Ugrás a kommentre

Part 5 - Shadow Warrior


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hát ez egy eszement nagy mestermű lett! Odáig meg vissza vagyok érte. Most nincs időm. A részletekbe később megyek bele, de Filoni ezzel most új szintre emelkedett nálam.

 

Srácok: a söröket nem felejtem :D Újabb ok hogy legyen fórumtali majd valamikor.

  • Nagyon tetszik 4
  • Meglepő 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezt korábban nem így láttam. Nálam az Erőszellemek csak teljesen jó emberek lehettek. Ergo ha Anakin szellemé vált, maga mögött hagyta a gonosz énjét. Ez az epizód világított rá, hogy ez nem feltétlenül van így! Anakin egy jó szellem, de úgy, hogy megvan benne a korábbi hibáinak lenyomata is. 

Érdekes, én azért sem gondoltam másképpen, mert például Ben Kenobi szemrebbenés nélkül Luke képébe hazudott Anakin sorsával kapcsolatban, márpedig az, aki jó ember, nem hazudik, pláne nem fontos kérdésekben. Vagyis Benben is volt valamennyi "rossz". És a TCW-ben Yoda is úgy kezelte a gonosz Yodát, mint amit elfogad, nem pedig megsemmisít. És szerintem ez a két legfontosabb tényező ahhoz, hogy Erőszellem légy: elfogadd magad teljes egészében, jó és rossz oldaladat egyaránt, de tudd kezelni is mindkettőt, nem hagyod, hogy a gonosz irányítson, ugyanakkor annak létezését sem szabad tagadni. A másik pedig, hogy teljesen önzetlennek kell lenni. Képesnek kell lenni lemondani mindenről, beleértve a fizikai életről. A Sith-ek azért képtelenek elérni a szellem státuszt, mert végtelenül önzőek és betegesen ragaszkodnak a fizikai életükhöz, plusz nem is ismerik igazán magukat. Mindig többet akarnak annál, mint amik. Sidious hiába volt a leghatalmasabb Sith és a Galaxis nagyobb részének ura és parancsolója, még annál is hatalmasabb akart lenni.

 

Amúgy számomra ezért fontos az, hogy Anakin ebben a részben ne csak egy "képzelgés" legyen. Mert ez lefesti, hogy milyen Anakin szellemként, és hatalmas nagy érzelmi pluszt ad. Egy jelenés ezt kiöli a részből. Akkor azt látjuk, amit az Erő látatni akar, nem Anakin Skywalkert. Az érzelmi töltet teljes mértékben elvész, és azt sem tudhatjuk meg, milyen Anakin a halál után. Kiüresednek a jelenetei, rendkívüli többlettartalmak vesznek oda, amik számomra különlegessé teszik ezt az epizódot. Egy jelenésre nem vagyok kíváncsi, nem kötődöm hozzá jobban, mint bármilyen más hallucinációhoz. Engem nem érdekel valami, ami ott sincs valójában. És itt dramaturgiailag fontos az, hogy a néző Anakin Skywalkert és Ahsoka Tanót lássa újra találkozni, nem pedig az, hogy Ahsoka Tano egy látomással találkozzon.

És szerintem semmi sem maradt, amit át kéne beszélniük. Eleve a kapcsolatuk nem a beszélgetésen alapult. Anakin nem szájjártatással tanított, hanem gyakorlatozással. Ékes példa, amikor a Malevolence incidensben megmutatta, hogyan kell megkerülni az utasításokat. Nem elmagyarázta. Vagy, amikor a Tales of the Jediban a lőfegyverek elleni védekezés szintjét emelte azzal, hogy a biztonságos és kiszámítható tanteremből kivitte a padawanját kiképzett katonák közé. Anakin tanítási metodikája a gyakorlati oktatáson alapult. Néha beszélgettek, de akkor sem vitték túlzásba. És, ami fontos volt, az tisztázva lett. Nem csak szavakkal, de tettekkel is. Akcióval vezette rá arra, hogy ők nem csak harcosok, nem csak a csaták jellemzik őket és nem feltélten a harc az egyetlen járható út. Hiszen Anakin átadta minden tudását, amit békeidőben tanult Obi-Wantól, aki szintén békeidőben volt padawan. Ezt elmondta, ez bizonyítja, hogy Ahsoka nem csak annyi, amennyit a háborúban tanult. Több annál. Benne vannak Anakin és Obi-Wan, sőt Qui-Gon Jinn, Dooku és Yoda tanai is. A harc, a háború, a harcos csak egy része a nagy egésznek. És imigyen arra is rávezette, hogy Anakin sem azért állt át, lett Darth Vader, mert háború volt és katonává változott. Azért állt át, mert ezt választotta. Az ő döntése volt. Ahogy Ahsoka is dönthet, hogy mivé válik. Mit hasznosít abból, amit átadott neki Anakin. Ha csak a harcot, az is egy döntés, ha azt is, ami túlmutat a harcokon, az szintén.

