Ugrás a kommentre

Az Obi-Wan Kenobi sorozat


Fulcrum

Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, Whill írta:

Egy Rupert Friend-interjú alapján lehetséges, hogy

  Spoileres tartalom megtekintése

Forrás: https://ew.com/tv/obi-wan-kenobi-grand-inquisitor-rupert-friend-interview/

 

Tudom, hogy sokak szemét szúrja, de nekem nagyon tetszene, ha élőszereplősen látnánk ilyet. Egy kis polgárpukkasztás ráfér a rajongótáborra. :D

Ha jól emlékszem, ebben az interjúban mondja azt, hogy nem nézte meg a Rebelst a felkészüléshez a szerepre. Kissé fura volt nekem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont elmondtak neki mindent a karakterről. Hogy miket csinál, mi lesz vele. Így nem látta de képben van. Csak azért nem nézte meg mert nem akarta, hogy Isaac játékát kezdje el mímelni, ami röhejesen vagy furán jöhet le. Színészeknél ez nem annyira szokatlan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg működni fog, de én nagyon sajnálom, hogy nem maga Jason Isaacs játssza. Véleményem szerint megvan a kellő hasonlóság, még az arca is keskenyebb mint Friendé, nem beszélve arról, hogy egy kiváló karakter színész, nagyon jól is állnak neki a negatív szerepek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Nos ez...

  Spoiler elrejtése

érdekes lesz. Viszont az már nem tetszik, hogy 10 évig azt hitte,  Vader halott. Tatuin eldugott hely, de azért nem ennyire. Járnak oda űrutazók, csempészek, kereskedők bőven. És kizártnak tartom, hogy Obi-vannak mindene meglegyen a sivatagban. Be kell járnia a környező településekre beszereznie dolgokat. Nem tudom elhinni, hogy a Sithek bosszúja után 10 évig ne hallott volna szóbeszédeket a páncélos Darth Vaderről, vagy ne látott volna holofelvételt róla a HoloHálózaton. A Legendákban is egy ideig azt hitte, hogy Vadert megölte a Mustafaron, de ez a hite gyorsan eloszlott, amikor hírt kapott róla alig pár hónappal A Sithek bosszúja után. Ez a Legendák vonalon jobban be volt lőve.

 

Spoiler

Biztosan tudott Vader-ről, csak azt nem tudta, hogy ki is ő valójában.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Christopher Lee eleve egy idős karaktert alakitott, akinek belefért, hogy kimérten járkált. A fénykard jeleneteinél viszont egy csúnya CGI-maszkot viselő dublőrt láttunk. Nem hiszem hogy a legjobb példa.

Pont arra céloztam, hogy bármi megoldható. De Jason Isaacs kora viszont nem lehet ok akkor sem, a mellőzésére. Annyira nem is öreg és elég fitt is még. Más szakmai oka lehet a mellőzésének. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, gafz írta:
  Spoileres tartalom megtekintése

 

Spoiler

Tudnia kellett, mert látta a Jedi Templomban készült felvételeket, ahol Sidious Vadernek szólította Anakint.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, csoli1138 írta:

Pont arra céloztam, hogy bármi megoldható. De Jason Isaacs kora viszont nem lehet ok akkor sem, a mellőzésére. Annyira nem is öreg és elég fitt is még. Más szakmai oka lehet a mellőzésének. 

 

Lehet egyszerűen nem vállalta, mert 58 évesen nincs már kedve minden nap hajnali háromkor beülni a sminkszékbe, hogy aztán 4 órán át tegyenek rá mindenféle bizbaszt, amit aztán egész nap viselnie kell egy negyven kilós hacuka mellett, mindezt úgy, hogy szerintem egy filmje sincs, amiben ilyen maszkos szerepet vállalt volna (legalábbis nem rémlik), szóval eleve nem is meglepő a dolog.

