Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Érdekes fejlemény van. Állítólag a magas látogatószám okozza a problémát, ami tegnap 60 ezer volt, ma meg 46 ezer... Érdekes mert a felhasználószámlálóban ebből semmi nem látszik. Talán botokról van szó? A lényeg, hogy ekkora látogatóhoz az a szolgáltatás amin vagyunk, kevés. Utána kell nézni ennek mert itt valami árulás van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Pildi írta:

Lehet, hogy ez egy összehangolt hacker támadás?

Igen valószínűtlen, egyrészt, az nem feltétlen lassítaná az oldalt, más dolgokban nyilvánulna meg (illetéktelen posztok, megváltozott beállítások, stb). Ha meg DDoS vagy hasonló támadás érte volna az oldalt, a fórum jelleg miatt lényegében az összes topikunk tele lenne már szemetelve távolkeleti hirdetésekkel. Ráadásul egy ilyen terheléses támadást szerintem szerver oldalról is látnának. (A fentieket a Gurunál tapasztaltak alapján írom, amikor tavaly év elején DDoS támadás alá kerültünk.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van két tök hasonló topik: Vélemények a Legendsről meg a Vélemények a Kánonról (a címek most nem pontosak). Eddigi tapasztalatom alapján a kettő tulajdonképpen ugyanarról szól, mert mindkettőben arról megy a diskurzus, hogy mi van máshogy a Kánonban a Legendákhoz képest, mi a jobb az egyikben, mi a jobb a másikban stb. Ezt már szóvá is tették az egyik topikban.

Szóval, én azt javasolnám, hogy célszerű lenne valahogy összevonni a kettő topikot, mert gyakorlatilag ugyanaz. Pl. Kánon vs. Legends (mondjuk ez elég konfrontációt keltő cím lenne :D), vagy Vélemények a Kánonról meg a Legendákról, vagy Kánon-Legenda különbségek...

Sőt, tulajdonképpen a Legendákból az új Kánonba is ezt a szerepet tölti be, tehát akkor van 3. :D 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, caseyjones írta:

mert mindkettőben arról megy a diskurzus, hogy mi van máshogy a Kánonban a Legendákhoz képest,

Pedig ezek nem erről szólnak hanem véleményekről az adott éra műveivel kapcsolatban. Tessék befejezni bennük az OFF-ot. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, a kettő összehasonlítása gyakran felmerülő téma, de az esetek nagy részében a két topiknak megfelelően az egyik, vagy a másik van kivesézve. Nem akarok yuuzhan vongokról olvasni a kánon szekcióban, maximum abban a kontextusban, miért volt jobb/rosszabb, mint Palpatine visszatérése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

"Sokszor elkerülhetetlen a kettő összehasonlítása. Egyébként meg most a Vélemények a Legendák részlegben vannak olyan hozzászólások, melyek érintik a kánonkönyveket."

Na én pontosan erről beszélek. Már a topik kezdő hozzászólásaiban megjelenik többször a Legendákkal való összehasonlítás. 

 

Cupsy te meg mivel nem értesz ennyire egyet, hogy megajándékoztál egy mikulással? :? Ráadásul húsvétkor. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Annyira nem volt vészes, tegnap az esti órákban volt a legrosszabb. 

De, tegnap egész nap vészes volt. Ma viszont jó, ettől függetlenül érdemes lenne kivizsgálni a szitut, hogy mi okoz ekkora aktivitást az oldalon. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 minute ago, Donát said:

De, tegnap egész nap vészes volt. Ma viszont jó, ettől függetlenül érdemes lenne kivizsgálni a szitut, hogy mi okoz ekkora aktivitást az oldalon. 

Én is szembekerültem ezzel a problémával a napokban többször is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem igazán van mit kivizsgálni. Az 100%, hogy nem az oldalunkon voltak 40 ezren tegnap este, hanem valószínűleg összességében a szerver volt leterhelve. MEgnéztem a statisztikát is, ami elvileg nem hazudik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 04. 12. - 14:58, caseyjones írta:

Én is szembekerültem ezzel a problémával a napokban többször is. 

