Ugrás a kommentre

Chapter 11: The Heiress


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

18 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Tehát Bo-Katan Mandalore jelenlegi uralkodója? 

Szerintem ilyen "hagyomány szerint" ő az uralkodó, de a trónon valaki más ül... Már ha van trón, mert a TCW és a Rebels között az sem nagyon volt, Gar Saxon ugyanis csak a bolygó helytartója volt, és az uralkodói státuszt a Birodalom megszűntette. Ez állt vissza, amikor a Heroes of Mandalore végén a sötétkardot lengető Bo-Katan mögé felsorakoztak a legnagyobb klánok, és így a hagyomány szerint ő lett a mand'alor. Az más kérdés, hogy ezt valószínűleg a Birodalom egy gondolatkísérlet erejéig sem ismerte el. Viszont Gar Saxon halála után új helytartót sem nevezett ki, Tiber Saxon már csak kormányzó volt.

Az jó kérdés, hogy jelenleg mi a vezetői helyzet. A mandalore-ok részéről szerintem még mindig Bo-Katan a mand'alor, vagyis az uralkodó, a Birodalom részéről pedig az, akit a bolygó élére állítottak. Meg merem kockáztatni, hogy ez a valaki a sötétkardot lóbáló Gideon moff.

 

17 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 Az is érdekes kérdés hogy mi történhetett A klónháború végén? Mikor Ashoka elbúcsúzik Bo-Katantól, akkor ő a törvényes góré Mandalore felett. A klónhadsereg(akik az 501-esek egyik fele) meg a kivonásra készül(így tudják a mandik, és Bo-Katan). Max 1-2 nap tellik el és végrehajtódik a 66-os parancs, megalakul a Birodalom, a klónok már a birodalmi katonák. Valószinü a törvényes rend fenntartására hivatkozva Mandalore-n maradnak. Viszont Gar Saxont hogy rakták be főnöknek? Gondolom erőszakkal leváltották Bo-Katant. De ott lennie kellett egy csetepaténak, mert nem hinném hogy Bo-Katan és a hüségesei hagyták volna ellenállás nélkül hogy a Birodalom Saxont ültesse a trónra.

Palpinak meg megint akkora mázlija volt hogy pont a 66-os idején volt Mandalore-on egy adag klónkatona. Az időzítés most nem rajta mút, azt nem tudhatta hogy Bo-Katan segítséget kért a Köztásaságtól és a Jediktől, sem azt hogy Anakin egy kis fortéllyal odaküldi az 501-esek felét. Azt sem tudta pontosan Anakin mikor fog átállni, azaz mikor lesz végrehajtva a 66-os parancs.

Igazából egy-két óra sem valószínű, hogy eltelt. Amikor Ahsoka felszáll Rexszel és Maullal a kompra, a Venator azonnal ugrik, hőseink meg csak egy kicsit beszélgettek a hídon, aztán Sidious már el is mormolta Rexnek a varázsigét. És, amikor Ahsokáék felszálltak a Mandalore-ról, még mindig volt ott egy nagyobb számú klón osztagos. Szerintem több klón maradt hátra, mint ahány hű embere volt Bo-Katannak. Hiszen neki ahhoz sem volt elég embere, hogy Mault és Almecet letaszítsa a trónról. Kis konfliktus biztos volt, de úgy gondolom, hogy a klónok nagyon gyorsan megfutamították Bo-Katanékat (pláne, ha még egy Venator is befutott erősítésül), és ez valószínűleg nagyjából a 66-os parancs idején történhetett meg. Legfeljebb pár nappal utána.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Dzséjt írta:

A mandalore-ok részéről szerintem még mindig Bo-Katan a mand'alor, vagyis az uralkodó, a Birodalom részéről pedig az, akit a bolygó élére állítottak. Meg merem kockáztatni, hogy ez a valaki a sötétkardot lóbáló Gideon moff.

Igen ez nagyon valószínű, Bo-Katan is úgy említi Gideont, mint aki ismeri. Érdekes, hogy tudta megőrizni a hatalmát, ha már nem létezik a Birodalom. Na és persze ott a tíz forintos kérdés, hogy miként jön ebbe a képbe Baby Yoda. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 11. 14. - 13:30, Ody Mandrell írta:

Azért Ahsokától kicsit félek. Továbbra is azt gondolom Eckstein lenne a legjobb választás.

