Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

21 perccel korábban, SZKipi Padawan írta:

Úgy térne vissza, mint ahogy Luke a Trahwn 3. - Az utolsó parancs című könyvben? :o Az mi turva lenne, egyre jobban várom a filmet!!! :love:

Ugye nem klónként? Abból én nem kérek, köszönöm

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok más mellett ez is csak egy teória...

De ami azt illeti, magában a könyvben a klón Luke-ot szerintem jól irták meg, nyilván filmen ez másként kellene megoldani, de ha jól megcsinálják, akkor nem lenne azzal probléma.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ne lovald bele magad a klónos elméletbe. Eleve, a trailerben ott a Halálcsillag, feltehetően a 2-es számú, amin Palpatine-nak legfeljebb szelleme lehetne. Na meg a logika is azt diktálná, hogy ha képes lenne klónként visszatérni, akkor arra nem várt volna 30 évet. Ezt alaposan körbejártuk már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy véleményem, ami után tépni fogjátok a hajatokat! :evil::D

 

Mekkora csavar lenne már, ha a 9. rész azzal végződne, hogy ezt az egészet, Anakin csak álmodta! :o Aminek hatására, megváltoztat mindent, Palpatin elbukik, és ennyi... Ez mind meg sem történik. Miután a befejezés hatására kirobban a Harmadik Világháború, elmondják, hogy azért így lett vége, mert ez a Kánon! És így nyer értelmet, hogy miért van Legendák és Kánon... Szerintem nagyot szólna a film! :)

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt egyébként továbbra sem értem, hogy a Disney miért nem azt a Star Wars-t folytatta, amit már több író is leírt? Ami ugye most már Legendáknak számít... Bár lehet erre is volt már itt magyarázat, amit nem olvastam el, és így ezen lustaságom miatt bocsánat! 

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, SZKipi Padawan írta:

Azt egyébként továbbra sem értem, hogy a Disney miért nem azt a Star Wars-t folytatta, amit már több író is leírt? Ami ugye most már Legendáknak számít... Bár lehet erre is volt már itt magyarázat, amit nem olvastam el, és így ezen lustaságom okán bocsánat! 

Csak röviden(mondjuk én se vagyok annyira járatos): ahogy tudom a régi EU nagyon sok helyen tele volt önellentmondással és a történetek annyira előre meg voltak írva kronológiában, hogy ha ahhoz igazodnak akkor az Ep.7 a Yavini csata után leghamarabb 138-ban játszódhatott volna mert addig minden meg volt írva, a 90-es évek borzasztó minőségű alkotásait nem is említve. Tulajdonképpen a Star Wars sokkal átláthatóbb lett szerintem a Kánon megalkotásával. De ezt majd a járatosabbak majd jobban elmagyarázzák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, SZKipi Padawan írta:

Azt egyébként továbbra sem értem, hogy a Disney miért nem azt a Star Wars-t folytatta, amit már több író is leírt? Ami ugye most már Legendáknak számít...

Egyrészt, egy filmes sorozatot nem lehet úgy "folytatni", hogy valójában ehhez kapcsolódó könyveket folytatnak. Teljesen más a két formátum, ráadásul a filmnézők többsége nem olvassa a könyveket, még a franchise-hoz tartozóakat sem. Elég megnézni pár statisztikát, hogy pl. a Harry Potter, Gyűrűk Ura, Trónok Harca stb. esetében hányan olvasták a könyveket. Arról nem is beszélve, hogy ezeknél azok az alapművek, míg a SW kifejezetten filmes eredetű.

Alapból elmondható, hogy az emberek egy adott franchise-nál az eredeti médiumon kívüli műveket jóval kisebb mértékben fogyasztják. Ha "könnyebben emészthető" a kiterjesztés (pl. film vagy sorozat), akkor még könnyebben le is csapnak rá, de fordítva már sokkal kevésbé jellemző. A képregényfilmeknél is egyre gyakoribb, hogy az alapműveket nem ismerik. De ha megnéznénk, hogy a Vajákat hányan olvasták a Witcher-fanok, vagy a Mass Effect esetében a könyveket és képregényeket, akkor igen kis arányhoz jutnánk.

Mindez hatványozottan igaz, ha ezek az alkotások nincsenek is hivatalosan kanonizálva. De mindezektől eltekintve is nagyon vadregényesen hangzik az a koncepció, hogy egy franchise-nak lejön majd egy tucat része, aztán egy másik médiumot használva folytatják, majd visszatérnek az eredeti hordozóra. És itt nem arról beszélünk, hogy elmesélnek közben pár mellékes kalandot, hanem a főcselekményről és világról.

