Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?   

68 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

54 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egy Rian folytatást én is megnéztem volna, de erre esély sem volt. Eleve egy filmre szerződött. 

A spoileres topik első hozzászólása:

 

Rian Johnson írja, Colin Trevorrow rendezi.

 

Szóval egy ideig csak képben volt ennél a fiomnél is. Tudunk erről valami bővebbet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abrams trilógiája valószínűleg egységesebb lett volna a történet ívét tekintve, a záróepizód történéseinek jobban megágyazott volna az ep8-ban. Viszont nagyon szeretem a TLJ-t, és sajnálnám, ha nem készült volna el, azzal együtt, hogy "kilóg" a másik két trilógia rész közül. Hogy milyen lett volna, ha Rian rendezi mindhármat? Ezt nem lehet megsaccolni. Lehet, egészen máshogy alakult volna a történet, és ha maradnak is ezek a karakterek, akkor is lehetett volna másmilyen a jellemfejlődésük, és az ki tudja, milyen lett volna. Így összességében nem bánom, hogy így alakult, ahogy. :)Azt én is úgy látom, hogy JJ saját magához képest mert merész lenni az ep9-ben, volt meglepetés bőven.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Yoda József írta:

A spoileres topik első hozzászólása:

 

Rian Johnson írja, Colin Trevorrow rendezi.

 

Szóval egy ideig csak képben volt ennél a fiomnél is. Tudunk erről valami bővebbet?

Mint kiderült az író kamu volt. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy belegondoltatok már, hogy hány rendezőt állítottak fel kreatív különbségek miatt? Márpedig ilyen előzményekkel elképzelhetetlen, hogy amit Rian megrendezett az bármilyen szinten is szembement volna a trilógiára vonatkozó alapkoncepcióval. Ami pedig szerintem tuti, hogy létezett (Rey Palpatine), mert számos jel utal erre (Rey témája, Rey vívási stílusa, Sheev nevének behozatala, hogy mást ne mondjak). Tehát látszólag furán jön ki, hogy a VII. behozott egy gonoszt a VIII. meg felszámolta azt, de alighanem végig az volt a terv, hogy a bűvészmutatvány, az illúzió a VIII-ban szűnik meg, és aztán jöhet a IX-re a főattrakció. Ezt alátámasztja az is, hogy függetlenül attól, hogy tudták-e vagy sem, hogy Palpatine lesz a középpontban az ST-ben, nem kezdhettek volna a VII-ben Palpival, mert az nagyon sokakat elriasztott volna (hisz úgy indulna a VII, mintha semmit se sikerült volna elérni a VI-ban).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

KK azt nyilatkozta, hogy kezdettől képben volt Palpatine. A TFA-hoz talán még látványterv is készült. 

Trevorrow meg azt, hogy az ő scriptjében nem szerepelt Palpatine. Na most akkor mi van? Colinnak nem szóltak mi a terv? :D

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Donát írta:

Tehát látszólag furán jön ki, hogy a VII. behozott egy gonoszt a VIII. meg felszámolta azt, de alighanem végig az volt a terv, hogy a bűvészmutatvány, az illúzió a VIII-ban szűnik meg, és aztán jöhet a IX-re a főattrakció.

Egyetértek. Szerintem már a 8-ban is azért merték ilyen simán kinyírni Snoke-ot, mert tudták, hogy megvan az igazi főellenség. Ugye Snoke kinyírása után két érdemi út maradt. Vagy behoznak a 9-re egy új főgonoszt, vagy marad Kylo Ren az.

Utóbbinál viszont erősen valószínű, hogy Bent már az első perctől arra szánták, hogy majd megtér a pozitív oldalra és Rey-jel bújnak össze. Az ő kapcsolatukról szólt már sok jelentben a 7 is, a 8 meg aztán pláne. Más kérdés, hogy a 8 vége után egyébként simán működött volna az a vonal is, hogy Kylo lesz a főgenya, mert Rey-jel szimbolikusan akár zárásnak is lehetne értelmezni a film végét. A halálos parancs kiadásával pedig azt is mondhattuk volna, hogy Kylo végleg a sötétségé lett. Ennek ellenére esélyes, hogy soha nem volt ez tervben.

Szóval kellett az új főgonosz. A semmiből az utsó részre behozni egy ilyet azért elég vásári lett volna, meg akkor már értelmesebb lett volna, ha marad Snoke. Szóval ebbe az irányba akkor mertek volna lépni, ha eleve tudják, hogy előhúznak majd egy régi ismerőst, akit bemutatni már abszolút nem kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, pb69 írta:

Egyetértek. Szerintem már a 8-ban is azért merték ilyen simán kinyírni Snoke-ot, mert tudták, hogy megvan az igazi főellenség. Ugye Snoke kinyírása után két érdemi út maradt. Vagy behoznak a 9-re egy új főgonoszt, vagy marad Kylo Ren az.

Utóbbinál viszont erősen valószínű, hogy Bent már az első perctől arra szánták, hogy majd megtér a pozitív oldalra és Rey-jel bújnak össze. Az ő kapcsolatukról szólt már sok jelentben a 7 is, a 8 meg aztán pláne. Más kérdés, hogy a 8 vége után egyébként simán működött volna az a vonal is, hogy Kylo lesz a főgenya, mert Rey-jel szimbolikusan akár zárásnak is lehetne értelmezni a film végét. A halálos parancs kiadásával pedig azt is mondhattuk volna, hogy Kylo végleg a sötétségé lett. Ennek ellenére esélyes, hogy soha nem volt ez tervben.

Szóval kellett az új főgonosz. A semmiből az utsó részre behozni egy ilyet azért elég vásári lett volna, meg akkor már értelmesebb lett volna, ha marad Snoke. Szóval ebbe az irányba akkor mertek volna lépni, ha eleve tudják, hogy előhúznak majd egy régi ismerőst, akit bemutatni már abszolút nem kell.

Pontosan. Épp ezért Riant ekézni amiatt, hogy kinyírta Snoke-ot szerintem megmosolyogtató (nem Neked címzem). Nem húzhatott meg ő se olyat, ami ne lett volna tervben. Ergo, ha valakinek ez nem tetszik, akkor nem Riant kell szidni, hanem a Lucasfilm trilógia koncepcióját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan elmennyel gazdagodtam a film kozben amivel meg soha sem.

Eloszor lattam olyan Star Wars filmet,ahol a hangosan karomkodnak,es gunyosan nevetnek a fullosan ullt terem eleg nagy szazalekan.

 

Tokeletes lezaras volt szerintem.

Tokeletes ehhez a trilogiahoz.

A fejetlenseg,a kapkodas,a kiszamithatosag, es a nevetseges hangulat fokozas.


A 8.resz ehhez szepen asszisztalt,csinalj valamit ugy hogy nincs Luke,nincs Han Solo,Leia van de a szinesz meghalt,a behozott szereplokbol 95%a 2dimenzios semmit nem tudtunk meg roluk. De legalabb foellenseg sincs.

 

 

Sohajtottam egyet a kocsiban,es azt mondtam:

” Hala Istennek ennek is vege. “
 

Nagyon muvelt igazsagot hallottam.

Lezart sztorit atvettek,ahol volt egy feher vaszon elottuk, 600.000 szin,annak minden arnyalata. 
Mindenfajta rajzolo eszkoz.

Majd ok egy golyostollal rajzoltak egy f*szt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
  • Nem értek egyet 3
  • Zavaros 3
  • Vicces 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, miro írta:

Olyan elmennyel gazdagodtam a film kozben amivel meg soha sem.

Eloszor lattam olyan Star Wars filmet,ahol a hangosan karomkodnak,es gunyosan nevetnek a fullosan ullt terem eleg nagy szazalekan.

 

Akkor összehordta a szemetet a szél rendesen. Az obszcén szavakat meg csillagozd ki legalább. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem felesleges ekézni bármelyik rendezőt, ha a Disney nagyon rövid pórázon tartotta őket,
a mostani részben mindenképpen az volt a cél, hogy befejezzék a Skywalker vonalat. + biztonságra játszottak,
Két cél lebegett a szemük előtt, az idősebb régi rajongótábort nem elveszíteni, az újakat megtartani, vagy még megpróbálni többet szerezni.
A másik pedig a bevétel mindenképpen magas szinten való megtartása, ami áll a Mozifilmből, és az összes körítésből amit utána el lehet adni. Játékok, könyvek, képregények, DVD, BL
A színészek megöregedése és sajnálatos halála miatt mindenképpen fiatalítani kellett a főszereplőket, a többiektől meg valamilyen módon búcsút venni a régi rajongók miatt és a 42 év előtt valahogy tisztelegve.
Ez csak részben sikerült. Lett egy látványos film ami olyan mint egy videóklipp, ahol nagyon gyorsan kapkodják a képeket, kevés helyen időztek el hosszan, pedig volt ahol nem ártott volna.
Megmutattak majdnem minden pozítív és nem pozítív hőst még utoljára, nesztek, búcsúzzatok, mert a következő filmben már nem biztos hogy találkoztok velük.
A dráma kedvéért kinyírták akiket kellett, de meghagyták a következő rész esélyes főszereplőit, Ray, Poe, Finn , Ők ha a sors úgy hozza még sokáig szerepelhetnek a sw filmekben, persze csak ha akarnak  + Csubakka, + van 4 droid, meg egy két fontos mellékszereplő pl Maz, de őket játszó szereplőket simán lehet cserélni ha bármi baj történne velük.
Még a Lucas LTD és a Disney sem tudja merre tovább. Obiwan, Lando, esetleg Ahsoka, Boba, Thrawn külön filmek, vagy a mostaniakkal csoportos, vagy vegyes, egyik évben ez a másikban az.
Vagy vissza az időben jó sokat, vagy előre jó sokat, akkor nincs akadálya az igazi váltásnak. Vagy lesznek az élő szereplős TV sorozatok mint pl a The Mandalorian, ami eddig nagyon bejövős a többségnek.
De vehetjük példának a sikeres Marwell univerzumot, a képregényt, ahol minden már ki volt találva csak jól kellett megfilmesíteni. 10 évet egész jól kibírt, kb eddig bírták a színészek is, de itt közben kaptunk új jó minőségű főhősöket akikre nagy szükség lenne a SW univerzumnak is hogy folyamatosan meg tudjon újjúlni. 
A IX résznek kellett volna vagy 4 óra hogy mindent szálat rendesen kibontsanak aztán ellvarjanak.
Megnéztem újra a filmet, de tartom magam ahhoz hogy 4/5 ha az egész filmet egyben nézzük, és nem megyünk bele a részletekbe, a 7, 8, 9 közül ez jött be eddig a legjobban.
De nekem alapjából nem adott olyat mint az 4, 5, 6, 1, 2, 3 vagy a Rouge One, de talán még a Solo is idefér. Szerintem a Disney nem tudta igazán, hogy hogyan kéne folytatni az első 6 rész után.
A lényeg hogy sok pénzt termeljen ki.
 

