Ugrás a kommentre

Part 5 - Shadow Warrior


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Retcon. Na igen. Rám is írt egy kedves barátom, hogy nézem-e az Ahsoka-t, illetve, hogy hogy tetszett a legutóbbi rész?! Elő is jött a részéről, hogy nagyon sokan abban bíznak, hogy Filoni eltörli (retcon-olja) a Sequel filmeket és jön a rendes folytatás Thrawn-al. 

Mondtam is, hogy ez egészen biztosan nem fog megtörténni!!

A Sequel köbe van vésve. Az viszont egyértelmű (hisz éppen ezt látjuk), hogy az alkotók ezen időszak homályos részeit megkezdték kitölteni, világossá tenni. De EP VII-VIII-IX eltörlés NEM lesz! (Ne is legyen!)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Azért olyan nagyon ne verje el. Szerintem lesz itt még csavar Thrawn körül. Én valahogy becsatornáznám ezt a szálat az ER történetébe.

Hát elvileg várják és készülnek a Birodalmaik Thrawn visszatértére, és gondolom ő is készül, és a most bemutatott ÚK nem tűnik túl hatékonynak, szerintem simán lehet egy olyan cliff az évad végén hogy lenyomja őket, és aztán vagy a kövi évadban - ha lesz - vagy a zárófilmben megoldják a Thrawn problémát, az Új Köztársaság visszavág címmel. :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk, ha a három újkeletű cirkálót vetnék be a Chimaera ellen, akkor ott lehet durva elverés, mert ránézésre, ezek az új gépek inkább csak repülő hangárok, nem pedig tisztességes hadihajók. Szóval, ha ilyenekkel kerül össze egy Imperial, ott lehet nagy zakót kapni. Aztán majd küldhet az új Köztársaság egy MC85-öst vagy egy Starhawkot, hogy szecskázza fel a Chimaerát. :) 

 

 

  

3 órával ezelőtt, Szisz írta:

Lehet nem egészen tudom mit jelent a retcon. Nemrég találkoztam vele és számomra szinte minden sw tartalom az a 6. Rész óta, mert újraértelmezi az időrendben később játszódó, hamarabb készült tartalmakat. Folyton ez történik. 

Hát az, amit te itt leírtál, az nem retrospective continuity, hanem szimplána annyi, hogy eltöröltek mindent, ami időben később játszódott az ep6-hoz képest (vagy előbb, mert ilyen művek is szép számmal landoltak a kukában), de a Disney-felvásárlás előtt kiadott. Azokat a műveket tedd szépen a "felejtsd el" kategóriába, ha a Star Wars kánonjáról van szó. Az ep6 után csak azok és kizárólag azok a sztorik számítanak, amik a Disney felvásárlás óta jelentek meg. A többi "nem létezik", így nincs is mit felülírni. Ugyanígy Lucas sem retconolt a prequellel, szimplán lesz*rt minden más művet, bár akkor igazán kánon sem létezett - a kánon szintezést csak félúton vezették be, egészen addig voltak a filmek, meg minden más, ami nem számított a filmek szempontjából.

A retcon az egységes kánonban már lefektetett dolgok felülírása egy másik történettel vagy információval. Például, ha egy képregény elmeséli, hogy élte túl Kanan Jarrus a 66-os parancsnot, majd jön a The Bad Batch című animációs sorozat, és az első részében újra, de máshogy meséli el azt, hogy Caleb Dume hogyan élte túl a 66-os parancsot. Na, ez retcon, hiszen a jelenlegi kánon által elfogadott történetet írt felül. Vagy például majdnem teljes egészében ignorálják az Ahsoka című könyvet a Tales of the Jedi című minisorozatban, hiszen az, ahogy Ahsoka csatlakozott a lázadáshoz máshogy lett elmesélve az utóbbiban, mint az előbbiben. De kisebb retcon az is, hogy a korábbi forráskönyvek szerint Cassian Andor a Festen született, majd az Andor című sorozatból kiderült, hogy valójában a Kenarin, a Fest csak hamisított szülővilág.

