Ugrás a kommentre

Az Andor sorozat


Dei

Ajánlott hozzászólás

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

Indulhat a Solo idejében is. Játszódhat az egész akkor, amikor még a Lázadók Szövetsége egy vágyálom,

Ez nehezen jöhet össze mert Cassian 26 éves a RO (Diego Luna 36 volt) alatt és mivel a Solo 10 évvel van előrébb a RO-hoz képest így nehezen tudom elképzelni hogy egy 39 éves ember egy 16 éves karakter játsszon. Maximum 4-5 évvel lehet vissza menni kb addig mikor a Rebels kezdődött.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holtakat támasztanak fel mozifilmben, nehogy már az a másfél évtized mínusz legyen gond. :) Persze, értem mire gondolsz, de úgy érzem, a mai technikával és sminkeléssel nem nagy dolog lenne ennyit fiatalítani. Eleve, Luna tíz évvel fiatalabb figurát játszott, tehát csak tíz évet kéne lesminkelni belőle. A 26 évesre sminkelt Luna (ami szvsz nem sokban különbözhet a 39 éves önmagától) már játszhatja a 16 éves Cassiant, elvégre honnan tudhatnánk, hogyan néz ki egy egész életét végigháborúzó, 16 éves festi férfi. ;) De nyilván, ez csak találgatás a részemről, plusz nem feltétlen kell pontosan ugyanabban az évben játszódnia. Mondandóm lényege, hogy nem kell az RO-ep4 idejében lennie, visszamehetünk 5-8-10 évet is. Mai technikával egy messzi-messzi galaxisban játszódó sztori esetén ez igazán nem akadály.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hat éves korától harcol, és így jön ki a matek mert RO-hoz képest 20 éve volt a Clone Wars. Ő csak gyerekként "harcolt" a háborúban.

 

"Suddenly the Rebellion is real for you? Some of us live it!. I've been in this fight since I was six years old!"

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 08. 06. - 13:18, Bence1997 írta:

Nos tegnap fűnyírás közben - :D - jól eltudtam mélyedni a gondolataimban. Próbáltam reálisan átgondolni, hogy tkp. milyen filmek jelenhetnek meg a jövőben. Így most ezeket szeretném ismertetni.

...

- Cassian & K-2SO - Egy Star Wars történet: érdekes karakterek, remek történetet lehetne köréjük írni még a RO eseményei előtt. Mivel ebben a hónapban fog jönni egy 1 részes(!) képregény, ami azt meséli el, hogy hogyan találkozott ez a két személy, így ezt a részét nem kéne bemutatnia egy ilyen filmnek.

...

Gyerekek, mi történik itt? :D Bár nem egy filmet kapunk, hanem egy sorozatot, de lol!!! :lol:

 

Tegnap este olvastam a hírt és meglepődtem. Nem számítottam rá, hogy így látjuk újra Cassiant - és talán K-2SO karakterét - de belegondolva így sokkal jobb megoldás. Ma reggel pedig egészem felcsigázott, hiszen sok lehetőség van ebben a sorozatban.

Hogy mikor is játszódhatna? Diego korát látva én kettőt tippelek:

a, 5-6 évvel a Halálcsillag terveinek megszerzése előtt. Ezt az időszakot - amikor is a Rebels 1. évada játszódik - amúgy is a lázadás korai időszakának nevezik, amikor még nincs Lázadók Szövetsége, hanem sok kis sejt szerte a Galaxisban keresztbetesz a Birodalomnak ott, ahol tud. Szerintem remek időszak lenne ez Cassian számára, amikor is Fulcrumként kémküldetéseket hajt végre mindössze 20-21 évesen. És itt akár folytathatnának olyan szálakat, mint például Q'ira történetének folytatása, a Crimson Dawn, esetleg Maul újra feltűnhetne.

b, 2 évvel a RO előtt, amikor is megalakul a Szövetség. Szűkebb időintervallum lenne, de szerintem itt is működne a dolog, pláne, hogy kezdhetnénk akár a Dantooine -on is. :D

 

Úgy tűnik, hogy 2020 -ban fog érkezni, amely szerintem egy újabb remek évünk lesz. Kíváncsian várom! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszik :D sőt, várósabb a Mandaloriannál is. Aztán ne féljenek megmutatni, hogy Cassian milyen "borzalmas" dolgokat követett el a Lázadás miatt.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű hír! :)

