Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

@Darth Cupsy @pb69

 

Akkor nyilvánvalóbbá teszem, mert ezek szerint (nagyon) nem voltam az:

 

- kaptam egy piros jelet - ez nem baj, miután a múltkor fel lettem világosítva, mi ennek a jelentése, vagyis hogy "nem értek egyet"

 

- mivel ez a "nem értek egyet", ebből az következik, hogy az illető máshogyan vélekedik a témáról

 

- és mivel az illető máshogyan vélekedik a témáról, meg akartam tudni, hogy ő mit gondol pontosan, mert érdekelt a véleménye [mint ahogy Gunray meg Ody is leírták a(z egyébként velem szemben álló) véleményüket]

 

Szóval, megkérdezem: mi a baj azzal, ha érdekel a velem nem egyet értő fél véleménye, és ezt ki szeretném tőle deríteni? Mert én se nem támadásnak, se nem számonkérésnek szántam, ha így jött esetleg le. 

2 hours ago, Darth Cupsy said:

De annak is az volt az elindítója, hogy nehezményezted, hogy kaptál egy olyan piros jelet.

Tévedésben élsz. Az úgy volt, hogy előszeretettel nyomkodjátok a piros jelet Mestalra meg a más ilyen trollok kommentjeire. Még az után is, hogy tisztáztátok velem, hogy ez nem a lehúzás jele, hanem a szimpla egyet nem értésé.

 

Na én ezt kiírtam ide, hogy akkor mégis mi a túró van, mert nekem azt mondtátok, ez nem lehúzás. Dzséjt pedig azt reagálta, hogy mivel érző emberi lények vagyunk, valahogy ki akarjuk fejezni az érzelmeinket, amely Mestal meg Tarzaan meg tudom is én még ki esetében "a menj már innen", "idegesítő vagy" stb. jelzéssel bír, és nyugodjak meg, mert ha valakitől én ilyen pirosat kapok, akkor az tényleg azt jelenti, hogy nem ért velem egyet az illető. (Nem pontosan így írta szóról szóra, de ez volt a lényege.) 

 

Na én ezek után javasoltam, hogy az ilyen esetekre akkor miért nem csinálunk egy dühítő jelet? Meg ha van szomorú, vicces stb. akkor legyen már dühítő is. 

 

És marhára nem kisírtam, hanem javasoltam. Ha meg nem tetszett volna a moderátoroknak, akkor meg nem lett volna megvalósítva. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 3/24/2020 at 7:25 PM , Pildi said:

A szülinapi köszöntés egy nagyon szép hagyomány, kár lenne megszüntetni.

Persze, ezt nem is vitatom, csak bennem például felötlött, hogy van olyan, akinek senki nem ír, vagy jóval kevesebben írnak, mint mondjuk x személynek, és akkor rosszul érezheti magát az illető, hogy a másikat 30-an felköszöntik, őt meg csak 2-en. Meg hogy például aki nem köszöntötte fel, az miért nem köszöntötte fel.

Ami engem illet, én fel se fedem a szülinapomat, mert abszolút nem várom el senkitől az oldalon, hogy felköszöntsön.

De én nem kívánok lovagolni ezen a témán, csak úgy eszembe jutott. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, caseyjones írta:

Persze, ezt nem is vitatom, csak bennem például felötlött, hogy van olyan, akinek senki nem ír, vagy jóval kevesebben írnak, mint mondjuk x személynek, és akkor rosszul érezheti magát az illető, hogy a másikat 30-an felköszöntik, őt meg csak 2-en. Meg hogy például aki nem köszöntötte fel, az miért nem köszöntötte fel.

A magam részéről én azt a fórumtársat szoktam felköszönteni, aki aktív tagja a fórumnak és akivel magam is beszélgettem már, vagyis "ismerem". :) Szerintem ezzel nagyjából a többiek is így vannak, kivéve talán Ody-t, aki szélesebb körben szokta ezt megtenni, ideértve a régen aktív de ma már nem feljáró tagokat is, vagy akár a kevésbé aktívakat is, bátorításképpen.

