Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Most eltűnik egy időre, aztán később vmikor meghal. Anakin aligha fog abból érzékelni bmit is, pláne, hogy a Padméval kapcsolatos aggályai elnyomnak mindent. De az is elképzelhető, hogy pont Anakin öli majd meg az Ep.3 után.

Palpi miért említené? Neki elég annyi, hogy eltűnt a képből és eggyel kevesebb, aki a helyes úton tartaná Anakint. Nem fogja feleslegesen hergelni vele, mert az genyóság lenne a részéről, ami Anakin nemtetszését váltaná ki. Ráadásul Tarkin és Palpi a lány vesztét akarták, jobb ezt nem szóba hozni.

Az édesanyja halálát is megérezte, pedig tíz évig nem látta, Ahsokát meg testvéreként szereti. Palpi meg pont azért említené, mint amiért az anyját is: nem tudta megmenteni a haláltól, hogy Anakin könnyebben hozza meg majd a döntést.

Tarkint lehet védeni azzal, hogy ő csak a dolgát végezte, Palpit meg azzal, hogy ő elvileg nem szólhat bele egy független esküdtszék döntésébe.

 

Az EP3 utáni halál viszont valóban benne lehet a pakliban (ha megváltoztatják a korábbi döntésüket az utolsó résszel kapcsolatban).

 

Az is eszembe jutottt, hogy a Disney azzal fog az esetleges kaszánál érvelni, hogy teljes egészében az EP7-re akarnak majd koncentrálni.

 

Ez egészen biztos, ahogy már kétszer is eljátszották ugyanezt.

 

 

Egyszóval lehet, hogy a Star Warsban Lucas az atyaúristen, de a The Clone Wars háza táján Filoninak is elég komoly beleszólása van a dolgokba. Természetesen rengeteget konzultálnak Lucasszal, hogy a sorozat igazán visszaadja azt a hangulatot, ami a Star Wars filmek sajátja. Lehet, hogy a legtöbb döntést Lucas hozta meg, de ezek értelemszerűen Filoninak is tetszettek, ha már létrejöttek. Legalábbis nem emlékszem egyszer sem, hogy Filoni valaha is morgolódott volna Lucas írói zsarnokságán.

 

Erről mindig az alábbi történet jut az eszembe, hogyan is zajlik egy kreatív megbeszélés közöttük :lol:

 

 

Filoni: So how are we ending Season 4?

George (takes out binder): Well, we're going to make Asajj a bounty hunter. She won't be a Sith anymore.

Filoni: Well technically, George, she was never a Sith...

George: ...and she's going to work for Boba Fett.

Filoni: You mean with Boba Fett?

George: No. For. Like she worked for Dooku.

Filoni: ...um. Alright. And they're going to...

George: And Dengar's going to fight ninjas.

Filoni: Dengar's going to -- wait, Dengar?

George: Ninjas.

Filoni: Ninjas?

George: Dengar. Ninjas.

Filoni: ...

George: Oh, and we're going to bring back Darth Maul too.

*Several hours later*

Filoni: C'mon George... really? You really had this planned in that notebook all these years? Nobody's gonna buy this... not even the kids at Toys"R"Us.

George (frazzled): Fine. We'll add a scene with Embo and he'll have like, a wolf. Happy?

 

 

 

Érdekes lesz majd az új Insiderbeli cikket elolvasni, ha végre elérhetővé válik. Ahogy olvastam róla, van benne pár érdekes mondat az évadzáróról és a folytatásról (múltkor említettem is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy annak idején, a Lair Of Grievous kapcsán felmerült, hogy Lucas át akarta írni Grievous tábornok EU-ban megírt, megrendezett kompbalesetes múltját valami olyasmire, hogy Grievous Jedivé akart válni, de ők nem fogadták maguk közé, ezért önszántából belement azokba a cyborg módosításokba, amiből végül megszületett. Filoni pedig ragaszkodott ahhoz, hogy ne írják át Grievous múltját és Filoni győzőtt, bár nyomokban még fellelhető a Lucas-féle koncepció, az epizódban nem teszik egyértelművé, így a módosítás végül nem történt meg. (Az megint más kérdés, hogy amúgy sem flashback epizódnak várták, még akkor sem, ha sokan ezt várták el tőle.)

