Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

15 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Hát, jelenleg az öregnek méretbeli előnye van. Eddig mondjuk sokat nem találkozott velük, mert míg nincsenek a törpikék beoltva, addig szobafogságban vannak. De távolról már megmutattuk őket egymásnak. Juni rájuk fújt, és a két addig hepajkodó cica azonnal leállt és csendben összekuporodott. :D 

 

Akkor már tudják hogy egyelőre nem éri meg vele cicózni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előre bocsátom: nem vagyok babonás ember. Nem hiszek a végzetben, sem abban, hogy ha egy fekete macska balról jobbra átkel előttem az utcán, akkor balszerencse ér.

Nyugodt szívvel átsétálok nyitott létra alatt, ahogy bátran ajándékozok éles tárgyat is a szeretteimnek (no nem célzásként).

De most mégis kezdem úgy érezni, hogy valaki üzenni akar nekem valamit.

 

Az egész hétfőn kezdődött, amikor is különböző okokból kifolyólag úgy döntöttem, hogy kilépve a home office kényelméből, bemegyek a céghez kocsival és bentről dolgozom aznap. A szokásos útvonalamon haladva pirosat kaptam az egyik forgalmas debreceni kereszteződésben "röpke" 90 másodperc erejéig. Mivel felesleges időm éppenséggel akadt, így hát szemügyre vettem környezetem, és nem is oly sokára tekintetem az előttem álló Dacia Duster célkeresztszerű irányjelző készülékén (az egyszerűség kedvéért, a továbbiakban: index) állapodott meg. Kicsit megmosolyogtam a mindenképpen extravagánsnak nevezhető index kialakítást, de aztán persze, amint zöldet kaptam a kereszteződésnél, az egész ki is ment a fejemből.

 

A hetem viszont úgy alakult, hogy kedden ismét bementem dolgozni. Megint a szokásos útvonalam teljesítettem és megint pirosat kaptam ugyanannál a lámpánál, és így megint volt időm szétnézni. És gyakorlatilag ledöbbentem. Noha cirka egy óra különbséggel indultam be dolgozni az előző naphoz képest, ugyanabban a sávban, ugyanannál a lámpás keresztőzédésnél UGYANAZ a Dacia Duster állt előttem. Tudom, mert emlékeztem a rendszámára, a színére, a jellegzetes, célkereszt-indexes kialakítására. A döbbenetem még sokáig kísért aznap, el is meséltem pár barátnak a munkahelyemen és ők is jót derültek rajta.

 

Szerdán nem mentem be dolgozni, mert helyette a kocsimat vittem a féléves, rutinszerű szervízelésre. Viszont csütörtökön megint, eltérő időpontban bár, de útbaejtettem a kereszteződést. Nem hittem a szememnek, amikor azt láttam, hogy megint egy Dacia Duster áll előttem, igaz nem a hétfő-keddi "törzsvendég", hanem egy sötét színű márkatársa, de a célkeresztszerű villogó megint a képembe nevetett, miközben leketyegett a kötelező 90 másodperc.

 

Ma péntek van. Alapvetően nem akartam bemenni dolgozni, de délben meggondoltam magam. A neuralgikus kereszteződésben az alábbi látvány fogadott:

 

image.jpeg

 

Mint említettem, nem hiszek a végzetben, nem vagyok babonás és eleddig úgy gondoltam, nem tulajdonítok a véletlen egybeeséseknek sem túl nagy jelentőséget.

 

De azért lehet, hogy ezek után veszek egy Dacia Dustert.  :D:D:D 

 

(Sajna az első két alkalommal felbukkanó autóról nem készítettem képet :D )

image.jpeg

 

 

 

  • Meglepő 1
  • Vicces 5
  • Tetszik 4
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

De azért lehet, hogy ezek után veszek egy Dacia Dustert.  :D:D:D 

 

És persze, ha eltekintek a vicctől és komolyan elhiszem, hogy az univerzum meg akar nekem valamit tanítani, alighanem ez lenne az értelmezésem:

 

Amikor közlekedek az úton, vagy megállok egy pirosnál, rengeteg autó vesz körül, épp úgy, mint ahogy az életben is rengeteg ember vesz körül, amint intézem a dolgaim, vagy ahogy haladok a dolgaimmal. De időről időre a tömegből kitűnik valaki, mint az én esetemben a Dacia Duster, és ha nem hagyom észrevétlenül, felfigyelek rá, akkor teljesen valószerűtlen, megdöbbentő élményben lehet részem. Ha jobban figyelek a környezetemre, akkor nem maradok le olyan hétköznapinak tűnő, de felfoghatatlanul értékes pillanatokról, mint amiről ezek az emberek maradtak le pl.:

https://www.classicfm.com/artists/joshua-bell/guides/busking-subway/


Ha jobban figyelek a környezetemre, az emberekre és odafigyelek a megérzéseimre, akkor ha találkozom valakivel, aki a fontos témákban újra és újra értékes dolgokat képvisel, ezáltal közös nevezővé válik, mint a hetemben a Dacia Duster, akkor gyorsan megérthetem ennek a jelentőségét, és ennek megfelelően állhatok az illetőhöz. Mert ha első alkalommal nem jegyzem meg a Dacia célkeresztszerű indexét, akkor második alkalommal sem szúr szemet az egybeesés és ebből következően a hét többi napjában sem figyeltem volna fel a véletlenek hihetetlen összjátékára. Ha magamba fordulok és elfelejtem értékelni az értékes embereket a környezetemben, azokat, akiktől lehet tanulni, akikkel barátságok szövődhetnek, vagy akik fontos láncszemei lehetnek később a sorsomnak, akkor egész életemben csak várok a lámpára, hogy végre zöldet kapjak és folytathassam az utam. És noha a végén elérek majd a célomhoz - ha elérek -, az út kínálta különleges lehetőségekből közben semmit sem használok ki.
 

Talán így, hogy megértettem (megérteni vélem?) az univerzum üzenetét, az univerzum is abbahagyja a velem való játszadozást. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Ha jobban figyelek a környezetemre, akkor nem maradok le olyan hétköznapinak tűnő, de felfoghatatlanul értékes pillanatokról

Ez univerzális üzenet, és gyakran megfeledkezünk róla, pedig - vicc nélkül - sokat hozzátehetnek a hétköznapjainkhoz élményben. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a tavalyi Karácsony-Szilveszter közötti hét volt hasonló mikor be kellett menni dolgozni. Egyik nap 7 óra körül, másiknap fél 8 körül, volt hogy fél 7-kor, de mindig változó időpontokban indultam el otthonról, de a metrón dettó láttam ugyanazokat az embereket ugyanazon a részen (én szinte mindig a végére megyek, nem tudom miért, így mondjuk nem nehéz), ugyanaz a kéregető néni jött mindig aki mindig akkor szállt fel amikor én, teljesen mindegy hogy mikor indultam el otthonról. Az irodaháznál a lift mindig az 1. emeleten állt éppen, holott teljesen random emeleten szokott. A 4. nap reggelén gondoltam is magamban, hogy valami időhurokba kerülhettem :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van az emberi agynak egy sajátossága: a mintafelismerés, amely segített őseinknek abban hogy a ragadozókat, élelmet könnyen beazonositsák. Ennek kapcsán viszont létrejött egy új tulajdonság, amit a tudomány "apoféniának" hiv, vagyis egymással nem összefüggő dolgokban meglátjuk az összefüggést. Igy történhetett meg, hogy őseink felnéztek a csillagos égre és nem azt mondták hogy az csak egy rakás pont hanem hogy van hét pont ami például a Nagy Göncölt formázza. Pedig azok nem formáznak semmit. Csak távoli csillagok. De az emberi agy meglátta a nem létező összefüggést. Eredetileg azt hitték, hogy az apofénia csak kirivó esetekben jelenik meg emberekben, de aztán rájöttek hogy konkrétan mindannyiunkban ott van. És valószínűleg sokat segít abban hogy az életünk sokkal színesebbek éljük. Sőt, ahogy Donát remek leírásából is lejön, segíthet hogy élménydúsabban éljük az életünket :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez engem arra emlékeztet, mikor nagyapám vett egy ősrégi, használt BMW-t (a típusát nem tudom), és a rá következő 1 hónapban kb minden nap láttam egy-két ugyanolyat... Gyerekfejjel meg legit azt hittem, hogy nagyapám hozta divatba Debrecenben azt a fajta kocsit :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát lehet megtaláltad a bizonyítékot arra, hogy igazából egy videójátékban élünk (Free Guy) ... a GTA-ban is ha egy autót elkezdett spawnolni a játék, akkor minden sarkon az fordult be, jött szembe, parkolt az úton... na persze sose arra a típusra lett volna épp szükség :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

@Donát lehet megtaláltad a bizonyítékot arra, hogy igazából egy videójátékban élünk (Free Guy) ... a GTA-ban is ha egy autót elkezdett spawnolni a játék, akkor minden sarkon az fordult be, jött szembe, parkolt az úton... na persze sose arra a típusra lett volna épp szükség :D

 

Mire nagy nehezen megtaláltad ami kell, akkor meg szinte csak az jött szembe :D 

 

Amúgy ami Donátnak a Duster az nekem a Porsche. Egyszer felfigyeltem rá, hogy a 2. kerületben gyakran látok belőlük, azóta szinte mindennap kiszúrom őket. Magamban ezt már csak Napi Porsche-nak hívom :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.