Christopher Lee-t szerintem sem ér éde citálni, mert Jason Isaacs nem Christopher Lee, így nem lehet azt mondani, hogy de hát Christopher Lee... Az Christopher Lee volt, aki eleve egy teljesen más karaktert formált meg. Egy korban és temperamentumban hozzáillő karaktert, míg Isaacsnek egy korban nála 20-30 évvel fiatalabb alakot kellett volna megformálnia. És, ha megnézed az ep2-3-at, Lee alapvetően nem mozog sokat a filmekben. A jelenetek többségében csak áll, a többiben a legintenzívebb mozgás, amit végez, az a komótos, ödegemberes séta. Nem véletlenül. Ennyit engedett a korából fakadó fizikuma, de Dooku grófhoz ez illet is. A lendületes, félelmetes, megállíthatatlan Jedi vadászhoz viszont nem biztos, hogy illik egy közel 60 éves ember mozgása. És itt nem a harcjelenetekre kell gondolni (azt úgyis sokszor nem a színész csinálja), hanem szimpla jelenetkre, akár olyanokra is, amiben a Fő Inkvizítor csak áll. Márhogy áll egy negyven kilós ruhában, egész fejét takaró sminkben egy negyven és egy majdnem hatvan éves ember. És lehet bármilyen jó színész, nem biztos, hogy a fizikuma engedi neki, hogy azt adja át, amit a karakter megkíván. Így kézen fekvő az a megoldás, hogy leszerződtettek egy fiatalabb, a karakterhez korban jobban illő színészt. Mert a "bármi megoldhatóba" az is benne van, hogy új színészt keresnek.

Viszont szerintem az biztos, hogy Isaacsszel is beszéltek a szerepről vagy legalábbis fontolóra vették. Mert annyi a Solóból, az RO-ból, az ep9-ből, a The Mandalorianből és a The Book of Boba Fettből kiderült, hogy a Lucasfilm azért igyekszik megkeresni az eredeti színészeket, akár olyan jelentéktelen esetekben is, minthogy az ep4-ben az Arany Egyest játszó Angus MacInnes halljuk az RO-ban is, mert felvettek vele pár új mondatot. Meg pláne, arról az Obi-Wan Kenobirról van szó, ahol egy rahedli színész vissza lett hozva. Ezek után szerintem kizárt, hogy Isaacs neve fel sem merült, még szerintem az sem valószínű, hogy nem ültek le vele tárgyalni a szerepről. Aztán valamiért nem jött össze. Vagy ő nem ért rá, vagy a pénz nem volt jó, vagy a showrunner másban gondolkodott, vagy tényleg Isaacs kora volt az akadály, vagy több indok együtt véve hozta ezt össze.

De szerintem kár mindezen szomorkodni. Semmi sem garantálta volna, hogy vele jobban járunk. Ez egy "mi lett volna, ha..." kezdetű elmélkedés, ami értelmetlen. Viszont szerintem Rupert Frienddel sem fogunk rosszúl járni, mert a Lucasfilmnél alapvetően értenek a castingoláshoz. És a trailerben elmondott mondata szerintem simán odaállhat a karakter bármely rebelses megszólalása mellé.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Dzséjt írta:

De szerintem kár mindezen szomorkodni. Semmi sem garantálta volna, hogy vele jobban járunk. Ez egy "mi lett volna, ha..." kezdetű elmélkedés, ami értelmetlen.

Értelmetlen igen, mert nem ő lett. A találgatások is értelmetlenek. Lehet, hogy azt mondta nem forgatok covid idején.. nem tudhatjuk.

A fejformán is kár fennakadni, mert nem lett olyan. A Pupillán is kár, mert az sem.

De azért, ha mindhárom dolog ellenkezőleg alakul nem sokan panaszkodnának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Dzséjt írta:

Lehet egyszerűen nem vállalta, mert 58 évesen nincs már kedve minden nap hajnali háromkor beülni a sminkszékbe, hogy aztán 4 órán át tegyenek rá mindenféle bizbaszt, amit aztán egész nap viselnie kell egy negyven kilós hacuka mellett, mindezt úgy, hogy szerintem egy filmje sincs, amiben ilyen maszkos szerepet vállalt volna (legalábbis nem rémlik), szóval eleve nem is meglepő a dolog.

