Ugrás a kommentre

Chapter 4: Sanctuary


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ha "mindenkinél" van "tracking fob", akkor nagy dőreség lenne bárhol is hagyni a gyereket. Jó, hogy erre még idejében rájött a Mandi is..

A vérdíjat kell megszüntetni a pöttöm fején, aztán vissza lehet hozni ide a 8. részben. Remélem erre felé tartunk..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, csoli1138 írta:

A vérdíjat kell megszüntetni a pöttöm fején, aztán vissza lehet hozni ide a 8. részben. Remélem erre felé tartunk..

Ha valahol leadja Baby Yodát én eret vágok. :cry:Nekem a kettejük párosa nagyon adja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ebben az tetszik, hogy általa mutatnak érzelmeket a sisakoson. Ahogy egyre engedékenyebb vele, ahog egyre többet beszél hozzá.

Eleinte csak visszarakta a bölcsőbe. Meg "ne nyúlj, hozzá!" Aztán a rész végén maga adta neki "sebváltógombot". Most meg már az "itt maradsz!" is "velem jöhetsz" fél perc múlva.

Szülő lett a Mandink, ez van.. :D

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Ha "mindenkinél" van "tracking fob",

Lassan valami magyarázatot adhatnának, hogy működnek, kicsit csorbítja a fejvadász szakma presztízsét, hogy csak elindulsz abba az irányba amerre jobban pittyeg, legalábbis szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ma hajnalban tudtam megnézni a Menedéket, és kb. ahogy zömmel írtátok: zsengébb epizód ez, de semmi dráma, most kezdődik csak a tánc,  szerintem ez a "pihisebb" rész jókor jött, és nem nagyon állunk meg a következőkben. Új karakterek bejöttek nekem, (bár nem esik jól nézni ezt a Carát, eleve picit taszít engem minden hasonló férfias katona nő, plusz a színésznő sem az igazi, de adok még esélyt) de valahogy most nem éreztem az eddig tökéletesnek tűnő ritmust-tempót, kicsit elnagyolt-sietős volt némelyik szitu, nem gurult úgy ahogy eddig. Nem is tudom, hogy pontosan miért, de ez a rendezés-vágás valahogy nem az igazi az 1-3-hoz képest. Egyszer láttam eddig, eléggé fáradt állapotban, talán jobban esik majd másodjára. Baby Csoda mostanra végképp "állam az államban", mindent visz, olyan arcai vannak, hogy őt külön visszanéztem pár jelenetben. A háttal nyúlás a kapcsolóért... :)) azok a hangok-mordulások, amiket kiad magából. Végem. És  a rámpa lenyílása után együtt vesszük észre Mandóval, hogy ott álldogál ő is, teljesen természetes módon... :)) Az a méret és mozgás a kifőzdében... és hát végül is bárhol-bármikor. És nagyon jól van tálalva, adagolva: sokat látjuk, de semmi túlzás nincs ebben, szinte megunhatatlannak tűnik a jelenléte. Bokor mögül levadássza a békát, majd az a fej ahogy a gyerekek reccsenése után kiköpi... :) AT-ST fülkeformája a halálosztagosok sisak dizájnja, nagyon dögös, ijesztő külső, bravo! És Mando lassú építése a nézők felé, hibátlan. (Sem ő, sem a kovács nem lát ki rendesen a sisakjából, többször lehet látni, hogy lépcsőknél, és egyéb nem sima terepen bizonytalanul mozognak, keresik az utat. :)) Politika és egyéb háttérszál is ügyesen van adagolva, apránként vázolódik előttünk, hogy mi a helyzet, a kommandós csajszi is hozzátett most egy adagot. Jó lesz ez. Már most is az... Hangulat továbbra is remek, humor is fini.

 

8/10 ez a rész nálam, de nem igazán érdemes méregetni önmagában semmit, ez egy hosszú film, majd a végén kiderül, hogy milyen az íve, stb. De szerethető nagyon, él és lüktet a világa, karakterei, zenéje, története. Nem véletlen a fogadtatása, pedig... (egyik barátom - aki Disney-hater -  szintén nézi, bírja. Ő "Skywalker pora" címen emlegeti a záró akkordot) :) 

 

Ez az út.

