Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

2019. 05. 17. - 22:53, Brodie írta:

Vártam ezt a filmet, de képtelen lennék egy R. Pattinson filmet megnézni. 

"JELENTÉSEK SZERINT KISEBBSÉGI SZÍNÉSZNŐT KERESNEK MACSKANŐ SZEREPÉRE A THE BATMANHEZ"

 

Tök jó, hogy már korábban megírtam, hogy nem nézem meg ezt a filmet.

Az mondjuk nem rasszista, hogy egy besurranó tolvajt egy kisebbségi játszik? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BREAKING NEWS!!!

 

Tom Welling és Erica Durance visszatérnek ikonikus szerepeikben, mint Clark Kent/Superman és Lois Lane az idei Arrowverse 5 órás crossoverében, a Crisis on Infinite Earths -ben!

A képen a következők lehetnek: 2 ember, szemüveg

A képen a következők lehetnek: 1 személy, állás és közeli

 

Továbbá megjelent az Arrow posztere, amelyben az utolsó évadot hirdetik. :)

Image

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Erica Durance Supergirl anyját is játssza nem?

Igen, ha jól emlékszem, akkor a 3. évadban feltűnt pár rész erejéig. Itt viszont a hivatalos források is kimondják, hogy a Smallville Lois Lane -jeként fog visszatérni TW oldalán. És ami meglepett, hogy azt írták, ők ketten nem egyepizódos szerepben fognak feltűnni, hanem több epizódban fognak szerepelni.

 

No most már csak egy Justin Hartley és egy hivatalos Michael Rosenbaum hírre kell várni. A crossover már így is hatalmas:

- Team Arrow

- Team Flash

- Team Supergirl

- Legendák

- Batwoman

- JWS 90 -es Flash -je

- Tom Welling Supermanje

- Erica Durrance LL -je

- Tyler Hoechlin Supermanje

- Elizabeth Tulloch LL -je

- Brandon Routh Kingdom Come Supermanje (plusz ugye a Legendákban Atomot játssza)

- Kevin "F*cking" Conroy idős Bruce Wayne -je

- Burt Ward egy eddig ismeretlen szerepben (egyesek Robint tippelik, hamár őt játszotta a 66 -os Batmanben)

- Jon Cryer Lex Luthorként visszatér

- Black Lightning is megjelenik benne

- Tom Cavanagh amellett, hogy vélhetően újra Reverse Flash -ként szerepel, Pariah karakterét is alakítja majd, aki megteremti állítólag Anti-Monitort.

 

Huhh, elég tömény lesz. A forgatást ha minden igaz a következő hónap elején kezdik, legalábbis a Flash 7. részét jelenleg forgatják, az Arrow 7. részét is a héten kezdték el, de ugye elsőként a Supergirl/Batwoman forgatásai fognak elkezdődni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom hogy volt-e itt róla szó, talán @luke19 tud róla, de a DC Nagy Gyűjteményt 120! részesre hosszabbították meg!:shocked: 

 

F*ck shit, de megnézve a listát tudjátok mit találtam? Kingdom Come, két részben. Komolyan, hogy lehet valaki ilyen süsü az Eaglemossnál? Ez a képregény már megjelent a Fumaxnál, kétfajta kiadásban is.:facepalm:

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én valószínűleg nagyrészt könyvtárból kölcsönzöm majd őket.

 

Batman 35. szám

Én vagyok Gotham 3. és 4. rész. Tovább gördül a történet.

