Ugrás a kommentre

Az Obi-Wan Kenobi sorozat


Fulcrum

Ajánlott hozzászólás

Biztos van még itt, nem véletlen tették ezt pont a közepére. Az állás jelenleg 1:1, szerintem az utolsó rész nagy része a döntőről fog szólni, és az már olyan lesz, amit a rajongók megálmodtak gyerekkorukban, így a készítők megóvhatják azt. :) 

 

Bár részemről csak tipp, de innét lehetne úgy folytatni a szériát, hogy Kenobi bekerül egy baktatartájba, s amíg fizikailag felépül, addig részt vehetne egy afféle spirituális utazáson, ami lelkileg is összerakja. Ebben lehetnének klón háborús flashbackek, meg beszélgretés Qui-Gonnal, esetleg egy kis jövőbe tekintés is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Bár részemről csak tipp, de innét lehetne úgy folytatni a szériát, hogy Kenobi bekerül egy baktatartájba, s amíg fizikailag felépül, addig részt vehetne egy afféle spirituális utazáson, ami lelkileg is összerakja. Ebben lehetnének klón háborús flashbackek, meg beszélgretés Qui-Gonnal, esetleg egy kis jövőbe tekintés is.

Micsoda Book of Boba Fett feeling lenne. :) Amúgy tetszene nagyon!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Látta már más is egyben a három részt? Bitang erős! Eddig a Mandi második évad volt a kedvencem, de ez ha így halad, még fog változni. 

Ez nagyon tömör. Nem láttam egyben, de már írtam valahol, hogy nincs és nem is lesz filler, garantált 6 részes karakterdráma, kíváncsian várom Kenobi felemelkedését! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lenne baj, ha folytatnák. Valahogy am sztem a Maul-szálat is behozhatnák, persze úgy, hogy ne legyen logikátlan. A Rebelses találkozójuknál sem hangzik el, mikor találkoztak utoljára (csak az a fontos, hogy ne a Tatooine-on találkozzanak Kenobival), és a sorozat végére Maul kiköthetne a Malachoron, akár az is lehet, hogy Vader nyomta őt le, hiszen retteg tőle. És Maul indulhatna a sorozat elején úgy, hogy ő a Crimson Dawn vezére, és a végére meg teljesen hatalmát vesztett, száműzött remetévé válik.

 

Nagyon remélem, hogy a második évad, ha lesz, vagy az esetleges újabb film már egy kicsit nagyobb költségvetéssel fog dolgozni. Néhol ez a sorozat döbbenetesen nagy, látványos és szép (Daiyu, Alderaan), de a harmadik részben látványban voltak kissé esetlen dolgok, ez az egész Mapuzo olyan Tython-osan (Mando s02e06) kaliforniai sivatag volt számomra, és Tatooine is volt már szebb, pl. a Bobában. Darth Vadernek pedig nem áll jól, ha (relatíve) kicsi a költségvetés. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, IndianaAndrisSolo írta:

 Darth Vadernek pedig nem áll jól, ha (relatíve) kicsi a költségvetés. 

Ebben valahol egyet tudok érteni. Amikor lángolnak az ásványok és tükrőződik Vader páncélján, az már első osztályú hangulat, de lőtte a kergetőzés a "sóder-dombok közt" nekem olyan volt, mint ha itt vették volna fel a Dunapart egyik rakodójánál. Elillant hamar a durva dráma miatt, de most hogy kiemelted, beugrott, hogy volt egy ilyen érzésem mikor először láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké csak akkor nem értem hogy mit jelent az hogy "Darth Vadernek pedig nem áll jól, ha (relatíve) kicsi a költségvetés." ha egyszer ő maga meg a közvetlen környezete jobban néz ki mint a filmben ami híressé tette. Ha választanom hogy melyik néz ki hihetőbben: a Halálcsillag belső díszlete vagy itt a  mapuzoi kis falu ahol sétál akkor egyértelműen az utóbbira tenném a voksom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen máshogy nézzük az ANH-t. Soha nem lesz már érv egy új SW-produktummal szemben, hogy jobban néz ki a fénykardpárbaj, mint abban a filmben, és teljesen értelmetlen összehasonlítgatni is. Az ANH-nak rengeteg más értéke maradt meg, sőt, felerősödött. Igen, éppenséggel a fénykardpárbaj elavulttá, bájossá vált benne, és Vader páncélja is csak a következő részben lett igazán vagány (bár én az ANH-sat is szeretem).

 

Nyilvánvalóan nem Vader páncéljával van probléma. Sőt! Talán tényleg itt néz ki a legjobban a gönce, bár nyilván nagyon hasonlít a Zsiványban használtra (és egyébként sok design-elemében épp az ANH-Vader páncélt idézi, pl. mellkaspanel, kesztyű sávozása, maszk alsó részén a háromszög kis mérete). Valóban a terek grandiózusságára gondolok, egyszerűen fura volt ez a bánya setting, és egész Mapuzo sem varázsolt el. Ahogy a Boba után Tatooine sem (nem az a baj, hogy Tatooine-t használja a film, hanem hogy ott jobban nézett ki).

 

Azt gondolom, hogy itt a RotS-nek kéne lennie akkor már a mércének, és bízom is benne, hogy az utolsó részekre tartogatják a puskaport. Hiszek benne, hogy sikerül megugraniuk.

 

Egyébként ez a bánya-jelenetsor gondolkozom, hogy lehet, hogy valami filmes referencia mentén született, gyanítom a Gonosz érintése (Touch of Evil) záró jelenetsorát, a Kínai negyed híres orrfelvágós jelenetét, illetve ugyan a Piszkos Harry-é nappali jelentsor, de azzal is érzek párhuzamot.