 

Kirekesztő jellege biztosan nincs ennek a szokásnak, és ez eddig még másnál nem is merült fel , amennyire én tudom. Szerintem annak kell venni, ami: egy szép szokás, ami remélhetőleg jó érzéssel tölti el az ünnepeltet. :) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Pildi írta:

kivéve talán Ody-t, aki szélesebb körben szokta ezt megtenni, ideértve a régen aktív de ma már nem feljáró tagokat is, vagy akár a kevésbé aktívakat is, bátorításképpen.

Csak ismerősöket szoktam felköszönteni, illetve aktív tagokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 04. 12. - 22:00, caseyjones írta:

Persze, ezt nem is vitatom, csak bennem például felötlött, hogy van olyan, akinek senki nem ír, vagy jóval kevesebben írnak, mint mondjuk x személynek, és akkor rosszul érezheti magát az illető, hogy a másikat 30-an felköszöntik, őt meg csak 2-en. Meg hogy például aki nem köszöntötte fel, az miért nem köszöntötte fel.

Ami engem illet, én fel se fedem a szülinapomat, mert abszolút nem várom el senkitől az oldalon, hogy felköszöntsön.

De én nem kívánok lovagolni ezen a témán, csak úgy eszembe jutott. 

Én is úgy vagyok ezzel, mint Pildi, aki hónapok óta a fórum felé sem néz, annak nem kívánok semmit. Ha olyan, akivel a fórumon kívül is tartom a kapcsolatot, akkor meg esélyes, hogy máshol kívánok neki boldog születésnapot.

Viszont azt se feledjük el, hogy akármikor is merült ez fel benned, te azzal vezetted fel a témát, hogy téged ez idegesít. Khm... Azért ez nem volt szép nyitány, pláne nem így becélozni egy több mint tíz éves hagyományt. ;) A tőlem kapott, tőlem nagyon szokatlan egyszavas válasz, azaz "nem" néhány olyan dolog lenyelését jelentette, amit a sértődés elkerülése érdekében nem akartam leírni (igen, szoktam moderálom magam, sőt, amit olvastok, az mindig a szűrt, kimoderált, finomított anyag).

Ami pedig a "nem érdekelre" való kérdésedet illeti, azért az a poszt élesebb hangvételűnek tűnt, nem csodálom, hogy Cupsy félreértette. Lehet, hogy nem annak szántad, de a tónus annak tűnt. Ha ilyen kérdésed van, azt talán kezdhetnéd így: kérlek, részletezd, mivel nem értesz egyet. Szerintem ebben az esetben Cupsy sem ugrott volna.

Ami a fontos lenne, hogy senki ne vegye magára, ha olykor-olykor kap egy negatív visszajelzést. Akit sokan szórnak meg, az már magára veheti, de egy-egy ártatlan. Sőt lehet, hogy nem is a posztnak, hanem a posztban szereplő dolognak szól. Terjeng mostanában a frászbugon egy remek szöveg: az, hogy nem értek egyet veled, nem jelenti azt, hogy az ellenséged vagyok, ezt kéne újratanulnia a társadalomnak. És ez igaz mindenre, ha dühít, amit mondasz, az sem jelenti azt, hogy utállak. Ne becsüljétek többre ezeket az ikonokat annál, amik: megspórolnak nekünk ötven sort.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 4/14/2020 at 12:45 AM , Dzséjt said:

Én is úgy vagyok ezzel, mint Pildi, aki hónapok óta a fórum felé sem néz, annak nem kívánok semmit. Ha olyan, akivel a fórumon kívül is tartom a kapcsolatot, akkor meg esélyes, hogy máshol kívánok neki boldog születésnapot.

Viszont azt se feledjük el, hogy akármikor is merült ez fel benned, te azzal vezetted fel a témát, hogy téged ez idegesít. Khm... Azért ez nem volt szép nyitány, pláne nem így becélozni egy több mint tíz éves hagyományt. ;) 

Ez is igaz, meg az is igaz. De akkor is úgy kezdtem, hogy nem akarok bunkó lenni stb. De nem a felköszöntéssel van bajom, hanem annak helyével (ezért írtam a privát üzenetet). Egyrészt azért, amit leírtam elsőnek, másrészt azért, amit másodiknak.

