Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Megint Moszkva lesz? :D 

Párizson elgondolkoztak, de beleszerettek Budapestbe így Budapest lett. Valljuk be ez elég hihetetlen, (Hulk) nem a "Párizsos dolog", hanem, hogy Budapest, Budapest lett.

MI 5-ben Bp. Prágát. Budapestnek járna az Oscar annyi várost játszott el, mint égen a csillag. :D

Szerkesztve: - Adrián
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Budapest már tényleg szinte minden volt. Spielberg filmjében a "München"-ben Londont, Párizst és Münchent is Budapest játszotta, az utolsó Die Hardban Moszkva volt, a Kémjátszmában Kelet-Berlin volt, az Evitában Buenos Aires, a Borgiák néhány részében a Budai Vár volt Nápoly, a Kémben volt Párizs és önmaga is, A Mars-mentőakcióban a NASA központ és Peking is Budapesten van, Jennifer Lawrence kémfilmjében a Vörös Verébben Moszkva is Budapest volt, de a város más színekben feltűnt a Blade Runner 2049-ben is. Tényleg Oscar-dijas színész. :D Egy TV-sorozatban a "The Alienist"-ben még a XIX. századi New Yorkot is "eljátszotta".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Budapest már tényleg szinte minden volt. Spielberg filmjében a "München"-ben Londont, Párizst és Münchent is Budapest játszotta, az utolsó Die Hardban Moszkva volt, a Kémjátszmában Kelet-Berlin volt, az Evitában Buenos Aires, a Borgiák néhány részében a Budai Vár volt Nápoly, a Kémben volt Párizs és önmaga is, A Mars-mentőakcióban a NASA központ és Peking is Budapesten van, Jennifer Lawrence kémfilmjében a Vörös Verébben Moszkva is Budapest volt, de a város más színekben feltűnt a Blade Runner 2049-ben is. Tényleg Oscar-dijas színész. :D Egy TV-sorozatban a "The Alienist"-ben még a XIX. századi New Yorkot is "eljátszotta".

Kíváncsi leszek, hogy a Dűnében milyen minőségben tűnik majd fel a város. A Halo sorozat forgatása is hamarosan indul Pesten. Lassan tényleg jöhetne a Budapesten forgó Star Wars is már. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Egy TV-sorozatban a "The Alienist"-ben még a XIX. századi New Yorkot is "eljátszotta".

Megjegyzem, Budapestet is alakította már más város, a Chuck című sorozatban például Los Angeles. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Megjegyzem, Budapestet is alakította már más város, a Chuck című sorozatban például Los Angeles. :) 

Nekem ezen a fronton a legfurább az volt, amikor a Hugh Jackman-féle Van Helsing filmben Prága volt Budapest :) Ez pláne úgy fura hogy a két város nem is annyira hasonlit egymásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
On 7/30/2018 at 9:06 PM , Darth Riddick said:

 én nem ismerem az eredeti képregényeket, rajzfilmeket. Durvábbat mondok, nem is érdekelnek!

Ezt a hozzáállást sosem értettem egyébként... Ha valaki szereti a Marvel-filmeket, az MCU-t, akkor miért áll le ott? Más médiumok is tudnak ugyanolyan szórakozást nyújtani. Rajzfilmsorozatok, például. Képregények aztán meg pláne!

Rajzfilmsorozatok közül pl. az Avengers - Earth's Mightiest Heroes zseniális és abszolút nem gyerekes. Ahogy a Spider-Man-rajzfilmek is jórészt felülmúlhatatlanok. Én például most nézem a '90-es évekbeli verziót, szerintem nagyon jó, bár az Unlimitedet jobban élveztem.

 

Ugyanezt tapasztalom a Star Warsnál is: ha valaki tényleg nagyon szereti a Star Warst, miért elégszik meg pusztán a filmekkel? Miért nem olvas regényeket, képregényeket, miért nem nézi az animációs sorozatokat? :? Meg merem kockáztatni, hogy vannak olyan művek, amelyek legalább annyira élvezetesek, mint maguk a filmek - ez lehet egy regény vagy az egyik animációs sorozat történetszála. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Ezt a hozzáállást sosem értettem egyébként... Ha valaki szereti a Marvel-filmeket, az MCU-t, akkor miért áll le ott? Más médiumok is tudnak ugyanolyan szórakozást nyújtani. Rajzfilmsorozatok, például. Képregények aztán meg pláne!