Nekem egyetlen problémám van úgy általában a mostani Disney érával: úgy ontja magából a műveket, filmek, sorozatok, könyvek, képregények terén, hogy egyre kevésbé tudom naprakészen követni, és előbb-utóbb valami ki fog maradni, ill a képregények már most sem férnek bele. A bőség zavara :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas éra alatt mennyire követted a képregényeket? Mert azok azért akkor is rendszeresen jöttek. Bár itt tényleg úgy tűnik hogy nagyobb a tempó. Ez a sorozat egyébként ugye leghamarabb 2020-ban jön. És ahogy kinéznek a dolgok még az is lehet hogy abban az évben más élőszereplős anyagot nem is kapunk. (hacsak nem lesz a Mandalorinak második évada...  illetve a Benioff & Weiss mozi is kipöröghet akkorra, de ez erősen kérdéses).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Bence -- valld be, hogy egy Iger vagy és megtanultál magyarul. :P 

Najó, bevallok egy nagy titkot: én Iger unokaöccsének az unokabátyjának a régi szobatársa vagyok! :D Így majdhogynem mindenről tudok. Persze amit most hallottatok, az hétpecsétes titok, nem tőlem származik. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nohát. Új tv sorozat. :)

Várós. De ugye lesz kedves Disney, Kenobi spin off is? 

Éppen ma gondoltam arra kocsikázás közben, hogy 3 év alatt a Disney elénk rakott 4 mozifilmet, amiből 3 überf@sza lett, egy pedig f@sza. Egy rossz szavunk sem lehet. :)

 

5 órával ezelőtt, Pildi írta:

Nagyszerű hír! :)

Nekem egyetlen problémám van úgy általában a mostani Disney érával: úgy ontja magából a műveket, filmek, sorozatok, könyvek, képregények terén, hogy egyre kevésbé tudom naprakészen követni, és előbb-utóbb valami ki fog maradni, ill a képregények már most sem férnek bele. A bőség zavara :)

Nálam a könyvek, képregények simán kimaradtak/kimaradnak (anyagi okai vannak ennek), illetve az új animációs sorozat is. Egyelőre nem mozgatott meg a Resistance. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Pildi írta:

Nagyszerű hír! :)

Nekem egyetlen problémám van úgy általában a mostani Disney érával: úgy ontja magából a műveket, filmek, sorozatok, könyvek, képregények terén, hogy egyre kevésbé tudom naprakészen követni, és előbb-utóbb valami ki fog maradni, ill a képregények már most sem férnek bele. A bőség zavara :)

Ne is mond most jöttem a könyvesboltból azt se tudom mit vegyek már meg SW néven mert annyi minden van mint égen a csillag...Ami még nem lenne gond, ha kicsit olcsóbbak lennének....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Lucas éra alatt mennyire követted a képregényeket? Mert azok azért akkor is rendszeresen jöttek.

Viszont akkoriban ha nem olvastad el ezeket, nem maradtál le semmiről. Ma már minden kapcsolódik mindenhez, így gázosabb a helyzet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Viszont akkoriban ha nem olvastad el ezeket, nem maradtál le semmiről. Ma már minden kapcsolódik mindenhez, így gázosabb a helyzet. 

Ezt nem feltétlen jelenteném így ki. Persze most valóban kapcsolódnak a művek egymáshoz, de ha valaki szelektál, nem marad le sok mindenről. Persze mondjuk a Kanan képregény a Rebels miatt fontos lehet, de például az Ep4-5 közötti képregényeket szvsz kilehet hagyni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Lucas éra alatt mennyire követted a képregényeket? Mert azok azért akkor is rendszeresen jöttek. Bár itt tényleg úgy tűnik hogy nagyobb a tempó. Ez a sorozat egyébként ugye leghamarabb 2020-ban jön. És ahogy kinéznek a dolgok még az is lehet hogy abban az évben más élőszereplős anyagot nem is kapunk. (hacsak nem lesz a Mandalorinak második évada...  illetve a Benioff & Weiss mozi is kipöröghet akkorra, de ez erősen kérdéses).

Nem követtem, mert csak a filmek érdekeltek, és ahogy Ody fentebb írta, nem is veszítettem vele semmit. Most nem így érzem.

