Ugrás a kommentre

Chapter 11: The Heiress


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

26 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ehhez kapcsolódva még, azért nem semmi, hogy egy foundling, akinek a páncélját még csak pár hete kovácsolták és klánja sincs régebb óta, ráadásul nem is a Mandalore-on született, megkérdőjelezi Mandalore egykori uralkodójának és történelmi alakjának a mandiságát, miközben annak a nőnek generációkkal korábban készült páncélja van, na meg több évszázados múltra visszatekintő klánja és a Mandalore népet évtizedek óta irányító háza.

Nekem azért tetszik ez nagyon, mert megint kiválóan árnyalja a karaktereket és építi az univerzumot. Nem az van, hogy Djarin a főszereplő, a hős, akkor ő mindent jobban tud, az ő útja az igazi, akiket eddig láttunk mandokat meg tegyük ahová akarjuk, mert most itt Djarin miatt ők mellékesek. Hanem mernek megmutatni, hogy a főhősünk mennyire vakon van. Brutális lehet amúgy megtudni a népedről (még ha csak "fogadott" is), hogy minden, amit tudsz róluk, az valójában mennyire nem úgy van, legfeljebb csak részigazságok, az egészhez képest eltörpülnek. És ez az az ideológiai és erkölcsi alap, amire a teljes életedet építed, aztán kiderül, hogy ez még a népeden belül is csak egy marginális szekta világszemlélete és kódja.

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egyébként érdekes, hogy nem tanítottak neki semmilyen Mandalore történelmet? :) Kicsit lejáratta magát.

Szerintem sokféle mandalori sztorit meséltek neki, de inkább legendákat, amik a valóságot kellőképp az Őrség ideológiájának megfelelő irányba tudták torzítani. Pontos történelmi ismereteket pedig csak olyan dolgokkal kapcsolatban kapott, ami amúgy is beleillett a "klánja" nézőpontjába.

32 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ehhez képest Bo-Katan egész elnéző volt azzal, hogy csak gúnyos hangot ütött meg. Pre Vizsla ezért talán helyben le is puffantotta volna, de még lehet, hogy Sabine is nekiugrik, amilyen forrófejű tud lenni. :) 

Igen, első körben mindenképp. Viszont szerintem később kifejezetten imponálhatott is Bo Katannak ez a dolog, ahogy visszagondolt rá. Mutat egyfajta fanatizmust, elkötelezettséget, tiszteletet a hagyományok és kultúra irányába, ami a mandaloriaknál kiemelt erények. Arról nem tehet Djarin, hogy Mandalore kapcsán csak egy ilyen burokban érlelt szűklátókörű ismeretanyaga van, az viszont tiszteletre méltó, hogy az alapján, amit tud, maximálisan tartja magát azon elvekhez. Pl. az nem semmi azért, hogy vki leél egy életet úgy, hogy mások előtt meg se mutatja az arcát. Ha Boék szerint ez hülyeség is, a mentalitást szépen példázza.

Apropó Sabine, annyira remélem, hogy ő is fel fog majd tűnni ebben a szériában. Annyira adná magát a dolog, meg imádom a csajszit, jó lenne őt is újra látni. Az vajon mennyire elképzelhető, hogy a sorozat a legvégén többek közt arra fut ki, hogy Bo Katannal történik vmi, így végül mégis eljut Sabine-hoz a Sötétkard? Oké, ez most nagyon előreszaladás, még azt se tudjuk Sabine fog-e szerepelni, ill. kapunk-e nagy mandalori csörtét a sorozat végén, csak most így beugrott. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem BY sorsa és vonala fog a homloktérben maradni. Bár ebben a részben tényleg megágyaztak sok szálnak. Egyébként a sorozat távoli jövőjéről inkább a Mandalori fő topikban beszélgessünk. Itt maradjunk a rész eseményeinél és lehetséges kimeneteleknél. :) 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, pb69 írta:

Nekem azért tetszik ez nagyon, mert megint kiválóan árnyalja a karaktereket és építi az univerzumot. Nem az van, hogy Djarin a főszereplő, a hős, akkor ő mindent jobban tud, az ő útja az igazi, akiket eddig láttunk mandokat meg tegyük ahová akarjuk, mert most itt Djarin miatt ők mellékesek. Hanem mernek megmutatni, hogy a főhősünk mennyire vakon van. Brutális lehet amúgy megtudni a népedről (még ha csak "fogadott" is), hogy minden, amit tudsz róluk, az valójában mennyire nem úgy van, legfeljebb csak részigazságok, az egészhez képest eltörpülnek. És ez az az ideológiai és erkölcsi alap, amire a teljes életedet építed, aztán kiderül, hogy ez még a népeden belül is csak egy marginális szekta világszemlélete és kódja.

Nekem is nagyon tetszik ez, hogy bár Djarin nagyon intelligens ember, mégis a világi dolgokban azért elég tudatlan tud lenni, pláne a mandalore-i dolgokban. Ez nyilván nem az ő sara, ugyanakkor jó kérdés, mihez kezd majd az így szerzett tudással. Vajon eljutunk egy olyan állapotba vele kapcsolatban, hogy már leveszi a sisakját bárki előtt? Ahogy az ebben a részben is látható, gyorsan tud alkalmazkodni új helyzetekhez, még akkor is, ha az szembemegy a saját kulturális dogmáival. És most, hogy látott három mandalore-i születésű mandit, akik vígan levették a sisakjukat és akik mélyebb gyökerekkel rendelkeznek eme kultúra irányába, mint ő valaha is fog, talán megenyhül és nem lesz olyan konzervatív, ha például egy csinos nő le akarja venni a kalpagját. :) 

 

56 perccel korábban, pb69 írta:

Igen, első körben mindenképp. Viszont szerintem később kifejezetten imponálhatott is Bo Katannak ez a dolog, ahogy visszagondolt rá. Mutat egyfajta fanatizmust, elkötelezettséget, tiszteletet a hagyományok és kultúra irányába, ami a mandaloriaknál kiemelt erények. Arról nem tehet Djarin, hogy Mandalore kapcsán csak egy ilyen burokban érlelt szűklátókörű ismeretanyaga van, az viszont tiszteletre méltó, hogy az alapján, amit tud, maximálisan tartja magát azon elvekhez. Pl. az nem semmi azért, hogy vki leél egy életet úgy, hogy mások előtt meg se mutatja az arcát. Ha Boék szerint ez hülyeség is, a mentalitást szépen példázza.

