Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Kíváncsi vagyok, hogy Anakin miért olyan dühös Clovisra, hogy meg akarja ölni. És hogy vajon Embo miért tör az életükre. Valami nagyon komoly dologról lehet szó.

 

Grat ezért az összeállításért KisKósa. :)

Köszike. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, hogy Anakin miért olyan dühös Clovisra, hogy meg akarja ölni.

Az anyján és R2-n kívül volt egyáltalán egyetlen szereplő is a sagában, akit Anakin nem akart legalább egyszer megölni? :D

 

Amúgy nagyon jó kis összeállítás, ez most újra a bizakodóbb és optimistább gondolataimat hozta előtérbe a TCW jövőjével kapcsolatban. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az anyján és R2-n kívül volt egyáltalán egyetlen szereplő is a sagában, akit Anakin nem akart legalább egyszer megölni? :D

Persze, ez teljesen jogos, de pl. a Senate Spy-ban történtek miatt sem volt olyan dühös, hogy ennyire a torkának ugorjon. Pedig azért mindent megtett, hogy rámásszon Padméra. Itt valami másról van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, az évadértékeléseknél felmerült, hogy vajon mennyi minden maradt ki az ötödik évadból? Úgy döntöttem, hogy összeállítok nektek egy kis válogatást azokból a jelenetekből, amik az előzetesekben voltak benne és ha minden igaz - és a Disney is az áldását adja rá - akkor a hatodik évad részét képezik majd. Jó szórakozást! ;)

(A képek helyenként elég elmosódottak, de sajnos nehéz volt megfelelőképpen elkapni a pillanatot a mozgalmas képeken.)

 

 

Hyena-osztályú droid bombázók robbantanak fel egy Consular-osztályú űrhajót, ami olyan, mintha a Coruscanton lenne. (Bár ez azért elég merész próbálkozás lenne a szeparatistáktól, így valószínűleg egy másik bolygóról van szó.)

hyenabombers.png

 

Thorn parancsnok kommandós droidok ellen küzd. (Tudjátok, ő az a klón, aki Thorról kapta a nevét, tisztelegve ezzel a Bosszúállók hatalmas sikerének.)

thornaction1.png

 

FOR THE REPUBLIC!!!

thornaction2.png

 

Bátor egy klón, annyi szent, de nem jósolok neki szebb jövőt, mint Ima-Gun Di mesternek és Kili századosnak.

thornaction3.png

 

Teckla még épp idejében figyelmezteti Padmét...

tecklawarning.png

 

...Arra, hogy Embo ki akarja nyírni...

embofires.png

 

...Aki végül nem sz*rozik és elintézi az egész épületet.

embocool.png

 

Anakin dühös...

angryanakinda.png

 

...Annyira, hogy Clovisnak eláll a lélegzete...

clovischoked.png

 

...Padmé pedig tétlenül nézi. Apropó, hihetetlen, hogy Padmé mennyire csinos ezen a képen. Még sohasem hasonlított ennyire jól Natalie Portmanre a sorozat folyamán.

beautifulpadme.png

 

Azért Clovis sem hagyja magát...

anakinvsclovis.png

 

...De minden próbálkozása ellenére kiütik... (És ezt szegény asztal bánja.)

clovisko.png

 

...Azonban Anakinnak még ez sem elég.

anakinevenmoreangry.png

 

Anakin, Clovis és a kommandós droid, immár a Scipión.

anakincommandoclovis.png

 

Embo Anakin, Padmé és Clovis életére tör, mindezt úgy, hogy a saját kalapján snowboardozik... Ha ez nem cool, akkor semmi sem az! :D

embosnowboard.png

 

A nagy fordulópont? Barátból ellenség (Embo) és ellenségből barát? (Clovis)

anakinvsembo.png

 

Dooku gróf Palpatine-al konzultál hologramon keresztül a Serennón. De vajon miről?

dookuserennosidious.png

 

Megérkezik a flotta. Jó nagy flotta.

approachingfleet.png

 

Dooku gróf szigorú tekintettel szemléli a Scipiót.

angrydooku.png

 

A Scipiói Csata kezdetét veszi!

battleofscipio.png

 

És folytatódik!

scipiobattle.png

 

Kommandós droidok akcióban! Talán a Scipión? (Bocsi a minőségért, nehéz volt megfelelően elkapni a pillanatot. >.<)

commandos.png

 

És a végére hagytam a képet, amit egyszerűen nem tudok értelmezni. Az oké, hogy monitorok vannak rajta, amin keresztül emberek beszélnek. De kik, miért, hol és miről? Totális rejtély.

somethingm.png

 

 

Várjuk a hatodik évadot! :)