 

A jelenlegi sorozatok egyáltalán nem retconoltak még semmit sem a sequelhez képest. Sőt épp ellenkezőleg, teljes mértékben azon dolgoznak az alkotók, hogy koherensen összekössék az ep6-ot az ep7-tel. A birodalmi fenyegetés árnyéka a peremvidéken, a távolról sem jól működő új Köztársaság prezentálása, ezek mind-mind olyan elemek, amik nem csak megalapoznak a sequelnek, de teljesen jól passzolnak ahhoz, amiket az olyan művekből tudtunk meg, mint az Utóhatás-trilógia vagy a Vérvonal, de még olyan apróságokban is jól passzolunk, mint az, hogy hogyan jelenik meg Anakin szellemként, vagy mi annak a világnak a neve, ahol Luke később Jediket nevel. De említhetném Xiono szenátort is, aki remekül összehangban van a Resistance-ban megjelent önmagával (aki minő véletlen, ő és az egész családja pont nem volt a szülővilágán, vagyis Hosnian Prime-on - amit képviselt is a Szenátusban -, amikor az szétrobbant). Itt nincs, és ezek alapján nem is lesz retcon. Aki ebben reménykedik, hiú ábrándokat kerget. A filmekkel kapcsolatban amúgy sem retconoltak dolgokat. Ilyesmi eddig csak könyvekkel és képregényekkel kapcsolatban történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

teljes mértékben azon dolgoznak az alkotók, hogy koherensen összekössék az ep6-ot az ep7-tel.

Pont erre gondoltam. Ezt is írtam le, a kifejezést használtam rossz helyen. Valami angol kommentelgetésben vesztem el.

Látom, hogy még Anakin kinézetét is teljesen összehozták a TCW-vel. Gyanítom még az arca is kicsit azért volt furcsa az előző végén, mert megint nem tudom az idegen kifejezést, hogy milyen technikával, hogyan, kicsit átmenetezték az animációval az arcát. Én szinkronnal néztem, szóval fel se tűnne, de valaki szerint még a hangját is kicsit alakította Hayden az animációs Anakinéhoz. Az apróságokra is figyelnek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Yoda József írta:

A retcon a rectroactive continuity rövidítése, csakhogy pontosak legyünk :)

Köszi a pontosítást. Azt is akartam írni, de hogy az agyam miért csinált belőle retrospective-et, azt nem tudom... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Igen, a retcon például az lenne ha kiderülne hogy nincs és a jövőben sem lesz Első Rend.

Azonnal felkeltené az érdeklődésemet hosszu távon a Star Wars.Mert most csak Lady Tano és a Rebels szereplők miatt nézem.Ha ők nem lennének nem jellene meg a kijelzőimen a messzi-messzi galaxis.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, 1valaki írta:

Azonnal felkeltené az érdeklődésemet hosszu távon a Star Wars

Én meg elveszteném. Ez nem holmi aljadék DC univerzum, hogy eltöröljenek valamit, csak mert egy hangos kisebbségnek nem tetszik.

  • Nagyon tetszik 3
  • Nem értek egyet 2
  • Tetszik 6
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon örülök, hogy kezdik kikerekíteni az EP6 utáni politikai szálat, amelyről a trilógiában csak pillanatfelvételt láthattunk. Ezáltal nálam az ST is felértékelődik. 

 

A nagymérvű retconok mindig egy franchise, egy univerzum gyengeségét, stabilitásának, kidolgozottságának hiányát mutatják. Szerencsére a Star Wars ennél mindig sokkal minőségibb fokon állt.

 

Az EP7-ben a Hosnian-kataklizma egy jobbára kiragadott pillanatkép volt. Azóta - hála a Mandoverzum sorozatainak + a Vérvonalhoz hasonló regényeknek - már sokkal több jelentőségréteget kapott az a pár mp.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Én meg elveszteném. Ez nem holmi aljadék DC univerzum, hogy eltöröljenek valamit, csak mert egy hangos kisebbségnek nem tetszik.

Egyetértek,ez bizony nem holmi aljadék DC univerzum.A VII-VIII-IX.rész alulról sem surolja a holmi aljadék DC univerzumot.

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 2
  • Vicces 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Az EP7-ben a Hosnian-kataklizma egy jobbára kiragadott pillanatkép volt. Azóta - hála a Mandoverzum sorozatainak + a Vérvonalhoz hasonló regényeknek - már sokkal több jelentőségréteget kapott az a pár mp.