És Djarin azért azt is bebizonyította, hogy képes a szabályt rugalmasan kezelni. Elvégre nem szajkózta úton útfélen, hogy na márpedig ő az igazi mandi, nem kezelte le Bo-Katant, és végül is nem utasította el zsigerből a csatlakozást sem, csak most fontosabb dolga van. Ugyanakkor pont az a fontos dolog vissza is vezetheti majd Bo-Katanhoz, hiszen az úrnő arra a Gideon moff-ra vadászik, aki BY-t és Djarint üldözi.  Tehát közös az ellenségük. Lehet, hogy már most összefogtak volna, ha Bo-Katan vagy a birodalmi kapitány kimondta volna Gideon nevét Djarin füle hallatára.

 

Sabine-nak én is nagyon örülnék, és szerintem lenne is helye a sorozatban. Hátha... :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy ezzel a résszel és mandi kultúrák árnyalásával kezdik kitaposni az utat, hogy később levegye a sisakot. Karakterfejlődésnek is betudható lesz és lehet, hogy más szempontokból is a sorozat hasznára válhat. Pascal kvalitásai sem lennének "elpazarolva" például. Ha néztétek az Agymenőket, Rajesh korai "nem tudok gátlásosságból lányokhoz szólni" tulajdonsága egy ideig jól működött, de még jobbat tett a sorozatnak és karakternek, mikor végre ezt levetkőzte.

Szerintem, ha Djarin nem lesz ilyen "vaskalapos" (hehehe..), az nagyon jól is elsülhet sok szempontból is.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Sabine-nak én is nagyon örülnék, és szerintem lenne is helye a sorozatban. Hátha... :clap2:

Én is reménykedek benne. :clap2:

 

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Egyébként a sorozat távoli jövőjéről inkább a Mandalori fő topikban beszélgessünk. Itt maradjunk a rész eseményeinél és lehetséges kimeneteleknél. :) 

Oké. Gondolom spoileres kapcsolót használjuk majd ott. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy halad előre a sorozat, úgy kezdek kifogyni a hatásos jelzőkből, hogy mennyire tetszik az, amit látok! Megint sikerült brillírozni, és egy igazán remek részt összehozni, amit a rövidsége ellenére bőséges és minőségi tartalommal töltöttek meg. Továbbra is nagyon pozitív dolognak tartom, hogy a sorozat egységes egészként kezeli az SW univerzumát, és nincs részrehajlás egyik éra irányába sem. És bár akadnak a galaktikus egészt érintő témák (Jedik, mandaloriak, Új Köztársaság, Birodalom), jó, hogy nagyobb rálátást nyerünk a hétköznapibb momentumokra és elemekre, ami korábban inkább csak az animációs sorozatokra volt jellemző, az élőszereplős alkotásokra kevésbé. Minden részről sugárzik, hogy az SW-t értő és szerető emberek készítik. 

 

A nyitány az atmoszférában lángolva zuhanó Razor Cresttel engem az Ep3-as coruscanti landolásra emlékeztetett. Szerencsétlen hajó lassan újraértelmezi az ócskavas fogalmát. Bár apróság, de tetszett, hogy az előző rész fagyási nyomai olvadni kezdtek, ahogy egyre jobban felhevült a hajó a légköri súrlódástól. Szeretem, amikor ilyen nüansznyi dolgokra is odafigyelnek. A Trask látványos helyszín lett, vérbeli alvilági kikötő hangulata volt. Engem valamennyire a corelliai Coronet City-re emlékeztetett. Tényleg nem spóroltak a költségvetéssel. Coruscant vagy Felucia szintű világokra azért még nem számítok, de azokat a helyszíneket, amiket a sorozat nyújt, szerintem bőven mozifilmes minőségű látványvilággal teszi. Egyáltalán nem érződik fapadosnak semmi, ez a látványbeli egyezés pedig tovább növeli a kohéziót a filmek által elénk tárt univerzummal. Ha ez az ára a rövidebb részeknek, akkor nincs ellene kifogásom. Ezúttal is szépen bővítették az SW hétköznapibb oldalát, többek között a Trasken látható halászközösséggel. Vajon ők a Dac-ról származó telepesek lennének? Ez ugrott be, mert jóformán csak a mon calamari/quarren fajok képviselőit láthattuk. Valamennyi helyszín élőnek és természetesnek hatott, kezdve a kikötőtől, a fogadón át, a halászhajóig. Nem tűnt mesterkéltnek, sterilnek, vagy kellék jellegűnek a díszlet. Atmoszférateremtésben továbbra is ott vannak a szeren. A kötött pulcsis mon calamari, aki kissé úgy beszélt, mint egy gotal, nagy forma volt. :D Szinte rezzenéstelen arccal nézte végig a Crest zuhanását, majd miután a vízbe esett, csak rosszallóan a fejét csóválta. Laza tagnak tűnt, aki később azért szépen összefoltozta a Crestet ezer kredit ellenében. Frog Lady és Frog Man találkozása érzelemteli lett, és külön öröm, hogy végül az utódok egyike is napvilágot látott. Jó volt látni, hogy az ő kis történetük happy enddel végződött. Kellenek az ilyen pillanatok. Úgy tűnt, hogy a kikelt utódot BY inkább tekinti kisállatnak, mint kajának, bár azon se lepődtem volna meg, ha befalja. Szerencsére ennyire azért nem morbidak a készítők. Mando rendre intése jó utalás volt az előző részre.

 

Nem hétköznapi látvány az SW-ben vízen úszó hajót látni űrhajó helyett, de teljesen rendben volt. A quarrenekről már nem mondható el ugyanez. Tényleg durván értékes a beskar a Galaxisban, ha ilyen szinten rámennek a bűnöző elemek. Bár számtalanszor megmentette már Mando életét a páncél, legalább ugyanannyira veszélybe is sodorja a ritkasága miatt. BY-t aljas módon odavetették a "vízi sarlaccnek" (mellesleg újabb kretív szörnnyel gazdagodtunk mamacore személyében), ami után egy percig sem sajnáltam, hogy el kellett búcsúzniuk az életüktől. Meredek, hogy az ilyen vadállatok milyen könnyen kivégeznének egy gyermeket, ha így megkapják, amit akarnak. Bár ezek szerintem nem is személyként tekintenek BY-ra, hanem inkább egy értékes házikedvencként. Legalábbis, nem először nézték már petnek a kicsit. Tetszett Mando ösztönös apai viselkedése, amikor már-már reflexből vetette utána magát, minden mást figyelmen kívül hagyva. Ismét egy mandalori banda vágta ki a szorult helyzetéből, ami szép reflektálás az 1. évadra.

