Ugrás a kommentre

Anakin/Vader


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezt magyarban hogy fordították? Remélem égenjáróknak és nem Skywalkernek. :D 

Nem fordították le,  (kis könyves spoiler)

Spoiler

csak Thrawn utalt arra érdekességképpen Vadernek, hogy a chiss nyelven elhangzó égenjáró szó miatt lepődött meg annyira először, amikor találkozott Anakin Skywalkerrel. Egyébként ez ismét finom utalás volt Vadernek, hogy Thrawn pontosan tudja, kicsoda ő. :) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...
10 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Hozzánk hasonló! :)

Jöhetne akkor a fórumra. :P 

 

Egyébként pont egy másik topikban előkerült ez az Anakin áldozata kérdéskör a 9 olvasatában. Ennek a megítélése attól függ ki mit látott bele Anakin tettébe, ki melyik részét tartja fontosnak, Ha valakinek az volt a kulcstett, hogy megölte Sidious-t, akkor nyilván csorbul a dolog azáltal, hogy végül visszatért. Az Erő egyensúlya meg egy másik kérdéskör, írok majd róla újra hosszabban a topikjában. Legalábbis arról, én hogyan képzelem ezt el. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Riddick írta:

Nem rakok be olyat, amit nem érdemes! Nyugodtan nézd meg. A srác, aki ezt a YouTube csatornát nyomja tényleg komoly rajongó. Hozzánk hasonló! :)

Talán az egyetlen baj vele, hogy túl sokat teorizál olyan dolgokon, amelyeknek totál semmi alapja nincs :D és sok rajongója van, aki komolyan is veszi ezeket a teóriákat, aztán amikor nem lesz benne ez-az a filmben, akkor csalódnak.

 

Na meg szegény két elég durván fake TV spotot is benézett :D de amúgy nagyon szeretem a lelkesedését. De a legjobb magyar SW csatorna nekem továbbra is Rixon :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Amúgy Vader tanult bármilyen újdonságot az Erőről Palpatine-tól a Sith léte alatt? Csak mert a hatalmas megszerezhető tudással kecsegtette meg Anakin is morcoskodott, hogy a Jedik elhallgatnak előle dolgokat. Mi az a képesség, amire Anakin Vaderként tett szert és Palpatine-tól tanulta?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg a képregények alapján úgy tűnik hogy amikor Vader fiatal volt, tehát nem sokkal az átalakulása után, akkor ahhoz képest hogy mennyire meg lett nyomorítva a sötét oldalnak hála roppant erős maradt. Palpatine ugyan félt tőle, hogy már nem elég jó tanitványnak de akárhányszor tesztelte az erejét Vader mindig bizonyított.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Meg a képregények alapján úgy tűnik hogy amikor Vader fiatal volt, tehát nem sokkal az átalakulása után, akkor ahhoz képest hogy mennyire meg lett nyomorítva a sötét oldalnak hála roppant erős maradt. Palpatine ugyan félt tőle, hogy már nem elég jó tanitványnak de akárhányszor tesztelte az erejét Vader mindig bizonyított.

Igen, de ez inkább Anakin erejéből fakad, illetve, hogy a Sötét oldalon nem kellett visszafognia magát. De az Erővel kapcsolatos repertoárja nem nagyon bővült, pedig egyértelműen plusz tudásra és hatalomra szomjazott meg az EpIVben is az Erő hatalmáról áradozik. Ahhoz képest semmi újat nem mutat. Persze erős, de Jediként is az volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lélekben megtört Vader saját magát hagyta belekényszeríteni egy egyszerű végrehajtói szerepkörbe. Most így hirtelen nem rémlik, hogy valaha is mélyebben elmerült volna az ősi Sith tanokba, új képességek és lehetőségek után kutatva. Palpatine-nek ez a leosztás tökéletesen megfelelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Szerintem Anakin nem csak új képességekre vágyott hanem arra is hogy minden korábbinál erősebb legyen. Ilyen szempontból szerintem nem lényegtelen az hogy ezt megkapta.