 

Másrészt, ezeknek az EU-s műveknek a minősége igencsak széles skálán mozog. Továbbá nincsenek is összhangban egymással. Ennek megfelelően önkényesen kellett volna belőle válogatni műveket, amiket kanonizálnak és azokat folytatják, míg a többit eldobják. Ennek nem lett volna sok értelme.

Meg itt nem is csak egyedi művekről van szó, hanem ezek összefüggésben vannak egymással, viszont amennyire én tudom, minőségük nem az alapján alakult, hogy mennyire konzisztensek. Márpedig a kánonnak nem szabad komolyabb ellentmondásokat tartalmaznia, így ha beemelnek műveket, akkor olyat már egyet sem nem hozhatnak be, ami ezek közül bármelyikkel ellentmondásban van.

Így kieshet egy csomó jó alkotás. Ugyanakkor, ha meg van egy sorozat, aminek mondjuk valamely középső része kiválóan sikerült, akkor ha nem akarod kihagyni, akkor be kell húznod az egész szériát, hiszen úgy áll össze egésszé. Akkor is, ha a többi része nem olyan jó, vagy egyenesen rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig egy jóvak később játszódó Yuuzhan Vong-ok elleni háborút szívesen megnéztem volna... Van egyébként erről az időszakról szóló könyv? :hmm:

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Sky igazán köszönöm, holnap meg is lesem őket! :)

 

De ahogy látom ez magyar nyelven meg sem jelent... :| Vajon megjelenik egyáltalán? 

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesség: anno 2017 márciusában tehát még bőven az ep.8 bemutatója előtt megjelent egy SWNN cikk, ami már akkor azt mondta hogy az ep.9 után pár évig szünet lesz.

 

There seems to be a plan for a hiatus on Star Wars movies – a plan that will happen after a few years after the end of the Sequel Trilogy.

Link: https://www.starwarsnewsnet.com/2017/03/do-not-post-lucasfilms-post-star-wars-episode-ix-plans.html

 

Az okokról itt ez szerepel:

While that might seem unthinkable at first, there are two reasons that they’d do this.

The first reason is that: Star Wars on television is going to become a big focus over the next few years. [...]

On to the second point: Lucasfilm will want to deliberately starve the market of Star Wars movies for a time. It seems that the executives at Disney/LFL are keenly aware of the possibility of over-saturation with the franchise, and will intentionally institute dry periods in effort to increase the desire for future matierial, much like how the 3-D re-releases of the later two chapters of the Prequel Trilogy (and presumably, the Original Trilogy as well) were all cancelled during the lead-up to The Force Awakens. 

 

Mindez jóval a Solo előtt. Érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney+ november 12. -ei indulásánál elérhető lesz a streaming szolgáltatáson az első 7 Skywalker Saga rész, a Rogue One, a The Mandalorian (az első rész, később hetiben jön a többi), a Rebels és a TCW eddigi évadai.

A Solo, TLJ és a TROS, valamint a TCW befejező, 7. évada a Disney+ első évében (2019. november-2020. november) érkezik. :)

https://www.cnet.com/news/disney-plus-every-show-movie-available-to-stream-date-falcon-winter-soldier-wandavision-loki-what-if-hawkeye/?utm_source=reddit.com

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Több helyen is írják hogy a Marvel negyedik fázisa üti a kilencedik rész utáni Star Wars muvikat.

 

"Now that Marvel has firmly established itself as a potent money-making machine, plenty of fans are wondering how other big-time franchises are going to compete. Now it looks like one beloved intergalactic series won’t even try, at least in the immediate future. During Marvel’s upcoming Phase 4, not even one Star Wars film is scheduled to hit theaters.

This is partially due to the brevity of the MCU’s upcoming juncture. The new chapter kicks off in May 2020 with Black Widow and end with Thor: Love And Thunder in November 2021. Phase 4 will finish well under two years, which makes it the shortest series in history of the franchise thus far."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami olyasmit akartam frappánsabban bepötyörészni csak akkor sajna nem jött át teljesen a lényeg. Az idézetet direkt azért raktam be mert abból egyértelműbben kiderül hogy mi is a szitu.

Arra akartam kilyukadni hogy amíg a négyes fázis tart addig egy Star Wars muvi sem jöhet szóba. Szerintem ilyen értelemben a négyes tényleg üti a Star Wars mozikat.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.