És mindaz, amit itt láttunk és hallottunk, benne van korábbi SW matériákban is. "A félelemmel való harc a Jedi sorsa" (Luke) vagy "miképpen választja meg a győzelmet a Jedi" (Yoda). De benne van az is, hogy Luke eldobta a kardot, ahelyett, hogy megölte volna Vadert, ahogy az is, hogy Rey meggyógyította Kylo Rent ahelyett, hogy hagyta volna meghalni. Ezek ott vannak Anakin szavaiban, ott vannak a háború jeleneteiben, ott van a párbajukban. Anakin, ahogy Ben vagy Yoda, nem mond el semmit direkt, inkább csak irányt mutat és hagyja, hogy végül a padawan maga ébredjen rá arra, amire kell.

És itt arra kellett árjönni, hogy nem az határozza meg az embert, miben nevelkedett vagy ki tanította, hanem a saját döntései. Hiába volt Darth Vader a mestere és nevelkedett háborúban, attól még nem kell neki is Darth Vaderré válni. Nem kell ettől félnie. Ezen túl kell lépnie. És túl is lépett, felszabadult, és hatalmasabb Jedivé válhat, mint eddig bármikor.

Sőt igazából benne van az is, amit az ST mond: a múltat nem kell eltörölni, de ragaszkodni sem szabad hozzá. El kell fogadni és tanulni belőle, és ezzel továbblépni. Hiszen ez pusztította el az új Köztársaságot is, amit ez és a korábbi rész is gyönyörűen prezentált. Az új Köztársaság ott folytatta, ahol a régi befejezte, vagyis ragaszkodtak a múlthoz. Még a Lázadók Szövetségének a teljes neve is ezt jelképezi: Szövetség a Köztársaság Visszaállításáért. Egy lényeges különsbég van a régi és az új Köztársaság között. Az újat olyasvalki vezeti jelenleg, aki betegesen fél attól, hogy megismétli a múlt hibáit. Ragaszkodás a múlthoz, de egyúttal rettegés is tőle. 

 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezt Ahsoka is mondta a Malachoron, vagy tévedek? Mert akkor Anakin arra célzott itt. 

"Nem hagylak itt, ezúttal nem" - ezt mondta Ahsoka. Én is azt hittem, hogy ugyanezt mondta, csak aztán visszanéztem a Rebels-epizódot.

 

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Amúgy engem is mellbevágott, mint a többieket, hogy a fiatal Ahsokánál mennyire átjön, hogy gyerek még! Az animációban ez nem látszott, de itt....és ennek a lánynak mind azt a borzalmat át kellett élnie amit a klón háborúban láttunk. Nem csoda, hogy olyan lett idős korára, amilyen. 

És ezért is volt iszonyú nagy hiba a Jedi Tanácstól bevonni a gyerekeket(!!!!) a háborúba. Régóta hangoztatom ezt. Katonai szempontból sem igazolható, hogy egy élettapasztalattal sem bíró tizenéves parancsokat osztogat a háborúban katonáknak. Emberileg meg az a helyzet, hogy Windu és Yoda, meg az egész Jedi Tanács és minden mester, ami hagyta, hogy a gyerekkorú padawanja a frontvonalon harcoljon, azt érdemelné, hogy fénykarddal porolják ki a valagát. Komolyan, ez SS szint. Hát csoda, hogy Barriss Offee a háború szörnyűségeinek hatására megkergült, amikor sok felnőtt ember sem bírja? Mennyire lettek volna ezek a padawanok felnőtt korukra, ha megélték volna, jól funkcionáló Jedi lovagok?