 


("Az út túlél, bár lelkünk égig ér")

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jut eszembe az feltűnt már másnak is, hogy a Kicsi Yoda milyen "jó gyerek" Ne tekerd le nem játék, ne kapcsolgasd, ne nyúlj hozzá, maradj itt, várd meg míg körülnézek, figyeljen a kölyökre,
Ezek a felszólítások, kérések, valahogy nem érik el a céljukat, Illetve egyszer a gyerekek a béka evésekor a  fújjjj..... felkiáltással tudták csak eltántorítani a céljától.
És még csak 50 éves. De lehet ezért még jobban kedveljük. ... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit tartottam ettől résztől az előzetes hírek alapján, mert az alap sztori nagyban emlékeztetett egy korábbi TCW epizódra. Nos, azt kell mondjam a félelmem alaptalan volt. Bár valóban hasonló a szitu mint az említett műben, a körítés azonban nagyrészt más.

 

Először is kicsit lassítunk a tempón, ami remek lehetőséget ad arra, hogy új infókkal gazdagodjunk az Endori csata utáni időkről, és magáról a főhősről. Kiderült, amit már eddig is sejteni lehetett, miszerint Dyn Jarren nem tősgyökeres Mandalore-i, hanem befogadták. Érdekes volt többet megtudni a páncéljáról és arról, miért nem veszi le mások előtt a sisakot. This is the way!

Megismerhettük Cara Dune-t, aki igazi amazon, és máris a szívembe zártam. :P Nagyon jól eltalálták szerintem, mindenképpen visszavárom!

Ami igazából meglepett az az epizód érzelmessége volt. Ezt a falusiak prezentálták, és a már-már kölcsönös vonzalom Jarren és a farmer nő között.

Amúgy jó látni, hogy ilyen helyek is vannak a galaxisban, ahol még elég elmaradottan élnek az emberek. Egy cseppet se éreztem, hogy ez nem lenne Star Wars, vagy hasonló. Minden beleillett.

 

Maga a sztori abból indul ki, hogy Jarren kicsit meg akarja húzni magát valami eldugott helyen. Persze egyből rátalálnak a helyiek, akik végül is kapóra jönnek neki, mert ott elrejtőzhet pár hétig. Az a fosztogató banda elé rémisztőre sikerült, mint ahogy a vörös szemű AT-ST is. Nem tudtam eldönteni, hogy ülnek-e benne vagy magától akciózik. :D A B-2-es harci droid után egy újabb jármű, amit sikerült fenyegetőbbé tenni. Igazából erről többet nem lehet elmondani. Az egész történet arra volt jó, hogy közelebb kerüljünk a karakterekhez.

 

Baby Yoda nagyon elvolt most is, az mindent vitt, amikor levest szürcsölve nézte a harcoló feleket. :lol: A végén majdnem elhittem, hogy ott marad a telepsekkel, de bevallom elég naiv voltam ez ügyben.

 

Kíváncsian várom innen hogyan tovább?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 11. 29. - 21:51, Go Rien Moss írta:

Ilyen asszony jól jön a háznál.

 

2019. 11. 30. - 12:47, Dei írta:

Cara Dune :love:

 

2019. 11. 30. - 14:25, cyrano írta:

Cara nekem bejött. Jól meggyűrném vele a lepedőt... :love:

Sajnálom fiúk, de ő az enyém. Én vagyok az admin.  :P:D :lol: 

Idézet

 

bejött ez a chill hangulat, hogy számomra totál megtörte a harc az egészet.

Ja, jól elvoltunk. :D Viszont a harc nagyon látványos volt szerintem, kellett bele.

 

2019. 11. 30. - 18:09, Mestal írta:

Elég gyenge eresztés volt, de az első három után lehet egy gyengébb is, megbocsájtjuk. 

A sorozatokban mindig vannak ilyen részek, ahol mélyítik a főhőst, nem lehet mindig valami baromi nagy cliffhanger. :) Az is most dőlt el, hogy ez nem afféle elmebeteg sorozat mint a Trónok Harca, hanem megtartja a jó SW-s szokásokat, aminek én nagyon örülök. 

2019. 11. 29. - 14:39, RacerX írta:

Egyébként az "élőszereplős" tooka is adta!

NA azon én is kifeküdtem, nagyon jó volt és sokkal fenyegetőbb valamiért élőben. 

2019. 11. 29. - 14:53, Iqvi írta:

Aztán a fejvadász a végén meglepett, azthittem a 3.rész végén a Mandaloriak mindet elintézték, de ezek szerint nem.

