Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2020. 09. 28. - 22:14, Dzséjt írta:

Stargate rajongó feleim, lehet, hogy egy nem is olyan távoli jövőben jó híreket is üdvözölhetünk eme sorozattól, ami talán, mint a Star Trek, visszatérhet a tévék képernyőjére. Még semmi sem biztos, de Brad Wright és Joseph Mallozzi (előbbi a Stargate SG-1 első, utóbbi a negyedik évada dolgozik a franchise-on) már teljes lendülettel munkálkodnak az új szérián, és eme videó alapján, a zöld lámpa kigyulladása már nincs is olyan messze.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Rog írta:

Nemrég újra elővettem a Misi Madsen-es igazságosztós sorit amiben Kápolna úr (Mr. Chapel) a kolleginája segítségével agyafúrt módszerekkel juttatja sittre az általuk kiszemelt szemétládákat. Kár hogy csak tizenhat részt csináltak.

 

Ez a no1 kedvenc részem:

 

 

Gesztesi ehhez a sorihoz is ütős szinkronos munkát végzett.

 

Michael Madsent ebben a sorozatban ismertem és kedveltem meg. Addig nem ismertem a színészt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel nemrég szóba jött a Sex Education, az utóbbi időben csak úgy kedvtelésből újranéztem a sorozat eddigi két évadát, ezúttal szinkronosan, mert eredetileg angolul láttam és szerintem úgy jobb, de magyarul is elég jó lett.

 

Összességében azt hiszem; az első évad jobban tetszett, mint a második, habár abban is volt egy pár jobb epizód, de a közepe felé kezdett számomra ellaposodni, aztán a végére megint összeszedte magát.

 

Tetszett az első évadban az a titkos szexterápia, ami ment a Moordale-ben. Eléggé humoros volt, ahogy Otis abszolút tapasztalatlan és közben játssza a nagy szakértőt. :lol: E mellett nagyon szimpi volt nekem a közte és a Maeve között kialakuló kapcsolat is. Sajnos ezek az elemek viszont a 2. évadra eléggé a háttérbe szorultak, de meg tudom érteni, hogy ott már a készítők inkább a karakterek egyéni életútjára akartak fókuszálni, meg kissé előtérbe hozni pár korábban nem túl kibontott szereplőt.

 

Nagyon tetszik még, hogy közben végig 80-as évekbeli számokat nyomatnak és a karakterek is úgy öltözködnek benne, mintha abból a korszakból léptek volna elő, mégis a 21. században játszódik. Érdekes koncepció. Tényleg olyan az egész kicsit, mint egy John Hughes film. :D A 2. évadban, amikor a lányok büntetésben vannak és ki kell találniuk; mi a közös bennük, nekem abszolút a Breakfast Club-ot (magyarul Nulladik óra) idézte. :)

 

Remélem, a 3. évadra ismét jobban fókuszba kerül Otis és Maeve kapcsolata, mert szerintem az igazán a sorozat alappillére, habár nagyrészt a többi szereplő közti kapcsolatokat is kedvelem, meg érdekel, milyen irányba haladnak majd.

 

Egyébként a sorozat címe megtévesztő, mert szerintem nagyrészt inkább a mindenféle emberi kapcsolatokról szól, meg önmagunk elfogadásáról és az önbizalom építésről, ami egy elég pozitív dolog. :) Különösen a mai világban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, LordGravon írta:

Összességében azt hiszem; az első évad jobban tetszett, mint a második, habár abban is volt egy pár jobb epizód, de a közepe felé kezdett számomra ellaposodni, aztán a végére megint összeszedte magát.

Én is így érzem. A 2. évad egyik nagy erőssége, hogy az egyes karakterek jobban előtérbe kerülnek, viszont pont ezért a sorozat szíve, az Otis-Maeve kapcsolat nem kap elég időt.

41 perccel korábban, LordGravon írta:

Nagyon tetszik még, hogy közben végig 80-as évekbeli számokat nyomatnak és a karakterek is úgy öltözködnek benne, mintha abból a korszakból léptek volna elő, mégis a 21. században játszódik. Érdekes koncepció. Tényleg olyan az egész kicsit, mint egy John Hughes film. :D A 2. évadban, amikor a lányok büntetésben vannak és ki kell találniuk; mi a közös bennük, nekem abszolút a Breakfast Club-ot (magyarul Nulladik óra) idézte. :)

Ezért is tetszik nekem a sorozat. :D

42 perccel korábban, LordGravon írta:

Remélem, a 3. évadra ismét jobban fókuszba kerül Otis és Maeve kapcsolata, mert szerintem az igazán a sorozat alappillére, habár nagyrészt a többi szereplő közti kapcsolatokat is kedvelem, meg érdekel, milyen irányba haladnak majd.

Szerintem biztos, hogy ráfognak gyúrni kettejük kapcsolatára. És remélem Isaac is megkapja a magáét. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Én is így érzem. A 2. évad egyik nagy erőssége, hogy az egyes karakterek jobban előtérbe kerülnek, viszont pont ezért a sorozat szíve, az Otis-Maeve kapcsolat nem kap elég időt.