 

A rész fénypontja számomra egyértelműen Bo-Katan. A róla szóló pletykák/hírek miatt nem ért meglepetésként, hogy fel fog tűnni a sorozatban, de nem gondoltam volna, hogy ennyire álleesős lesz őt élőszereplős formában látni. Nekem legalábbis baromi felvillanyozó volt. Konkrétan libabőrös lettem, és a hideg futkosott a hátamon (már a jó értelemben), amikor először megjelent a halászhajón társaival egy stílusos belépővel. :clap: De valamennyi egyéb jelenetében hihetetlen élmény volt látni. Nem mellesleg mindannyiszor emlékeztetett rá, hogy már nincsenek határok a különféle formátumok között, amitől csak még egységesebbnek érződik az univerzum. Szerintem tökéletesen sikerült átültetni a karaktert animációsról élőszereplősre. Nem éreztem gondot, hogy a színésznő túl fiatal lenne a karakter korához képest. Sőt, amíg nem olvastam, meg se fordult a fejemben, hogy ez is egy tényező lehet. Mivel a pontos korát nem tudni, én nagyjából úgy tippelem, hogy a TCW idején (YE 20) lehetett 20 év körül (fiatalabbnak azért sem gondolom, mert kölyöknek nevezte Luxot). --> így a Rebelsben nagyjából 38 lehetett --> a mostani részben pedig cirka 49. Azért egy 50 körüli nő szerintem simán nézhet ki így, ha jó formában van. Az 57 éves Obi-Wannál meg szó volt róla, hogy valószínűleg a Tatooine-nak lehet köze a látványosabb korosodásához, mert az Ep4-ben pl. Owenen és Berun is eléggé meglátszott az a 19 év, ami az Ep3 óta eltelt. A lényeg, hogy nem érzem összeegyeztethetetlennek Katee és Bo korát/megjelenését. Engem szinte azonnal meggyőzött, hogy ez a Bo-Katan ugyanaz a célratörő és állhatatos személy, akit a TCW/Rebels párosában láttunk. Remélem, Ahsokával is sikerül elérniük ezt a bravúrt. :clap2: Ha az élőszereplős Bo-Katan ennyire fellelkesített, Ahsokához szerintem nyugtató és/vagy lélegeztetőgép kell majd. Csak sikerüljön jól (bár eddig nem kaptam okot a kételkedésre). Lélekben igyekszem felkészíteni magam. Na de, most Bo-Katan van terítéken. Jó volt rálátást nyerni a céljaira és motivációjára a Sötétkard visszaszerzése és a Mandalore visszafoglalása keretében. Tetszett, hogy nem félt módosítani a Mandóval kötött megállapodás feltételeit, és vállalta egy esetleges konfliktus következményeit. 

 

Bo-Katan mellett nagy pozitívum, hogy végre kiderült: több Mandalori frakció létezik. Ezzel végre értelmet nyert, egyrészt az, hogy Djarin és társai miért nem veszik le soha a sisakjukat, másrészt, hogy miért baromi hiányosak a Jedikről szóló ismereteik. Hiszen Bo-Katan (és az összes Djarin előtt látott mando) nem éppen ilyen volt. Jó, hogy ez a helyére került, és szó sincs ellentmondásról, vagy következetlenségről. Viszont van, amit nem értek. Talán elsiklottam valami felett. Mivel a kölyök Djarint a Death Watch tagjai mentették meg anno (hiszen az ő jelük volt a mandalorin, aki elrepült vele), azt hittem, hogy Mando ezen csoportosulás tagja. Viszont a Pre Vizsla vezette DW tagjai ismerték a Jediket, és a sisakot is lazán levették, ha olyan kedvük volt. Ráadásul Bo-Katan is a DW tagja volt, akik ugye vissza akarták vezetni a Mandalore-t a régi harcos útra Satine pacifizmusával szemben. Bo most mégis úgy nyilatkozott erről a szervezetről, hogy egy vallási szekta, akik kiváltak a mandalori társadalomból, hogy visszaállítsák a régi rendet. Mintha annak idején az ő célja nem ez lett volna Satine kormányával szemben. :hmm:

 

A Birodalom (maradványa) megint hozta a formáját: könyörtelen, kegyetlen vezetők, valamint rettegő és/vagy ostoba beoszottak. Az eddigiek alapján egyedül Gideont érzem kellően markáns személyiségnek ahhoz, hogy számottevő veszélyt jelentsen a későbbiekben. 

 

Amúgy az előző rész kapcsán nem lőttem nagyon mellé:

 

2020. 11. 10. - 13:29, Darth Sky írta:

A bizonyos karakterek feltűnésének hírek alapján arra gondoltam, hogy Frog Lady férje talán egyenesen

  Spoiler elrejtése

Bo-Katanhoz vezeti hőseinket, aki látva a Gyermek Erő-érzékenységét, tovább irányítja őket Ahsokához. Ami érdekes kérdés, hogy aztán mi lesz...

 

 

Ahsoka Tano említése újabb libabőrös momentum volt. Én is arra tippelek, hogy a következő részben még nem fog feltűnni a togruta, mert a hajó nem bírja ki az utat a Corvusig (a hiperűrbe lépéskor látványosan elhagyott valamit), ezért be kell iktatni egy szervizelést. Vagy esetleg valami más jön közbe, passz. Amúgy is az 5. részt írta/rendezte Filoni, így az lenne logikus Ahsoka feltűnéséhez. Viszont szerintem egy résznél többet nem fog kapni, és a 6. megint egy filler lesz, ami elvezet minket a fináléhoz (7-8. rész). Kíváncsi vagyok, hogy Ahsoka feltűnésének ténye azt jelenti, hogy megvan Ezra? Mert az szerintem furán venné ki magát, hogy Ahsoka évekig (?) keresi a srácot Sabine-nel, aztán nem találják meg, ezért inkább letelepszik egy bolygón. Bár az az érzésem, hogy ezzel a szállal csak az emlegetett Rebels-folytatásban foglalkoznak majd, így már egy-két elejtett utalásnak is örülnék, hogy legalább nagyjából be lehessen tájolni, mi történt. Az szinte tuti, hogy nem fogják megbontani Mando-BY párosát azzal, hogy a gyermek a togrutával marad, így viszont lövésem sincs, merre viszik tovább ezt a szálat. Én is abba az irányba hajlok, hogy valami miatt nem fogja vállalni a kicsi képzését/nevelését, bár ezt baromi jól meg kéne indokolni, hogy ne legyen karakteridegen. Sabine feltűnése nem tudom, mennyire reális opció. Bár rajongóként nagyon menő lenne őt is élőszereplősként látni, viszont talán már sok lenne a jóból. Legalábbis egyelőre. Mert a 2. évadban így is van már nekünk pár neves visszatérőnk (Boba Fett, Bo-Katan, Ahsoka). A kevesebb néha több. 
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miután már kétszer láttam, én sem írhatok mást, mint hogy csak így tovább! Remek epizód volt, Sky-hoz hasonlóan már én sem tudom ezt hová fokozni, de nem is ez a fontos, hanem, hogy minden egyes alkalommal úgy ülök le a tévé elé, hogy tudom, nagyon jól fogok szórakozni, bárhogy is alakul a történet, erre garancia, amit eddig láttunk. :)

