Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Most láttam a részt és most már tuti hogy az utolsó TCW-rész volt. Lezárták az egészet. A Clovis-szál meg megmarad a fiókban(nem véletlenül lett kiszedve ebből az évadból) meg a többi elmeséletlen történet is. Ezekről úgyis csak kamuzás volt Filoni részéről. Soha nem folytatták amiket igért. Pl Mortis-szál. Az Ep3-ra pedig így is minden ok.

Szeretem az ilyen határozott kijelentéseket. :facepalm: Miért lenne vége? Azért, mert kaptunk egy jó évadzárót, még nem jelenti azt, hogy a sorozatnak is vége van.

Annyi nyitott szál maradt, hogy kizárt, hogy itt érne véget. Ráadásul ha ez lett volna a sorozatzáró, akkor eleve úgy is hirdették volna meg, és nem hallgatnának róla még a rész leadása után is.

Semmi nem utal arra, hogy vége a sorozatnak, nem értem, mire ez a nagy "kapuzárási pánik".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem osztom a "jobb félni, mint megijedni" filozófiát. Elég lesz akkor szomorkodni, ha már lesznek konkrét információk arról, hogy nem lesz 6. évad.

Addig minek idegesíteni magunkat feleslegesen? :)

 

Egyébként van benne valami, hogy sorozatfinálénak is beillene ez az évadzáró, de ezt szerintem előre mondták volna, ha így lenne. Tudom, hogy a kasza jöhet váratlanul is, de ez azért mégis csak SW, nem egy akármilyen sorozat. Ugyan miről szólna a CelEu II TCW nélkül? Csak a nosztalgiázás kevés volna...

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jut eszembe, a korai ötödik évados előzetesekben volt egy olyan jelenet is, ahol Thorn parancsnok a forgótáras lézerágyújával irtja az ellent és üvölti, hogy FOR THE REPUBLIC! Ez szintén kimaradt az évadból. Vajon ez is a Clovis-szál részét képezi?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy angol nyelvű cikk..kicsit magas..Magyarul pár szóban felvilágosítanál? köszi

 

A lényeg röviden az, hogy elkészült a sorozat befejezésének szánt három részes történet, ami a coruscanti csatához fog kapcsolódik. Lucast megkérdezték, hogy akkor ezzel záruljon-e a 7. évad, de ő azt mondta, hogy ne, inkább kezdjenek el újabb történeteket írni a további évadok számára. És ez a megjelentek szerint pár hónappal a cikk megjelenése előtt történt.

 

Hogy aztán ez mennyire igaz, vagy sem, azt nem tudom. Az oldal mindenesetre megbízhatónak tűnik. :) A hétvégén említettem még spoilerben az idő előtt kikerült márciusi Star Wars Insidert egy az évadzáró kapcsán készült Filoni cikkel. Ebben említette, hogy még száz rész terveznének, s hogy nagyjából milyen történeteket írnának. Gondolom így olyan 9-10 évados lenne a sorozat. De olyan is szerepel benne, hogy szólt Ahsleynek, hogy most egy ideig nem fogja keresni.

 

Az évadzáró rész kapcsán: a befejező jelenet miatt nekem is az volt az érzésem, hogy ez a sorozatzáró. Ugyanakkor ne felejtsük el, hogy ezt a részt az epguide szerint 2011 nyarán kezdték el tervezni, akkor még szó sem volt a Disneyről. Egyszerűen az lehet, hogy Lucas eredetileg 100 részt/5 évadot akart, s írtak egy ilyen kvázi befejezést, ami lezárásnak is jó, de a folytatás előtt is nyitva hagyja a kaput. Az meg véletlen szvsz, hogy a Disney pont most kavar.

 

Jut eszembe, a korai ötödik évados előzetesekben volt egy olyan jelenet is, ahol Thorn parancsnok a forgótáras lézerágyújával irtja az ellent és üvölti, hogy FOR THE REPUBLIC! Ez szintén kimaradt az évadból. Vajon ez is a Clovis-szál részét képezi?