 

Szerintem ritka együttállás az olyan, mint ami Katee Sackhoff és Bo-Katan esetében tapasztalható, hogy az animációs karakter hangját adó szinkronszínész a valóságban is ennyire szinkronban van a karakterrel. Most nem akarok nagyon elrugaszkodni, de képzeljük el Kallus ügynököt David Oyelowoként... nyilván Ahsoka esetében nem ennyire szembetűnő a különbség és Ashely tényleg hozzánőtt valamilyen szinten Ahsokához, de én örülök, hogy nem ő lesz a karakter élőszereplős változata. Katee Sackhoffból minimális erőfeszítéssel nagyon jó Bo-Katant lehetett csinálni, de szerintem ez inkább kivéltel, Ashley nem hiszem, hogy jó live-action Ahsoka lenne, de nem is evidens, hogy aki "csak" a hangját adja egy karakternek, az hasonlít is rá. Persze meg lehetne oldani, hogy ő adja a hangját, valaki más pedig a fizikai megformálását, Vadert az Ep. VI-ban hárman keltették életre, de szerintem ez is olyan felemás lenne, úgyhogy én reménykedek, hogy jobb lesz így.

 

Egyébként azt is tekintetbe vehetjük majd, hogy ez már egy másik, idősebb Ahsoka lesz, akiről sok mindent nem tudunk, hogy mi történt vele és emiatt az ugrás miatt sem lesz talán olyan zavaró a váltás, meg én azért bizom benne, hogy élőben meglátni lesz akkora élmény, ami zárójelbe teszi az esetleges furcsa érzésket is, amit az válthat ki, ha nem Ashley hangján szólal meg. Bo-Katan mindenesetre fantasztikus volt és szinte félelmetes belegondolni, hogy amikor anno megismerhettük ezt a karaktert nem tudhattuk még, hogy milyen utat fog bejárni nem csak a szereplő a Saga-n belül, hanem maga a SW is és idáig jutunk, hogy egy élőszereplős sorozatban térnek vissza ezek a karakterek. Nagyon jó időszak ez SW rajongónak lenni!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Már ha van trón, mert a TCW és a Rebels között az sem nagyon volt, Gar Saxon ugyanis csak a bolygó helytartója volt, és az uralkodói státuszt a Birodalom megszűntette. Ez állt vissza, amikor a Heroes of Mandalore végén a sötétkardot lengető Bo-Katan mögé felsorakoztak a legnagyobb klánok, és így a hagyomány szerint ő lett a mand'alor. Az más kérdés, hogy ezt valószínűleg a Birodalom egy gondolatkísérlet erejéig sem ismerte el. Viszont Gar Saxon halála után új helytartót sem nevezett ki, Tiber Saxon már csak kormányzó volt.

Azt is el tudom képzelni, hogy a Birodalom/ER szándékosan nem foglalkozott ezzel a pozícióval, ill. úgy általánosságban egy uralkodóval Mandalore felett. Ezzel is kifejezve azt, hogy nemcsak XY-t nem ismer el Mandalore vezetőjének, vagy a mand'alort, mint hivatalos posztot, hanem egységes vezetői szerepet sem a mandaloriaknak. A helytartó, majd később a kormányzó felel a területért, de ez nem kötődik néphez. A mandaloriak szóródjanak csak szét, menjen mki amerre lát, de semmiképp se maradhasson egységes a népük, még csak nagyobb részegységekben sem. Még csak az illúziója se legyen meg, hogy van egy olyan pozíció, amit betölthet egy népvezér, mert akkor azért előbb-utóbb meg is fognak küzdeni, ha pedig egyszer vki más szerzi meg, akkor a Birodalom/ER ellenében formálhat egységet, egyesítheti a klánokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, pb69 írta:

akkor a Birodalom/ER ellenében formálhat egységet, egyesítheti a klánokat.

Szerintem Bo-Katan ezen munkálkodik. Itt már egy gozantit is sikerült ellopniuk a céljaikhoz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Wilde írta:

 

Szerintem ritka együttállás az olyan, mint ami Katee Sackhoff és Bo-Katan esetében tapasztalható, hogy az animációs karakter hangját adó szinkronszínész a valóságban is ennyire szinkronban van a karakterrel...

...Katee Sackhoffból minimális erőfeszítéssel nagyon jó Bo-Katant lehetett csinálni, 

Lehetséges azért passzol ennyire az élő szereplős az animációshoz, mert anno az utóbbi karaktermodelljének megalkotásakor alapból a szinkronszínésznőt vették mintául.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 11. 13. - 14:41, Dzséjt írta:

A Gozanti iszonyú jól nézett ki (mekkora utat járt be ez a hajótípus is ahhoz képest, hogy először csak az ep1-ben a háttérben lehetett látni egyet elrepülni

Nem igazán keltette fel a figyelmemet korábban de itt iszonyú cool volt. Az tetszett a legjobban amikor kihozzák a zuhanásból a hajót. Házimozin óriásit szólt. A filmekben is ritka az ennyire hangulatos űrhajós jelenet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem igazán keltette fel a figyelmemet korábban de itt iszonyú cool volt. Az tetszett a legjobban amikor kihozzák a zuhanásból a hajót. Házimozin óriásit szólt. A filmekben is ritka az ennyire hangulatos űrhajós jelenet. 

