Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 perccel korábban, Bomarr írta:

Az megvan magyarázva hogy mitől ennyire multikulturális ez a világ és miért él ennyiféle rasszú ember együtt? 

 

Mert 2021 van :evil: :D

 

A sztori csak még jobban eltántorított a sorozattól. 

 

Lehet előbb volt, mint a GoT, de a történet váza alapján mégis az tűnik eredetibb alkotásnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bomarr írta:

Az megvan magyarázva hogy mitől ennyire multikulturális ez a világ és miért él ennyiféle rasszú ember együtt? Mert nekem ettől a multikultitól valahogy túl mesterkéltnek tűnik igy elsőre.

Elég nagy világ ez ahol mindenféle népcsoport él. A háromezer évvel korábbi világtörés folyamán pedig bőven volt idő arra, hogy a népek ide-oda vándoroljanak.

 

Nálam mindig is inkább a fantasy volt a kedvenc műfaj. A sci-fik többsége nem érdekel. És mindig is oda voltam az ilyen típusú fantasykért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

Mert 2021 van :evil: :D

 

A sztori csak még jobban eltántorított a sorozattól. 

 

Lehet előbb volt, mint a GoT, de a történet váza alapján mégis az tűnik eredetibb alkotásnak.

Nézőpont kérdése. Míg én a Trónok Harcát a realista hangvétele, a herélt low-fantasy stílusa és az abszolút depressziós hangulata miatt szép lassan megutáltam, és az ilyen típusú fantasyket kerülni kezdtem. (Robbin Hobbot pl. pont e miatt húztam ki az el kell olvasni listámról), addig az Idő Kereke elvarázsolt. Komplex, összetett, tele mágiával, különleges dolgokkal, fantasztikus karakterekkel, és rendkívül epikus. Inkább olvasok és nézek ilyeneket, mint a Martin-féle herélt vonalat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nézőpont kérdése.

 

Valóban. Én meg már annyiszor láttam a classic fantasy elemeket, hogy még egy film erejéig csak meg tudnak venni vagy egy jó videójátékban, de sorozatban nincs már hozzájuk kedvem, olvasni meg pláne. Hacsak valamivel nincs megtekerve, mint a GoT vagy Witcher könyvek és játékok (a sorozatot inkább hagyjuk :D )

 

 

Költői kérdés: Vajon véletlen egybeesés, hogy egy ilyen "girlpowert" előtérbe helyező fantasy univerzumot épp napjainkban kaparnak elő a 90-es évek homályából? :evil::D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak idején 77-ben a Star Wars sem volt még a bemutató előtt nagy szám. Vagy ha a történetet nézzük, akkor a IV. epizód önmagán még kevés volt. Később lett érdekes, drámai, aztán még később grandiózus, epikus és összetett.

Ugyanez a helyzet az Idő Kerekével. Önmagában a Világ Szeme (1. könyv) még nem számít nagy durranásnak, később lett a sztori érdekes, drámai, aztán nem sokkal később már grandiózus, epikus és összetett. Ennek fényében viszont örülök, hogy az előzetes alapján úgy látszik több dolgot is belevittek, tehát lesznek apró változtatások, de egyelőre úgy néz ki, hogy a széria javára fog szolgálni. Ha ma mutatnák be az Egy új reményt mindenféle előzmény, folytatás, kiegészítés, vagy éppen felépített világ nélkül, az sem lenne nagy szám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ha ma mutatnák be az Egy új reményt mindenféle előzmény, folytatás, kiegészítés, vagy éppen felépített világ nélkül, az sem lenne nagy szám.

 

Na igen, de azt nem most mutatják be, ezt meg igen, és manapság lehet ez kevés lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem azért nem fog megbukni. Félek attól, hogy ez a nagy brutalitás, kínzás, halál és sötétség mánia túlságosan eluralkodott a világon.

Én sajnálnám.

Azt viszont nem értem, hogy millió egy zsarus, lövöldözős akció, meg nyomozós krimi, illetve thriller van. Ezeket még mindig gyártják. Érdekes, hogy a népnek ezek még nem unalmasak? NCIS, meg CSI. Az NCIS-nek is láttam, hogy nem tudom, hány évada van már, meg több sorozata is. És ha jól tudom állandó téma a terror - meg kém elhárítás. Én meg azt nem értem, hogy ezekben mi olyan van, hogy több 100 epizódot kell csinálni belőle.