 

Egyszóval lehet, hogy a Star Warsban Lucas az atyaúristen, de a The Clone Wars háza táján Filoninak is elég komoly beleszólása van a dolgokba. Természetesen rengeteget konzultálnak Lucasszal, hogy a sorozat igazán visszaadja azt a hangulatot, ami a Star Wars filmek sajátja. Lehet, hogy a legtöbb döntést Lucas hozta meg, de ezek értelemszerűen Filoninak is tetszettek, ha már létrejöttek. Legalábbis nem emlékszem egyszer sem, hogy Filoni valaha is morgolódott volna Lucas írói zsarnokságán.

Jobb is, hogy Grievous múltja nem került átírásra, mérhetetlenül elcsépelt lett volna ez a verzió Ventress után...

 

Nyilván Filoni sem akárki, főleg a TCW háza táján, de ha Lucas nagyon akar valamit, megvalósítja. Elég Darth Maul visszatérésére gondolni, ami kapcsán még Filoni is megkérdezte: "Biztos vagy benne, George?"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván Filoni sem akárki, főleg a TCW háza táján, de ha Lucas nagyon akar valamit, megvalósítja. Elég Darth Maul visszatérésére gondolni, ami kapcsán még Filoni is megkérdezte: "Biztos vagy benne, George?"

Filoni kételkedett benne, ahogy minden épeszű Star Wars rajongó tette volna az ötlet kapcsán. És lám, megkaptuk a The Lawlesst... Lucas most biztosan elégedetten ül a Palpatine-os forgó trónján (ha már van rá pénze, miért ne? :D) egy pohár borral a kezében, hogy "na ugye megmondtam, gyerekek?" :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az édesanyja halálát is megérezte, pedig tíz évig nem látta, Ahsokát meg testvéreként szereti. Palpi meg pont azért említené, mint amiért az anyját is: nem tudta megmenteni a haláltól, hogy Anakin könnyebben hozza meg majd a döntést.

Tarkint lehet védeni azzal, hogy ő csak a dolgát végezte, Palpit meg azzal, hogy ő elvileg nem szólhat bele egy független esküdtszék döntésébe.

Azért az édesanyja vagy szerelme mégiscsak más tészta. Bár tény, hogy nagyon szoros volt Ahsoka és közte a kötelék. De elképzelhetőnek tartom, hogy amikor már Padmé halálán forog az agya, akkor nem észleli, hogy Ahsoka mondjuk meghal.

A filmekből kiderül, hogy azért ezek a látomások nem olyan egyértelműek. Nem eleve úgy kezdődnek a bajok, hogy megálmodja Padmé halálát a szülés közben. Ez egy hosszadalmas folyamat, az álmok egyre tisztulnak idővel. Lehet, hogy érezte a veszteséget Ahsoka halálakor, de összekötötte a Padmé iránti félelmével.

De amúgy simán lehet, hogy megérezte Ahsoka halálát. Elvégre, miért ne? Ha ez még az Ep.3 előtt történik, akkor simán. Ez csak mélyíti a kétségbeesését és kiábrándultságát a jedikkel szemben. Nem tudta megmenteni, mert a Rend elfordult tőle. Mint az anyja halálánál, variációk egy témára. Újabb érv, hogy átálljon a sötét oldalra és Padmé halálát már ne tehetetlenül nézze végig. Tökéletesen passzol a képbe.

 

Palpatine nyíltan kiállt Ahsoka bűnössége mellett és arra sarkallta a bírákat, hogy ítéljék el. Tarkin meg tudjuk mekkora görény volt az ügyben. A helyükben én erről mélyen hallgatnék, amikor olyan ütőlapok vannak a kezemben, mint Padmé, a hatalomvágy, hiúság, stb..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, valószínű, hogy tulajdon tanítványa (akihez igen szoros szálak fűzik az Erőn keresztül) halálát egyáltalán nem érzi meg a Kiválasztott, csak mert elnyomja felesége iránti aggodalma... ami engem illet, 99%-ig biztos vagyok benne, hogy Ahsoka nem fog meghalni az Ep3 előtt. Hogy miért, már leírtam többször is, feleslegesen nem szeretek pötyögni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, valószínű, hogy tulajdon tanítványa (akihez igen szoros szálak fűzik az Erőn keresztül) halálát egyáltalán nem érzi meg a Kiválasztott, csak mert elnyomja felesége iránti aggodalma... ami engem illet, 99%-ig biztos vagyok benne, hogy Ahsoka nem fog meghalni az Ep3 előtt. Hogy miért, már leírtam többször is, feleslegesen nem szeretek pötyögni.