Ezernyi oka lehet ennek a hozzáállásnak, én is például csak a mozgóképes anyagokra szorítkozom mind DC mind Marvel téren, nálam ennek az oka az időhiány, egyszerűen nincs időm még a képregényeket is olvasgatni és inkább nem is foglalkozom velük/nem érdekelnek.

8 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Ugyanezt tapasztalom a Star Warsnál is: ha valaki tényleg nagyon szereti a Star Warst, miért elégszik meg pusztán a filmekkel? Miért nem olvas regényeket, képregényeket, miért nem nézi az animációs sorozatokat? :? Meg merem kockáztatni, hogy vannak olyan művek, amelyek legalább annyira élvezetesek, mint maguk a filmek - ez lehet egy regény vagy az egyik animációs sorozat történetszála. 

Amúgy rosszul emlékszem vagy nem te írtad korábban, hogy nem olvasol SW képregényeket? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, caseyjones írta:

Így van. Viszont regényeket olvasok, meg az animációs sorozatokat is nézem/néztem. ;)

 

Jó csak ez kicsit, olyan bort iszik és vizet prédikál szerű eset. Te nem érted, hogy valaki miért nem foglalkozik egy franchise-zal széleskörűbben XY okok miatt, holott te sem élsz az összes lehetőséggel amik adottak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 minutes ago, Darth Cupsy said:

Jó csak ez kicsit, olyan bort iszik és vizet prédikál szerű eset. Te nem érted, hogy valaki miért nem foglalkozik egy franchise-zal széleskörűbben XY okok miatt, holott te sem élsz az összes lehetőséggel amik adottak. 

De itt most nem az a lényeg, hogy mindegyikkel. Alapvetően értettem, tehát hogy ha valakinek (nagyon) tetszik az adott franchise, jelen esetben a Marvel, ennek ellenére a filmeken túlmenő megannyi más médium - ez lehet videojáték, regény, képregény, rajzfilm, újság, képeskönyv, tkp. tényleg bármi - közül egyikkel sem foglalkozik. 

És igen, nem olvasok SW-képregényeket, de alapvetően foglalkozok más médiumokkal az univerzumon belül: a regényekre kiemelt figyelmet fordítok, de a rajzfilmek/animációs sorozatok nagy része is megvolt már. 

 

Ezt az egészet nem Riddickre akarom kihegyezni személyesen, csak az ő hozzászólását olvasva eszembe jutott ez a téma. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, caseyjones írta:

De itt most nem az a lényeg, hogy mindegyikkel. Alapvetően értettem, tehát hogy ha valakinek (nagyon) tetszik az adott franchise, jelen esetben a Marvel, ennek ellenére a filmeken túlmenő megannyi más médium - ez lehet videojáték, regény, képregény, rajzfilm, újság, képeskönyv, tkp. tényleg bármi - közül egyikkel sem foglalkozik. 

És igen, nem olvasok SW-képregényeket, de alapvetően foglalkozok más médiumokkal az univerzumon belül: a regényekre kiemelt figyelmet fordítok, de a rajzfilmek/animációs sorozatok nagy része is megvolt már. 

De az elv attól még ugyanaz, attól hogy kisebb vagy nagyobb mértékben alkalmazod, nem változtat rajta. Neked megvan az okod rá, hogy miért nem olvasol képregényt ugyanúgy megvan másoknak is az oka, hogy nem foglakozik a többi médiummal csak azzal az eggyel.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 hours ago, Darth Cupsy said:

De az elv attól még ugyanaz, attól hogy kisebb vagy nagyobb mértékben alkalmazod, nem változtat rajta. 