Nálam amúgy pont így értékelődött fel a Rogue One-nak és az Obi-Wan Kenobinak hála az Alderaan pusztulása, amit szintén elég laposnak tartottam mindig is. Sőt a Hosnian Prime felszínét legalább már akkor megláthattuk, és néhány személy arcát már akkor is hozzáküthettük a szerencsétlenséghez, amikor először láttuk. Arra, hogy Alderaan is eljusson ilyen magasságokba, az ep3-ig kellett várni. Na jó, az ep2 már emelt kicsit rajta azzal, hogy Bail Organa nevet, arcot és személyiséget kapott, mert addig csak "atyám" volt, akinek megyászolására idő sem akadt épp a filmben. :) 

Ha most még az Ahsokában esetleg látnánk valamilyen formában az új Köztársaság szenátusát is, akár a Coruscanton, akár a Chandrilán, az még sokat hozzáadna az összképhez. Bár nem tudom, Hera mennyi szerepet kap még ezután, hogy ő szó szerint galaktikus távolságra került a címszereplőtől, de nem lennék meglepve, ha plot B-ként terítéken maradna, mivel katonai pályafutásának további iránya finoman szólva is kérdőjeles marad eme rész végén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Retcon. Na igen. Rám is írt egy kedves barátom, hogy nézem-e az Ahsoka-t, illetve, hogy hogy tetszett a legutóbbi rész?! Elő is jött a részéről, hogy nagyon sokan abban bíznak, hogy Filoni eltörli (retcon-olja) a Sequel filmeket és jön a rendes folytatás Thrawn-al. 

Mondtam is, hogy ez egészen biztosan nem fog megtörténni!!

A Sequel köbe van vésve. Az viszont egyértelmű (hisz éppen ezt látjuk), hogy az alkotók ezen időszak homályos részeit megkezdték kitölteni, világossá tenni. De EP VII-VIII-IX eltörlés NEM lesz! (Ne is legyen!)

 

Nem kell attól eltörlődnie az STnek, hogy Thrawn megjelenik, lehet ő alapítja meg az első rendet, aztán majd meghal vagy remete lesz Palpatine meg küld egy új vezért.

 

Spoiler

El sem hiszem, hogy ilyet írtam,  nem szeretem az ST-t.

 

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

... az alkotók ezen időszak homályos részeit megkezdték kitölteni, világossá tenni. De EP VII-VIII-IX eltörlés NEM lesz! (Ne is legyen!)

Mi több, meggyőződésem, hogy amit Filoniék művelnek, még jót is fog tenni az ST-nek. Árnyalnak magyaráznak, utalnak, megágyaznak aminek csak tudnak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Basszus ezeken képeken olyan, mintha Hayden 2005-ben ragadt volna :D de komolyan, ha levágod a képről Filonit meg Dawsont, én elhinném, hogy ez az Ep3 forgatásán készült róla

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

hogy az agyam miért csinált belőle retrospective-et, azt nem tudom... 

Nem lehet, hogy az automatikus javítás? Folyton visszajavítgatok, mert átírja értelmetlenül. 

 

6 órával ezelőtt, Yoda József írta:

mintha Hayden 2005-ben ragadt volna :D de komolyan, ha levágod a képről Filonit meg Dawsont, én elhinném, hogy ez az Ep3 forgatásán készült róla

Itt derül ki, hogy azért olyan természetes a fiatalítása ebben a részben, mert klasszikus módszerekre hagyatkoztak. A megvilágítás javarészt elég volt. Talán csak a közelikbe nyúltak jobban bele. 

 

Aki megnézte a videót erről megerősítené, hogy jól értem, hogy az egyik legjobb sort Hayden javasolta? :o Amit sajnos magyarra kissé félrefordítottak. "I've heard that before". 

 

Ami még tetszik, hogy Rosario elárulja, hogy 16 éves korában találkozott Haydennel egy színésztáborban és olyan volt találkozni most vele, mintha egy régi barátot látna újra.

Elképesztő, az élet párhuzama a karakterekkel.

Hayden már eleve hasonló ívet jár be a való életben, mint a karaktere. Leszámítva ezt a sötét oldal dolgot. ;)

 

Off Valahol találkoztam egy olyan felvétellel, ahol Hayden megöleli a kis Leiát. Az annyira megmelengette a szívem. Anakin egy másik dimenzióban megölelheti a lányát. :hug:on

 

 

 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg tök jól néz ki Hayden! Össze is zavarodtam, hogy most akkor milyen módszerekkel csináltak 42 ből 25-öt.

Le a kalappal mindenki előtt, de Hayden előtt leginkább. Nagyszerű, hogy visszatért és ilyen alázattal hozza a figurát. Lehet, hogy nem is vagyunk tisztában a helyzettel pontosan. 

Mondogatjuk itt, hogy "Skywalker-átok", meg jönnek a cikkek az "eltűnt" színészekről, amiknek rendszeres szereplője Hayden Christensen. De nem mindenki lesz Harrison Ford. Lehet, hogy sokan aláírnának egy olyan Skywalker-átokra, mint az övé, vagy Mark Hamillé. Lehet hogy csak szegény Jake Lloyd-ot kell ide sorolni, de tudjuk, hogy ott betegség van a háttérben. 

