Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Tehát akkor nem lesz moziban

Nem hiszem. Most úgy néz ki, hogy a Tenet határozatlan időre el lett halasztva. Ergo jövő hónapban se lesz blockbuster film - a Mulán még elvileg érvényben van, de szerintem nem sokáig - és ezt a mutáns filmet már lassan két éve(?) halasztják. A legjobb tényleg, ha kiadják streamingen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd lefog kerülni. Tegnap vagy tegnapelőtt jelentette be a Warner, hogy a Tenetet eltolják határozatlan időre. Szóval ősszel mozizhatunk, ha blockbusterre várunk. Persze hallottam olyanokat is, hogy lehet jövő év közepéig - a vakcina megteremtéséig és használatáig - bezárnak majd a mozik, de ekkora ökörséget csak nem mernének megtenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Úgy döntöttem, végre megnézem a netflixes Marvel-sorozatokat rendes időrendi sorrendben. Anno csak a Daredevil első két évadát, a Luke Cage első évadát meg a The Defenderst végeztem ki, meg belekezdtem az Iron Fistbe. Azt azonban nem tudtam, hogy eme univerzum összes sorozatát célszerű a megadott kronológiai sorrend szerint követni; én csak azokat néztem meg, amelyek engem érdekeltek. De most letudom az egészet a megadott sorrend szerint. :)

Bele is kezdtem a Daredevilbe. Anno imádtam, szerintem zseniális. Egy dolog viszont nem tetszik, és ez már akkor se tetszett: minek kellett Matt Murdockot az egész első évadon keresztül fekete cuccba öltöztetni? Értem én, hogy a kezdetek kezdetén még nem volt neki hiperszuper ruhája, mint ahogy Pókembernek se volt, de akkor is érthetetlen a számomra, hogy miért kellett ezt a kezdetleges rucit az egész első évadon keresztül viselni. Bőven elég lett volna szerintem 5-6 epizód erejéig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Az új X-Men-film (The New Mutants) esetében mennyire szükséges az eddig megjelent összes X-Men-film ismerete? Én az eddig megjelenteknek kb. csak a felét láttam. 

Tudtommal nem sok közük van a korábbi filmekhez. Ha láttál azok közül párat, az szerintem ehhez bőven elég. Azt is megkockáztatom, hogy ami a popkulturális jelentőségéből fakadóan közismertnek mondható az X-Men kapcsán, annyi is pont elég ehhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugodjon békében. :(

 

Ezek szerint már beteg volt, amikor Fekete Párduc lett. Szegény. Kíváncsi vagyok, mi lesz most a karakterrel, pláne, hogy 2022-re már be van jelentve a következő Black Panther-film. Gondolom, recastingolják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap letudtam a Fekete Párduc-ot. Kicsit sajnálom hogy nem tettem meg jóval korábban mert bejött valamennyire. Az MCU-t tekintve jobban tetszik mint a Vasember 2, Amerika Kapitány: Az első bosszúálló, A Hangya, Bosszúállók: Ultron kora, A hihetetlen Hulk és a Póksrácos muvik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Jessica Jones nekem nagyon nem tetszik... Annak idején, mikor kijött, teljesen hidegen hagyott. Most is csak azért nézem meg, mert úgy értesültem, hogy célszerű az összes netflixes Marvel-sorozatot megnézni, mert összefüggnek. Kénytelen leszek most már végigszenvedni.

Anno a Daredevil első két évadát meg a Luke Cage első évadát tekintettem meg. A JJ köszönőviszonyban sincs ezekkel szvsz.

 

2019. 12. 25. - 22:16, pb69 írta:

Nem tudom hogyan áll mostanában a képregényvilág, de amit én eddig a Marvel és DC képregényekről hallottam, az számomra botrányosan hangzott. Kismillió párhuzamos univerzum, groteszk, ellentmondásos történetek és karakterek, egy totál keszekuszaság az egész. Egy haverom mesélt pár hónapja pár sztorit Batmanről, hogy hányféle van, melyik milyen, mikor épp kicsoda ő és a társai stb.. Úgy érzem, hogy ami az ilyen "klasszikus" képregényvilágban nem történt még meg, az nem is létezik. :D Ez pedig engem szörnyen zavar.