De tényleg erősebb lett? Vesd össze a TCW végi Anakinnel vagy az EpIII-as Invisible Handes Anakinnel. Vader csak más módon erős: mindenkit megöl, nem kímél senkit, és ezáltal több mindent megtehet. De az én szememben Vaderként inkább másmilyen lett, semmint erősebb a világos oldali énjénél. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Anakint elég durván megtörte az a trauma, hogy géptestbe kényszerült. Nemcsak őt magát, de a helyzetét is. Ez lényegében nemcsak egyfajta korlát, hanem egy olyan következmény, ami egész életében egy hatalmas kudarcra emlékezteti. Az általa is olyannyira lenézett és lesajnált egykori mestere legyőzte, amiért kis híján az életével fizetett, egy félrobot lett, akit az Erő mellett immáron gépek tartanak életben. Ez egy tök fontos vizsga lett volna, amit elbukott, ez az ő hiúságával óriási blama.

Ez pedig egyértelműen csalódással tölthette el Sidious-t is. Még akkor is, ha tudjuk, hogy valójában nem is volt célja az, hogy Anakin annyira hatalmas vagy erős legyen. De azért annál biztos többre számított, minthogy egy "bóvli" Obi-Wan ellen ropogósra sül, aztán géptestbe kényszerülve félemberként éli tovább életét. A sith-ek nem szoktak túl megbocsájtóak lenni a gyengeségek terén. És a Palpival kapcsolatos viszony azért is nagyon fontos, mert a sith-eknél ez amúgy is kulcskérdés, másrészt maga Anakin büszkélkedik vele, hogy bmikor legyőzheti az uralkodót. Na ez az, amire gyakorlatilag egyedül semmi esélye nem maradt.

 

Aztán ehhez a traumához jött a másik, hogy Padmét és a gyermekét se tudta megmenteni. Gyakorlatilag a teljes átállás a sötét oldalra szinte csak a pofára eséseket eredményezte. Semmit nem ért el abból, amit akart, amivel erősebb lett, azt a jediknél vagy a  rendeken kívül, önállóan is megugorhatta volna, amilyen Erőérzékeny volt, az egy szimpla fejlődési út. De amit akart, annak a közelébe se ért.

És ezekre a gondokra jött az, hogy Obi-Wanon hiába akart bosszút állni, mert meg se találták. És ez is ciki kicsit, mert Maul pl. megtalálta Kenobit, Anakin nem. Ahsokával is így járt, de őt se sikerült kiiktatni végül. Aztán így jutunk el a 4-hez, amikor ugyan Obi-Wan megy el hozzá, de legalább örül, hogy végre pontot tehet az ügy végére és bosszút állhat, de azzal is ő húzza a rövidebbet.

 

Azt amúgy nehéz felmérni erősebb lett-e Vader. Egyrészt a fizikai sérülései miatt. Másrészt pedig, mert jellemzően teljesen más kihívásokkal kellett szembenéznie. Engem igazán egyik fellépése sem győzött meg, amit Vaderként láttam tőle. Szerintem a korábbi Anakin jóval komolyabb dolgokat mutatott.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, pb69 írta:

Azt amúgy nehéz felmérni erősebb lett-e Vader. Egyrészt a fizikai sérülései miatt. Másrészt pedig, mert jellemzően teljesen más kihívásokkal kellett szembenéznie. Engem igazán egyik fellépése sem győzött meg, amit Vaderként láttam tőle. Szerintem a korábbi Anakin jóval komolyabb dolgokat mutatott.