Pazar volt, ahogy megérkeztek és landoltak a Traskon (a kikötői Mon Cala fazon olyan pulcsiban volt, amilyet már én is kötöttem :D ), és nagyon édes volt, ahogy a béka pár egymásra talált; Baby Yoda kalandja a levessel, és ahogy később a kis ebihallal játszott, szintén. :) A kocsmai halleves adagoló jó kis találmány, nem kell nagy személyzet a vendégek kiszolgálásához. :D

 

Örülök Bo-Katan és társai megjelenésének, az is nagyon tetszett, ahogy szembekerült Din Djarin hite és neveltetése a többiek eltérő hozzáállásával. A sisak levételén túl itt azért az is megjelent, hogy míg hősünk számára az adott szó szent, Bo-Katan lazán átértelmezte a megállapodásukat. Nyilván szándékosan nem mondta meg, de kezdettől fogva a hajó megszerzése volt a cél. Din Djarinban pedig tetszik, hogy minden pillanatban profi módon áll hozzá a helyzethez, és hiába volt 2 perccel hamarabb, hogy kiderült, behúzták a csőbe, mégis azonnal belátta, hogy innentől már csak előre vezet az út, és akkor halált megvető bátorsággal intézte el az utolsó pár rohamosztagost. Legyen köztük bármekkora különbség a hátteret és neveltetést, és némileg a tisztességet illetően, de mindannyian mandaloriak, hatékony és ügyes harcosok, több a közös vonásuk, mint az eltérő.

Azt gondolom, Bo-Katan ezzel a küldetéssel nemcsak ki akarta használni egy ügyes negyedik segítségét, hanem tesztelte is Mandot. Ha nem bizonyult volna rá méltónak, nem hiszem, hogy útba igazítja Ahsokához, bármit is ígért előtte.

Ahsoka jöhet, nagyon várom a megjelenését! Azt gondolom, hogy ha nem tudták volna hitelesen életre kelteni, akkor nem kerül bele a sorozatba, szóval erős a reményem, hogy ez is jól fog elsülni. :)

 

 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Honnan veszik, hogy egyidősek, amikor nincs sehol semmi információ arról, hogy Bo-Katan mikor született? Ugyanilyen alapon Anakinnal is lehet egyidős.

Nem veszik sehonnan,feltételezik.A tényekre kell alapozni mert vannak és számolni kell egy kicsit.Tudjuk a TCW-böl amikor megismerkedtünk Mandalorral,hogy Obi-Wan Kenobi ifjuságuk hajnalán megfürészelte Satine Kryzet.Tombolt az égig érö szerelem.Tételezzük fel hogy Obi-Wan 5 évvel idösebb mint Satine,ez még optimális is lehet.Bo-Katan tételezzük fel öt évvel fiatalabb mint növére Satine,ez is optimális lehet.Most valaki kideriti hány éves volt Obi-Wan halálakor az elsö halálcsillag pusztulásának az évében,elméletileg tudjuk hogy melyik évben járunk most,és igy 10 százalékos türéssel akár meg is határozhatjuk Bo-Katan Kryze életkorát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, 1valaki írta:

Obi-Wan 5 évvel idösebb mint Satine,ez még optimális is lehet

Igen, ennél nagyobb korkülönbség nem valószínű, hogy van köztük, mivel igen fiatalon történt a frigy.

27 perccel korábban, 1valaki írta:

Bo-Katan tételezzük fel öt évvel fiatalabb mint növére Satine,ez is optimális lehet

Ez már azért egy merészebb feltételezés, mert ennél akár jóval nagyobb korkülönbség is lehet a két nővér között. 10 még pl. simán belefér, de akár jóval több is. Itt meg ugye a kép alapján 9 évvel vagyunk Obi-Wan halála után.

 

Ezek alapján 25 év különbség simán lehet Kenobi és Bo Katan között a képen, de akár ugye több is. Azt meg tudjuk, hogy a tatooine-i klíma nem kedvez az öregedésnek. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, 1valaki írta:

A tényekre kell alapozni mert vannak

Ja, vannak, ezért használod kétszer is azt, hogy "tételezzük fel". Itt nincsenek tények. Nem tudni, hány éves Satine, nem tudni, hány éves Bo-Katan, azt sem, hány év van köztük. Az animációs sorozat sem ad támpontot, Bo-Katan a TCW-ben lehet 20 de akár 30 is. Arról nem is beszélve, hogy egy dolog a kor, az meg egy másik, hogy nem mindenki néz ki annyinak, amennyi valójában. És ez a valóságra is igaz, akkor pláne igaz lehet egy mesevilágban. Szóval kár ezen rugózni, ahogy már kár volt akkor is, amikor ugyanezen csámcsogtak Bail Organa és Obi-Wan esetében. Bail 19 évvel a 66-os után sem néz ki sokkal öregebbnek, Ben meg úgy megvénült ugyanaz alatt az idő alatt, hogy ihaj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát megnéztem én is. Bo-Katan! :o Ó, de szép is volt (nem a csaj, hanem a szitu), aztán Ahsoka említése! Könny szökött a szemembe. Már csak az a kérdés, hogy Din lesz a Manda'lór, vagy Bo-Katan és Ahsoka vajon másodszor is segít Mandalore felszabadításában és vajon Din kibékíti-e az egyással szemben lévő klánokat, formációkat? 

Talán nem is a cél a legszebb, hanem az út maga. 