 

Touch of Evil:

 

Chinatown:

 

 

Dirty Harry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Oké csak akkor nem értem hogy mit jelent az hogy "Darth Vadernek pedig nem áll jól, ha (relatíve) kicsi a költségvetés." ha egyszer ő maga meg a közvetlen környezete jobban néz ki mint a filmben ami híressé tette. Ha választanom hogy melyik néz ki hihetőbben: a Halálcsillag belső díszlete vagy itt a  mapuzoi kis falu ahol sétál akkor egyértelműen az utóbbira tenném a voksom.

Én csak is a "sóderdombokra" vetnék követ! ;) De mondom az is csak egy röpke érzet volt. Elbírta az epizód! A faluval sincs semmi gond. Nekem mapuzo is rendben van. Érdekes mód tetszett az kitaposott ösvényke amin Leiával sétál, pedig az is nagyon puritán egy helyszín. Lehet, hogy megjöttünk az ízlések és pofonok kategóriákhoz, nem is érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez mégis csak egy TV sorozat és nem egy mozifilm. Ez látszik, még ha ilyen részletekben is. Nagy különbség nincs, de azért szemmel látható ez, ami abszolút nem baj. Legalább ebben is lehet látni mi a csúcs. Még mielőtt azzal jönne valaki, hogy de hát a Mandalorian....ott is látszik sok helyen. Egy TV sorozattól ennyi bőven elég.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 06. 02. - 19:58, Dzséjt írta:

Mekkora lenne egy olyan kép, amiben beöltözik Hayden Anakinnak, Portman Padménak, Grant Feely a kis Luke-nak és Vivien Lyra Blair a kis Leiának, s készülne egy ilyen "mi lett volna, ha" családi fotó.

Igen, egy ilyen jelenetnek örülnék. Mondjuk, miközben Obi-van megpróbálja összeszedni magát, egy pár perces álom-jelenetig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban ott is látszik, ugyanakkor mind érezzük azt hiszem, hogy más az, amikor látjuk Mando westernszerű peremvidéki kalandjait, és más az, amikor látjuk Obi-Wan és Vader rematch-ét. Ha nem tudnak annyi pénzt biztosítani erre a hatrészes sorozatra, hogy látványban olyan minőségű legyen, mint egy film, akkor nem igazán tudok mit mondani.

 

Ez a világ legnagyobb filmes vállalata, nem egy kis független produkció, ahol el lehet nézni az esetlenséget.

 

De azt hiszem értitek, hogy mi volt az eredeti állításom. Nem az, hogy szr a sorozat (mert nem az, sőt, nagyon messze van attól), hanem az, hogy remélem, a második évadra több pénz lesz, és lesz lehetőségük grandiózusabb setekre. Pozitív keretben fogalmaztam meg az egészet. Na mindegy. Éljen Obi-Wan, éljen Darth Vader!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

és más az, amikor látjuk Obi-Wan és Vader rematch-ét.

Szerintem annak előjátékát láttuk csak. Ott még lehet nagyobb durrantás és akkor boldogok lehetnek akiknek ez a set kevés volt. A főmeccshez képest valóban szegényes lenne, de ez is nézőpont kérdése. A sorozat végén meglátjuk.

 

3 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Ez a világ legnagyobb filmes vállalata, nem egy kis független produkció, ahol el lehet nézni az esetlenséget.

Korlátlan pénzük nekik sincs, és bizony ott is vannak anyagi problémák a pandémia óta.

 

3 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

De azt hiszem értitek, hogy mi volt az eredeti állításom. Nem az, hogy szr a sorozat (mert nem az, sőt, nagyon messze van attól), hanem az, hogy remélem, a második évadra több pénz lesz, és lesz lehetőségük grandiózusabb setekre. Pozitív keretben fogalmaztam meg az egészet.

Világos a felvetés, nincs is vele gond. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Azért ez mégis csak egy TV sorozat és nem egy mozifilm. Ez látszik, még ha ilyen részletekben is. Nagy különbség nincs, de azért szemmel látható ez, ami abszolút nem baj. Legalább ebben is lehet látni mi a csúcs. Még mielőtt azzal jönne valaki, hogy de hát a Mandalorian....ott is látszik sok helyen. Egy TV sorozattól ennyi bőven elég.

Nem beszélve arról, hogy az ep 4 felé tartunk! Azt a filmet sem kell megszégyeníteni azzal, hogy még übereljük is az ep3-at.

A párbaj minőségében és a helyszín grandiózusságában sem szabad megugrani az ep3-at.

Az ep 4-et viszont nyugodtan lehet kicsit überelni, de finoman. Azt hiszem ebben a részben EZ sikerült, de egy picit még mehetünk feljebb! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ez a film az ANH fő előzménye, hanem a Zsivány Egyes. Az egyidejűleg volt nagyon 70-es évek retro és mégis a vizualitásában az egyik, ha nem a leglátványosabb SW-film, és a végén igazán grandiózus, pont akkor, amikor összeköti önmagát az eredeti trilógiával. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Nem ez a film az ANH fő előzménye, hanem a Zsivány Egyes. Az egyidejűleg volt nagyon 70-es évek retro és mégis a vizualitásában az egyik, ha nem a leglátványosabb SW-film, és a végén igazán grandiózus, pont akkor, amikor összeköti önmagát az eredeti trilógiával. 

Igazad is van meg nem is, mert Kenobi/Skywalker konfliktus téren ez inkább a híd, hiába kronológiailag közvetlen előzmény a Zsivány egyes. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.