Vagy ott vannak a szuperhős filmek. Néha azt érzem, hogy már túl sok van belőlük, még akkor is, ha van pár darab, amit várok. De a Marvel mozis univerzum nagy része már nem érdekel.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Vagy ha a történetet nézzük, akkor a IV. epizód önmagán még kevés volt.

Ez súlyos tévedés. Az ANH forradalmi volt, megváltoztatta Hollywood-ot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez súlyos tévedés. Az ANH forradalmi volt, megváltoztatta Hollywood-ot. 

De a történet önmagában véve még nem nagy szám. Parasztfiú az öreg varázslóval, meg a barátaival megmenti a hercegnőt a gonosz fekete lovag várárból. A látványvilága miatt lett nagy szám. És a folytatások, előzmények, kiegészítések tették grandiózussá. Önmagában az Egy új remény elég lett volna, hogy ilyen masszív rajongói közösség jöjjön létre? Ha a Star Wars semmi másból nem állna, mint abból az egy szem filmből, akkor mi most itt beszélgetnénk?

Létezne ez a fórum egyáltalán, ha csak és kizárólag az Egy új reményből állna az egész Star Wars?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, ati írta:

Nem lenne rossz, de ez a diverzitás egy középkori világban nálam hazavágja az egészet. Nem tudom a könyvekben is ilyenek voltak-e a szereplők, vagy csak egy újabb mű esett áldozatul a ma aktuális trendeknek. 

Van benne mai trend is, ezt nem lehet tagadni. Bizonyos szereplőknél sötétebb bőrű színészt választottak. De! Az Idő Kereke világában központi szerep van a sokféle népnek. E világ ősi múltjában az Álmok Korában hihetetlen dolgokra voltak képesek az emberek, pl. űrutazásra is és fantasztikus gépezeteket is építettek. De mindig volt óriási korszakváltás, ami szétrombolta a régi világot és újat teremtett. A népek közeben meg vándoroltak össze-vissza.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Azt viszont nem értem, hogy millió egy zsarus, lövöldözős akció, meg nyomozós krimi, illetve thriller van. Ezeket még mindig gyártják. Érdekes, hogy a népnek ezek még nem unalmasak?

 

Egy jó thrillerben olyan csavar(ok) vannak amitől lesik az ember haja, szóval az sosem lesz unalmas, és ugye akinek nem sikerül megugrani a szintet azért ők is csak próbálkoznak, ezért mindig lesznek ilyen filmek.

A sima akciófilmeket kvázi mindenki megnézi, akik pl.: fantasy vagy sci-fi cuccokat nem, mert az "mese" az ilyen embereknek valószínűleg a fantáziájuk is gyengébb így nem is vágynak sokkal többre másra, mint amit egy sima akciófilm nyújtani tud, így nem is fogják megunni.  

 

7 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

NCIS, meg CSI. Az NCIS-nek is láttam, hogy nem tudom, hány évada van már, meg több sorozata is. És ha jól tudom állandó téma a terror - meg kém elhárítás. Én meg azt nem értem, hogy ezekben mi olyan van, hogy több 100 epizódot kell csinálni belőle.

Vagy ott vannak a szuperhős filmek. Néha azt érzem, hogy már túl sok van belőlük, még akkor is, ha van pár darab, amit várok. De a Marvel mozis univerzum nagy része már nem érdekel.

 

A szuperhősös résszel nem értek egyet, de a krimi sorozatos résszel igen. Szvsz. ha akármelyik ilyen cuccból 1 részt látott az ember akkor mindet látta, egyedül az iZombie-t meg a Lucifert voltam képes nézni belőlük, mert képregény adaptációk.

 

 

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Önmagában az Egy új remény elég lett volna, hogy ilyen masszív rajongói közösség jöjjön létre? Ha a Star Wars semmi másból nem állna, mint abból az egy szem filmből, akkor mi most itt beszélgetnénk?