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az biztos, hogy ahsoka a sequel idején sehol sincs, csak a hangját hallani a végén. Szóval esélyes, hogy a WBW-ben van, vagy egy másik galaxisban. :D 

Itt ne is viccelj ebbe full beletrafáltál. Az biztos, hogy Ahsokánál nagyobb trilógiakerülő nincs a star warsban. Teljesen adja magát, hogy idős korára visszatérjen Rey filmjében. 

Meghalni nem fog. Amíg Filoni él. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Dzséjt írta:

fontos az, hogy Anakin ebben a részben ne csak egy "képzelgés" legyen.

Biztos, hogy szellem volt. A megjelenése egyezett a Sith-ek Árnyékában olvasottal. :) 

 

9 perccel korábban, csoli1138 írta:

Itt ne is viccelj ebbe full beletrafáltál. Az biztos, hogy Ahsokánál nagyobb trilógiakerülő nincs a star warsban. Teljesen adja magát, hogy idős korára visszatérjen Rey filmjében. 

Meghalni nem fog. Amíg Filoni él. 

A részben látottak alapján már az is érthetőbb, Ahsoka miért nem vett részt mélyebben a polgárháborúban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az új Köztársaság ott folytatta, ahol a régi befejezte, vagyis ragaszkodtak a múlthoz.

Itt is láthattuk, megint bizottságokban vizsgálódnak, minthogy tennének valamit.

 

1 perccel korábban, gafz írta:

Valamiért azt hiszem, hogy ha már Anakin visszatért a világos oldalra, akkor az erőben élő tudata már nem ingázik a  világos meg sötét oldal közt, mint itt. És ha ez egy élő Anakin volt, mikor jutott be a WBWbe? 

Ez a szellem volt, és valamiért "beragadt" ebbe az állapotba. Mégis csak a kiválasztottról van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Biztos, hogy szellem volt. A megjelenése egyezett a Sith-ek Árnyékában olvasottal. :) 

Igen, ez számomra is egyértelművé teszi, hogy ez Anakin Skywalker volt, szellem formájában.

Spoiler

Ott is megvolt a fénykardja és használta "fizikai" lények ellen, ott is "alakot váltott", stb.

 

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Itt is láthattuk, megint bizottságokban vizsgálódnak, minthogy tennének valamit.

Amint meghallottam a bizottság szót, egyből Amidala ep1-es szenátusi jelenetei ugrottak be. Akarok is csinálni egy ilyen képet,a mi erre reflektál.

 

6 perccel korábban, gafz írta:

Valamiért azt hiszem, hogy ha már Anakin visszatért a világos oldalra, akkor az erőben élő tudata már nem ingázik a  világos meg sötét oldal közt, mint itt. És ha ez egy élő Anakin volt, mikor jutott be a WBWbe? 

Szerintem nem ingázott, hanem maga váltott alakot azért, mert ezzel segítette Ahsoka tanulását. Ő döntött úgy, hogy pillanatokra a páncélos Darth Vaderré változik, vagy páncéltalan Sith formájában jelent meg. És amint Ahsoka megtanulta a leckét, vissza is változott, tudatosan.

From a Certain Point of View: Return of the Jedi spoiler:

Spoiler

Ebből az is kiderült, hogy a szellemek képesek megválasztani azt, milyen formát öltenek. Anakin maga választotta, hogy fiatal formában jelenjen meg. Bár az ep6 végén látott hagyományos színű Jedi ruha nem az ő döntése volt, Obi-Wan úgy vélte, azt az Erő "szabta rá", jelképezve, hogy immár újra Jedi. Ugyanakkor ez nem jelnti azt, hogy egy fizikai test nélküli lény csak és kizárólag egy formában jelenhet meg. Amire ez az epizód ékes példa.