Azt tudom, hogy ez a sok minden nem egyszerre jön majd, legalábbis ami a mozgóképet illeti, mert a nyomtatott kiadványokból most is rengeteg van, de itt a fórumon már mindről megy a beszélgetés addig is, és már csak ezeket követni sem csekély idő. Rossz jel, hogy már most van olyan téma és mű, amivel kapcsolatban nem vagyok képben, és ez sejtésem szerint nőni fog. Persze ettől még örülök, hogy ennyi mindent kapunk, mert lehet válogatni, de azért kicsit sajnálom is, hogy nem fiatalabb koromban volt ilyen kánaán, amikor sokkal több időt tudtam volna rászánni. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ezt nem feltétlen jelenteném így ki. Persze most valóban kapcsolódnak a művek egymáshoz, de ha valaki szelektál, nem marad le sok mindenről. Persze mondjuk a Kanan képregény a Rebels miatt fontos lehet, de például az Ep4-5 közötti képregényeket szvsz kilehet hagyni. :)

Azért ezzel nem teljesen értek egyet. A 4 és 5 között vannak azért képregények amiket érdemes követni. Lando, Vader és a fő Star Wars sorozat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tekintve, hogy egyre növekszik a polcomon az olvasatlan SW könyvek és képregények száma, én is hasonlóan érzek, mint Pildi. De ezzel meg kell birkózni, előbb-utóbb minden sorra kerül, vagy ha nem, akkor az ember szelektál. Ennek ellenére, jöjjenek csak a sorozatok, filmek, könyvek stb. egyszer élünk, és az is olyan rövid. Sok más dolog mellett a SW nélkül is szürke és értelmetlen lenne az életem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem nem zavar mindez, sőt kifejezetten imádom. Persze már én is bőven le vagyok maradva, pl. a képregényekkel, de a könyvek közül is csak annyit olvastam, amennyit pár napja listába szedtem. Szóval ott is bőven lenne mit pótolnom. De, amiről tudom, hogy soha vagy csak nagyon sokára olvasok el, annak utánajárok a Wookieepedián, így képben maradhatok. Aztán majd, ahogy alakul.

Számomra amúgy is a filmek - és most már sorozatok is - lesznek az elsődlegesek. Azokat követni meg szerintem, még így sem, hogy kettő, a Resistance-szal együtt három lesz, nem okoz majd gondot. Még akkor sem, ha egyben dobják ki, ami többekkel ellentétben engem hangyányit sem zavar, sőt örülök neki, mert így én dönthetem el, mikor nézzem. De azt hiszem, picurit elkanyarodtunk az Andor-sorozat témájától., szóval egy huszárvágással térjünk vissza rá (a téma folytatható A Star Wars Saga jövője topicban). :) 

 

Elgondolkodtam azon, kik ugorhatnának be ebbe a sorozatba, és meglehetősen kellemes a lista:

 

Draven - szerintem alap, mint Cassian főnöke, és amúgy is, csuda egy figura, kár lenne kihagyni.

Mon Mothma - a színésznő nagy lelkesen vállalja magára a szerepet, és bár ő nagykutya, Andor valahogy csak eljutott abba a posztba, amikor már a nagykutyákkal volt együtt.

Dodonna - jóval többet láttuk már, mint anno, de még mindig semmit sem tudunk erről az ürgéről. Vele is lehetne kicsit foglalkozni egy ilyen sorozatban.

Krennic - tudom, ő a Halálcsillaggal foglalkozik meg minden, de úgy imádnám, ha megjelenne, még ha csak egy cameóra is. Az egyik legütősebb birodalmi tiszt lett.

K2-SO - Dravenhez hasonlóan szintén alap, hiszen K2 Kassian R2-D2-ja. A megismerkedésüket megismerni jó lenne. Pláne látni K2-t még birodalmi droidként.

Ahsoka Tano - az eredeti Fulcrum. Animációs sorozatból átlépni élőszereplősbe szerintem a megfelelő következő lépcsőfok lenne a karakternek.

A Ghost csapata - ha nem is az egész banda, például Ezra kimaradhatna, de tök jó lenne őket is "élőben" látni.