   

 

Szerkesztve: - Go Rien Moss
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, miro írta:

A 8.resz ehhez szepen asszisztalt,csinalj valamit ugy hogy nincs Luke,nincs Han Solo,Leia van de a szinesz meghalt,a behozott szereplokbol 95%a 2dimenzios semmit nem tudtunk meg roluk. De legalabb foellenseg sincs.

Ez mondjuk így konkrétan nem igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedvencem volt meg a csók,na ott kínomban már nevettem.. :D :D :D

Lehet itt gyerekeskedni mint az ovodaba hogy nem tetszik amit irok,de az a helyzet hogy ha itt a forumon 2 random ember osszeallna is jobb trilogiat csinalt volna mint ami ez lett..


Amúgy

Kylo meghal, ja mégse

Kylo megint meghal,ja mégse

Rey meghal, ja mégse 

Kylo végre meghal..

A végére már semmiféle érzést nem váltott ki belőlem.

 

Azt hittem annál gázabb nincs hogy Rey már egy űrhajót is megtudott álliítani,aztán de,jött Palpatine és egy egész flottát megrázott.. :D :D 

 

Látszott hogy egy részben akartak egy trilogiát úja elkezdeni,és befejezni.

Szerkesztve: - Dzséjt
  • Nem értek egyet 5
  • Zavaros 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, miro írta:

Lehet itt gyerekeskedni mint az ovodaba hogy nem tetszik amit irok,

Óvodába már meg kellene tanulni viselkedni. Színházban is belepofáznak a színdarabba ha nem tetszik? Ott speciel úgy nyilvánítanak véleményt ebben az esetben, hogy nem tapsolnak a VÉGÉN. Gondolom volt ott pár ember aki szórakozni ment oda be és nem a sok bugris paraszt nyögéseit hallgatni. Szerencsére nekem még alig volt ilyen élményem (érdekes), de nem is hagynám szó nélkül az biztos, főleg ha a közelembe csinálná a műsort valamelyik félkegyelmű. 

 

Az meg, hogy neked nem jött be, hát ok. Lehet lapozni. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, miro írta:

Azt hittem annál gázabb nincs hogy Rey már egy űrhajót is megtudott álliítani,aztán de,jött Palpatine és egy egész flottát megrázott.. :D :D 

A Lucas-érában ennél sokkal túltoltabb Erőképességek jelentek meg. Amúgy meg mi van abban, hogy Rey megállít egy kisebb szállítóhajót? A nagyság nem számít, ezt már a "világlegjobbja" Birodalom visszavág óta tudjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, miro írta:

Kedvencem volt meg a csók,na ott kínomban már nevettem.. :D :D :D

Lehet itt gyerekeskedni mint az ovodaba hogy nem tetszik amit irok,de az a helyzet hogy ha itt a forumon 2 random ember osszeallna is jobb trilogiat csinalt volna mint ami ez lett..


Amúgy

Kylo meghal, ja mégse

Kylo megint meghal,ja mégse

Rey meghal, ja mégse 

Kylo végre meghal..

A végére már semmiféle érzést nem váltott ki belőlem.

 

Azt hittem annál gázabb nincs hogy Rey már egy űrhajót is megtudott álliítani,aztán de,jött Palpatine és egy egész flottát megrázott.. :D :D 

 

Látszott hogy egy részben akartak egy trilogiát úja elkezdeni,és befejezni.

 

Nekem is pont ezek a problémáim a filmmel. Itt a végére még lehetett volna egy nagyott durrantani elsősorba több játékidővel mindenképp,de zsúfolt, és sajnos úgy pörög,hogy semmire se marad idő. De igazából legjobban JJ-be csalódtam akinek a legjobban örültem,hogy visszatér. Azt meg álmomba se gondoltam volna,hogy ilyet fogok leírni,de némely elemébe az Utolsó Jedik amit szintúgy nem kedveltem még jobb film is mint a mostani rész. 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Illetve a gyonyoru az hogy Palpatine Rey nagy apja.

Tehat neki voltak leszarmazottjai.

Ki? Fia,Lanya? Ja nem fontos,ne is ejtsunk rola szot,tok nem erdekes hogy AZ URALKODONAK voltak gyerekei,VALAKITOL.

 

A film egyik nagy kerdese ami 2 es fel reszen at ivelodott ,egy olyan valaszt kapott ami nincs megmagyarazva sem. 
Tokeletes!

 

Az meg hogy a vart Ren lovagok nem csinalnak semmit,es csapodnak a Finn,Poe fele 2d karakterekhez mar-mar varhato lehetett volna.

 

Szerkesztve: - miro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért sajnálom nagyon ezt a filmet, mert igazából a legtöbb probléma a filmes eszközökben és a tálalással van. És ezek a gondok (amiket én mindenképp gondnak látok) nem is voltak szükségesek a film működéséhez, felesleges elemek voltak, amik könnyen elkerülhetőek lettek volna.

Tehát nem olyan, mint pl. Sidious visszatérése, ami egy koncepcionális dolog, ha máskpp akarták volna csinálni, akkor a teljes trilógiát másképp kellett volna felépíteni. Hanem pl. az esetében arról, hogy ha már visszahozták, akkor írhattak volna neki egy normális és értelmes tervet, ami működhetett volna, ahelyett, hogy belőle bohócot csinálnak, mi pedig megnézhetjük újra a már többször látott sztorit.

 

És összességében azt érzem, hogy a legnagyobb hibája a filmnek, hogy klisés, hatásvadász és megalomán, ami sokat elvesz belőle.

 

Ott van pl. a sith flotta, amire semmi szükség nem volt, működött volna a film anélkül is. Legyenek az ER-nek brutális tűzerejű hajói, tarolja le mondjuk egy tucat csillagromboló egy bolygó felszínét, és rendben vagyunk. De az, hogy előrántanak egy több száz hajóból álló flottát, ahol minden egyes hajó alján ott fityeg egy halálsugár... Miért nem tudunk már ettől a HCs-motívumtól elszakadni? Már a 6-ban is ciki volt ugyanazt előadni újra, de hogy a 7 és a 9 is ezzel hozakodjon elő. Oké, itt legalább nem egy nagy gömböc van, de ez akkor is rókabőr. Egy kisebb sith flottára pedig elég lett volna, ha érkezik egy szignifikánsabban kisebb ellenálló hajóhad a végén, bőven elég lett volna, főleg, hogy szerepük nemigen volt.

 

Vagy vegyük Rey és Ben esetét. Az ő párosuk annyira gyönyörűen van felvezetve, kibontva és végigvezetve a trilógián. Eddig mindhárom esetben láttunk kibontakozni egy szerelmi szálat, nekem ez tetszett ezek közül a legjobban. Amilyen finomsággal és eleganciával kezelik ezt a ST filmjei, arra kevés példát láttam eddig. És ezt a csodálatos dolgot sikerült azzal a bagatell csókjelenettel lezárni. Miért kellett az oda? Miért nem volt elég, ahogyan egymásra nézve, Rey könnyes szemmel átéli, ahogyan Ben eggyé válik az Erővel. Az a csók kicsit olyan volt, mintha a Mona Lisára még rajzolnánk egy Hitler-bajuszt.

 

Vagy a sorozatos és módszeres eljátszása annak, hogy XY meghal, de mégse. Olyan volt, mint valami B-kategóriás szappanopera. Mármint ez a vonal. Ugyanígy az Erőgyógyítás vagy Sidious villámai. Vagy minek kellettek ide azok a sith akármicsodák, akik ülnek ott a háttérben, semmit nem csinálnak, csak kántálnak. Mint valami elcseszett túlvilági bokszmeccs.

De nézhetjük azt is, amikor Rey és Kylo elkezdenek civakodni az égen lévő hajóval. Egyrészt kérdéseket vet fel, ahogyan Rey simán megfogja a hajót, de legyen. Másrészt gagyi 8-utóérzés, ahol ugyanezt csinálják Luke fénykardjával. Harmadrészt semmi értelme, mert amire kifutna, hogy Rey egy kósza villámmal megöli Chewie-t, az utána kiderül, hogy kamu. Nem azt mondom, hogy semmi értelme vagy üzenete nem volt a jelenetnek, de bőven nem adott hozzá annyit, mint amennyit elvett.

 

Azt nem tudom, hogy ez is első perctől koncepció volt-e, hogy Rey Palpatine, de őszintén szólva ennek se láttam értelmét. Úgy gondolom, hogy ha nem az lett volna, akkor is simán működött volna az egész. Sőt, a 8 után sokkal jobban működött volna, mert nem töri meg Rey karakterívét, illetve a kapcsolatának az ívét sem Bennel. És megint csak azért beemelni egy ilyen erőltetett "fordulatot", hogy egy amúgy már százszor látott klisére futtassák ki a sztorit...

 

Egyébként rengeteg igazán értékes és szép pillanata van a 9-nek. Ez a film szívvel-lélekkel készült, szerintem ez látszik. Ha az alkotók komolyabb odafigyeléssel és kritikusabb szemmel állnak hozzá a munkálatokhoz, akkor ez egy olyan film lehetett volna, amiben max. Sidious feltámasztását lehetett volna kritizálni. Nem tudom mennyire kapott szabad kezet JJ vagy egy kisebb kreatív csapat, de a fejükre kellett volna koppintani némely esetben, hogy "figyu haver, ezt most túltoltad, csináljuk értelmesebben".

Tényleg senki nem horkant fel, amikor először meghallották azt az ötletet, hogy majd az öreg kiemel a semmiből egy ezer hajóból álló sith flottát, kitalálja, hogy ez most már a Végső Rend, aztán tegyünk is mindegyik aljára egy Halálcsillagos ágyút, amivel majd fel lehet robbantani egy random bolygót. Nem szólt senki, hogy ez még egy videojátékban is gagyi lenne, nehogy elsüssék már filmen. Ugyanez volt a baj anno a Starkillerrel is, pedig ott is a Napnál világosabb volt mekkora bazári húzás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, miro írta:

Tehat neki voltak leszarmazottjai.

