Ugrás a kommentre

Part 5 - Shadow Warrior


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Na végre a mai nap megtudtam tekinteni az epizódot a nagytévén. Hát eddig is imádtam az epizódot, így nézve méginkább, sőt, nem egyszer libabőrös lettem! A rész vége a zenével, a purrgillekkel és amikor Ahsoka azt mondja: "Megtalálom őket. Ígérem." :cry: Gyönyörű, gyönyörű!!! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az nagyon tetszik, hogy az "új" Ahsokánál eltolódott a hangsúly arról, hogy meg kell akadályozni Thrawn visszatérését minden áron, arra, hogy Ezrát is és Sabine-t is meg kell találni és vissza kell hozni.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Szóval ha hülyeségeket irok, akkor sorry érte, de nekem ez jött le. 

Nekem is úgy jött le. Másodjára. 

 

Látom közben nagyban megy a politikázás.

Kicsit mást emlegetnék fel, ami első nézésnél kiakasztott pötit. Az, ahogy Héra otthagyja Jacent egy droid bébicsőszre a szikla szélén, mert úgy biztos nagyobb biztonságban van. :oWtf? Aztán rájöttem, hogy olyan lettem, mint Din, nem bízok a droidokban. :lol: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel a résszel már nem vártam napokat hanem már szerda délután letudtam. Igaz csakis amiatt mert tudtam Ani szerepléséről. A részről való irkáláshoz való kedvem idáig késett de ez nem olyan nagy idejű késés mint ami a többi rész esetében van. Mondjuk hosszan most nincs kedvem irkálni és nem tudom hogy mikor lesz.

A lényeg hogy piszkosul bejött. Nagyon ütős és megható dolgok kerültek bele. Piszkosul jó volt Hayden-t újra a normál kinézetű Ani szerepében látni. A klón háborús Ani is eléggé ott van. Nagyon jól mutat az akkori szerkójában.

A rész egyetlen hátrányának a múltban játszódó részek nagy vakító világos barnás ködjét tartom. Kaptunk is klón és mandalore-i háborút meg nem is. A lényeg hogy kaptunk ami nagyon jó de azért jobbat is kaphattunk volna. Talán nem volt elég lóvé hogy egy normális látványvilágot összehozzanak. De az is lehet hogy valami koncepció miatt olyan amilyen. Emiatt nem is érzem az egész részt moziba valónak. Onnan már igen hogy Ahso-ék elrepülnek.

A terv hogy a polip-bálnákkal utaznak a bizonytalan utazás miatt sántít valamennyire de úgy vagyok vele hogy talán lesz néhány egyéb megálló mire oda jutnának ahová akarnak. Akkor bejönne. Még úgyis ha a többi csak off-screen lenne és csak beszélnének arról hogy máshová is repültek mire végre megérkeztek. Azt se záron ki hogy Ahso megmondta a fuvarosak hogy menjenek oda ahova valamikor amazokat vitték. Persze ahhoz az is kéne hogy azok a jószágok tudják hogy amaz fuvar hova volt de lehet hogy mégis tudják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Nekem az nagyon tetszik, hogy az "új" Ahsokánál eltolódott a hangsúly arról, hogy meg kell akadályozni Thrawn visszatérését minden áron, arra, hogy Ezrát és Sabine-t is meg kell találni és vissza kell hozni.

Igen a Mandiban még őt kereste, vagy legalábbis őt nevezte meg Elsbethnek. Bár az szinte hozzánk való kiszólásként is értelmezhető. 

 

21 perccel korábban, Rog írta:

 

A rész egyetlen hátrányának a múltban játszódó részek nagy vakító világos barnás ködjét tartom. Kaptunk is klón és mandalore-i háborút meg nem is. A lényeg hogy kaptunk ami nagyon jó de azért jobbat is kaphattunk volna. Talán nem volt elég lóvé hogy egy normális látványvilágot összehozzanak. 

Ez biztos, hogy koncepcionális döntés volt. A köd, a homály. Hisz a volume olyan hátteret ad, amillyet csak akarnak, ez immáron a sokadik sorozatban nem lehetett akadály, vagy ok s spórolásra. 

Ezek falshbackek. Vizuálisan jelezni kellett. Ráadásul némileg interaktív flashbackek. "-miért vagyunk itt? - mondd meg Te!"... "Ezt a csatát nem ismerem.."

