Ugrás a kommentre

Az Andor sorozat


Dei

Ajánlott hozzászólás

Na, akkor már én is teaserelhetek kicsit. Ez a kritikámból van:

"A kiszámíthatatlanság és a karakterek hétköznapiassága belengi az egész Andort, vagy legalábbis az első négy részt. Ugyanez visszaköszön a Galaxis mindennapjaiban is, amit a Zsivány Egyeshez hasonlóan sötétebben és valamivel realisztikusabban ábrázoltak. Példának okáért [...] a szexre minden eddiginél félreérthetetlenebbül utalnak. Persze semmi explicit nincs, [...] de George Lucas matiné jellegű felfogása itt elég egyértelműen parkoló pályára került. Az összecsapások sokkal nyersebbek, erőszakosabbak, a szereplők durvábbak. Hétköznapi emberek, akik megteszik, amit meg kell ahhoz, hogy elérjék céljukat, legyen az a mindennapi túlélés, a Birodalom elleni harc vagy éppen a Birodalom érdekeinek érvényesítése."

  • Nagyon tetszik 3
  • Meglepő 1
  • Tetszik 4
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 09. 15. - 20:11, Bence1997 írta:

A mai nap lefog telni az embargó, szóval majd a vélemények az este/hajnali órákban érkezni fognak. Addig is John Campea kitárulkozott: a sorozatot inkább egy HBO-s drámának gondolja, mintsem a Disney+ portfóliájába tartozó produktumnak.

 

Az első négy rész pedig - stáblistával, logóval, stb. - elvileg így fog kinézni:

1. rész - 39 perc

2. rész - 35 perc

3. rész - 40 perc

4. rész - 47 perc

Ezek baromi rövid részek lesznek. nem tudom miért várok szűk órás epizódokat.... :( 

AZ első 3 rész tényleges játékideje akkor másfél óra kb. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az első három rész 114 perces, azaz majdnem két órás....

Az első négy rész pedig - stáblistával, logóval, stb. - elvileg így fog kinézni: 39, 35, 40, 47 perc. 

Ha ezekből kivonod a stáblistád, meg a többit, akkor másfél óra kb. , az első 3.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen korrektek az epizódok hosszúságai, egyszer sem éreztem, hogy túl rövidek vagy hosszúak lennének.

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Először nézzük már meg, utána ráérünk károgni (ezért is).

Nekem egyre többször jut eszembe Dudley Dursley a Harry Potterből, aki azért hisztizett, mert csak 36 ajándékot kapott a születésnapjára, eggyel kevesebbet, mint előző évben. Néhányan kábé ezen a szinten állnak. Ha 20 órányi Star Warsot kapnának minden nap, az sem lenne elég, mert miért nem 21 óra, vagy 24 óra, hovatovább, 25 óra!?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Ezek baromi rövid részek lesznek. nem tudom miért várok szűk órás epizódokat.... :( 

AZ első 3 rész tényleges játékideje akkor másfél óra kb. 

 

Neked lételemed a károgás? ELŐRE? Az utóbbi időben kiderült hogy nem az időtartam számít. Legyen 5 perc, de az üssön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Az első négy rész pedig - stáblistával, logóval, stb. - elvileg így fog kinézni: 39, 35, 40, 47 perc. 

Ha ezekből kivonod a stáblistád, meg a többit, akkor másfél óra kb. , az első 3.

Ja biztos 24 percnyi stáblista lesz az első három rész alatt. :lol: A 114 percnyi anyag jóval közelebb áll a két órához, mint a másfélhez, de ha kizárólag az anyag hossza érdekel, inkább nézz Sátántangót. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem nem zavarnak a rész hosszak amíg nem a 20 fele tendálnak, de az tény hogy a sorozatok függelékei a végén jó hosszúak a különböző lokalizációs szinkronszínészek felsorolása miatt, nem tudom, hogy az bele van-e számolva az időbe. Ha igen akkor az Obi-Wan részeiből átlag 6 és fél percet tett ki a stáblista, ehhez ment még egy másfél perces "előző részek tartalmából+logó"

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Engem nem zavarnak a rész hosszak amíg nem a 20 fele tendálnak, de az tény hogy a sorozatok függelékei a végén jó hosszúak a különböző lokalizációs szinkronszínészek felsorolása miatt, nem tudom, hogy az bele van-e számolva az időbe.

