Ugrás a kommentre

Szinkron


lokatelli

Szereted a szinkront?  

58 felhasználó szavazott

  1. 1. Szereted a szinkront?

    • Igen
      38
    • Nem
      16


Ajánlott hozzászólás

Amúgy kíváncsi lennék Yoda hangjához mit szólsz, mert az az igazán brutális :D

A nyafogós Yoda? :D

 

Egyébként aki annak idején '82-ben moziban látta, biztos ez marad az alap szinkron, de én pl. nem tudom elképzelni Stohl nélkül Luke-ot, vagy Csernák nélkül Hant. Na meg a Szkájvolker... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nyafogós Yoda? :D

 

Egyébként aki annak idején '82-ben moziban látta, biztos ez marad az alap szinkron, de én pl. nem tudom elképzelni Stohl nélkül Luke-ot, vagy Csernák nélkül Hant. Na meg a Szkájvolker... :D

Yoda nem is nyafogós szerintem :nana:

Engem meg a Szuhai féle Yoda-tól, meg a Maros Gábor féle C3PO-tól kerülget a hányinger. Ez pont olyan mint a Vissza a jövőbe új szinkronka. Minek csinálták meg, kinek kell, csak a DD5.1 miatt? Hát nagy hiba volt szerintem. Egyébként mindenkinek hadd legyen az a szinkron kedves, amiben felnőtt, amivel az első SW élmény érte.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EPV -ös Yoda -ról van szó? Mert azt én pl. nem tudtam úgy nézni, hogy ne kapjon el a röhögőgörcs. :D Yoda -nak eleve mély hangja van, erre ebben úgy nyavikol mint akinek a t*kére léptek. :D Egyébként messze az EPV -nek van a legrosszabb eredeti szinkronja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EPV -ös Yoda -ról van szó? Mert azt én pl. nem tudtam úgy nézni, hogy ne kapjon el a röhögőgörcs. :D Yoda -nak eleve mély hangja van, erre ebben úgy nyavikol mint akinek a t*kére léptek. :D Egyébként messze az EPV -nek van a legrosszabb eredeti szinkronja.

 

Erre mit mondjak? Az EP V szinkronja abban a korban készült, amikor még Bud Spencer magyar hangjának Bujtor Istvánt kérték föl. Tehát a legjobbra törkedtek akkoriban a szinkronok terén. Szóval nem hiszem hogy az EP V szinkron készítőit hibáztatni lehetne a döntésért, hogy a legjobb tudásuk szerint készítették el akkoriban a szinkront szerintem. De továbbra is fenntartom az állításom, hogy mindenkinek hadd legyen az a szinkron kedves, amiben felnőtt, amivel az első SW élmény érte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban, ez a Yoda tényleg a szinkron munka legjobbja (5:41-től jön vinnyogó Yoda).

http://www.youtube.com/watch?v=UjjEfor0ceg

Én is ezen a szinkronon nőttem fel, számomra is ez az alapszinkron, de ez akkor is sz*r. Nem azért lett Yoda vinnyogós, mert a legjobbra törekedtek, hanem azért, mert a szinkronrendező úgy vélte, egy ilyen manónak ilyen hang dukál. Attól még, hogy régi, ez is lehet elb*szott. Azért abban az időben sem csak aranyat kakkantottak, ott is volt bőven rosszul sikerült szinkron is. Az ep5 közéjük tartozik. Megjegyzem, elég sok mindenkinek lőtték mellé a hangját ebben a szinkronban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt most megint meghallgatni. Yoda és a karót nyelt Luke. :facepalm: Komolyan! Olyan, mintha egy papírlapról olvasná a csávó a szöveget. :roll:

 

Pécsi. Neked pedig az idő szépít meg mindent. Én is voltam így.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jesszus atyaég. Hát ez botrány. De menjünk sorjában:

- bemondó a főcímnél: sokkal jobb az új, semmi mesélős feeling

- Luke: Stohl egyértelműen jobb. Mintha helyenként nem találná, hogy hol kellene kirakni a hangsúlyt.

- Han: nem lenne rossz, de Csernák telitalálat, ahhoz képest mindenki csak gyengébb lehet.

- Obi: megszokás kérdése. Ha ezt a hangot szoktam volna meg, akkor valszeg a másik hatna furának. Nagyjából hasonló karakter.

- Leia: jól hallom, ő ugyanaz? A Csernákkal való kémiája viszont sokkal jobb.

