Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?   

68 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Én is ma néztem meg újra a filmet. Másodszorra, a Corvin moziban, a szüleimmel. Apával kezdtem nézni a Star Wars filmeket felvett VHS-en, talán ezzel kezdődött az egész SW láz nálam. Másodszorra még jobban tetszett. Mostmár bátran ki merem mondani, hogy mesterműnek tartom. Apának is nagyon tetszett, ő a 7-et annyira nem szerette, a 8-at igen, de a 9 tetszett neki a legjobban a folytatás trilógiából. Valamiért azt hittem hogy a Palpatine dolog nem fog bejönni neki, de kellemes meglepetésként ért hogy mégis, akárcsak a lezárás. Még mindig úgy érzem, hogy nagyon pörög a cselekmény, rengeteg dolog történik a filmben, és még így is lehetett volna hosszabb. Viszont sok mindenre tudtam most figyelni, amire elsőre nem sikerült (pl. a zene, ami egyre jobban megfog és hallgatom, a John Williams cameo, a Wedge cameo, C3PO Sith szöveg fordítása...). A regényt már nagyon várom, amint lehet, rendelem is elő!

  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma néztem meg 3.-szor. Most Imax-ban. Hozzáértő barátokkal. Miközben néztem azt gondoltam hogy mennyire fantasztikus ez a film. Már most imádom. Annyira beszippant, annyira visz magával hogy az sem érdekelne, ha Kylo Ren Grevious unokája lenne. Amit még ma észrevettem az az iszonyú jó zenéje.

Érzelmes emberként szoktam filmeken könnyezni, de annyiszor mint az EP9-en soha. Hamarosan jön majd tőlem a bővebb vélemény.

  • Nagyon tetszik 3
  • Vicces 2
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Létezhet az, hogy csak 15-éig adja a CC a filmet? :para: Vagy csak egyelőre nem frissítették tovább a naptárat? 

Biztos, hogy lesznek még előadások. Csak a következő csütörtöktől érvényes moziműsor majd keddtől vagy szerdától lesz elérhető. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Pildi írta:

Biztos, hogy lesznek még előadások. Csak a következő csütörtöktől érvényes moziműsor majd keddtől vagy szerdától lesz elérhető. :)

Már kezdtem megijedni, 18-ára beszéltük meg haverrral, előbb meg semmiképp nem jönne össze. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 01. 12. - 0:11, Ody Mandrell írta:

Nekem is megvolt ma az ötödik, ebből a második IMAX. Ez a film erre a formátumra termett, döbbenet mekkora élmény! Az ember ezért jár moziba, hogy ilyet átélhessen.

Két hét múlva tervezek Pestre menni egy haveri találkozóra, majd akkor már megsasolom én is. Ez lesz az első IMAX élményem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, RacerX írta:

Kifejezetten szeretem Kenny videóit. Ha azokat retro zs filmekről készíti. Na de az SW-s "kritikáitól" rosszul leszek.

Pedig ritka jól rámutat a film hibáira, a trióliga gyengeségeire. De hát a vallási szervezetekkel ugye nehéz

  • Nem értek egyet 1
  • Zavaros 2
  • Vicces 3
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Camee írta:

Pedig ritka jól rámutat a film hibáira, a trióliga gyengeségeire. De hát a vallási szervezetekkel ugye nehéz

Ja, Valóba nehéz a begyepesedett Birodalom Visszavágos szektásokkal, de ez nem újdonság. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Camee írta:

Pedig ritka jól rámutat a film hibáira, a trióliga gyengeségeire. De hát a vallási szervezetekkel ugye nehéz

Azért mert nem tudja összerakni hogy kettő meg kettő az négy attól ő a hülye és nem a film rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Ja, Valóba nehéz a begyepesedett Birodalom Visszavágos szektásokkal, de ez nem újdonság. 

Ez eléggé félrement mert nem igazán tartozom ilyen szűk látókörű szektákba, csak minőségi sci-fi-n, fantasyn (Asimov, Lem, Clark, Star Trek, BSG SW,  (1-3-t láttam először) nőttem fel, és imádom az SW-t attól mert a szarra ráírják, hogy igen ez SW, attól még nem fogom kedvelni. Őszintén szólva nagyon sajnálom hogy ilyen gyenge lett ez a trilógia, még a mostani film előtt is reménykedtem, hogy hátha...de hát minden nap egy újabb csalódás :)))

Szerkesztve: - Camee
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Camee írta:

Ez eléggé félrement mert nem igazán tartozom ilyen szűk látókörű szektákba, csak minőségi sci-fi-n, fantasyn (Asimov, Lem, Clark, Star Trek, BSG SW,  (1-3-t láttam először) nőttem fel,

Ha nem veszed magadra annál jobb. Általánosságba értettem. 

