Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A rossz hírtől hogy felpörgött a fórum! :clap:

Hú de jó, most akkor örülni kellene? :) Inkább ne írt volna ide senki. Egyébként amúgy is pörgött, max. Te nem figyeltél rá nagyon. ;)

 

És persze köszönet jár ezen oldalnak is, hogy két évig veletek izgulhattam a sorozat szereplőiért és történeteiért.

Kár, hogy nem csatlakoztál(csatlakoztatok) előbb. :( Pont ez az évad volt az egyik legjobb, kibeszélős szempontból.

 

Cukrozzák a taknyot, emlékszel Ody? ;)

Sajnos igen, cukrozzák... Miközben szép fináléról beszélnek, még adni akarnak le részeket... Akkor most nem is Ahsoka a finálé hanem valami más? Ja? Vagy hogy is lesz ez? Aztán nekem akárki akármit mondhat, de ez így rohadtul nincs befejezve. Rengeteg fontos szálat lehetne még frappánsan elvarrni. Ezt nem engedte Bob "justin bieber" Iger.

 

Mondjuk ha a TCW-t lezárnák és helyette egy hasonló minőségű és igényességű animációs sorozatot kezdenének, akár az Ep.3 és 4 közt, akár az 6 után, az nagyon nagy húzás lenne. Most felkúrják a fanok agyát, aztán amikor már mindenki elégetett egy raklapnyi "mikiegeres vudubabát", akkor jön a nagy bejelentés.

 

Én kifejezetten örülnék is ennek. Arról már írtam korábban, hogy a TCW-nek miért lehet indokolt a befejezése. Ezt a csúcson tudnák abbahagyni és kezdeni egy másik dolgot, amiből a TCW-s szereplőknek se kéne feltétlenül kimaradni.

 

Az az egy baj van, hogy ez a kasza, és főképp az ezt körüllengő kavarás, annyira ízléstelenül volt kivitelezve, hogy nehezen tudok komolyabb bizalmat táplálni a Disney irányába. :|

Ugyan már pb.... Nem lesz itt minőségi animációs sorozat, abban biztos lehetsz! Csak azért dobták be a dolgot, hogy vigasztalják a rajongókat és tereljék a szót a kaszáról. Kár rózsaszín lufikat eregetni ez ügyben. Persze a rajongó mindig remél, de én mostantól nem tudok. :(

 

Egyébként látom sokan könnyen elengedik a sorozatot, nyilván ennek meg van az oka... Bár nemtom mit szólnátok, ha holnap valami irtó röhejes és mondvacsinált okkal pl. elkaszálnák a trónok harcát vagy a DW -t? Úgy is van könyv belőle nem igaz? Ja de azért még az elkészült részeket leadjuk ám!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, szerintem mást is nagyon kellemetlenül ért a kasza, de akik az ígéretek miatt próbálnak reménykedni valami utódsorozatban, azok attól még nem szeretik kevésbé a TCW-t. Sokunknak sztem ez jelenti a reménysugárt, pedig azért mindenki érzi, h ez a dizni-féle fekáliatengerböl nehezen sülhet ki bármi jó...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, szerintem mást is nagyon kellemetlenül ért a kasza, de akik az ígéretek miatt próbálnak reménykedni valami utódsorozatban, azok attól még nem szeretik kevésbé a TCW-t. Sokunknak sztem ez jelenti a reménysugárt, pedig azért mindenki érzi, h ez a dizni-féle fekáliatengerböl nehezen sülhet ki bármi jó...

Nem akartam megbántani senkit a soraimmal, és természetesen nem az aktív TCW fanokra gondoltam. Mindegy. A lényeg, hogy én nem áltatom magam tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akartam megbántani senkit a soraimmal, és természetesen nem az aktív TCW fanokra gondoltam. Mindegy. A lényeg, hogy én nem áltatom magam tovább.

*simi*

 

Van egyébként vmi hír a dizni öszi müsorrendjéröl? Mintha mára ígérték volna...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár, hogy nem csatlakoztál(csatlakoztatok) előbb. :( Pont ez az évad volt az egyik legjobb, kibeszélős szempontból.

Ezt írtam anno a levélben :P

Valahogy tényleg volt egy olyan érzésem, hogy befejezik a sorozatot, s nem szerettem volna kihagyni ezt az utolsó lehetőséget. Ezért bújtam az utolsó hónapban a fórumokat, previewkat, spoilereket. Az utolsó rész biztosan nagyobbat ütött volna, ha nem tudom előre a történetet, de utólag visszagondolva jobb volt ez így agyalva a dolgokon, mint akár egyben megnézni a négy részt.

 

Ugyan már pb.... Nem lesz itt minőségi animációs sorozat, abban biztos lehetsz! Csak azért dobták be a dolgot, hogy vigasztalják a rajongókat és tereljék a szót a kaszáról. Kár rózsaszín lufikat eregetni ez ügyben. Persze a rajongó mindig remél, de én mostantól nem tudok. :(

Ettől tartok én is, hogy nem lesz.

 

Egyébként látom sokan könnyen elengedik a sorozatot, nyilván ennek meg van az oka... Bár nemtom mit szólnátok, ha holnap valami irtó röhejes és mondvacsinált okkal pl. elkaszálnák a trónok harcát vagy a DW -t? Úgy is van könyv belőle nem igaz? Ja de azért még az elkészült részeket leadjuk ám!