Elvileg van egy Fives-szál is, ami szintén elmaradt, gondolom abban szerepelt volna Thorn. (Szerk: cikk itt.)

Szerkesztve: - gunji
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jut eszembe, a korai ötödik évados előzetesekben volt egy olyan jelenet is, ahol Thorn parancsnok a forgótáras lézerágyújával irtja az ellent és üvölti, hogy FOR THE REPUBLIC! Ez szintén kimaradt az évadból. Vajon ez is a Clovis-szál részét képezi?

Igen, akárcsak azok a jelenetek, ahol Dookut és a Scipiot is láthattuk. Valamilyen klón-droid harc is lesz a Clovis szálban, és ez is abból van, legalábbis úgy tűnik.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem most egybe az Ahsoka szálat, jobb lett volna így megnézni az egészet... de én nem vagyok maradéktalanul elégedett a fináléval.

Szerintem többen vagyunk így ezzel. ;)

 

Annyira kevés ez a 20 perc egy epizódra, hogy elmondhatatlan. Legalább az évadzárókból kicsikarhatnának legalább egy fél órát. Az ilyen komolyabb ívű sztoriknál egy csomó félmegoldás és ki nem teljesedett tartalom van így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudsz vmi olyat, amit mi nem? Vagy csak az aktuális rész alapján írod?

Csak mert ez nem garancia semmire. Igaz, hogy akár sorozatzárásnak is beillett volna, de azt nem mondanám, hogy teljesen lezárták Ahsoka sorsát. Ezen kívül ott van még Maul és Talzin, mint elég fajsúlyos karakterek. Aztán a már elkészült Clovis-szál és a félbehagyott Lux-Ahsoka páros története. No meg az állítólagos coruscanti balhé.

Nem tudom hány részt készítettek már el a következő évadból, de miért dobnák ki őket? A sorozat sikeres és az elmúlt időszakban egyre csak nőtt a nézettsége.

 

Én mindent tudok. :D Sajnos az senki sem érdekel a döntéshozók közül hogy mik maradtak lezáratlanok. Százával öltek meg sorozatokat lezáratlanul, úgyhogy az nálam nem érv hogy mit kéne megmagyarázni. A górékat sosem érdekelte a rajongók véleménye ők másképp döntenek.

 

 

Szeretem az ilyen határozott kijelentéseket. :facepalm: Miért lenne vége? Azért, mert kaptunk egy jó évadzárót, még nem jelenti azt, hogy a sorozatnak is vége van.

Annyi nyitott szál maradt, hogy kizárt, hogy itt érne véget. Ráadásul ha ez lett volna a sorozatzáró, akkor eleve úgy is hirdették volna meg, és nem hallgatnának róla még a rész leadása után is.

Semmi nem utal arra, hogy vége a sorozatnak, nem értem, mire ez a nagy "kapuzárási pánik".

 

Lsd fent. Sajnos minden jel arra utal hogy vége a TCW-nek. A górék közül senki nem beszél hatodik évadról. Valószinű a végről döntöttek és Filoniék most próbálják megmenteni tárgyalásokkal. Ezért nincs semmi nyilatkozat. Az is gyanús hogy kivették a Clovis-szálat, a harmadik mindent eldöntő dolog pedig az hogy a sorozat kerek egész lett azzal hogy..

 

Ashoka lelépett a Rendből. Azzal kezdődött hogy megjelent és azzal végződik hogy eltűnik. A kőr bezárult.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne gyere már te is ezzel a Zééé féle paranoiával. Mi oka lenne a fejeseknek kinyírni a sorozatot, mikor a lehető legjobban teljesít? Ha nem is érdekelné őket a rajongók véleménye, csak nem vágnak ki egy gyümölcsöző pénzfát...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mindent tudok. :D Sajnos az senki sem érdekel a döntéshozók közül hogy mik maradtak lezáratlanok. Százával öltek meg sorozatokat lezáratlanul, úgyhogy az nálam nem érv hogy mit kéne megmagyarázni. A górékat sosem érdekelte a rajongók véleménye ők másképp döntenek.

És az sem érv, hogy mennyire sikeres a sorozat és mostanság sorban dönti a nézettségi rekordokat?