Szóval különlegesek, Anakin leckéinek részei, az egész az erőn keresztül. Én megértem, és be is jön a vizualitása. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Bence1997 írta:

Szerintem Chopper van annyira tökös, hogy Hera rábízza a fiát. Ezt a Rebelsben rendre bizonyította. :D

Nyilván egy animációs cuccban máshogy jön le. Ahogy a szembesülés azzal, hogy Ahs milyen gyerek volt még a háborúban. Itt nyilván az zavart be, hogy magamból indultam ki, hogy én mit tennék. Nekem ez olyan lenne mintha egyedül hagynám, de az SW-Ben ez természetes. Végül is nem egy robotporszívóra bízta. :lol:

 

Amúgy a rész monogramja SW. :D

Az. Kétségtelenül. 

 

Vannak akik kihagyott ziccert emlegetnek a rész kapcsán. Gondolom a VKV miatt, hogy nem lett kihasználva. 

Valami pletyka is van arról, hogy kivágtak egy részt, ahol Anakin azt mutatta volna Ahsokának, hogy ha máshogy dönt, akkor sem tudta volna megmenteni. Ha így van, ha nem, nem illett volna bele. Bár ha benne lenne, úgy is jó lenne. Vagyis ez a mi lett volna ha koncepció olyan felesleges szócséplés csak részemről is. Elégedett vagyok na. Tényleg más dimenzió egy élőszereplős sorozatban látni Anakint és Ahsokát együtt. 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon nem tudok már mit hozzátenni az előttem szólókhoz. Mindent elmondtatok. Talán csak annyi, hogy Hayden bebizonyította, hogy ő volt anno a legjobb választás Anakin szerepére. Briliáns volt! Lubickolt a szerepben. Nagyon örülök neki. :vader::love:

 

És ez a kép pedig azt hiszem, hogy még nem volt. 

FB_IMG_1694779108899.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Szisz írta:

Valami pletyka is van arról, hogy kivágtak egy részt, ahol Anakin azt mutatta volna Ahsokának, hogy ha máshogy dönt, akkor sem tudta volna megmenteni. Ha így van, ha nem, nem illett volna bele. Bár ha benne lenne, úgy is jó lenne. Vagyis ez a mi lett volna ha koncepció olyan felesleges szócséplés csak részemről is. Elégedett vagyok na. Tényleg más dimenzió egy élőszereplős sorozatban látni Anakint és Ahsokát együtt. 

Igen, valóban volt olyan pletyka, hogy lett volna egy mi lett volna ha szcenárió, ahol újra láttuk volna a Mustafari párbajt, csak Obi helyét Ahsoka vette volna át. De azt is leközölték egy nappal az epizód előtt, hogy ezt a jelenetsort törölték. Bár én simán eltudom képzelni, hogy a szivárogtatók pusztán csak benézték a Vader/Anakin vs. Ahsoka párbajt, hiszen volt egy kis rész, amikor Anakin vörös karddal támad és ott a világítás és a környezet picit Mustafari hatást kelthet. :)

 

1 órával korábban, csoli1138 írta:

Ez biztos, hogy koncepcionális döntés volt. A köd, a homály. Hisz a volume olyan hátteret ad, amillyet csak akarnak, ez immáron a sokadik sorozatban nem lehetett akadály, vagy ok s spórolásra. 

Ezek falshbackek. Vizuálisan jelezni kellett. Ráadásul némileg interaktív flashbackek. "-miért vagyunk itt? - mondd meg Te!"... "Ezt a csatát nem ismerem.."

Szóval különlegesek, Anakin leckéinek részei, az egész az erőn keresztül. Én megértem, és be is jön a vizualitása. 

Igen, ez mind Ahsoka emlékeiből lett kicsempészve, ezért is ilyen az összhatás, köd borítja a csatateret, szinte börtön Ahsokának, amiből a rész során kitör. Szerintem remekül oldották meg az egészet, persze, lehetett volna egy komplett csatát is bemutatni köd nélkül, de itt elsősorban a karaktereken volt a hangsúly, a többi körítésként funkcionált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bence1997 írta:

Igen, valóban volt olyan pletyka, hogy lett volna egy mi lett volna ha szcenárió, ahol újra láttuk volna a Mustafari párbajt, csak Obi helyét Ahsoka vette volna át. De azt is leközölték egy nappal az epizód előtt, hogy ezt a jelenetsort törölték. Bár én simán eltudom képzelni, hogy a szivárogtatók pusztán csak benézték a Vader/Anakin vs. Ahsoka párbajt, hiszen volt egy kis rész, amikor Anakin vörös karddal támad és ott a világítás és a környezet picit Mustafari hatást kelthet. :)