Én biztosan nem, a vasárnap esti első pletykák óta görcsben a szívem, legszívesebben sírni tudnék. Hülyén hangzik a negyedik iksz után, de így van. De mi mást lehet tenni? Anyázó levelet küldeni a Di$ney Hungarynak? Segít az valamit? Lesz ismét TCW? Nem. Ettől függetlenül kapni fognak egyet. Nem ez volt az első és nem is az utolsó baromság, amit egy jogtulajdonos tett. Túl kell lépni ezen, akármennyire is nehéz. :cry: :cry: :cry:

A trónok harcát bevallom nem nézem, a pőre stílusához nem mindig van/lenne hangulatom. Talán majd egyszer. A DW nem tudom mi, ebből következik, hogy nem nézem. Az itthoni tévés Star Trek befejezése után eddig csak a SG1/SGA, illetve a Terminátor sorozat volt arra képes, hogy heti rendszerességgel a monitor elé szögezzen. Meg most a TCW. Most meg már semmi nincs, ami érdekelne, maradnak a régiek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, szerintem mást is nagyon kellemetlenül ért a kasza, de akik az ígéretek miatt próbálnak reménykedni valami utódsorozatban, azok attól még nem szeretik kevésbé a TCW-t. Sokunknak sztem ez jelenti a reménysugárt, pedig azért mindenki érzi, h ez a dizni-féle fekáliatengerböl nehezen sülhet ki bármi jó...

 

Én készültem rá, de ez mondjuk itt senkinek nem lehet titok, biztos nem voltam benne, de már az elején tudni véltem, hogy a TCW nem húzza sokáig. Most gondoljatok bele és a dolog minden anyagi vonzatától igyekezzetek függetleníteni magatokat. Az ilyen mamutcégek, mint a Disney, presztizskérdést csinálnak mindenből. Nem fognak ajnározni és dédelgetni egy olyan sorozatot, ami nem hozzájuk köthető. Egy okos üzletember első dolga bezúzni, összetörni a korábbi produktumokat. MIÉRT? Mert a Disney nem engedheti meg magának a kötöttséget és a TCW bizony egy gigászi kötöttség lett volna. Foglalkoztatni emberek csoportját, szinkronszinészeket, írókat, grafikusokat csak azért, hogy valami olyannak a szekerét tolják, amit nem a Disney ötletelt ki....bizony mondom, egy Disney kaliberű cég az ilyet elvből nem játsza meg. Kötöttségek nélkül fog saját Star Warst építeni. A 1313 "kaszája" is ezt bizonyítja....számukra az nem Star Wars és most azon ne ragadjunk le, hogy az örömlányok és drogosok hova illenek pontosan.....a Disney Star Wars képébe nem, ahogy a TCW sem illik bele ebbe az egészen radikális képbe, ilyen formában nem. Nekik vannak saját kreatív szakembereik, akik új irányvonalat fognak megrajzolni és már most szólok, hogy ez az irányvonal a pénz színéhez fog igazodni. Ha ezentúl a Star Wars úgy produkál több pénzt, hogy rózsaszín pónikon ügetnek a Jedik, akkor azon fognak ügetni. Szóval a TCW egy felesleges góc volt a Disney nyakán, egy átvett kötöttség. Nekik ez nem kell...mást szeretnének látni.

 

És abba se legyetek biztosak, hogy az animáció 3D-t fog jelenteni. Lehet az egy 2D anime is....vagy homokanimáció....de tényleg, ne ragadjunk le a múlt kötöttségeinél. Ahogy eddig ismertük a Star Wars világát, annak mostantól VÉGE! A Disney köszöni szépen a rajongóknak a szíves együttműködést, de aki nem vált jegyet az újra, az kéretik leszálni a villamosról. Amit még senki nem vett észre és szóba sem került, pedig a napnál is világosabb, hogy a prequell nemzedéke kezd kiöregedni. A Disney helyében az én egyértelmű célom egy új fogyasztói generáció felnevelése lenne. Ez egy nagyon összetett folyamat és a Disney rendelkezik azzal a képességgel, hogy a fiatalabb generációk (gyerekek) izlésvilágát nagyszerűen meg tudja mérni. Azért törölték a TCWt és a 3D SW filmeket, mert a prequel generációja már nem érdekli őket, a pénz a fiatalabb gyerekek szüleinek a kezében öszpontosul és a Disney az új trilógiával egy új generációt szeretne kinevelni. Sok gyereket szeretne látni, akik tépik a szülők kezét és úgy könyörögnek az újabb játékok miatt. A prequell egy túlpolitizált valami, amit én nagyon szeretek, de a Disney szerintem nem. Ők jobban szeretik a faék egyszerűségű történeteket, amik szélesebb tömeghez tudnak szólni és sajnos a régi trilógia jobban meg tudta szólítani a hétköznapi embereket mint az új részek. Sajnos ezzel nem tudunk vitázni, mert ez nagyon így van....csak meg kell kérdezni a szüleimet. Ha rajtam múlna, még lenne 4 évad TCW...de nem rajtam múlik....és nem is rajtatok és nem is Dave Filonin és nem is Kathleen Kennedyn és nem is Lucason, hanem egy pici, szemüveges könyvelőn és egy pár öltönyös marketingesen, akik 10 ezer dollárus k.rvákhoz járnak és amúgy xarnak az egész Star Wars mítoszra, de baromira értenek a pénzcsinálás tudományához.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként látom sokan könnyen elengedik a sorozatot, nyilván ennek meg van az oka...

Szerintem nem feltétlen erről van szó. Persze sokan könnyedén veszik a dolgot, akik nem követték a TCW-t, vagy nem szerették meg igazán. Azonban ők most ugyanúgy a háttérben szemlélődnek tovább a sorozat kapcsán, amiért egyébként respekt nekik. ;) Más fórumokon már jönne a fikaáradat, hogy márpedig mekkora fos volt a TCW és végre elkaszálták.