- Vader: alapból nem lenne rossz, de lassú a szövegelés és körülményes. Kránitz szerintem jobb. Amúgy jól hallom, hogy saját hörgést vettek fel a magyarok? :D már az se semmi, hogy az újból totál lemaradt a légzés, na de ez??? Vagy csak rosszul hallok? :D

- Uralkodó: Reviczky ezerszer jobb.

- Yoda: Atyaég. Mi ez, a Mazsola? Vagy mi a jó isten ez?? :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából a Birodalom visszavágnak készült először szinkron (mert ez a moziban is szinkronos volt). Az epIV első szinkronja csak ezután készült, amikor az állam úgy döntött, hogy leadják a tv-ben is, ott ugyanis nem mehetett feliratosan. A Jedi visszatér valamilyen okból kifolyólag már szintén feliratosan ment a mozikban, és ezt a tv nem is adta le, így az szinkron nélkül maradt (ezért olyan "népszerű" a méltán hírhedt alámondásos verzió). Legalábbis addig így volt, amíg a rendszerváltás után egy cég meg nem vásárolta a jogokat és csinált hozzá egy hányadék szinkront fényszablyával meg andalogva repüléssel.

 

Aztán jött az SE, amit egyszer anya hazahozott hogy lemásoljuk megnézzük, de amint megláttam azt a hányadék CGI Jabbát, azt mondtam erre kár kazettát időt pocsékolni. Hiába, Lucas engem már 10 évesen is ki tudott kergetni a világból a változtatásaival :evil: Így maradtam én eredeti (azaz "róg kettes") párti :D

 

Szerk.: Amúgy január 2-án lett belinkelve egy elég jó interjú az eredeti szinkronok rendező asszisztensével, aki egyben az új szinkron rendezője is. Vannak hangminták mindkét szinkronból, és elmeséli a SW szinkron teljes történetét

 

Donát, Ben Kenobit az összes szinkronban Szabó Ottó szólaltatta meg ;) Leiát pedig lecserélték, mivel az őt megszólaltató Bencze Ilona már 82-ben sem volt túl fiatal, így kizárt hogy 97-ben a 20 éves Leiához illett volna a hangja

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magam is sokszor láttam az Ep5-t ezzel a szinkronnal moziban és nem volt vele semmi bajom, de amióta megvan az új, azt sokkal jobbnak tartom, senkit sem tudnék mondani, aki ne kapott volna jobb szinkronhangot. Ez a régi verzió már egy nosztalgikus emlék, ami visszavisz a (szó szerint) fapados mozik korába, ezért viszont mindig örülök, amikor meghallom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, Ben Kenobit az összes szinkronban Szabó Ottó szólaltatta meg ;) Leiát pedig lecserélték, mivel az őt megszólaltató Bencze Ilona már 82-ben sem volt túl fiatal, így kizárt hogy 97-ben a 20 éves Leiához illett volna a hangja

Ben Kenobit rosszul tudod, az első szinkronban eszerint Bács Ferenc volt: http://iszdb.hu/?audio=811

 

Más is a hangzása. Leiában igazad van, de amúgy nagyon hasonló volt a videórészletekben Bencze Ilona hangja Kovács Nóráéhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt a Nagy Attila-kultuszt nem értettem soha. A legrosszabb Vader mind közül, olyan mintha valami gépi fordító olvasta volna fel a szöveget. Az én vagyok az apád jelenet totál súlytalanná és sterillé sikerült az ő alakításában. Valószínűleg itt is az lehet a magyarázat, amit Ody is mondott: az idő megszépíti a dolgokat.

 

Vadernél azt sajnálom, hogy később is összevissza cserélgették a szinkronhangját Hollósi és Kránitz között (sőt az első EP4-es szinkronban még Kristóf Tibor volt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vadernél azt sajnálom, hogy később is összevissza cserélgették a szinkronhangját Hollósi és Kránitz között (sőt az első EP4-es szinkronban még Kristóf Tibor volt).

 

És ez a jövőben is így lesz mivel már sajnos egyik színész se él így új hang kell majd a Zsiványhoz. Kíváncsi vagyok hogy ki lesz majd az új Vader hang.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt a Nagy Attila-kultuszt nem értettem soha.