A harmadik részben végre többet is megtudunk Gohtamről és Gotham Girl-ről. Hank Clover gyerekkorában hasonló élményen ment át, mint Bruce. Édesapját, Henry-t és édesanyját Maryt megtámadta egy rabló. Batman közbelépett. A képregény elején ez nagyon jól kifejtésre került. Az érzelmek boncolgatása remekre sikerült. A félelem, annak legyőzése és új cél találása Ez vezetett ahhoz, hogy Hank és húga, Claire Gotham és Gotham Gril lettek. Minden kérdésre még nem kaptunk választ. Nincs kifejtve, hogyan szerezték az erejüket. Hank és Claire mindenáron Batman nyomdokaiba akarnak lépni. A jó szándék, a jót akarás a nemes lelkűség abszolút erős jellemvonás mindkettejükben. Közben egyre több terrortámadás történik a városban. A híd leszakadását már Batman segítsége nélkül nehéz lett volna megoldani. Hugo Strange céljai még homályosak. A Lélekkalóz (Roger Hayden) segítségével igyekszik mások érzelmeit az uralma alá vonni. Gotham és Gotham Girl épp akkor érnek egy helyszínre, ahol Strange Lélekkalóz segítésével egy csomó katonát meghülyített és egymás ellen fordított. A negyedik részben Batman a helyszínre érkezik, ahol óriási mészárlás nyomaira bukkan. Lélekkalóz miatt Gotham Girl teljesen összeomlott. A nagy mészárlást valószínűleg a bátyja rendezte. Hank igyekszik ezt helyrehozni, de nem igazán sikerül. Batman látja, hogy szegény nagyon ki van borulva, az őrület határán áll. Bruce kideríti, hogy Amanda Waller áll a dolgok mögött. Egyik kedvencem, ahogy lazán bejutott hozzá. Itt végre többet megtudunk: Strange kijátszotta Wallert és Lélekkalóz segítésével megőrjítette Hanket és Claire-t. Egy új infó elvezet Hank-ék házához. Batman már későn érkezik, Az egyik túlélő katona rájött Hank kilétére és úgy döntött bosszút áll. Megölte Hank apját és anyját. Gotham épp a katona megölésére készül, mikor Batman megérkezik. Nem sikerül hatni, az őrülettől és dühtől fűtött fiúra, aki a katona megölése után úgy dönt felégeti Gothamet, hogy megszabadítsa az embereket a városban rejlő gonosz dolgoktól.

A történet jól egyensúlyozott. Nem tárta fel még mindent, de több háttérdolgot megtudtunk. Mindig volt valami csavar, ami előrevitte a sztorit, és meglepte az olvasót. Tom King jól rávilágított a Gotham City-ben rejlő őrületre, arra, hogy a legjobbak is elbukhatnak és bekattanhatnak. Az érzelmek ábrázolása szintén kitűnő. Várom a végkifejletet. Ötös.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit laikus kérdések, de bővíteni szeretném az ismereteim DC terén is. Szóval:

 

Annyit olvastam már az Arrowversről, de nem tudom hogy ez micsoda. Egyfajta univerzum?

 

Vannak olyan DC sorozatok amelyek egy univerzumban játszódnak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Iqvi írta:

Kicsit laikus kérdések, de bővíteni szeretném az ismereteim DC terén is. Szóval:

 

Annyit olvastam már az Arrowversről, de nem tudom hogy ez micsoda. Egyfajta univerzum?

 

Vannak olyan DC sorozatok amelyek egy univerzumban játszódnak?

Igen vannak: Arrow, Flash, A holnap legendái, Supergirl bár ez utóbbi egy másik Földön él mint a többiek, de átszoktak ugrani egymáshoz crossoverekben. Aztán ami új az a Batwoman, meg láttam valami hírt egy Arrow spin-offról, de nem olvastam bele. Az utóbbi években mindig van egy olyan történet szál amiben mindenki együtt zúz és aminek a részei a különböző sorozatokban vannak leadva, tehát pl. 1. rész az Arrowban, 2. a Flashban és így tovább. A legutóbbi ilyenben ha jól tudom már a Black Lightningot is bevették a buliba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Kicsit laikus kérdések, de bővíteni szeretném az ismereteim DC terén is. Szóval:

 

Annyit olvastam már az Arrowversről, de nem tudom hogy ez micsoda. Egyfajta univerzum?

 

Vannak olyan DC sorozatok amelyek egy univerzumban játszódnak?