 

Emellett miért nem jelentették be a finálét időben? Ha sorozatzáróról beszéltek volna, azzal csak jobban felcsigázták volna az érdeklődést. Ráadásul jobban elfedte volna ez a szál a fanok kasza miatti felháborodását. Az nagyon amatőr dolog lenne, ha most az évadzárás után, amikor mindenki várja a folytatást, bejelentenék, hogy kakukk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az sem érv, hogy mennyire sikeres a sorozat és mostanság sorban dönti a nézettségi rekordokat?

Évadról évadra csökkent a nézettség, aztán beállt egy szintre tavaly. Annál most ez az évad több nézőt vonzott annak ellenére, hogy egy barátságtalanabb sávba rakta át a CN.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, csakhogy megtörjem a paranoiát és visszatérjünk a jelenbe, itt az ep. guide. ;)

 

Egyébként a featurette-ben Filoni elárulta, hogy ő azt támogatja, hogy Ahsoka életben maradjon, míg Lucas azt, hogy meghaljon... Igaz, nem kell parázni, de azért ez mégis csak kicsit nyugtalanító. :para: Egyenlőre legalább Filoni oldalára billen a mérleg. Továbbá az egyedi zárás is Filoni ötlete volt, mert már őt is zavarja néha, hogy mikor lezárul egy rész, saját szavaival élve, jön a "babammm" :) és hirtelen belevágják a képünkbe a stáblistát a szokásos zenével és kibillentenek minket az aktuális rész hangulatából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, csakhogy megtörjem a paranoiát és visszatérjünk a jelenbe, itt az ep. guide. ;)

 

Egyébként a featurette-ben Filoni elárulta, hogy ő azt támogatja, hogy Ahsoka életben maradjon, míg Lucas azt, hogy meghaljon... Igaz, nem kell parázni, de azért ez mégis csak kicsit nyugtalanító. :para: Egyenlőre legalább Filoni oldalára billen a mérleg. Továbbá az egyedi zárás is Filoni ötlete volt, mert már őt is zavarja néha, hogy mikor lezárul egy rész, saját szavaival élve, jön a "babammm" :) és hirtelen belevágják a képünkbe a stáblistát a szokásos zenével és kibillentenek minket az aktuális rész hangulatából.

Na, akkor én Lucas bácsival értek egyet Ahsoka végleges sorsával kapcsolatban. :)

 

Az zárásokkal kapcsolatban viszont egyetértek Filonival. A szokásos verzió elég kicsinyes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, csakhogy megtörjem a paranoiát és visszatérjünk a jelenbe, itt az ep. guide. ;)

 

Egyébként a featurette-ben Filoni elárulta, hogy ő azt támogatja, hogy Ahsoka életben maradjon, míg Lucas azt, hogy meghaljon... Igaz, nem kell parázni, de azért ez mégis csak kicsit nyugtalanító. :para: Egyenlőre legalább Filoni oldalára billen a mérleg. Továbbá az egyedi zárás is Filoni ötlete volt, mert már őt is zavarja néha, hogy mikor lezárul egy rész, saját szavaival élve, jön a "babammm" :) és hirtelen belevágják a képünkbe a stáblistát a szokásos zenével és kibillentenek minket az aktuális rész hangulatából.

 

Köszi a fordítást, élőszóban sajnos nem vagyok annyira jó ;)

 

Gyuri bácsival lehet egyetérteni, lehet nem (ahogy én sem), de ez az ő gyermeke. Viszont kérdés, hogy a Disney bevállalja-e, hogy a nagyrészt fiatal nézők előtt elteszi láb alól az egyik, hanem a főszereplőt. Optimálisan még két évük van arra, hogy meggyőzzék egymást. Egyszer talán megtudjuk, ki győzött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a fordítást, élőszóban sajnos nem vagyok annyira jó ;)

 

Gyuri bácsival lehet egyetérteni, lehet nem (ahogy én sem), de ez az ő gyermeke. Viszont kérdés, hogy a Disney bevállalja-e, hogy a nagyrészt fiatal nézők előtt elteszi láb alól az egyik, hanem a főszereplőt. Optimálisan még két évük van arra, hogy meggyőzzék egymást. Egyszer talán megtudjuk, ki győzött.