Ennek semmi értelme nem lett volna mert ez a próba Ahsokáról szólt és nem Anakinról. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 09. 14. - 20:25, Donát írta:

Pont emiatt azt is gondolom, hogy a következő részekben Ahsoka nem arra fog koncentrálni, hogy megakadályozza Thrawn érkezését, hanem hogy megmentse azokat, akik fontosak neki. Azt hiszem, hogy ismét dilemma elé fog állítódni, és ahelyett, hogy feláldozná magát vagy a szeretteit azért, hogy megakadályozzon valami rosszat, inkább arra fog koncentrálni, hogy megmentse azokat, akiket lehet. Ami egy fontos lecke, amit mi, nézők már megkaptunk a VIII. részben. Ahsoka pedig most kezdi megérteni. Ennek hatására fog Thrawn visszatérni, de egyúttal Ezra és Sabine is, és a cél evidens: közösen megállítani Thrawnt.

@Nute Gunray egyetértek, én is ezért írtam ezt tegnap. Szerintem így jöhet vissza Thrawn és az lesz a feladat hogy közösen állítsák meg. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ennek semmi értelme nem lett volna mert ez a próba Ahsokáról szólt és nem Anakinról. :)

Így van, én se igazán értettem ezt a részét a híreknek. :)

 

9 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

És ez a kép pedig azt hiszem, hogy még nem volt.

Még egyszer ki kell emelnem, hogy Anakin mennyire jól nézett ki az epizódban. A technika, amit eddig is használtak, itt tökélyre volt fejlesztve. Mintha csak a 2005-ös Anakin jelent volna meg. És mindkét verziót eltalálták! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bence1997 írta:

Így van, én se igazán értettem ezt a részét a híreknek. :)

Ebből megint csak az látszik, hogy a hagymázas rajongói kívánságok mennyire elrugaszkodottak és értelmetlenek. Képzeld el mi lenne, ha egy rajongónak adnának teljhatalmat. Na jó, inkább ne képzeld el, nem akarok neked rémálmokat. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Asszem arról, hogy mennyire tetszett, mindent elmond, hogy eddig már ötször láttam, ami példátlan három nap leforgása alatt, pedig imádtam a Mandaloriant is, csak hogy egyet mondjak az utóbbi 4 év fantasztikus SW sorozat terméséből. Nem tagadom, hogy a legjobban Anakin és Ahsoka közös jelenetei tetszettek, hogy láthattam Haydent a TCW Anakinjaként megelevenedni, aztán az Ep3 Sith-jeként támadni, majd Ahsoka helyes döntése, az élet választása után visszaváltozni az egykori Jedivé - nagyszerű alakítás és nagyon tartalmas tanítás Ahsoka számára, aki téves utakon járt már egy ideje a maga harcos életével, aminek a gyökerei egyértelműen egykori padawan évei és élményei közül erednek. Ami egykor érdekes, "menő" és izgalmas kalandnak ígérkezett számára, hogy méltónak találtatott arra, hogy Jedi tanítványként a részt vehessen a klónok háborújában, ott gyorsan parancsnoki rangot kaphasson, csatákat vezessen, az ebben a látomásban így utólag visszatekintve borzalmas élménynek bizonyult Ahsokának. Most került helyére az, hogy az életére nem csak annak a traumának lett meghatározó hatása, hogy Anakint, mint mesterét elvesztette, amilyen körülmények között ki kellett lépnie a Jedi Rendből, és az, amikor megtudta, kicsoda Vader, hanem eleve az, hogy gyerekként háborúzással nőtt fel. Ami akkor kézenfekvő és izgalmas volt, újra átélve értelmetlenné és borzalmassá vált. S a legszebb a tanulság levonása volt, amit imádtam: a harc senkit sem tesz naggyá, ha élni akar, akkor ne harcoljon többé, s a legszebb, hogy ezt épp Anakin világítja meg Ahsoka számára, akinek Luke adott hasonló leckét, amikor az Utralkodó előtt eldobta a kardját. Ez a párhuzam nekem is könnyeket csalt a szemembe, és örült a lelkem, hogy Anakin Erő-szellemként tovább tudta adni ezt a tudást egykori padawanjának. Hát mondhatom, ez volt a legnagyobb igazság amit valaha tanított neki. Nagyon egyetértek, hogy ez lesz az egész küldetés sikerének kulcsa: nem legyőzni kell az ellenséget, hanem megmenteni a szeretteiket (egyben szép reflektálás az Ep8-ra) - ami adott esetben könnyen jelenthet egyet és ugyanazt, de mégis micsoda különbség mentálisan átélni!