Ki? Fia,Lanya?

Fia volt, benne van a filmben. 

 

13 perccel korábban, pb69 írta:

Én azért sajnálom nagyon ezt a filmet, mert igazából a legtöbb probléma a filmes eszközökben és a tálalással van. És ezek a gondok (amiket én mindenképp gondnak látok) nem is voltak szükségesek a film működéséhez, felesleges elemek voltak, amik könnyen elkerülhetőek lettek volna.

Tehát nem olyan, mint pl. Sidious visszatérése, ami egy koncepcionális dolog, ha máskpp akarták volna csinálni, akkor a teljes trilógiát másképp kellett volna felépíteni. Hanem pl. az esetében arról, hogy ha már visszahozták, akkor írhattak volna neki egy normális és értelmes tervet, ami működhetett volna, ahelyett, hogy belőle bohócot csinálnak, mi pedig megnézhetjük újra a már többször látott sztorit.

 

És összességében azt érzem, hogy a legnagyobb hibája a filmnek, hogy klisés, hatásvadász és megalomán, ami sokat elvesz belőle.

 

Ott van pl. a sith flotta, amire semmi szükség nem volt, működött volna a film anélkül is. Legyenek az ER-nek brutális tűzerejű hajói, tarolja le mondjuk egy tucat csillagromboló egy bolygó felszínét, és rendben vagyunk. De az, hogy előrántanak egy több száz hajóból álló flottát, ahol minden egyes hajó alján ott fityeg egy halálsugár... Miért nem tudunk már ettől a HCs-motívumtól elszakadni? Már a 6-ban is ciki volt ugyanazt előadni újra, de hogy a 7 és a 9 is ezzel hozakodjon elő. Oké, itt legalább nem egy nagy gömböc van, de ez akkor is rókabőr. Egy kisebb sith flottára pedig elég lett volna, ha érkezik egy szignifikánsabban kisebb ellenálló hajóhad a végén, bőven elég lett volna, főleg, hogy szerepük nemigen volt.

 

Vagy vegyük Rey és Ben esetét. Az ő párosuk annyira gyönyörűen van felvezetve, kibontva és végigvezetve a trilógián. Eddig mindhárom esetben láttunk kibontakozni egy szerelmi szálat, nekem ez tetszett ezek közül a legjobban. Amilyen finomsággal és eleganciával kezelik ezt a ST filmjei, arra kevés példát láttam eddig. És ezt a csodálatos dolgot sikerült azzal a bagatell csókjelenettel lezárni. Miért kellett az oda? Miért nem volt elég, ahogyan egymásra nézve, Rey könnyes szemmel átéli, ahogyan Ben eggyé válik az Erővel. Az a csók kicsit olyan volt, mintha a Mona Lisára még rajzolnánk egy Hitler-bajuszt.

 

Mármint ez a vonal. Ugyanígy az Erőgyógyítás vagy Sidious villámai. Vagy minek kellettek ide azok a sith akármicsodák, akik ülnek ott a háttérben, semmit nem csinálnak, csak kántálnak. Mint valami elcseszett túlvilági bokszmeccs.

De nézhetjük azt is, amikor Rey és Kylo elkezdenek civakodni az égen lévő hajóval. Egyrészt kérdéseket vet fel, ahogyan Rey simán megfogja a hajót, de legyen. Másrészt gagyi 8-utóérzés, ahol ugyanezt csinálják Luke fénykardjával. Harmadrészt semmi értelme, mert amire kifutna, hogy Rey egy kósza villámmal megöli Chewie-t, az utána kiderül, hogy kamu. Nem azt mondom, hogy semmi értelme vagy üzenete nem volt a jelenetnek, de bőven nem adott hozzá annyit, mint amennyit elvett.

 

Azt nem tudom, hogy ez is első perctől koncepció volt-e, hogy Rey Palpatine, de őszintén szólva ennek se láttam értelmét. Úgy gondolom, hogy ha nem az lett volna, akkor is simán működött volna az egész. Sőt, a 8 után sokkal jobban működött volna, mert nem töri meg Rey karakterívét, illetve a kapcsolatának az ívét sem Bennel. És megint csak azért beemelni egy ilyen erőltetett "fordulatot", hogy egy amúgy már százszor látott klisére futtassák ki a sztorit...

 

Egyébként rengeteg igazán értékes és szép pillanata van a 9-nek. Ez a film szívvel-lélekkel készült, szerintem ez látszik. Ha az alkotók komolyabb odafigyeléssel és kritikusabb szemmel állnak hozzá a munkálatokhoz, akkor ez egy olyan film lehetett volna, amiben max. Sidious feltámasztását lehetett volna kritizálni. Nem tudom mennyire kapott szabad kezet JJ vagy egy kisebb kreatív csapat, de a fejükre kellett volna koppintani némely esetben, hogy "figyu haver, ezt most túltoltad, csináljuk értelmesebben".

Tényleg senki nem horkant fel, amikor először meghallották azt az ötletet, hogy majd az öreg kiemel a semmiből egy ezer hajóból álló sith flottát, kitalálja, hogy ez most már a Végső Rend, aztán tegyünk is mindegyik aljára egy Halálcsillagos ágyút, amivel majd fel lehet robbantani egy random bolygót. Nem szólt senki, hogy ez még egy videojátékban is gagyi lenne, nehogy elsüssék már filmen. Ugyanez volt a baj anno a Starkillerrel is, pedig ott is a Napnál világosabb volt mekkora bazári húzás.

Ezt olvasva egy tölthető elem jut eszembe, ami már kb. 70%-os töltöttségénél jár, erre valami hiba folytán visszazuhan 2%-ra és lehet kezdeni elölről. A tematikus topikokban már kezdtünk végre valamiről beszélni, erre jön megint egy ilyen poszt, ami ismét nem vezet sehova. :(  Ráadásul önismétlő is, mert egyszer már leírtad ezt kb. ugyanígy. Remélem többet nem fogod mert megértettük. 

 

13 perccel korábban, pb69 írta:

Vagy a sorozatos és módszeres eljátszása annak, hogy XY meghal, de mégse. Olyan volt, mint valami B-kategóriás szappanopera.

Anakin és Padmé romantikája nem volt olyan az EPII-ben? Ugyan már...

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezt olvasva egy tölthető elem jut eszembe, ami már kb. 70%-os töltöttségénél jár, erre valami hiba folytán visszazuhan 2%-ra és lehet kezdeni elölről. A tematikus topikokban már kezdtünk végre valamiről beszélni, erre jön megint egy ilyen poszt, ami ismét nem vezet sehova.

Hát ez van, átfogóan ezt tudom mondai a filmről. A külön topikokban 1-1 jelenetsorról vagy témáról beszélünk külön, persze, hogy ott "van miről beszélni".

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Remélem többet nem fogod mert megértettük.

Majd látom, hogy fogom-e vagy sem, ezt én fogom eldönteni, nem más. ;) Kismillió dolog olyan, hogy igencsak sokszor le van írva a fórumon. Persze, ha pozitív, akkor szabad, ha van negatív éle is vagy kritikus hangvételű, akkor hamar megunják egyesek, de ilyen az élet. Nem minden móka és kacagás.

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Anakin és Padmá romantikája nem volt olyan az EPII-ben? Ugyan már...

De, olyan volt. És? Ez miben menti fel bármiben is a 9-et? Jar Jart is rühellem az 1-ben, most akkor onnantól bármilyen elcseszett karaktert kaphatunk, nem szabad szóvá tenni, mert hát Jar Jar is milyen volt? :?

Hozzátenném, hogy soha nem mondtam, hogy tetszett a 2-ben Padmé és Anakin kapcsolatának bemutatása, sőt többször kifejtettem, hogy egyáltalán nem tetszik. Ahogyan az összes többi SW film megkapta a magáét azokért a motívumokért, amiket nem szerettem benne. Nemcsak a 9, szóval ez sem egy mostohagyermek. De egyszerűen ahhoz nem fogok tapsikolni, ami nem tetszik. Sőt, bizony le is fogom írni, hogy miért nem tetszik. :) 

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, miro írta:

Illetve a gyonyoru az hogy Palpatine Rey nagy apja.

Tehat neki voltak leszarmazottjai.

Ki? Fia,Lanya? Ja nem fontos,ne is ejtsunk rola szot,tok nem erdekes hogy AZ URALKODONAK voltak gyerekei,VALAKITOL.

Hmm lássuk csak... Amikor végetért az eredeti trilógia, és kiderült, hogy az amúgy félig gép Vadernek 2 gyereke is van, egyáltalán nem tudtuk meg, hogy ki volt az anyjuk, hogy ki szülte a gyerekeket. Oszt mégis rendben volt. Akkor most miért nincs? Az a fránya kettős mérce...

 

Az pedug, hogy Palpatine-nak fia volt, benne van a filmben.

  • Nagyon tetszik 2
  • Nem értek egyet 2
  • Tetszik 5
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, pb69 írta:

Sidious feltámasztását lehetett volna kritizálni. Nem tudom mennyire kapott szabad kezet JJ vagy egy kisebb kreatív csapat, de a fejükre kellett volna koppintani némely esetben, hogy "figyu haver, ezt most túltoltad, csináljuk értelmesebben".

 

Mélységesen egyetértek. Ezért nem váltott ki belőlem semmit se annak idején az előzetes mint sokan másokból mikor láttuk, hallottuk, hogy Palpó visszafog térni. Már ott éreztem,hogy kb. ennyi lesz a szerepe, hogy látjuk egy kis játékidőre aztán meg viszlát. 

 

28 perccel korábban, pb69 írta:

Nem tudom mennyire kapott szabad kezet JJ vagy egy kisebb kreatív csapat, de a fejükre kellett volna koppintani némely esetben, hogy "figyu haver, ezt most túltoltad, csináljuk értelmesebben".

Pontosan nekem is ez a problémám, és főleg ezért csalódás JJ mert tőle ilyen jeleneteket, ötleteket azért nem néznék ki./Mondjuk jó a 7. részben való másolás a 4-ből még valahogy elment legalább nem lett túleresztve kezdésnek még jó volt/ Többet vártam azért tőle erre pedig szó szerint elszabadul minden mert ez a záró rész, és akkor mutassuk meg. No igen csak pont az ellenkezője lett az egész. Nagy kár érte.

