Ugrás a kommentre

Az Andor sorozat


Dei

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Darth Porg írta:

Ez zseniál volt, sima 10/10, feszültség maxolva, elképesztő hangulat-dráma, felemelő galaktikus tüneménnyel, tempó és vágás, kameramozgások tanítanivalóak... vastaps az egész stábnak, dialógokért külön is. 

Végem. 

8 után fogom nézni, szóval ez akkor rendkivül érdekes lesz, ahogy többen irtad/irták már! :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Le kéne feküdnöm, de ezek után nehéz lesz aludni. Azt eddig is tudtam, hogy ez egy nagyon jó sorozat... na de ennyire!

Mondjuk egy éve még vacilláltam volna, hogy kell e Cassianról sorozat, de most már azt mondom, hogyha ezek az alkotók Buja féregről akarnának összerakni valamit, azt is tűkön ülve várnám. Ez nálam a peak Star Wars!

  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 5
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg döbbenet mit művelnek az alkotók. Olyan szintü rendezés, feszültség-adagolás, világépítés, hogy leteszem a hajam tőle. Érdekes tanulsága ez annak egyébként, hogy az is tud jó Star Warst csinálni, aki nem rajongó. A showrunnerről tudni lehet, hogy az SW mitológiája meg ugy az egész annyira nem érdekli. Ami viszont jó, hogy nem arrogáns, nem akarja átirni az SW-t és egy csomó SW-s emberke veszi körbe akik segítenek, hogy a kém-thrillerje remekül belepasszoljon az SW univerzumba. Ő pedig hallgat rájuk, úgy hogy közben egészen egyedi látásmódot hoz be ebbe a világba. Minden nagyon karcos, minden összetűzésnek súlya van. Közben kissé abszurd módon pont egy olyan ember, aki nem igazán rajongó a sorozatával az egyik legérdekesebb kapcsolódási pontokat hozza be a kánonba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucast sokszor vádolták azzal, főleg a PT idején, hogy nem tud rendezni meg szövegeket írni. Persze ez már akkor is zöldség volt, de akik így éreztek anno, azoknak elvileg már több gatya cserét kellett végrehajtaniuk a Disney éra alatt. Ugyanis itt olyan folyamatok vannak, amik egyre magasabbra teszik a lécet ami szerintük akkoriban alacsonyan volt. 

 

Ez a sorozat kétségkívül a Kennedy korszak csúcsa, ha úgy tetszik megkoronázása. Itt egyszerűen minden annyira el van találva, hogy döbbenetes! A komoly hangvétel, ami nem megy az SW érzés kárára, a hiánypótló perspektíva, mind-mind univerzumbővítő dolgok. A rendezés és a színészi játék olyan kvalitást adnak, ami egyértelműen a prémium TV-s szórakozások közé emeli a művet. A színészi játék kapcsán megnevezném személyes kedvencemet, Linus Moskot. Az egyik favorit SW karakteremmé vált! Ilyet még nem életem meg: minden gesztusa, minden szava annyira k*rva jó, hogy le nem tudok szakadni a manusról. :D Ahogy bever egy felest a tűzharc közben, a grimaszai, a hanghordozása....nem lehet tovább fokozni. :D Remélem még visszatér. 

 

Kicsit félve várom a későbbi sorozatokat, mert ezt a szintet most képtelenségnek tűnik megugrani.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A színészi játék kapcsán megnevezném személyes kedvencemet, Linus Moskot. Az egyik favorit SW karakteremmé vált! Ilyet még nem életem meg: minden gesztusa, minden szava annyira k*rva jó, hogy le nem tudok szakadni a manusról. :D Ahogy bever egy felest a tűzharc közben, a grimaszai, a hanghordozása....nem lehet tovább fokozni. :D Remélem még visszatér. 