Biztos nem öltek meg mindenkit, plusz nem hiszem, hoyg a szektor összes fejvadásza ott lett volna legutóbb. Van azokból bőven. Pl. ez ta fazont nem is láttuk. Ha csak nem ő volt a taxis az első részben. :hmm: 

2019. 11. 29. - 15:36, Pildi írta:

Ez a nyomkövető elég komoly dolog, vajon hogyan működik?

 

2019. 11. 29. - 15:54, Dzséjt írta:

Arra viszont már nagyon kíváncsi vagyok, hogyan működik ez a mágikus nyomkövető, mert őszintén szólva, ez a cucc egy nagyon kényelmes megoldás az íróknak. Ez zavar is! Most komolyan, hogyan találja meg az a kis doboz - ráadásul nincs rajta semmi, csak egy ledlámpa, és emellé még pittyeg - a célszemélyt az egész Galaxisban? Mit mér be, és a felhasználó mi alapján követi? Ráadásul, ezek új cuccok lehetnek, mert se a TCW-ben, se a Rebelsben, se a mozifilmekben nem volt ilyenre még utalás sem. Ha az ep5-ben a fejvadászoknak szétosztottak volna pár ilyet, Boba Fett nem lett volna akkor májer.

Szerintem a nyomkövető csak azon a bolygón működik ahol a célszemély van. Az áldozat hollétét ki kell nyomoznia a fejvadásznak. Továbbra is az a véleményem, hogy ez a csipogó megjelölt személyek elfogására való. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Sajnálom fiúk, de ő az enyém. Én vagyok az admin.  :P:D :lol: 

Na meg a nagy pélót  :P:D

23 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

NA azon én is kifeküdtem, nagyon jó volt és sokkal fenyegetőbb valamiért élőben. 

Én azon csodálkoztam, hogy Mandi alapján a Rebelsben egyáltalán nincs is stilizálva.

23 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Biztos nem öltek meg mindenkit, plusz nem hiszem, hoyg a szektor összes fejvadásza ott lett volna legutóbb. Van azokból bőven. Pl. ez ta fazont nem is láttuk.  

 

Szerintem a nyomkövető csak azon a bolygón működik ahol a célszemély van. Az áldozat hollétét ki kell nyomoznia a fejvadásznak. Továbbra is az a véleményem, hogy ez a csipogó megjelölt személyek elfogására való. 

Akkor viszont érdekes kérdés, hogy az a fejvadász, mi alapján jutott el ahhoz a bolygóhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Na meg a nagy pélót  :P:D

Nem akarod újból a kitiltást kockáztatni, igen? :P  :D 

12 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Én azon csodálkoztam, hogy Mandi alapján a Rebelsben egyáltalán nincs is stilizálva.

Valóban meglepő volt, hogy ennyire követték az animációt. Azt nem tudtam eldönteni, hogy bábú volt vagy cgi?

12 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Akkor viszont érdekes kérdés, hogy az a fejvadász, mi alapján jutott el ahhoz a bolygóhoz.

Ezt meg is magyarázzák, mert Mano említi, hogy már három hete ott vannak a faluban, és ideje lenne tovább menni mert a kis akciójuk biztos nem maradt észrevétlen. Szerintem az a fejvadász is ezen infók alapján jutott el a Sorganra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem akarod újból a kitiltást kockáztatni, igen? :P  :D 

A kockázat a lételemem :D plusz vannak dolgok amiért megéri  :D

Idézet

Valóban meglepő volt, hogy ennyire követték az animációt. Azt nem tudtam eldönteni, hogy bábú volt vagy cgi?

Na ezen nem is gondolkoztam, de szerintem CGI

Idézet

Ezt meg is magyarázzák, mert Mano említi, hogy már három hete ott vannak a faluban, és ideje lenne tovább menni mert a kis akciójuk biztos nem maradt észrevétlen. Szerintem az a fejvadász is ezen infók alapján jutott el a Sorganra. 