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, pb69 írta:

Majd látom, hogy fogom-e vagy sem, ezt én fogom eldönteni, nem más. ;) 

Az átfogó vélemény ok, de napról napra nem kell beírni megint ugyanazt. Átfogóan. Igen, főleg ha negatív, mert ugye ez a hely nem igazán arról szól, rémlik? A fórumszabályzat pedig rád is vonatkozik:

Idézet

Ez a fórum azért létezik, hogy a Star Warsról konstruktívan és pozitív szellemben beszélgessünk. Nem az a célunk, hogy mindenki ódákat zengjen, de elsősorban nem azért járunk ide, hogy azt olvassuk, mennyire rossz a prequel, a sequel, stb. Ha valamelyik film vagy valami nem tetszik, le lehet írni, nyilván nem mindenki fog egyetérteni, de még ha lesznek is ellenvetések, fogadd el, hogy elfogadtuk: neked az nem tetszik. Nem kell még ötvenszer megismételni, sem bizonygatni, mert ezzel itt legfeljebb ellenszenvet válthatsz ki.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, hát szerintem egyelőre max. 3-nál tartok, messze van még az 50. :D  Hidd el nem fogom megközelíteni azt a számot. ;) 

43 perccel korábban, miro írta:

Ki? Fia,Lanya? Ja nem fontos,ne is ejtsunk rola szot,tok nem erdekes hogy AZ URALKODONAK voltak gyerekei,VALAKITOL.

A film egyik nagy kerdese ami 2 es fel reszen at ivelodott ,egy olyan valaszt kapott ami nincs megmagyarazva sem. 
Tokeletes!

Ezzel nekem nincs semmi problémám. Arra megkaptuk a választ, hogy Sidious fia volt Rey apja, bár igazából ez is teljesen mindegy. Most ha az anyja lett volna az öreg lánya, akkor mi van? :) A filmeknek soha nem az volt a nagy kérdése, hogy kik voltak Sidious gyermekei, vagy kit ejtett teherbe. Már csak azért is, mert nem is tudtunk az egészről. Rey eredete volt a nagy kérdés, ami körül pörgött a trilógia, erre pedig megkaptuk a választ. Szerintem ennél több infóra ennek kapcsán nem is volt szükség, mert ilyen szinten lényegtelen.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1977. májusában elindult egy új mítosz a filmtörténelemben, amit ma úgy ismer mindenki: Star Wars. Sokan lettek rajongói, évről-évre több ezren lettek rajongók. Az eredeti trilógia a tipikus jó kontra rossz, a fehér vs. fekete motívumot követi, kisebb-nagyobb árnyalásokkal. Sok karakter lett fanfavorite. Csak gondoljunk Luke Skywalkerre, Han Solora, Leia hercegnőre, vagy a másik oldalról Darth Vader, Boba Fett (akinek rajongói hovatartozását még mindig nem tudom hova tenni :D) vagy Jabba, a hutt gengszter.

Aztán az 1983. évben bemutatott Jedi visszatér után 16 évig nem volt mozgóképes alkotás. 16 év után azonban George Lucas előállt az előzménytrilógiával, amellyel sokak álmát „tönkretette”, de valószínűleg ugyanannyinak, ha nem többnek okozott mégnagyobb örömöt. A Saga 2005 -ben végetért és akkor úgy tűnt, végleg lemondhatunk új Star Wars filmről, amely a mozikba kerül.

 

Persze 2008 -ban bemutatkozott a Klónok háborúja c. animációs film. De azon kívül sokáig nem élvezhettünk új filmet. 2012 -ben azonban történt egy hihetetlen esemény, amit valószínűleg senki se gondolt volna – maximum csak álmában: Lucas eladta a cégét a Disneynek. És jött a mégnagyobb döbbenet: érkezik a 3. trilógia.

2015 -ben egy nosztalgikus filmen estünk át, amelynek megvannak a maga hibái – túlságosan biztonsági játék volt, a film második felében eléggé eluralkodott J.J -n a 4. rész utáni tisztelgés – de egy érdekes helyzetet teremtett, amelyet Rian Johnson szvsz. remekül folytatott, meghökkentő fordulatokkal kápráztatott el bennünket nézőket és ugyanakkor a karakterisztikus történetmesélés remekül működött. Persze ehhez az is kellett, hogy a film egy lassúbb tempót vegyen fel, hogy a karaktereken elidőzhessünk. Működött? Nálam igen. Minden helyzetnek meg volt a maga szerepe, minden karakter átesett egy karakterfejlődésen és tkp. a 8. rész után kezdett el igazán érdekelni Luke Skywalker karaktere. Addig a tipikus jófiú, fehér lovon karakter volt, ám Rian árnyalta a karaktert. Nagyon jól tette. Ezek után következett újra J.J, akinek hatalmas teher nyomta a vállát a 9. epizóddal: nemcsak hogy lekellett zárnia a Skywalker Sagát, nemcsak elkellett varrnia a folytatástrilógia kérdéseit, hanem szegény elhunyt Carrie Fisher hiányával is meg kellett küzdenie. A végeredmény megszületett a The Rise of Skywalker c. filmmel. Mit gondolok a filmről? Alább olvashatjátok. ;)

 

Első megtekintésemkor vegyes érzelmek kavarogtak bennem. Igen, ez egyrészt azért volt, mert olvastam a spoilereket és azok beteljesülése nem okozott örömöt a számomra. Aztán a fórumon elkezdtem olvasgatni a kommenteket és a 2. megtekintést is megejtettem. A vegyes érzelmek valamelyest eltűntek, de voltak dolgok a filmben, amelyek még most sem nyerték el a tetszésemet. Összességében nem volt rossz film, második nézésre már élveztem a filmet, de megmaradt bennem némi keserűség azon dolgok iránt, amik lehúzzák nálam a filmet. Node menjünk szépen sorjában, hogy mik tetszettek és mik nem.

Nézzük a pozitívumokat:

  1. Látványvilág – ez szerintem egyértelmű. J.J -ék most odatették magukat. A 7. részben a helyszínek nem éppen nyerték el a tetszésemet. Egyedül Starkiller bázis és Ahch-to volt felüdülés. A 8. részben aztán megismertük utóbbit elég jól, továbbá Canto Bight is bejött a képbe. Ebben a részben bár bejött újra egy sivatagos helyszín – amely nagyon hasonlított számomra a Tatooine -ra, bár a fesztivál bejött – viszont Exegol és Kijimi nagyon bejött, előbbi különösen a viharos, kékes színkavalkádjával. És azok a helyszínek a hiperszökkenés közben.
  2. Zene – John Williams a zárórészre egy gyönyörű lezárást írt meg. Igen, kicsit fáradtnak érződött az utóbbi években – a PT -ben voltak témái, amelyek nem sikerültek annyira kimagaslóan jól, de sok klasszikus született – itt is azt éreztem, hogy a 7-8 -ban bár született 2-3 fülbemászó jó nóta, de összességében csalódott voltam etéren. A 9. rész valamelyest javított a képen. Le a kalappal Williams előtt. Hihetetlen, hogy mind a 9 Saga rész zenéjét ő komponálta.
  3. A „főbb” karakterek – végre együtt a trió. A jeleneteiket élvezet volt nézni. A trilógia egyik meglepetése volt, hogy tkp. a zárórészig nem is láttuk együtt a 3 főszereplőt. De a várakozás meghozta a gyümölcsét. A 3 karakter remekül dolgozott együtt. Rey és Poe vitái mosolyt csaltak az arcomra. Finnt és Poet jó volt újra együtt látni az előző 2 rész után. És ha már főbb karakterek:
  4. Rey/Daisy Ridley – muszáj megemlítenem egy külön pontban a lányt. Az új trilógia eddigi 2 része után valami hiányzott Reyből a számomra. Bírtam a karakterét, de hiányzott valami, amely egy kerek egésszé tette volna a karaktert. Nos, a 9. részben ezt megkaptam. A film őt helyezi a fókuszba, az ő érzelmi hullámvasútján utazunk végig a filmen. Amikor megtudta az identitását, együttéreztem vele, amikor dühös volt, vele dühödtem be, amikor öröme lett, együtt örültem vele. A dinamikája a többiekkel remek volt. Dinamikáról jut eszembe…
  5. Rey és Kylo, mint az Erő két diádja – imádtam minden egyes jeleneteiket. A 7. részben már elkezdték a kettejük „románcát”, Rian rendesen beletenyerelt ebbe, J.J pedig tökélyre fejlesztette. Ha ki lehet emelni egy hatalmas pozitívumot ebben a trilógiában, akkor az ennek a kettő karakternek a dinamikus kapcsolata. Az érem két oldala, a világos és a „sötét”.
  6. Kylo Ren/Ben Solo karaktere – Ezzel szerintem egyetérthetünk, hogy Kylo Ren vagy Ben Solo – kinek hogy tetszik – az új trilógia legjobb karaktere. A 7. részben itt is kapargatták a karaktert, a 8. részben végre kiteljesedhetett de a 9. részben ért teljes kört a karaktere. Imádtam majdnem minden egyes jelenetét. Adam Driver korunk egyik legjobb színésze, ez tagadhatatlan. A jelenet, amikor megjelenik Han, elsőként furcsáltam – a spoilerekbe mint erőszellem volt írva, mondom what the… - de mint emlék, szinte tökéletesen működött. Ahogy tükrözve újrajátszotta J.J a 7. epizódban lévő hidas jelenetet, az maga volt a tökély. Ben Solo pedig… nem beszélt sokat – sőt, egyáltalán nem beszélt az „oww” szón kívül – de amit mutatott, azzal elérték nálam azt, hogy a jövőben faljam a Ben Soloról szóló történeteket.
  7. Leia lezárása – féltem, hogy mihez kezdenek a karakterrel, most, hogy Carrie Fisher immáron 3 éve nincs közöttünk. És jelentem: nagyon szépen lezárták a történetét. Nem volt sok jelenete, de amik voltak, azok mind majdhogynem tökéletesen belevoltak invesztálva a történetbe. A végén, amikor anyja és fia együtt távoznak az élők sorából – testileg – egy gyönyörű jelenet. Persze érződött azokon a jeleneteken, amikor hozzászólnak mindig, hogy azok más filmből lettek berakva, de szó mi szó, szépen oldották meg a karakter lezárását.

