Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Hogy is ne? Én meg munka nélkül maradok?! :P Én nem az a fajta vállalkozó leszek (ha leszek), aki csak besöpri a profitot. Ja, és ha egyszer lesz tőkém, és valóban nyitok vállalkozást, számíthattok rám, srácok. Csak legyetek mobilisak, mert lehet, Debrecenig kell jönni. :P

Neked vezetni is kell a céget, nem fogsz ráérni mindennel foglalkozni, főleg nem könyvelgetni, meg számlákkal pepecselni nap nap után :P Ha rendes fizetést adsz, akkor megyünk albérletbe, de majd valakivel osztozunk a lakáson, ha úgy alakul :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglepő, de ő intézi. Egyébként egy hajdúsági jó értelemben vett paraszt embert kell elképzelni, aki a mai napig izes tájszólással beszél. Az a tipus, akinek ösztönösen jó érzéke van a vezetéshez. Látta, hogy mire van szükség és azt gyártotta, közben szépen terjeszekedett és attól se ijedt meg, hogy ha menetközben valami másba kellett fogjon. Amikor jött egy kis válság az iparágban, beruházott mondjuk egy pékségbe, a textiliparba vagy ami úgy látsztt hogy szépen jön fel és kompenzálni tudja a kieső bevételeket, majd amikor újra beindult a fémipar akkor rendszerint eladta a mellékesbe felvett üzletágakat... nem racionalitásból hanem mert a fémmegmunkálás a szerelme.

Persze egy bizonyos pont felett már neki is kellett a segítség. Amikor a rendszer már túl nagy lett és amikor egyértelművé vált, hogy a cégei akkorák hogy nem irányithat mindent egy személyben, akkor azért kellettek a tanácsadók, más ügyes vezetők, a bevált vállalatirányitási rendszerek stb.

De igen az üzleti ügyeket nagyrészt a mai napig ő intézi.

Az ilyen típusú vállalkozással viszont egy nagy kockázat van: ha történik valami a cég lelkével, akkor legjobb esetben is erős visszaeséssel kell a cégnek számolnia, amíg az utódok megtanulnak az "öreg" nélkül boldogulni, de sokszor a vállalkozásnak egész egyszerűen lassan vége lesz. Gyakran a vér szerinti udódok sem képesek tovább vinni az üzletet, ha nincs meg bennük az alapító lelke, szaktudása, készségei. Sok sikeres magánvállalkozásnak ez a legnagyobb buktatója.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ilyen típusú vállalkozással viszont egy nagy kockázat van: ha történik valami a cég lelkével, akkor legjobb esetben is erős visszaeséssel kell a cégnek számolnia, amíg az utódok megtanulnak az "öreg" nélkül boldogulni, de sokszor a vállalkozásnak egész egyszerűen lassan vége lesz. Gyakran a vér szerinti udódok sem képesek tovább vinni az üzletet, ha nincs meg bennük az alapító lelke, szaktudása, készségei. Sok sikeres magánvállalkozásnak ez a legnagyobb buktatója.

Ez igaz. De itt ennél a konkrét cégnél nincs ez a veszély: maguk a gyerekek már átvették a cég irányitásának egy részét. Bizonyos diviziókat, illetve cégeket (mert itt már cégcsoportról van szó) már ők irányitanak. De valóban: a teljesen központositott, egy ember vállán nyugvó nagyvállalat törékeny.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz. De itt ennél a konkrét cégnél nincs ez a veszély: maguk a gyerekek már átvették a cég irányitásának egy részét. Bizonyos diviziókat, illetve cégeket (mert itt már cégcsoportról van szó) már ők irányitanak. De valóban: a teljesen központositott, egy ember vállán nyugvó nagyvállalat törékeny.

Ezt jó olvasni a sok balul sikerült történet után, amivel eddig találkoztam, mert sajnos ez utóbbi sokkal gyakoribb. No majd holnap elárulhatod a cég nevét is, mert már kíváncsi vagyok. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz. De itt ennél a konkrét cégnél nincs ez a veszély: maguk a gyerekek már átvették a cég irányitásának egy részét. Bizonyos diviziókat, illetve cégeket (mert itt már cégcsoportról van szó) már ők irányitanak. De valóban: a teljesen központositott, egy ember vállán nyugvó nagyvállalat törékeny.

 

 

Lsd Apple. Az ő lelkük ugye Steve Jobs. Mikor a nyolcvanas évek közepén kirúgták az Apple ment a csőd felé.Mjkor Jobs visszatért az Apple név újra fényesen ragyog. A pali elérte hogy az Apple lassan a Microsoftot is megelőzi, ha eddig már meg nem tette. Nagyon jól ráérzett az igényekre. Ugye kifejlesztették az Ipodot, ami az mp3 lejátszók Rollsa, majd az Iphone okostelefont. Ami nagyon zseniális ötlet az az Itunes. Forradalmasították az internetes zenevásárlást. Fillérekért lehet az Itunes-on mp3 fileokat vásárolni így tutkó bevétel a cégnek. A tavalyi nagy durranás meg az Ipad. Valahogy Jobs ráérez arra mi kel a népnek és megcsinálja. Mostanság olvasni róla hogy visszavonul, és Tim Cooknak adja árt a stafétabotot, az Apple részvényei a hírre pár százalékot vesztettek.

