Ugrás a kommentre

Din Djarin, a mandalori


Rog

Ajánlott hozzászólás

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Feltűnt, hogy mandalori barátunk látványosan rüheli a droidokat. A droid vezérelte siklót is elküldte, és IG-11-et is szapulta, miközben elismerte. 

Akkor szerintem csakis Han Solo lehet, ez megmagyarázza, miért nincs teljes mandi páncélja, meg ezért is nem veheti le a sisakot, mert akkor lelepleződne, majd csak az utolsó részben lesz, hogy felfedi, hogy egész eddig az Új Köztársaságnak dolgozott beépülve. :hehe: :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Szakik segítségét kérném:

A 8. részben hangzott el valami hasonló, hogy a mandalori az nem egy faj, hanem egy vallás.

Ez eddig is így volt? Mert a TCW-ben azért eléggé hasonlóak voltak a mandalorik.

Tehát akkor elvileg vuki vagy hutt fajú mandalori is lehet?

És akkor miért emelték azt ki korábban, hogy Jango Fett nem mandalori?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mandalori sosem volt faj, inkább olyan, mint egy vallás vagy nemzet. Eredetileg a Mandalore-ról származnak, és javarészt emberekből áll, de bármilyen faj tagja lehet a vallásuknak. Végül is ez egy klán alapú csoport, akik saját kód szerint élnek, és a közös kultúra köti össze őket. Persze itt meg kell különböztetni a Halálőrség nevű szélsőségeseket, a Satine Kryze vezette "Új mandaloriakat", vagy azokat, akik szimplán mando páncélban flangáltak, mint Jango Fett. 

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Brodie írta:

És akkor miért emelték azt ki korábban, hogy Jango Fett nem mandalori?

Almec szerint nem mandalori. :) Lehet, hogy Jangonak megtetszett a kultúra és szerzett egy ilyen páncélt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jango a régi kánon szerint ugyanolan foundling volt, mint Dyn (csak akkor persze ez a szó még nem létezett). Az ő szüleit pont a Death Watch mészárolta le, és utána csatlakozott egy mandalore-i klánhoz.

Hogy Satine-ék letagadták Jango mandalore-i származását teljesen érthető, hisz az egész megújító politikájuk arról szólt, hogy a "harcos mandalore-iakat" elfelejtessék a galaxisssal, és egy új pacifista mandalore-i kultúrát hozzanak létre. Ebbe nem fért bele az a vallás, amit Vizsláék és Jangoék képviseltek. Mondhatni Satine-ék megpróbálták újradefiniálni a mandalore-i jelentését, és az ő értelmezésük kimerült abban, aki a Mandalore- rendszerben született, holott ez azelőtt sokkal többet jelentett

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Din Djarin, a mandalori
  • 2 héttel később...
2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintetek Djarin ezentúl úgy fogja hordani a sisakját, mint a többiek? Tehát sűrűn leveszi? 

Egyértelműen így lesz szerintem. Két évad alatt betetőzött a karakterfejlődése, és elhagyta a szektás ideológiát. Erre amúgy, ja visszahoznák a fegyverkovácsot, és a nevarroi törzs túlélőit, egy igen érdekes konfliktust tudnának építeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem vagyok benne ennyire biztos, hogy rögtön a 3. évadban már gyakran levenné a sisakot. De ez attól is függ, hogy mekkora lesz az időugrás. Ha viszonylag sok idő eltelik, akkor elképzelhető, ha nagyjából ott folytatjuk, ahol abbahagytuk (amit a Sötétkarddal és Gideonnal kapcsolatos mizéria sejtet), akkor szerintem arra még várni kell, hogy Djarin ilyen téren hétköznapibb legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@pb69-vel értek egyet, annyi különbséggel, hogy szerintem még akkor is ritkábban látjuk sisak nélkül, ha lesz nagyobb időugrás (ez amúgy egy jó kérdés, mert a 1. és 2. évad között nem volt - mindkettő 9 ABY-ben játszódik -, a 3. elé viszont beficcen a The Book of Boba Fett, szóval itt már elképzelhető). Azért ehhez még hozzá kell szoknia. Eddig háromszor vette le, és mindháromszor fenemód jó indoka volt rá. Az első alkalommal az élete volt a tét, a második alkalommal Grogu élete, a harmadik meg a búcsú volt (amúgy az, hogy levette a sisakot, talán azt is jelzi, hogy ő sem biztos abban, hogy meg tudja tartani az ígéretét, és tényleg találkozik még Groguval).

Szóval nem csak úgy "kapom a f*szom, és leveszem a sityakom" dolog volt ez. Nem olyan természetes, mint Bo-Katan vagy Boba számára. Neki ehhez még hozzá kell edződnie. Szóval szerintem az első 1-2, talán 3 részben még ez nem fog olyan simán menni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.