Ugrás a kommentre

A The Bad Batch animációs sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Spoiler

Talán Echo vagy Omega. 

 

Inkább azt érzem, hogy Omega halna meg, vagy súlyosan megsérülne, és később halna meg. Ezt is úgy, hogy Omega valamilyen úton módon Crosshair-t mentené meg egy veszélyes szituból, és talán igy ébredne fel Crosshair, hogy rossz úton jár.

Huntert ne irják ki, egyik legjobb karakter! 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

A két logikusnak tűnő változat nem más, mint Hunter vagy Crosshair.

 

- Echo és Tech ebben az évadban alig csináltak valamit. Előbbi beöltözött droidnak, meg a Raxusnál előjött a szakadárok elleni ellenszenve, de ezen kívül semmilyen karakterfejlődést nem mutatott. Tech is hasonló eset, ő inkább mókamester, aki bár nagy tudású, rendszeresen kapja az oltásokat Cidtől, illetve folyton értetlenkednek a társai, amikor elhallgat információkat. Továbbá a különböző kütyük megalkotásáért felel. És kb. ennyi.

- Wrecker bár megkapta a chipes történetét és elég szép kapcsolat alakult ki Omega és közte, nem fogják feláldozni a karaktert, mert ő a nagydarab mackó, aki a csapat "szíve".

- Omega meg egy gyerek, akit nem fognak megölni a készítők. :)

 

Így maradt Crosshair és Hunter. Crosshairnél most itt van az, hogy a Birodalom kvázi elárulta őt, ő meg itt hithű birodalmiként védte a feletteseit, de szerintem a halála nem ütne akkorát, hiszen alig láttuk az évadban. Neki szerintem lesz egy története a következő évadban, ahol láthatjuk, mivé fog válni a Birodalomtól való távozása után.

Hunter önfeláldozása pedig hatalmas érzelmi katarzist jelentene. Egész évad során ő volt fókuszban, a csapatra kellett vigyáznia, terelgette az osztag útját. Omegával is egy nagyon erős kapcsolat alakult ki. Ha kivesszük a képből Huntert, egy nagyon érdekes kérdést kapunk: Mit tud tenni a Bad Batch egy vezető nélkül? Szerintem érdekes lenne látni, ha a 2. évadban azt látnánk, hogy ez a kiscsapat - akár Crosshair karakterével kiegészülve - megpróbál Hunter emlékében valami jót cselekedni, legyen az a korai lázadásba való besegítés vagy Rexnek segítséget nyújtanak, aki klónokat keres, vagy valami.

 

Persze ha egyáltalán látunk ilyen halált. A drámai vonal akár másban is megnyilvánulhat. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 08. 11. - 16:45, Cpt. Rex írta:

Az évadzáró kapcsán a legelső twitter poszt/üzenet.  

 

https://twitter.com/KinerMusic/status/1425233352378884097

.........

 

 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A finálé kapcsán néhány gondolat a fentebbi diskurzushoz:

Spoiler

Szerintem ezt a szomorú befejezéstm amit korábban belengettek, már most is érezni a sorozaton. Ha a 15. résszel ért volna véget az évad, már most is nagyon keserű szájízzel gondolnék erre a lezárásra. A kaminoi központ lerombolásával egy korszaknak és úgy önmagukban a klónoknak (általánosságban, mint kardinális szereplőknek) vége van és ezzel a szimbolikus gesztussal átlépett a széria ebben az átmeneti időszakban a Köztársaság korából a Birodalmi érába. Emlékezzünk az első epizódban még jediket is láthattunk itt meg már teljes valójában megmutatkozik a Birodalom semmit és senkit nem kímélő gépezete. Ha látnánk azt még itt a végén, ahogy a klónokat effektíve lecserélik normál katonákra, adott esetben tömegesen likvidálják őket (ezt mondjuk azért tudnám nehezen elképzelni, mert egy teljes galaktikus léptékű hadseregnyi új katonát találni, kiképezni nem egy-két hét lenne, úgyhogy a klónokat még ideig óráig - lehet évekig is - de érdemes megtartani) akkor bármelyik főbb szereplő halála nélkül is sikerülhet olyan drámai befejezést kreálni, amihez nem kell hatásvadász módon megölni egy szeretett karaktert.