Igen és ma is sokan neteznek otthonról szóval kötve hiszem, hogy ez magyarázza a dolgokat. Szerintem a web-servernek voltak tegnap szerver kapacitás gondjai, nem tudom, hogy mikor jön elő újra a dolog. :(

 

2020. 04. 12. - 14:59, Ody Mandrell írta:

Nem igazán van mit kivizsgálni. Az 100%, hogy nem az oldalunkon voltak 40 ezren tegnap este, hanem valószínűleg összességében a szerver volt leterhelve. MEgnéztem a statisztikát is, ami elvileg nem hazudik. 

Nekik kéne kivizsgálni, nem neked.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Donát írta:

Nekik kéne kivizsgálni, nem neked.

Ezt a választ kaptam:

 

"Kedves Robi!

 

Köszönöm jelzését.

 

Megnéztük a rendszergazdával és a magas látogatószám okozza problémát. 

 

Ez konkrétan 45927 látogatót jelent (tegnapi adat: 60098), ami sajnos az osztott szerver szolgáltatáson keresztül, amin Önök is vannak már kevés. Ez persze egyrészről jó hír Önöknek, mert több a látogató, de amennyiben ez a látogatószám így marad, akkor váltaniuk kell felfelé. 

 

 

Az alábbi szolgáltatások jöhetnek szóba:"

 

És itt felsorol csomagokat évi 130 és 150 ezerért....

 

Itt a statisztikánk:

Nap Látogatások száma Oldalak Találatok Adatmennyiség
2020 Ápr 01 2,038 16,159 36,488 777.83 MB
2020 Ápr 02 2,038 15,916 34,410 807.62 MB
2020 Ápr 03 2,885 19,579 51,987 1.37 GB
2020 Ápr 04 2,722 21,352 52,046 1.25 GB
2020 Ápr 05 2,586 16,589 39,693 1.05 GB
2020 Ápr 06 2,060 13,286 33,242 820.85 MB
2020 Ápr 07 1,555 12,147 29,682 726.48 MB
2020 Ápr 08 2,684 14,786 32,757 772.29 MB
2020 Ápr 09 2,398 18,193 35,918 771.23 MB
2020 Ápr 10 2,596 19,298 51,836 1.54 GB
2020 Ápr 11 2,743 20,018 50,532 1.18 GB

 

Én itt nem látok 60 és 40 ezres látogatottságot. Valószínűleg annyiról volt szó, hogy túlterhelt lett a szerver valamelyik oldal miatt, de azok nem mi voltunk. Volt már ilyen ritkán, most megint előfordult. Szerintem el kellene engedni a dolgot mert csak átmeneti volt, legalábbis egyelőre úgy néz ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, caseyjones írta:

Cupsy te meg mivel nem értesz ennyire egyet, hogy megajándékoztál egy mikulással? :? Ráadásul húsvétkor. 

1. Mit nem lehet ezen érteni, azzal nem értek egyet, hogy össze legyen vonva a két topic.

2. Ne sírjál már minden egyes "nem értek egyet" értékelésért, ha jól emlékszem te rítad ki, hogy legyen külön "dühítő" ikon, mert bántotta a lelki világodat, hogy ha kaptál egy ilyen piros sz*rt, hogy ha már van "nem értek egyet" jel akkor meg lehessen már használni.
3. Az utóbbi hszekben pont te voltál aki azokban a topikokban rendre elkezdted, magyarázni, hogy szerinted a kánon-Legends rendszer semmit nem ér mindenki olvasson azt amit akar amivel nincs is bajom, egyet értek. Azzal már igen, hogy többszöri átbeszélés után, hetekkel a téma lezárás után fogod aztán beidézed az egyik kommentem arról a témáról, mert nem tudsz elszakadni tőle... hát válaszolt f*szom.  Szóval az utóbbiakban te vitted bele egyik vagy másik topikba az ellenkező oldalt, ne tedd aztán akkor nincs ilyen és nem érzel hajlamot arra, hogy összevonass 2 topikot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:lol2:

1. A múltkor azt írtad nekem, hogy akkor használod ezt az ikont, ha valamivel nagyon nem értesz egyet. Én meg kíváncsi voltam, hogy mi az, amiben ezzel nagyon nem értesz egyet, ezzel hátha megtudom a véleményedet, a te gondolataidat a témáról, elindítva egy intelligens diskurzust. 

 

2. Nem kisírtam a dühítő reakciót, hanem eszembe jutott, hogy ha már van szomorú meg vicces, akkor dühítő is lehetne. És a moderátorok jónak látták, mert - mindenféle önfényezés nélkül - logikus felvetés volt.