Ha Jobs visszavonul akkor az Apple-nak vége. Ő a cég lelke ,zsenije.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ha már végzettségek: a napokban készitettem interjút egy ürgével: a legfelsőbb végzettsége a lakatos volt. A pályáját egy ötször ötös műhelyben kezdte. Ma is mint akkor, fémmegmunkálással foglalkozik. Csak most hétszáz alkalmazottja van és a cégei (több is van) kb. két milliárd forintot termelnek per év. És ez már a sokadik ilyen eset, akivel találkoztam.

Ahol dolgozom, a fűzfői ipartelepen, ott sok ilyen kisemberből lett nagyember kujtorog (köztük egy hasonszőrű figura, te, véletlen nem Szemesnek vagy Máhl-nak hívják? :)). Én azt bírom még bennük emellett, hogy egyik sem szált el. Máig bejárnak a műhelybe melózni, ráadásul nem egy csilli-villi szuperkocsival, hanem valami mezei "tragaccsal" (na azért nem Ladával). Sajnos az ellenkezőjét is megtapasztalhattam, van olyan kőbunkó is, hogy elefántot lehetne ütni vele, de szerintem az már a meggazdagodása előtt is az lehetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár üzenetben is elküldtem, de itt is ki jelentem, hogy Boldog Születésnapot!!! :D

 

 

Húú srácok, a tegnapi napom annyira rossz volt, hogy nagyon! Kezdődött minden azzal, hogy az internet

folyton vacakolt, így persze a torrent sem volt jó. Utána németből meg kellett tanulni egy szöveget, melyet

egész délután tanultam, mikor azt hittem, hogy megy, akkor jöttem rá, hogy mégsem. Ugyanis körülbelül félórára

le tettem a könyvet, hogy egyek valamit. Ez még jó volt, meg ettem az apukám által hozott vaddisznót, ami istenien

jó ízű volt. Mikor végeztem, be mentem a szobámba, hogy fel mondjam azon szöveget, melyet egész délután tanultam.

Persze nem ment, sőt, olyan érzésem volt, mintha meg sem tanultam volna. Akik ismernek, azok tudják, hogy ilyenkor

a könyvek vagy füzetek, alacsony ívben a sarokban végzik. Hát ez most sem volt másként. Ezután az estém egész hajnalig

azzal ment el, hogy a Dexter című sorozat egyik részét akartam letölteni. A torrent ideglenes halottsága miatt, ezt ilyen

linkelgető-s megoldással kellett, hogy meg tegyem, ami hát szokás szerint, szintén nem működött. Egész esete szenvedtem

egy nyomorult rész miatt, mely miután le jött nem is volt jó! Ekkor már olyan mérges voltam, hogy az hihetetlen. Ez az esti

dolog meg még jobban fel dühített. Így írtam arra a fórumra, ahonnan a sorozat részét leszedtem, és hozzám nem illő

módon tudtára adtam a srácnak, hogy mi is a helyzet. Ennek az lett a következménye, hogy ki is tiltottak.

Amit, nem is csodálok! De az is biztos, hogy többet ilyen módszerrel soha nem fogok letölteni semmit, mert nem éri meg!

A Megaupload nevű tárolón kívül mindegyik weboldal rettentően rossz és igazságtalan.

Ha egy hétre, hónapra vagy évre kemény összeget fizetsz, akkor talán jó lesz, viszont, ha ingyen akarod használni,

akkor rá csesztél. Hála Istennek a mai nap már jól indult, mert a torrent feltámadt halottaiból és simán letudtam szedni

a Dexter azon részét, melyet tegnap egyáltalán nem sikerült.

Meglehet, hogy érdektelen amit leírtam, de mégis azért írtam le, mert itt jó embere és jó barátok vannak, akiknek ilyen dolgokat el lehet mondani! Ezért is tartom a Star Wars Saga Fórum-t a kedvenc weboldalamnak! :)

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem semmi napod lehetett akkor :D

 

Vaddisznó pörkölt a legfinomabb a világon, jó csípősen. :)

 

Én is jobban szeretek torrentről tölteni mint fájl megosztókról, Megaupload talán az egyetlen normál, többiről ha elkezdek tölteni, jön rendesen full speed-el, aztán fél perc múlva már csak 100 kb/s, majd 70 kb/s, végén pedig már csak 30-al szedi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.