Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

29 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Ha egy mai okos telefon valakinek bántja a szemét, ott nem a készülék a hibás.

Pontosabb úgy fogalmazni, hogy fárasztja a szemet, és ez igaz minden olyan készülékre, aminek saját fénye van, vagyis a telefonképernyőtkől a monitorokon át a tévékig. Ezek pár óra alatt bizony nagyon le tudják fárasztani a szemet, hosszabb távon (ha napokig 8-10 órán át olvasol, filmezel, játszol) pedig tényleg okozhatnak gondot. Tapasztalatból tudom. Hogy mennyire maradandó, azt persze nem, de azt volt "szerencsém" megtapasztalni, amikor túlzásba vittem és aztán napokig égett a szemem és ömlött a könnyem.

Az e-könyv olvasókban pont az a jó, hogy egyáltalán nincs fényük (ezt semmilyen telefon sem tudja utána csinálni, még éjszakai módban is van világítás), a kijelző olyan, mint egy papírlap. Így sokkal-sokkal-sokkal kíméletesebbek a szemmel, sokszorosan többet bámulhatod ezeket, mint egy telefont. Igazából ugyanannyi ideig merehetsz rá, mint egy könyvre, nem fárad el jobban a szemed.

36 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

azért megsúgnám a kiadónak, hogy így is felkerül minden

Na hát ez az, olyan könyvek is letölthetőek, amik sosem kerültek digitális formában megjelenésre, sőt még képregényeket is simán le lehet kapni, aztán kedvedre olvashatod az e-köny olvasódtól kezdve a telefonodig mindenen. Szóval ez, hogy az e-könyv formátumnak nincs olyan technológiája, ami meggátolná a kalózkodást, üres és ostoba kifogás. Csak az ncore-on megnézve az elérhető SW könyveket seedelés alapján csökkenő sorrendben:

  1. Battlefront 2 Inferno osztag
  2. Fajok enciklopédiája
  3. Bizonyos szemszögből nézve
  4. Star Wars képregények (ez egy gyűjtemény régi képregényekből), és 2009-től van fenn
  5. Szereplők nagykönyve

Az első öt, ezek közül hány is jelent meg digitálisan?

Aztán meg eleve ott a legnagyobb gond ezzel az üres kifogással, hogy semmilyen digitális cucchoz nincs ilyen csodatechnológia. A videojátékok, a filmek, a BD-k, a DVD-k, de még a streamingre kikerülő anyagok is száguldanak fel a torrent oldalakra. Szóval, ha Magyarországon arra várnak a kiadók, hogy legyen egy ilyen isten teremtette csodacucc, akkor várhatnak az örökkévalóságig, de még az is előbb eljön, szóval kicsit tovább is várhatnak.

6 órával ezelőtt, HeirToGrievous írta:

Ezzel meg a nyomdák szívják meg megint, és azok akik abban az iparban dolgoznak.

Kevesebb könyv - kevesebb bevétel - nagyobb ár - kevesebb vásárló - kevesebb bevétel - leépítések - csőd.

A nyomdák így is szívják rendesen, mivel ez az iparág évek óta haldoklik. Öt évig dolgoztam nyomdában, mígnem eladták, az új vevők meg szimplán bezárták, a gépeket szétszedték és elszállították, az épületet és a telket pedig eladták. Ma lakótelep van a helyén. És nem egy kis nyomdáról volt szó, hanem a Veszprémi Nyomda Zrt-ről, ami a fénykorában nagyon komoly, országos havilapokat nyomtatott (PC Guru, Gamestar, Látkép, Cinema, Vox, Playboy, National Geographic, stb.) éveken, ha nem évtizedeken át.

És ez így van a világ számos területén. A digitális korszakban nincs szükség sok nyomdára, és egyre kevesebbre lesz. Nem fog teljesen kipusztulni szerintem, de nem sok fog fennmaradni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ezek pár óra alatt bizony nagyon le tudják fárasztani a szemet, hosszabb távon (ha napokig 8-10 órán át olvasol, filmezel, játszol) pedig tényleg okozhatnak gondot. Tapasztalatból tudom. Hogy mennyire maradandó, azt persze nem, de azt volt "szerencsém" megtapasztalni, amikor túlzásba vittem és aztán napokig égett a szemem és ömlött a könnyem.

