi magas a hőtűrő képességük, magasabb, mint az emberé. De a Word vagy használj bármilyen szövegszerkesztőt, nem fog olyan processzor és VGA erőt igénybe venni, hogy a gép üzemi hőmérséklete megemelkedjen. Ahhoz azért komolyabb programok kellenek, például videojátékok, animációs- vagy videóvágó programok renderelése. De ha nagyon félsz ettől, aprópénzért (3500 forint) lehet a laptokokara hűtőpadot venni, amik extra ventilátorokkal vannak felszerelve. Meg hát ugye a laptop elég mobilis, nem kell vele feltétlen a meleg szobában gubbasztani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy Ody is írta csak pár hónapról van szó, azt ki kell bírni! Mások is ki bírják, gondolj arra akik konyhán dolgoznak, ők is dolgoznak nyáron is, tűz mellett klíma sincs mindenhol vagy semmit se ér.


Amíg a klímára nincs keret, addig egy jobb ventilátor (15.000-20.000) is sokat segíthet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát jó, akkor mégis belevágok, aztán lesz, ami lesz. Csak már most kikészít annyira a helyzet, hogy több nyugtatót szedek.

Azonnal úgyse tudok váltani, ezt már a kiaódóval is megbeszéltem. Júniusban biztos nem. Van bürokratikus átfutási ideje is a közfoglalkoztatti státusz lezárásának ilyen esetekben. Már csak az probléma, hogy a minimális kiegészítők is sok pénzbe kerülnek - lámpa, USB hub-ok, csatlakozó, pen-drive, laptop táska, egér. Plusz kell fizetnem egy kis alapvető technikai segítségért és plusz helyi laptop használat oktatásért. Alsó hangon is 50.000 el fog menni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

plusz helyi laptop használat oktatásért.

 

Laptop használat oktatás???? Ez mit takar? Laptopot ugyanúgy kell használni mint a PC-t, a felmerülő kérdésekre meg szerintem itt is tudunk majd válaszolni, azért szerintem pénzt ki ne adj!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg nehogy kiadj akár egy fillért is laptop oktatásért. Ha tudsz használni egy számítógépet akkor minden tudásod megvan.

Váltani meg mindig nehéz, de ha egy kicsit objektiven nézed a dolgot óriási mákod van. Teljesen mindegy mennyire jó fejek a kollégák, a mostani munkahelyed ezzel a 70 ezres fizetéssel egy katasztrófa. Így is úgyis váltani kellett volna előbb utóbb. De akkora szerencse ért, hogy ez a váltás azzal jár hogy olyasmit csinálhatsz amit alapvetően szeretsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Hát jó, akkor mégis belevágok, aztán lesz, ami lesz. Csak már most kikészít annyira a helyzet, hogy több nyugtatót szedek.

 

Megértem, hogy félsz az új szituációtól, de hidd el, hogy nincs miért aggódnod. A helyzeted ennél már csak jobb lehet, ha már adódott egy lehetőség, hogy egy jobb életet biztosíts magadnak meg tesódnak is, akkor ne habozz és vágj bele bármennyire félelmetesnek is tűnik. De ha meg belegondolsz akkor sok változás nem is lesz, hisz ugyanazt fogod csinálni mint eddig, csak főállásban. Ennél vannak rosszabb váltások is :) Azzal foglalkozhatsz amit szeretsz meg értesz is hozzá, ráadásul még fizetik is :D 

 

22 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Alsó hangon is 50.000 el fog menni.

 

Én amondó vagyok, hogy 50.000 Ft csekély befektetés ahhoz képest, amilyen fizetést fogsz majd kapni. Mondom ezt úgy, hogy nem tudok számokat, de ha egy normális átlagfizetést adnak akkor ez már az első fizetésnapodon megtérül. Ráadásul ezeket egyszer kell csak beszerezni, nem kell minden hónapban kiadnod ezt az összeget. Pluszban még a laptopot is biztosítják.

 

Oktatásért meg tényleg ne fizess, ugyanúgy használod a laptopot mint a PC-t csak annyi hogy mobilis és helló :D Kérdésed van a számtech topicban meg úgyis kapsz rá választ :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Hát jó, akkor mégis belevágok, aztán lesz, ami lesz. Csak már most kikészít annyira a helyzet, hogy több nyugtatót szedek.