 

8 perccel korábban, Camee írta:

SW-t attól mert a szarra ráírják, hogy igen ez SW, attól még nem fogom kedvelni.

Olyat én se kedvelnék. Hála égnek még nem volt ilyen. Na persze a HS-t leszámítva. De még azt is szeretem valamilyen szinten annyira beteg. :D 

 

9 perccel korábban, Camee írta:

Őszintén szólva nagyon sajnálom hogy ilyen gyenge lett ez a trilógia,

Sajnálom ha nem jön be, de tudod ilyenkor mindig az a fő, hogy nekem tetsszen. :D

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lassan egy hónap telik el a bemutató óta, de nekem általában ennyi kell, hogy bővebb véleményt tudjak formálni egy SW filmről. Soha nem akarok felületes lenni, amely hibába ezeknél a filmeknél könnyű beleesni.

 

Kicsit bajban vagyok a TROS-al, mert SW pályafutásom alatt olyan még nem fordult elő velem, ami most. Nevezetesen a film előtti spoilerekről van szó, melyeket egy darabig követve naponta hitetlenkedtünk, hogy a kiszivárgott infók nem lehetnek igazak, mert olyan gagyinak tűntek. Előre szörnyülködtünk, szinte már túlparáztuk az egészet. Emlékszem nagyon feszült voltam a premier napján, hihetetlenül féltem tőle, hogy nem lesz jó a film. Az első két rész esetében cseppet se aggódtam, jöttek a jó kritikák, de itt most még azok is borzalmasak voltak.

 

Ennyi baljós előjel ellenére mégis olyan filmet kaptam, amit immár hatszor néztem meg moziban, és legalább ennyiszer házi videón.  A TROS olyan, mint a többi társa és ezt már az első megtekintés után éreztem. Néhol lúdbőr, nagyrészt tetszett, de hagytam neki időt, hadd érjen. Mondanom se kell meghálálta a törődést.

Az igazság az, hogy teljesen rabul ejtett. Már hallom Donátot, hogy „Ody-nak minden SW tetszik, hol itt a meglepetés…”, de nincs igaza ezzel kapcsolatban. Az egész SW-t tekintve, ha belefér a világba, amit látok, és még a hangulat is elvarázsol, akkor nálam nyert ügye van a filmeknek. Eddig ez történt. Gondolom nem kell ragozni, hogy szinte minden művel szélesedik az SW-folyó medre, egyre több minden fér bele. Vannak olyanok, akiknek már néha túl széles, ők el is merülnek, mielőtt átérnének a másik partra.

Persze nem kell minden filmnek mindenkinek tetszenie, de nekem, aki szinte együtt lélegzett a TCW-vel, nem idegenek az itt látott misztikusabb dolgok. Jobban rá tudok hangolódni, befogadóbb vagyok ezekkel kapcsolatban.

A merészebb dolgok mellett azonban nagyon fontos, hogy ennek a filmnek egyszerűen akkora szíve van, hogy azt talán nem is lehet megfogalmazni. Érezni kell. A délutáni matiné alatt is többször volt gombóc a torkomban. Hasonlót talán a ROTS-nál éreztem, de az egy szomorú történet volt, ellenben itt felemelő az egész, ráadásul épp azon dolgok miatt, amiket korábban gagyinak véltem. Persze kellett egy keret, amiben ezek a dolgok működnek, és erre szerintem nagyon jól ráérzett JJ és Terrio. Apropó JJ. Szinte az összes filmjét láttam, de ez magasan a legjobbja. Még a közelében sincs más, ami ekkora érzelmi töltetet és pozitív energiát hordozna.

