Ugrás a kommentre

EPVIII spoileres topik


Rog

Ajánlott hozzászólás

Örülök, hogy sokak szerint ilyen fajsúlyos ez, nekik is szólt a hozzászólásom. Fárasztó, egyelőre alaptalan marhaság, akár egy ember fújja, akár ezer. Amúgy, honnan tudjam, hogy mit írsz, ha nem olvasom el? Bár ha előre jelzed, hogy minden hozzászólásodban a homofóbiádat akarod kiélni, akkor leegyszerűsíted az életem, mert akkor tényleg nem kell olvasnom. Addig meg megszavazom a bizalmat, hogy más, értelmes dologról is tudsz posztot nyomni.

Homofóbia az lenne, ha orrba-szájba szidnám őket,hogy még a bolygóról is takarodjanak. De én csak azt szeretném, hogy a SW-ban ne szerepeljenek vagy legalábbis ne látványosan. Szerintem nem túl nagy kérés, Lucas örökségével ez egyeztethető össze, aki még Anakint meg Padmét is összeadatta az Ep 2-ben, hogy az ikrek ne zabigyerekekként szülessenek meg. Amúgy máshoz is hozzászólok, a reinkarnációs baromsághoz is, feltűnhetett volna.

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Homofóbia az lenne, ha orrba-szájba szidnám őket,hogy még a bolygóról is takarodjanak. De én csak azt szeretném, hogy a SW-ban ne szerepeljenek vagy legalábbis ne látványosan. Szerintem nem túl nagy kérés, Lucas örökségével ez egyeztethető össze, aki még Anakint meg Padmét is összeadatta az Ep 2-ben, hogy az ikrek ne zabigyerekekként szülessenek meg. Amúgy máshoz is hozzászólok, a reinkarnációs baromsághoz is, feltűnhetett volna.

Igen, feltűnt, és találd ki, hogyan. Úgy, hogy elolvastam. ;) Szóval ez a "ha nem tetszik, ne olvasd" javaslat kicsit ingatag lábakon áll. Minden más hozzászólásod érdekel, csak ezt a buzmócsingolást ne rángatnád elő hetente... A költői túlzás szándékos, mielőtt ezen is fennakadsz.

 

A probléma ott van, hogy ez a dolog már nem egyszer meg lett tárgyalva, TÚL LETT TÁRGYALVA és mégis mindig elő kaparod, feleslegesen. Egyet értek azzal, hogy ez így már a fárasztó kategória.

Úgy-úgy. Látom, nem mindenkinek olyan magas ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem se magas,csak nem hinném,hogy olyan sűrűn vetem fel a témát, talán legutóbb februárban volt szó róla. Az meg hogy baromságnak gondoljátok a dolgot, még semmire se garancia. Azt is baromságnak gondoltátok évekig, hogy az Ep 6 után folytatások jönnek, és le voltatok taglózva, mikor kiderült, hogy mégis. Szóval az,hogy nem tudsz valamit elképzelni, még nem jelenti, hogy nem fog megtörténni. És nem arról van szó, hogy lesz-e sárga űrhajó a kövi részben, ami tökmindegy, hanem olyanról,ami sok rajongóban legalább egy világot döntene össze. Hogy ezt Dzséjt vagy más nem tudja megérteni, az egy dolog. Nem vagyunk egyformák. De jól van, akkor nem hozom fel a témát ezután, remélem nem is kell soha többet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez azért tényleg erős túlzás volt!

 