De tényleg nem kívánok ezen lovagolni. 

On 4/14/2020 at 12:45 AM , Dzséjt said:

Ami pedig a "nem érdekelre" való kérdésedet illeti, azért az a poszt élesebb hangvételűnek tűnt, nem csodálom, hogy Cupsy félreértette. Lehet, hogy nem annak szántad, de a tónus annak tűnt. Ha ilyen kérdésed van, azt talán kezdhetnéd így: kérlek, részletezd, mivel nem értesz egyet. Szerintem ebben az esetben Cupsy sem ugrott volna.

Jogos. De szerintem akkor se tűnt annyira élesnek, nem azt írtam, hogy mi a ******* reagáltál már megint ilyennel vagy ilyesmi. Megkérdeztem, mivel nem ért egyet, de legközelebb nyilvánvalóbbá teszem. 

(Az meg, hogy kisírtam nálatok a dühítő jelet, nyilvanvaló tévedés a részéről.)

 

Szerk.: Most utánanéztem, hogy valóban kisírtam-e.: 

 

 Ody Mestalnak: 

 

Jajj lepontozott Frenkie. Adjak papírzsepit? 

 

Én írtam:

Nem kívánok ebbe nagyon belemenni/beleszólni, de volt pár hónapja az a bizonyos incidens a Legends topikban, amikor kaptam négy felhasználótól is ilyen piroskát egy hsz-emre, és ki voltam akadva, hogy miért pontoztak le ennyien, amikor semmi személyeskedőt vagy sértőt nem írtam. De aztán fel lettem világosítva, hogy ez nem lepontozás, hanem a "Nem értek egyet" funkció. A jelenlegi szituációban viszont a Napnál is világosabb, hogy Frenkie nem a "Nem értek egyet" elvet követve nyomkodta ezt a piros pöttyöt. És most te is a lepontozás szót használtad. Akkor ezek után jogos volt a kiakadásom, mert én pont az ilyen szituációknál láttam a piros pöttyöt, mint ez. Honnan tudjam ezek után, hogy ha kapok én vagy bárki más piros pöttyöcskét, az lepontozás-e vagy egyet nem értés?  Mert ez a mostani szituáció csak még jobban alátámasztja az általam már korábban is megfigyelt szokást, miszerint ez a gomb inkább lehúzásként, avagy lepontozásként (kinek hogy tetszik) terjedt el, semmint egyet nem értésként. 

 

Dzséjt:

@caseyjones A dolog egyszerű: Mestalt sokan nem kedveljük, veled viszont semmi bajunk. Ha te kapsz "nem értek egyet" értékelést (ez amúgy ki is van rá írva, ha ráviszed az egeret és nem böksz rá, kiírja), akkor azt úgy is gondoljuk. Mestal vagy éppen Tarzaan felé már annak a kifejezése (is) volt, hogy ala cuzammen az egész embert nem kívánjuk itt látni. Nem ideális a dolog, de mivel emberek vagyunk, érzelmes lények, igyekszünk azzal kifejezni az érzelmeinket, amivel csak lehet. De neked nem kell félned, te nem emiatt kapsz birodalmi jelecskét, ha kapsz. Én személy szerint szeretem olvasni a véleményeidet, még ha sokszor nem is értek egyet (azt viszont igyekszem sokszor ki is fejteni).

 

Én írtam:

Értem, @Dzséjt, köszi a felvilágosítást.

Ennek alapján lenne egy ötletem. Kéne egy "dühítő" ikon is az oldalra (ha már van szomorú), mint a Facebookon. És azzal ki lehetne ezeket fejezni, a birodalmi jelecske pedig lenne a szimpla egyet nem értés. Nem tudom, ez mennyire lehetne kivitelezhető, illetve nektek mennyire tetszik, de szerintem jócskán el lehetne vele kerülni a félreértéseket. Nem mellesleg ha már lehet szomorú fejet nyomni valakinek a hsz-re, meg "vicces" ikont is, akkor már a dühítő is illene a koncepcióba.  

