Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

De a gyártó az a Lucasfilm, míg a Warner csak a forgalmazó nem? Bár ezekben a jogi útvesztőkben nem vagyok járatos. Az biztos, hogy anno az SW -t a FOX meg se szagolhatta, csupán csak forgalmazóként léphetett fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig én másra nem igazán tudok gondolni, hisz saját szememmel láttam, hogy a AotC 3D már kész van. Mi másért vonták volna vissza a moziból, hacsak nem ezért? Emlékeztek, hogy amikor még a Foxnál voltak a jogok, akkor milyen gyorsan le akarta dúrni a maradék 2 prequel rész levetítését (azt hiszem egy hónap szünettel)? Szerintem ott is az volt, hogy tudtak előre erról a Disney-s ügyről és gyorsan ki akarták sajtolni a pénzt a franchise-ból, csakhogy azzal ők sem számoltak, hogy a felvásárlás ilyen hamar történik meg.

És ha ez van a filmeknél, ez lehet a TCW-szal is, és itt az ad okot az aggodalomra, hogy még csak fogalmunk sincs (vagy legalábbis nekem nincs, utánajárni meg lusta vagyok), hogy milyen megegyezés volt a Warner és a Lucasfilm között

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a gyártó az a Lucasfilm, míg a Warner csak a forgalmazó nem? Bár ezekben a jogi útvesztőkben nem vagyok járatos. Az biztos, hogy anno az SW -t a FOX meg se szagolhatta, csupán csak forgalmazóként léphetett fel.

Azért a Foxnál kicsit más a helyzet, mert ők az ep4-nél még produkciós cég voltak (és pont ezért 2020 májusáig arra még résztulajdonosi joguk is van!), csak pont nem érdekelte őket a film, ezért nem szóltak bele, vagyis kötöttek olyan megállapodást Lucasszal, hogy nem szólnak bele. Az ep5-től vannak csak mint forgalmazó jelen. Onnantól természetesen a gyártásba nem szólhattak bele, de amíg él a szerződésük a forgalmazásra (márpedig 2020 májusáig él), addig beleszólhatnak, hogy hol, mikor és milyen formában adhatják le/ki a mozifilmeket. Ugyanez a helyzet a Warnernél a TCW esetében, csak ott mi mezei pockok nem tudjuk, hogy él-e még a szerződés. Amit a legtöbb a témával foglalkozó cikk említ, hogy a 2012-2013-as szezonra - ebbe beletartozik ugye a BR/DVD kiadás is - még él a szerződés, azon túl jó kérdés -> van egy olyan sanda gyanúm, hogy a szerződés az ötödik évad, illetve a teljes TCW sorozat-csomag BR/DVD kifutásáig él (ez általában olyan fél év), aztán nem lesz már szerződéshosszabbítás, és a Warner kezéből kikerül a TCW forgalmazása (ez persze azt is jelenti, hogy joglejárta miatt visszavonják a TCW kiadásokat a boltokból).

 

A 3D filmek esetén szerintem tuti a Fox kavar be, mert ha jól rémlik, mindössze 12% lenne a részesedésük, de mivel övék a filmek forgalmazási joga, nekik kéne állni a terjesztési költségek nagy részét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Fantasztikus" hír! Az meg had ne vigasztaljon, hogy jogi gondok állnak a háttérben. Továbbra is undorító az, ahogy kivégezték a TCW-t, ahogy annak következményei is azok. És még csodálkoznak, miért ment el a kedvem az utóbbi időben a Star Wars-tól....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami kis pozitívum végre hivatalosabb szervek felől is. A Toonami kijelentette, hogyha megkapnák a bonus contentet, ők nagyon szívesen levetítenék. Ez szerintem minden jelenlegi, a bónusz tartalmat övező hírek közül ha nem is jó, de reménykeltő hír. Én személyesen nagyon örülök, hogy vannak, akik ezt ennyire a szívükön viselik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami kis pozitívum végre hivatalosabb szervek felől is. A Toonami kijelentette, hogyha megkapnák a bonus contentet, ők nagyon szívesen levetítenék. Ez szerintem minden jelenlegi, a bónusz tartalmat övező hírek közül ha nem is jó, de reménykeltő hír. Én személyesen nagyon örülök, hogy vannak, akik ezt ennyire a szívükön viselik.

Ó, de jó lenne!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"És ezzel bezárult a kör" :D Mark Hamil bejelentette, hogy volt szerepe a Bonus contentben, méghozzá

 

 

MOST MÁR TÉNYLEG MUSZÁJ KIADNIUK, KÜLÖNBEN NEM ÁLLOK JÓT MAGAMÉRT!!!!!!!

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülnék, ha valóban lenne belőle valami. Különösebben és se vagyok jártas az efféle dolgokban, de biztos akad olyan út, mellyel megkerülendők a jogi problémák és minden fél aránylag jól jár. Frusztráló lenne, ha szimplán üzleti okok miatt veszne el a feledés homályába számos elkészült epizód... Bízom benne, hogy sikerrel jár a Toonami, Így a rajongók is megkapnák a rég óta várt, és nem mellesleg beígért Bonus Contentet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Satine-os eléggé régi, tulajdonképp még akkor csinálták, amikor még nem keverték bele Mault a Mandalore-i eseményekbe. Azt tervezték, hogy Vizsla végül harcba kényszeríti Satine-t (még egyedi sisakot is kapott volna).