Azonnal úgyse tudok váltani, ezt már a kiaódóval is megbeszéltem. Júniusban biztos nem. Van bürokratikus átfutási ideje is a közfoglalkoztatti státusz lezárásának ilyen esetekben. Már csak az probléma, hogy a minimális kiegészítők is sok pénzbe kerülnek - lámpa, USB hub-ok, csatlakozó, pen-drive, laptop táska, egér. Plusz kell fizetnem egy kis alapvető technikai segítségért és plusz helyi laptop használat oktatásért. Alsó hangon is 50.000 el fog menni.

Ne idegeskedj emiatt ennyire. Sokak számára álommunka az, amibe te most belevágsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lesz más választásom. Fizikailag is látnom kell, hogy otthoni, lakás körülmények között mit és hova kell dugni. Meg kell tanulnom. Én eddig egyáltalán nem foglalkoztam informatikában hardveres dolgokkal. Merem állítani, hogy az ezzel kapcsolatos tudásom a  béka segge alatt van. Az asztali számítógépem is be van állítva a helyére, minden be van dugva, de azt szaki ismerősöm csinálta meg rendesen. Mindig, ha gond volt a géppel, megjavította, majd felhozta, benyomott a helyére mindent és megnéztük, hogy normálisan működik. 

Tudom, hogy nevetségesen hangzik, de ha valaki pl. otthon most mindent kihúzna az otthoni asztali számítógépemből, akkor nekem nem tudom hány órába telne az, hogy megfejtsem, hogy mi hova való, mit hova kell újra bedugni. Biztos, hogy nem lenne hozzá türelmem, attól rettegnék, hogy valamit elrontok, anyagi kárunk keletkezik. Épp ezért hívnék szakértő segítséget.

Amit a számítástechnika topikban válaszoltatok, nagy segítség volt, és létszükségem is lenne még rá, köszönöm szépen. Én ezeket a dolgokat nagyon nehezen tanulom meg és nagyon nehezen értem meg. Pl. amiket @Darth Cupsy és @NorbiLordi magyaráztak nekem nagyon jó volt, de legalább háromszor el kellett olvasnom, hogy megértsem és megtanuljam. Az egyik kollégám is ugyanezeket a dolgokat magyarázta nekem, de szóban, meg is mutatta, de egyszer. Cupsy és NorbiLordi leírásai is kellettek, hogy végre megértsem és megtanuljam. Még videókat is nézek a témához. A lényeg: nekem nem elég 1-2-szet megmutatni, vagy elmagyarázni. Gyakorolnom kéne, hogy belém ivódjon. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nem lesz más választásom. Fizikailag is látnom kell, hogy otthoni, lakás körülmények között mit és hova kell dugni. Meg kell tanulnom. Én eddig egyáltalán nem foglalkoztam informatikában hardveres dolgokkal. Merem állítani, hogy az ezzel kapcsolatos tudásom a  béka segge alatt van. Az asztali számítógépem is be van állítva a helyére, minden be van dugva, de azt szaki ismerősöm csinálta meg rendesen. Mindig, ha gond volt a géppel, megjavította, majd felhozta, benyomott a helyére mindent és megnéztük, hogy normálisan működik. 

Tudom, hogy nevetségesen hangzik, de ha valaki pl. otthon most mindent kihúzna az otthoni asztali számítógépemből, akkor nekem nem tudom hány órába telne az, hogy megfejtsem, hogy mi hova való, mit hova kell újra bedugni. Biztos, hogy nem lenne hozzá türelmem, attól rettegnék, hogy valamit elrontok, anyagi kárunk keletkezik. Épp ezért hívnék szakértő segítséget.

Amit a számítástechnika topikban válaszoltatok, nagy segítség volt, és létszükségem is lenne még rá, köszönöm szépen. Én ezeket a dolgokat nagyon nehezen tanulom meg és nagyon nehezen értem meg. Pl. amiket @Darth Cupsy és @NorbiLordi magyaráztak nekem nagyon jó volt, de legalább háromszor el kellett olvasnom, hogy megértsem és megtanuljam. Az egyik kollégám is ugyanezeket a dolgokat magyarázta nekem, de szóban, meg is mutatta, de egyszer. Cupsy és NorbiLordi leírásai is kellettek, hogy végre megértsem és megtanuljam. Még videókat is nézek a témához. A lényeg: nekem nem elég 1-2-szet megmutatni, vagy elmagyarázni. Gyakorolnom kéne, hogy belém ivódjon. 

