Ugrás a kommentre

Cara Dune


Rog

Ajánlott hozzászólás

Nagyon én se szeretném annyira a recastot, főleg mert nálam a karakter nagyon összeolvadt a színésznővel. Ha kiírnák az lenne a legjobb, mert nagyon fontos nem volt. Aztán majd valahol, mondjuk egy könyvben, vagy képregényben, elvarrják a sorsát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, ati írta:

Inkább írják ki a sztoriból, nem volt létfontosságú szerepe, csak néha besegített mandonak. Szerepeljen könyvekben, képregényekben, ha annyira akarnak vele valamit kezdeni. 

Nemrég olvastam, hogy a Hasbro nem gyárt többé Cara Dune figurákat. Elég nagy hülyeség. De ezek után azt is el tudnám képzelni, hogy még könyvekben és képregényekben sem akarják majd szerepeltetni a karaktert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ehhez nem lehet mérni Cara-t.

Panakához és Typhohoz esetéhez mértem. ;) 

  

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

én pl. legalább harminc évig nem is tudtam,hogy az Wedge

Ami azt illeti, a fórum archívuma szerint a Star Wars épp harminc éves volt, amikor ezt a titkot megismerted az ep4 elemzése közben :D:

 

2007. 12. 08. - 9:59, Ody Mandrell írta:

Én eddig nem tudtam, hogy az Wedge! Nem is hansonlít a későbbi Lawsonra! :)

 

  

 

6 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Recast és recast között óriási különbségek lehetnek szerintem.

Ha egy recast meghúzható úgy hogy alig veszi valaki észre, akkor hajrá. Nem látom akadályát. Ha viszont szembeötlő akkor ezerszer megkell gondolni. Ha szembeötlő, ráadásul egy olyan karakterről van szó akit nyugodtan el lehet engedni akkor meg fölösleges és többet árt, mintha szimplán kiirnák a karaktert. Cara egyértelműen az utóbbi kategóriába esik nálam.

Nyilván, ezért is írtam, hogy itt teljesen felesleges. Amúgy én sem vagyok a híve, pláne az indokolatlan recastnak. Cara az indokolatlan kategóriába esik. Egy felejthető tucatmellékszereplő, akit akár már be is mutatott másik tucatmellékszereplővel simán lehet helyettesíteni. Öt perc munka talán, míg a Cara Dune szövegeket kicserélik a scriptben Koska Reevesre vagy Fennec Shandre, de ha kicsit többet akarnak dolgozni, akkor Axe Wovesra, mert itt a rá való hivatkozások során a névelőket she-ről he-re kell változtatni. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

De ez két külön karakter. :)

 Ilyenkor azért nehéz nem azt érezni, hogy valójában el sincs olvasva mindaz, amit leírok, vagy csak addig, amíg belém lehet kötni... :( Na még egyszer:

 

20 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ő nagyjából az a szint, mint Panaka volt. Az ep1 után a színészt kirúgták, és az ep2 forgatókönyvében átírták a nevét Typhóra, akit eljátszott egy új színész.

Vagyis, a Carát játszó színésznőt kirúgták a második évad után. A harmadik évad forgatókönyveiben átírják a nevét XY-ra, akit majd eljátszhat egy új színésznő. A szerep ugyanaz lesz, mint Panaka és Typho esetében (mind a kettő Amidala testőre/szófogadó ölebe), itt meg mindkettő katonanő lesz, mert ennyi Cara szerepe. Így már vili? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értettem eddig is, és egy ilyen váltás elfogadhatóbb lenne, de azért nem teljesen zökkenőmentes. Az lenne a jó ha lenne valamennyi időugrás, vagy teljesen új sztori kezdődne, ami mondjuk esélyes is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Dzséjt írta:

Vagyis, a Carát játszó színésznőt kirúgták a második évad után. A harmadik évad forgatókönyveiben átírják a nevét XY-ra, akit majd eljátszhat egy új színésznő. A szerep ugyanaz lesz, mint Panaka és Typho esetében (mind a kettő Amidala testőre/szófogadó ölebe), itt meg mindkettő katonanő lesz, mert ennyi Cara szerepe. Így már vili? 

Filmes körökben a recast azt jelenti, hogy ugyanazt a karaktert újracastingolják vagyis választanak egy másik szinészt aki ugyanazt a karaktert játssza el. Typho esete nem recast.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Bomarr írta:

Filmes körökben a recast azt jelenti, hogy ugyanazt a karaktert újracastingolják vagyis választanak egy másik szinészt aki ugyanazt a karaktert játssza el. Typho esete nem recast.

Egyrészt, köszi, de ezt nagyon jól tudom. Szerintem elég régóta és elég jól ismersz ahhoz, hogy tudd, ilyen alapfogalmakkal tisztában vagyok. Másrészt, írtam én, hogy Cara recast lesz? Talán én voltam itt az első, aki felvetette, hogy nem recastolják, hanem kiváltják a szerepét, és én a kiváltónak a mandi csajt jelöltem meg. Tényleg ennyire érthetetlen, amit írtam? Mert most már hülyének is érzem magamat...:para:

 

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Értettem eddig is, és egy ilyen váltás elfogadhatóbb lenne, de azért nem teljesen zökkenőmentes. Az lenne a jó ha lenne valamennyi időugrás, vagy teljesen új sztori kezdődne, ami mondjuk esélyes is.

