Ugrás a kommentre

A fórum közössége


Donát

Ajánlott hozzászólás

A filmes topikban felmerült dolgok kapcsán. Dzséjt! Vedd figyelembe, hogy itt sokan nem ismernek személyesen, így nem is várható el tőlük, hogy tudják milyen vagy az életben. Beszéltünk már erről... Nem kell mindent megmagyarázni, néha elég ha leírjuk, hogy ok akkor majd jobban figyelünk. Tudomásul kell venni, hogy a közösség egészének érdekében ez a helyes út. Persze el is mehetnek, de annak az lesz a vége, hogy majd irkálunk egymásnak hárman, mert mi nem változtatunk senki kedvéért, és veregetjük egymás vállát, hogy micsoda f*sza gyerekek vagyunk. A fentebb leírtak a trollokra és idióta vadparasztokra nem vonatkoznak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendben van, visszafogom magam. Azon ne múljék, nehogy én okozzak már tömeges elvándorlást, riasszam el az újakat. :)

 

Na, de ha már szóba került, Ody után szabadon. Hány embernek van baja velem? Csak őszintén, tényleg, nem veszem zokon! Közvélemény kutatás saját szakállamra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, de ha már szóba került, Ody után szabadon. Hány embernek van baja velem? Csak őszintén, tényleg, nem veszem zokon! Közvélemény kutatás saját szakállamra. :)

Szerintem is érdemes leírni a problémákat annak akinek van. Értelmesen meg lehet beszélnetek.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sincs gondom, sőt, fura volna egy másmilyen Dzséjt, de én most szubjektív vagyok! Az elriasztást illetően pedig annyit tudok mondani, hogy ezek nem mindennapos esetek, szóval nem kellene túlzott mértékben jelentőséget tulajdonítani nekik, csak valamennyit :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a meglátásod illet: teljes mértékben igazad van, de már jó sok éve nem vagyok annak a híve, hogy megfeleljek másoknak. Ilyen vagyok és kész. Akik ismernek, tudják, hogy ki vagyok és elfogadtak (ez az a pont, ahol megcáfolhattok :D), akik meg nem ismernek, azok véleménye nem érdekel.

 

De jó hogy nem én vagyok teritéken. :D Persze ez csak vicc volt. Nem véletlenül idéztem be ezen mondataidat. Személy szerint semmi bajom veled sőt azt mondhatom hogy a barátomnak is tartalak. Viszont ahogy Ody is írta sokan nem ismernek személyesen. Amig nem találkoztunk személyesen én is azt hittem rólad hogy lenézed azokat akik nem a te véleményeden vannak és nem a te logikád szerint látják a világot. Sajnos hajlamos vagy arra hogy a te logikádat hirdesd az egyetemes igazságnak. Ami őszintén megvallva az esetek 90 %-ban igaz is hisz félelmetes logikád van. Sok barátom van akik nem hülyék komoly beosztásokban dolgoznak de meg sem közelítik a te éleslátásodat minden téren. Igen ez dicséret volt.

Amikor beírod hogy valaki milyen marhaságot írt és tételesen cáfolod szinte szoktam magam elött látni hogy facepalmot nyomsz hogy hogy mondhat ilyen marhaságot valaki. Azt tudomásul kell venned szerintem hogy az emberek többsége szórakozik egy filmen ,játékon és nem a logikai bakikat keresi benne. De engedd meg hogy egy példával éljek. A Prometheus kapcsán ha Riddick beír valamit te rögtön beírod milyen egy f*s film meg nem illik az Univerzumba meg a halott biztonsági őr újjáéled. Ok hogy ezt már leírtad mikor láttad a filmet. De miért kell állandóan leírni ha a film szóbakerül? Engem ez nagyon zavart mert Riddickhez hasonlóan imádom a filmet elvarázsolt és totálosan lecsokizom hogy mennyire logikátlan az Alien-franchisehoz való kapcsolata. Pedig nem tartom magam hülyének és az SW után a második kedvenc filmsorozatom az Alien. Szerintem el kéne fogadnod hogy az emberek egyszerüen csak élveznek valamit és nem foglalkoznak a mögöttes tartalommal.

Térjünk rá a fenti általad beírt szövegre. Először is az nem gyengeség ha kicsit engedsz. Nem kell nyalni másoknak és szolga módon megfelelni természetesen.Ne haragudj de ez a mondatod úgy hangzik mint egy sértett kisfiú aki dacból azért sem enged. Ennél azért jóval felnőttesebb vagy és intellingesebb. Tudniillik a kompromusszimkészség szerintem az intelligencia egyik legmagasabb foka. A második mondatoddal meg tulajdonképpen azt írtad le hogy akik nem ismernek személyesen azoknak a véleményére nem adsz. De hát évek óta fórumozol velük, ők csak a beírásaidból tudnak megismerni téged. És azért be kell látnod hogy mindannyiuk rengeteget tett hozzá a közösséghez. Hogy várhatod el hogy a való énedet ismerjék ha nem is ismernek és te meg nem vagy hajlandó egy kicsit sem enyhülni.

Egy jótanács úgy is mint barát, és úgyis mint öreg vén idióta. :D Ha majd megismerkedsz egy lánnyal és nem a valódi énedet fogod neki adni(mert nem ilyen vagy a valóságban ezt te is tudod hiába írod hogy ilyen vagy) akkor el is fogod veszteni.

Kiemelném a pozitivumaidat is. Nagyon segitőkész vagy pl. Simán beírhatnád egy hozzád intézett kérdéshez hogy nézd meg a Google-n, nem te részletekbe menően válaszolsz. Ez tök jó.