Ugyanakkor akinek a halálát nem érezném ilyen jellegűnek, sőt kifejezetten jól következhetne abból amit láttunk és ilyen formán még várom is... az Crosshair lenne. Egyedül őt érzem olyannak, akinek többet adhatna egy halál, mint az, ha életben tartják. Az előző epizód végén ugyan részben megkapta a maga kis megváltását azáltal, hogy a többiek félretéve a vele kapcsolatos ellenérzéseiket, megmentették őt, ő pedig egy rövidke csata erejéig ismét vállt vállnak vetve harcoult velük és újra a csapat tagja lehetett. Ettől függetlenül - most amellett, hogy az ő fejében lévő chip tényleg működőképes maradt, vagy ahogy állítja már régen eltávolították - amiket az eddigi évad során tett az nálam nem visszafordítható. Itt a fórumon is szóba került korábban Vader, hogy milyen lett volna, hogy azután, hogy megmenti Luke-ot túléli az egészet és ő is lent bulizik az ewokokkal az Endoron. Hasonlóan nehéz elképzelni számomra, hogy azok után, amiket tett Crosshair a Birodalom szolgálatában utána őt a hős, jófiú szerepében látjuk ellenük küzdeni a BB visszatért tagjaként. Amiben viszont tényleg feloldozást nyerhet és úgy lehet a csapat tagja ismételten, hogy nem kellene elfelejteni a múltbéli tetteit is, az az lenne, ha feláldozná magát a csapatért. 
Az előző részben a Birodalom elárulta őt, már korábban is érezni lehetett, hogy csak eszközként használják fel és idővel ő is olyan eldobhatóvá válhat, mint egy hagyományos klón. Ezt a kivülállóságérzést, amit amiatt is meg kellett élnie, hogy a kvázi családjaként működő csapat elhagyta őt (az ő szemszögéből nézve!) erősítette az is, hogy a Birodalom is úgy tekintett rá, mint akiben nem lehet megbízni és inkább leírta őt is a veszteségekkel. Ami a kaminoi nagy viszontlátásban kiderült, hogy Crosshair lojalitása egyértelműen a csapat felé irányul és a Birodalom, meg a kötelesség csak másodlagos (az egyik legszívbemarkolóbb pillanat, mikor a gyakorlótéren vívott csata után úgy érzi lehet ismét elhagyják őt). Ezért száll szembe a birodalmiakkal a csapat érdekében. Ha az utolsó részben feláldozná magát kifejezetten a csapatért, tehát nem direkt a Birodalom ellen, vagy a nagybetűs jóság nevében, így kvázi hőssé válva, akkor a szememben nem sérülne a karakter integritása (nem kapna egy ilyen rózsaszín szemüveget és megigazulást hirtelen, hogy akkor szembefordul mindennel, amiért odáig küzdött), de megkaphatná a megváltását és a csapaton belül is úgy emlékezhetnének rá, mint aki a végén, amikor igazán számított mindent odaadott értük.

 

Az egység dinamikája az egész évadon belül úgy működött, hogy nem volt része Crosshair a csapatnak. Ahogy én a BB-re tekintek, itt a sorozatban megismert arculatát tekintve - ami szerintem jelentősen eltér attól, ahogy a TCW-ben láttuk őket - nekem ennek nem része Crosshair. Része viszont Omega, aki nélkül nem lenne ugyanaz a csapat és még, ha Omega körül nem is lesz valami kavarás, akkor is ő egy teljesen más szintre emelte ezt a társaságot, úgy, hogy egyben hozzásegítette őket, hogy ahhoz az új helyzethez alkalmazkodjanak, amit a Birodalmi éra jelent számukra személyes szinten, illetve az egész galaxis számára is. Abban érzek potenciált, hogy, ahogy Bence is írta új helyzetet teremtene, ha valamelyik főbb csapattag meghalna és megváltozna ez a dinamika, de mégis Huntert, aki átvezette a csapatot ezen az átmeneten, vagy Omegát, aki segített kihozni a legjobbat belőlük, kivenni innen szerintem óriási hiba lenne a készítők részéről és amit eddig felépítettek azt egyszerűen eldobnák. Ha valakinek meg kellene halnia az csakis Crosshair legyen, számára ennél szebb befejezést nehezen tudnék elképzelni, a teljes pálfordulása pedig így egyelőre látalanba úgy érzem erőltett lenne.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Wilde írta:

A finálé kapcsán néhány gondolat a fentebbi diskurzushoz:

  Spoileres tartalom megtekintése

 

 

Az a baj, hogy ti félreértetek engem, sok esetben. Ami nem baj, mert ez is egyfajta vélemény nyilvánitás. 