Nagyon jó lett :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra gyanakszom így látatlanba, hogy Clovis veszélybe sodorta őket valamilyen módon, ezért dühödött be annyira Anakin, később viszont segített nekik, így Anakin sem volt már vele annyira ellenséges... Ehhez az elmélethez kapcsolódva azt is el tudom képzelni, hogy Embo-t éppen Clovis likvidálásra bérelték fel és elsősorban ő nem is Anakinékra utazik :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó lett :clap:

Köszi, Zilllo! :)

 

Én arra gyanakszom így látatlanba, hogy Clovis veszélybe sodorta őket valamilyen módon, ezért dühödött be annyira Anakin, később viszont segített nekik, így Anakin sem volt már vele annyira ellenséges... Ehhez az elmélethez kapcsolódva azt is el tudom képzelni, hogy Embo-t éppen Clovis likvidálásra bérelték fel és elsősorban ő nem is Anakinékra utazik :hmm:

Csak hogy egy másik jelenetben Embo pont, hogy Padmé életére tör, ha Teckla nem figyelmezteti időben, halott. Már eleve az kérdés, hogy mi történt Clovisszal Cato Neimoidia után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak hogy egy másik jelenetben Embo pont, hogy Padmé életére tör, ha Teckla nem figyelmezteti időben, halott. Már eleve az kérdés, hogy mi történt Clovisszal Cato Neimoidia után.

 

Persze az nekem is eszembe jutott, de azt nem tudjuk, hogy a képek a részekben majd, hogy követik egymást. Egyébként lehet, hogy a szepik akarják megölni Clovist és erre bérelték fel Embo-t. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép összefoglaló. :clap:

Köszi, Revan. :)

 

Nos, kiderült, hogy mi a sorozat további sorsa? Sorozatjunkie-n a hírekben láttam a Disney XD új sorozatainak premierjét, (Minő meglepő, mindkettő Marvel sorozat) de TCW kaszáról nem láttam semmit. Ez vajon jó jel? Mondjuk nem feltétlenül. Annak idején a Terra Novát is úgy hagyták abba, hogy húzták, halasztották a döntést, aztán végül nem rendeltek új évadot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, kiderült, hogy mi a sorozat további sorsa? Sorozatjunkie-n a hírekben láttam a Disney XD új sorozatainak premierjét, (Minő meglepő, mindkettő Marvel sorozat) de TCW kaszáról nem láttam semmit. Ez vajon jó jel? Mondjuk nem feltétlenül. Annak idején a Terra Novát is úgy hagyták abba, hogy húzták, halasztották a döntést, aztán végül nem rendeltek új évadot.

 

Még este megjelent egy cikk, ezt aztán több oldal átvette. Valamint FB-n belsős (stábtagoktól származó) infók szerint is ez a helyzet.

Viszont hivatalos megerősítés még nincs, elvileg holnap fogja a Disney bejelenteni az őszi műsortervét, így vagy ma, vagy holnap tán kiderül.

Az egész hétvégén szerettem volna hozzászólni a témához, de nem szeretnék se vészmadárkodni, se elkiabálni semmit, így még kivárok.

S ahogy nézem a magyar CN műsorát, már abban is kezdek kételkedni, hogy ők csütörtöktől CW-t/TCW-t adnak.

 

De az összefoglalód tényleg jó :) Most szorítsunk, hogy lássuk is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is az imént olvastam a Jedi News-os cikket. Több forrás szerint is az a tényállás, hogy vége a TCW-nek. A be nem mutatott részek (Clovis-szál) várhatóan DVD/BD-n kapnak helyet. Ezek után már nem kapaszkodnék hiú reményekbe, bármit diktál is a logika... egy kérdésem van: miért? :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is az imént olvastam a Jedi News-os cikket. Több forrás szerint is az a tényállás, hogy vége a TCW-nek. A be nem mutatott részek (Clovis-szál) várhatóan DVD/BD-n kapnak helyet. Ezek után már nem kapaszkodnék hiú reményekbe, bármit diktál is a logika... egy kérdésem van: miért? :facepalm:

Nyugi Sky, ezek is csak vaktában pufogtatnak. Ha tényleg tudnának valamit, akkor nem ilyeneket írnának hogy "Bár még nincs hivatalosan megerősítve, de több forrás szerint is" hanem minimum megneveznék azokat a forrásokat. Tudom, hogy eddig mindig én voltam a pesszimista, de az a saját véleményem. Amíg nem Filoni, Lucas, Kennedy, vagy a Disney fejese mondja, hogy vége, addig nem adok hitelt az ilyeneknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Á, nagyon jó kis összefoglaló Kiskósa, azt azért megjegyezném mellé, hogy látszólag a Consular és a LAAT/i-k mellette a Coruscanti Gárda vörös festését viselik, ezzel összekapcsolva Thornnal. Ami ezeket a híreszteléseket illeti, én nem innék előre a medve bőrére. Ez a "bizonyos források" megnevezés nekem annyira átlátszó, hogy abszolút optimistán várom a holnapot, vagy a ma estét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugi Sky, ezek is csak vaktában pufogtatnak. Ha tényleg tudnának valamit, akkor nem ilyeneket írnának hogy "Bár még nincs hivatalosan megerősítve, de több forrás szerint is" hanem minimum megneveznék azokat a forrásokat. Tudom, hogy eddig mindig én voltam a pesszimista, de az a saját véleményem. Amíg nem Filoni, Lucas, Kennedy, vagy a Disney fejese mondja, hogy vége, addig nem adok hitelt az ilyeneknek.

 

Így van, álljunk pozitívan a dolgokhoz, reménykedni még lehet. Szerintem nagyon sok potenciál van még a sorozatba (üzleti szempontból is), akár a nyitott kérdéseket nézzük, akár a Clovis-szálat (én azt is nagyon várnám), úgyhogy reménykedjünk :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg oka van annak, hogy ezt híresztelik, mert mi értelme lenne az ok nélküli riadalomkeltésnek?

Pl mert erre fölkapja a fejét a nép? :P Egyébként én sem reménykedem túlzottan, csak nem vagyok hajlandó elhinni, amíg nem hivatalos forrásból látom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pl mert erre fölkapja a fejét a nép? :P Egyébként én sem reménykedem túlzottan, csak nem vagyok hajlandó elhinni, amíg nem hivatalos forrásból látom.

És ez nekik mire lenne jó? Egyébként már én is biztos vagyok benne, azért megvárom a hivatalos döntést. De úgy is az a "minden erőnkkel az EPVII.-en dolgozunk" bullshit lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Temetni jöttem, nem dícsérni.

 

Sajnos a 1313 c. játékot is elkaszálta a Disney. A kiszivárgott infok szerint a Disney azt mondta a projectre, hogy Ők nem úgy képzelik el a Star Warst, ahogy az a 1313 játékban megjelenítésre került volna.

Mindannyian tudjuk, hogy ez lett volna az első olyan SW témájú alkotás, amiben lettek volna utcalányok, stricik, kábítószer stb. A Disney politikájával ez nem egyeztethető össze, nem akarják a sötétebb tónust a történetekben. A másik hír szerint Lucas nem volt megelégedve a játékkal, mert a történetet és a karaktereket túl laposnak találta. Ebben az évben jelent volna meg, de már nem fog.

 

A TCW kapcsán már leírtam, hogy ha megszüntetik, annak mi lesz az oka....hülye érv amit sokan fel szoktak hozni, hogy "demer sokan nézik". És? Ezer más összetevője is van a dolognak, a legfontosabb összetevő pedig az egy epizódra vetített költség. Nem beszélve arról, hogy a multik előre kalkulált bevételekkel dolgoznak. Ez azt jelenti, hogy van egy kvótarendszerük, például befektetett egy dollár az térüljön meg 2x-es szorzóval. Ezeket a bevételi terveket negyedévekre bontva vizsgálják és ha a befektetett dollár csak 1,5-ös szorzóval térül meg, azt veszteségnek tekintik. Honnan veszem ezt? Mert magam is ilyen környezetben dolgoztam, elég jó pozícióban és én is fogtam a fejemet, amikor azért rúgtak ki marketingeseket a cégtől, mert ugyan hasznot hoztak, de a kvótát nem teljesítették. A Disney máshogy kalkulál, más léptékben méri a hasznot mint az LFL. Amit a TCW megtermel, az a Disney előirányzott rendszerében lehet ráfizetés. De ezen kívül még ezer érvet fel tudok hozni a TCW megszüntetése mellett.

 

Korábban már azt is leírtam, hogy ha a TCW mögül kimennek a kereskedelmi partnerek, az is a sorozat bukását okozza, mert a TCW nem a nézettségből él, hanem a brand liszenszeértékéből. Ez meg azt jelenti, hogy a TCW-t az ruházza fel értékkel, ha minél több cég áll be a sorba azért, hogy TCW termékeket adjon el. Csakhogy most a szerződést újra kell kötni, hiszen megtörtént a tulajváltás és a Star Wars részvények a Disney miatt felértékelődtek, ami kihatott a liszenszdíjak alakulására is. Elképzelhető, hogy a magasabb díjak miatt kevesebb szerződés került a látótérbe, ami csökkentette a TCW várható bevételét, hiszen a magasabb jogdíj miatt egyesek kihátráltak (vagy várhatóan ki fognak hátrálni) a sorozat termékeinek az értékesítése mögül. (Valójában azt sem tudjuk, hogy a Hasbro miért kaszálta egy éve a TCW figurák vonalát. Lehet, hogy nem tudtak megegyezni a jogdíjakról....vagy előre látták, hogy a Disney fel fogja értékelni a jogdíjakat.)