Tuti nincs, mert mind a négy rész időtartalma percre pontosan megegyezik azzal, amit én is lekanyarítottam magamnak. Vagyis aki ezt megadta, az ugyanazt a promóciós változatot látta, amit én, és abban semmiféle lokalizáció nem volt. Még az idegen Star Wars szövegek sem voltak feliratozva (angolul sem). A stáblistán sem szerepelt semmilyen lokalizációs cucc, csak az epizódok készítői. Azt nem tudom megmondani, mennyi volt így a stáblista, mert nem mértem le (én sosem foglalkoztam a stáblista hosszúságával), de nem volt hosszú. Kb. 2 perc, tippre.

 

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Döbbenet, hogy odakeveredtünk, hogy másfél óra SW úgy számít rövidnek, hogy már idén kijött egy Boba Fett, meg egy Obi-Wan sorozat és a kérdéses másfél órához újabb kilenc rész fog csatlakozni még idén, plusz jön egy animációs mini is a jedikről... húde szomorú.

Mondom én, sok kis Dudley Dursley. :evil: A Lucasfilm elkényeztette a gyerekeket, akik mostanra hisztis kis cuncimókusok lettek, és a bolt közepén bömbölnek, mert nem kapják meg a kirakatban meglátott játékot.

Az elmúlt hét évben több mozgóképes Star Wars tartalmat kaptunk, mint az azt megelőző 38 évben összesen. Csak idén közel 10(!!!) órányi Star Warsot kaptunk a The Book of Boba Fett és az Obi-Wan Kenobi képében. Ebbe még nincs beleszámolva az Andor vagy a Tales of the Jedi, amik teljes évadai még szinté 2022-ben hozzácsapódnak ehhez a számhoz. Ez eddig 4-5 mozifilmet jelent 1, azaz EGY(!!!) év alatt! A szám aztán felkúszhat 5-6-ra is, vagyis időtartalmra egy év leforgása alatt megkapjuk kábé a Skywalker Saga kétharmadát. Tudjátok mennyi idő volt kivárni az első 6 Star Wars mozifilmet? 28 év!

És nem Stargate SG-1 vagy Terminator: The Sarah Connor Chronicles szinten élvezhetjük ezeket, amikben teljesen mások játszották a filmbeli karaktereket és úgy alapvetően minden aspektusát megváltoztatták az alapokként szolgáló műveknek, ráadásul még az effektek is tévésen gagyik voltak. Nem kérem, itt 99 százalékban ugyanazok a színészek játsszák a filmbeli karaktereket, akik a filmben is. Nem számít, hogy A-listás sztárról vagy rég elfeledett színészről van szó, beveszik. Még az sem akadály az alkotók előtt, ha a karakter és az azt formáló színész között már 40 év a különbség, mert a karakterrel ellentétben a színész öregedett. Beveszik a projektbe és megdoldják. B*ssza meg, már azon sem lepődnék meg, ha az Andorban feltűnne újra Tarkin kormányzó a 28 éve halott Peter Cushing arcával. Ja, és amúgy az sem gond már, ha a karakter animációs sorozatban szerepelt. Beveszik! És nem gagyi effektekkel operálnak, hanem mozifilm szintű látvánnyal. Néha ugyan tényleg kilóg a lóláb, de hát kérem, új technikákról van szó, amiket tévében alkalmaznak és fejlesztenek, és láthatóan évadról évadra, sorozatról sorozatra egyre jobb lesz. A szemünk előtt zajlik egy tévés forradalom, amit a Lucasfilm vezet.

És eközben vannak, akik azért hisztiznek, mert a negyedik élőszereplős tévésorozat első három része csak 1,5 órát ölel fel, és pár hónappal többet kell várni az ötödik animácisó sorozat következő évadjára. (Végül is a TCW első évadjára csak 31 évet kellett várni, addig meg beérhettük olyan mesterművekkel, mint a Droids és az Ewoks, meg a Tartakovsky féle Clone Wars, ami egy fokkal jobb volt az előző kettőnél, de a mai érában akkor is maximum Visions szint.) Nem érzitek, mennyire gyerekes, mennyire Dudley Dursley szint ez a hiszti?

