Ugrás a kommentre

A fórum közössége


Donát

Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...
26 perccel korábban, kudar írta:

Ebben teljesen igazad van, lehet, hogy sokszor nem hangsúlyozom ki eléggé a rész pozitív elemeit, de úgy érzem h azt előttem annyian leírták már, olyan beleéléssel, rajongással, hogy nem sokat tudnék már hozzáadni, viszont a negatív részek, a logikátlan részek nincsenek eléggé kihangsúlyozva, ami valószínűleg azért zavar, mert nekem egy SW soritól, de bármilyen SW média terméktől, nagyon magasak az elvárásaim és szeretném ha ezekre az apró dolgokra, vagy épp nem apró dolgokra is  fel lenne hívva a figyelmünk. 

A gondolattal magával nincs is gond, csak azzal van, hogy ezt csak te tudod, mi meg azt látjuk, hogy (újfent sarkítva) pár szót írsz a jó dolgokról, és litániát a rosszakról. Ez a baj ezzel "előttem már leírták, én minek tegyem meg" felfogással, hogy így senki sem tudja meg, te mit gondolsz valójában. Arról nem is beszélve, ha előtted ötven hozzászólás van, akkor honnan tudjuk, hogy melyik abból az ötvenből az, amit te gondolsz? "Jaj, előttem már leírták, akkor én minek", aha, jó fej vagy, tíz különböző vélemény van előtted. Mind a tíz aspektus a tiéd? Nem! Ez az indok sületlenség, megúszós játék. Csak az alapján tudjuk megítélni a hozzászólásaidat, amit beleírsz.

És ez mindenkinek szól, aki valaha is előállt már ezzel az "én minek írjam le, ha más már leírta" kkifogással: tessék leírni mindent, amit gondoltok, mert csak akkor tudjuk meg, mit gondoltok. Ami kimarad, az nem létezik számunkra, szóval hiába vagy lelkes, ha közben csak a negatívumokra koncentrálsz. A negatív hangvételű kritikából senki sem olvassa ki a lelkesedést, hiába számítasz erre. És persze ez vica versa is igaz. Ha vannak dolgok, amivel elégedetlen vagy, de nem írod le, akkor azt sem tudjuk meg. És akkor ne háborodj fel azon, ha valaki rád süti, hogy neked minden tetszik.

Azt meg végképp nem értem, miért van az, hogy néhányan úgy érzik, hogy a negatív oldalt ki kell hangsúlyozni, pláne egy olyan fórumon, aminek kiemelt célja a pozitív szemlélet. Mi ez a késztetés arra, hogy széllel szemben hugyozzatok? Aztán meg jön a morgás, hogy csupa pisa lett a nadrágotok szára. Bocs, kudar, de nem kértem tőled, hogy hívd fel a figyelmemet a hibákra. És úgy vettem észre, mástól sem hangzott el olyan kérés, hogy valaki kifejezetten a hibákra hívja fel a figyelmét.

Személy szerint - csak, hogy ne beszéljek más nevében - magamtól is meglelem őket, és magamtól is el tudom dönteni, mennyire zavarnak vagy sem. Ha nagyon, magam is szóváteszem őket, ha nem nagyon, le sem sz*rom (a mostani résznél egy volt ilyen, a rész közben fogtam a fejem, de mire az írásig jutottam, már totál elfelejtettem, annyira nem tudott érdekelni, Ody írását olvasva jutott eszembe újra, akkor említettem meg). Ha nagyon-nagyon, akor nem nézem tovább a sorozatot és többé szót nem hallotok felőlem ott (lásd Resistance vagy Young Jedi Adventure).

Másrészt, mi van akkor, ha felhívod rá a figyelmünket? Te vagy bárki más. Nem mi készítjük a sorozatot és a fórum baromi távol áll attól, hogy az itteni véleményhalmaz befolyással legyen a Lucasfilmre. Nem is létezünk a számukra. Lényegében a puszta közepén egyedül állva kiabálod bele a szélbe a problémát, jól megijesztve a békés állatokat. Vagyis az egyetlen, amit itt ezzel elérsz, hogy elb*szod mások kedvét, például az enyémet. Ez a cél? Mert akkor jól csinálod, de így viszont ne számíts részemről, de ugyanezen a vonalon Ody vagy más, hozzánk hasonló gondolkodású emberek részéről sem arra, hogy pozitív visszajelzést kapsz.

 

Summázva mindenkinek, aki úgy érzi, az inge: k*rvára szokjatok már le arról, hogy nem írtok le valamit, mert előtte már mások leírták. És egy alapvetően pozitív szemletű fórumon ne az legyen a hozzászólás célja, hogy kihangsúlyozzátok vagy felhívjátok a figyelmet a hibákra. Az nem baj, ha leírjátok azt, amit hibának véltek vagy nem tetszett, de az már nagy baj, ha kifejezetten az említett két céllal írjátok le. Pláne, ha ezt még kombináljátok is azzal, hogy a pozitív dolgot nem írjátok le vagy csak fél fogról odavetitek, mert "más már megtette, akkor én minek..."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem teljesen rendben volt amiket kudar írt. Ha éppen neki ahhoz van kedve, hogy a negativumokat emelje ki, akkor emelje ki azokat. Amig nincs rossz indulat meg fölösleges kötözködés mögötte nem látom be mi baj lenne ezzel. 