Egy negatívumot tudnék felhozni: rövid lett ez a rész. 

És végre egy olyan dolog is megjelent, amit eddig hiányoltam: tablet. :-D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ja, vannak, ezért használod kétszer is azt, hogy "tételezzük fel". Itt nincsenek tények. Nem tudni, hány éves Satine, nem tudni, hány éves Bo-Katan, azt sem, hány év van köztük. Az animációs sorozat sem ad támpontot, Bo-Katan a TCW-ben lehet 20 de akár 30 is. Arról nem is beszélve, hogy egy dolog a kor, az meg egy másik, hogy nem mindenki néz ki annyinak, amennyi valójában. És ez a valóságra is igaz, akkor pláne igaz lehet egy mesevilágban. Szóval kár ezen rugózni, ahogy már kár volt akkor is, amikor ugyanezen csámcsogtak Bail Organa és Obi-Wan esetében. Bail 19 évvel a 66-os után sem néz ki sokkal öregebbnek, Ben meg úgy megvénült ugyanaz alatt az idő alatt, hogy ihaj.

Nos amennyiben elfogadod ténynek hogy Obi-Wan YE-57-ben született akkor az elméletem megáll és Bo-Katan már le is dolgozhatta a 40 évet és nyugdijaskoru.Ha nem fogadod el a tényt amihez a feltételezéseket társitottam,tölem akár át is irhatod a kánont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, 1valaki írta:

Nos amennyiben elfogadod ténynek hogy Obi-Wan YE-57-ben született akkor az elméletem megáll és Bo-Katan már le is dolgozhatta a 40 évet és nyugdijaskoru.

Na de ez nemcsak azon múlik, hogy Obi-Wan mikor született. Persze, lehetne Bo Katan annyi idős, amennyinek feltételezed, de ennél jóval fiatalabb vagy akár idősebb is. A lényeg az, hogy az ő korára vonatkozóan nincsenek konkrét infóink, csak másokkal kapcsolatban lehet referenciapontokat lefektetni. Ezek alapján pedig meg lehet határozni egy intervallumot, hogy az ő kora milyen értékek közt lehet, de ez az intervallum elég széles. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, 1valaki írta:

Nos amennyiben elfogadod ténynek hogy Obi-Wan YE-57-ben született akkor az elméletem megáll és Bo-Katan már le is dolgozhatta a 40 évet és nyugdijaskoru.Ha nem fogadod el a tényt amihez a feltételezéseket társitottam,tölem akár át is irhatod a kánont.

Én elfogadom, hogy Obi-Wan a halálakor 57 éves, de azt nem, hogy Obi-Wan és Bo-Katan életkora között emiatt bármilyen összefüggés lenne. Attól, hogy az öreg Ben 57 évesen halt meg, Bo-Katan ugyanabban az évben még lehet 39 vagy akár 37 vagy 49 éves is. Obi-Wan Kenobi életkorából nem lehet Bo-Katan korára következtetni, mivel a két karakter között nincs olyan kapcsolat, aminek hála az egyikből következne a másik.  Hát még azt sem tudjuk, hogy Satine vagy Bo-Katan volt az idősebb. De lehetnek akár ikrek is. Vagy lehet, hogy Korkie apja vagy anyja (még ezt sem tudjuk, hogy ki a titokzatos harmadik testvér) ott van kettejük között, és emiatt Satine és Bo-Katan között tíz év vagy annál is nagyobb a korkülönbség. Azt sem tudjuk, hogy Kenobi mikor járt a Mandalore-on. Lehet, hogy csak egy évvel azelőtt történt minden, hogy irányt mutattak neki a Naboo felé, és 24 évesen hajtott rá a 18 éves királynőre (és ezzel még megmaradtam a magyar jogi keretek között, szóval na, Satine még ennél fiatalabb is lehetett akár), akinek van egy 9 éves húga. Ez sem kizárható abból, amit tudunk.

Egy tény van itt: Obi-Wan 57 évesen halt meg. Pont. Minden más masszív találgatás, ami lehet igaz is, meg nem is. Még az sem tény, hogy Obi-Wan és Satine reszeltek, ha már itt járunk. ;) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon baró rész volt! :rock: Jobb, mint az előző, pedig az is az egyik kedvencem eddig az egész sorozatban! :)

 

Most is kaptunk bőven aranyos jelenetek a Gyermekkel. Úgy tűnik, ebben az évadban minden részben eggyel növelik a cukiság faktort. :D

 

A béka anya találkozása a béka apával is aranyos volt, meg amikor vigyáztak a Gyermekre.

 

Ennek a résznek a fénypontja kétség kívül Bo-Katan és társainak a feltűnése volt, meg az a hihetetlen vagányság, amit műveltek, minden egyes harci jelenetben. :rock:

 

Abszolút váratlanul ért, de azonnal ismerős volt a sisakja, amint megláttam és elég jól néz ki, élőszereplős változatban is. :)

 

Logikus volt, hogy a Darksabert kereste.

 

Tetszett az, hogy kiderült, hogy Mando az Őrség Gyermekeihez tartozik, amivel szerintem a Halálőrségre utaltak. Egyrészt a nevük már árulkodó, másrészt a leírás, amit kaptunk róluk, nagyon a TCW-ben szereplő egykori terrorista csoportra emlékeztet.

 

Elképzelhetőnek tartom, hogy az ő örököseik már tisztességesebbé váltak módszereikben, de még elkötelezettebbé a harcos kultúra visszaállításában és fenntartásában.

 

Jó volt többet megtudni Mando hátteréről és az, hogy ezzel potenciálisan árnyalták a karaktert egy picit. Tetszett, hogy e miatt volt egy kis feszültség is közte és Bo-Katan között.

 

Kétlem, hogy most láttuk utoljára a nőt és van egy olyan érzésem, hogy Boba Fettnek is köze lesz majd valahogy ehhez az egészhez.

 

Ahsoka nevének megemlítése nem lepett meg annyira, de az elején, amikor Bo-Katan mondta, hogy ismer egy jedit, még megfordult a fejemben, hogy akár Ezra is lehet az.

 

Nincs bajom Ahsokával, de bevallom, az elején nem nagyon voltam oda a gondolatért, hogy Filoni ebbe a sorozatba is belerakja a csajt, mert nem szeretném, ha ebből rendszert csinálna és olyan, mintha nem tudná elengedni, most már viszont nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy milyen lesz, élőben.