Most, hogy mondod... tényleg efelett elsiklottam, de még csak egyszer volt időm megnézni :) 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

A kockázat a lételemem :D plusz vannak dolgok amiért megéri  :D

Emiatt ne kockáztasd a a tagságod, hadd nekem. :lol: Egyébként a kézitusájuk Darrennel igazán kiváló volt. Miket ütött pusztakézzel az a csaj a beskar páncélba? :D 

6 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Na ezen nem is gondolkoztam, de szerintem CGI

Annak tűnt nekem is, mindjárt megnézem még egyszer. :P 

6 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Most, hogy mondod... tényleg efelett elsiklottam, de még csak egyszer volt időm megnézni :) 

Nekem eddig kétszer volt szerencsém. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egyébként a kézitusájuk Darrennel igazán kiváló volt. Miket ütött pusztakézzel az a csaj a beskar páncélba? :D 

Jah szegény Mando elég nagyokat posszant tőlük, szerencsés dolog ha az attraktív színésznőd alapból még meg is tudja csinálni az amúgy betanulást vagy kaszkadőröket igénylő jeleneteket. Ráadásul mindezt autentikusan.  :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 11. 30. - 22:48, Darth Cupsy írta:

Lassan valami magyarázatot adhatnának, hogy működnek, kicsit csorbítja a fejvadász szakma presztízsét, hogy csak elindulsz abba az irányba amerre jobban pittyeg, legalábbis szerintem.

Igen, ahogy Ody is írja, a nyomkövető az adott bolygón vagy még szűkebb környezetében működik. Ugye az eredeti megbízásnál is megadták a célszemély legutóbbi ismert tartózkodási helyét + a csipogót. Meg a kódlánc egy részét. Ez alapján általában a fejvadászok megkapják az utolsó ismert tartózkodási helyet, egy biometrikus csipogót, ami bizonyos hatótávolságon belül jelzi a célszemély lokációját, illetve a kódláncot, ami leírást ad a célszemély kinézetéről, ideértve a korát is. Mondjuk normális esetben ez a kódlánc be van táplálva a hologramos megjelenítőbe. 

 

Nekem nagyon tetszett a rész, Cara viszont egyáltalán nem, inkább a farmer csaj, ha már választani kell. Később még írok bővebben erről, de Baby mindent vitt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is eddig ez volt a leggyengébb rész, de ezt is szigorúan a sorozat színvonalának skáláján érdemes értelmezni. Bőven jó epizód volt, még ha a történet itt-ott már ellőtték különböző sorozatokban (a TCW mellett még néhány Star Trek-epizód is eszembe jutott). Az AT-ST lehengerlő volt, valahogy most sokkal félelmetesebbnek hatott, mint mondjuk az EP6-ban. Persze a csapdába csalásának módja újfent megmutatta, miért is nem gyártanának ilyen lépegetőket a valóságban. :D Pozitívan csalódtam Cara Dune-ban, első látásra nem tűnt túl szimpatikusnak (a hozzá hasonló harcos női karaktereket nem kedvelem), de két mondat után megkedveltem és karaktere jól működött Mando mellett. Nem gondoltam volna, de baby Yoda részről-részre emelni tudja a cukiság faktort. Ahogy szürcsölte a levest, az fenomális volt. Nagy piros pont a klatuiniak felbukkanásának: a régi fajok szépen lassan visszaszivárognak a képernyőre. A halászó átalakított asztromech egységek nekem nagyon tetszettek.

 

Összességében jó rész volt, de az első három színvonalát nem éri el, sem történetben, sem zenében, sem képi világban (az új bolygót, Sorgant kicsit unalmasnak találtam). Filler volt, de annak a jobb fajtájából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azt érdemes észben tartani, hogy a sorozatok első évadjai mindig a világ és a karakterek bevezetéséről szólnak, sose a nagy fordulatokról és csattanókról. :) 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért volt már itt nagy fordulat meg csattanó az évad során. Meg azért az is kérdéses, hogy milyen sorozatról van szó? Procedurálisról, azaz olyan sorozatról, mint a Dr. House vagy a Columbo, ami minden alkalommal új esetet vizsgál (a sitcomok is ilyenek, csak minimális a nagy történet iránti igény, és a figurák inkább minden részben ugyanolyanok), vagy serial, ami lényegében egy elnyújtott film, egy összekapcsolódó sztori, utóbbira a legjobb példa a Breaking Bad, ami tényleg egy 5 évad hosszúságú film, egy lineáris történet. Azért azt hiszem, a Mandalorian is egy serial, és annak is indult. Kétlem, hogy ezentúl az lenne, hogy minden alkalommal egy újabb kaland, de menniük kell tovább, mert az nem az ő világuk (mint a Sliders). Azt remélem, hogy ez a 8 rész is, már csak rövid hosszából adódóan is, leír egy kerek történetet, aminek persze bizonyos elemei nyitva maradnak a második évadra. Úgy hiszem, a következő rész megint egy súlyosabb darab lesz, mint a 3. rész, vagy persze a pilot. A második epizód és ez bizonyos értelemben filler volt, de a másodikban olyan színtiszta és zseniális SW hangulat volt, meg olyan jó ötletek ízléses humorral tálalva, hogy ha még a nagy sztori csak apróbb lépésekkel haladt, a rész saját problémája volt olyan érdekes, hogy - számomra legalábbis - felülmúlja a zseniális első részt, és tkp. azóta sem ugrotta meg ezt a lécet a 3-4. epizód. Az ötödiket ismét Filoni rendezi, és sanszos, hogy ismét a Dr. Pershing-Client (talán Gus Fring is?) team előkerül, és a maradék négy részből most már csak a 6. részben tudok elképzelni nyugisabb, szemlélődőbb helyzetet, a 7-8. részben nem.