Hiszen itt nem csak a páncélos és a páncél nélküli Darth Vadert láthattuk, de Anakin megjelent a TCW-s és az ep3-as valójában is. Sőt Ahsoka gyerekként. Itt nincsenek kötöttségek, pláne egy olyan lény számára, aminek nincs fizikai teste.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A purrgilles jelenetet újralátva az eszembe jutott, hogy Ahsoka igazából már korábban is kapcsolódott az állatokhoz, igaz ha jól emlékszem eddig csak egy részben láttuk. Ez pedig a tavaly megjelent Tales of the Jedi "Life and Death" című epizódja. Ott a kis togruta egy Raxshirrel érteti meg magát és jut vissza a falujába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem maga a kapcsolódás alapjáraton nem különleges. Kanan sem véletlen kezdte el erre tanítani Ezrát, és az ep2-ben láthattuk, hogy Anakin is képes volt kapcsolódni a reekhez. Lenyugtatta és után arra is képes volt, hogy meglovagolja. Inkább a kapcsolat minősége az, ami számít. Ezra ösztönösen képes volt mély kapcsolatot építeni, így nem csak egy-egy állatot, hanem egész falkákat és rajokat tudott irányítani, legyen szó a kis termetű fyrnockokról, vagy a kifejezetten nagyra nőtt purrgilekről. Ahsoka is képes lehetett egy kisebb termetű állattal kapcsolódni, pláne kiskorában, amikor a dogmatikus Jedi tanok még nem irtották ki belőle a tisztaságot, de azért még ez is másabb, mint egy cirkáló méretű purrgilnak megmondani, hogy vigyen el téged intergalaktikus utazásra.

Ahsoka most valószínűleg visszanyerte a gyerekkori tisztaságát valamilyen szinten, illetve erre a korábban tanultaknak hála rá is tud építeni. Plusz az sem utolsó, hogy most már legalább annyit tudnak, merre kell menni, ahogy azt @Ody Mandrell is írta. Egészen eme esményekig azt sem tudták, hogy lehet egy afféle purrgil fészkelőhely valahol az univerzumban. Szóval, ha Ahsoka még tudta is volna, hogyan csinálja ezt, nem tudta volna megmondani, hová szeretne eljutni. Azért nem elhanyagolható szempont, ha tudod, hová akarsz eljutni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van a Gyalog galoppban az a jelenet, amikor viszik a hullákat, lehet hozni a halottakat. Aztán egy csávó odavisz egy öreget a vállán, hogy itt egy halott, de az rendre bizonygatja, hogy nem halott. Sőt, hűdejól érzi magát. Aztán a hullaszállító fejbe tossza egy bunkósbottal, és máris felkerül a hullaszállítóra. Na, az új Köztársaságról kb. ez a jelenet ugrott be, amikor a kancellár elkezdett bizottságról beszélni. Mert hol is hallottam én ezt már?

jMmjAng.jpg

 

Itt ér véget Mon Mothma hatalma...

Szerkesztve: - Dzséjt
  • Nagyon tetszik 2
  • Szomorú 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, gafz írta:

Valamiért azt hiszem, hogy ha már Anakin visszatért a világos oldalra, akkor az erőben élő tudata már nem ingázik a  világos meg sötét oldal közt, mint itt. És ha ez egy élő Anakin volt, mikor jutott be a WBWbe? 

Ő szabadon ingázik az erő honában, magával ő már békében van. Számomra is egyértelműnek tetszik, hogy ez a szellem volt és flashback-leckéket (is) hozott egy élet halál közt lebegő erőhasználónak, hogy az ne haljon meg. 

 

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szerintem maga a kapcsolódás alapjáraton nem különleges. Kanan sem véletlen kezdte el erre tanítani Ezrát, és az ep2-ben láthattuk, hogy Anakin is képes volt kapcsolódni a reekhez. Lenyugtatta és után arra is képes volt, hogy meglovagolja. Inkább a kapcsolat minősége az, ami számít. Ezra ösztönösen képes volt mély kapcsolatot építeni, így nem csak egy-egy állatot, hanem egész falkákat és rajokat tudott irányítani, legyen szó a kis termetű fyrnockokról, vagy a kifejezetten nagyra nőtt purrgilekről. 

Felmerült bennem a kérdés, hogy Ezra miért nem próbált akkor visszajutni, ha ekkora májer'. Gondoltam erre korábban is és kb ezért zàrtam ki az újabb kört a Purgillekkel, mert abban voltam, hogy senki nem akar vakon ugrani velük még messzebb akár. Vagy lassan el kell fogadnunk hogy e két galaxis közti oda-vissza a vándorlásuk egésze? 

Továbbmegyek, a szereplők közül ki mivel jön vissza?  Egyesek Sion-szemével, mások purgill-háton? Ha utóbbi is lesz talán pár mondatot megérdemlünk még a témában. 