 

Én azt a részét komálom azóta is, amikor elindulnak vele a kikőtőből, majd hátulról látjuk a hajót. De azt is ahogy kicsi füstöt húz, meg ahogy vibrál a levegő a hő miatt.. nagyon odafigyeltek mindenre :D Aztán ahogy a kép tetején beúsznak a jetpackel Bo-Katanék az már csak a hab a tortán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett, bár az, hogy megint egy akkor segítünk, ha segítesz című sémát kezdem unni. De legalább volt benne tartalom, sőt ez volt, a legtartalmasabb bővült a MandaLore. :D Az AT Daru is jó volt, ráadásul a háború után vagyunk 5 évvel szóval ez nem egy easter egg vagy fan service. Ami még tettszet az, a Birodalom ideológiája, szerintem egy jó plusz dolog volt.  Trask szerintem az eddigi legjobb helyszín volt. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Még csak most kezdtem el nézni, de annak külön örülök, hogy Passenger néni végre megtalálta a szívszerelmét és reményeim szerint ezt a szálat végre letudjuk. Egyébként a férje korábban egy hajótulajdonos "kulák" szeretője volt. Bevallotta. :D 

 

muppet_lady.jpg

 

kirk_captain.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mesteri epizód volt! :clap: Már akkor tudtam, hogy tetszeni fog, mikor Mando el kezdett csevegni a Mon Cala dokkmunkással. Aki kiváló munkát végzett. :lol: 

Nagyszerű volt Bo Katanék felbukkanása (kiváló casting!), és nagyot szólt a birodalmi hajó elleni akció is. A birodalmi tiszt is hozta tokkal vonóval (szintén kiváló casting, ezúttal a Lostból) a szerepét, a 4 Mandalorian harcos meg rendesen lerendezte a katonákat. 

 

Ami nagyon tetszett még: végre Mando is kezdi kapizsgálni, hogy a "this is the way" meglehetősen szubjektív, és igazából ő egy "kitaszított" csoportnak a megmaradt tagja. De nem minden Mandalorian ilyen. Ha jól értettem, akkor Mando lényegében a Deathwatch törzsében nevelkedett (ezt alátámasztja, hogy amikor megmentették gyerekként, szintén ott volt a Watch ikonja), de hát jól tudjuk, hogy a DW a Mando világán belül is egy külön "faj". Talán ennek hatására a hősünk átértékel egysmást pl. hogy valóban fent kell-e hagyni a sisakot 0-24-ben, vagy esetleg élvezhetjük a jövőben kicsit többet Pedro Pascal kiváló játékát.

 

Az első rész színvonalát azért nem érte el, de egy 9-est megszavazok neki. Azaz eddig 10 - 3 - 9 az évad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Donát írta:

Mesteri epizód volt! :clap: Már akkor tudtam, hogy tetszeni fog, mikor Mando el kezdett csevegni a Mon Cala dokkmunkással. Aki kiváló munkát végzett. :lol: 

Nagyszerű volt Bo Katanék felbukkanása (kiváló casting!), és nagyot szólt a birodalmi hajó elleni akció is. A birodalmi tiszt is hozta tokkal vonóval (szintén kiváló casting, ezúttal a Lostból) a szerepét, a 4 Mandalorian harcos meg rendesen lerendezte a katonákat. 

 

Ami nagyon tetszett még: végre Mando is kezdi kapizsgálni, hogy a "this is the way" meglehetősen szubjektív, és igazából ő egy "kitaszított" csoportnak a megmaradt tagja. De nem minden Mandalorian ilyen. Ha jól értettem, akkor Mando lényegében a Deathwatch törzsében nevelkedett (ezt alátámasztja, hogy amikor megmentették gyerekként, szintén ott volt a Watch ikonja), de hát jól tudjuk, hogy a DW a Mando világán belül is egy külön "faj". Talán ennek hatására a hősünk átértékel egysmást pl. hogy valóban fent kell-e hagyni a sisakot 0-24-ben, vagy esetleg élvezhetjük a jövőben kicsit többet Pedro Pascal kiváló játékát.

 

Az első rész színvonalát azért nem érte el, de egy 9-est megszavazok neki. Azaz eddig 10 - 3 - 9 az évad.

Mandot egész pontosan a Children of the Watch nevelte, ami még a DW-nél is konzervatívabb szervezet a jelek szerint

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...
  • 3 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.