Ilyen téren szerintem kicsit át is lettünk verve az évad elején, ahol úgy állítják be, mintha megint társulnának és beindulna a biznisz, aztán nem nagyon lett belőle semmi. Igaz, ez valamelyest pont a történet része, mert Otis végig Olával meg az apuci problémáival van elfoglalva. :D

 

Ez az apás szál az, ami engem egy kicsit már frusztrálni kezdett, meg Ola is a végén elég bunkónak hatott, ahogy lepasszolta Otist és máris arra a furcsa lányra vetette magát, akivel nem is nagyon volt felépítve a kapcsolata.

 

1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Szerintem biztos, hogy ráfognak gyúrni kettejük kapcsolatára. És remélem Isaac is megkapja a magáét. :evil:

Nekem vegyesek Isaac-kel kapcsolatban az érzéseim, mert egyrészt képes jó fej lenni és jó humora van (nagyon bírtam a megszólalásait például, amikor Otis éppen részeg és hülyén viselkedik a véletlenül megrendezett buliján), másrészt mozgássérült, így szegény alapjáraton nehezebben rúg labdába az ellenkező nemnél. Szerintem pont az élethelyzete miatt hajlamos olyan bunkó lenni, mint amilyen kezdetben Maeve-vel szemben volt, később pedig Otisszal, amikor az évad végén kitörli a hangüzenetét.

 

Ebben hasonlít Maeve-re, aki szintén képes érzéketlennek mutatni magát, mert megkeményítette az élet, de ennél sokkal több zajlik nála a felszín alatt és ez számomra a sorozat egyik legérdekesebb aspektusa. Engem kicsit a Star Warsból Kylo Renre emlékeztet, akinél szintén ugyanez volt. Az ilyen árnyalt színészi alakításokat nagyon tudom díjazni. :clap:

 

Az az érzésem, hogy a Maeve és Otis közti "will they-won't they"-t megint egy évadon át fogják húzni, majd a fináléban lesz végre valami igazi fejlemény, de ne legyen igazam. Én azt szeretném, ha már az évad közepén lerendeznék ezt a dolgot és az azután következő fejleményekre leszek majd igazán kíváncsi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a könyv alapján valamivel idősebbnek képzeltem amúgy Marcot.

 

Mivel a sorozatot előbb láttam és aztán kezdtem a könyveknek neki, így a többiek mindig úgy jelentek meg előttem mint a sorozatban, bármilyen is a karakterleírás :D  Megszólalni is a sorozatszínészek hangjain szólalnak meg a fejemben.

 

Amúgy a sorozatban Drummer "venné át", Michio Pa szerepét is a könyvekből?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Azt hiszem, itt lenne az ideje bepótolni a lemaradásom a sorozattal. Meg úgy alapvetően a könyvekkel is. :) 

 

Hajrá! Majd időnként rákérdezek, hogy haladsz :P

 

55 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Én a könyv alapján valamivel idősebbnek képzeltem amúgy Marcot.

 

Mivel a sorozatot előbb láttam és aztán kezdtem a könyveknek neki, így a többiek mindig úgy jelentek meg előttem mint a sorozatban, bármilyen is a karakterleírás :D  Megszólalni is a sorozatszínészek hangjain szólalnak meg a fejemben.

 

Amúgy a sorozatban Drummer "venné át", Michio Pa szerepét is a könyvekből?

 

Szerintem Marcot jól eltalálták, nem kell idősebb színész hozzá.

Elképzelhető, hogy Drummer teljesen átveszi Pa szerepét, de szerintem ez nem 100%. Sőt biztos, hogy nem!

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

 

Szerintem Marcot jól eltalálták, nem kell idősebb színész hozzá.

 

Pláne, hogy kb. egyidősek Naomival. Bennem élt valamiért az a kép, hogy idősebbnek néz ki ennél, pedig tök logikus hogy nem :) 

15 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Elképzelhető, hogy Drummer teljesen átveszi Pa szerepét, de szerintem ez nem 100%. Sőt biztos, hogy nem!

Mondjuk én nem bánom, bírom a csajt. Minnél többet látjuk annál jobb :D 

 

Mikor a trailerben megtalálják Ashford hajóját és mutatják a székét, nekem olyan feelingem volt mint mikor a HCS romokban látjuk Palpatine trónját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 10. 11. - 10:40, NorbiLordi írta:

Mondjuk én nem bánom, bírom a csajt. Minnél többet látjuk annál jobb :D 

 

Mikor a trailerben megtalálják Ashford hajóját és mutatják a székét, nekem olyan feelingem volt mint mikor a HCS romokban látjuk Palpatine trónját.

 

Spoiler

Már csak azért sem veheti át Pa szerepét, mert Pa Marco embereként tér majd vissza, és hát, ezt nehéz lenne elképzelni Drummerrel.

Nekem nem volt ilyen érzésem, de most hogy írod, kicsit talán hajaz rá :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, MissKarrde írta:

 

  Spoiler elrejtése

Már csak azért sem veheti át Pa szerepét, mert Pa Marco embereként tér majd vissza, és hát, ezt nehéz lenne elképzelni Drummerrel.