Szerintem lesz időugrás, és annak érzékeltetésére fog szolgálni a Book of Boba Fett. Sőt már a Mandi 2. évadának legvége azt sugallja, hogy eltelt egy kis idő, hiszen a stáblista utáni jelenet tanulsága szerint Boba és Sand elváltak Djarinéktól és leruccantak a Tatooine-ra. Igaz, a csillagközi utazás az SW-ben nem tart hetekig, de talán pár nap a Rescue két vége között eltelik. Ezen időszakaszban Carát is visszavihették Nevarróra, ahol marsallként leélheti az életét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg kiírják a karaktert. Valahol olvastam, hogy már novemberben eltanácsolták Ginát. Lehet, mielőtt még Favreau elkezdte körmölni a 3. évados történetet, megtörtént a szakítás. Gina tavaly amúgy is végig nyomatta a dolgait, gondolom a Lucasfilmnél nem sokáig gondolkodtak. Hónapokkal ezelőtt megszakították a színésznővel a kapcsolatot, csak most tették közzé. (Picit hasonló a helyzet, mint amikor májusban megegyezett a Netflix-szel a Benioff-Weiss páros, mi meg októberben tudtuk meg, hogy volt egy ilyen deal, ezért törölték a filmjeiket.)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, a mostani infókból tudjuk, hogy a Lucasfilm meg akart szabadulni tőle és már várták a megfelelő apropót ehhez. Egy holocaustos posztja volt az aminél úgy döntöttek, hogy akkor ez lesz az a pont, ahol elbocsájtják. A szinésznő reakcióiból is látszik hogy nem volt előzetes egyeztetés.

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Egyrészt, köszi, de ezt nagyon jól tudom. Szerintem elég régóta és elég jól ismersz ahhoz, hogy tudd, ilyen alapfogalmakkal tisztában vagyok. Másrészt, írtam én, hogy Cara recast lesz? Talán én voltam itt az első, aki felvetette, hogy nem recastolják, hanem kiváltják a szerepét, és én a kiváltónak a mandi csajt jelöltem meg. Tényleg ennyire érthetetlen, amit írtam? Mert most már hülyének is érzem magamat...:para:

Bocsi, félreértettelek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 02. 17. - 18:38, Darth Revan9 írta:

Nemrég olvastam, hogy a Hasbro nem gyárt többé Cara Dune figurákat. Elég nagy hülyeség. De ezek után azt is el tudnám képzelni, hogy még könyvekben és képregényekben sem akarják majd szerepeltetni a karaktert.

Én ezt el tudom képzelni, hogy egy ilyen balhé után maga a karakter is tiltólistás lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Bocsi, félreértettelek.

Semmi gond. :) 

2021. 02. 17. - 18:38, Darth Revan9 írta:

Nemrég olvastam, hogy a Hasbro nem gyárt többé Cara Dune figurákat. Elég nagy hülyeség. De ezek után azt is el tudnám képzelni, hogy még könyvekben és képregényekben sem akarják majd szerepeltetni a karaktert.

16 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Én ezt el tudom képzelni, hogy egy ilyen balhé után maga a karakter is tiltólistás lesz.

Ennek hátterében amúgy feltehetően az áll, hogy a kirúgása után nem akarnak tovább fizetni neki. Ha jól tudom, minden figurából, amit az arcával legyártanak, abból százalékot kap (nem csak ő, minden színész minden franchise-ban). Tehát, ha egy színész valamihez az arcát adja, abból neki is csurran-cseppen. A könyvek már más tészta, hiszen ott a karakter szerepel, nem a színész (kivéve, ha a borítón szerepel), és talán a képregényeknél is ugyanez a helyzet - plusz nem nehéz kicsit másképpen megrajzolni. Sőt vannak olyan képregények, amikben a rajzoló stílusa miatt épp csak felismerhető egy-egy karakter. Mondjuk azokat nem is szeretem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Valami tényleg történhetett, mert:

a) a National Geographicra hosszú idő után kikerült Bear Gryrlls sorozatának Ginával forgatott része (mondjuk a neve külön nincs feltüntetve). - szerk.: és elég jó nézettséget is produkált

b) a boltokban (nagy sunyiban) polcra kerültek a Cara Dune-és figurák.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Hát, szerintem sem okés, hogy valakit kirúgnak a politikai nézetei miatt, de az ő esetében többről volt szó. A holokausztos posztja rendkívül ízléstelen volt. Szerintem abszolút nincs igaza, és nagyon meglepődnék ha bármit is elérne a bíróságon. De ebbe inkább ne menjünk bele jobban

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szinésznő nyilatkozatait olvasgatva az utóbbi években kicsit mintha álomvilágban élne. Ez a per igy bele is illik a képbe. Komolyan azt hiszi hogy rákényszeritheti a stúdiót hogy alkalmazzák? Az ilyen sorozatoknál azt dobnak menetközben akit akarnak. Egyetlen karaktert se kötelező beleirni a soron következő évadba. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez valami rossz vicc?:D Ahogy @Bomarr írta azt reméli hogy megnyeri a pert és rákényszeríti a bíróság a stúdiót hogy visszavegye? És utána mi lesz? Átölelik hogy gyere Gina írunk neked egy főszerepet?

Ha valami folytán ez be is következne(nem fog) akkor úgy megszívatnák hogy max pincérnő lenne 3 ms erejéig.

Nagyon nem gondolta ezt át. Na meg úgy elképzelem mennyire szeretik a posztjai után a demokrata-rajongók.

 

Amúgy nekem sem hiányzik abszolút. Magánvéleményem hogy a hozzá hasonlók mindkét oldalon már-már polgárháborús helyzetbe taszították az Egyesült Államokat ami

a mostani világesemények tekintetében nem szerencsés.

Inkább elnézést kérne mint perelne.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.