 

Nos, a pozitívumok után jöhetnek a negatívumok is, nem lesz sok, de amik lesznek, némelyike fajsúlyos:

  1. Palpatine felbukkanása – nos, nem nevezném ezt a pontot annyira negatívnak, de mindenképpen keserédes a karakter a számomra. A megvalósítása amúgy tetszett, ha jól láttam, akkor igazából Palpinak nem is volt alsóteste addig a pontig, amíg ki nem szipolyozta a két ifjoncból az életerőt. Érdekes volt így látni az egykori sith nagyurat. Az is érdekes volt, hogy Palpi már egyszer meghalt, de a sith követői a sötét oldal erejének hála visszatudták hozni az öreget, bár igaz, nem éppen erre az állapotú sith nagyúrra számítottak. De a valódi visszatérése nagyon fura volt. Mármint engemet ez az életerőkiszipolyozás kicsit megfeküdte a pocimat, de 2. megtekintésre helyrement a dolog. A kinézete Sidiousnak a szipolyozás után érdekesen nézett ki és azt az atomenergiai töltetet, amit kiadott, hát ott lestem egy nagyot. Viszont. Valami abszolút nem tetszett. Mégpedig a halála. Ahogy kivitelezték, nekem nem ütött akkorát, mint amilyennek képzelték a készítők. Valami epikusabb végső harcra számítottam Rey és Sidi bá között.
  2. Rey Palpatine – ha már Palpatine, akkor meg kell említenem ezt a részét is a sztorinak. Rey hovatartozása elég érdekesen alakult az eddigi filmekben és valahogy sejtettem, hogy itt most valakinek a valakijévé teszik a lányt. Nos, Palpatine lett végül. A jeleket látom, értem a dramaturgiai értékét és a történetben betöltött szerepét is Rey származásának, de ugyanakkor nekem nem tetszett ez a fordulat. Komolyan, miért kell egy újabb csavarral megidézni a régi trilógiát? Most nem a kis gonosz fia a főhös, hanem a nagygonosz unokája. Komolyan? Na mind1, majd valamikor megbarátkozok a történtekkel. :)
  3. Ben Solo halála – a Skywalkerek sorsa az önfeláldozás. Anakin megvédte a fiát, Luke szembenézett Kyloval, Leia is önfeláldozást hajtott végre… Ben halála is kellett e sorba, mi? Komolyan, nem lehet végre egy Skywalker csemete boldog? A körülményeket értem, hiszen már alig élt a fiú, de miért???
  4. A széria lezárása + Anakin Skywalker szerepe – Nos, azzal se sikerült egyelőre megbarátkoznom, hogy Rey felvette a Skywalker nevet. Perse kiérdemelte a családtól, de ugyanakkor nem vállalhatta volna fel a Palpatine nevet is, ezáltal új irányt jelölve ki a családnevének? Mostantól nem a terror, hanem a jóság jusson eszükbe az embereknek, ha a Palpatine névre gondolnak. És Anakin is itt van. Az első 6 rész az ő történetét mesélte el, a bukását és a felemelkedését. Az új trilógia pedig a hagyatékát. De a hangján kívül nem jelent meg? Akár csak egy pillanatra se? A záróképnél Luke és Leia gyönyörűek voltak, de egy Anakin és egy Ben(!) is elfért volna ott. Hiszen Skywalkerek és Anakin is a Tatooine -on nőtt fel – bár nem ott született és nem élt ott sokáig, de onnan kezdődött a karrierje, úgy mint a fiának. Az új trilógia egyik kihagyott ziccerének találom, hogy Anakint így mellőzték. Bár a 7. részben nem is, de a 8. vagy éppen a zárórészben igazán feltűnhetett volna a karaktere szellem alakjában. Pláne itt, amikor Palpi is aktív lett. Jó, hallottuk a hangját, de bakker, a kiválasztottról beszélünk. Egy Kylo-Anakin eszmecserét amúgy szívesen megnéztem volna vagy itt vagy az előző részben. ;)
  5. Az új karakterek – utolsó pontként megemlíteném az új karaktereket. Bár Babu Frik és Zorri tetszettek a számomra és még Pryde is bejött 2. megtekintésre, de a többiek felemás érzelmeket nyújtottak a számomra. D-O -nak volt egy funkciója, ezt tökéletesen be is töltötte, továbbá annak is örültem, hogy nem egy újabb csipogó droidot kaptunk, de ezen kívül nem sok vizet kavart. Mondjuk jó is, hogy nem is tolták előtérbe. A Ren lovagok… csalódás. Komolyan, egyszer írjanak már olyan karakterek a készítők, ahol a cool kinézeten kívül valamire valók a karakterek, mert Phasma után ezektől se estem hasra. Na és Jannah. Mi is volt az ő szerepe? Egy értelmes jelenete volt, amikor Finnel beszéltek a rohamosztagos létről és a felkelésekről. De azon kívül csak egy újabb lány volt, akit a készítők Finn mellé raktak, hogy kedves volt rohamosztagos barátunk ne legyen egyedül. Hát kösz. :(

 

Összegezve nem volt egy rossz film, szépen lezárta a trilógiát, a szériát azonban már nem vagyok ennyire biztos. Egyelőre úgy érzem, hogy a 6. rész szebben lezárta a történetet. De a filmet még ígyis megfogom nézni sokszor. Öröm volt látni a Skywalker Saga végét. Remélem, hogy az új korszak ugyanúgy feledhetetlen élményeket nyújt majd a számunkra, mint azt tette a 9 részes Skywalker Saga. Köszönöm szépen a készítőknek és mindenkinek, aki dolgozott 1977 óta eme franchiseon. A jövő tudjuk mozgásban van, de most még nem félek tőle. Jöjjön, aminek jönnie kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

My turn.

 