Szerintem meg az, hogy kisebb vagy nagyobb mértékben van alkalmazva, pont nem számít. A Star Warsnak van nyolcmillió médiuma, szinte lehetetlen mindegyiket egyszerre követni: videojátékok, könyvek, sorozatok, képregények, novellák, újságok... De ha valaki ezek közül eggyel is foglalkozik, az már mindjárt többet tesz, mint aki egyikkel sem foglalkozik. 

 

Ez alapján meg az MCU is érdekes, mert ha valaki pl. imádja Spidey-t, akkor nem tudom elképzelni, hogy lehet az, hogy megáll a filmeknél. Márpedig itt, a fórumon meg máshol is sok olyannal találkoztam, akik így meg úgy odáig vannak az MCU-filmekért meg a karaktereikért, ennek ellenére megálljt parancsolnak maguknak a filmeknél.

 

És egyébként kissé érdekes, ugyanakkor témába vágó felhozni az én vonzódásomat az SW-képregényekhez, ugyanis én SW-fronton a regényekre vagyok ráállva, képregények terén meg én a szuperhősös képregényeket szeretem. :D Egy SW-képregény engem nem kötne le.

És itt akkor megemliteném ennek ellentettjét: a Marvel mostanában már regényeket is jelentet meg, és nem visz rá a lélek, hogy elolvassam őket. Mert engem Marvel-fronton a képregények kötnek le. 

Tehát:

Star Wars: könyvek +, képregények -

Marvel/szuperhősök: könyvek -, képregények +

 

 

De utóbbinak szerintem nem sok köze van az alap felvetésemhez, mert tulajdonképpen én azt furcsállom, hogy ha valaki imádja az MCU-t, főleg a szereplői miatt, akkor az hogy a csudába nem tud találni kedvére valót a további médiumokban, akár csak egyetlenegyet. Legyen az egy videojáték, egy képregény vagy bármi.

Mert ha pl. szóba hozunk engem meg a Star Warst, én is megtaláltam a nekem való médiumo(ka)t. És az tényleg mindegy ebből a szempontból, hogy az hány. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyiban nemugyanaz a SW és az MCU, hogy a megjelenő SW művek 99%-a kánon, így ugyanabban az univerzumban történik. Ami történik a Resistance-ben, vagy a Dr. Aphra-ban, azok megtörténnek a "fő univerzumban", így aki naprakész akar lenni, annak ajánlott minél több médium követése.

Az MCU esetében ez azonban nem igaz. Ott például az általad is említett Earth's Mightiest Heroes, vagy a most érkező új játék nem része filmes univerzumnak. Hiába jó maga a sorozat, vagy élvezetes a játék, azok a "saját pecsenyéjüket sütögetik". Én amíg lehetett követtel a filmek mellett legalább a sorozatokat, de már sokszor az is megterhelő volt, nemhogy még képregényeket is bújjak. Szeretem a filmek világát, de ahhoz a képregények (de még az eddigi sorozatok sem) semmit nem adnak hozzá.

 

Mellesleg rossz fórumon kopogtatsz, ha Marvel képregény kockákat keresel. Ez itt egy SW fórum, így ne legyél meglepődve, hogy a sok SW fanatikus között kevés az olyas valaki, aki a Marvel (vagy bármilyen más képregények) világában is teljesen el van merülve. Ez olyan, mintha számonkérnél egy Marvel-buzit, hogy SW esetében miért csak a filmekre megy el, miért nem temetkezik bele a számtalan SW regénybe és videójátékba...

Szerkesztve: - Nabopolasszar
  • Nagyon tetszik 1
  • Dühítő 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom hogyan áll mostanában a képregényvilág, de amit én eddig a Marvel és DC képregényekről hallottam, az számomra botrányosan hangzott. Kismillió párhuzamos univerzum, groteszk, ellentmondásos történetek és karakterek, egy totál keszekuszaság az egész. Egy haverom mesélt pár hónapja pár sztorit Batmanről, hogy hányféle van, melyik milyen, mikor épp kicsoda ő és a társai stb.. Úgy érzem, hogy ami az ilyen "klasszikus" képregényvilágban nem történt még meg, az nem is létezik. :D Ez pedig engem szörnyen zavar.