Akkor ez szemfüggő is, mert nekem volt egy "sötét korszakom", kb. egy év amikor mondhatni Azerothban éltem, tényleg csak aludni meg WC miatt keltem ki a gép elől, de szerencsére ezzel nem volt gondom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

 

Ez mint indok elég harmatos, aki meg akarja venni a könyvet az eddig is megvette és ezután is megfogja, aki meg eddig sem az ezután sem fogja, csak azért senki nem fog áttérni a kalózkodásra, mert most digitális formában is elérhetőek lennének kiadványok, hivatalosan is !!! mert azért megsúgnám a kiadónak, hogy így is felkerül minden. Egyébként ha ez akkora probléma lenne akkor a manapság virágzó streaming ipar sem ott tartana ahol. 

 

 

Ha egy mai okos telefon valakinek bántja a szemét, ott nem a készülék a hibás. Amúgy is a "kijelző rongálja a szemedet" szerintem ilyen szülők által besúlykolt és valakiknek bennragadt hülyeség. 3-os korom óta szemüveges vagyok, akkor még ugye gyereket is máshogy neveltek megvolt szabva mennyit számítógépezhetek, TV-t nézhetek mondanom se kell, hogy mobil telefon is csak faternak volt, akkora mint egy tégla, de ő se sűrűn használta, aztán még is szemüveges lettem, azóta csak a sokszorosára nőtt a monitort/egyéb kijelzőt néző óráim száma akár csak ha egy napra lebontom, és mégis kemény 1 dioptriát romlott azóta a szemem, az is stagnál már vagy 5 éve.

 

szerk.: a régi képcsöves TV-k elhiszem, hogy odavertek a szemnek, de a mai technológiától szerintem csak annak lesz rosszabb a szeme akinek akkor is elromlana, ha csak a fehér falat nézi egész életében.


Egyébként szerintem hatalmas plusz a digitális formátum mellett, hogy változtatható a betű méret, sokszor abba szokott elfáradni a szemem, hogy a könyvek betűi összefolytak már huzamosabb olvasás után, digitálisan meg megnagyítom szépen akkorára ahogy kényelmes.

Hiába harmatos, akkor is kiadói álláspont. Én is felvetettem azt, amit mondtál, de a válaszuk az volt, hogy a digitális forma ezen csak még nagyobbat dobna. De még csak nem is ez a legfontosabb gond, hanem a többi. 27%-os áfa,  extrém magas jogdíj az e-book kiadás után, plusz kötelezettség a limitált papírformátumú kiadásra is és drága e-book olvasók.

 

A többi dologgal kapcsolatban, amit írtál, sajnos csak akkor tudok jót mondani, ha szemészek is megerősítik.

 

Látom, @Dzséjtmegadta a választ arra, hogy ha elektronikus könyvről van szó, akkor miért kell azt e-könyv olvasón olvasni és nem okostelefonon.

Most, hogy belegondoltam, azon az előadáson, melyen részt vettem, ott is kb. ezt mondták el.

 

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Akkor ez szemfüggő is, mert nekem volt egy "sötét korszakom", kb. egy év amikor mondhatni Azerothban éltem, tényleg csak aludni meg WC miatt keltem ki a gép elől, de szerencsére ezzel nem volt gondom.

Igen, szemfüggő is, meg az is számít, min fut a cucc, amire rákoncentrálsz, és az is, hogy mi az, amire rákoncentrálsz (pl.: egy játék vagy film a nagy tévén kevésbé fárasztja a szemet, mint az olvasás telefonon). Sok minden számít, de az bizonyított, hogy a saját fénnyel bíró eszközök sokkal jobban fárasztják a szemet mint azok, amiknek nincs saját fénye. Ezért vannak "iratlan szabályok" az ilyen munkákra, ezért nincs saját fénye az e-könyv olvasóknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

akkor miért kell azt e-könyv olvasón olvasni és nem okostelefonon.