Gondolom akkoriban úgy gondolták hogy egy Vader megérdemel egy Jászai Mari és Kazinczy díjjal kitüntetett Érdemes művész hangját, aki nem mellesleg a korszak egyik sztárja volt. Egyébként Hollóssy és Kránicz is rendelkezik egyik másik elismeréssel (mindhárommal egyik sem).Egyébként mindegyik SW karakter a jellemének megfelelő, magyar szinkronhangot kapott szerintem. Mark Hamill egy nyeletlen kétéves hangját, az öntelt Ozzel admirális egy korábban szépfiúkat játszó (pl Kőszívű ember fiai) veterán színészét, a csirkefogó Lando pedig szintén egy csélcsap figurát (Terence Hill) szinkronizáló Újréti Lászlóét. És így tovább. Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom akkoriban úgy gondolták hogy egy Vader megérdemel egy Jászai Mari és Kazinczy díjjal kitüntetett Érdemes művész hangját, aki nem mellesleg a korszak egyik sztárja volt.

És ennek már megint mi köze a szinkron minőségéhez? Nem a színész tehetsége van megkérdőjelezve, hanem a szinkron minősége. Ha neki azt mondja a szinkronrendező, hogy monoton géphangon olvassa fel, akkor úgy fogja. De attól az akkor is szutyok alakítása Vadernek, mert ő nem egy érzelemmentes gép. A szinkron egésze sz*r, és ezen semmilyen díj nem segít. Nem ettől függ egy alkotás minősége. Vagy legalábbis, van, akinek nem az számít...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szinkronnal hasonlóan vagyok mint Pildi: a régi kellemes emlékeket ébreszt viszont eljárt felette az idő. Minőségben nem tud felérni az újhoz. Mondjuk pont Vader hangját kivételnek érzem: a kettő közül egyik se tetszik igazán de ha már választani kéne akkor inkább a régi.

 

Ami viszont anno igazán az alja volt azaz alámondás. Én a Jedi visszatért hosszú hosszú évekig csak így láttam. Itt egy kis részlet "nosztalgiázásnak":

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A wikipédián Szabó Ottónak adják mind a 3 epV hangot. Na mindegy az epIV első szinkronjában már tényleg Szabó Ottó van :)

Most mondanám, hogy a vájt fülűeket nem lehet becsapni, de ez meglehetősen nagyképű lenne a Bencze Ilona - Kovács Nóra blama után. :D

 

Bomarr, na ahhoz már nekem is volt szerencsém, ez a best of:

http://www.youtube.com/watch?v=8LwDHmcH6KU

 

Gyöngyszem #1: "Látom új fénykardot konstruáltál." :lol:

Göngyszem #2: "Obi is ilyen volt." :lol: :lol: :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából a Birodalom visszavágnak készült először szinkron (mert ez a moziban is szinkronos volt). Az epIV első szinkronja csak ezután készült, amikor az állam úgy döntött, hogy leadják a tv-ben is, ott ugyanis nem mehetett feliratosan.

Ezt nem tudtam, köszi. Mondjuk én az EPIV után sokáig abban a tudatban éltem, hogy nem is létezik EPV...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeretem az ep1 szinkronját csak egy bajom van vele. Nem elég, hogy nem Reviczki lett Palpatine, hanem ráadásul Grúber Hugót kapta meg aki Ackbar admirális hangja az ep6-ban. Komolyan nem értem, 2 év telik el a két film szinkronja között. Ráadásul Darth Sidious külön hangot kapott Melis Gábort. Na ezt sose tudom elnézni. Mindig kizökkent a filmnél.

Még jó hogy a többi filmben észbe kaptak. El se tudom képzelni milyen lett volna ha az ep3-ban is két szinkronhangja lenne Palpatine-nak. Főleg Anakin átállásánál csuklya nélkül Grúber Hugó, amikor felveszi a csuklyát átváltana Melis Gáborra :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeretem az ep1 szinkronját csak egy bajom van vele. Nem elég, hogy nem Reviczki lett Palpatine, hanem ráadásul Grúber Hugót kapta meg aki Ackbar admirális hangja az ep6-ban. Komolyan nem értem, 2 év telik el a két film szinkronja között. Ráadásul Darth Sidious külön hangot kapott Melis Gábort. Na ezt sose tudom elnézni. Mindig kizökkent a filmnél.

Még jó hogy a többi filmben észbe kaptak. El se tudom képzelni milyen lett volna ha az ep3-ban is két szinkronhangja lenne Palpatine-nak. Főleg Anakin átállásánál csuklya nélkül Grúber Hugó, amikor felveszi a csuklyát átváltana Melis Gáborra :D

 

Szerintem a ha Gruber Hugo lett volna Sidious hangja is, mint a jóságos Palpatiné, akkor a néző egyből rájön, hogy a kettő egy és ugyanaz. Gondolom ezt a Lucasfilm nem akarta, mert valójában a kiküldött hamgminták alapján ők hagyták jóvá a végleges szinkronhangokat. Szóval nem a magyar szinkronrendező a ludas ebben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.