 

Hera ügye az ÚK-val továbbra is vérlázító, különösen figyelembe véve, amit kiemeltetek többen is, hogy egy tapasztalt és szavahihető katonai vezetőjük kérését egy kivizsgáló osztag kiküldésére megtagadják, de amikor a tekintélyük csorbulása fenyeget, mert ez a tiszt engedély nélkül mégis elvitt egy osztagot, arra küldenek három hadihajót. Ez nevetséges! Egyedül az menti a dolgot, hogy az akciót vezetőt sikerül meggyőzni, hogy várjon (végre egy értelmes és bajtársi hozzáállás), és nagyon remélem, hogy ezek után és hogy Hera önként visszamegy, gondolom, nem lesz ebből nagyobb ügy egy ideiglenes felfüggesztésnél.

 

S végül a purgillek kirajzása, azzal a zenével, meg ahogy látni, hogy Ahsoka mennyire megváltozott, ahogy megtalálta a lelki békéjét, s ahogy ezzel együtt minden bizonnyal az utat is Ezrához és Sabine-hoz, az színtiszta katarzis! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Pildi írta:

ez lesz az egész küldetés sikerének kulcsa: nem legyőzni kell az ellenséget, hanem megmenteni a szeretteiket

Valahol Anakin is ezt akarta: megmenteni Padmét, a számára lekedvesebb dolgot a világon. Ez akkor félrecsúszott, mert közben a háborúba is keményen belefolyt. Ahsokánál viszont biztos nem fog ilyesféle fordulatot venni a dolgok alakulása. :) 

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 09. 13. - 21:59, Ody Mandrell írta:

Nem szeretem a GYU-t, de Filoni igen. Én elfogadom, hogy ilyen lett mert nem hivalkodó. Botja még nincs. :D 

 

2023. 09. 13. - 22:09, Yoda József írta:

Majd lesz az is :P 

 

 

Az is frankó lenne ha újra elővenné azt ami korábban is volt nála és akkor olyasmi képpen láthatnánk mint a lázadós sori végén. Én simán el tudom képzelni hogy olyan is lesz.

 

fxsaOpS.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Valahol Anakin is ezt akarta: megmenteni Padmét, a számára lekedvesebb dolgot a világon. Ez akkor félrecsúszott, mert közben a háborúba is keményen belefolyt. Ahsokánál viszont biztos nem fog ilyesféle fordulatot venni a dolgok alakulása. :) 

Szerintem itt az a nagy különbség, hogy Anakin nem csak megmenteni akarta a szerettét, hanem betegesen félt attól, hogy elveszti. Emiatt a félelem miatt csúszott félre minden ("a félelem az út a Sötét Oldalhoz"), és ehhez semmi köze a háborúnak. Ez a félelem már a háború előtt is megvolt benne. Ugyanez a félelem volt jelen akkor is, amikor az anyját elvesztette, csak azóta fokozódott, pont az anyja halála miatt. Plusz ott volt az a végtelen önzés, hogy csak ő és kizárólag ő mentheti meg Padmét, erre senki más nem képes és ebben senki sem segíthet.

Ahsokában nincs önzés, és szerintem most már a veszteségtől sem fél, ha félt valaha is ettől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

Amúgy Anakin a vörös fénykarddal egy meg nem valósult koncepció a Sith-ek bosszújából, ha jól emlékszem. 

Anakinnak gondolom nem akartak anno jelenetet írni a Sithek bosszúja végére mert nagyon sok volt a dolga a karrakternek ahhoz, hogy egy piros kardra szert tegyen. A Skywalker kard kristálya meg nem kezdhetett el vérezni - habár oka lett volna rá-, de akkor ez az elmélet még nem hiszem, hogy létezett. 

Az akkor futó Lego star wars - the video game játékban viszont piros kardra vált Anakin egy ponton a Mustafari párbaj során, szóval bisztos, hogy voltak ilyen tervek is. 

 

És különleges apróság az is, hogy míg a Sith-ek bosszújában egy forgatási koncepció-változás miatt kényszerűségből pirosra festett Skywalker-karddal látható Palpi pár snittben, míg Winduval vív, addig most ugyanezen kard koncepcionálisan  Anakin hangulatváltása miatt lesz piros. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Talán csak annyi, hogy Hayden bebizonyította, hogy ő volt anno a legjobb választás Anakin szerepére. Briliáns volt!