 

Ilyen nincs, hogy "kell", több, mint 100 könyvet olvastam/olvasok tableten/telefonon (egy ilyennel kezdve: 

Wv-02.jpg )

 

3-4 órákat a vonaton/buszon ülve, mégsem volt gondom. Valakinek érzékenyebb a szeme ezt aláírom, de ettől függetlenül bőven nem az ebook olvasó az egyetlen alternatíva. Valakinek amúgy sincs ideje több órákat olvasgatni és amennyi időt rá tud szánni az olvasásra az alatt meg nem fárad ki a szeme sima telefontól sem. Pl. nekem is kb. fél óra szokott manapság összejönni, az se minden nap, az alatt meg hótmindegy min olvasom, pláne, hogy ahogy írtam nekem a hosszabb idő se készíti ki a szemem.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

 

Ilyen nincs, hogy "kell", több, mint 100 könyvet olvastam/olvasok tableten/telefonon (egy ilyennel kezdve: 

Wv-02.jpg )

 

3-4 órákat a vonaton/buszon ülve, mégsem volt gondom. Valakinek érzékenyebb a szeme ezt aláírom, de ettől függetlenül bőven nem az ebook olvasó az egyetlen alternatíva. Valakinek amúgy sincs ideje több órákat olvasgatni és amennyi időt rá tud szánni az olvasásra az alatt meg nem fárad ki a szeme sima telefontól sem. Pl. nekem is kb. fél óra szokott manapság összejönni, az se minden nap, az alatt meg hótmindegy min olvasom, pláne, hogy ahogy írtam nekem a hosszabb idő se készíti ki a szemem.

Biztos nincs, hogy kell, csak erősen ajánlott. És az általam látott előadáson is azt emelték ki, hogy elektronikus könyvet e-könyv olvasón célszerű olvasni és nem okostelefonon. Így kevésbé rongálja a szemét, illetve jobban kíméli a látását.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

3-4 órákat a vonaton/buszon ülve, mégsem volt gondom. Valakinek érzékenyebb a szeme ezt aláírom, de ettől függetlenül bőven nem az ebook olvasó az egyetlen alternatíva. Valakinek amúgy sincs ideje több órákat olvasgatni és amennyi időt rá tud szánni az olvasásra az alatt meg nem fárad ki a szeme sima telefontól sem. Pl. nekem is kb. fél óra szokott manapság összejönni, az se minden nap, az alatt meg hótmindegy min olvasom, pláne, hogy ahogy írtam nekem a hosszabb idő se készíti ki a szemem.

Azért ez szerintem erősen kor függő is. Lehet, hogy most még úgy érzed, nincs ártalmas hatása, de 10-20 év távlatából nem biztos, hogy ugyanezt fogod gondolni. ;) 

Érdemes vigyázni a szemünk világára, mert nem a szemüveg a legrosszabb, ami történhet vele.

 

6 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

drága e-book olvasók

Egyrészt 10-15 könyv után megtérül (ha torrentről töltöd a könyveket, akkor meg még gyorsabban), másrészt egyszer kell megvenni (az enyém már vagy 8 éves és semmi baja), harmadrészt annyira praktikus, hogy ha valaki nem otthon olvas a karosszékben, hogy minden más előnye eltörpül amellett, hogy állandóan kéznél van, kicsi és könnyű.

És emellett nem rontja a szemet egyáltalán, állítható a betűmérete, a könyv rongálása nélkül lehet könyvjelzőket beletenni, idézeteket kigyűjteni. Nekem egyedüli problémám vele, hogy ha nem ismerem a könyvet, akkor fogalmam sincs róla, hogy milyen hosszú lesz, mivel a teljes könyvet mindig 100%-nak veszi, és ehhez képest %-ban adja meg a haladást, nem oldalszámban (nyilván az állítható betűméret miatt az oldalszám nem lehet útmutató).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Pildi írta:

Azért ez szerintem erősen kor függő is. Lehet, hogy most még úgy érzed, nincs ártalmas hatása, de 10-20 év távlatából nem biztos, hogy ugyanezt fogod gondolni. ;) 