Azért Vaderként ő is visszahúzott űrhajókat, lemerevített AT-AT lépegetőket vagy emelt fel fejére borított AT-DP-ket, puszta kézzel passzolt vissza lézernyalábokat - szóval azért Vaderként is bőven képes volt olyan komoly dolgokra, mint Anakinként - már csak azért is, mert az Anakinként megszerzett tudása és hatalma nem veszett el, ezek csak gyarapodtak, tehát Vaderként mindenre képes volt, amire Anakinként is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különösen nagy bravúr ez annak tükrében, hogy elvesztette a testének jelentős hányadát amiben midichloriánok is voltak, ez szerintem mindenképp megsínylette az Erővel való kapcsolatát, legalábbis egy ideig biztos.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Donát írta:

De tényleg erősebb lett?

A képregényekből szerintem az derül ki hogy igen. Ami pláne úgy nem kis dolog hogy Vaderként már testileg árnyéka a régi önmagának hisz megcsonkolták, szénné égett és már csak egy lélegeztetőgép tartja életben ami ha nincs rajta állandóan akkor megfullad. Emberi roncs lett és mégis amiket csinál az elég meredek.

 

Cupsy: a midiklorianoknál szerintem a sejtkoncentráció számít. Szerintem attól hogy valakinek levágják valamilyét nem lesz gyengébb az Erőben. Yoda tömegre elég picike és mégis nagyon Erős tudott lenni, Anakinban pedig mint tudjuk még nagyobb a midiklorián koncentráció mint Yodában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért érdekes kérdés, hogy Vader esetében mennyire befolyásolta a kapcsolatát a sérülése. Egyrészt, bár teste egy része tényleg oda, azért még mindig több része van meg, mint amennyit vesztett. És mivel nála extrém magas volt a midi-chlorian szám - Obi-Wan a valós értéket meg sem tudta határozni, mert lefutott a számlálóról az adat -, így lehet, hogy ezek a sérülések még nem okoztak olyan jelentős kapcsolatromlást nála, mint mondjuk egy átlag Jedinél okozott volna. De talán még annál sem, gondolok itt Maulra, aki "átlagos" Sith, mégis, nem tűnik úgy, hogy a teste felének elhagyása gondot okozna neki az Erő használatában.

Talán az Erővel való kapcsolat csak akkor romlik meg érezhetően fizika sérülés esetén, ha már olyan extrémek a veszteségek, mint például Grievous esetében, akinek a szervein és az arca egy kis hányadán kívül semmi sem maradt meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a csonkolások nem osztanak vagy szoroznak. Az már annál inkább számit, hogy Vader nem tud élni lélegeztetőgép nélkül, ami mutatja hogy mennyire súlyosak a belső sérülései. Az hogy hiányzik egy kis hús amiben volt midiklorian az mindegy. Aki súlyosabb az nem lesz nagyobb Erőhasználó. Az viszont valószinüleg ront a helyzetén hogy a szervezete a halál szélén van és gép nélkül rögtön felfordulna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, pb69 írta:

Hát vagy, hogy pl. jó esély van arra, hogy Erővillámokat nem tud szórni a gépek miatt.

De miért ne tudna? Ha a lézernyalábokat meg tudja gátolni abban, hogy kárt tegyenek a mechanikus kezében, akkor a villámokat is tudja irányítani úgy, hogy azok ne tegyenek kárt benne. Az ep9 elég egyértelművé tette, hogy ezek a Sith villámok elég jól irányíthatóak. Csak azt kell elkerülnie, hogy a villámokat visszapasszolják neki, de ezt a géptesttől függetlenül is érdemes elkerülni.

13 perccel korábban, Bomarr írta:

Szerintem a csonkolások nem osztanak vagy szoroznak. Az már annál inkább számit, hogy Vader nem tud élni lélegeztetőgép nélkül, ami mutatja hogy mennyire súlyosak a belső sérülései. Az hogy hiányzik egy kis hús amiben volt midiklorian az mindegy. Aki súlyosabb az nem lesz nagyobb Erőhasználó. Az viszont valószinüleg ront a helyzetén hogy a szervezete a halál szélén van és gép nélkül rögtön felfordulna.