Igen. Nekem ez emelte top SW tartalommá ezt a részt. Most jöttem rá miért a ROTS az egyetlen film ever, amit sokszor megnéztem moziban és az egyetlen, amire egyedül is többször beültem. Dark Anakint vagy Knightfall Vadert nagyon jól hozza. Igazából, ha egy szót se mond is. 

A fénykarddal pedig talán csak Ray Park ér a nyomába. A mozgása, vagy a hangja miatt is tökéletes Anakin. 

 

 

6 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Amúgy Anakin a vörös fénykarddal egy meg nem valósult koncepció a Sith-ek bosszújából, ha jól emlékszem. 

Yep. Nemrég láttam erről egy videót. Ahhoz kellett volna egy jelenetet, hogy megcsinálja kardot, vagy legalább utalni rá. A Jedi templom alatt lévő Sith templomba kellett volna mennie. Míg a misztikus dolgokat nem jó feleslegesen magyarázni, egy ErőAnakin nyilván akkor vált, amikor a helyzet megkívánja, addig egy fizikai entitás korlátolt ilyen téren, akkor is, ha Jedi meg kiválasztott. 

 

Mostantól ez a színváltós kard a kedvencem. ;)

Egész más perspektívából látom mostantól mit is jelent, hogy Anakin az erő gyermeke. 

 

5 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

most ugyanezen kard koncepcionálisan  Anakin hangulatváltása miatt lesz piros. 

Hangulatfénykard. Epik.

 

A ködösítésről nekem is az a benyomásom, hogy az olyan mint egy álom, vagyis látomás a múltról, az emlékek sem részletesek.

Hogy letakarták a klónkatona fejét. Jaj. Az is elvitte volna a fókuszt Ahsoka arcáról. Le van takarva, mert nem az a lényeg. Az már tényleg funservice lenne. 

 

Nekem most bukott ki, hogy aki nem látta a CW-t és a Lázadókat az össze lehet zavarodva, hogy mi is történik. Megkockáztatom, hogy a mély megértéshez a Jedihistóriák is kellenek. 

Milyen is volt Ahsoka születésétől fogva? Megszelídített egy vadállatot. A Jedik előtti Ahs simán elment volna már rég a csillagbálnákkal. A Jedirend, a háború, ami Anakinnal történt ez ahhoz vezetett, hogy ottrekedt a háborúban, leragadt a harcban, a menekülésben, a túlélésben. Lefojtva eredeti énjét. 

Erre vonatkozik a "Több vagy ennél". Amit tanított neki arra volt jó, hogy túlélje a háborút, a 66-ost. A háborúnak rég vége és a traumák nem kerültek feloldására eddig. Anakin itt egy terapeuta. Lehet, hogy meg is halt és Anakin tesztje arról szól, hogy akar-e újra élni, mert egy része már rég halott volt, de feltámadhat, ha tényleg akarja.

Az újjászülető Ahsoka, a vízből feltámadó, a gyökereihez tér vissza, az ártatlan gyermeki énjéhez, miután megküzdött a belső démonaival. 

Bay azért győzi le, mert nem volt élni akarás benne. 

A párbajuk nemcsak a Luke-Vader párhuzamba illik, hanem a Dooku-Anakin párbaj változata is.

Ahs lefegyferzi Anakint, ahogy ő Dookut anno, ahogy Luke sakkot adott neki végül, ahogy Obi is. Érdekes, hogy senki nem teszi meg az utolsó lépést. Senki, aki legyőzi Anakint vagy Vadert. És Vader kikkel nem bír el? Akiket Anakin szeret. Ez a fékje Vadernek. 

Olyan ő, mint egy tükör, az erő gyermeke, akiben mindenki megláthatja a saját árnyékát s ha eldobják a fegyvert békére lelnek. :angel:

Szerkesztve: - Szisz
  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Anakinnak gondolom nem akartak anno jelenetet írni a Sithek bosszúja végére mert nagyon sok volt a dolga a karrakternek ahhoz, hogy egy piros kardra szert tegyen. A Skywalker kard kristálya meg nem kezdhetett el vérezni - habár oka lett volna rá-, de akkor ez az elmélet még nem hiszem, hogy létezett.