Saw Garrera - bár rühelem az állatját, bizony ő is olyan, akit vétek lenne kihagyni, pláne, hogy a két meghatározó lázadó sejt egyikének vezetője, és Hera apja mellett az egyik legöregebb lázadó. Esetleg a sorozat arra is teret engedhet, hogy lássuk lesérülni. Már ha persze időben közel kerülünk az RO-hoz, mert tudjuk, hogy az azt nem sokkal megelőző Rebelsben még kutya baja. Mármint fizikailag, mert mentálisan már kész a csávó.

Wedge - a Rebels után ebben a sorozatban is kaphatna szerepet, szintén úgy, ha a sorozat a Rebels és az RO közé esik.

Ackbar és Raddus - alap, kell egy mon cala. :) Esetleg megtudhatnánk, hogyan került a lázadáshoz Ackbar.

Qi'ra - ugyan nem mondanám, hogy a Qi'ra szálat ebben zárják le, mert szerény vágyálmom az, hogy az öregebb Qi'ra a The Mandalorianban kapjon tartós szerepet, mint Maul birodalmának örökösnője. De itt folytathatnák a Solóban megkezdett szálat, amit folytathatnának a The Mandalorianban.

Bail Organa - bár az RO-val viszonylag helyretették méltatlan halálát, öröm lenne újra látni.

 

Na, most így hirtelen ők jutottak eszembe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Pildi írta:

Azt tudom, hogy ez a sok minden nem egyszerre jön majd, legalábbis ami a mozgóképet illeti, mert a nyomtatott kiadványokból most is rengeteg van, de itt a fórumon már mindről megy a beszélgetés addig is, és már csak ezeket követni sem csekély idő. Rossz jel, hogy már most van olyan téma és mű, amivel kapcsolatban nem vagyok képben, és ez sejtésem szerint nőni fog.

Kicsit off már, de én sem vagyok képben, ez tudatos, mert másképpen nem megy. Csak mozgóképes tartalmak és könyvek jöhetnek, a többi kimarad. Nem lehet/érdemes csak SW-szal foglalkozni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát írta hogy hallgatta az RO zenéjét és bejelentették a sorozatot. Nálam nem először fordul elő az hogy nem kapcsolom be egy nap a számítógépet és pont aznap van valami fontos bejelentés SW fronton. Most is így történt bár most két nap volt számítógép nélkül. Se csütörtökön se tegnap nem ment a pc. Nálam ezek ilyen döglős napok. Mobilon meg nem netezek.

Szóval emiatt ma tudtam meg a hírt. 

Én baromira örülök neki. Az RO-ban pont Cassian a kedvenc karakterem, aki nem egy faék egyszerüségü. Annak meg külön örülök hogy Diego Luna játssza.

Szerintem arra fognak rámenni mik voltak azok a szörnyü dolgok amiket Andornak meg kellett tennie.

Az időszak érdekes lesz. Ha jól tudom az RO elött alakult meg a Szövetség, azaz itt lenne értelme a karakter mozgatni. De kiváncsi lennék arra is hogy mondjuk mit csinált az EP3 és a Szövetség megalakulása között.

A Qira-Maul kettős jó ötlet. Valószinü a Lázadás ugyanúgy használta forrásként az alvilágot mint a Birodalom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondom, hogy nem tudtam volna érdekesebb kiindulási alapra építkező sorozatot elképzelni, de örülök a bejelentésnek. Cassian egy nagyon érdekes figura, aki többet érdemel annál, mint ami a RO-ban jutott neki. Viszont engem is sokkal inkább a korszakban és a potenciális visszatérő karakterekben rejlő hatalmas lehetőségek izgatnak. Dzséjt szépen összeszedte milyen opciók lehetnek, mind érdekel, mindet akarom. :D

 

Persze ez egyfajta csapdahelyzet is, mert sok-sok ilyen elvárás ébred majd a sorozattal szemben, amik közül ki tudja melyeket használják ki tényleg. Márpedig ami kimarad, azért nagy kár lenne. Főképp azért, mert tényleg olyan szinten kezdik már feszegetni a húrt az ebben a korszakban játszódó tartalmakkal, hogy egyre valószínűtlenebbé válik, hogy a későbbiekben érdemi lakotás érkezzen még ide. Azaz, ha most nem húzzák elő a fentebb említett alakokat, akkor lehet nagyon sokáig kellhet még rá várni.

