Ugrás a kommentre

Az Obi-Wan Kenobi sorozat


Fulcrum

Ajánlott hozzászólás

Én még az államat keresgélem. :o Nagyon ütős dupla nyitánnyal tért vissza Kenobi mester, amihez SW sorozatok terén nálam eddig csak a The Book of Boba Fett 6. fejezete ér fel.

Tényleg virágzik az SW, nagyon jó most fannak lenni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az egyik legfeltűnőbb apróság a két részben az volt, mennyi ST fajt átemeltek. Észre vette ezeket más is?

Nem csak ST-set, RO-s és solós faj is akad itt szép számmal. Sőt még olyan ritkaságszámba menő faj is befért, mint a falleen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Pildi írta:

Ez a kislány telitalálat! Szerintem jóval kisebb, mint 10 éves, 7-8 évesnek gondolom, de valószínűleg annyira jó volt a castingon, hogy őt választották, nagyon helyesen. :) 

Ennek mi is utánanéztünk, 2012-es a cuki, tehát most 10 kb, a forgatáson kevesebb volt. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Pildi írta:

Ez a kislány telitalálat! Szerintem jóval kisebb, mint 10 éves, 7-8 évesnek gondolom, de valószínűleg annyira jó volt a castingon, hogy őt választották, nagyon helyesen. :) 

Annyira szomorú, hogy Carrie nem élhette meg ezt. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Igen, de sajnos a klasszikus fajok rovására. Őket azért én hiányoltam.

 

Azért volt Rodian meg Zabrak. Szerintem ez olyan dolog, amelyik sorozatban, filmben a fő karakterek megteremtik a kontextust, pl. itt Obi-Wan, Vader (az ST-ben meg az OT hármasa), ott kevésbé vannak rászorulva a klasszik fajok használatára.

 

A Mando első évadának úgy kellett az SW világában játszódnia, hogy nem voltak klasszikus szereplők benne. Azt telerakták klasszikus fajokkal éppen ezért, hogy minden ízében érezzük a hamisítatlan SW-hangulatot. Egyébként esztétikailag a Mando világa épp ezért nagyon találó, mert a lore-t ilyen értelemben nagyon körültekintően használja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Azért volt Rodian meg Zabrak.

Meg akadt trandoshan is, és hát egy pau'anunk és néhány jawánk szintén van. Meg állítólag a Part 2-ben twi'leket is látni, de azt még nem találtam meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Annyira szomorú, hogy Carrie nem élhette meg ezt. :( 

Biztosan oda lett volna érte. De Leia szerencsére halhatatlan és a kislány miatt, most nagyon él a karakter újra! Annyira jó és érdekes hallani, hogy Obi-Wan a tetőn rohangál és kiált utána: "Leia-Leia! " Sose hittem volna hogy láthatók ilyen jeleneteket. Nagyon helyet kér magának ez a sorozat a Skywalker sagában! 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, csoli1138 írta:

Annyira jó és érdekes hallani, hogy Obi-Wan a tetőn rohangál és kiált utána: "Leia-Leia! " Sose hittem volna hogy láthatók ilyen jeleneteket. Nagyon helyet kér magának ez a sorozat a Skywalker sagában! 

Ez már csak azért is jó, mert eleddig Obi-Wan és Leia csak a Polis Massán találkoztak, azután legközelebb a Halálcsillag hangárjában kerültek egymáshoz közel, de akkor is csak látótávolságra, szót nem tudtak váltani. Viszont eme sorozatnak hála érthetőbbé vált az is, hogy Leia miért Kenobi után nevezte el a gyerekét. Így már Han és Leia is kötődik a vén salabakterhez, ezután nem meglepő, hogy a fiúk is Ben lett.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Dzséjt írta:

Viszont eme sorozatnak hála érthetőbbé vált az is, hogy Leia miért Kenobi után nevezte el a gyerekét.

Igen, ez eddig nagyon furcsa volt nekem. Most már nem az, hála ennek a sorozatnak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Dzséjt írta:

Viszont eme sorozatnak hála érthetőbbé vált az is, hogy Leia miért Kenobi után nevezte el a gyerekét. Így már Han és Leia is kötődik a vén salabakterhez, ezután nem meglepő, hogy a fiúk is Ben lett.