Szóval remek, hogy Anakin és Luke Skywalker is halhatatlan és hogy az őket alakítók rendelkezésre állnak, ha kell, mi több, az ilyen fotókból kiviláglik, hogy szívesen azonosulnak "az életület tönkretevő problémával" (erős szarkazmus, Sheldon... ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezzel nyitva az út a további visszatérései előtt. Elképesztő, a Disney felvásárláskor ezt ki gondolta volna?

Anakin valahogy visszatért! :D :D

 

Amúgy erről az 5. részről megnéznék egy egész BTS dokufilmet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Szisz írta:

Amit sajnos magyarra kissé félrefordítottak. "I've heard that before". 

Ezt sikerült jól félreforditani. "Ezt már hallottam korábban" helyet lett belőle "ezt már mondtad korábban" Kicsit engem is megzavart elsőre. Aki ismeri az SW-t annak nagyon nem mindegy a kontextus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Jól néz ki Hayden :D

Már 2005-ben tökéletes Anakin volt (erről 2002-ben még magam sem voltam meggyőződve, de a legfontosabb fejezetre, az Ep3-ra abszolút beért), s örül a szívem, hogy még mindig az. :hug: A hangja is az, természetesen, emiatt sem szerettem a szinkront ebben a két filmben soha, pedig egyébként elvagyok velük a többi film esetében.

 

Nagyon remélem, hogy látjuk még itt-ott! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Szisz írta:

Aki megnézte a videót erről megerősítené, hogy jól értem, hogy az egyik legjobb sort Hayden javasolta? :o Amit sajnos magyarra kissé félrefordítottak. "I've heard that before". 

 

Szerintem inkább azt javasolja, hogy miként kéne mondania, milyen hanghordozással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Szerintem inkább azt javasolja, hogy miként kéne mondania, milyen hanghordozással

Sokaknak így jött le, nekem többszöri nézés után sem volt egyértelmű. 

Nem mindegy. Bár nyilván nem hagynának jóvá egy ilyen javaslatot, ha nem illeszkedne az elképzelésbe. 

Mondjuk ez a mondat sem teljes bizonyíték arra, hogy nem csak Ahs lázálma volt az egész. De azért erősen utal arra, hogy Anakin szellemével valódi kapcsolatba került. 

 

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ez aztán a paradigmaváltás

Ma gondolkodtam ezen el. A Jedik már akkor elbuktak, amikor kezdődött a háború. Az egész egy hosszú agónia volt. Béke őrzőiből katonák lettek. Mintha a Mikulás elvesztené az ajándékot. Lehet kicsit sánta a hasonlat, talán így is átmegy. 

 

A két emlékből az első, a háború eleje a másik a vége. Bemutatva így honnan hova jut Ahs Anakin szárnyai alatt.

A további utat magának kell felfedezni és Anakin kíséri remélhetőleg, mint mentora s nem mint kiképző. A kiképzés lezárult.

Anakin, amiben nem bukott el, sőt, úgy tűnik végig jól csinálta az Ahsoka képzése. Pont azt adta, ami kellett a kicsi lánynak és most az érettnek is. Törödik vele és kemény módszereket is bevet, ha épp az szolgálja a célt. Yoda erre jól ráérzett mikor Anakinhoz küldte. Ők ketten a legjobbat hozzák ki egymásból. :)

 

7 órával ezelőtt, Pildi írta:

Nagyon remélem, hogy látjuk még itt-ott!

Ma jutott eszembe, hogy az SW-n túl is szívesen látnám Skyguyt, vagyis Haydent. A többi filmjében is hiteles nekem, amiben láttam. Egyszer sem gondoltam arra, hogy Anakint látom. 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Szisz írta:

A két emlékből az első, a háború eleje a másik a vége. Bemutatva így honnan hova jut Ahs Anakin szárnyai alatt.

Dzséjt képe ébresztett rá, hogy Ahsokából főleg katonát nevelt Anakin. Persze más is terítéken volt, de legfőképp a harctéren történt az okítása. Most kicsit korrigált az egykori Jedi, hisz az akkori helyzet elég torz volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Nem volt más választás Anakin előtt. Ahsoka a háború gyermeke, a körülmények faragták katonává.

Igy élte túl szájas a 66-os parancsot is, igaz ott kapott segitséget, de a Venator hidján amikor körbevették, és folyamatosan lőttek rá, a kiképzés mentette meg az életét. Ezt láttuk a jedi históriában is, a kiképzése egy részét. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.