 

Minket, akik igazi TCW fanokká váltunk, pedig bizony elég mélyen letaglóz a helyzet, de sajnos túl kell tenni magunkat a dolgon. Ami miatt én valamilyen szinten mégis pozitívabban látom az egészet, az maga az az ív, amit a TCW húzott az 5 évad alatt. Ahonnan indult, ill. amin keresztül és ahova eljutott. Ennél teljesebb és kerekebb nem igazán lehetne a sztori. Mindezt pedig manapság különösen meg kell becsülni.

Az meg, ahogyan kiderült a kasza... nem fog maradandó károsodásokat okozni.

Ha majd a gyerekemet bevezetem a SW világába, akkor büszkén tudok neki mesélni a TCW-ról, mert egy komplett egész, ami remekül illik az összképbe. Olyan mint a trilógiák, egy központi szereplő sorsa van nagyon szépen, de nem maximálisan kibontva, nyitva hagyva a lehetőségeket. Aligha fog hosszútávon hiányérzetet kelteni egy levezető évad hiánya.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi a helyzet akkor, ha a Disney racionalizálja a Lucasfilm működését. Ha jól megnézzük, akkor neki már ott a Pixar. Mi a fenének még egy rajzfilm stúdió. Lehet hogy szegény rajzfilmstáb megy a levesbe, vagy jobb esetben, digitális storyboard-okat fog kreálni az ILM részére. És akkor örülhetnek. A TCW-st sajnálom. Volt abban a sorozatban valami olyan bölcsesség, ami a gyerekek és a felnöttek számára is befogadhatóvá teszik az erkölcsöt, a mai elkorcsosúlt világban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még csak most tudtam megnézni az utolsó két részt, majd feljöttem írni róluk pár sort, de amit a főoldalon láttam az sokkolt pár pillanatra.

A véleményem és a gondolataimat nem írom le, majd ha aludtam egyet erre az egészre.

 

Tetszik az új avatarod, Ody. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őrjítő gondolat, hogy nem tudom meg mi lett Hondo Ohnaka, Cad Bane és sok más szereplő sorsa. Legalábbis a TCW keretein belül már biztosan nem. Ahsoka sorsáról meg nem egy EU-könyvben szeretnék olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi a helyzet akkor, ha a Disney racionalizálja a Lucasfilm működését. Ha jól megnézzük, akkor neki már ott a Pixar. Mi a fenének még egy rajzfilm stúdió. Lehet hogy szegény rajzfilmstáb megy a levesbe, vagy jobb esetben, digitális storyboard-okat fog kreálni az ILM részére. És akkor örülhetnek. A TCW-st sajnálom. Volt abban a sorozatban valami olyan bölcsesség, ami a gyerekek és a felnöttek számára is befogadhatóvá teszik az erkölcsöt, a mai elkorcsosúlt világban.

 

Tegnap erről is írtam, szerintem megy az LFA a levesbe. Teljesen felesleges megtartani, mikor a Disney évek óta olcson meg tudja oldani az animációs filmek készítését és kiadását, ugye a Marvel animációs filmeket is sokszor bérmunkába csináltatja meg. Névleg meg fogja hagyni a LucasFilm Animationt, de ilyen nagyszabású vásárlást követően a tulajdonos a racionalizálás miatt össze szokott vonni ágakat, némelyeket megszüntet, embereket bocsájt el, vagy irányít át más részleghez. Engem jobban izgat a szingapúri részeleg sorsa, az animációt az ottani olcsó munkaerő végezte. A Pixar soha nem fog SW filmeket készíteni, se SW animációt TV-re...az Hollywood, amerikai cég, amerikai bérezéssel, a nagyobb filmekben érdekeltek, ezért is mondom, hogy itt a szingapúri munkaerőn van a hangsúly, mert a TCW-t azért is tudták megvalósítani versenyképesen, hiszen a 3. világban végezték a munka nehezét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem ezeknél jobban zavar a befejezetlen szálak elvarása, főleg Maul és Talzin.

Az se lett volna rossz megtudni, hogy Watt Tambor és a többiek miként jutottak ki a börtönből.

 

Megnéztem a linkelt videót, az a részlet mekkora durva már. :o

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem jobb is így ez. Lezárni a Lucas-érát véglegesen. Nem tudjuk, hogy milyenek lesznek az új részek (mozifilmek), simán benne van a pakliban, hogy a többségnek nem fog bejönni, és ki tudja, mi lett volna akkor, ha a TCW kapcsán is egyértelmű minőségromlás következett volna be, ha folytatódott volna? Mindenképpen jobb ez a megoldás.

 

Aztán ha a Disney-éra összecsokizza az SW-t, nekünk még akkor is ott lesz a lezárt, befejezett Lucas-éra!!

Teljesen egyetértek ezzel "a Lucas éra lezárása" gondolattal, kezdődjön egy új korszak, az a legtisztább. Viszont a tegnapi hozzászólásom mozgatórugója is az volt, hogy méltóbb módon is intézhették volna mindezt. Pl. 20 részes évad helyett most kivételesen lehetett volna 26 részes (most csak mondtam egy számot, mert egyébként nem tudom, hány rész készült el még), leadva az összes elkészült epizódot, és előre szólva, hogy ezzel vége. Nekem ez hiányzik a lelki békémhez, megmondom őszintén, mégha talán nevetséges is. :oops:

 

 

Kis elmélkedés: ha ezután kiadnának néhány TCW filmet, amiben még elvarrnák a konkrétan klón háborús szálakat (pl. Oreder 66, szeparatista vezérkar szabadlábra helyezése), majd indítanának egy új animációs sorozatot az ep3 és 4 között (mivel a TV sorozatból úgyse lesz semmi), abba rengeteg sztorit át lehetne emelni, ráadásul a nagyobb időintervallum is szabadabb kezet adna a készítőknek. Ahsoka is sokkal több teret kaphatna egy ilyen szériában, mint abszolút főszereplő, és, mivel a következő mozi epizód már egy teljesen más világot mutatott be, sokkal nagyobb teret kaphatnának a készítők is. Szóval, ha már nincs TCW, én azt mondom, egy folyamatos történettel megáldott, az ep3 és 4 között játszódó spin-off sorozattal baromi jól járnánk.

