Ugrás a kommentre

EPVII spoilermentes topic


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Viszont L.A. után ajtót, ablakot becsukni, barikádokat felemelni, paplan alá bebújni. :D Futótűzként fognak terjedni a hírek.

Facebook és hasonlók néhány napra hanyagolva, a maileket erősen szelektálva kell megnyitni, a munkahelyen meg úgysem érdekel senkit az SW. Milyen szerencse ez most :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi hogy betetted!

 

Mindig meglep hogy Lucast mennyire megrázta a prequel fika. Persze ez már a sokadik jele ennek, most már nem kéne meglepjen, de amikor hallom hogy mennyire ki van tőle, nem tehetek róla még mindig rácsodálkozok. Azt hinném hogy egy bizonyos szint felett az ember nem foglalkozik a kritikusokkal. Mint Spielberg akin a nyilvános fellépésein jól látszik hogy tesz arra hogy mit várnak el tőle. Megy a saját feje után és csinálja ami szerinte jó. Lucasnak viszont nagyon a veséjébe vágtak a negativ hangok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Poe megkínzása, a jakkui falu felégetése és Kylo mészároskodása betették a cenzoroknál a nagykaput. Amúgy Abramstől a Star Trek és az Into Darkness is PG-13-as volt, ez szerintem segíthet belőni, mire számíthatunk - érzésem szerint semmi durvára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószinüleg több akció után is láttunk majd itt-ott egy kis vért, ahogy azaz előzetesekből is látszik. Finn sisakján is ott lesz a véres kéznyom ami azért nem túl megszokott ebben az univerzumban. Viszont kifejezetten olyan jelenet szerintem se lesz ami a durvulásra menne rá. Tehát Anakin megégése szerintem továbbra is megmarad a legsokkolóbb pillanatnak. Viszont jó jel hogy nem volt elvárás a PG besorolás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az EPIII -ból indulok ki, abban voltak durva részek. :)

Az ep3-tól kiindulásra én azért ódzkodom, mert szvsz. az elmúlt tíz évben a szemlélet változott az MPAA-nál, és nem a jó irányba. A két említett Trek simán lehetett volna PG besorolású - se káromkodás, se vér, se semmi kemény, távolról sincs benne olyan, mint Anakin megégése, mégis PG-13-asok lettek. Szóval szerintem ma már még szigorúbb az MPAA, mint tíz éve. De persze nem csak a Trek, a Guardians of the Galaxy is remek példa. A legerőszakosabb tett, hogy leesik egy fa keze, aztán az is PG-13-at kapott.

Ha ma mutatnák be az ep3-at, megkockáztatom, hogy lazán rásütnék az R besorolást. Totálplánba szénné égetnek valakit, miután feldarabolták? Terhes nők öldökölnek? Erővillámokkal kínoznak öregembert? Gyerekeket ölnek? Píííhaaa... Az R manapság biza kijátszana neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep3-tól kiindulásra én azért ódzkodom, mert szvsz. az elmúlt tíz évben a szemlélet változott az MPAA-nál, és nem a jó irányba. A két említett Trek simán lehetett volna PG besorolású - se káromkodás, se vér, se semmi kemény, távolról sincs benne olyan, mint Anakin megégése, mégis PG-13-asok lettek. Szóval szerintem ma már még szigorúbb az MPAA, mint tíz éve. De persze nem csak a Trek, a Guardians of the Galaxy is remek példa. A legerőszakosabb tett, hogy leesik egy fa keze, aztán az is PG-13-at kapott.

Ha ma mutatnák be az ep3-at, megkockáztatom, hogy lazán rásütnék az R besorolást. Totálplánba szénné égetnek valakit, miután feldarabolták? Terhes nők öldökölnek? Erővillámokkal kínoznak öregembert? Gyerekeket ölnek? Píííhaaa... Az R manapság biza kijátszana neki.