10-20 év alatt szimplán a genetika is eredményezhet káros hatást, de erre térjünk vissza majd akkor! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Egy másik topicban felmerült vita kapcsán egy kis kritikával illetném a kánon könyveket, amit sajnos még mindig nem sikerült hét év alatt megoldani. Még pedig az, hogy még mindig nem igazán vannak olyan könyvek, amiket jó szívvel tudnék ajánlani egy kezdő olvasónak, aki a filmeken kívül nem találkozott még Star Wars-tartalommal. A Legends-ben ott volt a Thrawn-trilógia, A Megtévesztés Leple, Luceno Vader-könyvei, Kenobi, Darth Maul: Vadászó Árnyék és még jó pár Luke/Han/Leia könyv, amit egy új olvasó felkaphatott, és rögtön bevonódhatott ebbe a világba. Chuck Wendig Utóhatás-könyvei valószínűleg ezt az űrt akarták betölteni, és ha azt akarom, hogy az illető soha többé ne olvasson SW-t, sőt, még a Libri SW részlegét is undorodva kerülje el minden egyes alkalommal, akkor tudom neki ajánlani. Na de nézzük meg, hogy mi is a baj a könyvekkel, és miért nem ajánlanám kezdőknek:

 

High Republic - Ez nagyon zsákbamacska, akár jól is elsülhet, de a sok ismeretlen szereplő elriaszthat egy kezdő olvasót. A Light of the Jedi nagyon jó, de ha én most kezdenék SW-t olvasni, szívesebben olvasnék olyan karakterekről, akiket ismerek.

Thrawn: Chiss Birodalom - Zseniális könyvek, de nagyon tömények lehetnek valakinek, aki most ismerkedik a SW-vel. Ráadásul itt is fennáll az ismeretlen helyszínek és karakterek problémája.

Új Thrawn-trilógia: Szintén egy olyan karakterről szól, aki a törzstábornak sokat jelent, de egy új olvasónak nem biztos, hogy érdekes. Talán majd az új sorozatok után. :)

A Jedik Örököse - Luke miatt jó döntés lehetne, a története sem rossz, de borzasztó YA-stílusban íródott, és az E/1-es elbeszélés is zavaró.

Vérvonal - Az egyik legjobb kánon könyv, ismerős szereplőkkel, viszont a politikán és a nyomozáson kívül nem sok minden történik benne.

Alphabet Osztag - Iszonyatosan tömény, bejöhet olyanoknak, akik szeretik az SW harcászati, technikai oldalát, de egy átlag olvasót elriaszthat.

A Végső Dobás - Han és Lando miatt vonzó lehet, de egy borzalmasan megírt, az időben logikátlan oda-vissza ugrásokkal terhelt könyv.

 

Maradtak ezek:

Sith Nagyurak, Mester és Tanítványa: ezek azok, amik karakterek, történet, próza szempontjából kiválóak, és egy új olvasót is érdekelhetnek.

Tarkin: Jó könyv, de átlagnézők számára ő is egy huszadrangú mellékszereplő, és Luceno zsenialitása ebben a könyvben sajnos nem nyilvánul meg különösebben.

Új Hajnal: Ha valaki szereti a Rebelst, annak tökéletes.

 

Ezek után egy jó stratégia lehetne a Disney/Lucasfilm/Del Rey részéről, ha kiadnának néhány könyvet ismertebb és kedvelt karakterek főszereplésével (Luke, Leia, Han, Obi-Wan, Anakin, Yoda, Qui-Gon, stb.). Kell, hogy legyenek olyan központi, nagy volumenű, ugyanakkor bárki által könnyen emészthető művek, mint a régi Thrawn-trilógia, a Kenobi vagy a Sötét Nagyúr, mert különben az SW könyves szubkultúra hanyatlása folytatódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Whill írta:

Egy másik topicban felmerült vita kapcsán egy kis kritikával illetném a kánon könyveket, amit sajnos még mindig nem sikerült hét év alatt megoldani. Még pedig az, hogy még mindig nem igazán vannak olyan könyvek, amiket jó szívvel tudnék ajánlani egy kezdő olvasónak, aki a filmeken kívül nem találkozott még Star Wars-tartalommal. A Legends-ben ott volt a Thrawn-trilógia, A Megtévesztés Leple, Luceno Vader-könyvei, Kenobi, Darth Maul: Vadászó Árnyék és még jó pár Luke/Han/Leia könyv, amit egy új olvasó felkaphatott, és rögtön bevonódhatott ebbe a világba. Chuck Wendig Utóhatás-könyvei valószínűleg ezt az űrt akarták betölteni, és ha azt akarom, hogy az illető soha többé ne olvasson SW-t, sőt, még a Libri SW részlegét is undorodva kerülje el minden egyes alkalommal, akkor tudom neki ajánlani. Na de nézzük meg, hogy mi is a baj a könyvekkel, és miért nem ajánlanám kezdőknek:

 

High Republic - Ez nagyon zsákbamacska, akár jól is elsülhet, de a sok ismeretlen szereplő elriaszthat egy kezdő olvasót. A Light of the Jedi nagyon jó, de ha én most kezdenék SW-t olvasni, szívesebben olvasnék olyan karakterekről, akiket ismerek.

Thrawn: Chiss Birodalom - Zseniális könyvek, de nagyon tömények lehetnek valakinek, aki most ismerkedik a SW-vel. Ráadásul itt is fennáll az ismeretlen helyszínek és karakterek problémája.

Új Thrawn-trilógia: Szintén egy olyan karakterről szól, aki a törzstábornak sokat jelent, de egy új olvasónak nem biztos, hogy érdekes. Talán majd az új sorozatok után. :)

A Jedik Örököse - Luke miatt jó döntés lehetne, a története sem rossz, de borzasztó YA-stílusban íródott, és az E/1-es elbeszélés is zavaró.

Vérvonal - Az egyik legjobb kánon könyv, ismerős szereplőkkel, viszont a politikán és a nyomozáson kívül nem sok minden történik benne.

Alphabet Osztag - Iszonyatosan tömény, bejöhet olyanoknak, akik szeretik az SW harcászati, technikai oldalát, de egy átlag olvasót elriaszthat.

A Végső Dobás - Han és Lando miatt vonzó lehet, de egy borzalmasan megírt, az időben logikátlan oda-vissza ugrásokkal terhelt könyv.

 

Maradtak ezek:

Sith Nagyurak, Mester és Tanítványa: ezek azok, amik karakterek, történet, próza szempontjából kiválóak, és egy új olvasót is érdekelhetnek.

Tarkin: Jó könyv, de átlagnézők számára ő is egy huszadrangú mellékszereplő, és Luceno zsenialitása ebben a könyvben sajnos nem nyilvánul meg különösebben.

Új Hajnal: Ha valaki szereti a Rebelst, annak tökéletes.

 

Ezek után egy jó stratégia lehetne a Disney/Lucasfilm/Del Rey részéről, ha kiadnának néhány könyvet ismertebb és kedvelt karakterek főszereplésével (Luke, Leia, Han, Obi-Wan, Anakin, Yoda, Qui-Gon, stb.). Kell, hogy legyenek olyan központi, nagy volumenű, ugyanakkor bárki által könnyen emészthető művek, mint a régi Thrawn-trilógia, a Kenobi vagy a Sötét Nagyúr, mert különben az SW könyves szubkultúra hanyatlása folytatódik.

Claudia Gray - Elveszett csillagok a könyv amit keresel. :) Igazi kapudrog a kánon SW könyvek világába. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a kánon pont hogy a kezdő olvasók igényeihez igazodik azzal, hogy rengeteg filmes kiegészitőt adott ki. A legtöbb regényük ismert karaktereket szerepeltet és valamelyik filmhez vagy filmekhez erősen kapcsolódik. Valamiért a fentebbi felsorolásból kimaradt rengeteg kánon-regény, köztük egészen remek darabok is.