Nekem nem lesz bajom azzal, ha a Disney is csinál majd SW sorozatokat a maga szája íze szerint, majd azokat is kipróbálom, és ha jó, nézni fogom. Lehet, hogy a TCW zsánere helyett találnak egy még jobbat - úgy legyen.

 

 

Ha majd a gyerekemet bevezetem a SW világába, akkor büszkén tudok neki mesélni a TCW-ról, mert egy komplett egész, ami remekül illik az összképbe. Olyan mint a trilógiák, egy központi szereplő sorsa van nagyon szépen, de nem maximálisan kibontva, nyitva hagyva a lehetőségeket. Aligha fog hosszútávon hiányérzetet kelteni egy levezető évad hiánya.

Ez valószínűleg így lesz. :) De most annak van ideje, hogy az ember a veszteséget megélje. Morbid példával élve: ha valakid meghal, meg kell gyászolnod, és az segít túllépned a veszteségeden.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akinek még lenne kedve fájdítani a szívét, az belehallgathat a Catherine Taberrel és James Arnold Taylorral készült beszélgetésbe.

Ez tényleg szívfájdító... a kedélyek csillapodása helyett rám épp ellenkezőleg hat az idő. Most fogom csak fel igazán, hogy ennyi volt, véget ért a TCW, nincs tovább (kiadatlan részek ide vagy oda). Holott számos téren mennyi potenciál, mennyi történet rejlett még benne, a tervezett további 3 évad keretében... gyönyörűen elvarrt szálak, Ep3-as nyitányhoz tökéletesen passzoló lezárás, teljes mértékben a befejezettség érzését nyújtva. Sidious tervei Maullal, Talzin és Mortis, Mandalore jövője, Ahsoka és Ventress további sorsa, Bane és Boba, klónok (a 66-os Parancsra való rávezetés), az Ep3-ban szabadlábon lévő szakadárok kijutása, Rex sorsa, stb. Felsorolni is rossz, mi mindent láthattunk volna még... Továbbra se fogok a Disney és az Ep7 kapcsán mocskolódni, ám ettől még baromi fájó és merőben értelmetlen kasza ez... csak mert nem a "saját alkotásuk", és "nem akarják tovább tolni ezt a szekeret"? Nonszensz... :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez felveti megint azt a kérdést, hogy miért kaszálta el a Di$ney?

A műsort nem hallgattam meg, de akkor belőle az derülhet ki, hogy már befejezték a 6. évadot. Így február elején JAT twitteres posztja alapján tényleg a 7. évad hangját kezdték el rögzíteni, s igaz lehet abban a bizonyos januári cikkben írt infó is a 8. évad forgatókönyveiről.

Ha a 6. évad gyártása elkészült, akkor azt miért nem mutatja be a Di$ney? Így is úgy is ki kell fizetnie érte a gyártási költséget, nem lenne jobb, ha tévében reklámidőből is származna bevétele, meg utána a szindikátusi sugárzás miatt a többi csatornától is. A külföldi nem saját tulajdonú tévétársaságokról nem is beszélve. Legalábbis így gondolom.

A tegnapi videó szerint befejezik a már gyártás alatt levő epizódokat, akkor ez a 7. évadra vonatkozna? Akkor meg mire az egész kasza? Simán felvezethették volna vele az EP7-t.

 

 

Páran említették, hogy Fives volt Anakin mellett és nem Rex. Talán mert Rex addigra meghalt...

 

 

 

Lehet, hogy Ahsoka után ment, hogy megcsinálják a Star Wars The Ahsoka Tales-t :P

Vagy csak megunta végre a háborút és elment segíteni Gregornak mosogatni :D

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez felveti megint azt a kérdést, hogy miért kaszálta el a Di$ney?

A műsort nem hallgattam meg, de akkor belőle az derülhet ki, hogy már befejezték a 6. évadot. Így február elején JAT twitteres posztja alapján tényleg a 7. évad hangját kezdték el rögzíteni, s igaz lehet abban a bizonyos januári cikkben írt infó is a 8. évad forgatókönyveiről.

Ha a 6. évad gyártása elkészült, akkor azt miért nem mutatja be a Di$ney? Így is úgy is ki kell fizetnie érte a gyártási költséget, nem lenne jobb, ha tévében reklámidőből is származna bevétele, meg utána a szindikátusi sugárzás miatt a többi csatornától is. A külföldi nem saját tulajdonú tévétársaságokról nem is beszélve. Legalábbis így gondolom.

A tegnapi videó szerint befejezik a már gyártás alatt levő epizódokat, akkor ez a 7. évadra vonatkozna? Akkor meg mire az egész kasza? Simán felvezethették volna vele az EP7-t.