A muvi valamelyest problémásan kezdődik. Már ott hiányérzet támad a nézőkben. Nem tudjuk meg hogyan szerez tudomást Kylo a vén élőhalottról, az útkeresőről és annak lelőhelyéről.
A Ren-ek mestere megleli Palpicsek tartózkodási helyét és egy kis ledöbbentő fejtágítás után magát az elég tré állapotban levő ex-uralkodót is.
No hiányérzetünk fokozódik mert semmi infót nem vágnak a származásáról hozzánk. Csak két elmélet kiötlésének erejéig foglalkoztam a dologgal. Az egyik az hogy a mocsadék egy elbaltázott klón aminek testébe valahogy bekerült a szelleme. Ha így van akkor hogy jött létre a klón és hogy került bele az öreg szxrkeverő lénye? Lehet találgatni annak aki akar. Amúgy ezt az előbbi teóriát tartom a valószínűbbnek. A másik elméletem az hogy azon a helyen a sötét oldal erős jelenléte miatt képes volt alakot ölteni mint Manhattan doki a Watchmen-ben csak az aggastyán zombiszerűségnek jócskán félresikerült a folyamat. Ez meg a bejövősebb teóriám.
Szóval Palpi papi ott trónol azon a furi ülőalkalmatosságon ami nélkül szerintem nem tud létezni. Ha tényleg azért ül azon a vackon akkor jól megszívta. Úgy kell neki. Legalább megtudta hogy Vader apánknak milyen lehetett gépek által életben tartva leledzeni.
Kis idő múlva kapucnis köpenyes nem barátunk előveszi a régi lemezt és elkezdi lökni az ismerős vakert. Újra hablatyol a természetellenes képességekről, hatalmat ígérget a srácnak az együttműködésének fejében és mondandóját nyomatékosítva megmutatja hatalmas és veszélyes flottáját. A csillagrombolók számát én nagy túlzásnak tartom de nem lepett meg hogy őhatalmasságának annyi kell mert ő amúgy is hajlamos nagyzási mániában tobzódni.
A Sólyomos rész jó értelemben véve összetett érzelmeket váltott ki belőlem. A Csubi-Poe-Finn trió játszmáján mulattam, a kém és az általa küldött infó miatt kíváncsi lettem, az adatok átküldése közben megjelenő repcsiraj megjelenése amolyan "Haladjon már az áttöltés mert húzni kéne mivel jönnek a rosszak." feszültséget és izgalmat generált bennem plusz az üldözés is kicsit feszültté és izgatottá tett. Az űrrémes jelenetet viccesnek találom. Jól meg lettek a megmaradt ellenséges pilóták szívatva.
Rey levitálásán rövid ideig kicsit fönnakadtam de aztán úgy lettem vele hogy a hetedik részben levő Erő produkciói és a nyolcadik rész beli tanulgatás miatt már az a képesség se nagyon meglepő tőle. Plusz a könyvek is ott vannak neki és Leia is tanítgatta.
Amúgy a tábornok néni szereplését nagyon pöpecül oldották meg. Vannak ugyan hátulütői de ettől függetlenül szép munkát végeztek a vele foglalkozók. Talán többet is ki tudtak volna hozni belőle de nem kell telhetetlennek lenni. A jelen helyzettel is elégedett vagyok.
A jelenet amúgy bejön a lebegő csajszival meg kövekkel és a leányzó leereszkedését is tetszetősnek találom.
Az edzős rész vagányra sikerált. Frankón nyomja az ifjú Jedi. Amíg a sebhelyesarcú meg nem zavarja. A skac által előidézett látomásválogatás érdekes és Rey-re nézve megdöbbentő lett. Amúgy Kylo szerintem kinőhetett volna a Vader maszkozásból de csak kicsit zavar a dolog. Hadd csinálja ha jó neki. Ja és totál nem vágom hogy a látomásküldéshez minek az a sisakmaradvány. A felsorolt problémáim ellenére bejön az a jelenet.
A Sólyom megérkezése után lezajlott Rey-Poe összeszólalkozást kicsit túltoltnak de lazán kibírhatónak találtam. Végül is mindkettejük mondandójában van igazság. Baj hogy lerobbant a hajó, baj hogy BB-t kupán vágta a facsonk és baj hogy tripla kontyoskánk nem tart a spanjaival az űrbe kalandozni.
Az üzenet a bázison levőket rendesen lesokkolja de annak ellenére tervezgetni kezdenek. Csípem ahogy Rey elszalad könyvet nézegetni és előáll a megtalált infóval és azzal hogy Leia engedélye nélkül is útnak akar indulni. Szerencsére hamar belátja hogy nem mehet egyedül így végre egy csapatba verbuválódnak a hetedik részben megismert fontos pozitív szereplők.
Kylo sisakjának megreparálásának jelenetét vagánynak tartom.
Amúgy a szakiról a Gumimacik-os zsarnok "Igszorn" szörnyei ugrottak be. Hasonló fülük és szájuk van. :D
A tárgyalótermes rész a negyedik rész első tárgyalótermes jelenetét juttatta eszembe. A jelenet eleje kicsit elszomorított. Sajnáltam a küldöncöt. Nem volt meglepő hogy kinyírták. Rövidke maszkdicsérgetés után az egybegyűltek közül ki ötletelgetve, ki pesszimistán, ki pedig optimistán állt hozzá a dolgokhoz. Pesszimista úrnak a legfőbb vezér mutatványa miatt nem kellett sokat süketelnie. A szituról kapásból beugrott a nagypapi és a szintén pesszimista Motti esete. A nagyfőnök azonban nem meglepő módon ősénél durvábban reagálta le az áldozatától hallottakat. Láthatóan még mindig képes erős dührohamot kapni aminek bekövetkeztekor nem bírja az indulatait kordában tartani.
Meg talán jobban sértette a fülét a hitetlen beszéd. :D
Hőseink tiltott sivatag beli ügyködése jó fordulatosra sikeredett. Bejövős minden ami azon a bolygón történik velük. Az ünnepség az újabb összekapcsolódásig tök jó volt. A Rey-Kylo traccsparti végén történő nyakbavalóletépést kicsit túlzásnak érzem. Kár hogy nem ismerjük utóbbi összekapcsolódós képességének eredetét. A nyolcadik részben még nem volt képes arra a trükkre mert Snokey kapcsolta őket össze. Talán Palpi tartott neki egy gyorstalpalót hogy becserkészhesse a csajt.
A kis cuccos kielemzésével való helymeghatározás is érdekes. Be is ugrott róla hogy a helyszínelős sorikban már találkoztam olyasmivel.
Lando felbukkanása jó badass-os lett. Frankón fejbe küldte a menekülő csapat útját álló csatlóst. A kilétének felfedése közben elsütött vukis poénja marhára bejön. Sajnos nem marad sokáig a színen mert a srácoknak haladniuk kell ami egy kis informálódás és búcsúzkodás után sietve meg is történik.
A menekülésre kiszemelt járgány beindítása is felvet néhány kérdést. Nemcsak Finn-t érdekelte annál a résznél hogy a pilóta haverjuk honnan
vette járműlopási ismereteit.
Az üldözés nagyon klafa lett. Az üldözők hiába igyekeztek felülkerekedni mert az üldözöttek rafkósabbak és ügyesebbek náluk. A kis brigád nem lehet maradéktalanul elégedett mert egy kiadós repülés után mégis koppannak egy nagyot.
A talaj alá süppedés elég parás lett. A süppedők számára. Odalent nemsoká' meglesz a tör aminek szövegét értelmezni tudó aranybogár nem árulhatja el. Egy csomószor jár a szája de mikor nagyon kéne megkukul. Bizonyos értelemben. Ironikus.
A felbukkanó óriáskilgyó szerűség újabb parázásra ad nekik okot. Az állatka nagy mázlija hogy Rey észreveszi a rajta levő sebet és hozzálát azt begyógyítani. Na ez a gyógyítás szerintem már meredekebb tőle.
A lényeg hogy az operáció sikeres befejezése után a páciens gyógyultan távozhat. Amúgy rendes jószág. Még kijáratot is kreált. Mintha csak hálából tette volna.
A rőpcsihez menet Rey megérzésével és távozásával közelebb kerülünk a vadászröpi felett átugrós kunszt folytatásához. A járgány megrongálásával az a jelenet irtó menő lett.
Csajszikánk nem sokáig pihizhet mert az időközben elcsípett Csubi segítségére kell sietnie. Jobb megoldás híján erő húzást használ és a buliba az időközben közelebb ballagó legfőbb jani is beszáll. Gondolom megint tropa lett a sisakja és azért vette le.
A két fél harmadik erőhuzigálós párbaja magasan túlszárnyalja az előző kettőt.
A huzavonát lezáró kisülés nagyon érdekes fejlemény. Az erővillámok rokona. Nem igazán lepett meg mert Rey elég nagy erőt fejtett ki ahhoz hogy ne tudja a benne felgyülemlett energiát uralni.
A szállító felrobbanása érthető módon rendesen letaglózza Csubi társait. Főleg a leánykát. Velük ellentétben én nem problémáztam a molycsemege halála miatt ugyanis korábban láthattuk a második Halálcsillagot bámulók között. Például a tízer trélerben. Plusz az arc elé tartott tőr jelenete is odébb van még. A tőr meg a felszín alatt a két lábon járó bunda tatyójába majd a szállítónál az egyik trooper kezébe került. Csubi elfogásának ténye miatt rögtön leesett hogy a barátai miatta és a tőr miatt fognak ellenséges hajóban akciózni.
De még akkor se vettem volna be nagy szőrös barátunk halálát ha semmit se tudtam volna az első nézés előtt a muviról.
A fekete szerkós krapekot is rendesen ledöbbenti az "Erőlézer" esete. Még a menekülő csapatot se próbálja visszatartani. Jó hogy levette a fejrevalóját mert anélkül legalább látható az arca. Nagyon kifejező képet vág. Lerí róla hogy sokkolta a dolog.
A kis banda új röppentyűjének fedélzetén infók megosztásába és tervezésbe kezd. Végül is pajtijuk vélt halála nem tántoríthatja el őket küldetésük teljesítésétől. Közben BB egy hamar megkedvelhető kis droid személyében új barátra lel. A terv közben kialakul. Irány a Kijimi!
Idővel Csubit és a Sólyomot leszállították. Itt az ér a legtöbbet hogy bundás kománk majdnem leüvölti "Hugs" fejét. Na az hatalmas. :D
Haverjaink a Kijimi-n elég rizikós terepre tévednek. Fokozott óvatossággal kell eljárniuk mert az Első Rend fehér páncélos beosztottjai épp razziáznak. Ellenőrizgetnek, rohamoszinak gyűjtögetik a kölyköket és még őket is keresik. Plusz valahol a hat lovag is meghúzta magát.
Kis idő múlva a lopakodók Zorii által lelepleződnek. A vagány páncélos csaj rövidke Poe-val folytatott dumaparti közben felfedi a pasi féltve őrzött titkát és kiderül hogy pilótánk az ellenálláshoz való csatlakozása előtt a bűn útját járta. Innen már sejthetővé vált hogy abban az időszakban tanulta meg egyes szállítóeszközök szabálytalan beindítását. Amúgy lehetségesnek tartom hogy Poe anno járt is a csajszival.
A fűszercsempészség miatt kialakult beszólogatósdin jót mulattam. Főleg az ex-rohamoszitól eredeztethető későbbi szurkálódáson.
Az események hamar kicsit komorabbá válnak. Újsütetű ismerősünk felismeri Rey-t aki könnyedén ártalmatlanná teszi a pisztolyos nőszemélyt és a hozzá csapódott ipséket. Jó volt újra egy kis botos harcocskát látni. Szerencsére az akció hatásosnak bizonyul és Bliss néni hamar kötélnek áll.
A Babu nevű droidgyároshoz egy bár is útba esik. Nem egy Cantina de azért megteszi. A csehó és az ott Oma Tres (a maestro betűiből kreálták) néven melózó Jani apó együttese rögtön felidézte bennem Stan Lee egyik kameóját. A képregényes szaki a Deadpool-ban ugyanis egy szórakozóhelyen szerepe szerint épp DJ-skedett.
Hamar eljutunk a szerelő műhelyébe ami szerintem illik is egy bűnözőhöz. A kis kópé megvalósítása jobban is összejöhetett volna de nekem nem akadt vele komolyabb gondom. Amúgy valamennyire komálom a fazont aki nemsoká elkezdi kivitelezni azt ami miatt megkeresték.
Előtte a 3PO memóriatörlése miatt lezajlott szomorú búcsúzkodós jeleneten is túl leszünk. Nem kicsit sajnáltam a régi havert.
A tetőn egy kis lelkizés közben előkerül Bliss kisasszony századosi medálja. Végre megtudtuk hogy mi az a korong alakú valami amit korábban már láthattunk.
A műhelyben D-O Rey közreműködésével végre megszabadul kerekének nyikorgásától ami a hangja miatt feltűnést kelthetett volna. Kockázatos volt úgy gurulászni hagyni az utcán.
Az útkereső lelőhelyének koordinátáinak kimondása is megtörténik már. Épp ideje volt.
Rey pici megvilágosodása után Ren rombolójának feltűnése jócskán megkavarja a dolgokat. A küldetésen levőknek gyorsan el kell húzni a csíkot, 3PO amnéziásan tart velük és hurrá, Csubi él. Ez a jó hír épp kapóra jött nekik a csillogó droid részleges elvesztése okozta szomorúság enyhítése miatt. Úgyhogy nyomás a kis járgánnyal a jókora járgányba amibe a medál miatt gond nélkül bejutnak.
Kylo-ék meg potyára kutakodhatnak. Ez van. :D
A vezérhajóban a kis csapat hamarosan bekövetkező újbóli különválása további bonyodalmakhoz vezet. A nézőknek ez nem probléma mert legalább megint valami izgis érdekesség fog történni.
Poe-ék a kiszabadított Csubival egy frankó lödözés után le lesznek szerelve és az épp magánzó Rey-t a vele újra kapcsolatot teremtő fővezér miatt se kerüli el a slamasztika.
Ezúttal a traccsoláshoz már párbaj társul. A kapcsolódás közben történtek közül azt az agresszív véleménycserét érzem a legerősebb túlzásnak. A jelenet ennek ellenére mégis tetszik.
A kivégzésre ítélt triót megmentő rőthajú tábornok akciója és tégla léte a szószból kihúzott egyénekhez hasonlóan meglepett. Árulásának oka amúgy hülyeség. Balszerencséjére nem tudta mi lesz Kylo-val. Meg is kapja a jutalmát a rendfőtábornoktól. Nem szánakozok miatta.
A hangárban 3PO megkapja Csubi cuccait és elmegy keresgélni. A felfegyverkezése okán lefolytatott találgatásaink közepette felvetettem hogy csak fegyverhordozó lesz. Na az be is jött.
Szinte rögtön a vezérröpcsi is befut. Vagyis berepül.
A sisakos nagyfőnök ahogy ígérte személyesen mondja el Rey-nek a származásáról szóló sztori maradékát.
Az unokás dolgot valamelyest meredeknek találom de nálam azért kicsit döcögve de elmegy. Elvégre Palpadious-nak is lehetett magánélete. Több ehhez köthető elmélet is felmerült bennem. Némelyik vad úgyhogy elvetettem őket. Az maradt hogy valamikor szerelmet színlelve (Úgyis imádott simlizni.) elcsavarta egy nő fejét hogy gyereket csinálhasson vele. Aztán vagy hamar elhagyta az asszonyt vagy hosszabb ideig vele maradt.
Az igazság megtudása után a hőscsajszi újra kikosarazza a setét lovagot és megint kereket old. Ezúttal majd biztos vele tart. Na ja.
A második Halálcsillag megtalálása után végre beteljesíti szerepét a tőr. Csípem azt ahogy megvalósul vele a dolog amire rendeltetett.
Kisvártatva segítség érkezik, majd egy kis helyzetjelentés és ismerkedés után Rey megint nem bír magával és újabb magánakcióba kezd. Nem lepett meg vele.
Rázós útja és rövid, roncsban való bolyongás után megtalálja a hőn áhított útkeresőt. Plusz a magában lakozó sötétséget. A kütyüt rejtő  terem lett az ő dagobah-i barlangja.
Sajna a herkentyű kis idő múlva Kylo-nál köt ki és totálkárossá tétetik. Ezután a két ellenfél újabb viaskodásba kezd. Eme harc nagyon frankón lett kivitelezve. Számomra semmit se von le az értékéből az hogy itt-ott a mustafar-i párbajra hasonlít.
Bírom hogy Finn segíteni akar a barátjuknak és hogy az nem engedi neki.
Az is bejövős hogy ezúttal a gyengébbik nem képviselője marad alul. Nagy mázlija hogy Leia közbelépett. Bár nálam benne van a pakliban hogy mégse lett volna kinyírva. Meg úgy gondolom hogy nem lett volna feltétlenül szükség az agyonra meglepett fegyvertelen ellent átdöfnie. De hát elragadták az indulatai és csak megtette. Aztán észhez tért és helyrehozta a hibát. És azt hiszem Kylo-nak is besegített a Ben-né válásba. Az a gyógyítós rész az egyik kedvenc jelenetem lett.   