 

Mondok egy példát. A vargamuhely.com legyárt egy medált, amit ad 2500 Ft-ért. Van egy ékszerkereskedés, aki megveszi tőlem a medálom értékesítési jogát x összegért. Évekig csak a piac mozgásainak megfelelően módosul ez a díj, de egyszer csak becsönget nálam a Weta, hogy szeretnék kivásárolni a vargamuhelyt, amit persze én rögtön el is adok nekik. Igen ám, azonban a Weta egy nálam nagyobb cég, ahogy a Disney az LFL-nél nagyobb cég, ami felértékeli a liszensz árát. Ebben az esetben előre lehet vele számolni, hogy az a kisker, aki eddig átvette tőlem a medálokat, vissza fogja adni a kereskedelmi jogát, mert a Weta nyilván a felértékkelődött részvényekhez fogja igazítani a további jogdíjak megállapítását. Már csak egy okos könyvelő kell, aki megmondja, hogy érdemes -e olyan brandaket futtatni, aminek a megtérülése partnerekhez kötött. Ha tudom, hogy a Hasbro, DarkHorse, Slideshow a megemelt jogdíjat nem fogja kicsengetni, akkor először a branden belül azt a terméket szüntetem meg, aminek a bevételét ezek a kereskedelmi tényezők, tehát a jogdíj értékesítésének a várható alakulása befolyásolja. A TCW esetében is ez számít és nem a nézőszám. A jogdíj megállapítása pedig részben presztizs, főleg egy olyan cégnél, akinek a részvényei tőzsdén vannak, mely esetben nem lehet csökkenteni a jogdíjat, mert azzal a cég magát (és a részvényeit) értékeli le.

 

És ezen túl még ezer dolgot tudnék írni, hogy miért is van reális esélye a TCW megszüntetésének......bízom benne, hogy nem így lesz, de mivel magam nem látok rá a cég ügyeire, ráadásul van ismeretem, hogyan mennek valójában a dolgok, így ez a bizalom ingatag. Remélem, még jó sok TCW részt fogunk látni, de ha nem......akkor ez van.

 

Ui.: most sem mondom, hogy vége a TCW-nek, félreértések elkerülése végett, csak leírtam, hogy bizony sok dolog forog a háttérben, amire az egyszerű fogyasztó nem szokott gondolni.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na Werebazs nyomhatod magadra a facepalmokat. Riogatás mi? Meg a másik csatornára kerülést jelentik be. Már az ötödik évad utolsó részének végénél egyértelmű volt hogy vége. Jobban nem is tudták volna lezárni.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos a 1313 c. játékot is elkaszálta a Disney. A kiszivárgott infok szerint a Disney azt mondta a projectre, hogy Ők nem úgy képzelik el a Star Warst, ahogy az a 1313 játékban megjelenítésre került volna.

Mindannyian tudjuk, hogy ez lett volna az első olyan SW témájú alkotás, amiben lettek volna utcalányok, stricik, kábítószer stb. A Disney politikájával ez nem egyeztethető össze, nem akarják a sötétebb tónust a történetekben. A másik hír szerint Lucas nem volt megelégedve a játékkal, mert a történetet és a karaktereket túl laposnak találta. Ebben az évben jelent volna meg, de már nem fog.

Oh, atyám... Még azt is? Pusztán olyan dolgok lettek volna benne, amik a Star Wars világában eddig is jelen voltak. (Elsősorban EU-ról beszélek persze, de hát EU-ról van szó.) És most csak azért, mert ezek mind egy helyen vannak, már felejtős a dolog. Áh... Ezzel az elánnal ugyanúgy kivágják a TCW-t és a Detourst is az ablakon...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont most találtam én is. De mi ezen a jó hír?

Az hogy lesznek új Clone Wars sztorik. Van is egy rohadt jó új részlet az egyikből a videóban, úgyhogy angolul kevésbé értőknek is érdemes kattintani a linkre mert elég hangulatos. Az hogy miként meg hogyan lesznek ezek bemutatva az még nem derült ki. Tuti nem a CN-en és valószinüleg nem évadformában, de nincs vége a CW-nek. Ez szerintem egész jó hír, de mindenesetre már tuti hogy nem olyan rossz a helyzet mint ahogy itt néhányan ráparáztak :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.