Persze ezeket az emóciókat át is kell adni és itt jön ki a korszak egyik, ha nem a legnagyobb erőssége: a szereplőválasztás. Hihetetlen jó érzékkel választottak színészeket! És ez most a végén érződött a legjobban, mert érzelmileg kötődtem hozzájuk. Számomra Ben vagy Rey ezek után a Star Wars galaxis panteonjában foglalnak helyet. Adam Driver és Daisy Ridley minden elismerést megérdemel azért, amit itt nyújtottak. Ugye emlékszünk még Hayden és Natalie kicsit esetlen bukdácsolására? Lucas most megnézhette hogyan kell érzelmes, de nem csöpögős jeleneteket kreálni. Rey és Ben nem csak kimondva volt diád az Erőben, hanem tényleg úgy is éreztük. Volt alapja annak, amit látunk, nem csak úgy megtörtént, mert meg kellett történnie (Padmé miért szerette Anakint? Hát mert csak…). És ez nagyon fontos. Sokakkal ellentétben azt mondom, hogy nagyszerűen épített a film a TLJ-re, gyakorlatilag annak zseniális oldalát vitte tovább.

Természetesen nem feledkezem meg Poe és Finn karakteréről se, akiknek jó barátsága szinte átsüt a filmen. Rey-el kiegészülve teljesen megidézik a régi trilógia szellemiségét, sőt még annál is többet.

Lando mondja ki, hogy korábban azért győztek, mert számíthattak egymásra. Ez itt hatványozottan igaz. Abszolút szerethető karakterek, akiket bármikor szívesen látnék újra a vásznon, immár legendás státuszban.

Mert hogyan is mondhatnék mást, amikor a végén együtt tudok örülni a főhősökkel, átérzem tetteik súlyát és valóban az az érzés fog el, hogy itt most valóban lezárult valami?

Nagyon bízom benne, hogy a mai fiatalok, akiket nem köt gúzsba semmilyen előítélet eme filmek iránt, egyszer az őket megillető státuszba emelik ezeket a szereplőket.

 

Amikor megvette a Disney a Lucasfilmet, nem gondoltam volna, hogy nekem ennyire tetsző műveket tesznek majd le az asztalra. Nagyszerű volt ez a trilógia és ez a négy (hét) év, kicsit hiányozni is fog. Persze jönnek majd új filmek, de azok valószínűleg már másmilyenek lesznek, és csak remélni tudom azt, amit a folytatások előtt is: tovább viszik a hagyományokat, és a Star Wars szellemiséget. Ha ez meglesz, nálam biztos befogadó közegre találnak. Annyi biztos, hogy iszonyat nehéz dolguk lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Remélem JJ-t kitüntetik ezért a filmért. 

+1, Maximálisan szubjektív vélemény, nem titok hogy nem a szívem csücske a TLJ,  nem gondoltam volna hogy abban a részben számomra "fájó" dolgokat helyre lehet rakni ennyire, ahogy JJ-nek sikerült! Szóval legnagyobb tiszteletem Mr. Abramsnak! :clap:

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A délutáni matiné alatt is többször volt gombóc a torkomban. Hasonlót talán a ROTS-nál éreztem, de az egy szomorú történet volt, ellenben itt felemelő az egész, ráadásul épp azon dolgok miatt, amiket korábban gagyinak véltem.

A ROTS szomorú véget ért, mert ez nem lehetett másként, és egyben ez a Saga mélypontja is, a totális bukás, ahol egy régi rend tűnik el és emelkedik fel a gonosz ezer éve nem látott magasságokba, mindössze egy apró reményt hagyva életben, hogy a dolgok megváltozhatnak. A TROS ismét megmutatja, hogy elég ez az apró remény, hogy a sokszoros túlerőben lévő gonosz ismét elbukjon. A film vége hasonlóan drámai, de nagyon sokat ad hozzá, hogy a végén együtt örülhetünk hőseinkkel.

 

10 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Persze ezeket az emóciókat át is kell adni és itt jön ki a korszak egyik, ha nem a legnagyobb erőssége: a szereplőválasztás. Hihetetlen jó érzékkel választottak színészeket! És ez most a végén érződött a legjobban, mert érzelmileg kötődtem hozzájuk. Számomra Ben vagy Rey ezek után a Star Wars galaxis panteonjában foglalnak helyet. Adam Driver és Daisy Ridley minden elismerést megérdemel azért, amit itt nyújtottak. Ugye emlékszünk még Hayden és Natalie kicsit esetlen bukdácsolására? Lucas most megnézhette hogyan kell érzelmes, de nem csöpögős jeleneteket kreálni. Rey és Ben nem csak kimondva volt diád az Erőben, hanem tényleg úgy is éreztük. Volt alapja annak, amit látunk, nem csak úgy megtörtént, mert meg kellett történnie (Padmé miért szerette Anakint? Hát mert csak…).