 

Ez a negyedik rész egyébként egy olyan narratívának az elmesélése, amit láttunk már western-ben (A hét mesterlövész eredetije, folytatásai és remake-je), a The Clone Wars-ban (s02e17 - az egyik kedvenc részem, és az első évadban a 13-14-es részek is hasonlóak voltak), de először mozgóképen szamurájfilmekben, Akira Kurosawa A hét szamuráj című filmjében volt látható. A kóbor szamuráj figurája a japán kultúrában éppúgy megfelel a vadnyugati pisztolyhősöknek, mint a Star Wars világában a Jediknek és a fejvadászoknak is egyaránt. A hét szamurájban persze mindnek külön személyisége volt, és többen nem élik túl a falusiak védelmét a haramiák ellen. Ebben a részben, bár hangulatra megidézte Kurosawa munkásságát, az újabb karakterek nem sok személyiséget kaptak :( De egyébként hangulatban nagyon ott volt. Az AT-ST lépegető pedig szörnyfilmekbe illően fenyegetően jelent meg a részben, hasonlóan Godzillához, a Jurassic Park dínóihoz, vagy King Konghoz. A film legemlékezetesebb pillanata a lépegető, illetve amikor a gyerek meg Mando célkeresztbe kerül. Utóbbi ezerszer elsütött suspense, de mégis működött ezúttal a sisak levételével. Baby Yoda rulz!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Concept Art galéria:

 

The Mandalorian Chapter 4 Concept Art Gallery


 

A képekhez vezető link: https://imgur.com/a/b2LfOwI

 

 

A galéria kódja:

 

<blockquote class="imgur-embed-pub" lang="en" data-id="a/b2LfOwI"><a href="//imgur.com/a/b2LfOwI">The Mandalorian Chapter 4 Concept Art Gallery</a></blockquote><script async src="//s.imgur.com/min/embed.js" charset="utf-8"></script>

 

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 2
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszett az epizód, a korábban látott erényeit a sorozat itt is hozta számomra, a hangulat itt is tökéletes volt, a főhős és a kis yoda közötti interakciók itt is remekül működtek és több új erős női karaktert is megismerhettünk ebben a részben, úgyhogy leszámítva azt, hogy az alapsztori már egy kicsit elkoptatott, maga az epizód kivitelezése nagyon jól sikerült. A kicsi továbbra is imádnivaló és fantasztikus ahogy nonverbálisan is tökéletesn kifejező tud lenni a nézésével, a füle mozgatásával, vagy akárcsak a puszta jelenlétével egy-egy jelentben. Amikor a Mando és Cara először harcolnak egymással és ő meg csak ott áll felettük a levesét szürcsölgetve az ez egyik kedven jelenetem az epizódban. 
Azt is díjaztam, hogy nem túl sok időt húztak el a falusiak felkészítésével és a csatára való felkészüléssel, itt talán először éreztem azt, hogy jobb volt ez így, hogy ilyen kompaktabb a sorozat terjedelme és egyből belevágtak az akcióba. Csatlakozva Dzséjthez, AT-ST nem nézett még ki ennyire fenyegetően, de a harcjelenetek mellett azért volt idő a karakterekre is. Tetszett Cara és a Mando párosa, remélem látjuk még őket együtt, csepegtettek némi infót a Birodalom utáni világról is, akit még kiemlnék az a falusi nő volt, aki majdnem levette a Mando sisakját. Itt egy kicsit bepillantást nyerhettünk a mandalori életforma ezen részébe is, hogy milyen áldozattal jár, milyen lemondások kísérik ezt az életet. Itt mintha egy kósza pillanatig átadta volna magát annak az elképzelésnek ő is, hogy milyen lenne, ha itt maradna, de aztán ez persze csak egy múló pillanat volt. Úgy érzem az identitásának legmélyebb rétegeit jelenti számára a mandalori életforma, ha levenné a sisakját ekként az emberként kvázi megszűnne létezni, viszont a karakterábrázolás szempontjából azért is volt ez egy fontos lépés, mert azáltal, hogy felvillantották előtte, hogy miről mond le, mit veszít, így csak még inkább megerősödött a mandalori identitásában.
THIS IS THE WAY