 

Bocs, de ez ilyen tök értelmetlen kérdés. Semmi sem generálna ekkora nagy, fennmaradandó érdeklődést, ha csak egy db. könyv, film, stb. De ha valami sikeres lesz abból mindig jön folytatás, ami fenntartja az érdeklődést. Ha meg magában a kezdő mű nem sikeres az meg önmagában kizárja azt, hogy túl sokan rajongjanak érte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs, a kifakadásomért. Természetes, hogy mindenkinek más tetszik más jön be és más a zsánere is.

Csak nem értem, hogy a fantasy miért nem tudott népszerű zsánerré válni. Annak idején azt jósolták A Gyűrűk Ura és a Harry Potter filmek bemutatói környékén, hogy a fantasy, mint műfaj le fogja taszítani az akciófilmeket is a trónról. Ehhez képest baromira nem ez történt. Míg az akciófilmeknél még mindig jönnek a zsarus, terrorelhárítós, világmegmentős, vagy épp kém sztorik, pluszba még a gyilkosságok és a krimik, hozzájött ezekhez a szuperhős-láz, addig a fantasy-nek ez nem sikerült. Ott van A Gyűrűk Ura, a Harry Potter és a Trónok Harca, mely világ jelenség lett, oszt kész, jó napot. Még persze vannak népszerű fantasyk, de nem tud kitörni ez a műfaj, és valahogy jól esne, ha ez lenne elterjedtebb és minél több kedvencemet megfilmesítenék. Vagy minél több ehhez hasonló jönne.

Á, feleslegesen idegesítettem fel magam ezen. Beveszek egy nyugtatót.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

Egy jó thrillerben olyan csavar(ok) vannak amitől lesik az ember haja, szóval az sosem lesz unalmas, és ugye akinek nem sikerül megugrani a szintet azért ők is csak próbálkoznak, ezért mindig lesznek ilyen filmek.

A sima akciófilmeket kvázi mindenki megnézi, akik pl.: fantasy vagy sci-fi cuccokat nem, mert az "mese" az ilyen embereknek valószínűleg a fantáziájuk is gyengébb így nem is vágynak sokkal többre másra, mint amit egy sima akciófilm nyújtani tud, így nem is fogják megunni.  

 

 

A szuperhősös résszel nem értek egyet, de a krimi sorozatos résszel igen. Szvsz. ha akármelyik ilyen cuccból 1 részt látott az ember akkor mindet látta, egyedül az iZombie-t meg a Lucifert voltam képes nézni belőlük, mert képregény adaptációk.

 

 

 

Bocs, de ez ilyen tök értelmetlen kérdés. Semmi sem generálna ekkora nagy, fennmaradandó érdeklődést, ha csak egy db. könyv, film, stb. De ha valami sikeres lesz abból mindig jön folytatás, ami fenntartja az érdeklődést. Ha meg magában a kezdő mű nem sikeres az meg önmagában kizárja azt, hogy túl sokan rajongjanak érte.

A thrilleres részhez ugyanígy lehet párosítani, hogy a fantasy-ben is vannak összetett karakterek, csavarok, világépítés, meg hangulat....stb. De valamiért  a thriller több embert megmozgat, míg a fantasy-t nem.

Viszont a szuperhősfilmek szerintem el fognak jutni a western szintjére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Létezne ez a fórum egyáltalán, ha csak és kizárólag az Egy új reményből állna az egész Star Wars?

Aligha, viszont még mindig az Egy új remény számít a legsikeresebb Star Wars filmnek úgyhogy igen az a film önmagában nagyot ütött. A Star Wars lázat az inditotta el, nem a folytatásai.

11 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

De valamiért  a thriller több embert megmozgat, míg a fantasy-t nem.

Én nagyon szeretem a thrillereket a feszültség miatt. De a kettőt nem igen lehet összevetni. Thrillert lehet fillérekből forgatni. Epikus fantasy-t aligha. Ezért utóbbi mindig kockázatosabb lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A thrilleres részhez ugyanígy lehet párosítani, hogy a fantasy-ben is vannak összetett karakterek, csavarok, világépítés, meg hangulat....stb.

Igazi thrilleres fordulatokat azért ritkán lehet párosítani, más műfajok fordulataival.

 

16 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

De valamiért  a thriller több embert megmozgat, míg a fantasy-t nem.

Mert thrillerek általában földhözragadt környezetben játszódnak és az ilyenek általánosan kedveltebbek az emberek közt, lásd amit az akció filmekről is írtam

 

 

16 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Viszont a szuperhősfilmek szerintem el fognak jutni a western szintjére.

