Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Rog írta:

 

Tudom de gondoltam könnyítek a dolgon. Így viszont ez utóbbi kettő még törlésre szorul mert ide feleslegesek.

Sokkal rosszabb törölgetni. A jövőben inkább szólj és áthelyezzük. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Sokkal rosszabb törölgetni.

 

Nem tudtam. Azt nemrég tudtam meg hogy mobilról nehézkes. Amúgy a DC-s topikban az a két utolsó kommentem még mindig törlésre vár.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mai újdonság: minden topik oldal első posztja alatt olvasható egy kis statisztika az adott topik történelméről. 

 

Edit: visszavonva.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amint észrevettétek, változott a fórumnézet alapbeállítása. Csoli rengeteget dolgozott a címkéken, amikkel kicsit feldobtuk a fórum megjelenését. :) A belső elrendezés nem változott, csak a cím oldal és a topikok kaptak borítókat.

 

Természetesen aki vissza szeretne váltani a régi nézetre, annak adott a lehetőség az oldal tetején lévő kapcsolók használatával. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Amint észrevettétek, változott a fórumnézet alapbeállítása. Csoli rengeteget dolgozott a címkéken, amikkel kicsit feldobtuk a fórum megjelenését. :) A belső elrendezés nem változott, csak a cím oldal és a topikok kaptak borítókat.

 

Természetesen aki vissza szeretne váltani a régi nézetre, annak adott a lehetőség az oldal tetején lévő kapcsolók használatával. 

 

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Köszi! Tényleg nagyrészt @csoli1138 kolléga érdeme. :) 

Kedves Fórumozók! Én nemrég jubiláltam itt augusztus végén(10év!), így szülinapi ajándéknak is felfogható volt, hogy Ody felkért az oldal rács nézetének felszínesítésére! Remélem sokatoknak tetszik az eredmény és talán szívesen használjátok az oldalt ebben a módban a továbbiakban. Én biztos így teszek.

Ody-tól legalább 90%-ban szabad kezet kaptam, ami nagy megtiszteltetés, komolyan mondom. Szinte minden koncepciót, ötletemet nyitottan kezelte, ahol kellett ott persze szólt és korrigáltunk, vagy átgondoltuk a dolgot. Kb. egy hét leforgása alatt jutottak el a hasábok a mostani állapotukba!

További színes fórumozást mindenkinek!

 

  • Nagyon tetszik 3
  • Köszönöm 2
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár én nem ezt a nézetet használom, nagyon tetszik, szóval sanszos, hogy emiatt az újdonság miatt én is átváltok erre a nézetre. Hangulatosabb lett így. Remek munkát végeztél, csoli! Köszönjük!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Bár én nem ezt a nézetet használom, nagyon tetszik, szóval sanszos, hogy emiatt az újdonság miatt én is átváltok erre a nézetre. Hangulatosabb lett így. Remek munkát végeztél, csoli! Köszönjük!

Nagyon szívesen! Örömömre szolgált! Bár volt mikor már elegem volt 1-2 TCW-os logó "lehetetlen" újra és újratájolásával...

 

Tényleg, remélem beljebb is jártatok! Az alfórumokat is sasolja meg mindenki, van pár helyen! (TCW, Rebels, Mandi, Legends, Kvíz, EU..)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
58 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Lehet nyitni ott is topikot más kényesebb témáknak. :)

1 perccel korábban, Pildi írta:

Ha szeretnétek erről beszélgetni a továbbiakban is ilyen rendszerességgel, akkor én is a külön topikot javaslom, ahová csak az lép majd be, aki erről szeretne hosszasan és rendszeresen keseregni.

Ez oké, csak anno abból indultunk ki, hogy van egyetlen olyan téma, amiről nem lehet a fórumon beszélgetni, ez a politika. A sajnálatos módon szörnyen alacsony magyar vitakultúra okán ez tényleg egy annyira kritikus téma, hogy jogosnak látta zárt csoportba száműzni a diskurzust, ráadásul eléggé speciális is, ritkán volt átfedésben más már létező topikok témáival.