Egy SW-ben azért még Peter Mayhew is szerepet kapott, aki már lépni is alig tudott. Ebben a franchise-ban még a halottak is feltámadnak. Ennek tükrében amit írsz Isaac-ról az szimplán nevetséges és komolytalan. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Egy SW-ben azért még Peter Mayhew is szerepet kapott, aki már lépni is alig tudott. Ebben a franchise-ban még a halottak is feltámadnak. Ennek tükrében amit írsz Isaac-ról az szimplán nevetséges és komolytalan. 

Az, hogy a halottak feltámadnak, az más lapra tartozik. Az egy trükktechnika. Egészen más döntési folyamatok vezetnek oda, amibe nyilvánvaló okokból a színésznek már nincs beleszólása. Nem tud közbeszólni, hogy a halálomra való tekintettel ezt a szerepet már nem vállalnám el. :) 

Az, hogy Peter Mayhew milyen szerepet kapott, szitnén teljesen más lapra tartozik. Ült, aztán annyi, minden mást Joonas Suotamo csinált helyette. Tiszteletből kapta meg, mint Kenny Baker, aki nem is szerepelt az ep2-3-ban, mégis ott virított a neve a szereplők listáján. De amúgy Mayhev is kimaradt már az ep8-ból az egészségi állapota miatt. És mindezeken túl, Peter Mayhew sem Jason Isaacs. Mayhew-nek még ez a kis hakni is jól jöhetett, mert Chewbacca nélkül azt sem tudná a nagyvilág, hogy ki volt ő (sokan sajnos így sem tudják). Jason Isaacs ezzel szemben azért kedvére válogathat a szerepek között még manapság is, a Fő Inkvizítor nélkül is ismert a neve, így akár vissza is utasíthat egy nehéz fizikai kihívásokkal bíró szerepet, ami amúgy sem illik a színészi profiljába. Semmi nevtséges és komolytalan nincs ebben. Ez is egy valós lehetőség. Felnőtt ember, dönthetett akár így is akár ezen okok miatt.

De lehet, hogy teljesen más áll a háttérben. Mi csak találgathatunk. Az igazságot meg valószínűleg sosem tudjuk meg. A lényeg, hogy szerintem kár azon bánkódni, hogy új színész játssza a karaktert. Ha jó lesz, nem tök mindegy? A Star Wars teli van remek színészváltásokkal. Itt ez az Obi-Wan Kenobi című sorozat, amiben mintha nem az a csávó játszaná a címszereplőt, aki eredetileg eljátszotta a karaktert. Aztán szerintem sokaknak már előbb ugril be Ewan McGregor arca a Kenobi név hallatán, mint Alec Guinnessé. De frissebb példa Saw Gerrera, akivel teljesen összenőtt Forest Whitaker, pedig a TCW-s változatának abszolút semmi köze hozzá.

 

1 órával korábban, csoli1138 írta:

De azért, ha mindhárom dolog ellenkezőleg alakul nem sokan panaszkodnának.

Én így sem panaszkodom. :P Ha esetleg látnék egy Fő Inkvizítorrá sminkelt Isaacset, amin kiköpott rebelses figura, míg az új színész extra gatyin hozz a karaktert, na akkor fogok panaszkodni. De már akkor is, ha csak az utóbbi történik meg. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképesztő, hogy naponta mennyi műsorban szerepelnek a színészek! Nagy a hype odakint, én is egyre spanoltabb leszek. Főleg, hogy hivatalos vagyok egy "mozis" megtekintésre amin régi rajongókkal veszek részt. Így a részt is csak este látom majd. Az élménybeszámolókat azonban, mint korábban, most is szívesen olvasom. :D 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Elképesztő, hogy naponta mennyi műsorban szerepelnek a színészek! Nagy a hype odakint, én is egyre spanoltabb leszek. Főleg, hogy hivatalos vagyok egy "mozis" megtekintésre amin régi rajongókkal veszek részt. Így a részt is csak este látom majd. Az élménybeszámolókat azonban, mint korábban, most is szívesen olvasom. :D 