 

Előbb-utóbb biztos, folyamatosan váltakoznak azok a hosszabb-rövidebb korszakok amikor bizonyos műfajok, al-műfajok jobban mennek a többinél, arany korukat élik.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bomarr írta:

Aligha, viszont még mindig az Egy új remény számít a legsikeresebb Star Wars filmnek úgyhogy igen az a film önmagában nagyot ütött. A Star Wars lázat az inditotta el, nem a folytatásai.

Én nagyon szeretem a thrillereket a feszültség miatt. De a kettőt nem igen lehet összevetni. Thrillert lehet fillérekből forgatni. Epikus fantasy-t aligha. Ezért utóbbi mindig kockázatosabb lesz.

És a szuperhős zsánerrel mi a helyzet? Miért olyan népszerű, hogy így ennyi film és sorozat van? Mitől szereti így az átlag nép?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

És a szuperhős zsánerrel mi a helyzet? Miért olyan népszerű, hogy így ennyi film és sorozat van? Mitől szereti így az átlag nép?

Ennek több okát látom, viszont alapból kettő egyértelmű:

1. popcorn-mozik, beül rá az ember, jókat nevet és szórakozik rajtuk és ennyi. Ez kb. a Marvel filmek tömkelege, persze akadnak kivételek (Cap2, Avengers IW).

2. Amerikáról van szó, akik köztudottan élnek halnak a képregényekért. Ugye nem kell emlékeztetnem rá senkit, hogy a 2. világháborúra - vagy még az előttre - nyúlik vissza az első képregények megjelenése (gondoljunk csak Supermanre, Batmanra és társaira). Amerika Kapitány is propaganda volt a világháborúkor. Utána meg jöttek százával-ezrével a különböző karakterek és az amerikai fiatalság ezeken nőtt fel, így természetes a nagy érdeklődés eme filmek felé. Aztán ez a "rajongás" elterjedt a világban. Kína a kivétel, ott inkább a Halálos Iramban filmek a nyerők, bár a képregényfilmek is jól hasítanak ott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira esszenciálisan megragadott az egész előzetes. Rég éreztem ilyen eufóriát és izgatottságot. Talán a 1999 és 2005 között amikor új reklámokat, előzeteseket láttam a Star Wars előzmény-trilógiához, vagy A Gyűrűk Ura trilógiához. A látványvilág olyan filmszerű, mintha nem is tv-sorozat, hanem mozifilm jönne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1.240.619 megtekintése van már az előzetesnek az Amazon Prime csatornán. Ez egy induló tök új sorozatnál jónak számít?

És ha jól láttam a tetszési index 38 e (38 ezer?), a nem tetszés pedig 1,6 e (ezerhatszáz?). Mert ha jól értem ezeket a számokat, akkor eddig nagyon jó a tetszési arány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

1.240.619 megtekintése van már az előzetesnek az Amazon Prime csatornán. Ez egy induló tök új sorozatnál jónak számít?

 

Annak idején mikor indult a Witcher első előzetese pár nap alatt 16 millió nézőt hozott össze csak a hivatalos Youtube csatornán. Úgy tűnik ez ennyit nem fog. Nem rossz ez a szám de azt is jelzi hogy azért nincs kirobbanó érdeklődés körülötte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, Bomarr írta:

Annak idején mikor indult a Witcher első előzetese pár nap alatt 16 millió nézőt hozott össze csak a hivatalos Youtube csatornán. Úgy tűnik ez ennyit nem fog. Nem rossz ez a szám de azt is jelzi hogy azért nincs kirobbanó érdeklődés körülötte.

A Vaják már a sorozat indítása előtt is kirobbanóan népszerű volt a videojátékoknak köszönhetően. Szerintem ott abban a 16 millióban benne van az, hogy egy akkor már rendkívűl népszerű és bejáratott franchise kap adaptációt. Én inkább kíváncsi lennék arra, hogy más, új, tehát nem bejáratott sorozathoz képest ez mennyire jó?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem, hogy mennyien néznek meg egy előzetest abból objektívan nem lehet kikövetkeztetni semmit sem a sorozat sikerére nézve, én is megnéztem 3x a trailert, de fixen nem fogom nézni a sorozatot.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, akkor, hogy mégis sikeres lesz. Ha nem is lesz annyira népszerű, mint a Trónok Harca, de kívánom, hogy legyen meg a nézőszám a sorozat befejezéséhez hosszú évekig.