Én se irok le mindent amit gondolok csak amit úgy érzek hogy szeretnék megosztani a fórumozókkal, ami attól is függhet hogy előttem mi lett leírva vagy hogy épp mire van időm. 

  • Nagyon tetszik 3
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Summázva mindenkinek, aki úgy érzi, az inge: k*rvára szokjatok már le arról, hogy nem írtok le valamit, mert előtte már mások leírták. És egy alapvetően pozitív szemletű fórumon ne az legyen a hozzászólás célja, hogy kihangsúlyozzátok vagy felhívjátok a figyelmet a hibákra. Az nem baj, ha leírjátok azt, amit hibának véltek vagy nem tetszett, de az már nagy baj, ha kifejezetten az említett két céllal írjátok le. Pláne, ha ezt még kombináljátok is azzal, hogy a pozitív dolgot nem írjátok le vagy csak fél fogról odavetitek, mert "más már megtette, akkor én minek..."

Furcsa ez a force-olt pozitív hozzáállás amit itt mondasz. Remélem attól még, hogy a fórum közössége pozitívan áll egymáshoz, nem anyázzák, anyázzuk egyből egymást, azért én még leírhatom a negatív vélemény ha úgy van. És az, hogy Ody egyből általánosított, mert igen általánosított!! és nem mindig csak a negatív dolgokat írom le, akkor bocs ha szóvá teszem. Lehet egyes soriknál több a negatív, másiknál meg a több a pozitív véleményem. Ha nem tetszik, nem szólsz hozzá vagy nyomj rá egy dislikeot. Pont emiatt a force-olt pozitívizmus miatt érzem amit írtál, hogy le kell írni a negatív dolgokat is, mert sokszor úgy látom - tisztelet a kivételnek!! -, hogy még ki se jött a rész, sokaknál már az évad legjobb része - sarkítok persze.

De ahogy Ody is azzal jön, hogy minden sorozat épp a kedvence, vagy Te, hogy jóóó hát Bazel értelmetlen dolgokat csinált, de hé, nézzük el - én nem nézem el! Ha ebbe a sorozatba, vagy bármelyikbe belefeccölnek 180m-et, rengeteg melót, stb akkor szeretném elvárni, hogy 100x átolvassák a forgatót és átnézzék az utolsó vágást. Más filmeknél és sorozatoknál is ezt szeretném nyilván, de mivel a SW kifejezetten fontos a számomra, ezért itt extrán feltűnnek ezek.

És hogy mit érek el vele? Semmit, max annyit, hogy ha kiírom magamból megnyugszik a lelkem. Ha esetleg más is úgy látja ahogy én, az még jobb, ha nem, hát ez van...Ennyi.

Én ettől függetlenül imádom a SWt, minden pozitívumával és negatív részeivel együtt - bár azokat inkább csak elfogadom :D - de nem teszek úgy mintha nem lennének.

 

És igen, az előző kommentemben már ELISMERTEM, hogy hiba, hogy csak odaböffentek valamit, és nem fejtem ki teljesen a véleményem, de köszi, hogy még1x hosszan kiemelted. :) Mondtam, hogy ezen változtatni fogok.

 

EDIT: Aztaaa, ezzel léptem át a 10k hozzászólást. :D :D :D

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy leírhatod. Hihetetlen, hogy ezt lassan húsz év fennállás után is újra és újra le kell írni, pláne olyan tagoknak, akik itt vannak végig... Oda is van írva a posztomban: "az nem baj, ha leírjátok azt, amit hibának véltek vagy nem tetszett".

De ne a negatívumokon legyen már a hangsúly, ha közben van bőven pozitív véleményed is. Ha nincs, akkor persze, érthető, hogy a negatívum van túlsúlyban. De te magad vallottad be, hogy szándékosan törekedsz a negatívumok hangsúlyozására. És komolyan, miért? Mert force-olt a pozitívum? Akkor mi van? Miért kell ezt rombolni? Zavar, hogy túlsúlyban van a pozitív szemlélet? Most komolyan, azért csinálod ezt, hogy legyen valami rossz a sok jóban? Hát nem elég az, hogy az életben k*rva sok a rossz dolog, még oda is minden áron, csak azért is be kell ezt csempészni, ahová az élet sz*rságai elől menekülünk?