A kivéreztetést csak 11 évvel később találták ki (az Ahsoka című regényben említik először), és 12 évvel az ep3 premierje után jelent meg (Darth Vader 5). Eredetileg Palpatine adta volna oda a vörös kristályt, és ennyi. De mivel a mustafari helyszín is vörös volt, így a vörös kard nagyon nem nézett volna ki jól ott. Ezért maradrak a kék színnél. Hasonló eset volt az ep6-nál is, ahol eredetileg Luke-nak kék volt a kardja - az első trailerben még az is. De az akkori technikával megvalósított penge alig látszódott a kék ég előtt, s így születtek meg a zöld fénykardok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Dzséjt írta:

A kivéreztetést csak 11 évvel később találták ki (az Ahsoka című regényben említik először), és 12 évvel az ep3 premierje után jelent meg (Darth Vader 5). Eredetileg Palpatine adta volna oda a vörös kristályt, és ennyi. De mivel a mustafari helyszín is vörös volt, így a vörös kard nagyon nem nézett volna ki jól ott. Ezért maradrak a kék színnél.

Plusz, a Skywalker-kardnak Kenobihoz kellett kerülnie valahogy. Bár kielégítő, a mai napig napig sántít egy kicsit nekem. Azthittem, még régen, hogy kell lennie egy beszélgetésnek Anakin és Obi-Wan közt, ahol előbbi arról nyilatkozik: bár egy utódja forgatná egyszer a kardját.

"Apád úgy akarta, ha majd felnősz legyen a tiéd." 

Aztán nemhogy nem volt ilyen párbeszéd, Anakin egy gyermekéről sem tudott a Yavini csatáig. 

Szóval marad a vén salabakter barokkos túlzása, ami nem zavaró, csak leírtam mit éreztem amikor még csak egy trilógiánk volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző rész után nem hittem volna, hogy tudják fokozni a színvonalat és érzelmi hullámvasutat, de sikerült rálicitálniuk a korábbiakra. Nálam a legjobb mozgóképes SW-tartalmak közt a helye, ami egyes mozifilmekkel is versenybe szállhatna. Az egész epizód, elejétől a végéig egy tömény érzelembomba. Olyan kiváló vizuális és zenei megoldásokkal, hogy szerintem maga George Lucas is elismerően tapsolna. :clap: Ahogy Anakin tanításai Ahsokában, úgy Lucas hagyatéka Filoniban él tovább, bár e felől eddig se volt kétségem. Noha az átlagnál jobban zavarnak a néhol beficcenő retconjai, de mérleg másik serpenyőjét nézve, nem panaszkodhatok a munkásságára: láthatóan érti és érzi, amit csinál.

 

Muszáj a fiatal Ahsokával kezdenem. Nem túlzok, ha azt állítom, hogy SW-n belül egy megvalósult álom vált valósággá az élőszereplős TCW ábrázolásával. A prequel-éra, azon belül is a TCW-Ep3 kombó a kedvencem, így hidegrázós volt látni, ahogy a két médium közti formátumbeli különbségeket kiradírozták. Ezzel mintegy vizuálisan is egy szintre emelve a TCW-t, és annak karaktereit az élőszereplős mozifilmekkel és sorozatokkal. Ugye sokakban megvan az a tévképzet, hogy az animációs SW gyerekeknek szól, és nem egyenértékű az élőszereplős alkotásokkal. Számomra a fiatal Ahsoka élőszereplős debütálása volt a rész egyik fénypontja. :) Hihetetlen feeling volt látni a TCW-s Anakinnal a Klónháborúk forgatagában. Elképesztő, hogy honnan hová jutott a karakter 2008 óta úgy jellemileg, mint vizuálisan. Annak idején a legvadabb álmaimban sem gondoltam volna, hogy lehetséges mindaz, amit ebben a részben láthattunk. Ariana Greenblatt remek választás volt a szerepre, még ha elsőre nyilván szokatlan is. Gyermekibb vonásaival az animációnál jóval érzékletesebben átadta azt, hogy a Jedik gyakorlatilag gyerekeket küldtek a harcmezőre... és ahogy a lány is mondta, Anakin nem erre képezte őt ki. Ez Jedi-tanításoktól függetlenül, érthető mentális traumát jelenthetett egy olyan még formálódó személyiségnek, mint a 14 éves Ahsoka. A flashbackben látott ryloth-i jelenetsor a  Storm Over Ryloth c. TCW részt juttatta eszembe, hiszen Ahsoka akkor szembesült először azzal, hogy parancsnokként élet-halál döntéseket kell meghoznia. Bár a háború elsősorban katonát nevelt belőle, szerintem már ekkor, a tizes éveiben jobb Jedivé vált, mint a Szenátusnak behódoló, és a Jedi-elvekkel sokszor szembemenő Jedi Tanács valamennyi tagja. A nehézségek ellenére, vagy talán éppen azért, idejekorán megérett, viszont ennek ára volt. Hiszen az elfojtott traumák még évtizedekig benne lappangtak. Baylan Skoll ahogy Sabine, úgy Ahsoka esetében is remekül ráérzett a togruta régi, belső félelmeire és frusztrációjára: a hagyatéka csak halál és pusztítás. Ezt az önmarcangoló belső vívódást csak tetézte Anakin sorsának megismerése, és azon félelem felsejlése, hogy mestere sötétsége benne kísért. Mindezt a malachori halálközeli élménnyel párosítva, összességében nem meglepő, hogy azt az apatikusnak ható togrutát mutatta be az Ahsoka, akit a korábbi részekben láthattunk. Akiből kiveszett a korábbi pozitív vibráció és lelkesedés, helyét átvette a kudarctól való félelem, bizonytalanság. Ez nyomhatta rá bélyegét saját tanítványa, Sabine-nel való kapcsolatára, és valószínűleg, valójában ezért nem vállalta Grogu tanítását sem. Mert tartott tőle, hogy mestere negatív hagyatéka befolyásolja. A legyőzésekor Ahsoka válaszút elé került: élet vagy halál. Ez volt az a pillanat, amikor Anakinnak egy utolsó leckével kellett segítenie egykori padawanjának.  

