Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Alább leírtam, minek kelhet. ;) Persze, ha emlékszel, hogy milyen kamu címet adtál meg, akkor nem probléma. Az "azt hiszem a házszámnál mást írtam be" nem ezt sugallta, de ezt nyilván te tudod jobban. De nekem hihetetlen (és félelmetes), hogy vannak, akik ennyire paranoiásak, miközben a féltet adatokat egy Google kereséssel ki lehet deríteni. De persze ez már off, úgyhogy térjünk is vissza a játékok világába.

De ha nincs fizikai kontakt akkor miért kell a valós cím? A számlázás miatt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog születésnapot mindenkinek, akinek mostanában van / volt!

 

Kicsit elhavazódtam, félig szó szerint. Van a Tubes északi oldalán egy madáretető, a jelek szerint csak én töltöm. Most volt a 3. hétvége, hogy a kutyával fölmentünk egy kiló madárkajával. (Neo cipelte :) ) Múlt szombaton konkrétan úgy bedőltek a hó súlya alatt az ágak, hogy nem találtam meg az ösvényt, tennem kellett egy 3 km körüli kitérőt.

Köpönyeg szerint -3C van, Google szerint -1C, az ablakban a hőmérő (árnyékban) +2-t mutat. Mediterrán város, én így szeretlek.

 

Napi öröm: cifra mondatok hosszas sorolása után végre a szomszéd jómunkásember kibontotta a kilincset a bejárati ajtóból, még mielőtt egyszer nem tudtam volna kimenni. Előtte volt némi kalapálás, aztán a flex megoldotta. Most viszont kívülről is kilincs van az ajtómon, boldog vagyok tőle :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha nincs fizikai kontakt akkor miért kell a valós cím? A számlázás miatt?

1. A számlázás.

2. Ha feltörik a fiókot, a valós adataiddal tudod azonosítani magadat. Konkrét történet: egyik munkatársam Steam-fiókját feltörték, és érdekes mód, nem a címe érdekelte a hackert, hanem a fiókban tárolt digitális javak. Mindtől megszabadították. Kolléga felvette a kapcsolatot a Valve-vel, hogy ugyan, ilyen helyzetben mi a teendő, mármint a feljelentésen kívül (ami hazánkban amúgy is veszett fejsze nyele, hiszen a digitális javak mint javakként történő kezelése még mindig kérdéses). A Valve közölte, hogy semmi gond, egyrészt tegye meg a feljelentést, illetve adja meg az adatait, illetve küldje el a Steames cuccairól a számlákat XY címre.

Természetesen az adategyeztetés nem úgy történt, hogy bepötyögte egy e-mailbe, hogy ő ekkor született, ebben az utcában lakik. Szóval nem bemondásra történt. Egy fénykép kellett a személyi igazolványáról. A procedúra ugyan hosszú volt, de minden ellopott cuccát visszakapta. Feljelentést is tett, de az ügy azóta sem haladt semerre.

Na most, ha a regisztrációkor hamis adatokat adtál meg, és feltörték a fiókod, már nem lesz lehetőséged átírni a valós adatokra, mert a hackerek rossz szokása, hogy amint feltörték a fiókot, azonnal megváltoztatják a jelszót (ezért érdemes beállítani a kétlépcsős azonosítást - amit sokan szintén nem használnak, mert "ne férjen hozzá a Steam a telefonomhoz"). Ha pedig a számlán is hamis adat szerepel, akkor nem fogják visszaadni neked a cuccaidat. A pár tized eurós kitűzőkért persze nem kár (már amennyire, én csak a kitűzők adás-vételével kerestem már meg két játék árát, és van olyan ismerősöm, akinek több tízezerre rúg eme kitűzök összértéke), de azért a tízezer forintos játékért lehet, hogy fájna az ember szíve, pláne, ha mondjuk egy olyan 200+ játékból álló gyűjteménynek kél lába, mint mondjuk az enyém.

 

A történetben ecsetelt eset persze régi, úgy tíz éves. Azóta azért a Steam is bevezetett rengeteg azonosítási lehetőséget, így a bankkártyás adatok, a Paypal adatok, stb. is lehetséges. De persze ezeknél is érvényes, hogy a fiókhoz rendelt adatokkal egyező adatokat kell tartalmaznia.

 

Véleményem szerint, aki meg akarja védeni a fiókjait, az ne valótlan adatokkal próbálkozzon, mert ennek könnyen maga ihatja meg a levét, ellenben, aki azt meg akarja szerezni, azt egy másodpercig nem hátráltatja. Egy faszányos tűzfal, illetve a szolgáltató kínálta védelmi megoldások használata sokkal jobb alternatíva. Én például nagy híve vagyok a kétlépcsős védelemnek. Ha más számítógépről próbálok belépni, azonnal jön az SMS vagy az e-mail, hogy egyrészt, én vagyok-e, aki más számítógépről akar belépni, másrészt, adjam már meg a megerősítő kódot. És az a sanda gyanúm, hogy ez egyszer már megelőzte, hogy feltörjék a Facebook-profilom. Tavaly vagy tavaly előtt történt ugyanis, hogy egy haveromnál voltam itt Veszprémben, erre egyszer csak, úgy este tíz felé jött az e-mail, hogy valaki Budapesten próbál belépni az én fiókomba az e-mail címemmel és a jelszavammal. Én vagyok-e az, aki egy ismeretlen gépről próbálok ilyet tenni? Na, a reakcióm egyből az volt, hogy egy kattintással letiltattam az ismeretlen bejelentkezését, egyben jelentettem a Facebook felé, másrészt odaültem a haverom gépéhez és azon nyomban jelszót váltottam.

Ez egy nagyon jó védelem, de sokan ezzel sem élnek, mert jajj istenem, nehogy már a Facebook, a Steam vagy a Gmail tudja a címünket, vagy a telefonszámunkat. Igaz, az egész életünket posztoljuk a Facebookra, de ezt azért ne tudja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a kár, hogy nem lehet előre beállítani (vagy csak én nem találom?) hogy utazni tervezek. És akkor már az otthoni gépről beállíthatnám, hogy a következő két hétben csak budapesti címről engedjen belépni. A telefonos azonosítást én azért nem szeretem, mert az egyik telefonomon már így is épp elégszer zaklatnak lakáskasszával meg egészségmegőrző csodakészülékek bemutatóival. Nem hiányzik, hogy még többen legyenek.

 

Viszont ha már biztonság: pár éve csupa jót hallottam a Bird of Prey programról, ami ellappang a gépen és ha ellopják, akkor pl lefotózza a használót, meg meghatározza hogy nagyjából hol jár a laptop, stb.

Aztán telepítés után kb fél évvel újra kellett rakni a gépen a Windowst, úgy jött le pillanatok alatt az "elrejtett" program mintha sosem lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.