Akinek tetszett a Rogue One az például biztos imádja majd a Lázadás hajnalát és a Katalizátort. Én odáig voltam értük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Whill írta:

Chuck Wendig Utóhatás-könyvei valószínűleg ezt az űrt akarták betölteni, és ha azt akarom, hogy az illető soha többé ne olvasson SW-t, sőt, még a Libri SW részlegét is undorodva kerülje el minden egyes alkalommal, akkor tudom neki ajánlani. Na de nézzük meg, hogy mi is a baj a könyvekkel, és miért nem ajánlanám kezdőknek:

 

Én Snap Wexley-től kaptam agyvérzést, mikor 3 könyvön keresztül volt megsértődve. Amúgy meg nem lenne rossz trilógia

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

A trilógia harmadik része nekem bevallom az egyik kedvenc kánon könyvem.

'szomba már hogy nem tudta az író azzal kezdeni. Az első könyv után eljátszotta nálam minden hitelét, hiába van meg a második könyv, képtelen vagyok rászánni magam, a harmadikat meg meg se vettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

 

Akinek tetszett a Rogue One az például biztos imádja majd a Lázadás hajnalát és a Katalizátort. Én odáig voltam értük.

A lázadás hajnala konkrétan nálam minimum TOP5 a canonon belül. Érdekes, hogy ehhez képest annyira nem szokták citálni ezt a könyvet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Whill írta:

Chuck Wendig Utóhatás-könyvei valószínűleg ezt az űrt akarták betölteni, és ha azt akarom, hogy az illető soha többé ne olvasson SW-t, sőt, még a Libri SW részlegét is undorodva kerülje el minden egyes alkalommal, akkor tudom neki ajánlani.

Lehet, hogy jókor olvastam, de nekem nagyon pozitív volt ez a trilógia. :D Kellemeset csalódtam benne, szerintem teljesen rendben volt.

 

Az Elveszett csillagok biztos, hogy kezdőknek is javasolható olvasmány. A Jedik fényéig nekem az volt A Star Wars könyv. De a Sötét tanítvány is jó lehet kérdésnek. Szabadesés a folytatás trilógia kedvelőinek, esetleg Az Erő nyomában még. Meg én tuti ajánlanám A Jedik fényét. :D

 

2021. 11. 06. - 21:44, Darth Sky írta:

A The Mandalorian regényt olvasta valaki? Érdemes megvenni?

Nem ad hozzá semmit a sorozathoz, de a többi adaptációhoz képest szerintem jobban sikerült. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elveszett csillagokKatalizátorMester és tanítványA lázadás hajnala (ez utóbbi kettőnél ebben a minutumban jöttem rá, hogy ezek nekem megvannak, szóval jó kérdés, hogy mi a fityfenéért töltöttem le anno, és olvastam el e-könyv formátumban... a két könyv full szűz, szerintem amint megkaptam, feltettem a polcra őket és elfeledkeztem róluk :D ), Vérvonal.  Ezeket simán tudnám ajánlani, hiszen egyrészt minden érába betekintést nyújtanak, másrészt kiegészítik a filmeket, plusz népszerű karakterek állnak a középpontban. Pélsául a Mester és tanítvány most, az Obi-Wan Kenobi előtt/közben kifejezetten jó alap lehet. De az Ahsoka című sorozat előtt az azonos című könyvet is ajánlanám, mert bár nem egy nagy mű, de adhat pluszt a címszereplőhöz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 11. 10. - 13:56, Whill írta:

Egy másik topicban felmerült vita kapcsán egy kis kritikával illetném a kánon könyveket, amit sajnos még mindig nem sikerült hét év alatt megoldani. Még pedig az, hogy még mindig nem igazán vannak olyan könyvek, amiket jó szívvel tudnék ajánlani egy kezdő olvasónak, aki a filmeken kívül nem találkozott még Star Wars-tartalommal. A Legends-ben ott volt a Thrawn-trilógia, A Megtévesztés Leple, Luceno Vader-könyvei, Kenobi, Darth Maul: Vadászó Árnyék és még jó pár Luke/Han/Leia könyv, amit egy új olvasó felkaphatott, és rögtön bevonódhatott ebbe a világba. Chuck Wendig Utóhatás-könyvei valószínűleg ezt az űrt akarták betölteni, és ha azt akarom, hogy az illető soha többé ne olvasson SW-t, sőt, még a Libri SW részlegét is undorodva kerülje el minden egyes alkalommal, akkor tudom neki ajánlani. Na de nézzük meg, hogy mi is a baj a könyvekkel, és miért nem ajánlanám kezdőknek:

 

High Republic - Ez nagyon zsákbamacska, akár jól is elsülhet, de a sok ismeretlen szereplő elriaszthat egy kezdő olvasót. A Light of the Jedi nagyon jó, de ha én most kezdenék SW-t olvasni, szívesebben olvasnék olyan karakterekről, akiket ismerek.