 

 

 

 

Lehet, hogy Ahsoka után ment, hogy megcsinálják a Star Wars The Ahsoka Tales-t :P

Vagy csak megunta végre a háborút és elment segíteni Gregornak mosogatni :D

 

 

 

Akkor már inkább menjen Cut Laquwane -hez. :D Egyébként ez az ügy egyre hányingert keltőbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott van pl. a Dexter című sorozat, ami az egyik kedvencem a jelenleg futó és általam is figyelemmel kísért TV show-k közül. Nemrég jelentették be, hogy a 8. évad valóban az utolsó lesz, lezárják és befejezik a sorozatot. Erre a reakcióm meglehetősen lelkes volt. Ebből az embernek azt kellene leszűrnie, hogy "némá, a gyeró biztos nem is szerette a Dextert, ezért örül a hírnek".... nos erről szó sincs, nagyon is csípem a sorozatot, de nem örülnék, ha rétestésztát csinálnának belőle csak azért, mert népszerű. Legyen eleje közepe és vége. Annyira jó, amikor egy történet rendesen van elmesélve... pl: Lost, Babylon 5, Fringe, stb... Akkor fogok igazán örülni, ha a Dexter is ezek közé fog tartozni. Úgy érzem, hogy a TCW is ide sorolható... pláne, hogy kapunk még pár részt. A TCW-nek is megvolt az íve és mondhatni, hogy a csúcson lett abba hagyva, ráadásul nem egy íves huszár vágással, mint a már említett Invasion (Rejtélyek városa) esetében ... de említhetnénk a FireFly-t is (most ne vegyük ide a mozifilmet - Serenity)... vagy ezer más példát.

 

Engem ezeknél jobban zavar a befejezetlen szálak elvarása, főleg Maul és Talzin.

 

Az általad említett két figura sorsára én is kíváncsi vagyok, de ha a még leadásra kerülő részekből nem derül ki, hát akkor nem... nem fogok miatta vergődni az biztos, tekintve, hogy az Éjnővéres szál volt számomra a TCW-ben a leg SW idegenebb történet.

 

A DW nem tudom mi, ebből következik, hogy nem nézem.

 

Tény, hogy a DW rövidítésből nem feltétlen jön rá az ember (pláne aki eleve nem is ismeri) hogy konkrétan miről van szó.

 

Szóval: DW = Doctor Who. Egy brit sci-fi sorozat, ami idén lesz 50 éves. ha érdekel keress rá! Sorozatok topikban is sűrűn téma.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jahogy Dr. Who, köszi. Ismerem, tervben van már régóta a megtekintése. Egy-két részt tévében sikerült már elkapni. A B5-t és a Firefly-t meg nagyon kedveltem magam is. Az előbbire tényleg elmondható, hogy volt eleje, közepe, vége (a Sinclair-Sheridan cserétől és az 'S4 az uccsó évad, de aztán mégse' dologtól függetlenül). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így egy nappal a megtudás után még rosszabb a helyzet. A nagy igazmondó Disney azt állította hogy ma elárulnak dolgokat. Pontosan 3 perccel múlt el a nagybetűs MA(az időeltolódás nem érdekel, nem annyi hogy ne mehetne már). Ennyit róluk. Innentől kezdve semmit nem hiszek el nekik sw téren. Még mindig nincs annyi gerinc bennük hogy kiálljanak a nép elé.

Zééé zseniálisan megfogalmazta. Pár marketingest megbíztak hogy intézze el hogy több pénze legyen a Disneynek és ők megtették. Nem akarják hogy erről az éráról szóljon a sorozat. Hanem az EP7-et kell bevezetni. De hogy több millió rajongó mit akar nem számít.

A 1313 is csúnya ügy. Mi a baj is azzal hogy egy Coruscant "nyócker"-ében játszódó játékban prostik és drogosok vannak? Miért egy csórónegyedben kik laknának? Britney Spears? Ostoba életidegen idióta barmok 1 millió dolláros öltönyben eldöntik hogy jaj szegény sw-rajongók biztos öngyilkosok lennének ha pár miniszoknyás táskás csak az utcán sétálgatna kuncsaftra várva, miközben Zééé nagyon jó meglátása szerint ezen főidióták rohadt drága csajokkal Miami legelegánsabb villájában kavarnak esténként kokót szívva és ocsmányabbul berúgva a k*rva drága Dom Perignontól mint Sanyi bá a Köbányaitól. Aztán ezek kiállnak hogy jaj az erkölcs.

 

Felvetődik itt még egy kérdés annak kapcsán hogy elolvastam a hozzászólásokat. Ezekben a hozzászólásokban az van leírva hogy nem kell annyira nyavalyogni hisz más sorozatot is megszüntettek. Csakhogy ezeket elvileg sw-rajongók írták be. Akik nyílván azért kerültek ezen fórumra mert az sw-t minden sorozatnál jobban kedvelik. Vagy mégsem? Mert egy sw-rajongó számára a TCW-nek JÓVAL többnek kéne lennie mint egy akármilyen sorozat. Én is szeretem a Walking Dead-et de azért egy TCW-hez sehol nincs. És nem azért mert minőségbeli különbség lenne, hanem azért mert az sw maga legenda. nem film, hanem legenda. Amikor bemegyünk a moziba akkor nem filmet nézünk ekkorr hanem a szívünknek kedves alkotást melyben kedvenc karaktereink újabb kalandjait mesélik el.

De hogy tovább magyarázzam. van a prequel. Amely 3 részt itt mindenki kedvel. Érthetőek önállóan is semmi baj. De jött egy sorozat mely olyanokra is rávilágított, olyan mélységbe levitte az embert mind érzelmileg mind történetileg hogy simán a filmekkel egyenértékü lett. Aki látta az utolsó részt tudja mit mondok most. Soha senkinek az EP3 rengetegszeri megnézése után sem sikerült engem meggyőzni abban hogy Anakinnak egy nyúlfarknyi igaza is volt mikor átállt a Sötét Oldalra. Mindig is baromságnak tartottam és vádaskodásnak amit a Jedikről állított az EP3-ban. Eddig. 32 évig én Darth Vadert gonosz aljas lénynek gondoltam. Nem érdekelt hogy Padmét akarta menteni, semmi, ő a gonosz. És most a a TCW utolsó részében nálam felmagasztosult egy igaz emberré. Csak ő mert kiállni, őneki volt bátorsága szembeszállni Tarkinnal hogy megvédje a padawanját a kicsi Ahsokát. Amikor ott álltak a lépcsőn a búcsúnál mindent megértettem, minden a helyére került. Pontosan tudtam Anakin az EP3-ban miért ment Windu parancsa ellenére a Templomba. Nem tudom hibáztatni érte.