 

Én azt szeretem, ha egy univerzum egy kerek egész, konzisztens, logikusan van felépítve. Beleértve ebbe a karaktereket is természetesen. Nem tudom elviselni azt a katyvaszt, ami a képregényekben van. Ráadásul azt is nézzük, hogy eléggé más ütemben és léptékben haladnak pl. a MCU esetében. Már most ~20 film van, pedig a 2000-es években kezdték. Képregényből meg nem is tudom hány millió rész lehet már, tekintve mennyire régóta adják ki ezeket. Esélytelennek is tartom ezekben igazán naprakésznek lenni.

Meg amit Nabo is pedzett a kánonnal. A SW-ban tök egyértelmű, mert van Legends, van a Kánon. Ha utóbbiból felcsapok egy akármilyen könyvet vagy képregényt, akkor tudom, hogy az hivatalosan úgy volt. Kevés kivételtől eltekintve tényleg illik is a képbe, konzisztens. Most ha Marvelnél akarok olvasni valamit, akkor nem tudom mekkora kutatómunkának kéne azt megelőzni, hogy be tudjam lőni akár csak az univerzumot, ahol az éppen játszódik. Meg ilyen formán, hogy érdemes-e egyáltalán beleolvasnom, vagy ott épp egy 8 éves ázsiai csaj lesz Pókember, Xavier professzor meg az ő apukája, aki cirkuszi artistaként dolgozik. :D 

Ez egy korrekt és elfogadható magyarázat.

Annyit viszont megjegyeznék, hogy sok képregény önállóan is olvasható, illetve ott van a Marvel-képregénygyűjtemény, ahol minden számban röviden össze van foglalva, hogy mik voltak az előzményei az adott történetnek, hogy értsél mindent, amit olvasol a képregényben. 

A rajzfilmsorozatok meg pláne nézhetőek önállóan. Nekem sokszor jobban is tetszenek, mint egy-egy film. Például a Spider-Man: Unlimited simán veri bármelyik Pókember-filmet, még úgy is, hogy elkaszálták a sorozatot, ebből kifolyólag pedig egy hatalmas cliffhangerrel ér véget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a The New Mutants nem volt egy nagy szám. Sose voltam nagy rajongója az X-Mennek, ennek ellenére az általam eddig látott filmek - X-Men-trilógia, Logan, X-Men kezdetek: Farkas, Deadpool - tetszettek. Mindegyik 10/8 nálam, kivéve a Logan, az 10/10-es. Ez az új film viszont elég közepes lett. 

Természetesen a polkorrektség nem maradhatott el... Rendkívül fontos és jelentőségteljes volt látni két tinilányt a képernyőn smárolni. Félreértés ne essék, én nem ítélek el senkit a szexuális irányultsága miatt, egyszerűen csak feleslegesnek éreztem ezt a szerelmi szálat a filmben - főleg, mert csak úgy sütött belőle, hogy "na, mi most akkor polkorrektek akarunk lenni", ezt leszámítva tényleg semmi nem indokolta ezt!

Néhol elég horrorsztikus volt, ezt kellően eltalálták a készítők. Elég hátborzongató volt egy-két jelenet, ilyen félelmetes Marvel-filmet még nem láttam. 

A vége elég lapos lett... Mintha fogtak volna egy ollót, amivel elnyesték volna az egészet. 

 

Afféle tinihorrornak elmegy. A figurák végül is kedvelhetők némileg. Egyszer meg lehet nézni, de túl sokat nem érdemes várni tőle. Még nekem is csalódás volt kissé - egy vérbeli X-Men-fanatikus sokkal nagyobbat fog csalódni, abban biztos vagyok.