 

Na mondjuk ez egy tök jó adalék, amibe bele se gondoltam :D Csak sajnos Ben ebben nem osztozik. Így ezek után azért érdekelne, hogy mit meséltek neki Obi-Wanról, mondjuk a sorozatban látott kalandot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki már írta a "Ben" névválasztást, mikor annak adtam hangot, milyen adalék ez a New Hope-hoz, ahogy megörül Kenobi jelenlétének Leia. 

Amúgy nagyon érdekel, hogy merre megy tovább a sztori, mert a sori rövid, Leia vajon hazakerül hamar, vagy az egész időre a történet mozgatórugója marad. Ennek a szerdai részben el kellene dőlni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem az első 2 részt, és hát, nekem eddig egy picit középszerű, de ez változhat még. 

Nekem egy kicsit lassú ez a sori eddig. 

Kiváncsi leszek a 3. részre, igy ahogy a 2. véget ért, talán kicsit izgalmasabb lesz. 

 

Ahhoz képest hogy azt közölték le, hamar belecsapnak a lecsóba, eddig pont az ellenkezője történt. Elment 2 rész, és alig haladt a story....

De majd a 3. rész talán felpörög picit. :)  

  • Zavaros 2
  • Vicces 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Megnéztem az első 2 részt, és hát, nekem eddig egy picit középszerű, de ez változhat még. 

Nekem egy kicsit lassú ez a sori eddig. 

Kiváncsi leszek a 3. részre, igy ahogy a 2. véget ért, talán kicsit izgalmasabb lesz. 

 

Ahhoz képest hogy azt közölték le, hamar belecsapnak a lecsóba, eddig pont az ellenkezője történt. Elment 2 rész, és alig haladt a story....

De majd a 3. rész talán felpörög picit. :)  

Hogy érted azt, hogy alig haladt a sorozat? 2 epizód alatt kirángatták Obi-want a remeteségből, elrabolták és megszöktették Leiát, összekapott 2 inkvizítor, Obi-wan megtudta, hogy Vader él, láttuk Vadert aki rájött, hogy Obi-wan él és innentől nyilván aktív szereplője lesz az eseményeknek... mi kellene még?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy Kenobi és Leia megkapja az előéletét ebben a sorozatban, felmerült bennem a kérdés, hogy vajon Leia-Vader is megkapja-e? Mert egy évtizeden belül, mikor a Tantive IV-en találkoznak, nos abból is az jön le, hogy ismerte már korábbról a fekete lovagot, mi több még szájalni is mer vele. Viszont fontos lenne, hogy ne Kenobi oldalán lássa meg Vader, mert abból összeállhatna a kép. Talán Leia már otthon lesz, mire Kenobi Vader elé kerül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezt annyira nem kell magyarázni. Darth Vader a Birodalom második embere, akivel az állam prominens személyei, így a szenátus tagjai időnként összefuthattak a Császári Palotában vagy a Szenátusban. Ennek ellenére persze nem kizárható, hogy már itt találkoznak.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na figyuzzatok! Van egy felvetésem! Hayden szerepe kapcsán. Arra gondoltam, hogy lehetne őt úgy alkalmazni, sisakon belül, hogy a játéka is átjöjjön! Úgy használni egy sisak belső nézetet, mint vasembernél mondjuk! Nem tudom mennyi esély van erre, de érdekes lenne. Annyi ellene szól, hogy nem volt még ilyen, nem tudom, hogy ez maga kizáró ok-e? Szóval arra gondoltam izgalmas lenne párbeszéd, sőt akár párbaj közben belesni a sisak alá! Így belül a hangja is lehetne az övé, kívül meg mehetne James Earl Jones. Biztos meg lehetne csinálni érdekesen! 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem megoldhatatlan, bár szerintem az MCU-ban is hülyén nézett ki. De mindenképpen kivitelezhető.

Ugyanakkor egyéb alternatívák is lehetnek, például, hogy Vader leveszi a sisakor Ben jelenlétében, hogy megmutassa, mit tett vele. Vagy a maszk meg is sérülhet a párbaj során úgy, mint a Rebels-ben, és akkor részben felfedhetik az arcát akár az akciók között is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.