Azzal sincs gond, ha szóvá teszed, ha Ody, vagy én, vagy bárki más betámad. De, ha a szóvátétel az, hogy akkor nem is írsz, az már szerintem probléma. Engem érdekelne a teljes véleményed, de, ha nem írsz, mert Ody sületlenségeket beszél, mit kezdjek vele? Plusz lenne egy posztod, amit egyből az orra alá dughatnál cáfolatként, amikor legközelebb ilyesmivel jön. :D 

 

44 perccel korábban, kudar írta:

És igen, az előző kommentemben már ELISMERTEM, hogy hiba, hogy csak odaböffentek valamit, és nem fejtem ki teljesen a véleményem, de köszi, hogy még1x hosszan kiemelted. :) Mondtam, hogy ezen változtatni fogok.

Szívesen, bár a célom főleg az volt, hogy mindenki olvassa és mindenki, akinek az inge, magára vegye, mert őszintén szólva a tököm ki van azzal a kifogással, hogy "nem írom le, mert más már írta".

 

44 perccel korábban, kudar írta:

Te, hogy jóóó hát Bazel értelmetlen dolgokat csinált, de hé, nézzük el

Most akkor én is durcás legyek, mert olyat állítasz rólam, ami nem igaz? :P Azt írtam, hogy én elnézem. Még ki is hangsúlyoztam az elején, hogy a magam nevében beszélek. Egy szóval sem írtam, hogy mindenki tegyen ugyanígy. Szóval kérlek, ne sugallj olyat, hogy én erre ösztönzök másokat. Mert ez egy fokkal sem jobb, mint Ody állítása rólad. Mindkettő ugyanúgy valótlanság. ;) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Most komolyan, azért csinálod ezt, hogy legyen valami rossz a sok jóban? Hát nem elég az, hogy az életben k*rva sok a rossz dolog, még oda is minden áron, csak azért is be kell ezt csempészni, ahová az élet sz*rságai elől menekülünk?

Manapság azt veszem észre, hogy sokan úgy látják attól lesz hiteles egy vélemény ha van benne negatívum is. Persze ez nem baj, ha ízlésesen van tálalva. Pedig nem ördögtől való csak pozitívan szemlélni valamit, főleg a szabadidő kellemes eltöltését szolgáló tevékenység kapcsán. Ettől a "force-olt pozitív hozzáállás" elnevezéstől feláll a hátamon a szőr. :D Egyrészt nincs erőltetve, hisz a fórum alapelveinek egyike, másrészt azt sugallja, hogy ami nem tetszik azt is dicsőíteni kell. Erről itt szó sincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Szerintem teljesen rendben volt amiket kudar írt. Ha éppen neki ahhoz van kedve, hogy a negativumokat emelje ki, akkor emelje ki azokat. Amig nincs rossz indulat meg fölösleges kötözködés mögötte nem látom be mi baj lenne ezzel. 

Én se irok le mindent amit gondolok csak amit úgy érzek hogy szeretnék megosztani a fórumozókkal, ami attól is függhet hogy előttem mi lett leírva vagy hogy épp mire van időm. 

 

Szerintem is. Én sem értem miért kellett ennyire neki esni. Tök jókat ír, értelmes stílusban, nem úgy írja mint a sok ........ akik egyetemes igazságként írják le  véleményüket. Bárcsak mindenki úgy írná le a negítív véleményét mint @kudar. Normálisan, nem kötekedően. Szerintem szíve joga van ehhez. Vagy akkor inentől mindenkit pengellére állítunk aki negatívumot hozz fel?

 

 

 

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Persze, hogy leírhatod. Hihetetlen, hogy ezt lassan húsz év fennállás után is újra és újra le kell írni, pláne olyan tagoknak, akik itt vannak végig... Oda is van írva a posztomban: "az nem baj, ha leírjátok azt, amit hibának véltek vagy nem tetszett".

De ne a negatívumokon legyen már a hangsúly, ha közben van bőven pozitív véleményed is. Ha nincs, akkor persze, érthető, hogy a negatívum van túlsúlyban. De te magad vallottad be, hogy szándékosan törekedsz a negatívumok hangsúlyozására. És komolyan, miért?

 

Nem írhatja le mert épp most te és Ody nekiestetek. Leírhatod, de elküldünk a francba ha előtérbe hozod a negatívumokat. Ahhoz meg már mi közötök, meg nekem is hogy ő a negatívumokat hozza előtérbe? Van egy parancs hogy csak pozitivumokat hozzunk előtérbe? És ha bevallja hogy ő ilyen? Holnaptól akkor megszabjuk ki mit írhat? Én is imádom az Acolíte-ot, de nehogymár az legyen hogy tök pozitívan állok fel előle és erről mindenkinek tudnia kell és csak pozitívat lehet róla írni hisz nehogy a jókedvemet elvegyék a sorozat után. Fogadjuk el hogy valakinek nem minden jó. De ne @kudar b*sztassuk már mert mert negatívumot mert írni. Az meg a kutyát nem érdekli hogy szándékosan. Normálisan teszi. Igen akkor meg? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.