 

Én azt szeretem, ha egy univerzum egy kerek egész, konzisztens, logikusan van felépítve. Beleértve ebbe a karaktereket is természetesen. Nem tudom elviselni azt a katyvaszt, ami a képregényekben van. Ráadásul azt is nézzük, hogy eléggé más ütemben és léptékben haladnak pl. a MCU esetében. Már most ~20 film van, pedig a 2000-es években kezdték. Képregényből meg nem is tudom hány millió rész lehet már, tekintve mennyire régóta adják ki ezeket. Esélytelennek is tartom ezekben igazán naprakésznek lenni.

Meg amit Nabo is pedzett a kánonnal. A SW-ban tök egyértelmű, mert van Legends, van a Kánon. Ha utóbbiból felcsapok egy akármilyen könyvet vagy képregényt, akkor tudom, hogy az hivatalosan úgy volt. Kevés kivételtől eltekintve tényleg illik is a képbe, konzisztens. Most ha Marvelnél akarok olvasni valamit, akkor nem tudom mekkora kutatómunkának kéne azt megelőzni, hogy be tudjam lőni akár csak az univerzumot, ahol az éppen játszódik. Meg ilyen formán, hogy érdemes-e egyáltalán beleolvasnom, vagy ott épp egy 8 éves ázsiai csaj lesz Pókember, Xavier professzor meg az ő apukája, aki cirkuszi artistaként dolgozik. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, főleg az elmúlt öt évben a Marvel képregények a nagyobb profit érdekében iszonyatosan rámentek a kismillió rebootra, alternatív univerzumra, újraindításra, és crossoverre. Egy ideje már gyakorlatilag követhetetlen emiatt. Nem akarok boomerkedni, de számomra a Marvel képregények a 90-es és a 2000-es években voltak a csúcson. Akkoriban már modern volt a történetvezetés és az ábrázolás, de még volt súlya egy olyan nagyobb eseménynek, mint az Infinity War, Civil War, vagy House of M. Mostanában gyakorlatilag félévente van egy mega-crossover, az Infinity/Secret/Civil/War/Empire szavak tetszőleges sorrendbe rakásával. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney+ Update twitter csatornája a következőket osztotta meg a következő Marveles sorozatokról:

 

- Loki --> 2021 -ben érkezik. Loki az ellopott Tesseractal menekülőben van. Fel kell fedeznie önmagát és talán Lady Lokivá is átalakul.

- Hawkeye --> 2021 -ben érkezik

- Wandavision --> 2021. tavaszán érkezik, szerepelni fog benne a SWORD, amit már a legutóbbi Pókember film végén felvezettek. --> közben megerősítették, hogy a sorozat még idén megjelenik!

- The Falcon and Winter Soldier --> idén ősszel Sam és Bucky Endgame utáni történetét követhetjük figyelemmel, ahogy szembeszállnak Zémó báróval és egy új kormány "felbérli" Buckyt, mint Amerika kapitány és Battlestart.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Bence1997 írta:

és talán Lady Lokivá is átalakul

Ez de jól hangzik... :D 

34 perccel korábban, Bence1997 írta:

közben megerősítették, hogy a sorozat még idén megjelenik!

Nem tudom mit fognak kihozni belőle, de ezt nagyon várom. Imádom 'Liz Olsent és a karakterét is. A Vízióval kialakult kapcsolatukat pedig szintén nagyon kedvelem, csak nem kapott túl nagy teret a filmekben.

34 perccel korábban, Bence1997 írta:

szembeszállnak Zémó báróval

Akkor megint kapunk egy visszatérő főgonoszt? 

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, pb69 írta:

Ez de jól hangzik... :D 

:D

4 perccel korábban, pb69 írta:

Nem tudom mit fognak kihozni belőle, de ezt nagyon várom. Imádom 'Liz Olsent és a karakterét is. A Vízióval kialakult kapcsolatukat pedig szintén nagyon kedvelem, csak nem kapott túl nagy teret a filmekben.