Megérezhette és mélyíthette a sötét oldal iránti vágyát, ahogy írtam is. Csak arra próbáltam utalni, hogy a másik opció se lenne elképzelhetetlen. ;)

 

És mit szólsz ahhoz, hogy pont Anakin ölje meg? Ez lenne egy próbatétel a sötét oldalon és bizonyítéka a teljes átállásának és rothadtságának. Új töltetet adna Obi-Wan szavainak, miszerint Anakin megszűnt létezni, hisz ezzel elvágná az utolsó ismert szálát a múltjának (ha feltesszük, hogy Obit és Yodát nem találta).

De az is lehet, hogy megtalálja Ahsokát, de életben hagyja. Ez meg arra jel, hogy maradt benne jó. Adhatna a lánynak egy utolsó esélyt azzal a feltétellel, hogy soha többé nem kerül az útjába. Ez megmagyarázná miért tűnik el Ahsoka annyira a Birodalom idején és akár visszatérhetne az Ep.7-ben. Csak mert beszéltük korábban, hogy ezt preferálnád. ;)

 

Mondjuk nekem utóbbi kissé hiteltelenné tenné a Vader-jelenséget. Jobb az úgy, hogy csak a később feltűnő Luke tudja újra visszahozni a jó Anakint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első ilyen cafatkák az évadzáró nézettségi adatai lesznek holnap.

Az volt már, hogy a wiki szerint az 5. évad alcíme: Army Of Revenge? Többiét sem értettem igazán, ezt se :lol:

Szerintem valami szabadúszó, névtelen szerkesztő lehet, mert ennek az évadnak nem adtak alcímet. Mellesleg, ha adtak is, sosem adtak egy konkrét történetszálra vonatkozó címet egy évadnak. Szóval tuti biztos, hogy kamu.

 

Ne higgy a wukinak. :) Eddig csak három évadnak volt hivatalos alcíme. A többi csak rajongói kreálmány.

Ez csak sima wiki. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oks, köszi. Akkor valószínűleg azért nem találtam máshol infót róla.

 

Más. Március 14-15, este 20.15, Cartoon Network. A port.hu infója szerint a 2D-s CW-nek néz ki (de ki tudja, előfordult már, hogy elírták).

 

Úgy érted, hogy ez lesz a magyar premierje az 5. évadnak?

Én már megkérdeztem a magyar cn képviselőjét, de még nem dobott mailt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy érted, hogy ez lesz a magyar premierje az 5. évadnak?

Én már megkérdeztem a magyar cn képviselőjét, de még nem dobott mailt...

 

Igen, először ez jutott eszembe, előfordult már, hogy más évadot adtak le a CN-en, mint amit a port.hu mutatott. De ezt este adják, ismétlés sincs, s a 2003-as sorozatra utal a link is, így aztán 90%-ra veszem, hogy inkább 2D-s CW lesz. Viszont az ördög nem alszik, így egy próbát megér.

De a tuti az lesz, amit a leveledre válaszolnak. S remélem, hogy kiváló szinkront sikerült csinálni hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy nekem picit zavaros, amit az epizódok őszi csereberéjével kapcsolatban mond. Azt tudnám leszűrni belőle, hogy amikor először szembesültek azzal, hogy az összes 5. évadra tervezett részt nem tudják leadni (mert 22-nél több lenne), akkor először az ifjonc-szálat szedték ki. Aztán a Clovis-szál helyett azt mégis visszatették, mert fontosnak tartották bemutatni, hogy Ahsoka mennyit fejlődik az évad alatt. (Ebben csak azt nem értem, hogy eredetileg miért az ifjonc-szálat akarták kihagyni, ha tudták, hogy Ahsoka elhagyja a Rendet és utána azért már neccesebb lenne leadni olyan részeket, amelyekben még a Rend tagjaként szerepel. Eszerint talán igaz lenne a pletyka, hogy utólag változtatták meg a 'Wrong Jedi' befejezését? S ha igen, akkor annak a közben már elkészült vagy gyártás alatt levő 6-7. és esetleg 8. évados forgatókönyvekre és elkészült epizódokra is kellett hatnia: Ahsoka már nem szerepelhet bennük jediként, így jó pár részt át kellene/kellett volna írniuk. Hacsak közben vissza nem tér, de az meg pont az ebben a cikkben és a tegnapi blogos levelekben írtakkal nem állna összhangban.)