Szerk. A tetszési indexek arányai számomra bizakodásra adnak okot. Három helyen néztem, mindenhol a tetszik rész van elsöprő többségben, a nem tetszik, pedig elenyésző kisebbségben.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 09. 02. - 19:16, Darth Revan9 írta:

Az Idő Kereke egy elképesztően komplex és összetett fantasy világ. Ez a világ 3000 évvel korábban egy óriási világtörést szenvedett el.  A Sötét Úr megmérgezte a mágiának azt a felét, melyet a férfiak tudtak használni. Az összes férfi varázsló megőrült és óriási világpusztítást vitt végbe. Köztük volt minden idők egyik leghatalmasabb varázslója, Lews Therin Telamon. Ő viszont a Próféciák szerint újjá fog születni. Ez az idő most jött el. Egy ifjú tehetséges mágiahasználó fiatalember testében születik újjá. A fiú és a barátai egy eldugott faluban élik hétköznapi életüket, mikor rejtélyes alakok és szörnyek veszik üldözőbe őket. Felbukkan egy varázslónő, Moiraine, aki pont őket keresi, mert tudja, hogy meg fogják változtatni az egész világ sorsát. Nem csak a főszereplő fiú, hanem a barátai is különleges képességek birtokában vannak. Mindannyiukra szükség lesz, hogy összefogják a megosztott világ népeit, hogy aztán az Utolsó Csalában szembeszállhassanak utoljára a Sötét Úrral.

Ebben a világban rendkívül sok összetett kultúra és nép lesz. Sivatagi nomádok, tengerentúli hódítók, fanatikus lovagok, nagy hatalmú, a világ sorsát alakító varázslónők. És egy nagyon egyedi mágia rendszer, mely meg van osztva. A férfiak varázsereje kiszámíthatatlan és pusztító is. A nők varázserejével minden rendben van. Épp ezért a varázslónők ebben a világban óriási hatalomra és befolyásra tettek szert.  Viszont ők is megosztottak, rendkívül sok frakciójuk van.

A történetben nagyon sok lesz az utazás, epikus csaták, óriási varázspárbajok, összetett karakterek - a sorozat erőssége a sok összetett női karakter lesz.

Nem kevés szerelmi szál. De leginkább egy  epikus és hatalmas történet.

 

Korábban semmit nem tudtam erről a szériáról, még csak nem is hallottam róla, hogy van ez a könyv-sorozat, bár a fantasy műfaját általánosságban is kevésbé ismerem néhány kivételtől eltekintve. Az előzetes sem nagyon nyűgözött le, de ahogy itt kibontottad a világát engem elkezdett érdekelni ez a sorozat. Egy esélyt fogok neki adni mindenképpen ha kijön és belenézek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Wilde írta:

 

Korábban semmit nem tudtam erről a szériáról, még csak nem is hallottam róla, hogy van ez a könyv-sorozat, bár a fantasy műfaját általánosságban is kevésbé ismerem néhány kivételtől eltekintve. Az előzetes sem nagyon nyűgözött le, de ahogy itt kibontottad a világát engem elkezdett érdekelni ez a sorozat. Egy esélyt fogok neki adni mindenképpen ha kijön és belenézek.

Most így átnézve többször is az előzetest, tényleg azt kell mondanom, hogy bár fantasztikus, de nagyon keveset mutatott meg a világból és a cselekményből. Én jobban ismerem, ezért jobban is lázba hozott. Viszont kezdőknek tényleg nem lehet túl sok. Az egész előzetesben ebből a világból, illetve a cselekményből is olyan 1-2%-ot mutattak meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre kiváncsi leszek. Jön a Toldi animációs feldolgozása. 12 darab 10 perces részből fog állni, ha jól vettem ki. Viszont egyelőre ahogy látom nincs hír arról, hogy a Toldi trilógia másik két részét is feldolgoznák. Egyelőre csak az első rész jön. Pedig a másik két részt szerintem animációs szempontból hálás téma lenne feldolgozni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.