A szinopszis nem rossz, vannak benne vállalható motívumok. Ki merem jelenteni, hogy elsőre még tetszik is (mínusz: szeplőtlen fogantatás, lélekvándorlás, buzulás) Kifejezetten tetszik például Vikar karaktere, aki mint az Új Köztársaság "árulója" engem Borsk Fey'lya karakterére emlékeztet. A politikának sok helye nincs egy mesében, de az intrikát szívesen látom. Tetszetős továbbá, hogy Luke fénykard nélkül győzi le a ren lovagokat. Vagy az, hogy Snoke éppen úgy abszorválja Rey fénykardjának az energiáját, ahogy az atya tette Mortis világában. Vagy Luke azon kiszólása, hogy Yoda óva intette, amikor a barátait ment kimenekíteni, de ő maga nem Yoda, így nem is köti meg Rey kezét. Szóval vannak benne egészen jó dolgok és az is tetszik, hogy Anakin külön jelenik meg Rey-nek, míg Obi és Yoda Lukeval társalog. A kezdetektől azt gondolom, hogy a 3 szellem együtt most sok lenne...főleg, ha azt Hayden alakítaná. Bőven elég, ha Anakin csak Rey fejében szólal meg, míg Obi és Yoda jelenete erős hidat képezne a Birodalom visszavág hasonló jelenetével. Ezt így egészségesen ki lehet egyensúlyozni, hogy ne legyen feleslegesen giccses. Az is teszik, hogy Phasma ezúttal Finnt kényszeríti a pajzs leeresztésére és ez a hiperűrkommunikációs zavar sem egy rossz ötlet. Egyébiránt most olvasom a regényt, és pont az első oldalon van benne szó az intergalaktikus kommunikációs vonalak fontosságáról. Nem ördögtől való gondolat, ha a zűrzavar egyik forrása, hogy éppen elvágják a telefonzsinórt. Nekem még Snoke terve is tetszik, hogy a világra akar segíteni egy olyan gonosz entitást, ami felett ő gyakorolja a hatalmat. Ha ügyesen oldják meg és nem mutogatnak mindenféle repkedő cthulhu teremtményeket, akik éppen át akarnak jönni valami idétlen dimenziókapun, akkor a logika szintjén akár még működhet is. Az ilyen erőlények egyedül a Mortisos és Yodás szállban kaptak helyet és semmi nem indokolja, hogy ne fejtsék ki bővebben a szuperentitások létezését. Nálam ez a szinopszis kiindulási pontnak teljesen emészthető, kíváncsian várom a további híreket.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor itt egy nem homáros komment, figyelem!

 

Ha megjelennek az erőszellemek, az tényleg remek összekötés lenne az OT-vel, bár ha Anakin megjelenik Rey-nek, az ellentmond a reinkarnációs tételnek (nagyon nem bánnám). Kylo a nagypapától várja az útmutatást, nagypapi viszont Reynek ad tanácsokat - ez remek ötlet lenne. Viszont ha jól vettem ki a szövegből, Rey-t elrabolják a végén. Ez kicsit rókabőr lenne a TFA fényében. De megvalósítás kérdése. Viszont annak jobban örülnék,ha Luke fénykarddal intézné el a Reneket, mert az szintén jó összekötése lenne az OT-nek és az ST-nek, és legalább látnánk, mennyit fejlődött a "srác" vívás terén - magyarán az ellenfelet is el tudja-e találni, nemcsak a lépcsőt meg a korlátot :) Na jó ez kicsit rosszmáj volt, de a Jediben ez zavart, mikor az apjával vívott.

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha igaz ez, amit kiszivárogtattak, akkor az nagyon jó lesz. Igaz, hogy a leírás alapján a Birodalom visszavágra hasonlít, de legalább lesz benne olyan elem is ami a prequel trilógiában előfordul.

 

http://index.hu/kultur/cinematrix/2016/04/23/kamuszagu_forgatokonyvreszletek_szivarogtak_ki_a_star_wars_viii-rol/

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha igaz ez, amit kiszivárogtattak, akkor az nagyon jó lesz. Igaz, hogy a leírás alapján a Birodalom visszavágra hasonlít, de legalább lesz benne olyan elem is ami a prequel trilógiában előfordul.

 

http://index.hu/kultur/cinematrix/2016/04/23/kamuszagu_forgatokonyvreszletek_szivarogtak_ki_a_star_wars_viii-rol/

 

A kommentek érdekesek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom, a két klasszikus droid most se fog többet szerepelni. Ahogy Lando egyáltalán nem. Hux?

 

Szerintem R2 végig ott lesz Luke mellett, tehát Luke jeleneteiben ő is szerepelni fog. Már a TFA is úgy ért véget, hogy Artu ott kuporgott a Falcon leeresztett rámpája mellett, tehát a kis robot egyértelműen visszatért a gazdájához és ez így van jól. C3PO meg biztos, hogy ott lesz a legtöbb Leiás, felkelős jelenetben. Hux pedig főbb mellékszereplő, úgyhogy ő sem fog kimaradni a buliból.

 

Az Első Rendről szinte semmi nincs ebben.