 

Ami meg az epizódok hosszúságát vagy rövidségét illeti, személyes véleményem az, hogy minden mű legyen olyan hosszú, amilyen hosszúnak az alkotónak szerint lennie kell. Pont ez a szép a streamingben, hogy már nincsenek olyan keretek, mint amiket a kábeltévé (vagy épp a mozi) megszabott. Nincs időlimit. És ehhez nekünk, nézőknek is hozzá kell szoknunk. Elfelejteni a tévék által belénk nevelt "egy sorozatnak muszáj 45-50 percesnek lennie, hogy a reklámokkal meglegyen az 1 óra" felfogást. Ez egy elavult felfogás, amit hála a magasságosnak egyre több alkotó kukáz, mert már nincs rá szükség. Ha egy történetet el lehet mesélni tíz percben, akkor meséljék el tíz percben. Ha 2 órában, akkor tegyék meg úgy. Baromi sok sorozatot láttam már életemben, 30 éve fogyasztom őket, és sokkal több olyan epizódot láttam, ami vagy túl rövid volt, vagy túl hosszú, mint amennyi tényleg pont belefért a tévé adta 45-50 perces keretbe. És még azokban is voltak olyan jelenetek, amiket, ha jobban megnézünk, rájövünk, hogy csak időhúzásra van.

Tudjátok mi lesz abból a műből, amit tovább akarnak mesélni, mint amennyi van benne? Hobbit-trilógia, Legendás állatok és megfigyelésük sorozat, meg The Walking Dead, amik teli vannak olyan elemekkel, amiknek ott sem kéne lennie vagy már a kutya sem kiváncsi rá, mert annyira ellaposodtak, hiszen kifulladt a téma. Szerintem sokkal jobb, amíg azért rövid egy epizód, mert az alkotók úgy gondolják, ennyi elég a sztorinak, mint az, amikor már azért hosszú egy rész, mert a stúdió úgy gondolja, hogy akkor többet kereshet rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Először nézzük már meg, utána ráérünk károgni (ezért is).

 

15 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

Neked lételemed a károgás? ELŐRE? Az utóbbi időben kiderült hogy nem az időtartam számít. Legyen 5 perc, de az üssön.

 

6 órával ezelőtt, Donát írta:

Ja biztos 24 percnyi stáblista lesz az első három rész alatt. :lol: A 114 percnyi anyag jóval közelebb áll a két órához, mint a másfélhez, de ha kizárólag az anyag hossza érdekel, inkább nézz Sátántangót. 

 

Nem szoktam károgni, de legalább nem vagyok olyan elvakult mint ti, kb. mint egy "Fizetett Politikai Hirdetés" vagy, "Fizetett Promóció" amit előadtok. :) 

De hogy ha nem tetszik hogy itt vagyok, akkor van egy olyan opció, hogy BAN, és probléma megoldva!!! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Cpt. Rex írta:

Nem szoktam károgni, de legalább nem vagyok olyan elvakult mint ti, kb. mint egy "Fizetett Politikai Hirdetés" vagy, "Fizetett Promóció" amit előadtok. :) 

Miért lesz máris elvakult az, aki nem ért veled egyet? Elég szűklátókörű felfogás ez. Ráadásul pont olyanoknak címezve, akik azért rendre megírják azt is, ha valami nem tetszik nekik. Donátnak ilyet címezni már-már komédia, akivel nem is olyan régen elég hosszú sörtét vívtunk az Obi-Wan Kenobi zenéjéről. Nyilván azért, mert mindkettőnknek nagyon tetszett. :lol2: Többre nem futja?

Mondjuk értelmes érvekre?

 

3 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

De hogy ha nem tetszik hogy itt vagyok, akkor van egy olyan opció, hogy BAN, és probléma megoldva!!! 

Senkit sem kárhoztatunk a véleményéért, bármennyire gyerekes is az. De azért a véka alá sem fogjuk rejteni a véleményünket erről a viselkedésről. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

 

 

 

Nem szoktam károgni, de legalább nem vagyok olyan elvakult mint ti, kb. mint egy "Fizetett Politikai Hirdetés" vagy, "Fizetett Promóció" amit előadtok. :) 

De hogy ha nem tetszik hogy itt vagyok, akkor van egy olyan opció, hogy BAN, és probléma megoldva!!! 

Na jó, de kérlek értsd meg, h abszurdnak hat, hogy a kontentek hiánya miatt panaszkodsz. Hogy a Bad Batch későn jön, hogy az Andornak nem olyan hosszúak a részei.