 

Ja igen, nem tudom ki írta hírtelen, (megvan: @Donát) de ha Ahsoka fejében játszódott volna a WbW találozó, Jacen nem hallhatta volna a fénykardokat. Jacen érzékelte az erőben a WbW-t, ehhez kellett a hely és amit Huyang mond, hogy igen tehetséges! 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, csoli1138 írta:

Vagy lassan el kell fogadnunk hogy e két galaxis közti oda-vissza a vándorlásuk egésze? 

A térkép alapján amit láttunk, szerintem erről van szó.

 

20 perccel korábban, csoli1138 írta:

Továbbmegyek, a szereplők közül ki mivel jön vissza?  Egyesek Sion-szemével, mások purgill-háton?

Purgill szájban. Mint ahogy itt is láttuk....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Sőt retrospektív azt mondom, a purrgilek használata végül is az egyik legkézenfekvőbb megoldás volt, aztán erre nem gondolt senki sem. :)

Most sajnálom, hogy az elméletét nem írta akkor be, így az engedelmével utólag megteszem én: egy hete amikor SimonZ-nek kifejtettem a "tenyeres" ötletemet a térképről, akkor mondta, hogy szerinte a purrgilekkel fognak Ahsokáék átmenni a másik galaxisba. Még pedig azért, mert ha Lucas még a tűz közelében lenne és ő készítené a Star Warst akkor pontosan ezt csinálná. Megmutatná, hogy amihez a gonoszoknak furmányos technológia kell az a jóknak megy "természetesen" is. 

Amikor kérdeztem hogy oké, de hogy mennének a purrgilekkel, hisz elég rizikósnak tűnik ha csak az egyik átöleli őket a csápjával. Erre mondta Zoli hogy szerinte be fognak szállni az egyik "űrbálna" belsejébe.

Summa summárum: SimonZ-nek lottóznia kéne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

A térkép alapján amit láttunk, szerintem erről van szó.

 

Purgill szájban. Mint ahogy itt is láttuk....

Szófordulat akart lenni, hogy a hátukon... 

Kezdjük elfogadni. Rendben. Valószínűleg ilyen egyszerű. A földi bálnák is párzani járnak el messze, és nem vagyok tengerbiológus, de lehet hogy egy helyre és akkor ez is párhuzam. Gindoltunk mi sokan a purgillekre, hisz kézenfekvő, ahogy írtam is, de feltételeztem, hogy végtelen az utazásaik lehetőségeinek száma ezért kvázi kizártam őket,mert kiszámíthatatlannak ítéltem. 

Megint az egyszerűség győzött, lehet hogy jól is van ez így a star warsban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Donát írta:

Mert egy film végét láttad. :D

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

 

image.png

image.png

 

image.png

 

Legalább ő nem vette fel Sabine ruháját a megkereséséhez. :D

 

2023. 09. 06. - 7:09, IndianaAndrisSolo írta:

Ha jól sejtem, a purrgilek fogják így átvinni Ahsokáékat Perideába. Alig várom már! Persze most azt se tudjuk biztosra, hogy "Ahsoka lives"?

 

Csak mondom... Egyébként az, hogy a szájában viszi azért adja magát, mert az megfeleltethető nem csak Jónás mitikus bibliai történetének, hanem a Campbell-i monomítosz elméletének, amelynek egyik fontos pontja "a cethal gyomrában". A szimbolikus cethal gyomra volt valójában a Halálcsillag is a IV. részben és az V. részben az exogorth űrcsiga. Messze az elmúlt évek Star Wars-produktumainak leginkább hidegrázó, nagyszabású, filmszerű, igazán eredeti (még úgy is, hogy a Rebelsben benne voltak a purrgilek) jelenetsora volt, és ennek az az oka, hogy esszenciálisan mitikus, jungi ősképeket magában hordozó elemekkel volt telis-tele. Nem véletlenül küldték moziba.

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Most sajnálom, hogy az elméletét nem írta akkor be, így az engedelmével utólag megteszem én: egy hete amikor SimonZ-nek kifejtettem a "tenyeres" ötletemet a térképről, akkor mondta, hogy szerinte a purrgilekkel fognak Ahsokáék átmenni a másik galaxisba. Még pedig azért, mert ha Lucas még a tűz közelében lenne és ő készítené a Star Warst akkor pontosan ezt csinálná. Megmutatná, hogy amihez a gonoszoknak furmányos technológia kell az a jóknak megy "természetesen" is. 