Mindenképpen várós, azért is, mert nagyon szorosan kapcsolódni fog majd a 2021 -es Doctor Strange 2 -höz. Pletykálják, hogy a doki talán még fel is tűnik majd. :)

4 perccel korábban, pb69 írta:

Akkor megint kapunk egy visszatérő főgonoszt?

Itt kapja meg elvileg a képregénybeli ikonikus alakját, a lila maszkot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 12/25/2019 at 4:52 PM , Iqvi said:

Casey: milyen Marvel képregényeket olvasol?

Jelenleg a Marvel-képregénygyűjtemény darabjait. :) Célom mind a 60 részt végigolvasni.

Korábban meg olvastam jó pár Spider-Man-es képregényt.

On 12/25/2019 at 7:02 PM , Nabopolasszar said:

Mellesleg rossz fórumon kopogtatsz, ha Marvel képregény kockákat keresel. Ez itt egy SW fórum, így ne legyél meglepődve, hogy a sok SW fanatikus között kevés az olyas valaki, aki a Marvel (vagy bármilyen más képregények) világában is teljesen el van merülve. Ez olyan, mintha számonkérnél egy Marvel-buzit, hogy SW esetében miért csak a filmekre megy el, miért nem temetkezik bele a számtalan SW regénybe és videójátékba...

Nem rátok akartam kihegyezni ezt... Általánosságban értettem... Sok helyen azt veszem észre, hogy az MCU-t kedvelők többségét látványosan hidegen hagyják az univerzum további művei. 

 

Quote

Ott például az általad is említett Earth's Mightiest Heroes, vagy a most érkező új játék nem része filmes univerzumnak. Hiába jó maga a sorozat, vagy élvezetes a játék, azok a "saját pecsenyéjüket sütögetik".

De ezzel szerintem abszolút nincs baj. Sőt még jobb is, mert egy teljesen más megvilágításban láthatod a hősöket, tulajdonképpen egy reboot formájában.

 

Én például annyira imádtam az első Avengers-filmet, hogy alig vártam már, hogy láthassam Kapitányékat valahol máshol is. És pont nem érdekelt, hogy szervesen kapcsolódik-e a filmhez. Szórakozni akartam, és ahhoz a rajzfilmsorozat kiválóan jó volt! Mind a mai napig imádom, szerintem zseniális. 

 

On 12/25/2019 at 1:56 AM , Darth Cupsy said:

Neked megvan az okod rá, hogy miért nem olvasol képregényt ugyanúgy megvan másoknak is az oka, hogy nem foglakozik a többi médiummal csak azzal az eggyel.

Ezzel az én-nem-olvasok-SW-képregényeket dologgal kiragadtad a hozzászólásom leglényegtelenebb részét, mert írhattam volna videojátékot vagy magazint vagy bármi mást a képregények helyett. :D Csak éppen képregény jutott eszembe. 

 

@Donát Mi olyan mulatságos abban, hogy nézem/néztem a Star Wars animációs sorozatait meg olvasok SW-regényeket? :lol:

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 12/25/2019 at 7:02 PM , Nabopolasszar said:

Az MCU esetében ez azonban nem igaz. Ott például az általad is említett Earth's Mightiest Heroes, vagy a most érkező új játék nem része filmes univerzumnak. Hiába jó maga a sorozat, vagy élvezetes a játék, azok a "saját pecsenyéjüket sütögetik".

Tényleg csak én vagyok ilyen, hogy az elsődleges szempontom az, hogy egy jót szórakozzak, nem pedig az, hogy ez meg ez milyen kapcsolatban áll a filmekkel? Ha találok egy Marvel-képregényt, amely a tartalma alapján totál hidegen hagy, de kapcsolódik a filmekhez, nem fogom csak azért elolvasni, mert kapcsolódik a filmekhez... Akkor már inkább veszek egy olyat, amely - a szavaiddal élve - a saját pecsenyéjét sütögeti, és a tartalma alapján érdekesebbnek tűnik. SW-könyveknél totál ugyanez a helyzet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.