 

Dugdozásnál nem igazán tudod elrontani egyébként, mert minden csatlakozónak megvan a helye. Tehát USB-t csak USB-be tudsz bedugdozni, az internetkábelnél is csak egy opció van (kettő ha van pluszban hálókártya), de ha összehasonlítod a kábelek dugaját a gép hátulján levő dugajokkal is látod, hogy mi hova passszol :) Ez olyan mint a játék ahol formákat kell bedugdozni egy dobozba, a háromszöget nem tudod beletuszkolni a négyzetbe, az csak a háromszögbe passzol :D Persze nincs mindenkinek affinitása ezekhez, de túl gondolnod sem érdemes, mert ez is csak egy plusz aggódó faktor, amire nincs szükséged :) 

Szerkesztve: - NorbiLordi
  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Tudom, hogy nevetségesen hangzik, de ha valaki pl. otthon most mindent kihúzna az otthoni asztali számítógépemből, akkor nekem nem tudom hány órába telne az, hogy megfejtsem, hogy mi hova való, mit hova kell újra bedugni.

Ha a belét szedik szét, akkor érthető, hogy nem tudnád összerakni. De a külső csatlakozókat eltéveszteni egy vak sem tudná (és jó pár vakot ismerek, akik remekül boldogulnak a laptopjukkal, sőt még az okostelefonjukkal is, szóval nem beszélek a levegőbe). Minden csatlakozó csak egy helyre, a rendeltetési helyére képes bemenni gond nélkül, minden máshová csak erőszakkal, amit azért szerintem te is észrevennél, mert olyankor deformálódik és/vagy törik. A laptop meg ennél is egyszerűbb. Van USB, HDMI, Jack, az akku töltőportja és ha régebbi a modell, akkor UTP csatlakozó. Mindegyik totál máshogy néz ki, esélytelen, hogy valamit rossz helyre dugj.

 

59 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

lámpa, USB hub-ok, csatlakozó, pen-drive, laptop táska, egér

A lámpa érthető, viszont spórolhatsz ezen is, ha nincsenek nagy igényeid. Az USB hubot nem értem, az minek? A laptopokon minimum 2, de általában 3 USB csatlakozóhely van. Még ha egyet el is foglal az egér, akkor is marad pendrive-nak hely. De ha mégis több USB csatlakozási lehetőséget akarsz, akkor is, 1000 forintért osztogatják, de 2000 forint fölé nem érdemes menni. Az egérre 3000 forintnál többet ki ne adj, de 1500-ért is adnak, a munkára, amit végzel, arra tökéletes (tapasztalatból mondom, az én munkámnál papíron nagyon fontos lenne a jó egér, én mégis egy 1500 forintos tescósat használok). Laptoptáskát is lehet teljesen jókat venni 5000 forint alatt. A csatlakozó nem tudom, mit takar, ez így elég tág.

Nyitásból csapj le mindenből a legolcsóbbra, aztán majd cserélhetsz, ha jobb lesz az anyagi helyzeted. Sőt én a helyedbe laptoptáskát még nem is vennék első körben, egy hátitáska is tökéletesen alkalmas e feladat ellátására, az meg csak van (szintén tapasztalat, sokszor inkább bepakolom a hátitáskába, mert nem akarom magammal hurcolni még a laptoptáskát is). Szerintem az USB hub is fölösleges, kétlem, hogy olyan munkád lesz, aminél egynél több pendrive-nak kell bent lennie a gépben folyamatosan. Az oktatás meg tényleg eléggé lehúzás szagú. Ha be tudod kapcsolni a PC-t, akkor be tudod kapcsolni a laptopot is. A laptop kezelése jellegéből fakadóan is sokkal egyszerűbb, mint a PC-jé. Problémát maximum az okozhat, ha a Windows olyan, amilyet még nem használtál, de azért sem érdemes pénzt kidobni, mert alapvetően a Winfosok sem bonyolultak felhasználói szinten. Anyámnak és apámnak is 0 érzéke van a számítástechnikához. Főleg anyámnak, ő hozzád hasonlóan nincs tisztában a csatlakozókkal, szóval neki az USB a kacsacsőrű dugó. :) De ők is simán átáltak XP-ről Win 7-re, Win 7-ről Win 10-re. Önerőből! Egyszer sem kérdezték tőlem, hogy mi micsoda és nem jártak oktatásra.