Az MPAA még a '90-es években változott meg nagyon, azóta a szisztéma nem igen változott (anno a Poltergeist úgy kapott PG-t hogy abban egy muksó premier plánban szétszedi a saját fejét). A Sithek pedig régen és most is baromi messze van/volt az R kategóriától. Se nem ijesztő, se nem káromkodnak se nem drogoznak -ezek azok amik könnyen hozzák az R-et- az akciók vérmentesek, nagyrészt robotokat vágnak le ha nem akkor is csak összesnek a szereplők, a gyerek mészárlásra nagyon finoman utalnak, vizuálisan semmi erőset nem kapunk. Az egyetlen igazi durva az Anakin megégése ami tényleg erős, de messze az R kategóriától. Érdemes megjegyezni hogy egy csomó horror-film is PG-13-at kap. Pár jelenet durvaságért nem osztanak R-et. Pláne nem az Anakinosért ami csak az SW franchise mércéjével durva mert egyébként egy átlagos ütősebb horror filmhez képest ez se sok (és persze nem is kell hogy az legyen, ez nem olyan franchise).

 

Inkább arról van szó hogy az ep.1-2 volt az átlaghoz képest is visszafogottabb. Egy idő után a velük egy idős Harry Potterek is simán bezsebelték a PG-13-at néhány véresebb jelenetért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boyega már látta a filmet és nem tudja mi lesz a fanok reakciója majd. A minap erről beszélgettek Abrams -el....de abban biztos, hogy lesz reakció.

 

“I think for now, based on what I saw, and based on my experiences on the set, I just don’t know,” Boyega said throwing his hands up. “This is a discussion I was having with J.J. [Abrams] yesterday and I was just like ‘How are people going to react to this movie?’ But there’s going to be a reaction for sure.” He continued, “I’m going to try to see it as many times as possible with different audiences just to gauge everyone’s opinions of it.”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hivatalos: a film korhatár besorolása PG-13

A Sithek bosszúja után ez a második SW film ami ilyen magas korhatár besorolást kap. A többi megúszta PG-vel

Ez így orientációnak, hogy mire készüljünk a filmen, számít csak igazából. 10-12 év közötti gyerekeket, akik pl. pont az említett Harry Potter filmeket is látták már (hacsak tévében is), simán el fogják vinni a szülők. Én is viszem az ikreket, pedig még nincsenek 12 évesek, és nem tartok tőle, hogy túl durva jelenetek lennének. Az nagyon nem illene a Star Wars névhez. Anakin elégése volt a legdurvább jelenet eddig, amit láthattunk, azt a lányomnak 6 évesen még nem engedtem megnézni, de amikor végül már elég idős volt hozzá és láthatta, sőt, amikor már értette is a történet lényegét, annak jelenetnek a tragikuma sokkal sokkolóbb volt számára, mint maga az égő ember látványa.

Remélem, az Ep7 is ilyen értelemben lesz megrázó (és ezért lesz indokolt a PG-13), nem az erőszak tömény és naturálisabb megjelenítése miatt. Amit a trailerből sejteni lehet, az még fogyasztható.

 

 

Jópofa ez az animált előzetes. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boyega már látta a filmet és nem tudja mi lesz a fanok reakciója majd. A minap erről beszélgettek Abrams -el....de abban biztos, hogy lesz reakció.

 

“I think for now, based on what I saw, and based on my experiences on the set, I just don’t know,” Boyega said throwing his hands up. “This is a discussion I was having with J.J. [Abrams] yesterday and I was just like ‘How are people going to react to this movie?’ But there’s going to be a reaction for sure.” He continued, “I’m going to try to see it as many times as possible with different audiences just to gauge everyone’s opinions of it.”

Tipp, de szerintem egy bizonyos sztori elem miatt tart a reakcióktól

 

GIGASPOILER

 

Han belengetett halála lehet hogy megosztja majd az embereket. Már nem emlékszem ki volt de valaki ide a fórumra is irta anno hogy a régi trióból senki nem halhat meg különben nála elvágja magát a film

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boyega már látta a filmet és nem tudja mi lesz a fanok reakciója majd. A minap erről beszélgettek Abrams -el....de abban biztos, hogy lesz reakció.

 

“I think for now, based on what I saw, and based on my experiences on the set, I just don’t know,” Boyega said throwing his hands up. “This is a discussion I was having with J.J. [Abrams] yesterday and I was just like ‘How are people going to react to this movie?’ But there’s going to be a reaction for sure.” He continued, “I’m going to try to see it as many times as possible with different audiences just to gauge everyone’s opinions of it.”

 

 

Érdekes, de a HUX-ot alakító Domhnall Gleeson is szó szerint ezt mondta. Ő sem volt biztos a film abszolút pozitív fogadtatásában.