 

Az szerintem 100%, hogy a világok közti világot láthattuk, kissé eltérő vizuális köntösben, mint a Rebelsben. Ekkora mértékű látványbeli különbségek eddig is voltak az animáció-élőszereplős médiumok közt. Az én értelmezésem szerint, ténylegesen Anakin/Vader manifesztációját láthattuk ezen az Erőn belüli, és téridőn kívüli síkon. Jó kérdés, hogy Anakin tudatosan vonzotta-e be Ahsokát erre a síkra, vagy minden Jedi automatikusan ide kerül halála után, az Erő honába. Kimondottan tetszett Anakin/Vader karakterének egyként kezelése. Ennek vizuális ábrázolása zseniális volt a két perszóna közti villódzó váltogatásokkal. Ezzel ismét egyértelmű állásfoglalásra került sor: Anakin és Vader nem két külön személyiség (hiszen nem volt tudathasadásos), hanem egy személy két oldala. Ez a világosság-sötétség páros pedig mindenkiben jelen van. Ahsokának most kellett megtanulnia azt a leckét, amit Yoda csak 900-as évei felé közeledve realizált: nem küzdenünk kell a bennünk rejlő sötétség ellen, hanem elfogadni a létezését és kordában tartani. Így itt Anakin egyrészt arra ébresztette rá Ahsokát, hogy benne ugyanúgy jelen van a sötétség (ezt pár pillanatra vizálisan is remekül ábrázolták a felvillanó Sith-szemekkel és a vörös fénykarddal), de nem kell, hogy ez határozza meg a döntéseit. Ha a párbajuk során Ahsoka gyűlöletből kivégezte volna mestere Vader énjét, azzal a Sötét Oldalt és a halált választja. A nőnek itt kellett meghoznia ugyanazt a döntést, amit Luke-nak a Halálcsillag II-n. Itt került legközelebb a Sötét Oldalhoz, kiállva annak kísértésének próbáját. Egyúttal tisztába kerülve önmagával, és az életet választva. Anakin és Ahsoka párbaja baromi látványos volt, és nem győzöm dicsérni a vizuális ábrázolásokat! Nagyon tetszett Anakin további tanítása a togrutának, miszerint, mindig ott lesz vele - ahogy Obi-Wan Erő-szelleme is ezt mondta Yodáról Luke-nak. Viszont ennek nem kell azt jelentenie, hogy csupán a mestere egy lenyomata. Több annál, és hozhat más döntéseket. Hayden zseniálisan hozta az Anakin-Vader variánsokat. A vizuális villanások mellett a kedvencem az, amikor Vaderből visszaváltozik Anakinná, és teljesen megváltozik a tekintete, kisugárzása. Remek színészi játék! :clap: A vérben forgó szemekkel küzdő, agresszív Sith egy szempillantás alatt újra az a jólelkű Jedi lesz, akit Anakinként ismerünk. Ez újabb szép metafora az Ep6-os Luke-Vader jelenettel, ahol szintén a Sötét Oldalt megtagadó Jedi szeretete nyomta el a Sith-et, hogy a Jedi visszatérjen. Tetszett, amikor a visszatérő Ahsoka felett a reményt és életet szimbolizálva jelent meg a hajó fénye.

