Ugrás a kommentre

Teaser trailer


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Bár a törölt jelenet is kánon, ha nem ütközik a filmek cselekményével, töröltsége révén még simán felül írhatja a Rogue One. viszont, ha a színész negyven éves, akkor nem lehet Biggs, hiszen ő Luke gyerekkori barátja, azaz ő sem lehet több 19-20 évesnél. Luke, Biggs, Leia, Ezra, mind egyidősek nagyjából az ep4 idején, 19-20 évesek. Csak nem egy negyvenévesre bízzák a szerepet. Bár Garrick Hagon is 37-38 éves volt, amikor eljátszotta Biggset, szóval... :)

 

 

Én elhiszem, hogy az adatlapja szerint ennyi idős, de a teaserben látott karakter elképesztően fiatalos. 25-nek ha néztem volna, maximum.

Szerintem is fiatalos. De amit Dzséjt ír az eredeti színészről az meglepett. Illetve mégsem.

Mert én magam sem húszévesnek gondoltam Biggs-et a 4-ben. De az ikreket sem.

Persze a kánon az kánon. A casting meg egy másik világ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is fiatalos. De amit Dzséjt ír az eredeti színészről az meglepett. Illetve mégsem.

Mert én magam sem húszévesnek gondoltam Biggs-et a 4-ben. De az ikreket sem.

Persze a kánon az kánon. A casting meg egy másik világ.

Pedig Carrie Fisher például 19 éves volt, amikor 76-ban elkezdték az ep4 forgatását, és csak 20 volt a premier idején, szóval ő pontosan illett Leia szerepére korban.

Bár szerintem az ep4 castingjakor még Lucas sem tudta, valójában hány éves Luke, Leia és Han (vagy Vader). Érzésem szerint ez nem tisztázódott benne egészen addig, amíg neki nem állt az ep1 megírásának. És ott is talán csak a kész forgatókönyvnél vált véglegessé, hiszen tudjuk, hogy sokat játszott Anakin és Obi-Wan életkorával is. Anakin például az első változatokban még 14-15 éves volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig Carrie Fisher például 19 éves volt, amikor 76-ban elkezdték az ep4 forgatását, és csak 20 volt a premier idején, szóval ő pontosan illett Leia szerepére korban.

Bár szerintem az ep4 castingjakor még Lucas sem tudta, valójában hány éves Luke, Leia és Han (vagy Vader). Érzésem szerint ez nem tisztázódott benne egészen addig, amíg neki nem állt az ep1 megírásának. És ott is talán csak a kész forgatókönyvnél vált véglegessé, hiszen tudjuk, hogy sokat játszott Anakin és Obi-Wan életkorával is. Anakin például az első változatokban még 14-15 éves volt.

Carrie-tudtam, hogy stimmelt korban, de sosem érzem őt ennyire fiatalnak, mikor nézem..

Ez van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már megint a szinkron rinya. Sztem teljesen tűrhető. Whitaker kicsit fura de am az eredeti is hasonlóan karcos. De azon kívül mi a baj van azzal a 2 tő mondattal?

Ez sok minden, csak nem karcos. Szegény Kerekes, mintha fojtogatnák közben. :) Köszönő viszonyban sincs Withaker hangjával. Mintha Darth Vadert Pumukli szinkronizálná.

A mondatokkal meg az a gond, hogy nem igazán sikerült lefordítani.

 

This is a rebellion, isn't it? -> Kitört a lázadás, igaz? (Az ep4 és a Rebels tükrében ez baromság.)

A major weapons test is imminent. -> Veszélyes fegyvert kísérleteznek ki. (Még ha nem tudnék angolul, akkor is tudnám, hogy ennek a két mondatnak köze sincs egymáshoz.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár azt mind tudjuk, hogy egy teaser szinkronjából kiindulni és véleményezni a majdani végleges szinkront több, mint butaság... megkockáztatom, hogy már már "bűn" kategória :P:D;)

 

Hogy ez a teaser szinkron sz*r lett-e? Igen, az lett! Nem kicsit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szutyerádli ez a szinkron, de azért emlékezzünk az "Anakin, ugye csak viccelsz?" mondatra... ez csak egy teaser, ne ebből ítéljünk. :D

Igen, a TFA-é sem volt az igazi például. És az egyik baki -az "ŐSI ERŐ"- annyira tartja magát, hogy még a BD extrák közt is így szerepel a feliratban..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát elég szegényes ez a trélerszinkron. De a javára kell írnom azt hogy nem vette el a muvihoz való kis kedvemet.

 

 

Ez mikor van? :?

Padmé mondja a Mustafar-on valamelyik 2005-ös RotS-os teve szpotban ha jól emlékszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ejnye, most ezt vagy elfelejtettem, vagy elkerültem. Nem tudom, melyik a jobb. :D

Igen-igen, emlékezetem szerint valamelyik trailerben volt ez az "Anakin, you're breaking my heart!" csodás fordítása. :D

 

szerk.: vagy TV spot, na, tehát valami előzetes. Sajnos nem találtam, de a ferdített szövegre keresve feljön pár 2005-ös hozzászólás ilyen-olyan fórumokról. Amire én nem emlékszem, az az, hogy állítólag az "I'm not the Jedi I should be" pedig az volt, hogy "nem vagyok igazi jedi". Az is remekül hangzik. :D

Szerkesztve: - Shettard Hart
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Mondjuk ezt pont nem rónám fel a szinkron készítőinek, mert már az eredetiben is ilyen sz/rul hangzott

 

 

Ne mondd már, adja magát:

 

- Ez egy lázadás, nemde?

- Én (is) lázadok.

Rosszul értettem akkor az eredetit.

Azthittem azt mondja: "lázadó vagyok".. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.