 

A kontextus meg az, hogy lehet, hogy a rész hosszúságok átlagosak (sztem így ez alapján a Mando-nál biztosan hosszabbak), de részek számában (12) a leghosszabb évados sorozatot kapjuk, és először debütál egy sorozat tripla nyitánnyal. Emellett a TBB helyett a Tales of the Jedi fog jönni, egy konkrét napon (a non-canon Visions-t leszámítva egy sorozatévadot sem raktak még ki egyben a Disney+ Star Wars-kontentjei közül). A Tales of the Jedi ezen felül szimultán, az Andorral párhuzamosan kerül bemutatásra, ilyenre sem volt példa, hogy két SW-kontentet egyszerre mutatnak be, csak a mozifilm SW IX. és a Mando 1. évad esetében, de azok más platformokon debütáltak.

 

A TBB-t is januárig csúsztatták, ami után valószínűleg egy minimum olyan hosszú évadot kapunk belőle, mint az első évad. Nem lennék meglepődve, ha ott is összeérne két különböző kontent, ugyanis a Mando 3. évadnak is valamikor tavasszal kéne debütálnia - tippre, az áprilisban fog, a Celebration környékén, szerintem vagy a nyitó, vagy a záró epizódot ott fogják először levetíteni.

 

Akkor kérlek, itt mondd meg, hogy szerinted mik a sztenderdek, mihez tartsuk magunkat, vagy a Lucasfilmnek mihez kéne tartania magát? Milyen hosszú részeknek kéne jönnie, milyen sűrűn kéne kapnunk a sorozatokat. De tegyük hozzá, hogy a 2022-es év toronymagasan túlszárnyalta mennyiségben az eddigi sztenderdeket, amikhez szokva voltunk. És az a gyanúm, hogy 2023 még jobban emelni fogja a téteket. Persze lehet, hogy még az sem fogja elérni a te elvárásaid.

 

Idén kapunk egy olyan animációs sorozatot, aminek a létezéséről kevesebb, mint egy éve tudunk. Sőt, nem tudom, hogy a címet mikor hallottuk először, de képeket a sorozatról, meg hogy miről fog szólni, a Celebrationön láthattunk-hallhattunk először. A Boba Fett is egy ilyen meglepetéssorozat volt, és jövőre ilyen lesz a Skeleton Crew, ami szintén fű alatt forgott/forog le. 

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Nem szoktam károgni, de legalább nem vagyok olyan elvakult mint ti, kb. mint egy "Fizetett Politikai Hirdetés" vagy, "Fizetett Promóció" amit előadtok. :) 

De hogy ha nem tetszik hogy itt vagyok, akkor van egy olyan opció, hogy BAN, és probléma megoldva!!! 

 

kar.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Plok cikke az Andorról, az az érzésem már ős is látta az első négy részt. Van amiben egyetértek vele, van amiben kevésbé, viszont ezen megakadt a szemem.

 

"Ám nem csupán a politikus Mothmát mutatja meg a sorozat, a feleséget is megismerhetjük benne, és meglepetéseket is tartogat a karakter. Tony Gilroy szerint a negyedik rész után Mon Mothma lesz a nézők elsőszámú beszédtémája."

 

Mont Mothmából vajon miért kellett leszbikust csinálni? Ez így felnőttesebb? Vagy ez a trendi? Teljesen érthetetlen a dolog, és a hithű rajongók már ezért szét fogják savazni az egészet. A fórumos írásaim alapján talán tűnhet úgy, hogy nekem bajom van a saját neműekhez vonzódó emberekkel, de abszolút nincs így. Viszont számomra az SW nem erről szól. Önmagában a szexualitás is pont elég annyi, amennyi benne volt eredetileg (csókolózás). Ezen a ponton azért kissé aggódok a sorozat miatt, hogy mennyire nekem készült. Ez egy mese, és tök jó ha valaki komolyabbat akar látni, néha nekem is jól jön, de azért van egy határ, amit mozgóképen nem akarok látni.

 

"Feleséget" ír, nem "Feleségét". Szerintem félreolvastad

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha van, aki választ akar a kérdésre:

Spoiler

Mothmának férje van. Ez az, amire korábban úgy céloztam, hogy "valakivel van valami, amire nem számítottunk". Mothma régóta ismert karakter, de nem is utaltak arra, hogy valaha is férjnél volt. És a házas életének behozása egy igencsak érdekes szálat eredményez.

Sőt eddig minden, az első négy részben megvillantott párkapcsolat heteroszexuális kapcsolat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fuhh az első traileren kívül semmit nem láttam, olvastam - direkt - szóval szinte semmit nem is tudok a soriról, de én már nagyon várom. Bírom, hogy ennyi A kategóriás sorozat megy most, amiket lehet hétről hétre várni és rajongani érte. ^^

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.