A farkasos képek Filoni farkas-fetisizmusát testesítik meg, semmi több, nem komoly concept artok.

A kashyyyk-os képek mellé még kaptunk egy elég kezdetleges animációt is, ahol wookie-k és klónok kinrathokkal küzdenek a talajszinten.

A hajas Ventress meg azért érdekes mert Filoni és Katie Lucas azon vitatkoztak, hogy legyen-e haja, és végülis miért ne, hisz mindegyik másik éjnővérnek van haja. A karakterét mégjobban mélyítették volna, csak azt nem árulták el, hogy hogyan.

Az a rajzolt jedi már feltűnt a "Robo-Trench"-es jelenetben. Benne az a kuriózum, hogy az ókori Medúzáról mintázták, és mindegyik csápja külön mozgott volna.

A legalsó meg a jó öreg Finis Valorum ex-főkancellár

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor jól tippeltem. Vele vajon mi volt a terv? Remélem, ő benne lesz a bonus contentben, mert mindig is érdekelt, mi lett a sorsa a leváltása után.

Egy képregényben merénylet áldozata lett (na vajon ki állt mögötte? :D), szerintem elképzelhető, hogy ezt akarták, kisebb-nagyobb változtatásokkal vászonra ültetni (ahogy ez a Zygerria-szál esetében is történt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyenesen fájdalmas látni, hogy a TCW milyen iramban kezd felszívódni a netről... :( Síri csönd van az SW rajongótáborában, amióta véget ért... Az oké, hogy jön a Rebels, de nem jönnek ki új képregények, nincsenek új SW figurák/modellek, semmi! (Persze tudom miért, na de akkor is.) Csak ez a Angry Birds-es cucc meg ehhez hasonlók... Remélem a Sequel Trilogy újra életet lehel a rajongói közösségekbe...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként nem értem a disneyt, felvásárolták lucas egész cégét, AZ EGÉSZET. Vagy tévednék, hogy az egészet? Tehát, ha az egészet, akkor az azt jelenti, hogy a TCW-t is felvásárolták. Tehát, akkor a tcw is a disney-é, akkor én a disney helyében tovább csináltam volna a CW-t, mert még ha más okból nem is, akkor a profitért, mert dőlt volna belőle rendesen. Mert ha folytatta volna a cw-t a disney, akkor az neki is jó lett volna, meg nekünk, rajongóknak is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban igazad van, hogy Walter barátunk cége felvásárolta George "EGÉSZ" cégét, csakhogy akad itt egy kis bökkenő: a TCW nem csak a Lucasfilm-é volt, és a többi cég valószínűleg nem támogatta a sorozat folytatásának ötletét. Ha bővebben akarsz informálódni elég legörgőznöd a 2013.07.29 21:12-i hozzászólásomig, ahol elkezdtük egy kicsit alaposabban boncolgatni a témát

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a Lucasarts miatt írtam be, de akkor nyilván elírás volt. :) Látom már szerkesztetted is.

Igen, ez egy gyermekkori beidegződés, igyekszem figyelni rá, de néha így is elrontom :oops:

 

Miután elküldtem a hsz-t már láttam, hogy mire gondolsz

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nyár folyamán a CN kissé belezavarodott az ötödik évados epizódok sorrendjébe, mindenesetre az este mellett két új napközbeni időpont is megjelent a műsorújságokban: holnap (csütörtök) reggel fél kilenc és péntek délután fél kettő: kétórás maraton mix.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A D23 expon szóba kerültek a TCW maradék részei. Válasz: közel vannak a megoldáshoz.

 

A Star Wars Detoursról annyit tudott meg a közönség, hogy a projectet azért halasztották el, mert nem illik bele a mostani hangulati érába, de ez nem jelenti azt, hogy sosem fogjuk látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars Detoursról annyit tudott meg a közönség, hogy a projectet azért halasztották el, mert nem illik bele a mostani hangulati érába, de ez nem jelenti azt, hogy sosem fogjuk látni.

 

Lehet, hogy egyedül vagyok vele, de ha visszafogottan szeretném kifejezni magam, akkor is csak azt tudnám mondani, hogy egyáltalán nem bánnám, ha soha nem jönne ki ez a sorozat. Annak ellenére, hogy a Robot Chicken cuccok nagyon tetszettek, nincs szükség hivatalos SW animációs sitcom-ra, ez "semmiféle hangulati érába nem illik bele".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars Detoursról annyit tudott meg a közönség, hogy a projectet azért halasztották el, mert nem illik bele a mostani hangulati érába, de ez nem jelenti azt, hogy sosem fogjuk látni.

Ez remélem azt jelenti, hogy felnőttes témák felé haladunk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.