 

Ezt a kitérőt azért írtam hogy ez az egy rész egy 32 évig bennem lévő véleményt változtatott meg valaki iránt. Ez annyira elképesztő annyira zseniális hogy nem is tudom mit mondhatnék.

 

Talán azt hogy ezért borzasztóan fáj a TCW ilyetén lezárása. Még egyszer nem a lezárás hanem a hogyanja. Cserébe meg esetleg kapok egy új filmet amelynek történetéről még Dzséjt és Bomarr-nak(őket tartom itt az egyik legnagyobb fantáziával megáldott egyéneknek, akik már történeteket is írtak) sincs ötlete. Talán azért mert tökéletesen van lezárva? Hát nekem ez nem jó csere.

 

Remélem nem sértődött meg senki ez úgy kijött belőlem.

 

Talán ezek után érthető hogy miért nem táncolom el a kánkánt jókedvemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felvetődik itt még egy kérdés annak kapcsán hogy elolvastam a hozzászólásokat. Ezekben a hozzászólásokban az van leírva hogy nem kell annyira nyavalyogni hisz más sorozatot is megszüntettek. Csakhogy ezeket elvileg sw-rajongók írták be. Akik nyílván azért kerültek ezen fórumra mert az sw-t minden sorozatnál jobban kedvelik. Vagy mégsem? Mert egy sw-rajongó számára a TCW-nek JÓVAL többnek kéne lennie mint egy akármilyen sorozat.

A torkánál ragadtad meg a kérdést, Frenkie. :) Hasonlóan gondolom én is, és le is akartam írni, csak nem szerettem volna ebből konfliktust.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként látom sokan könnyen elengedik a sorozatot, nyilván ennek meg van az oka... Bár nemtom mit szólnátok, ha holnap valami irtó röhejes és mondvacsinált okkal pl. elkaszálnák a trónok harcát vagy a DW -t? Úgy is van könyv belőle nem igaz? Ja de azért még az elkészült részeket leadjuk ám!

Lényegében megvonnám a vállamat és élném tovább az életem. ;) Azok is, ahogy ez is, csak egy sorozat. Még ha olyan is, ami ott van a polcomon tök angolul BR-en (vagyis minden megközelítésből egyedi helyet foglal el a polcon és a szívemben :)), és most bosszankodhatok, hogy 4 évad egybe van csomagolva, az ötödik meg ott fog állni külön...

A TCW még így is jól járt sok társához képest. Megért öt évet, 100 részt, ami egy sorozat életében mérföldkő. A legtöbb szériát ekkor ér el a kasza amúgy is. Lett befejezése, szép kerek egészt ad, ami lyuk megmaradt, az saját fantáziával is betömhető. Szintén egy olyan dolog, amit kevés sorozat mondhat el magáról. K*rvára örültem volna, ha anno így fejezik be a Stargate Atlantist, vagy a Star Trek Enterprise-t.

Emellett megkapjuk a még kimaradt epizódokat, lehet reménykedni még további TCW sztorikban is. Szintén plusz. Hát, ha még új sorozat is lesz, mert igenis, vállalom, örülnék, ha valami újba kezdenének - a minőség persze nagy kérdés, de ha nem tetszik, hát nem fogom nézni. Amúgy sem értem ekörül a parát, hiszen ott volt Detours, ami nagyjából telibesz*rta volna az egész SW-t, egy hülye, béna paródia szintjére süllyesztette volna. És ezt LUCAS ENGEDÉLYÉVEL! Örülök, hogy az a fos ment a levesbe. És ha Lucas engedélyez ilyen trágyákat - amiből süt, hogy csak a pénz miatt csinálja, mert se értelme, se szüksége -, nem tudom, miért gáz, ha a Disney is bepróbálkozik mással. Persze a legjobb lenne, ha eleve eszükbe sem jutna ilyen, de ha a TCW helyett kapunk egy (hasra ütök) Rise of the Empire (én egy ilyennek szurkolok), vagy egy Reborn of the Republic című sorozatot, hasonló tálalásban, mint a TCW utolsó másfél évada, akkor hajrá! A Star Wars nem csak a klónok háborújából áll.

 

Persze én is örülnék még 6-7-8. évadoknak, sőt, annak örülnék a legjobban, ha a Disney sosem lépett volna a képbe és Lucas a végrendeletébe kiköti, hogy száz évig tilos bármilyen filmet vagy sorozatot csinálni, aminek köze van a Star Warshoz. De távolról sem olyan sötét a helyzet, mint ahogy egyesek látják, most még. A TCW-t lezárták, szép kort élt meg és még lehet néhány új sztori. A sorozatiparban ez egy kifejezetten pozitív befejezés. Abbahagyhatták volna a Revenge-nél is, vagy a a Droidos történetszál egyharmadánál, aztán annyi.

Vagy csak azért hiszem így, mert én már 2005 óta erre készülök, az SW cím leamortizálására? Hiszen már akkor megmondtam, hogy a Star Wars címet szét fogják cseszni, amikor kitalálták a TV sorozatot és a TCW-t.

 

Hát én annyira nem várom, még ha vannak biztató jelek, akkor sem. Egy sorozat nagy kockázat, és ha túlerőltetik, abba a film is belerokkanhat.