A tábornok meglátásom szerint méltó véget kapott. Nagyon nemes dologra használta fel az erejét. Szomorú és egyben szép a halála.
A magára maradt Beni és a Han látomás jelenete is szép lett. A szitu a hetedik részből ismerős de nem izgat. Klassz ahogy srác a kardjával együtt Kylo-tól is megszabadul.
Közben a vén szörnyeteg miatt szétlövik a Kijimit. Naná hogy kell még egy erődemonstráció. Naná hogy minden rombolóra kell egy ezúttal kisebbre tervezett gigaszuperhalálsugár. Vén mániákus dög vagy, halál rátok Palpi!
A bázisra Rey nélkül visszatérő spanok a szomorú hír hatására nagyon elkeserednek. Csubinak a legrosszabb mert a negyedik részben összeállt brigádból már csak ő van meg. Bizonyos értelemben egyedül maradt. Nagy mértékben megsajnáltam szegényt.
Az ellenállók vezetése az ex-fűszercsempészre maradt. Az új tábornok hitehagyott és tanácstalan de Lando sikeresen lelket önt belé. Na az is egy szép jelenet.
Volt trooper-ünk is tábornokká válik és az időközben megnevezett D-O végre hasznossá teszi magát. Megmutatta hogy a gurulászáson, a dumáláson, az udvariaskodáson és az ijedezésen kívül mást is tud. Nem is akármit.
Luke szigetén a pirománba átment mindent feladni kész Rey újabb dolgokat tud meg erőszellem alakban előkerülő bölcsebbé vált egykori mesterétől.
Luke lelkesítő kiselőadása, a róla és tesójáról szóló sztorizása, Leia fénykardjának átadása és az X-szárnyú kiemelése miatt ez a szál is ott van a szeren. Az i-re az X-es rész teszi fel a pontot. Szuper látni azt ahogy a bozontos néhai Jedi lazán megteszi azt amire anno a dagobah-i mocsárnál képtelen volt.
A két kardos utasítás is érdekes. Gondolom Luke már tudta hogy Kylo-ból újra Ben lett és hogy segíteni fog Rey-nek.
A szigeten történtek azért mégis hagynak valamicske kívánnivalót maguk után. Az unokaságról való tudás forrása is a levegőben lógicsál, az X minden szárnya a helyén van és a röpcsi nem rohadt szét a víz alatt. Ez utóbbira jobb híján két dolgot rá tudok fogni. Az egyik az hogy vízálló a gép. A másik meg hogy különleges tulajdonságú a víz ami miatt nem tett kárt benne. Utóbbi elméletet tartom nekem elfogadhatóbbnak.
Hibái ellenére mégis oda vagyok az egész szigetes sztorielemért.
Az ellenállók a bázisukon szépen haladgatnak előre. Ja nem mert 3PO az Artu-tól kapott adatcsomag hiányossága miatt még mindig egy helyben topog. Kis guruló legjobb barátja rengeteget csipoghat majd neki a korábbi hosszú időszakról. Nem lenne az igazi mert a fénylő droid memóriája akkor se lenne a régi. Már ha a kiokosításból lesz egyáltalán valami.
Az új infókhoz jutott lázadók szorgosan elmélkedni kezdenek.
A tervük egy része nem úszta meg hogy bele ne kössek. Mint kiderül a csillagrombolókat valószínűleg pusztító fegyverük kicsinálásával lehetne és mint később kiderül lehet is bekrepáltatni. Ez is ismerős eset. Az ID4-ben (A Függetlenség Napja) a hatalmas csészealjakat is a pusztító fegyverük kicsinálásával lehetett bekrepáltatni. Talán onnan ered az az ötlet.
A harcba készülődés beszédekkel megspékelt jelenete is kellőképp elnyerte a tetszésemet.
Valamivel később a kis flotta Rey útvonalát követve egyre közelebb kerül az ellenséghez míg a Jedi lány hamarosan a vén tróger búvóhelyéhez érkezik. Plusz a Végső Rend harcosai se tétlenkednek. Ezeket a részeket a vészjósló vörös és sötét színek miatt is csípem.
A csillagrombolókhoz érkező Poe-ék hamarosan a sűrűjében találják magukat. A főnök parancsnokhoz illően adogatja utasításait. Nem fenékig tejfel a helyzetük.
A VR főtábornokának hála a lenti navigációs torony kiiktatásának lőttek de Finn se rest megmozgatni szürke állományát és egy merész B tervvel rukkol elő és kisvártatva megindul a vezérromboló felszínén zajló lovasroham. Igazán menő az a pacizás. Mint ahogy a harmadik Mass Effect videójáték női parancsnokos verziójában a Joker becenévvel rendelkező pilóta a game eleje táján kiáltja: "Cavalry has arrived! (Megérkezett a lovasság!)".
Komálom a hajdani FN-2187 találékonyságát és azt hogy a főrendgenerális a beosztottjaival együtt a harcnak ezt részét megszívja. Legalább leesik nekik hogy mégse olyan okosok.
Az események a bolygó felszínén is folynak tovább. Rey eljut a már ismerős trónhoz és nagypapija pedig elkezd kipakolni neki. A nagyfater újból előjön a lejárt lemez effektussal. Érzi unokája haragját és azt hogy az ki akarja nyuvasztani plusz még biztatja is hogy tegye meg. Ez a korábbi szövegelésével együtt nálam csak-csak eldöcög de a szellem általi testmegszállásos elképzelése már erősebben veregeti a biztosítékot. Nem is kicsit. Olyan az a megátalkodott átokfajzat mint aki túl sok ide vágó témájú sátános/démonos muvit nézett. Méghogy női testben akar tovább élni. Ó jaj.
Nekem amúgy a Szellemirtók második része ugrott be erről a dologról. Abban a főgané szellem egy fiúgyereket akar megszállni hogy annak a testében élje életét.
A légicsata során a vezérhajó antennája átmenetileg megbénításra ítéltetik ami a jókat kis előnyhöz juttatja. Tőlem akár teljesen gallyra mehetett volna.
Közben a nagy sötét teremben a Palpatine szekta tagjai is előkerülnek. Már az se meglepő hogy róluk se kapunk infókat. Csak ott vannak dísznek és kántálgatnak.
Palpi pedig elkezdi a hatodik részben Luke-hoz intézett egyik mondókájának módosított változatát nyomatni. Plusz még nézegetni való is akad hozzá. Szóval itt is van valami ami kizökkentsen. Szerencsémre és főleg Rey szerencséjére Ben személyében a segítség már a bolygón van és egyre közeledik. E szitunak hála hamar vissza tudok zökkenni.
Odabent a papi szokásához híven továbbra is magabiztosan szónokol.
Az a fószer öreg és naiv. :D
Távolabb megtért barátunknak hat régebbi martalócának felbukkanása komoly fejfájást okoz. Szerintem bunyó közben jobban is kihasználhatná az Erőt. Csak kicsit vagyok elégedett a rövidke harcban nyújtott teljesítményével.
A fénykard kézhez kapásával gyökeresen megváltozik a helyzet. Nagyon bírom hogy fejbólintással jelez az épp buzdító szónoklatot hallgató Rey-nek. A spádé hát mögé kerülésekor a vén marha meg már azt hiszi hogy az lesz amit ő akar. Les is nagyot mikor a csaj keze a fegyver nélkül kerül elő.
Az mekkora már hogy a kint álldogáló immár karddal rendelkező segítőtárs láttán a lovagok beijedve meghátrálnak. Biztos tudják hogy onnantól már nem sok esélyük van a túlélésre. :D
A leszámolás nem valami hosszú de legalább mutatósra sikerül. Akadnak benne ismerős elemek, erőhasználatot is kapunk és még akrobatamutatvány is kerül bele. Az ifjú Égjáró szépen lerendezi őket bár szerintem lehetett volna régi csicskásaival durvább is. De a lényeg hogy a sisakosok kimúltak.
Idővel én is beálltam a hat szxrjankó felhasználásával elégedetlenkedők közé. A hetedik rész első megnézése óta vártam hogy akciózni lássam őkelmüket. A nyolcadikból kimaradtak de ok mégse akadt arra hogy ne várjak tovább. Aztán a kilencedikben végre újra előkerülnek de az szinte a semmiért van. Kylo után való masírozásuk közben az egyik rohamoszi szörnyetegeknek nevezi őket azzal fokozva kíváncsiságomat. Erre a párbajozáson kívül csak álldogálnak, nézelődnek és parancsot teljesíteni mennek. Csak hullajelöltek voltak. Szóval már megint nagyot kellett csalódnom és nem bírom ha csalódnom kell.
A kinti viaskodással egyidőben Rey is vagánykodik. A piros szerkós fazonokkal való leszámolása már menőbb kivitelt kap. Klassz trükköket villant a lányka. Hol a rá kilődözött lézersugarakat téríti el a kacsójával és a tartalék kardjával, hol erőlökést használva tanítgatja repülni ellenfeleit plusz egy erőlökés eszközlésének eredményeképpen az egyik pacákkal annak jobbra álló spanját is lelöveti. Ez utóbbi eset ebből a harcból a fő favoritom. Nagy valószínűséggel véletlenül sült úgy el a dolog de attól még jópofa.
A buli után végre Ben is megérkezik és kis szemezés után már mindketten a köpenyes zombiszerűségre összpontosítanak. Hű de jó látni hogy egy oldalon állnak.
Palpi eleinte tutira nem elégedett ezzel de új felfedezése hamar jobb kedvre deríti. Hát még az hogy a duó erejének megcsapolásával ismét jobb formában lehet. Erőelszívást ezelőtt csak néhány Star Wars-os videójátékban láttam és szinte jó hogy már filmben is találkozhatok vele. Csak szinte jó mert az a képesség a jók ellen alkalmaztatik.
A művelet befejeztével a sokkal jobb állapotba került főgenya örülhet mint majom a farkának. :D
Ez az epizód az első kettő Brendan Fraser-es múmiás muvik Imhotep által kivitelezett emberi külsőt eredményező szipolyozós akcióit ugrasztotta be.
A légtérben zajló háborúsdi a lázadókra nézve egyre kilátástalanabbá válik.
Wexley halálával Poe-t nagy veszteség éri. A testes pilóta semleges nekem de ennek ellenére mégis sajnálom egy kicsit.
A flotta tagjai tanácstalanok, a parancsnok ráadásul reménytelennek látja a helyzetet. Az az állapot hamar elmúlik mikor Lando báró biztató szavai jelzik neki a várva várt erősítés megérkeztét ami lelket önt a Végső Rend ellen küzdőkbe.
Az így kialakult helyzet első nézéskor kapásból bevillantotta a harmadik Mass Effect videójáték végső és egyben nagy volumenű és jelentőségű űrcsatáját. Hasonló szitu. A Shepard parancsnok által galaxisszerte összeverbuvált több földönkívüli flottát is felvonultató rengeteg harcképes hajóból álló gigaflotta szembeszáll a lábakkal és szupererős pirosas színű lézerrel rendelkező hatalmas idegen űrhajók sokaságával.
A képbe került bazinagy hajóraj látványát valamiért nem találom  kielégítőnek. Talán azért nem jön be mert sokallom a röpcsiket meg szerintem az az összezsúfolódás se néz ki jól. A zene azért javít valamennyire a jelenetkén. A lényeg hogy megkezdődhet a rombolók ritkítása.
Na a rendnagyfőnökék nézhetnek mint Rozi a moziban. :D
Az újonnan harcba szállt pilóták között a Bliss csajszi is jelen van ami jobb kedvre derít. Az állapotot a liliputi szerelőszaki előbukkanása fokozza.
Odalent a nagy bunkerben a velejéig romlott és nem bejövős szerkójú nagyszülő örvendezése közepette a szipolyozástól kiütött Ben magához tér és feltápászkodik de nemsoká egy feneketlennek tűnő veremben kell kikötnie ami nem egy biztató fejlemény. Az újjászületett Uralkodó villámfellövése pláne nem az. Erőfitogtatásnak azért be tudom tudni. Amúgy meg a nagyzási tébolynak is vannak határai. Palpi biztos nem ismeri őket.
Az ellenállók hajóinak megbénításán kívül a villámeregetésnek egy másik, jóval jelentősebb haszna is van. Rey magához térése után barátainak kálváriáját látva végre összehozza a kapcsolatot a halott Jedik egy csoportjával és a szellemek szövegelésének hatására erőre kapva talpra áll plusz egy fénykardot is magához ránt. Ez a jelenet is nagyon ott van. Jó néznem és hallgatnom az egészet.
A jelenet a villámkezűre is kifejti hatását ami először a villámozás abbahagyásában nyilvánul meg. Poe-ék örülhetnek és újra harcolhatnak. Én is jól járok mert így szintúgy megszabadulok az engem is irritáló mutatványtól.
Az öreg balfxsznak azért még egy ráadásra Rey ellen még szüksége van. Überklassz látnom a fiatal hős egy majd két spádés ellenállását és egyetlen rokonához való közeledését. A gaz rokon utolsó mondatát kész röhejnek tartom. Talán csak hantázta hogy benne van az összes Sith. De azt se tartom kizártnak hogy azt hitte és azért hangoztatta.
Rey frappánsan szól be egyre rosszabb bőrben levő ellenfelének. Na azt már könnyebb elhinnem hogy rengeteg Jedi ereje gyűlt össze benne.
Azt is mondhatnám hogy egységben van vele az Erő. :D
A kiscsaj végül eléri célját, a nyomoronc odakozmál és elsöprő erővel szétrobban. Teljesítette amit ígért. Elpusztította az Uralkodót.
Ebből a szálból csak a szétrobbanás nem bejövős. Nagy bajom nincs vele de mást is kitalálhattak volna helyette.
Odafönn Finn és új haverja elintézi a jókora főhajót aminek legénysége a többi leamortizált romboló legénységéhez hasonlóan felsül. Vagy megsül.
A két hős robbantó egy ideig még benne van a slamasztikában de Lando-ék hamar kisegítik őket. Menő kunsztot produkálnak azt meg kell hagyni.
Nem sokkal később Rey összeesik és jobb létre szenderül amit Finn a Sólyom fedélzetén meg is érez.
Amikor a krapek az őt Első Rend elhagyására ösztönző érzéséről beszél még úgy voltam az Erőérzékenységével hogy csak beképzeli magának. A főromboló jelsugárzásának megérzésekor már kezdtem elhinni a dolgot. A Rey-es megérzése miatt meg már teljesen elhiszem. Amúgy tök felesleges elemnek tartom azt hogy vele van az Erő.
Közben a nagy zuhanást csodával határos módon túlélő Ben magy nehezen kikecmereg a veremből. Talán azért élte túl a zuhanást mert az Erővel tompította azt.
A fájdalommal járó sántikáló botorkálásának behozása is jó ötlet volt. Úgy hihetőbb a szitu mert láthatjuk hogy nem úszta meg sérülések nélkül az esést. Elég hülyén vette volna ki magát ha szépen simán ballag oda Rey-hez.
Az elkövetkező jelenetsort nagyon szépek és nagyon szomorúnak találom. Itt a csajszin kívül már a miatta búslakodó fazont is sajnálni lehet. Amúgy a Han jelenéses jelenet indította el bennem a megkedvelésének folyamatát. Attól a résztől kezdve úgy viszonyulok hozzá hogy legalább a megtért Ben-t már komálom.
Rey feltámasztása szintén meredek nekem. Ha csak gyógyítania kéne az Erővel akkor azt simán bevenném. A halálból való visszahozásra való képességet viszont nagyon távol állónak tartom tőle. Bár minden Erőhasználótól távol tartom. De hát a Jedi leánynak élnie kell így valahogy mégis el kell fogadnom a dolgot.
A feltámadástól kezdve egy ideig már tisztán csak jó látni az eseményeket.
A jó hangulatnak Ben halála betesz valamennyire. Már akinél. Nálam igen. A szitut azért a skac Erővel való eggyé válása oldja valamicskét. Itt lehetne azzal jönni hogy Rey feltámaszthatná de szerintem akkor meg abba halna bele. A folyamatos egymást való feltámasztgatást meg mégse lehet eljátszaniuk. Valószínűleg addig csinálnák míg meg nem unják. Úgyhogy jól van a dolog ahogy van.
Ben eltűnésével majdnem egy idővel Leia is eltűnik. Mintha a halála ellenére a fiának Erővel való eggyé válására várt volna. Talán épp az a helyzet. Ez is egy szép de szomorú momentum.
Később Rey visszafelé tart, megtudjuk hogy rengetegen lázadoznak és hogy az ellenállóknak sikerült kivitelezni tervüket. Közben a már ismerős Endor holdon ewokok örömködnek és roncsok potyognak ide-oda amit szintén jó látnom.