 

Odakint már a Celebration rajta is olyan hype-ot generál, amit a Kenobi közeli rajtja csak tetéz. Végül is holnap kezdetét veszi a Celebration. Amióta a Covid berobbant Amcsiba is, azóta nem emlékszem hogy lett volna, de lehet tévedek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 05. 24. - 9:29, Ody Mandrell írta:

Kennedy ezt a Vanity fair interjúban árulta el, amit nem rég linkeltem be az SW jövője topikba.

 

 

De jó hogy nem olvastam el az interjút. 5 perc múlva akartam kezdeni. Na majd szombaton.

2022. 05. 24. - 11:26, Dzséjt írta:

Éppen ezért ez nem is minősül spoilernek.

 

Attól hogy Kennedy elárul valamait, amit ő nem igazán tart spoilernek attól még az.  Reméljük a végét nem árulja el.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már felkészültem - már amennyire lehet - a sorozatra. Tervben volt a mai nap, hogy megnézzem a ROTS-ot, a bővített, közel négy órás verzió ott csücsül a külső vinyómon (ROTS + kivágott jelenetek + TCW utolsó története + régi CW Coruscanti része) de végül a régebbi Celebrationöket néztem újra. :D

 

De más fronton sikerült a sorozatra hangolódnom. Tegnap fejeztem be a Brotherhood c. könyvet, amely Anakin és Obi-wan kettősére fókuszál a Klónháborúk elején. A Cato Neimoidia-i kalamajka végre tisztázódott. Nagyon jó volt a könyv, mondhatni hiánypótló volt, szépen összekapcsolja az AOTC-TCW kettőst. De majd holnap bővebben a saját topikjában kifejtem - lehetőleg spoilermentesen.

 

Visszakanyarodva a Celebrationre: főképp a '17-es eseményt figyeltem, holnap még marad időm a 3 évvel ezelőttit meglesni. El is felejtettem, hogy a 40 éves panelen Hayden micsoda üdvrivalgást kapott. Holnap szerintem még nagyobb lesz az ujjongás. Pláne, hogy Ewan is feltűnik majd. (Haydent amúgy látták ma a közeli Disneylandben, szóval mindenképpen ott lesz) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Frenkie írta:

Attól hogy Kennedy elárul valamait, amit ő nem igazán tart spoilernek attól még az.  Reméljük a végét nem árulja el.:D

OFF

Ez már ízlés kérdése. A fórum szabályzatában megfogalmazottak alapján itt nem minősül annak, hiszen egy hivatalos ember interjújában jelent meg, ami ugyanolyan, mintha trailerben szerepelt volna. Amúgy van, aki számára a trailer is spoileres. Igazából minden az, csak a film nem. De azért valahol meg kell húzni a határt, hiszen máskülönben addig nem is beszélhetnénk semmiről, amíg a filmet/sorozatot/akármit nem látta mindenki. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Cpt. Rex írta:

Rebesgetik az esetleges 2. évadot is. Még az is lehetséges, hogy a Celebration keretein belül jelentik be. 

Nagyon bizhatnak a sorozatban, ha már a 2. évadot tervezgetik.

Nem is tudom, hogy erre mit mondjak! Hisz akkora ajándék, hogy már ez elkészült! Limitednek hirdették kezdettől fogva. De aztán nyilván remek volt a forgatási élmény a stábnak és emiatt merült fel.

De ha "csupán" hatot terveztek, az olyan mint egy jó bő mozifilm, vajon mennyire lett kerek? Mert, ha folytatnák, akkor vagy nincs teljesen lezárva, vagy még egy rakás jó ötletük volt. De ha folytatva lenne, akkor a Vader katarzis, később kéne legyen, nem? Na hagyjuk, is, eltemetnek a saját kérdéseim! Csak jöjjön már! :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.