Satine-t is lazán kivégezte Maul, ahogy Savage is ledöfte Galliát. Ezek sem voltak szép látványok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne gyere már te is ezzel a Zééé féle paranoiával. Mi oka lenne a fejeseknek kinyírni a sorozatot, mikor a lehető legjobban teljesít? Ha nem is érdekelné őket a rajongók véleménye, csak nem vágnak ki egy gyümölcsöző pénzfát...

 

És az sem érv, hogy mennyire sikeres a sorozat és mostanság sorban dönti a nézettségi rekordokat?

 

Emellett miért nem jelentették be a finálét időben? Ha sorozatzáróról beszéltek volna, azzal csak jobban felcsigázták volna az érdeklődést. Ráadásul jobban elfedte volna ez a szál a fanok kasza miatti felháborodását. Az nagyon amatőr dolog lenne, ha most az évadzárás után, amikor mindenki várja a folytatást, bejelentenék, hogy kakukk.

 

 

Én úgy érzem hogy vége lett. Ha nem annak örülni fogok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Satine-t is lazán kivégezte Maul, ahogy Savage is ledöfte Galliát. Ezek sem voltak szép látványok.

 

De ők nem voltak főszereplők.

 

Ha meg kell halnia, akkor ez a szál ideális lett volna rá. Minél közelebb kerülünk a ROTS-hoz, annál jobban fog Anakinra hatni a lány halála, de ennek nem látni nyomát a filmben, pl rémálmok képében. De Palpi sem említi, pedig azzal is segítené Anakin bukását. Így ahogy telik az idő, annál rosszabb lesz ez a megoldás, szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ők nem voltak főszereplők.

 

Ha meg kell halnia, akkor ez a szál ideális lett volna rá. Minél közelebb kerülünk a ROTS-hoz, annál jobban fog Anakinra hatni a lány halála, de ennek nem látni nyomát a filmben, pl rémálmok képében. De Palpi sem említi, pedig azzal is segítené Anakin bukását. Így ahogy telik az idő, annál rosszabb lesz ez a megoldás, szerintem.

Nem voltak főszereplők, de egy gyereknek akár azok is megrázóak lehettek volna. Na meg azért elég érdekes rajzfilmek mennek manapság, aligha akadály egy haláleset, akár főszereplőnél sem.

 

Most eltűnik egy időre, aztán később vmikor meghal. Anakin aligha fog abból érzékelni bmit is, pláne, hogy a Padméval kapcsolatos aggályai elnyomnak mindent. De az is elképzelhető, hogy pont Anakin öli majd meg az Ep.3 után.

Palpi miért említené? Neki elég annyi, hogy eltűnt a képből és eggyel kevesebb, aki a helyes úton tartaná Anakint. Nem fogja feleslegesen hergelni vele, mert az genyóság lenne a részéről, ami Anakin nemtetszését váltaná ki. Ráadásul Tarkin és Palpi a lány vesztét akarták, jobb ezt nem szóba hozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a featurette-ben Filoni elárulta, hogy ő azt támogatja, hogy Ahsoka életben maradjon, míg Lucas azt, hogy meghaljon...

Akkor ezzel azt hiszem eldőlt, mi is lesz vele... Lucas szava mégis többet ér az SW-ben, mint Filonié. Ezen kívül, már leültek megbeszélni a lány sorsát, így biztosan megvan, konkrétan mi lesz vele. Ha Lucas azt támogatja, hogy meghaljon, akkor nem valószínű, hogy Filoni utólag le fogja tudni beszélni erről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ezzel azt hiszem eldőlt, mi is lesz vele... Lucas szava mégis többet ér az SW-ben, mint Filonié. Ezen kívül, már leültek megbeszélni a lány sorsát, így biztosan megvan, konkrétan mi lesz vele. Ha Lucas azt támogatja, hogy meghaljon, akkor nem valószínű, hogy Filoni utólag le fogja tudni beszélni erről.