 

Szintén én írtam, később:

Akárhogy is, szerintem tök jó ötlet lenne egy ilyen "dühítő" funkció. Ha már van szomorú meg vicces is. Meg ezzel jobban ki lehetne fejezni a nemtetszésünket a nem idevalókkal kapcsolatban, mint a "nem értek egyet" gombbal. A kettő között elég nagy a különbség. Tehát ha valamivel szimplán nem értek egyet, vagy valamit dühítőnek találok. 

 

 

Dzséjt:

Ez tényleg jó ötlet.

 

Ismét én:

Illetve nyilván nemcsak az ilyen helyzetekre lehetne használni, hanem olyanokra is például, amikor valami olyan hír, fejlemény van, amely nem jelent jót.

Például, amikor Revan bejelentette, hogy lehet, hogy mégse jön a TNJO jövőre, szomorú fejjel reagáltam, de ha lett volna dühítő fej, akkor inkább azt használtam volna, mert az jobban kifejezte volna azt, amit akkor éreztem. 

 

Az egész beszélgetést A fórum közössége topikból másoltam.

 

Szerintem a dolog bevezetése mellett szóló érvek felvázolása még nem kisírás. Ha mondjuk megmondtátok volna nekem kerekperec, hogy nem lesz ilyen, de én még utána is erősködtek volna, akkor valóban helytálló lenne a "kisírás" megfogalmazás. De ugye nem ez történt. :D

Az meg szintén nem igaz, hogy amiatt jutott ez eszembe, mert nehezményeztem azt, hogy kaptam egy "piroskát". Az adott ihletet, amit te írtál nekem válaszként, Dzséjt, aminek az a lényege, hogy valahogy ki akarjátok fejezni az érzéseiteket, ebben az esetben a dühöt. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 4/12/2020 at 11:05 AM , Sinistra said:

Nekem tegnap előtt volt ez az internal server error-os történet, gondoltam is rá hogy írok Ody-nak, de tegnap óta minden rendben már, most is gyors :)

Nekem ma is előjött. Először azt hittem, hogy az internetkapcsolatommal van gond, de aztán kiírta ezt a hibaüzenetet. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se szóltam tegnap, pedig sokszor előjött nekem, igaz, néha egy gyors F5 segített. :D

 

De ma is lassúnak érzem a fórumot. Fél percbe telik neki, míg veszi a lapot és megnyitja azt a topikot, amire rákattintottam. És a válaszküldésnél is gondolkodik, hogy mitévő legyen, elküldje vagy ne küldje el. :D

 

szerk.: mondjuk most gyorsan elküldte. :lol:

Szerkesztve: - Bence1997
  • Vicces 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos ezzel a problémával nem lehet mit kezdeni. A Web-Server a terhelt (hiába habognak 60 000-es látogatottságról a oldalunkon), ma például az e-maileket kezelő szervereiket fejlesztik, mert a home office-ok miatt azok is leterheltek (ez a fórumot alapvetően nem érinti).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Nem, én is az vagyok,  szerintem 5000 felett már Tanácstag leszel.

Most látom, hogy 4000 felett mester, 10000 felett pedig Tanácstagok lehetünk. :D 

 

5000 felett viszont megváltoztathatom a címemet bármire, ugye? :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Most látom, hogy Jedi mester lettem? Nem 5000 felett leszek az? :D

 

8 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Nem, én is az vagyok,  szerintem 5000 felett már Tanácstag leszel.

Youngling 1-500

Padawan 500-1000

Jedi Knight 1000-4000

Jedi Master 4000-10000

Council Member 10000-50000

Grandmaster  50000-

8 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Most látom, hogy 4000 felett mester, 10000 felett pedig Tanácstagok lehetünk. :D 

 

5000 felett viszont megváltoztathatom a címemet bármire, ugye? :D

5000 felett változtathatsz.

5 perccel korábban, caseyjones írta:

Találtam egy ilyen topikot: 

Ez hogyhogy zárolva lett? 

Mert ment benne a sárdobálás.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Megtaláltam az ultimate epic rang cheatet, ha 5000 hsz után lehet saját rang akkor be kell írni, hogy Tanácstag és kész is :D :D:D olyan lenne, mint Anakinnál aki mester cím hiányában lett Tanácstag itt meg a hszek számának hiányában lenne az aki megcsinálja :D:D:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.