 

Dehogy nincs...írják a szinopszisban is, hogy jónéhány jelenet az Első Rend központi bolygóján játszódik. Továbbá meg fogják szállni azt a köztársasági bolygót is, ahol Vikar a rezidens elnök. Egyébként a TFA Blu Ray-en jól kivehető, hogy legalább egy tucat romboló állomásozik a Starkiller körül. Ez jó jel! :D

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annyit tudok mondani, hogy ennek a résznek már nincs akkora súlya, mint volt az EPVII-nek. Itt jóval több információ fog közkézen forogni. Az EPVII esetében a marketing szükségessé tette a titkolózást. Az EPVIII esetében a főbb karakterek már ismertek, nagyjából tudni lehet a motivációkat, ki lehet okoskodni, hova is fogják vinni a történetet. Ahogy ez a szinopszis is tökéletesen leköveti az Birodalom visszavág történeté, akár tette azt a TFA is első filmmel, úgy lesz igaz ez az egész trilógia szerkezetére. Minden trilógia azonos mezsgyén mozog. A gonosz még gonoszabb lesz és az előző részben elszenvedett vereség okán most bizonyításra kényszerül. Az abszolút hősnek meg kell birkóznia egy sor személyes dilemmával, választania kell, hogy a nagyobb jó érdekében milyen áldozatot hoz meg. Tudjuk (mert nem kell hozzá nagy ész), hogy Luke ki fogja képezni Rey-t. Tudjuk, hogy Snoke kérdés nélkül áldozza majd fel Kylo Rent, ha az érdekei úgy kívánják. Ahogy azt is sejetni lehet, hogy a következő film Kylo Ren megváltásának az első lépcsőfoka lesz. Rey a trilógia végére beteljesíti a kiválasztott sorsát, Kylo pedig vissza fog térni a jó oldalra és/vagy meghal, hogy bejárja Anakin, a bukott hős megváltásának az útját. Nagy újdonságot ne várjatok. A bevált receptre mindig van vevő.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért az új film sokkal merészebb lesz, mint a hetedik epizód volt. Legalábbis bízom benne.

Én most valahol azt olvastam, hogy Rian Johnson is csak egy távirányítású jómunkásember. Persze én nem ismerem őt, de azt tudom, hogy Ridley Scott például nagyon nehéz ember, folyton harcol a stúdiókkal. Nem hiszem, hogy az EPVIII bármiben is merészebb lesz, mint volt az EPVII. Ez szerintem csak rajongói képzelgés. Ha a Disney merészet akarna alkotni, akkor meghívták volna a rendezői székbe mondjuk Quentin Tarantinot. Ezzel csak azt akartam kifejezni, hogy vannak Hollywoodban olyan rendezők, akik elismerten merészek és mellette még sikeresek is. A Disney pedig nem arról híres, hogy túl merész lenne. Van egy tökéletes receptjük, csak le kell követni. De itt most nem is az újrázásról beszélek, hanem a trilógiák alapvető struktúrájáról. Attól pedig biztos, hogy nem fognak eltérni. De mindenki abban hisz, amiben akar...én csak a felesleges illúziókat rombolom szét.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Episode VIII: Az Első Rend visszavág. :hmm: Szerintem is biztosnsági játék lesz. Hisz meg van a 2 milliárd dolláros recept. Bár kaphat még nagy pofont a Disney. Az EP I is ilyen hype-osan indult, be is hozta a költségeinek a 10 szeresét. Aztán a jött a pofon, a nép lelkesedése lanyhult és a Klónok támadása már csak a 6 szorosát termelte, amely csorbát a Sith-ek bosszúja kicsit kiköszörült , ez már a 8 szorosát hozta. Gondolom mindenki kiváncsi volt a végkifejletre. Szóval nem elképzelhetetlen hogy ezt az utat járja be a trilógia. Csak az a különbség hogy a PT ben volt újdonság, szinte csak az volt. Most nem így van eddig. Lehet hogy a rajongók nem nyelik le az OT további másolását. Ki tudja?

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a kiválasztott kérdésének értelmezésére leszek nagyon kíváncsi. Szerintem az eddigiek tükrében a legjobb az lenne, ha végül oda futna ki a dolog, hogy Luke teljesíti be a próféciát. Ettől még nem kéne, hogy ő legyen a trilógia hőse, lehet a hangsúly a fiatalokon, de ha kihoznák, hogy Rey vagy Kylo az, szerintem már sok lenne. A TCW-ben Yodának amúgyis azt mondták, hogy ő tanítja majd azt aki egyensúlyt hoz az erőben, az Ep3-ban már szó volt róla, hogy a próféciát talán félreértelmezik és ennél nagyobb átértelmezés nem kéne, az sem véletlen, hogy ha nem is szerepelt sokat az Ep7-ben így is rá volt kihegyezve az egész történetvezetés. Úgy gondolom jelenleg Luke a legnagyobb erőhasználó a galaxisban, Snoke sem erősebb nála, épp azért van szüksége Kylora, hogy legyen esélye Skywalker ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Muszáj átértelmezni Anakin szerepét, hiszen többé már nem a JEdi Visszatérrel zárul a saga. SZerintem ez már (a TFA óta) bőven lefutott kör, hogy a kiválasztottság kérdése más irányba lett terelve.