[...]

Az eleje természetesen jó lesz, de mi lesz azután...

 

Én nem attól tartok, milyen lesz kezdéskor, akkor nagyon jó lesz. Én attól tartok, mi lesz a vége. Sikeres lesz az első sorozat, és mit mondott McCallum? Ebben az esetben akár több sorozat is követheti. És addig-addig nyomatják, míg belebuknak. De bár ne lenne igazam...

 

És a Trek akkor kezdett el igazán hanyatlani, miután elhunyt Gene Rodenberry, a sorozat attya, aki addig felügyelte. Na most, sajnos, már Lucasnak is több élet van a háta mögött, mint előtte. És mi lesz, ha már nem bírja felügyelni a sorozatot? Olyan piócák kezébe kerülnek a sorozat jogai, mint amilyenek a Treket is kivégezték. Mindig ezen hasalnak el a jó sorozatok, rossz kezekben kerülnek, akik azt hiszik magukról, milyen jót csinálnak. A FOX-tól meg kétszeresen is félek, mert nemrég végezték ki majdnem a másik kedvenc filmsorozatomat (illetve úgy tűnik, még nem adták fel). Nem tom, láttad-e az Alien vs Predatort... Szóval, én a sorozat végétől félek, amikor már túl vagyunk a negyedik sorozaton is, s már Lucas nélkül megy minden...

Van bennem valami jóstehetség, az fix. :D Vagy inkább, sajnos. Hogy is mondta Alfred a TDK-ba? Mire kimondhatom, hogy igazam lett, már nem lesz hozzá kedvem? Hát, "én megmondtam." :(

 

Felvetődik itt még egy kérdés annak kapcsán hogy elolvastam a hozzászólásokat. Ezekben a hozzászólásokban az van leírva hogy nem kell annyira nyavalyogni hisz más sorozatot is megszüntettek. Csakhogy ezeket elvileg sw-rajongók írták be. Akik nyílván azért kerültek ezen fórumra mert az sw-t minden sorozatnál jobban kedvelik. Vagy mégsem? Mert egy sw-rajongó számára a TCW-nek JÓVAL többnek kéne lennie mint egy akármilyen sorozat. Én is szeretem a Walking Dead-et de azért egy TCW-hez sehol nincs. És nem azért mert minőségbeli különbség lenne, hanem azért mert az sw maga legenda. nem film, hanem legenda. Amikor bemegyünk a moziba akkor nem filmet nézünk ekkorr hanem a szívünknek kedves alkotást melyben kedvenc karaktereink újabb kalandjait mesélik el.

Most konkrét leszek: a tököm kivan az ilyen fanatizáló f*szságokkal! :angry: Attól, hogy nem sírom tele a képernyőt, nem metszem fel menten az ereimet, nem üvöltöm tele a világot, mert lelőtték a TCW-t, uram bocsásd meg, más sorozatokat, filmeket előbbre tartok (amúgy nem, mivel az SW nálam egy külön kategória), máris kevesebb vagyok bizonyos rajongók szemében... :facepalm: Igen, Frenkie, képzeld, rohadtul örülök, ha jön egy másik Star Wars sorozat, új történetekkel, új szereplőkkel, és bár bánt, hogy kilőtték a TCW-t, azért nem fogok ezért most kiugrani az ablakon. De ettől még nem vagyok kevésbé rajongó. Az ilyen sértő megjegyzéseket fojtsd magadba inkább... :roll:

 

 

A Disney-re tessék haragudni, ne a rajongótársakra. Legjobb tudomásom szerint itt senki nem tehet arról, hogy a TCW-t vagy bármi mást lelőttek. Akkor meg minek kellenek az egymás ellen irányuló postok és megjegyzések? :pfff: Ezen lenne érdemes elgondolkodni, nem azon, ki mennyire képes elereszteni a TCW-t vagy, hogy emiatt mekkora rajongó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Telefonról követem az eseményeket, Lengyelországból. Az előbb írtam egy combos véleményt, amit a telefon kitörölt. :@

Így most csak annyit tudok írni, Dzséjttel maximálisan egyetértek. A sorozat úgy indult, hogy 5 évad, 100 rész, ezt teljesítette. Ne aggódjatok, a Disney biztosan indít majd egy animációs sorozatot, csak nem ezt az érat fogja felölelni. Márcsak a gyerekekhez fűződő viszonya miatt is biztos vagyok ebben. A hátralevő plusz részeknek örülök, ez megint csak egy olyan gratisz, amiről a legtöbb befejeződött sorozat csak almodhat.

 

Zeee: ahhoz meg, hogy te egy multinacionális cégnél szerzett tapasztalataidat rávetíted egyetemesen az összes többire, ahhoz pedig csak gratulálni tudok...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felvetődik itt még egy kérdés annak kapcsán hogy elolvastam a hozzászólásokat. Ezekben a hozzászólásokban az van leírva hogy nem kell annyira nyavalyogni hisz más sorozatot is megszüntettek. Csakhogy ezeket elvileg sw-rajongók írták be. Akik nyílván azért kerültek ezen fórumra mert az sw-t minden sorozatnál jobban kedvelik. Vagy mégsem? Mert egy sw-rajongó számára a TCW-nek JÓVAL többnek kéne lennie mint egy akármilyen sorozat. Én is szeretem a Walking Dead-et de azért egy TCW-hez sehol nincs. És nem azért mert minőségbeli különbség lenne, hanem azért mert az sw maga legenda. nem film, hanem legenda. Amikor bemegyünk a moziba akkor nem filmet nézünk ekkorr hanem a szívünknek kedves alkotást melyben kedvenc karaktereink újabb kalandjait mesélik el.