 

Ezt most nem a The Mandalorian rovására mondom, de még nem volt olyan, hogy annyira lelkesedve vártam volna egy részt ebből a sorozatból, mint az animációsokból, de ennek is eljött az ideje. :) Szerintem lehetséges, hogy a következő részben látni fogjuk Ahsokát, elvégre Boba is feltűnt már az 1. rész végén és amennyire Filonit ismerem, nem nagyon szeret spórolni a cameókkal, amióta nem dolgozik együtt George-al. :P

 

Bo-Katan szerepeltetését azért is értékelem, mert habár már láthattuk egy párszor, még mindig nagyon keveset tudunk róla és ez lenne a tökéletes sorozat arra, hogy jobban kibontsák a karaktert. Szeretném például tudni, hogy miért csatlakozott anno a Halálőrséghez, meg milyen volt régen a kapcsolata Satine-nal, és a többi.

 

11 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Azért a végén nagyon úgy nézett Djarinra, mint aki tetszik neki. :D 

Ez nekem is megfordult a fejemben. Talán majd lesz köztük valami. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Ismét egy mandalori banda vágta ki a szorult helyzetéből, ami szép reflektálás az 1. évadra.

Ugyanúgy megmentették, mint anno gyerekkorában. Gyakorlatilag ez volt az újjászületése, és megint a mandalore-iak által. :D 

 

12 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Ahsokához szerintem nyugtató és/vagy lélegeztetőgép kell majd.

Mérföldkő lesz a Star Wars történetében az biztos. Sokáig emlékezetes nap lesz, reméljük pozitív szempontból.

 

10 órával ezelőtt, cyrano írta:

Hát megnéztem én is. Bo-Katan! :o Ó, de szép is volt (nem a csaj, hanem a szitu), aztán Ahsoka említése! Könny szökött a szemembe. Már csak az a kérdés, hogy Din lesz a Manda'lór, vagy Bo-Katan és Ahsoka vajon másodszor is segít Mandalore felszabadításában és vajon Din kibékíti-e az egyással szemben lévő klánokat, formációkat? 

Egy rész alatt hirtelen teljesen más irányba gondolkozunk a sztorit illetően. :D A fő téma az lenne, hogy BY-t haza kell vinnie Djarinnak. Viszont utána már többopció is van számára. Beállhat Bo-Katan mellé, vagy ha vissza akar vonulni akkor elmegy a Sorgan-ra az özvegyhez.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ennél sokkal több lesz még a sorozatban Baby Yodát illetően. Nem hiszem, vagy csak egyszerűen nem akarom elfogadni hogy másfék évad alatt lerendezik a kis csöppség sorsát.:( Ha mégis Ahsokánál marad a gyermek, az szerintem nem lesz végleges megoldás, mert ő a sorozat egyik legfontosabb karaktere Djarin után, mégha csak gügyögni és rosszalkodni tud csak.:D Szóval ha jobban rá is feküdnej majd a Mandalore szálra, ami szintén érdekes, és nagy izgalmakat tartogat, azért remélem hogy Baby Yodának is lesz még szerepe a további évadokban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos nem fog eltűnni BY a képből. Erre nagy tétekben merek fogadni. Azt esetleg el tudom képzelni, hogy két szálon fut majd a sztori, de az meg már nem Mandalore-i lenne csak hanem egy Ahsoka & BY sztori. Amúgy kétlem, hogy Ahsoka bármit is tudna Yoda fajáról. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom már mindent leírtatok (mindjárt egy kávé mellett végigolvasom a topikot), így csak a benyomásaimat osztanám meg.

 

- Számomra továbbra is a Mandalorian legfőbb erénye a világépítés. A helyszín, a Trask nevű óceánbolygó eszméletlenül szép volt. Láthatóan a sorozat sokkal nagyobb büdzsével rendelkezik, mint az előző évad, mert részről-részre mozis minőséget tesznek le elénk az alkotók. A kikötőváros valósággal pezsgett, a mon calamari, quarren és ember halászok tettek-vettek, mindenki intézte a dolgát (mennyivel másabb ez, mint a kihalt Mos Eisley az első évadban). A lépegető daru fantasztikus volt, imádom ezeket a helyi logisztikai megoldásokat. És azok a quarren maszkok a mozgó csápokkal... rendkívül életszerűek voltak. Míg az első évadban éreztem fenntartásokat e téren, pl. a twi'lekek olcsó lekkuit vagy a buckalakók jelmezének cosplay hatását illetően, itt ilyenről szó sincs.

- Nagyon jól működött a humor ebben az epizódban. "Ne játssz az étellel", vagy a mon calamari fejcsóválása a landoláskor.

- A két béka egymásra találása nagyon szép jelenet volt. Amikor Mando rájuk bízta Baby Yodát, kicsit tartottam tőle, hogy ez kínos jeleneteket fog szülni (az előző rész végére a tojásevés nekem már nem volt annyira vicces), de mintha most a kis éhenkórász is megértette volna, hogy egy értelmes lényt nem szabad megenni. :D Vagy csak talán jó erősen fogták Mr. és Mrs. Frog-ék.

- Amikor kiderült, hogy az útvezetőjük egy quarren lesz, már sejtettem, hogy baj lesz. Volt-e egyáltalán quarren, aki pozitív szerepben tűnt fel a Star Wars-ban? :D Most így hirtelen nem rémlik (persze név szerint is csak Tikkes ugrik be így gondolkodás nélkül, mint ismertebb quarren). Ritka ellenszenves faj, hihetetlen, hogy egy bolygón osztoznak a jóval szofisztikáltabb mon calamariakkal. Mindenesetre a quarren szépen megkapta a magáét, bár én a szörnyet etettem volna meg vele. Remélem, ha majd jön egyszer a Visual Dictionary, ezek a szereplők is fognak neveket kapni. 

- Egyelőre nem lettem meggyőzve, hogy feltétlenül fontos, hogy előbukkanjanak animációs karakterek, bár tény, ez itt jól működött. Din eddig meglehetősen egyoldalúan ismerkedett a mandalori kultúrával, föl se merült benne, hogy az övétől eltérő "Út" lehetséges, pedig egyértelmű, hogy az ő szektája kisebbségben van. Nem lennék meglepődve, ha az ideológiai rokonságban a Halálőrség is felbukkanna előbb-utóbb (már csak Paz Vizsla személye miatt is lehet erre következtetni). Lehet, hogy az Őrség Gyermekei a Klónháború forgatagában megsemmisült Halálőrség egyik szellemi jogutóda?