Az Arrowvers egy univerzum, amely jelenleg a következő sorozatokból áll: Arrow, The Flash, Supergirl és DC's Legends of Tomorrow. Ehhez a négyes brigádhoz fog majd hozzácsapódni a Batwoman. A Constantine c. sorozat is valamelyest ide tartozik, bár a sorozat a Fox -on ment 1 évadot, de a karakter feltűnik az Arrowban és most a LoT -ban főszereplő. Az univerzumhoz még a Vixen nevű animációs sorozat is hozzátartozik, amelyet a CW online kiadott, ilyen 3-4 perces epizódokra kell gondolni.

 

A Supergirl a Föld-38 -on játszódik, míg a többi a Föld-1 -en. A Black Lightning eddig nem volt tagja, de úgy tűnik, hogy az idei crossoverben, a Crisis on Infinite Earths -ben ő is tiszteletét teszi majd. Ja és a Smallville is ide sorolható, legalábbis felfognak bukkanni ottani szereplők is - pl. Clark és Lois - a crossoverben. :)

 

szerk.: úgy látom ez még nem volt: itt van a hivatalos kép Brandon Routh -ról, mint Kingdom Come Superman, az idei Arrowverse crossoverből!

Képtalálat a következőre: „brandon routh superman”

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Amúgy szerintetek, az eddigi DCEU filmekbőo ki lehet építeni egy olyasmi univerzumot építeni mint az MCU? Alapanyag az lenne hozzá.

Az eddigiekből nemigen, mert a minőségük igencsak megkérdőjelezhető, ahogyan az az irány is, ami felé elindultak az elmúlt pár filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Amúgy szerintetek, az eddigi DCEU filmekbőo ki lehet építeni egy olyasmi univerzumot építeni mint az MCU? Alapanyag az lenne hozzá.

Alapanyag bőven van, csak tehetség, türelem és tervezési affinitás nincs hozzá a Warnernél. Ahhoz, hogy a DC kapjon egy DCCU-t, előlről kéne kezdeni, és úgy felépíteni, hogy 5-10 évvel előre terveznek. A DCEU legnagyobb baja szerintem pont az, hogy fele annyi idő alatt akarták mindazt elérni, amire a Disney-Marvel éveket szánt. És a fele annyival még jótékony voltam. A filmjeik túlzsúfoltak, kapkodósak, a rendezőiket nem engedi kreativitásukban kiélni, mert görcsösen próbálják az MCU-t majmolni, vagy éppen más Marvel sikerfilmeket, mint a Deadpool. A Warner nem találta meg a DCEU identitását, mint az MCU.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A teljes újrakezdés ötlete nekem is felmerült a fejemben, és ja, a filmjeik java tényleg nem olyan erős mint az MCU filmjei. Talán ami a legjobb lett az az Aquaman. Viszont ami DC-nél bejön az nem elsősorban a filmes része, hanem a sorozatos. Most nézem a Titanst és az valami baromi erős lett. Lehet hogy inkább a sorozat univerzum felé kéne nyitniuk?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman Föld Egy második fejezet

A Föld Egy újabb fejezetében Geoff Johns továbbviszi a Sötét Lovag legendáját újraértelmezve, modernizálva, egy teljesen különálló univerzumban, ahol nem köti őt a fő sodor történet szála. Az első fejezet is nagyszerű volt, de a második fejezettel még erre is sikerült rátenni egy lapáttal. Johns zseniálisan mozgatja a figurákat. A kötöttségek nélküli alkotás jó hatással volt erre a történetre. Drámai, feszült, megható, eseménydús és fordulatos. Akár Batman filmként is megállná a helyét. Ha Matt Reaves valami ilyet mutat nekünk 2021-ben, akkor nagyon elégedett leszek.