De hogy tovább magyarázzam. van a prequel. Amely 3 részt itt mindenki kedvel. Érthetőek önállóan is semmi baj. De jött egy sorozat mely olyanokra is rávilágított, olyan mélységbe levitte az embert mind érzelmileg mind történetileg hogy simán a filmekkel egyenértékü lett. Aki látta az utolsó részt tudja mit mondok most. Soha senkinek az EP3 rengetegszeri megnézése után sem sikerült engem meggyőzni abban hogy Anakinnak egy nyúlfarknyi igaza is volt mikor átállt a Sötét Oldalra. Mindig is baromságnak tartottam és vádaskodásnak amit a Jedikről állított az EP3-ban. Eddig. 32 évig én Darth Vadert gonosz aljas lénynek gondoltam. Nem érdekelt hogy Padmét akarta menteni, semmi, ő a gonosz. És most a a TCW utolsó részében nálam felmagasztosult egy igaz emberré. Csak ő mert kiállni, őneki volt bátorsága szembeszállni Tarkinnal hogy megvédje a padawanját a kicsi Ahsokát. Amikor ott álltak a lépcsőn a búcsúnál mindent megértettem, minden a helyére került. Pontosan tudtam Anakin az EP3-ban miért ment Windu parancsa ellenére a Templomba. Nem tudom hibáztatni érte.

 

Ne haragudj Frenkie, de ezt kikérem magamnak. Nem bántottál meg, de azért erre reagálnom kell, mint tősgyökeres SW rajongó, aki folyton védtem a Prequelt és a TCW-t is a köreimben, (és itt a fórumon is, ha szükséges volt) én, akit a körülöttem élők fanatikusnak tartanak SW szeretetem miatt nem vagyok igazi SW rajongó, csak mert nem toporzékolok bánatomban, és nem kezdtem gyűlölni az EP VII-et? Ne már!

 

Többször is leírtam korábban, hogy nálam a TCW nincs egy szinten a filmekkel. Fájdalom, de így van. Ezt az Éjnővéres szál pl csak erősítette. De az is igaz, hogy voltak olyan történetszálak és események a sorozatban, ami simán filmes színvonal volt. Az a lényeg, hogy hihetetlenül szerettem a sorozatot, annak ellenére is, hogy a vége-hírhez másképpen állok. Szerintem ettől én még nem vagyok kevésbé rajongó.

 

Vannak olyanok (nem feltétlenül itt, de lehet, hogy itt is) akik szerint azok, akik nem szeretik az EU-t, azok nem is SW rajongók. Ki fog itt igazságot tenni? Kell-e egyáltalán igazságot tenni? Nem lehet, hogy az SW mindenkinek egy kicsit mást jelent? Mindenkinek más a rajongása, nem vagyunk egyformák!

 

Vannak, akikre joggal lehetünk kiakadva, pl: a Quarron félék, akik élvezetüket lelték a Prequel filmek nonstop fikázásában és Lucas oltásában. Aztán ott vannak, akik egyenesen Lucas halálát kívánták. Ők is SW rajongóknak tartják magukat, mi velük ellentétben imádjuk a Prequel Trilógiát és nagyon kedveltük a TCW-t is, én soha egy rossz szót nem írtam a sorozatról. Mégsem vagyok igazi rajongó? Szerintem ezt gondold át még egyszer!

 

Egyébként, amit Anakinnal kapcsolatban írtál maximálisan egyetértek, annyi különbséggel, hogy én eleve nem úgy tekintettem rá, mint te... de a szóban forgó történeti szál igenis megmutatja, hogy Anakin milyen is volt valójában. A sötétség a legállhatatosabb emberek szívét/lelkét is képes megmérgezni. Obi-Van pl nem volt több, mint 10 éven keresztül mérgezve Palpatine ármányos szavai által, még jó, hogy szilárd maradt. De ő eleve más jellem is, mint Anakin volt. Kenobinál is meg lett volna az a pont (ebben biztos vagyok) amikor Anakinhoz hasonlóan döntött volna, ha kellő ideig és módon mérgezve lett volna a szíve és a lelke!

 

Apró megjegyzés, tudom, hogy ezt Te is tudod, biztosan csak elírtad, ami a lényeg: Anakin Windu parancsa ellenére nem a Templomba ment el mégis, hanem a Kancellár irodájába! ;)

 

Most konkrét leszek: a tököm kivan az ilyen fanatizáló f*szságokkal! :angry: Attól, hogy nem sírom tele a képernyőt, nem metszem fel menten az ereimet, nem üvöltöm tele a világot, mert lelőtték a TCW-t, uram bocsásd meg, más sorozatokat, filmeket előbbre tartok (amúgy nem, mivel az SW nálam egy külön kategória), máris kevesebb vagyok bizonyos rajongók szemében... :facepalm: Igen, Frenkie, képzeld, rohadtul örülök, ha jön egy másik Star Wars sorozat, új történetekkel, új szereplőkkel, és bár bánt, hogy kilőtték a TCW-t, azért nem fogok ezért most kiugrani az ablakon. De ettől még nem vagyok kevésbé rajongó. Az ilyen sértő megjegyzéseket fojtsd magadba inkább... :roll:

 

A Disney-re tessék haragudni, ne a rajongótársakra. Legjobb tudomásom szerint itt senki nem tehet arról, hogy a TCW-t vagy bármi mást lelőttek. Akkor meg minek kellenek az egymás ellen irányuló postok és megjegyzések? :pfff: Ezen lenne érdemes elgondolkodni, nem azon, ki mennyire képes elereszteni a TCW-t vagy, hogy emiatt mekkora rajongó.

 

Egyetértek!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.