Most át lehet terelni oda a diverzitás kérdéskörét, meg aztán más "érzékeny" témákat is, mert egyeseknek böki a csőrét, csak ez szerintem egy baljós és kedvezőtlen irány lenne, ami messzire vezet. Eleve, ki dönti el mi érzékeny téma és mi nem? Ha holnap XY-nak nem tetszik, ha a kedvenc focicsapatát vagy játékosát kritizálják, akkor már sportról se lehessen beszélni, csak zárt csoportban? Vagy ha engem érzékenyen érint, hogy a kedvenc filmem, karakterem vagy szereplőm szidják, akkor a filmes topik is mehet a süllyesztőbe?

Szerintem felnőtt embereknek képesnek kell lenniük arra, hogy felesleges tabutémák nélkül tudjanak beszélgetni. Ha vmivel nem értesz egyet, le lehet írni, érvelni, kulturáltan vitázni, gondolatokat cserélni. Nem kötelező nyilván semmihez hozzászólni, ha bmilyen okból kifolyólag (nem érdekel, idegesít, unod stb.) nem szeretnél, akkor átléped azt a diskurzust, ennyi. Csak szerintem nem az óvodában vagyunk már, ahol külön zárt szobák kellenek, ahol a felnőttek tudnak "komoly" dolgokról beszélgetni, a gyerekek meg nem hallják. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért azok a témák amiket említettél korántsem olyan falysúlyosak mint a faji kérdések. Szerintem azt nem nehéz belátni, hogy ez a téma igen kényes és a gyűlölethez ad táptalajt. 

Arról nem beszélve, hogy a filmes topikban olyan kontextusban van használva ami igazából nem is visz előre. Mert azon túl, hogy beírod a tényt sokmindent már nem lehet hozzátenni. Vagyis igen, a szokásos köröket megint lefutni. 

Azonban még ez sem lenne baj, de a filmes topikba faji kérdéseket boncolgatni talán nem túl célszerű. 

 

Egyébként én ezeket gyűlölet témáknak hívom, melyek semmi másra nem jók, csak a "veszekedésre". A fórum korábban jól megvolt ezek nélkül ám mostanság eléggé beszivárogtak ide. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egyébként én ezeket gyűlölet témáknak hívom, melyek semmi másra nem jók, csak a "veszekedésre". A fórum korábban jól megvolt ezek nélkül ám mostanság eléggé beszivárogtak ide. 

Én sokkal inkább úgy látom, hogy nem ezek a témák "szivárogtak be" mostanság, hanem a körülöttünk lévő világ változott meg és tette ezeket "gyűlölettémákká". Rengeteg dologra jó, messze nemcsak a veszekedésre vagy gyűlölködésre, amikre ráadásul ezen a fórumon csak nagy-nagyon ritkán volt példa. Sok ilyen témáról beszéltünk az évek során, nem voltak ebből problémák, mert senkinek eszébe nem jutott panaszkodni, hogy "jaj miért kell vagy lehet itt ilyenekről beszélni".

A baj az, hogy a világ arrafelé halad, hogy egyre több ilyen téma van, amire rásütik, hogy felesleges róla beszélni, mert érzékeny meg egyesek számára sértő lehet. Vissza lehet nézni szerintem sok-sok évre visszamenőleg a beszélgetéseket, a mai korszellemmel tekintve őket már egy csomót ki lehetne emelni, hogy nem elég pol. korrekt. Én kifejezetten örültem annak, hogy ez a hópihe-hiszti a safe space-szel és az önkéntes cenzúrával eddig itt nem került előtérbe, és nagyon sajnálnám, ha mégis sor kerülne erre. Mindig is azt mondtam, hogy ezek az eszközök az értelmes diskurzus halálát jelentik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nehezen kivitelezhető lenne egy olyan funkció, hogy minden felhasználó törölni tudja a saját hozzászólásait? Szerintem a moderátorok dolgát is megkönnyítené némileg. :)

Jártam már sokszor úgy - és másoknál is láttam már többször -, hogy írtam valamit, aztán elolvastam a felettem lévő egy-két hsz-t, amelyben magyarázatot kaptam az adott teóriámra/kérdésemre. :D És mivel nem tudtam törölni, valahogy el kellett gyorsan tüntetnem, hogy ne lássa senki, mekkora baromságot írtam, így szerkesztettem, és egy vonalat raktam be... :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.