A mai gépek és rendszerek már nem olyan könnyen adják meg magukat a felhaszálónak. Ellenállnak, ha valamit rossz helyre akarsz dugni, megkérdezik, ha valami olyat akarsz módosítani a rendszerben, amit nem kéne és nagyon makacsok, ha olyan fájlt próbálsz törölni, amit nem szabadna. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Revan9

Ahogy már írták előttem többen is, csatlakozót csak oda tudsz berakni ahova való ráadásul oda is csak a megfelelő állásban (vagy olyan a csatlakozó, hogy mindegy neki milyen állásban van, pl. jack dugó), mert úgy vannak kialakítva, direkt azért, hogy a laikus felhasználó számára is érthető legyen. Ha valamit nem sikerül könnyedén becsúsztatni valahova az nem is oda való vagy 180 fokban el kell fordítani, az UTP (net) kábel esetleg trükkösebb, mert azt csak akkor tudod kihúzni, ha nyomod a tetején lévő műanyag pöcköt, meg bedugásnál van egy enyhe kattanó hang de attól nem kell megijedni.

 

Mondjuk azt is csak jól nyakon kellene vágni aki pár csatlakozó bedugásának megmutatásáért pénzt kér. Írtad, hogy többször kell valamit átolvasnod, megnézned, hogy átlásd és videókat nézegetsz, ez a legjobb dolog amit tehetsz! De tényleg! Az interneten már tényleg fenn van szinte minden, videókkal bemutatva, mi hogy működik, amiből mindent meg lehet tanulni sokkal jobban is akár, mint akármelyik tanfolyamból. Én 2 éve a PC-met raktam össze 0-ról videók és leírások alapján, úgyhogy semmi előképzettségem nem volt, a laptop csatlakozók dugdosása meg lényegesen könnyebb művelet. :) 

Amúgy szerintem a videókat akkor is meg kellene nézned továbbra is, ha elvégeznéd ezt az úgynevezett "laptop tanfolyamot" úgyhogy ez alapján is teljesen felesleges erre kidobni a pénzt.

Ismételten csak azt tudom mondani, hogy itt tudunk, szívesen is segítünk ha kérdés van. Ha valami illusztrációra szorul tudunk keresni mi is videókat, vagy az sem tart semeddig, hogy telóval felveszünk egyet aztán bedobjuk ide fórumra, de még akár az is megoldható, hogy valami videochat felületen keresztül élőben megmutatjuk mit kell vagy te mutatod mi a probléma, és akkor a közben felmerülő kérdések azonnal megválaszolhatóak.

 

 

 

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon köszönöm szépen, jól esik a biztatás és a segítség. Szükségem is lesz rá nagyon. A számtech topikban még nagyon sok kérdésem lenne, majd ott felteszem őket és fellövök pár képet az asztalom alatti kábelekről, elosztokról és net kapcsolatról. Űgy jobban látható lesz a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A számtech topikban még nagyon sok kérdésem lenne, majd ott felteszem őket és fellövök pár képet az asztalom alatti kábelekről, elosztokról és net kapcsolatról.

 

Egyébként jó ötlet, ha minden össze van dugva akkor kis ragtapasz darabokkal (mert arra tudsz írni) megragasztgatod a kábelt meg az aljzatot ,adsz nekik egy-egy számot (pl.: net kábel és ahova be kell dugni az 1es-1es) és akkor biztos nem keversz össze semmit és akkor nyugodtabban is csinálhatod a kábelek összedugdosását, nem kell félned, hogy valamit elrontasz. :) Hát ha még összedugott állapotban le is fényképezed őket, hogy a számok is látszódjanak és a képeket megőrzöd akkor meg 10000%, hogy nem megy mellé semmi :)  Az asztali gépen és vezetékein aztán rajta is maradhatnak a kis számozások úgyse zavarnak semmit, és akkor a jövőben sem kell szólni senkinek, hogy összedugdossa pl.: a PC kábeleit meg a net kábeleit. A laptop esetében is ugyanez, de mivel annál sűrűbben fogsz kábeleket dugdosni tudatalatt is meg fogod tanulni előbb utóbb mi hova megy és akkor le is szedheted a jelzéseket :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.