Rey előképzettség nélkül is úgy használja az erőt, ahogy az átlag jedik soha, így érezhető, tudható, hogy vele új fordulatot vesz Anakin sorsa is.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most valahol azt olvastam, hogy Rian Johnson is csak egy távirányítású jómunkásember. Persze én nem ismerem őt, de azt tudom, hogy Ridley Scott például nagyon nehéz ember, folyton harcol a stúdiókkal. Nem hiszem, hogy az EPVIII bármiben is merészebb lesz, mint volt az EPVII. Ez szerintem csak rajongói képzelgés. Ha a Disney merészet akarna alkotni, akkor meghívták volna a rendezői székbe mondjuk Quentin Tarantinot. Ezzel csak azt akartam kifejezni, hogy vannak Hollywoodban olyan rendezők, akik elismerten merészek és mellette még sikeresek is. A Disney pedig nem arról híres, hogy túl merész lenne. Van egy tökéletes receptjük, csak le kell követni. De itt most nem is az újrázásról beszélek, hanem a trilógiák alapvető struktúrájáról. Attól pedig biztos, hogy nem fognak eltérni. De mindenki abban hisz, amiben akar...én csak a felesleges illúziókat rombolom szét.

Azért van abban valami fanyar módon megmosolyogtató, mikor egy forrás nélküli "valahol azt olvastam" információra alapozva rávetítjük a filmre a saját képzelgéseinket. ;)

 

Már csak az eddig kikerült képek alapján is látszik, hogy Johnson valóban a prequel látványvilágából fog meríteni, miközben több forrás: Oscar Isaac, Lawrence Kasdan is megerősítette, hogy mintha egy teljesen elütő filmet készítenének a VII-hez képest, ami tartogat jó néhány csavart. Persze az, hogy JJA pl. azt nyilatkozta, hogy mikor meglátta a forgatókönyvet, megbánta, hogy nem ő rendezi (PR kiszólás level 99 vagy rajongói vágyálom?) akár még jelentheti azt is, hogy tényleg a V. vázát követi a VIII. (ismerve a IV. és a VII. közötti hasonlóságokat), de én nem tulajdonítanék ilyen súlyt ennek a megjegyzésének.

 

Tarantino meg ne rendezzen SAGA SW-t, mert a stílusát abszolút SAGA film idegennek tartom. Pl. egy spin-offot szívesen megnéznék tőle, de Tarantinoval SW SAGA epizódot rendezni nem merészség lenne, hanem őrültség.

 

Forrás #1: Kasdan magyaráz arról, hogy Rian teljesen új irányt hoz a SAGA-ba:

http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/news/star-wars-8-is-going-to-be-weird-promises-screenwriter-a6788031.html

 

Forrás #2: Benicio Del Toro szerint Rian sci-fi realistább irányt fog becsempészni és szteroidnak szerződtették: http://www.cinemablend.com/new/What-Rian-Johnson-Brings-Star-Wars-Episode-8-According-Benicio-Del-Toro-86527.html

 

Forrás #3: Isaac áradozik arról, hogy mennyire újszerű az SW-ben, amit Rian művel:

http://www.cinemablend.com/new/Why-Star-Wars-Episode-VIII-Feels-Like-An-Independent-Film-According-Oscar-Isaac-125787.html

 

Kiemelném az alábbi mondatot: "Rian is definitely going to places and investigating things that haven’t really been done in the 'Star Wars' universe."

 

Szóval ha alapozunk ilyen "hallottam már valahol valamikor valamit" típusú idézetre, akkor próbáljuk bejelölni a forrását, különben nehezen lehet róla érdemben beszélni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mintha egy teljesen elütő filmet készítenének a VII-hez képest, ami tartogat jó néhány csavart.

 

A Birodalom visszavág is elütő volt az Új reményhez képest és sok új csavart tartogatott, tehát ezzel olyan hűdenagy dolgot senki nem állított. Ha a Birodalom visszavág fonalát követi az EPVIII, akkor kijelenthető, hogy az EPVII-től elütő film lesz. :D

 

A színészek áradozását meg mind ismerjük, így a beidézett források annyi mint a semmi....de nem több és nem kevesebb, mint az a vázlat, amiről beszélünk. Én színészt ritkán hallok a saját filmjéről elítélően nyilatkozni. Előfordul, csak baromi ritkán. Ford például utálta a Szárnyas fejvadászt, Nick Nolte nem emlékezett a Hulk forgatására. Ha a színészek rendezőt, vagy forgatókönyvet dicsérők szavaira építenénk, minden film 10 pontról indulna.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.