Amikor kérdeztem hogy oké, de hogy mennének a purrgilekkel, hisz elég rizikósnak tűnik ha csak az egyik átöleli őket a csápjával. Erre mondta Zoli hogy szerinte be fognak szállni az egyik "űrbálna" belsejébe.

Summa summárum: SimonZ-nek lottóznia kéne.

Ez tényleg telitalálat, és jó tudni, hogy nézi ő is. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, csoli1138 írta:

Kezdjük elfogadni. Rendben. Valószínűleg ilyen egyszerű.

Miért kellene túlbonyolítani? :) A purgillek az SW fantasy része, ebbe nekem belefér az ilyen utazás. Az is igaz lehet, hogy ezt azért nem bárkinek engedi meg a főnök purgill. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Ja igen, nem tudom ki írta hírtelen, (megvan: @Donát) de ha Ahsoka fejében játszódott volna a WbW találozó, Jacen nem hallhatta volna a fénykardokat. Jacen érzékelte az erőben a WbW-t, ehhez kellett a hely és amit Huyang mond, hogy igen tehetséges! 

És épp ezért nem mondtam, hogy a fejében játszódik. Csak egy Erő általi próba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Csak mondom... Egyébként az, hogy a szájában viszi azért adja magát, mert az megfeleltethető nem csak Jónás mitikus bibliai történetének, hanem a Campbell-i monomítosz elméletének, amelynek egyik fontos pontja "a cethal gyomrában"

Nekem a Némó nyomában jutott eszembe :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Remélem egyszer kapunk egy olyan részt is, ami a szenátust mutatja be jobban.

Nekem eszembe jutott az, hogy ha esetleg látnánk Hera meghallgatását, az játszódhatna a szenátusban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csodálatos epizód volt, annyi  mindent szépen összekötöttek. Nagyszerű érzés volt újra látni Anakint. És, ahogy újra tanította Ahsokát a Star Wars legeslegjobb pillanatai közé tartozik. Élveztem minden percét.

Az Új Köztársaság tehetetlensége és bürokráciája pedig újfent szépen volt ábrázolva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Na ez most meglepett...de kellemesen. :D 

Me 2. 

 

Annyit, de annyit gondolkodom Ahsokán és Anakinon, a VKV-n, hogy réges-rég volt ilyen. Az Andor meglepett és imádtam. Ezt sem vártam, és valahogy még mélyebben érint meg, mert a spirituális énemre hat. 

Talán megértem azokat, akik többet várták a VKV-tól. Az motoszkál bennem, hogy ez nagyfilmet érdemelt volna. Abban lett volna téridő kibontakozni. Azért mivel ez sorozat, megvárom a maradék részeket, nem marasztalom, vagyis de, maradjon!

 

Egyébként burkoltan ott van a Vaderré válás tanulsága a sorok és kardcsapások közt, kicsit kell csak hámozni és összerakni a darabokat. 

A lecke az életről és a halálról a legdurvább lecke. A bűntudat és a múlt elengedése vagyis a megbocsátás leckéje, a félelem elengedése lesz és ennél sokkal több, amiről szól ez.

Ahsokából katonát nevelt a mestere, ez volt a feladata. Kinek a hibája? Senkié, mert mindenkié. Ahsoka már az első küldetésekben megtört belül és elbizonytalanodott. Több sebe volt, ami most begyógyult, mert a legfontosabb leckét kapta. Eddig túlélt s nem élt! Anakin szelleme felszabadította. 

Szerintem nem haragudott Anakinra, nem is hibáztatta, bűntudata volt miatta. Pedig a legjobb döntést hozta, amikor otthagyta a rendet, ami rendetlenséggé, káosszá vált. 

Anakin motivációi is jobban érthetők így, hogy mitől is vetemedhetett arra, hogy gyerekeket ölt. Kis elrontott katonákacsemetéket láthatott bennük. Ledobta az atombombát, hogy a háborúnak véget vessen. Kegyetlen, rideg, könyörtelen lett...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.