 

A mellékszál sem volt érdektelen, sőt! Jacen aktív szerepe kimondottan tetszik. Jól láthatóan megörökölte apja Erő-beli tehetségét. Képzés nélkül, olyan szinten ráhangolódott ez Erőre, hogy meghallott egy másik dimenzióban zajló párbajt. Ez azért nem semmi. Az is bejött, hogy Hera nem hessegette el, hanem odafigyelt rá, és komolyan vette. Mivel minden élőlényben ott az Erő, kellő koncentrációval (vagy Jacen támogatásával) Hera szerintem ténylegesen hallotta ugyanazt, amit a fia. Az arckifejezéséből nekem ez egyértelmű. Kíváncsi vagyok, Ahsoka hogy bírta ki ilyen sokáig levegő nélkül. :hmm: Oké, hogy a világok közti világban az idő képlékeny dolog, viszont a togruta teste elvileg mindvégig a vízben volt, és a keresés tovább tartott 1-2 percnél. Az Új Köztársaság szemszöge érthető lenne valamilyen szinten, hiszen nincs kézzel fogható, egyértelmű bizonyíték Elsbeth-ék mesterkedésére, vagy Thrawn visszatérésének veszélyére. Az viszont tényleg vicc, hogy nem tudnak nélkülözni egy kisebb csapásmérő egységet a potenciális veszély kivizsgálására, viszont egy parancsmegtagadó tábornok után ki tudnak küldeni egy flottát. Gyanítom, hogy Hera nem sokáig marad az ÚK kötelékében.

 

Ahsoka újjászületése találó lett az öltözéke lecserélésével. A szürke, befásult, már-már életunt ex-Jedit vizuálisan is felváltja a tiszta lappal kezdő, Világos Oldal mellett elköteleződő, új reményt sugárzó Jedi. Tetszett, hogy Rosario érezhetően többet mosolygott, mint az előző részekben, ezzel is élesítve a kontrasztot a karakter két állapota között. Már most sokat elárul a lelki változásáról az a tény, hogy a korábban a pragmatikus hozzállását Thrawn visszatérésének megakadályozása kapcsán, felváltotta Sabine és Ezra megmentésének prioritása. A purgilles jelenetsor lenyűgöző volt. A grandiózus vizualitás a remek aláfestőzenével tökéletesen érzékeltette a Galaxis és a Star Wars univerzumának varázslatosságát.

 

Bár csapongó voltam, és biztos nem írtam mindenről, amiről szerettem volna, de még mindig kavarognak a gondolataim a rész kapcsán. Az biztos, hogy elsőrangú és maradandó SW-élmény volt, alig várom a folytatást!  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Darth Sky írta:

Ha a párbajuk során Ahsoka gyűlöletből kivégezte volna mestere Vader énjét, azzal a Sötét Oldalt és a halált választja. 

Egymástól függetlenül többen is erre jutottunk. 

 

41 perccel korábban, Darth Sky írta:

Kíváncsi vagyok, Ahsoka hogy bírta ki ilyen sokáig levegő nélkül. :hmm: Oké, hogy a világok közti világban az idő képlékeny dolog, viszont a togruta teste elvileg mindvégig a vízben volt, és a keresés tovább tartott 1-2 percnél.

A megoldás az is lehet, hogy nem bírta ki, hanem meghalt és feltámadt. 3 napon belül vagyunk. Azért is volt szokás 3 napig nem temetni, hátha feltámad. 

Vagy ErőAnakin besegített miután tesztelte, hogy akar-e élni. 

A másik lehetőség, ami könyvekben előfordul, mint Jediképesség, egyfajta hibernálódás, ami jelen esetben ösztönösen bekapcsolt. Ez kevésbé valószínű. 

Három és feledik, hogy testileg is dimenziót váltott, hellyel lefelébe (mint a Stranger Thingsben), az árnyékvilágba került az árnyékharcoshoz. Mondjuk nyílt egy kapu miután megfogta a gömböt, majd beleesett. :lol:

Utóbbira utal, ha Héra valóban hallja a kardokat és nem csak a fia erősíti fel a jelet, mert, Jacen lehet az erőn át kapcsolódik Ahs tudatára. 

Technikailag, droid és egyéb érzékelőkkel csak azután fogják Ahs jeleit, hogy felámadt. Vagyis vagy halott volt addig vagy máshol volt, amit csak az erőn át lehet érezni. 

 

Lehetséges, hogy ezt se tudjuk meg sose biztosan. Maradnak a teóriák és mindenki kedvére választhat. 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.