Na akkor nemcsak én éreztem így. :D 

 

Bevallom, nálam a rendezés és a színészi játék minősége az, ami valamelyest hiányzott az Obi-wan első pár részében, hát itt megkaptam kamatostul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A színészi játék kapcsán megnevezném személyes kedvencemet, Linus Moskot. Az egyik favorit SW karakteremmé vált! Ilyet még nem életem meg: minden gesztusa, minden szava annyira k*rva jó, hogy le nem tudok szakadni a manusról. :D Ahogy bever egy felest a tűzharc közben, a grimaszai, a hanghordozása....nem lehet tovább fokozni. :D Remélem még visszatér. 

Hatalmas arc, én is nagyon bírom. Alex Ferns már a Csernobilban is az egyik kedvencem volt, és itt is brillírozik. Apropó, Csernobil, a három kedvencemből két színész ebben a sorozatban is benne van, és itt is a kedvenceim között vannak. Stellan Skarsgård mindkét sorozatban a best of nálam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Hatalmas arc, én is nagyon bírom. Alex Ferns már a Csernobilban is az egyik kedvencem volt, és itt is brillírozik. Apropó, Csernobil, a három kedvencemből két színész ebben a sorozatban is benne van, és itt is a kedvenceim között vannak. Stellan Skarsgård mindkét sorozatban a best of nálam.

És akkor emeljük még ki a Trónok Harca Qyburnjét, Anton Lessert, akinek minden szava arany. Amikor lecseszte Dedrát mert az ő jelentése még nem volt kész, akkor a sz*r is belém fagyott. Aztán rögtön meg is dicsérte, ami szintén király volt, persze mi másért, mint a kvóta feletti előállítási számokért. :D Tipikus Birodalmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 minutes ago, Ody Mandrell said:

A páncélokkal van baj, mert azok klón páncélok....

Igen, de a téglaépületek miatt nekem viszont a Ferrix ugrott be. Az nem elképzelhető, hogy a klónháborúk után a Birodalom még a klónsereggel megszállta a Ferrixet, de azt később átadta a Prelox-Morlananak? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tony Gilroy elárulta, hogy a 7. epizód különleges lesz. A 8-10. epizódok egy újabb történetet mesélnek el, az utolsó két rész pedig egy kétrészes finálé lesz.

 

Emiatt én úgy gondolom, hogy a fentebb látható flashbacket megkapjuk szerdán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Iqvi írta:

Igen, de a téglaépületek miatt nekem viszont a Ferrix ugrott be. Az nem elképzelhető, hogy a klónháborúk után a Birodalom még a klónsereggel megszállta a Ferrixet, de azt később átadta a Prelox-Morlananak? 

Szerintem nem. Az lehet akkor amit Bence is ír. Flashback.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Csak erős idegzetűeknek. A bevezető bicskanyitogató.

Imádom az ilyen "én megmondom a frankót, mert mindent tudok" stílusú kritikákat.:fuckoff::fuck2:

 

54 perccel korábban, Iqvi írta:

Igen, de a téglaépületek miatt nekem viszont a Ferrix ugrott be. Az nem elképzelhető, hogy a klónháborúk után a Birodalom még a klónsereggel megszállta a Ferrixet, de azt később átadta a Prelox-Morlananak? 

Így is, úgy is flashbackről van szó, mert teljesen kizárt, hogy 14 évvel a klón háborúk után a Birodalom még használna Phase II páncélt viselő klónokat. Már egy évvel a klón háborúk után sem voltak használatban a Phase II páncélok, a még szolgálatban lévő klónok is rohamosztagos vagy purge trooper páncélt viseltek. Az Andor idejében meg már valószínűleg klónok sincsenek a Birodalom kötelékében, hiszen baromi öregek. Főleg az utóbbit, mert az utolsó klóngeneráció nagy részéből állították ki az első purge troopereket.

Ferrix lesz, az majdnem biztos, ahogy az is, hogy flashback. Vagy még a klón háborúk idején vagy nagyjából a The Bad Batch első évadának idején, de annál később nagyon nem valószínű.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.