- Nagy Battlestar Galactica-rajongóként iszonyúan megörültem Katee Sackhoff felbukkanásának. Egyébként eszméletlen, hogy pl. Bo-Katan karaktere hova nőtte ki magát. Jó 8-9 éve, a TCW 4. évadában még csak egy jelentéktelennek tűnő mellékszereplő volt. Itt a színésznő révén tényleg meg van a folytonosság a karaktert illetően. a TCW-s és a későbbi Saw Gerrera között azért jóval nagyobb szakadék tátong. Ahsokánál majd meglátjuk - most már biztos, hogy szerepelni fog - de nyilván Eckstein nem olyan kaliberű színész, mint Rosario Dawson, vagy akár Katee Sackhoff. No majd meglátjuk. Kicsit Ahsoka karakteréből már nekem sok, nem lenne jó, ha a sorozat ezután a TCW és a Rebels képi és hangulati stílusát venné fel, de nagyon kíváncsi leszek az utazás következő szegmensére (bár gyanítom, Ahsoka inkább csak később bukkan fel).

- Ugyanilyen jó érzés volt látni Titus Welliver-t is, a Lost óta nagy rajongója vagyok, vérbeli sorozatszínész. A Gideon-féle birodalmi maradvány egyébként már sokkal inkább a majdani Első Rendet idézi, semmint a Birodalmat (az öngyilkosságnál egy az egyben a nácik és a ciánkapszula jutott eszembe). A tisztek fanatizálva vannak - a közkatonák láthatóan kevésbé - és Gideon láthatóan rendszeresen és előszeretettel tisztogat a tisztjei között. Félelmetes szociopata egyébként, az összes jeleneténél uralja a vásznot, és ehhez a baljós zene is hozzátesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, LordGravon írta:

Bo-Katan szerepeltetését azért is értékelem, mert habár már láthattuk egy párszor, még mindig nagyon keveset tudunk róla és ez lenne a tökéletes sorozat arra, hogy jobban kibontsák a karaktert. Szeretném például tudni, hogy miért csatlakozott anno a Halálőrséghez, meg milyen volt régen a kapcsolata Satine-nal, és a többi.

Ebben mondjuk nem lennék biztos, hogy ez lenne rá az alkalmas sorozat. Ha a főszálat nézzük, ott is eléggé oldalágon kapcsolódik csak Bo Katan ehhez, ha meg Djarin random kalandozásaiból indulunk ki, ami valójában a fókusza a szériának, akkor pláne. Nem hiszem, hogy a csajszi több szerephez fog jutni, mint az eddigi animációs sorozatokban. Esetenként összetalálkozhat a sorsuk egy rövid időre, ill. a végén majd, ha lesz egy nagy csörte Gideonékkal a Sötétkardért, akkor ott jó eséllyel együtt fognak harcolni. Utána viszont megint szétválik az életük.

Ebbe persze belefér 1-2 elejtett utalás vagy megjegyzés a múltjával kapcsolatban, de ez biztos nem lesz kifejtve. Arra is vigyázni kell, hogy ne legyen azért erőltetett, ahogyan felvázolja az eredetét. Pláne, hogy sok alkalmuk ebben a részben sem volt cseverészni. Később majd el tudok képzelni nagyobb akciók környékén egy ilyen klasszikus "tábortűz körül mélázgatunk" jelenetet, ahol kincset érő infómorzsák lesznek elszórva, de ennél többet nem várok ezen a fronton.

9 órával ezelőtt, LordGravon írta:

szerintem a Halálőrségre utaltak. Egyrészt a nevük már árulkodó, másrészt a leírás, amit kaptunk róluk, nagyon a TCW-ben szereplő egykori terrorista csoportra emlékeztet.

Az is lehet, hogy egykoron egy banda volt, aztán az Őrség Gyermekei leváltak a Halálőrségről, mert méginkább követni akarták a formális hagyományokat. Szóval van közös múltjuk, de már alapvetően két külön irányzat,

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Ha mégis Ahsokánál marad a gyermek, az szerintem nem lesz végleges megoldás

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Biztos nem fog eltűnni BY a képből. Erre nagy tétekben merek fogadni.

Vagy a sorozat legvégén marad Ahsokánál. Szerintem ez attól függ majd, hogy találnak-e neki megfelelő családot, praktikusan a fajtársait. Ha logikusan nézzük, akkor nézői szemmel mi lenne megnyugtató és kielégítő megoldás a sorsa kapcsán? Mert abban biztosak lehetünk, hogy a legvégén ilyenre fogják kifuttatni.

Lehet az, hogy marad Mandoval (1), de az olyan snassz lenne, ha már végig az a főszál, hogy helyet találjon neki. Megtalálhatják a faját vhol, ott kinézhetnek neki egy szerető családot (2). Ha ilyen nem lesz, akkor szerintem két reális út marad. Egy sorozatban megismert és kedvelt jótét lélekhez kerül (3). Vagy maradhat Ahsokával (4), aki képes az Erőérzékenységével is mit kezdeni.

 

Számomra ebből messze kiemelkedően potensebb a 2-es és 4-es verzió. Ahsoka kapcsán izgalmas felvetés, hogy ez egyszerre két fontos karakter sorsának is ad egy fókuszt. Ez Ahsoka esetében sok mindent megmagyaráz, ráadásul remekül megágyaz egy esetleges Ahsoka spin offnak, amiről szó volt már párszor. Pluszban ad egy "jediféleség" karaktert akár 800+ évre a franchise-nak. Ez elég vonzó.

Most az olyan ínyencségekről nem is beszélve, hogy mekkora lenne már látni Yoda arcát, hogy amikor esetleg kapcsolatba lép Ahsokával az Erőn keresztül, akkor meglátja BY-t és viszont. Nem tudjuk mi volt a fajuk sorsa, de azért ebből ki lehet hozni egy igencsak megindító vagy épp humoros jelenetet. Arra is kaput nyithat, hogy Yoda maga meséljen végre a fajáról, amit esetleg tud a múltjukról, kultúrájukról.

De az is egy kínálkozó opció, hogy összefonják Ahsoka és BY sorsát, ebből kerekedik egy spin off, ami elvezethet egy 700-800 évvel a ST után játszódó sztorihoz. Yodánál beszéltük mekkora lehetőségek rejtőznek abban, hogy akár 900 évet vissza lehet menni az időben, ő még akkor is szerepet vállalhat, ugyanígy BY esetében ez most kinyílik a másik irányba is.