A város még Cobblepot halálának következményeit nyögi. Nem kellett feltámasztani a Pingvint, bőven volt még új gonosz, akit be lehetett hozni. Johns Rébuszt tette meg fő ellenségnek. Nygma olyan szerepet tölt be, mint Joker A Sötét Lovag című filmben. Sorban követ el robbantásos merényleteket. E közben Bruce hírt kap arról, hogy egy öt fős társaság átvette Pingvin alvilági birodalmát, Batmanként nyomoz Rébusz és a titokzatos öt ember után is. A szálak összeérnek. Úgy tűnik Rébusz az ötödik, aki megpróbálja kiiktatni a riválisait. Jessica Dent lent a polgármester és ikertestvére Harvey Dent az államügyész, akik nyomoznak az alvilági birodalom után. Jesscia kéri Bruce segítségét, szeretné, ha az ifjú Wayne a remény szimbóluma lenne, éppúgy, mint ahogy annak idején a szülei voltak azok. De Bruce ezt a szerepet Batman-nek szánja. Jessica rájön, hogy ki is Batman, de szeretné a segítségét, hogy felszámolják Cobblepot birodalmát. Eközben gyengéd érzelmek is fűzik Bruce-hoz. Batman tovább fejleszti képességeit, egyre jobban fejlődik. Gordon sokat segít neki és fejleszti a kriminológiai tudását. Harvey Bullock az előző rész után úgy tűnik, egyre jobban süllyed lefelé, de Jim mindent megtesz, hogy kirángassa a mocsárból. Rébusz igazi szemétláda, még akkor is robbant, mikor Batman megfejti a rejtvényét. Az egy nagyon erős pillanat volt a képregényben. A szálak összeérnek, a végső összecsapás során Dent megsérül. Eleinte azt hittem, hogy itt is Kérarc lesz, de a sérülései túl súlyosak és belehal. Ikertestvére, Jesscia majdnem beleőrül a fájdalomba és odaszorítja az arcát Harvey füstölgő fejéhez, ezáltal ő is megsérül. Nekem van olyan sanda gyanúm, hogy később Jessica lesz itt a Kétarc, de addig még nem jut a történet. Ki kell emelni még Gyilkos Krokot, aki ezúttal inkább ártatlan áldozat, aki még be is segít Batman-nek Rébusz elfogásába. Egy másik jó fordulat volt a Macskanővel való futó találkozás, de ez csak a végére válik világossá. Bruce nagyszerűen úrrá lesz a helyzeten, Rébusz elfogásával egy fontos pszichopatától szabadítja meg a várost. De Jessica sérülésével súlyos csapás is éri a lelkét.

Még jobban tetszett, mint az Első fejezet. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Joker: 10/10 - Egy tökéletes, MESTERMŰ! :clap::clap::clap::clap:

 

Hibátlan rendezés, forgatókönyv, zene és Joaquin Phoenix fantasztikus alakítása, aki számomra minden korábbi elődjét zárójelbe is tette.

Nem tudok rá egy szuperhős képregény spin-offjaként tekinteni, mert ez inkább egy iszonyatosan súlyos, erős és nyomasztó dráma, amit a DC képregények világa ihletett.

Az első perceivel már beszippantott és még azóta sem engedett el, nehéz tartalmú mű, de már most is újranézném.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

JOKER

Nos, aki egy képregényfilmet vár tőle, az nagyot fog koppanni. Persze van 1-2 képregényelem - ami a végén jön elő - de azokon kívül ez a film egy olyan történet, amelyben egy már alapból beteg embert kísérünk el az úton, amelynek végén nem más áll, mint a bűn bohóc hercege. Ezt az utat a film briliánsan végigviszi. Phoenix játéka pedig valami lenyűgöző, ahogy a meggyötört embert játssza, aki szép lassan Gotham rothadó társadalma tevékenykedésének végtermékeként eljut oda, akit mi úgy ismerünk, hogy Joker. A zene és a beállítások mind megtapsolandók. Az előzetesek nem mutattak erőszakot: nos azt kell hogy mondjam, hogy a film brutalitás terén nem cicózik, amikor Gotham -ben elszabadul a pokol, ott elszabadul. És én is meghökkentem, különösen a végén, és a többi néző is velem együtt hőkölt vissza, mert nem számítottunk olyan dologra, pedig a végén lévő feszültség tapintható volt.