 

Azért kár, hogy elszpojlerezte, mint a múlthetiben a tettest. Jobb volt tanakodni a megoldáson. Bár előfordult már Lucasnál is, hogy meggondolta magát, ahogy a Sam Witwer interjúban is megjelent Maullal kapcsolatban:

 

 

 

-"So we're probably going to kill this guy after a few more episodes, yeah?"

-"No. No, we're not. We made that mistake once before. We're not doing that again."

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ezzel azt hiszem eldőlt, mi is lesz vele... Lucas szava mégis többet ér az SW-ben, mint Filonié. Ezen kívül, már leültek megbeszélni a lány sorsát, így biztosan megvan, konkrétan mi lesz vele. Ha Lucas azt támogatja, hogy meghaljon, akkor nem valószínű, hogy Filoni utólag le fogja tudni beszélni erről.

 

Ez egy félreértés akkor (vagy nem értettétek amit mondott), ugyanis Filoni azt mondta, hogy Ő mindig is élve látta volna szivesen Ashokát, míg Lucas eredendően azon volt, hogy végül meghaljon, ezt addig nem mondhatta el Filoni, míg nem dőlt el Ashoka sorsa, mostanra azonban már eldőlt, lévén, Filoni ötlete győzött...ne magyarázzuk félre! :nana: Filoni dupla győzelmet aratott, mert Lucas azt sem engedte eddig, hogy zenei átfedés legyen a rész végén. Most is csak úgy győzött, hogy Lucasnak a saját verzióját mutatta meg amiben volt zenei átfedés, noha az eredeti terv nem arról szólt.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem láttam a featurette-et, dalek szavaira támaszkodtam. :) Viszont ebben az esetben is szinte borítékolható, mi fog történni vele. Évad előtt szó volt róla (erre tisztán emlékszem), hogy ebben az évadban utalni fognak Ahsoka sorsára, azaz elindul azon az úton, ami számára a TCW-beli végállomás lesz.

Persze ettől még meghalhat, de ebben az esetben értelmét vesztené a Rend elhagyása. Minek bajlódtak volna ennyit a kilépésével, ha végül úgyis meghal? Szerintem több, mint valószínű, hogy Rend elhagyásáról van szó, mint zárás.

A további évadban/évadokban talán csak epizódszerepei lesznek, amikben elsikálják az Ep3 utáni életben maradásával felmerülő gondokat (lásd: másik topik). Egyébként - továbbra is abból kiindulva, hogy a sorozat vége egybenyúlik a coruscanti csatával, illetve Ahsokával végződik - ha ekkor hal meg a lány, irracionálissá válik Anakin kedélyes akciója a film elején.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy annak idején, a Lair Of Grievous kapcsán felmerült, hogy Lucas át akarta írni Grievous tábornok EU-ban megírt, megrendezett kompbalesetes múltját valami olyasmire, hogy Grievous Jedivé akart válni, de ők nem fogadták maguk közé, ezért önszántából belement azokba a cyborg módosításokba, amiből végül megszületett. Filoni pedig ragaszkodott ahhoz, hogy ne írják át Grievous múltját és Filoni győzőtt, bár nyomokban még fellelhető a Lucas-féle koncepció, az epizódban nem teszik egyértelművé, így a módosítás végül nem történt meg. (Az megint más kérdés, hogy amúgy sem flashback epizódnak várták, még akkor sem, ha sokan ezt várták el tőle.)

 

Egyszóval lehet, hogy a Star Warsban Lucas az atyaúristen, de a The Clone Wars háza táján Filoninak is elég komoly beleszólása van a dolgokba. Természetesen rengeteget konzultálnak Lucasszal, hogy a sorozat igazán visszaadja azt a hangulatot, ami a Star Wars filmek sajátja. Lehet, hogy a legtöbb döntést Lucas hozta meg, de ezek értelemszerűen Filoninak is tetszettek, ha már létrejöttek. Legalábbis nem emlékszem egyszer sem, hogy Filoni valaha is morgolódott volna Lucas írói zsarnokságán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.