Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Múltkor kezembe akadt az itthoni régi Kirajzás-kötetem. Jól meg is döbbentett a hátulján a 2190 ft-os ár, pedig nem egy vékony könyv. Innen már egészen hihetetlennek tűnik. Nagyon félek, hogy mi lesz így a hazai könyvkiadás jövője. Remélem legalább a High Republic rendesen végmegy.

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már a képregényeket sem veszem. Utoljára a Star Wars: Sors Ösvényét, és a Vader: A Sith Sötét Szívét vettem meg, de már ezek is nagyon drágák voltak. Ha csak nem lesz rajtuk mondjuk 15%-os kedvezmény, akkor nem is fogok sokat vásárolni. Max azt ami érdekel. Nagyon meg fogom szűrni azt, hogy mi az amit megveszek. Viszont a kiadót is megértem, mert örökké 3000Ft-ért sem lehet árulni a regényeket egy változékony gazdasági környezetben pláne válság idején. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Iqvi írta:

Viszont a kiadót is megértem, mert örökké 3000Ft-ért sem lehet árulni a regényeket egy változékony gazdasági környezetben pláne válság idején. 

Meg pláne úgy hogy az ő költségeik is növekednek vagyis a meglévő árak mellett lassan veszteséges az értékesítés. Ha nem emelnek árat akkor valszeg minden eladott könyvvel pénzt veszitenek, ami nyilván nem tartható felállás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 minutes ago, Bomarr said:

Meg pláne úgy hogy az ő költségeik is növekednek vagyis a meglévő árak mellett lassan veszteséges az értékesítés. Ha nem emelnek árat akkor valszeg minden eladott könyvvel pénzt veszitenek, ami nyilván nem tartható felállás.

Hát nem nem, ez egy lose-lose szituáció. A növekvő papírárak miatt a kiadónak értelemszerűen árat kell emelnie, ha nem kapja rögzített áron a rezsit akkor még azért is, de a vásárlók pénzének nagy részét pedig elviszik a fogyasztási cikkek, így nem tudnak könyvet venni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még a könyvkiadás, úgy ahogy működhet, mert a könyvek hosszú távra lekötik az olvasót, mondhatni sokat kapsz a pénzedért. De egy pár óra alatt kiolvasható képregényért kevesen fognak 6000 forintot kiadni. Így szerintem előbb a képregénykiadás fog bebukni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet mások másképp vannak, de a képregényeket pont azért mert könnyebben abszolválhatóak, többször elő szoktam venni. Míg a könyvek általában az első elolvasás után a polcra kerülnek porfogónak. Nekem a képregények hasznosabbak, mert azokat szinte félévente újraolvasom. A könyvek inkább díszek. Egy-kettő van amelyiknél tervezem hogy belevágok egy második olvasásba is, de egyelőre erre egyiknél se kerítettem sort.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Bomarr said:

Sose mennek állandóan rosszul vagy állandóan jól a dolgok. Lesz ez jobb is :)

Szerencsére eddig még egy gazdasági válság sem tartott örökké, bár kell neki egy pár év, de előbb utóbb a jelenlegi válság is elmúlik majd. Akkor pedig újra lesznek olcsóbb Star Wars könyvek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Shadow of the Sithnél már nem tartom lehetetlennek az 5990-es alapárat sem.

 

3 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Szerencsére eddig még egy gazdasági válság sem tartott örökké, bár kell neki egy pár év, de előbb utóbb a jelenlegi válság is elmúlik majd. Akkor pedig újra lesznek olcsóbb Star Wars könyvek.

Olcsóbb már nem lesz, csak stabilizálódni fog a gazdasági helyzet, nem lesz ilyen durva az infláció és ha az emberek jobban élnek - valamennyivel - akkor valószínűleg többet költenek arra, amire most kevesebbet tudnak.

A lélektani határok meg mindig változnak. 12 évvel ezelőtt nagyjából a 3000-4000 forint volt ez a határ. A 10-es évek közepére kitolódott 4000-re, aztán a 10-es évek második felében már 5000 lett. Most pedig arról beszélnek, hogy az igazán könyvszerető, könyvgyűjtő embereknél majd 6000-7000 lesz előbb-utóbb ez a lélektani határ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 hours ago, Darth Revan9 said:

A Shadow of the Sithnél már nem tartom lehetetlennek az 5990-es alapárat sem.

 

Olcsóbb már nem lesz, csak stabilizálódni fog a gazdasági helyzet, nem lesz ilyen durva az infláció és ha az emberek jobban élnek - valamennyivel - akkor valószínűleg többet költenek arra, amire most kevesebbet tudnak.

A lélektani határok meg mindig változnak. 12 évvel ezelőtt nagyjából a 3000-4000 forint volt ez a határ. A 10-es évek közepére kitolódott 4000-re, aztán a 10-es évek második felében már 5000 lett. Most pedig arról beszélnek, hogy az igazán könyvszerető, könyvgyűjtő embereknél majd 6000-7000 lesz előbb-utóbb ez a lélektani határ.

Hát, én kétszer háromszor is meggondolom ahért hogy 6000-7000Ft-ért megvegyek egy regényt. Mert valljuk be, minél drágább egy termék, azt annál kevesebben veszik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 07. 02. - 22:05, Iqvi írta:

Hát, én kétszer háromszor is meggondolom ahért hogy 6000-7000Ft-ért megvegyek egy regényt. Mert valljuk be, minél drágább egy termék, azt annál kevesebben veszik. 

Igen, és ezért fel is fog értékelődni az értékelések szerepe a könyveknél. Egyre többen lesznek olyan vásárlók, akik nem vásárolják meg azonnal, hanem kivárják az első hetekben, 1-2 hónapban az olvasók véleményét és ezek alapján döntenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, kdani20 írta:

A Csillaghullás azért elég komolyat csúszott. :( Erre lehet számítani minden hátralévő könyvnél?  Mert akkor már nem sok jelenik meg idén. :para:

Nem kizárt.

Idén még jön Az éjféli horizont és a Testvériség. Talán még a Sithek árnyéka is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, kdani20 írta:

A Csillaghullás azért elég komolyat csúszott. :( Erre lehet számítani minden hátralévő könyvnél?  Mert akkor már nem sok jelenik meg idén. :para:

Megint csúszott? Én utoljára Júl. 13-ról kaptam értesítést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Whill írta:

Megint csúszott? Én utoljára Júl. 13-ról kaptam értesítést.

Az oldalon most augusztus 3 szerepel. A fergeteghajtó pedig augusztus 3-ról szeptember 7-re csúszott. 

 

8 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Idén még jön Az éjféli horizont és a Testvériség. Talán még a Sithek árnyéka is

Ha ez így megy, ebből talán még 1 fog beleférni. :|

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Az oldalon most augusztus 3 szerepel. A fergeteghajtó pedig augusztus 3-ról szeptember 7-re csúszott. 

 

Ha ez így megy, ebből talán még 1 fog beleférni. :|

De legalább megjelenik. Lehetne rosszabb is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új honlapon nem lehet visszanézni a korábbi rendeléseket :( Na mindegy, ez van. A Fergeteghajtókat csak azért nem rendeltem meg, hogy emiatt ne csússzanak más könyvek, majd a következő csomagnál. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is sajnálom, mert eddig visszanézhettem az összes rendelésemet 2011-ig visszamenőleg (kb akkor indult a webáruház). 

 

Nekem is jön a Csillaghullás + Járulékos veszteség (a Chiss Birodalom trilógia 3. része).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.