A cikk végén megint trollkodik velünk egy kicsit a folytatást firtató kérdésekre adott szokásos Yoda-féle 'always in motion the future is', illetve a 'milyen nagyszerű dolgok vannak készülőben, várjuk csak ki a végét' jellegű válaszokkal. :angry: Nem hiszem, hogy ha a Disney tényleg annyira eltökélt lenne a sorozat folytatását illetően, akkor ne tudtak volna ősz óta dönteni. Ők most vagy csak a mozikra akarnak rámenni, mert abban van a legtöbb pénz, vagy nem is akarnak már foglalkozni az előzmény trilógia időszakával. Mindkettő érthetetlen valamilyen szinten. (Megjegyzésként hadd tegyem hozzá, s ezzel lehet, hogy egyedül vagyok, de ha választani kellene a háromévenkénti mozifilm és a heti animációs vagy élőszereplős sorozat között, akkor inkább az utóbbit választanám. Bár az ideális az lenne szvsz, ha megkapnánk mindegyiket egyszerre.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eddig úgy tudtam, hogy a Young Jedi eredetileg valami Special, vagy egy Spin-off sorozat pilot filmje lett volna, szóval ezen én is csak vakaródzok :hmm:

Azt pedig, hogy így trollkodik a hatodik évaddal, szerintem vehetjük jó jelnek. Ha ő sem tudna semmit, azt nem így tálalná. Szerintem a Disney simán rájuk szólt, hogy tartsák a szájukat a hivatalos bejelentésig, mert azt hiszik, hogy úgy nagyobbat fog szólni, hogy költözik a sorozat. Sőt, az is lehet, hogy tényleg a nyári-őszi szezon-ban akarják leadni, ami esetben tényleg nagyot szólna. A Tron Uprising is akkor debütál és ha összerakják a TCW-vel, a kettőből nagyon erős műsor blokk lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azt gondolom, hogy azért heteket, hónapokat húzni az időt, hogy aztán bejelentsék "el lehet tolni a bicót", nem lenne túl épkézláb ötlet. Eléggé lejáratnák vele magukat. Ha befejezték volna a TCW-t, arról szerintem már tudnánk.

 

Ezzel szemben, a folytatás kihirdetésének halasztása akár jó taktika lehet. Bizonytalanságot teremt. Nem mindenki megnyugszik a fenekén, várva a következő évadot, hanem megmarad a beszédtéma az esetleges kaszáról, így a sorozatról. Aztán pedig mindenki megkönnyebbülve és örömittasan veszi tudomásul a hírt, miszerint van tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán csak összetettebb folyamat lehet a Lucasfilm átvétele, sem, mint gondolnánk és ezért késlekednek a döntést illetően.

Már lezárult a tranzakció. Lesz hatodik évad, de valószínűleg az lesz az utolsó. Azt, hogy hol fogják adni még nem tudni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már lezárult a tranzakció. Lesz hatodik évad, de valószínűleg az lesz az utolsó. Azt, hogy hol fogják adni még nem tudni.

A tarnzakció már lezárult, de azt nem tudjuk, hogy az egész franchise átvételének még milyen technikai folyamatai vannak. Lehet, hogy a 6. évad lesz az utolsó, de lehet, hogy nem.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a 6. évadban a még nyitott szálakat lezárják és befejezik a sorozatot én teljes mértékben elégedett leszek. Nem mondom, hogy nem nézném szívesen tovább, de inkább legyen kerek és minden tekintetben lezárt, mint félbehagyott vagy túlhúzott... szvsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.