De a sérülésének eme természete inkább csak a mozgásban és valószínűleg néhány mindennapi teendőben korlátozzák, nem az Erőben való jártasságát. Ráadásul azért azt láttuk, hogy még a gépek meghibásodása esetén is életben tudja magát tartani. Malachorról is el tudott jönni, de közvetlen a megégése után is még elég sokáig elvolt a ruhája nélkül. Persze mindez csak addig működik, amíg a Sötét Oldalon van, a Világos Oldalon már csak a gépekre támaszkodhat - meg is halt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
2 hours ago, Donát said:

Most nehogy már azért ne kapjon lehetőséget, mert egy "maroknyi" idióta nem kedveli. Legyen egy koncepció, amibe vagy belefér, vagy nem, de ne az határozza már meg, hogy mit gondolnak a rajongók az egyébként tök evidens szellemcseréről, vagy Hayden Christensenről, mint Anakin Skywalker... :roll: 

 

3 hours ago, Dzséjt said:

Amúgy szerintem az is közrejátszott Hayden kihagyásában, hogy a rajongók nem nagyon szívlelik. 

Sosem értettem különben, hogy mi bajuk a rajongóknak Haydennel. Anakin Skywalker szerepére szerintem tökéletes volt. Nyilván az Attack of the Clonesban kicsit sok volt a rinya a részéről, de az én ingerküszöbömet nem lépte át, pedig azt nem nehéz. :D A Revenge of the Sith-re meg már egyenesen zseniális Anakin lett, úgy gondolom. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, caseyjones írta:

 

Sosem értettem különben, hogy mi bajuk a rajongóknak Haydennel. Anakin Skywalker szerepére szerintem tökéletes volt. Nyilván az Attack of the Clonesban kicsit sok volt a rinya a részéről, de az én ingerküszöbömet nem lépte át, pedig azt nem nehéz. :D A Revenge of the Sith-re meg már egyenesen zseniális Anakin lett, úgy gondolom. 

Szerintem a rinyálás inkább az írásnak köszönhető nem pedig Haydennek, ő azt játsza amit mondanak neki. A TCW-ben sem volt nagyon rinyálás a karakter részéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De valahol meg tudom érteni, hogy ilyen lett a karaktere. A The Attack of the Clones idején pont a lázadó ifjúkorát éli. De már a Baljós árnyakban is látható volt olykor, hogy nem egy csöndes, visszahúzódó fajta.

 

1 hour ago , NorbiLordi said:

A TCW-ben sem volt nagyon rinyálás a karakter részéről.

A klónok háborúja idején már egy picikét érettebb volt, így ez szerintem magyarázható azzal. :) Kb. három év van a második és a harmadik film között, ennyi idő alatt bőven fejlődhet a jellem ebben a korban. 

 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sem volt gondom a Shaw-féle szellem Anakinnal, éppen azért, amiért a Haydenessel sincs: az Erő honából visszatérő személy szerintem úgy manifesztálódik, ahogy akar. Anakin esetében legyen az ép végtagokkal bíró, idős megjelenés, vagy az Ep3 során látott, fiatalabb változata. Az előzményfilmekkel való összeköttetés miatt jobban preferálom a Haydenes változatot, ahogy a Jedi Templom és a Szenátus felbukkanása is hatalmas érzelmi töltettel bír számomra a felújított változatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

A The Star Wars Bookban érdekes dolgot írnak Anakinról.

 

Azt hiszem, hogy eddig úgy volt hivatkozva Anakin születése, hogy nem a Tatooine -on született. Most a könyvnek köszönhetően úgy tűnik, hogy a kánonban viszont a porfészek bolygóján szülte meg őt Shmi. :)

 

Image

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem tudom, mennyire volt ez kánon, de valahol, valamikor, valamelyik enciklopédiában volt arról szó, hogy Shmi már Gardulla rabszolgája volt, amikor megszülte Anakint. Gardulla pedig szintén a Tatooine-on ténykedett. De lehet, hogy ez régi anyag. Minden esetre azért jó, hogy ezt így kimondták, így már Shmi összes leszármazottjáról, Anakintól Benig tudjuk, hol született.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.