Nekem nem volt ilyen érzésem, de most hogy írod, kicsit talán hajaz rá :)

 

Spoiler

Csak a közös jelenet miatt ötlött fel bennem a gondolat :) 

 

De amúgy ki tudja, azért mégiscsak övbéli ő is, meg elég szép beszédet mondott mielőtt a Behemottal átmentek a kapun, hogy miért is az övbelieket illeti meg a dolog :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Így van. Frenkie nézd nyugodtan mert életed végéig nem fogod így megnézni. :D

 

Ne már. A Breaking Bad-et is ledaráltam idén pedig 2013-ban végetért.:lol:  A Dexter is megvan a darálandó listán hisz nagy név és etalon a sorozatok világában. De így? Dejó hogy vártam. Amúgy ez folytatás lesz vagy reboot? Az utóbbi esetben hamarosan elkezdem, az előbbi esetben megvárom a végét, akkor is ha évek múlva lesz vége.

A Stranger Thing-nek lehetne már vége. Baromi kiváncsi vagyok milyen, főleg hogy nyolcvanas évek feeling, de így hogy lesz negyedik évad jól kitoltak velem.:lol: Éveket várhatok mire láthatom.  Még mindig vesszőparipám hogy sorozatot ezerszer jobb darálni mint részenként nézni. Az meg maga a mennyország hogy 2 évad között azonnal(pár perc) után láthatod a cliffhanger(szinte mindegyik sorozat évadzárója cliffhangerrel végződik) utáni történéseket és nem kell várni másfél évet rá.

Lsd Trónok harca 7. és 8. évada közti idő. 

Hisz ahogy szoktam mondani könyvet sem úgy olvasunk hogy egy izgalmas fejezet végén abbahagyjuk ,majd másfél év múlva folytatjuk, hanem egyből folytatjuk.

Bárcsak az EP5 végén egyből láttuk volna az EP6-ot.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Amúgy ez folytatás lesz vagy reboot?

 

Folytatás lesz.

 

Amúgy engem érdekel is meg nem is. No mindegy. Dexi megint levadász néhány fóliás asztalra való szemétládát és hátha a fő préda szála érdekes lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dexter

 

Egy időben a kedvenc sorozatomnak is mondtam volna, úgy az első négy évadig. Csak annyira emlékszem, hogy a vége (utolsó évad) nem nagyon tetszett. Most vissza kellett olvasnom így 7 év távlatából, hogy mit írtam anno...

 

2013. 09. 18. - 9:28, Wilde írta:

Egy mondatban jellemezve a Dexter záróévada: Mintha az okos, értelmes ex-csajod összejönne egy buta, nem túl jóképű pasival. Nézed és nem érted, mi lett belőle!

 

Nem tudom, hogy tényleg ennyire rossz volt e, vagy csak akkor gondoltam ezt így, de bele fogok nézni az új Dexterbe, bár még elég messze van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 hours ago, Frenkie said:

Még mindig vesszőparipám hogy sorozatot ezerszer jobb darálni mint részenként nézni.

Én is hasonlóan vagyok. Én csak olyan sorozatokat nézek, amelyeket már befejeztek, vagy legalább egy teljes évad már kijött. Ha meg van olyan sorozat, amely jelenleg is fut, és részenként jön (pl. The Mandalorian), inkább kivárom, hogy kijöjjön a teljes évad, és akkor megnézem.

Bár én nem igazán szoktam darálni. Mármint úgy, hogy 1-2 nap alatt ledarálni teljes, 18-20 részes évadokat. Én inkább napi 1-2 részt (max. 3-at) nézek. 

 

Azért is szeretem jobban ezt a módszert, mert akkor nézhetem a sorozatot és olyan ütemben haladhatok, ahogy én akarok. Van, hogy hétfőn kedvem van megnézni 2 epizódot, aztán kedden megint 2-t, szerdán 3-at... Nem bírnám ki, ha egy hetet kéne várnom az új részre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a hét elején kezdtem el az elejétől a Las Vegas-os helyszínelős sorit. Az elmúlt néhány év alatt hol egészben hol pedig részben nézegettem a részeket és mostanra érett meg hogy normálisan is nézni kéne már. Egy vagy kettő részt minden nap letudok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nagyon szeretem az AC játékokat, ezért is csalódtam a 2016-os filmben. De remélem ez már jobb lesz.


https://hu.ign.com/assassins-creed-netflix/62639/news/breaking-eloszereplos-assassins-creed-sorozatot-keszit-a-netflix-es-ez-meg-csak-a-kezdet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Barbárok: 

Annyira nem jó, de aki szereti a történelmi sorozatokat annak a 6 részt megéri. Van benne potenciál a javuláshoz. (Az utolsó királyságnak sikerült.)

 

Dexter:

Őrülök a folytatásnak. Igazából nem a lezárással volt gond, hanem a teljes 8.évad volt szörnyű. Szerintem a 7.évad lezárása nagyon erős volt, nem bántam volna ha ott befejezik. De az eredeti producer alatt készült 1-4.évad volt az igazi. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.