 

 

 

Saját véleményem szerint Luke korlátozott szerepe miatt érzik ezt. Han lehetséges halála olyan dolog, amire szerintem fel vannak készülve az emberek. Ford már öreg, mondjuk ki....sokat kellett rajta kalapálni, hogy normálisan nézzen ki. Senki nem gondolja, hogy Ford végig fogja tolni a trilógiát. De az, hogy Lukenak 30 év után alig jut valami. Nos...ez bizonyára elgondolkodtatta a két szereplőt. Persze lehet, hogy nincs igazam. JJ Abrams 26x elmondta, hogy a történet arról szól, kicsoda is valójában Luke. Ezt JJA úgy meséli el, hogy különböző szereplők szemén keresztül jutunk el egy bizonyos felismerésig. Nem kell hozzá Hamill jelenléte, mert a többi szereplő fedi fel a Luke személyével kapcsolatos történéseket, míg a történet végén eljutunk a hús vér Lukehoz. Ez azért egészen más, mintha végi jelen lenne a filmben. Rizikós megközelítés.

 

Akkor olyat is hallani, hogy a Starkiller bázis nem pusztul el a film végén. A film így szakítana az eddigi hagyományokkal, ami újabb kétségekre adhat okot.

Ráadásul Kylo karaktere is nagyon homályos, nem egyértelmű, hogy gonosz. Ha árnyalt a karaktere, akkor nincs a filmben igazi főgonosz, ami szakítana az OT-ban megszokott kettősségel, ahol a rossz nagyon rossz, a jó pedig nagyon jó. Ezzel persze a film közelebb kerülne a PT karakteralkotásához, ami a világ jelentős részének finoman szólva sem jött be.

 

Ha megnézném a filmet, látnám, hogy a Starkiller bázis nem pusztul el a végén, nincs ünnepség, hogy Kylo nem is gonosz és Lukenak alig jut szerep, a privát vetítésről kijövet magam is hasonlóan vélekednék és azt mondanám; lehet, hogy nem mindenki lesz odáig érte.

 

 

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ebbe nem kell azonnal negatív dolgokat belelátni.

 

Számomra természetes volt, hogy a film NEM lesz abszolút értelemben pozitív, mint ahogy a Prequel epizódjai sem lettek azok. Most a globális véleményezésre gondolok. Nyilván tökéletes film NINCS és nem is lehet tökéletes filmet csinálni, ami mindenkinek maradéktalanul elnyeri a tetszését. Ha a szóban forgó film Star Wars AKKOR SEM!

 

Zárójelben jegyzem meg, hogy a PT fikázók is szilárd álláspontom szerint egy hangos kisebbség. Persze nem 1-2 emberre gondolok itt (még mielőtt elbagatellizálná valaki azt, amit ezzel kapcsolatban állítok) de meggyőződésem, hogy ez egy hangos kisebbség csak és mindig is az volt! Ezen vonalon elindulva mondhatni természetes, hogy a legújabb trilógiával kapcsolatban is lesznek prüszkölők és fújolók.

 

Én majd temetem a filmet akkor, ha kijöttem a moziból és abszolút rászolgált erre (nem hiszem, hogy ez be fog következni).

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem kifejezetten tetszik hogy előzetesen nem lehet megjósolni a fanok reakcióját. Azt jelenti, hogy nem a biztosra mentek és tán még valami meglepő eredeti elmozdulás is lesz benne nem csak az ismert sablonok és csupa fan service. Számomra sokkal ijesztőbb lenne ha azt mondanák, hogy "aki szereti a régi trilógiát az 100% hogy ezt is imádni fogja" Mert akkor lehet tudni hogy csak a régi dolgok lesznek felböfögve új köntösben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyben kell, hogy tetsszen, a lényeg, hogy a mérleg pozitívban legyen.

Mind a 6 korábbi filmből ki tudok ragadni dolgokat amiket nem szeretek bennük.

De magukat a filmeket szeretem.

Ha a 7-tel is csak ez lesz a gond, hát nem lesz vele gond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem kifejezetten tetszik hogy előzetesen nem lehet megjósolni a fanok reakcióját. Azt jelenti, hogy nem a biztosra mentek és tán még valami meglepő eredeti elmozdulás is lesz benne nem csak az ismert sablonok és csupa fan service.

Ugyanez jutott eszembe, ahogy olvastam a lenti hírt. Az ilyen hírek után még inkább kíváncsi vagyok az új filmre :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.