Adam Driver szerintem pont olyan kategória, mint DiCaprio vagy Brad Pitt - bármit el tud játszani, és még a pályája elején tart. Láttam a Marriage Story-ban - ott is fantasztikus, ráadásul egy pillanatra sem jutott róla eszembe Kylo Ren. Daisy pedig méltó párja, kettejük jeleneteiben nyoma sincs mérsékeltségnek, a szemünk előtt változik a közöttük lévő kapcsolat, amelyeket apróságokon keresztül lehet érzékelni. Amikor kimondja Kylo, hogy ők ketten diádot alkotnak, ez olyan infó, amelyre én csak bólintani tudtam már a premieren is, hogy igen, tényleg, hát ezért lehetett érezni mindig, hogy ők nem egyszerűen ellenségek, hanem társak is egyben, ezért lehettek összekapcsolódva az Erőben olyan szinten, amilyet még nem láttunk.

És az nagyon igaz, hogy ez a kapcsolat olyan szépen fel lett építve a három filmben, hogy fel sem merül a végére, hogy nem hiteles Ben megtérése és áldozata (pedig a TLJ után ezt én sem nagyon tudtam elképzelni), és azt is megértjük, hogy miért hitt ebben Rey a szíve mélyén mindvégig.

 

10 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Sokakkal ellentétben azt mondom, hogy nagyszerűen épített a film a TLJ-re, gyakorlatilag annak zseniális oldalát vitte tovább.

Így van. Az előbb említettem Rey és Kylo kapcsolatát, de ehhez még szorosan idetartozik Kylo és Leia kapcsolata, sőt Kylo és Han kapcsolata is. Ben Solo valaha szerette a szüleit, még az apját is, ezért is olyan borzasztó, hogy megölte, és ugyan ezt a szeretetet már nem láthattuk, de arra sok utalás van, hogy mennyire gyötri a tette, az anyjával való szoros kapcsolatát pedig ugyanolyan jól mutatja az, hogy a TLJ-ben nem tudott rálőni a hídra, mint aztán az, hogy Leia utolsó megszólítása mennyire megérintette. Az sem véletlen, hogy Han a saját emlékeként megjelenik előtte, és megbocsát a fiának, aki már maga is tudja (különben az emléke nem tudná ezt mondani), hogy Kylo Ren nincs többé - a szülei és Rey közösen hozták vissza Ben Solot.

 

10 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Természetesen nem feledkezem meg Poe és Finn karakteréről se, akiknek jó barátsága szinte átsüt a filmen. Rey-el kiegészülve teljesen megidézik a régi trilógia szellemiségét, sőt még annál is többet.

Lando mondja ki, hogy korábban azért győztek, mert számíthattak egymásra. Ez itt hatványozottan igaz. Abszolút szerethető karakterek, akiket bármikor szívesen látnék újra a vásznon, immár legendás státuszban.

Nagyszerű minden közös jelenetük. Én abszolút OT fan is vagyok, de itt ez a bajtársiasság, barátság, ahogy őket hármójukat összehozta az Erő, simán felér Luke, Leia és Han, majd Lando kapcsolatával. El is hiszem, hogy csak így, együtt tudtak nyerni. :)

Az is olyan jó, hogy a nagy öregek mindegyike hozzá tudott tenni érdemben ehhez a győzelemhez, mindannyian szerepeltek, ráadásul úgy, hogy katalizátorként léptek be akkor, amikor hőseinknek szüksége volt arra, hogy továbbmozdítsák a holtpontról. Ennél szebbet egy záróepizód nem is kívánhat. :)

 

Egyébként én is hatszor láttam már, többször, mint eddig bármelyik filmet az OT óta moziban, és ez nem véletlen. :) És nem kizárt, hogy fogom még, amíg adják moziban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

+1, Maximálisan szubjektív vélemény, nem titok hogy nem a szívem csücske a TLJ,  nem gondoltam volna hogy abban a részben számomra "fájó" dolgokat helyre lehet rakni ennyire, ahogy JJ-nek sikerült! Szóval legnagyobb tiszteletem Mr. Abramsnak! :clap:

Akkor toljad a 4-et 5-re. :P:D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.