Amire én gondolok, az az: 

 

Spoiler

Hogy Omega nem azért hallgat el dolgokat a batch tagjai elől, mert akkor esetlegesen megutálnák, persze ez is benne van egy bizonyos százalékban. Hanem inkább kegyből(mint a kegyes hazugság). 

Csak rá kellett nézni, ahogy megérkeztek Kamino-ra, még kérdezte is Hunter tőle, hogy "jól vagy?", Omega nem mert a szemébe nézni, és csak annyit válaszolt lehajtott fejjel, hogy "Nem számit én hogy vagyok.." 

(Itt most nem csak az játszott közre nála, hogy nem akart visszajönni ide, hanem hogy elhallgat dolgokat a csapatról)

És utána megérkeztek a titkos laborba, és itt derült ki, hogy ők egy kisérleti projekt teszt alanyai. Egy rövid ideig voltak itt, ezen laborban lett felerősitve a mutációjuk...

 

A kis csaj úgy látja jónak, hogy jobb ha elhallgat dolgokat elölük, és ez fog visszaütni talán, akár a holnapi évadzáróban is. 

Talán ezt mondanám egy olyan pillanatnak, ami az egész létezésüket megkérdőjelezi, hogy miért is 99-es kisérleti kommandó, az elnevezése a csapatnak.

Echo itt nem számit, ő egy kivülálló, hozzájuk képest, aki csak csatlakozott hozzájuk, de kb. semmit sem tud róluk, mint ahogy ők maguk sem.. 

 

Talán Nala Se-t is látjuk az évadzáróban, és lehet ő is mondani fog dolgokat, ha nem is a batch tagjainak, akkor valamelyik birodalmi fejesnek, akár Palpatine-nak....

 

Lehet hogy valamelyik karakter halála elenyészik majd, ahhoz képest ami esetleg kiderülhet róluk. Bár, biztosan nagyon sajnálni fogom, ha Crosshair, vagy Hunter halna meg esetlegesen. :( 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Az a baj, hogy ti félreértetek engem, sok esetben. Ami nem baj, mert ez is egyfajta vélemény nyilvánitás. 

Wilde nem konkrétan neked válaszolt, csak leírta hogyan látja ő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt rossz rész. 

Tényleg sötétben érdemes nézni, fülessel. Úgy nagyon átjött a rész. 

De ha teljesen őszinte akarok lenni, egy pici hiányérzetem azért maradt.

 

Más: 

Lehet nektek nem tűnt fel, de végre rájöttem mi volt a bibi a linkeknél.  Az évad végére csak rájöttem erre is, meg arra is, hogy egy cimeres ökör vagyok! :)   My bad...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Yoda József írta:

És, jó volt? :D

 

Szerintem méltó lezárása volt ennek az évadnak és ügyesen megoldották azt is, ahogy a főbb szereplők közötti konfliktus végül kibontakozott. A végén pedig egy nagyon érdekes jelenettel zárult!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eldöntöttem, hogy mégis folytatni fogom a Bad Batch-et. Olyan sok dolog történt, ami miatt viszont mégis érdemes nézni a sorozatot. Viszont van egy hírem, aminek kánon-pártiak nem fognak örülni. Egyféleképpen tudom csak folytatni a sorozatot. Visszatérek, vagy inkább úgy mondom, hogy minden eddiginél erősebben alkalmazom ami tetszik, azt fogadom el, ami meg nem azt nem fogadom el. Tehát, a Bad Batch első epizódjának első 13 perce az én szememben nem kánon, meg se történt. Pontosabban, Hunter és csapata nálam nem Kanant üldözte, hanem egy ismeretlen Jedi padavant. Hogy miért? Azért, mert nekem a Kanan képregény tetszett. Ugyanez a helyzet A klónook háborúja végével. Ott az animációs sorozatot fogadom el és nem az Ahsoka regény visszaemkékezéseit. Hogy miért? Mert az animációs sorozatban történtek tetszettek jobban. Ez ezentúl minden eddiginél jobbna így fog működni nálam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Viszont van egy hírem, aminek kánon-pártiak nem fognak örülni.

Nekem aztán tök mindegy hogy nézed az SW-t. Viszont a diskurzusban a kánon a viszonyítási pont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.