(Különben a múltkor meg Iqvi kérte számon rajtam, hogy miért reagáltam "Zavaros"-sal az ő hsz-re.)

28 minutes ago, Darth Cupsy said:

többszöri átbeszélés után, hetekkel a téma lezárás után fogod aztán beidézed az egyik kommentem arról a témáról, mert nem tudsz elszakadni tőle...

Nem tűnt fel neked, hogy van, hogy hetekig, de van hogy egy hónapig nem lépek fel a fórumra? Munka, tanulás, utazás, egyéb elfoglaltságok, nem vagyok éppen Star Wars-os hangulatban stb. Ezért van az, hogy hónapokkal vagy hetekkel ezelőtti hsz-eket idézek vissza.  

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fórumtársak, tényleg nem akarok senki lelkivilágába taposni vagy beleszólni a témába, de szerintem érdemes volna hanyagolni ezeket a "miért adtál ilyen/olyan értékelést a hozzászólásomra" jellegű felvetéseket. Elég gyerekesnek és méltatlannak érzem a fórum általános színvonalához képest. Nem "anyázós", "húzz a francba", középső ujjat mutatós, "hülye vagy" reakciók vannak, hanem ennél jóval visszafogottabbak, amikből ugyan felesleges ügyet csinálni vagy megsértődni rajtuk.

 

Ha valamiért mégis zokon vennék ilyesmit, akkor legfeljebb privátban rákérdeznék az illetőnél, vagy próbálnám tisztázni a szitut. Már, ha van mit egyáltalán. De ezt itt agy nyilvánosság előtt kibeszélni kb. olyan, mint egy szórakozóhelyen vagy a tömegközlekedésben hangosan balhézni vkivel, mert az csúnyán nézett vagy feltűnően bámult. Azt gondolom, legyünk annyira felnőttek, hogy ilyenekbe nem megyünk bele. ;)  :peace:

  • Nagyon tetszik 3
  • Dühítő 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 4
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Szerintem a web-servernek voltak tegnap szerver kapacitás gondjai, nem tudom, hogy mikor jön elő újra a dolog. :(

Valószínűleg hétvégéken.

 

A fentihez: Pb -vel egyetértek, valóban jobb lenne privátban megbeszélni ezeket a dolgokat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

2. Nem kisírtam a dühítő reakciót, hanem eszembe jutott, hogy ha már van szomorú meg vicces, akkor dühítő is lehetne. És a moderátorok jónak látták, mert - mindenféle önfényezés nélkül - logikus felvetés volt.

De annak is az volt az elindítója, hogy nehezményezted, hogy kaptál egy olyan piros jelet.

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

(Különben a múltkor meg Iqvi kérte számon rajtam, hogy miért reagáltam "Zavaros"-sal az ő hsz-re.)

Az meg a te dolgod, ha tőlem kérdezte volna akkor neki írom le, hogy mi a helyzet, másrészt a "zavaros" az nem annyira egyértelmű, mint hogy nem értek egyet azzal, amit leírtál, az egésszel. Ha meg csak egy bizonyos részével akkor valószínűleg kifejtem, de az sem feltétlen, nyilván ha akarnék róla diskurálni, megvitatni nem csak egy jelet kapnál, de ha én pl. csak annyit foglalkozom az írásoddal, hogy dobok rá egy jelet, akkor neked sem kell nagyobb erőt belefektetni, mint hogy tudomásul veszed. Jó példa oda-vissza volt már Dzséjttel, hogy hajtottuk a saját "igazunk" sok kommenten át aztán mikor már úgy érezte, hogy feles köröket futunk akkor dobott rá egy nem értek egyeket illetve ez fordítva is előfordult, mindketten tudomásul vettük, hogy nem érdemes foglalkozni tovább a témával.

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Nem tűnt fel neked, hogy van, hogy hetekig, de van hogy egy hónapig nem lépek fel a fórumra? Munka, tanulás, utazás, egyéb elfoglaltságok, nem vagyok éppen Star Wars-os hangulatban stb. Ezért van az, hogy hónapokkal vagy hetekkel ezelőtti hsz-eket idézek vissza.  

Nem szoktam lesegetni senkit, hogy mennyit van itt, mert nem érdekel. De a lényeg az, hogy az amibe hetekkel később belekezdtél/belekezdtél volna az anno már le lett zárva, sőt már 20x végig lett járva veled.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.