 

Engem meglepett, hogy bejelentettek még egy élőszereplős sorozatot. A formátumot még nem próbálták ki, pedig tuti mocskosul drága lehet, és már bele is mernek ugrani a következőbe. Gondolom nem 1-2 évadosra tervezik ezeket, így lehet majd két aktív élőszereplős SW sorozatunk, jönnek a filmek, illetve ott a most indult animációs sorozat is, plusz még közbeékelődik a TCW lezárása is. Azért ez elég bitang.

Azt hittem, hogy majd lezárják a trilógiát a 9-cel, utána pedig teljes gőzzel átnyergelünk egyrészt a sequel-érába, másrészt pedig a spin-offokkal elkezdenek felépíteni egy teljesen új és az eddigiektől távoli korszakot. Nem gondoltam volna, hogy az OT környékére betolnak még bármi nagyobb kaliberű alkotást, pláne egy élőszereplős sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, pb69 írta:

A formátumot még nem próbálták ki, pedig tuti mocskosul drága lehet

Viszont pont a filmek miatt rengeteget spórolhatnak oda-vissza. Kiindulva a hasonló jellegű sci-fi sorozatokból, aminek több szériája is volt párhuzamban (Stargate, Star Trek), rengeteg jelmezt, maszkot, díszletet, eszközt és CG asstetet újrahasználhatnak, akár a filmekben, akár a sorozatokban. Például, a Star Trek 6-ban az Enterprise A-hoz használtak díszleteket, amik a The Next Generation című sorozathoz készültek az Enterprise D díszleteként, csak átfestették meg kicsit átépítették. Most innen kiindulva, a Raddus díszlete az ep8-ból simán lehet a Profundity díszlete (ami lehet, hogy már eleve igaz is, könnyen lehet, hogy az RO díszletét újrahasznosították az ep8-nál). Vagy éppen már nem kell csillagromboló és X-wing modelleket készíteni CG jelenetekhez, mert már van. Sőt az RO-hoz készültek életnagyságú X-szárnyú modellek is. Bár az ilyen díszleteket elbontják, egyes elemeket megtartanak későbbre, és meglepne, ha a Lucasfilm nem tárolt volna el néhány dolgot. De ha még nem is, a most futó projekteknél már ezzel is számolhatnak.

Az olyanokról nem is beszélve, hogy az RO-hoz és a Solóhoz hány rohamosztagos páncél és E-11 sugárvető készülhetett, amiket a sorozatban simán újrahasználhatnak. A többi fegyverről nem is beszélve. Bődületes mennyiségű eszköz és jelmez lehet legyártva, amiket simán lehet használni a sorozathoz.

És bizony a díszleteken, maszkokon, eszközökön és CG modelleken sokat lehet spórolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ezt a sorozatot én is várom.Sajnos az RO fő karaktereiből csak K2 szereplése reális, hisz a többiekkel a filmben találkozott először Cassian.

 

Amin bukhat, ha túl sok ökörséget vesznek át a rajzfilmekből.

 

Lehetőség: valahogy összeköti a Solo filmmel és ebben elvágn iaz ottani szálakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Tarzaan írta:

Sajnos az RO fő karaktereiből csak K2 szereplése reális, hisz a többiekkel a filmben találkozott először Cassian.

Viszont a mellékszereplők közül többen feltűnhetnek, mint pl. Draven. ;)

35 perccel korábban, Tarzaan írta:

Amin bukhat, ha túl sok ökörséget vesznek át a rajzfilmekből.

Mármint milyen ökörségekre gondolsz?

36 perccel korábban, Tarzaan írta:

Lehetőség: valahogy összeköti a Solo filmmel és ebben elvágn iaz ottani szálakat.

Nagy kérdés mi lesz a Soloban nyitva maradt dolgokkal, mert ezek egyértelműen folytatásért kiáltanak, viszont a film sikere megkérdőjelezhető. Ha ezzel a sorozattal össze tudják kötni valahogy, akkor az jó lehet, bár egyelőre a lázadók ügye és az alvilág kicsit távolinak tűnnek nekem egymáshoz képest. A Rebels ilyen téren sokkal közelebb áll témában, onnan több motívumra számítok, mint a Solo kapcsán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Tarzaan írta:

Amin bukhat, ha túl sok ökörséget vesznek át a rajzfilmekből.

És Te honnan tudod, milyen ökörségek vannak azokban a rajzfilmekben, amelyeket elmondásod szerint SOHA nem is láttál? :P;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.