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Wilde írta:

Itt mintha egy kósza pillanatig átadta volna magát annak az elképzelésnek ő is, hogy milyen lenne, ha itt maradna,

Ez egy jó végső állomás lenne neki, itt letelepedni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon csípem ezt a fejezetet. Nem mondanám rá hogy a leggyengébb az eddigiek közül. A szememben csak más mint a többi. Egyik kedvencem lett. Lazább részekre minden sori esetében szükség van. Eme epizód fejtágítás miatt is nagyon hasznos lett. "Dallas" jól ráérzett a dolgokra.

Egyáltalán nem zavart hogy koppintás szagúra sikerült. A hét szamurájos muviból semmit se láttam még (és a továbbiakban se fogok) ezért egyáltalán nem zavart a rá való hajazás. A koppintás tudata meg nem elég ahhoz hogy vizet zavarjon nálam.

Amúgy akadt néhány más film ami a fejezet nézése közben beugrott. Az eleje felé a farmereken való rajtaütésről a John Rambo azon jelenete ugrott be amelyikben a burmai pribékek a faluban mészároltak. A kiképzős részekről meg a Robin Hood, a tolvajok fejedelme betanítgatós jelenetkéi villantak be. Plusz még ott vannak ugye a dínós dolgok és néhány egyéb filmes szösszenet de azokról majd később.

A fejezet sztárja újra a gyerkőc lett. Minden jelenetében prímán elvolt. Klassz hogy mandikánk olyan türelmes vele mikor értetlenkedik.

Dune szimpi figura lett. Nem semmi egy nőci. Jól beletrafáltam anno hogy eleinte nem fog Mandival jól kijönni. Még ha a köztük levő ellentét rövidre is sikerált. Jó bunyót rendeztek az utcán. Püfölte a csaj a páncélt mintha homokzsák lenne. Arról a Katona "bádogboxolós" jelenete jutott eszembe. Bírom ahogy Kurt Russell figurája azt a fellógatott vackot puszta kézzel bunyózza.

A falut is nagyon jól kitalálták. Klassz környezetet teremtettek az alkotók a szimpi falusiaknak. A legszimpibb a házigazda asszonyka lett. 

A csatározást is pöpecül összehozták. Jól megkapták a mocskok a magukét.

A lépegető már jóval rágósabb falatnak bizonyult. Gondoltam is a vele való viaskodás láttán hogy jobb és bal oldalt egy-egy farönkkel hamar ki tudták volna csinálni csak hát úgy túl könnyű lett volna. Az amazon akciójával sokkal jobban jártunk.

Amúgy az a nagy gépdög tényleg  jó paráztatós lett a piros ablakaival meg a hangjával és a formájával.

A fejvadász feltűnése kapóra jött. Hála neki továbbra is élvezhetjük a gyerkőc szereplését. Amúgy az a falu szerintem is megfelelő hely lenne neki ha ott lehetne hagyni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Rog írta:

Még ha a köztük levő ellentét rövidre is sikerált.

Érdekes, hogy Cara azt hitte azért van ott Mando mert őt akarja bevinni. Lehet, hogy rajta is van vérdíj valahol? Carga korongjai között nem volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem ez volt Cara gondolata, hanem a saját vadászterületét féltette, mintha kisebb megbízásokra számítana. Mondta is, hogy kettőjüknek szűk itt a hely (vagy valami ilyesmit, ha jól emlékszem).

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.