 

10/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Farkas (2013)

 

Kíváncsian vártam ezt a filmet, elvégre olvastam ezt a sztorit képregény formájában. Sajnos, elég nagy pofáraesés volt nekem.

Csodás japán tájakat láthattunk, volt egy-két remek akciójelenet, Hugh Jackman karaktere Wolverine-ként továbbra is ütős volt, de nem több. Abszolút átlagos lett. Számomra elég unalmas volt. Kb. a The New Mutants szintjén van.

Az X-Men Kezdetek - Farkas ennél mérföldekkel jobb, a három évvel ezelőtt készült Loganről meg ne is beszéljünk.

 

10/5

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 minutes ago, Darth Revan9 said:

Az Új mutánsok milyen lett? Ha olyan feleslegesen brutális és túl sötét hangulatú, mint a 2017-es Logan film, akkor azt hiszem nem kérek belőle.

Írtam róla előtted 2 hsz-nyivel...

Nekem amúgy a Logan a kedvenc X-Men-filmem (az eddig látottak közül). 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sony kerek perec megmondta, hogy a Venom filmet és a Póki 3 -at addig ki nem fogják adni, amíg ennek a vírusügynek nem lesz vége. A Marvelnél könnyen tolhatnak egyet, ha már a WW84 se jövő hónapban fog kijönni.

 

Annyit eltudok képzelni, hogy kvázi eltolják megint a menetrendjüket és a Fekete Özvegy februárban fog jönni, az Örökkévalók pedig májusban. A Shang-chi filmet meg valahova berakják a nyárra/őszre. A többi filmen egyelőre nem kell módosítaniuk, bár kitudja...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 hours ago, Whill said:

A Marvel Magyarország szerint ismét csúszik a Fekete Özvegy premierje. Én személy szerint nem bánom, a járvány alatt egyébként sem megyek moziba.

Majd valamikor 2050 körül vége lesz ennek az egész felfordulásnak, és újra lehet biztonságosan moziba menni! Én kibírom addig, csak 30 év. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Majd valamikor 2050 körül vége lesz ennek az egész felfordulásnak, és újra lehet biztonságosan moziba menni! Én kibírom addig, csak 30 év. :roll:

Addig biztos nem tart ki ez a cirkusz. Úgy tudom azt valószínűsítik, hogy 2021. tavasz-nyár folyamán már helyreáll a világ rendje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Addig biztos nem tart ki ez a cirkusz. Úgy tudom azt valószínűsítik, hogy 2021. tavasz-nyár folyamán már helyreáll a világ rendje.

Hááát... a mostani helyzetet látva ebből még jövő nyárra se lesz semmi. Ha optimista akarok lenni, akkor talán a nyár végefelé elkészülhet a gyógymód, amit aztán embereken is kipróbálhatnak.

 

Mivel az emberek óvatosak és alig járnak mostanában moziba - ez ahogy haladunk előre, nem fog egyhamar változni - így a filmstúdióknak egyszerűen nem éri meg több száz milliós blockbuster filmeket kiadni. Látható, a Tenet óriásit hasalt - tolt is a Warner egy csomó premierdátumot - és bár a Mulan streamingre érkezett, azért ott se volt nagy érdeklődés, pláne Kína részéről.

 

Meglátjuk, hogy az elkövetkezendő fél év során mi fog történni. Reménykedjünk a legjobbakban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én imádom a Daredevilt, szerintem zseniális. Mondjuk ebben az is szerepet játszik, hogy ő volt mindig is a legnagyobb kedvencem Marvel téren. 

A Luke Cage-re is sokan mondják, hogy nem volt bejövős, de én azt a sorozatot is nagyon csípem. És nem azért, mert Luke menő meg ilyenek, hanem mert szerintem a sorozat tökéletesen mutatja be a harlemi alvilágot meg úgy alapvetően az ottani mindennapokat.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.