Ha Phoenix ezért megkapja az Oscart, akkor emelem kalapom, megérdemli. A film remek lett, bár azt be kell vallanom, hogy Phoenix játékán kívül a többiek nagyon biztonsági játékot játszottak, Joaquin játéka vitte el a filmet a karakterek szempontjából. Az év egyik legjobb filmje. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Joker

 

feliratosan

 

Elég erős atmoszférája van a filmnek - persze nem olyan, minta volt egyszer egy Hollywoodnak, vagy az Amerikai irkafirkáknak, hanem inkább, mint a Hetediknek vagy egyes Lynch moziknak.

 

Phoenix hatalmasat játszik, ijesztően hitelesen hozza a saját őrülete és a környezet őrülete alatt fokozatosan összeroskadó karaktert. A főszereplő fokozatosan sodródik a "Jokerség" felé, és sodródása során hol sajnálatot lehet érezni iránta, sokszor jogosnak tarthatjuk cselekedeteit, máskor pedig nézőként is kellemetlen feszengést érezhetünk a moziszékben, de a film végére megszületik Joker.

 

Ja, és a Batman cameok is nagyon jók, ha Leadger játszotta volna a mostani Jokert, és Phoenix a Sötét Lovagosat, akkor ez a film lehetne a Nolan trilógia Zsivány Egyese...

 

 

Nagyon más film mint, bármelyik képregényfilm (és ebbe még a Logan-t vagy az Őrzőket is bele lehet érteni). A 10/10 csak azért erős, mert az atmoszférája miatt nem az a film, amit az ember olyan sűrűn vissza akarna nézni, úgyhogy inkább 9/10.

 

Érdekelne milyen lett a szinkronja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Tarzaan írta:

Érdekelne milyen lett a szinkronja.

Én úgy néztem meg. A film kezdése előtt felkészültem a rosszra, de kellemeset csalódtam. Rátóti kihozta a maximumot Arthurból és a többiekkel se volt nagyon problémám. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 éves a lányom, 21 a fiam, jöttek velem, nagyon vártuk már. Felirattal, naná. (megnézem szinkronnal is, persze) 10/10, de jogos Taarzan 9/10-es ítélete is. ;) Phoenix nekem is naaagy kedvencem, korszakos zseni, simán. Ma is sokszor visszajött a film, alig várom hogy újra behúzzon. Zene, vágás, rendezés, minden, de tényleg. Gyerekeim is odavoltak tőle. Rég volt ekkora némaság a moziban, odavert mindenkit. Filmtörténelem máris.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Joker - Szerintem a mesterműtől azért messze van, de kifejezetten erős film. Bár az én számból ez nem akkora dícséret, de az elmúlt bő 25 évben szerintem ez a legjobb képregényfilm. Egyébként nem tudom mennyire szándékos, de néha olyan mintha a Taxisofőr remake-je lenne. Még az is eszembe jutott, hogy talán De Nirot is azért hivták be rá, hogy felvállalják ezt a párhuzamot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 10. 05. - 10:44, Bomarr írta:

Bár az én számból ez nem akkora dícséret, de az elmúlt bő 25 évben szerintem ez a legjobb képregényfilm. Egyébként nem tudom mennyire szándékos, de néha olyan mintha a Taxisofőr remake-je lenne. Még az is eszembe jutott, hogy talán De Nirot is azért hivták be rá, hogy felvállalják ezt a párhuzamot.

Azért ez komoly dicséret, én sem vagyok nagy képregényfilm rajongó, de volt azért jó pár olyan, ami szerintem kinőtte a saját műfaja kereteit, pl. TDK-trilógia, Logan, Sin City és ezeknél is sokkal jobb film lett.

Olyannyira szándékos, hogy még Scorsese producerkedésével indult a film, és egy Taxisofőr/A komédia királya stílusú filmet terveztek. Sajnos Scorsese egyéb elfoglaltság miatt ki kellett, hogy szálljon, de a film így is tagadhatatlanul a két elődjének a szerelemgyereke lett és természetesen Robert De Niro szereplése sem véletlen. :) 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.