Még a Jakku is kap egy égből érkező ajándékot. Némely roncsvadász örülhet. :D
A bázison szinte mindenki úszik a boldogságban. Halleluja testvérek! :D
Egyedül szegény szőrmók barátunk búslakodik. Han medáljának megkapása azért biztos jobb kedvre deríti valamennyire. Az egy nagyon megható jelenet.
A leszbi csók engem egyáltalán nem zavar. Ha két bejövős csaj smárolna akkor még tetszene is a szitu.
Valamivel később Rey elzarándokol Luke-ék régi otthonához és egy kis nézelődés után jelképes temetést tart. Mikor az odakeveredő öreganyó megkérdezi tőle hogy milyen Rey akkor már az első nézéskor tudtam hogy Skywalker-t fog mondani. Tűkön ülve vártam hogy mondja már végre ki. A dolgot Luke és Leia megjelenése hatráltatta de egyáltalán nem bántam mert a Tatooine-on játszódó ezen jelenetek jönnek be a muviból a legjobban.
A zárójelenetet is okésnak tartom. Külön tetszik hogy az egyik nap Rey míg a másik BB előtt helyezkedik el.

 

Pluszba még néhány dolog:
A látvány, a zenei anyag, az új nem ember figurák egy része és a fontosabb szereplőket alakító színészek (főleg Daisy és Ádám) játéka bejövős. A többi színész játéka nem izgat különösebben de azokkal sincs nagy problémám.
A forgatókönyvbe már több helyen bele tudok kötni. Például sok a lyuk és Palpi szerepével se vagyok kellőképp elégedett.
Azt kell mondjam hogy ez a mű szerintem jobb is lehetne és hogy nem igazán tudom a saga és a harmadik trilógia lezárásának maradéktalanul elfogadni. Szóval még erősen szoknom kell. Arra viszont csak akkor kerülhet sor ha elégszer megnézem hozzá. Az meg majd kiderül a jövőben hogy hányszor fogom még letudni.
A filmet az általam hibának tartott dolgai ellenére mégis meg tudtam szeretni valamennyire.

 

No részemről ennyi a kilencedik rész (elbeszéléssel megspékelt) bővebb értékelése.
Nemsoká elkezdem a topik tüzetesebb átolvasását. Hátha találok számomra érdekes és reagálásra alkalmas dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.