Thrawn: Chiss Birodalom - Zseniális könyvek, de nagyon tömények lehetnek valakinek, aki most ismerkedik a SW-vel. Ráadásul itt is fennáll az ismeretlen helyszínek és karakterek problémája.

Új Thrawn-trilógia: Szintén egy olyan karakterről szól, aki a törzstábornak sokat jelent, de egy új olvasónak nem biztos, hogy érdekes. Talán majd az új sorozatok után. :)

A Jedik Örököse - Luke miatt jó döntés lehetne, a története sem rossz, de borzasztó YA-stílusban íródott, és az E/1-es elbeszélés is zavaró.

Vérvonal - Az egyik legjobb kánon könyv, ismerős szereplőkkel, viszont a politikán és a nyomozáson kívül nem sok minden történik benne.

Alphabet Osztag - Iszonyatosan tömény, bejöhet olyanoknak, akik szeretik az SW harcászati, technikai oldalát, de egy átlag olvasót elriaszthat.

A Végső Dobás - Han és Lando miatt vonzó lehet, de egy borzalmasan megírt, az időben logikátlan oda-vissza ugrásokkal terhelt könyv.

 

Maradtak ezek:

Sith Nagyurak, Mester és Tanítványa: ezek azok, amik karakterek, történet, próza szempontjából kiválóak, és egy új olvasót is érdekelhetnek.

Tarkin: Jó könyv, de átlagnézők számára ő is egy huszadrangú mellékszereplő, és Luceno zsenialitása ebben a könyvben sajnos nem nyilvánul meg különösebben.

Új Hajnal: Ha valaki szereti a Rebelst, annak tökéletes.

 

Ezek után egy jó stratégia lehetne a Disney/Lucasfilm/Del Rey részéről, ha kiadnának néhány könyvet ismertebb és kedvelt karakterek főszereplésével (Luke, Leia, Han, Obi-Wan, Anakin, Yoda, Qui-Gon, stb.). Kell, hogy legyenek olyan központi, nagy volumenű, ugyanakkor bárki által könnyen emészthető művek, mint a régi Thrawn-trilógia, a Kenobi vagy a Sötét Nagyúr, mert különben az SW könyves szubkultúra hanyatlása folytatódik.

Ez tök jó kis összefoglalàs volt,köszi érte.  Én annyi tudàssal ami a filmekben és  a Mandalorianban volt elkezdtem olvasni random Thrawn-trilógiàt( az újat) és nekem pont jobban bejött egy ismeretlen katakter..végre..nem mindenki Skywalker. Amilyen hajót vagy droidot nem tudtam hogy néz ki arra rágugliztam.  :)

Az már csak hab a tortán hogy maga Thrawn is baromi érdekes karakter és Zahn nagyon jól ír. Innen bepótoltam az animációs sorozatokat és minden Thrawn kötetet megvettem.   Most követem  a Chiss birodalmat is :)

illetve így fórumon próbálom belőni mi az amit még tutira el fogok olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 3 héttel később...

Előrendelhetőek az első újdonságok. A rossz hír, hogy sajnos újra bevezetik a csak náluk kapható rendszert - egy évig minden újdonság csak náluk lesz elérhető. És a kedvezmények mértéke is durván visszaesett. Egy könyv esetén 10%, csomag esetén 15%. Megjelenés után teljes áron lesznek kaphatók a könyvek.

A hivatalos közlemény szerint.

"Fontos információ, hogy a kötetek a megjelenést követően egy évig kizárólag nálunk lesznek beszerezhetőek, más bolti forgalomban és webáruházban nem lesznek elérhetők. A könyvekre 10%, a csomagokra 15% kedvezmény vonatkozik, a megjelenés után teljes áron lehet majd megvásárolni őket."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.