 

A többieknek: Dzséjtet személyesen ismerem és egy nagyon jólelkü, jószivü segítőkész embert ismertem meg személyében. Egy biztos. Sosem bántásból, lenézésből írja azt amit, bármennyire úgy tünik néha. Én személy szerint megtiszteltetésnek érzem hogy ismerhetem személyesen. A francba ez már nyalás. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, Frenkie! Igyekszem észben tartani a javaslataidat. :)

 

A Prometheusra csak azért fújok úton útfélen, mert mérhetetlenül haragszom arra a filmre. Nem csak azért, amilyen lett, hanem azért is, ahogy készült, ami mögötte van, és amit ez a mögöttes tartalom sugall. Ha valakit érdekel, bővebben a megfelelő helyen kifejtem, itt nem akarok offolni. A lényeg, hogy Ody már rám szólt ez ügyben, és azóta inkább csendben maradok, ha a film szóba kerül és nem tudok hozzátenni a fújoláson kívül mást.

 

Meg még egy dolog (nem megmagyarázni akarom, csak a félreértést elkerülni). Nem kell személyesen ismerni, de tényleg, akik itt fórumoznak velem hosszú távon, szerintem azok valamilyen mód már megismertek. Szóval csak azt kérem, hogy időt adjanak, nem azt, hogy személyesen megismerjenek (tudom, hogy ez amúgy is lehetetlen a távolságok miatt). Meg persze, én is próbálok enyhülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, de ha már szóba került, Ody után szabadon. Hány embernek van baja velem? Csak őszintén, tényleg, nem veszem zokon! Közvélemény kutatás saját szakállamra. :)

Ebbe az egész diskurzusba csak most futottam bele. Részemről: nemcsak az élőben, de itt a neten se láttam még tőled olyat amit túlzásnak éreztem volna (vagy ha volt ilyen én nem emlékszem rá). Szerintem egész addig nincs baj a néha megejtett sarkos fogalmazással amíg valóban átgondolt vélemény van mögötte (és nem megy át szándékos személyeskedésbe).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt szerintem egy önzetlen, segítőkész, szavát megtartó (nekem még akkor is megtetted a beígért szívességet hogy előtte összevesztünk), szókimondó (Ha valaki besértődik azon amit az illetőnek pötyögtél akkor vagy túlteszi magát rajta vagy nem. Utóbbi eseben az már az ő személyes problémája), kreatív és humoros emberke vagy.

Az meg szíved joga hogy ne változtass a természeteden, akármilyen legyen is az. Vannak bőven olyan emberek akikre rendesen ráférne a változtatás. Te szerencsére nem tartozol közéjük.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én speciel Dzséjt hatására kezdtem el fórumozni.

Először aliensonline fórumán tűnt fel Tom néven 2004 környékén, és ugyanekkor váltott az azóta már kultikus és geek körökben is ismert Dzséjt névre :cool:

Lenyűgözött a lexikális tudása, a lelkes és rajongói hozzáállása az alien és predator univerzumhoz.

Frappáns megjegyzései, és kisebbfajta regényként funkciónáló, valamint tanító jellegű hozzászólásait napi szinten követtem akkortájt.

Majd eltelt pár hónap, és én is csatlakoztam az ottani bagázshoz, hogy együtt várjuk izgatottan a készülő AVP 2 mozifilmet :evil::cool:

 

Nagy örömömre a csillagkapu.hu fórumán is láttam feltűnni, ahol szintén sci-fis témákban tudtam bővíteni tudásomat, olvasva érdekfeszítő megjegyzéseit.

Aztán - hála neki- rátaláltam az swsaga.hu fórumára is - ahol véleményem szerint lehető legjobb közösség verbuválódott össze.

 

Köszönöm Dzséjt mégegyszer :peace::cool:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ér kiragadni a kontextusból! Így nagyon rosszul hangzik. :D A jegyzőkönyv és védelmem érdekében a teljes post így hangzott:

'Szerintem a rossz kritikát is el kell mondani. Semmi sem tettszhet mindenkinek. Az AvP szerintem jó film, nem az eddigi Alien és Predator filmekhez képest, azokhoz képest sz*r. De úgy önmagában, mint szórakoztató film jó. Csak el kell vonatkoztatni az eddig ismert dolgoktól.'

Tehát leírtam, hogy sz*r. Kérem a mélyen tisztelt esküdtszéket, hogy ezt vegye figyelembe az ítélet meghozatalakor. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szívesen olvasom Dzséjt írásait, bírom a humorát, és nem akadok fenn a stílusán, mert soha rosszabbat. Igaz, én ismerem, és ez számít (nálam biztosan). Egyetlen gond, hogy nincs mindig türelmem vagy időm végigolvasni, amiket ír. :oops::D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván könnyebb minket magasztaló tagokat találni, ami nem is baj persze. :) Ha fordítva lenne az nagyobb problémát okozna. Nyilván nem gondoltam arra, hogy most akkor előbújik vagy tucatnyi ember és elkezd fikázni. :D Szerintem a célt elértük, akiknek le kellett írniuk a bajaikat azok leírták, tanulság megvolt. :) Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ér kiragadni a kontextusból! Így nagyon rosszul hangzik. :D A jegyzőkönyv és védelmem érdekében a teljes post így hangzott:

Szerintem akik naponta olvasnak Téged, enélkül is tudják a véleményed a hivatkozott "műről" :cool: De attól még jogos, hogy szerepeljen írásban a tiltakozás :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Sajnos nekem egyáltalán nem vagy szimpatikus, sőt...

 

 

Akkor mit keresel itt? Van még pár más fórum is. Nem is ismered a srácot. Ja hogy földbe döngöli az éles eszével amiket beírsz? Hát akkor meg az írígységedet vesd le.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 11 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.