16 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Kicsit Ahsoka karakteréből már nekem sok, nem lenne jó, ha a sorozat ezután a TCW és a Rebels képi és hangulati stílusát venné fel

Én ettől egyáltalán nem tartanék. A képi stílus kizárt, eleve a TCW és Rebels is annyira eltérőek e téren, ráadásul az élőszereplős mivolta a Mandonak azért szab olyan korlátokat, ugyanakkor teremt is olyan lehetőségeket, ami miatt markánsan különbözni fognak. Hangulatban pedig azt gondolom, hogy a Rebels már bizonyította, hogy nem kell ilyen jellegű zavaró összemosódástól tartani. A Rebels-be úgy integrálták Ahsoka karakterét, hogy egy pillanatig nem éreztem azt, hogy itt most túlzottan átcsapnánk egy TCW hangulatba. Abszolút megmaradt a Rebels saját stílusa és hangulati elemei, Ahsoka pedig remekül passzolt ebbe.

Sőt, amikor megkaptuk a TCW 7. évadát, akkor ugyan Ahsoka teljesen más lelki állapotban és szituációkban mozgott, mint előtte a sorozatban, érettebb is volt már, ennek ellenére nem volt meg a rebels-es zavaró visszahatás. Szóval oda-vissza irányban sikerült megoldani azt, hogy Ahsoka mindkét helyen feltűnjön, de mindig illeszkedve az adott sorozat hangulatába és stílusába. Szóval szerintem ezzel a Mandoban se lesz gond. Attól már én is jobban tartok hogyan fog kinézni élőben, ill. új hanggal, de remélem minden klappolni fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábban volt arról szó, hogy Mando-t a Halálőrség mentette meg gyermekkorában, holott ez nem feltétlenül igaz. Az a szimbólum, amit mi a Halálőrséggel párosítunk, eredetileg a Vizsla ház szimbóluma (logikus is, hogy Pre Vizsla a saját háza jelképét tette meg az általa irányított Halálőrség címerének). Igaz lehetséges, hogy tényleg ők felelősök a kis Djarin megmentéséért, de az sem kizárható, hogy a megmentői csak egyszerűen a Vizsla házhoz tartoztak, és mivel biztosan tudjuk, hogy a Watch hívei között is vannak Vizslák, így megmagyarázható lenne, hogy Din hogy került közéjük

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Az a szimbólum, amit mi a Halálőrséggel párosítunk, eredetileg a Vizsla ház szimbóluma (logikus is, hogy Pre Vizsla a saját háza jelképét tette meg az általa irányított Halálőrség címerének).

Ez az infó honnan van?

Az elméletet viszont cáfolni látszik az, hogy még sosem láttunk olyat, hogy a Vizsla-ház tagja úgy hordja a jelet, hogy közben nem a Vizsla-klán tagja. A Wren-klán még a Rebels idején is a Vizsla-ház tagjának vallotta magát, de egyáltalán nem viselték a Death Watch szimbólumot. Ugyanígy Pre Vizsla jobb keze (és felteszem, szeretője), Bo-Katan, a Kryze-ház és -klán tagja sem viseli a Death Watch jelét (Night Owl jelvénye van).

Ráadásul, nagyon úgy tűnik, hogy a Vizsla-ház összes tagja egyben a Death Watch tagja is volt. Amikor Sabine elmondja, hogy a ház tagja, a Protektorok azonnal rávágják, hogy ő is Death Watch. Ami bár az esetében nem volt igaz, de még 10+ évvel a mozgalom halála után is elfogadott volt, hogy a Vizsla-ház és a Death Watch egyenlő. Ennek a felfogásnak valahonnét származnia kellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez az infó honnan van?

A Vizsla klán wookiepedia oldala írja, ott pedig az egyik enciklopédiára hivatkoznak.

Pontosabban a klán szimbóluma a stilizált shriek sólyom (ez még Tor Vizsla sisakján is szereplet, pedig az bőven a Death Watch előtt volt), amit Pre vizsla megtett a Death Watch jelképének. A Rebels idejére a klán tagjai lecserélték a szimbólumot egy virágos ágra, de Din gyermekkorában azt a jelet még viselhette a Death Watch és a Vizsla klán is párhuzamosan.

Persze a kettő között lehetett átfedés bőven, de nem elképzelhetetlen, hogy akik megmentették a kicsi Dint, azok nem azért viselték azt a jelet, mert a Halálőrség tagjai voltak, hanem csak a Vizsla ház rég elszakadt, Watch-ban nevelkedett tagjai 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én elfogadom, hogy Obi-Wan a halálakor 57 éves, de azt nem, hogy Obi-Wan és Bo-Katan életkora között emiatt bármilyen összefüggés lenne. Attól, hogy az öreg Ben 57 évesen halt meg, Bo-Katan ugyanabban az évben még lehet 39 vagy akár 37 vagy 49 éves is. Obi-Wan Kenobi életkorából nem lehet Bo-Katan korára következtetni, mivel a két karakter között nincs olyan kapcsolat, aminek hála az egyikből következne a másik.  Hát még azt sem tudjuk, hogy Satine vagy Bo-Katan volt az idősebb. De lehetnek akár ikrek is. Vagy lehet, hogy Korkie apja vagy anyja (még ezt sem tudjuk, hogy ki a titokzatos harmadik testvér) ott van kettejük között, és emiatt Satine és Bo-Katan között tíz év vagy annál is nagyobb a korkülönbség. Azt sem tudjuk, hogy Kenobi mikor járt a Mandalore-on. Lehet, hogy csak egy évvel azelőtt történt minden, hogy irányt mutattak neki a Naboo felé, és 24 évesen hajtott rá a 18 éves királynőre (és ezzel még megmaradtam a magyar jogi keretek között, szóval na, Satine még ennél fiatalabb is lehetett akár), akinek van egy 9 éves húga. Ez sem kizárható abból, amit tudunk.

 

Ezt légyszi tegyük meg érettségi feladatnak :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már nem tudom hányadszorra nézem a részt, de a

- You killed my brother, now im gonna kill your pet-en mindig szakadok. :D

Úgy látszik a quarren ezt tartotta a fair trade-nek. XD :D (azért remélem Mandót elengedte volna utána)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Gondolom már mindent leírtatok

És ha leírtunk (amit kétlek) az se baj. :) Mindig jó, ha hosszú hozzászólásokat lehet olvasni egy-egy adott témában, mint amilyen a tied is. :clap:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.