Ugrás a kommentre

Chapter 11: The Heiress


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

11. fejezet - The Heiress / Az örökösnő

 

epguidem11.jpg

 

Írta: Jon Favreau

Rendezte: Bryce Dallas Howard

 

Helyszín: Trask

 

Szereplők:

Din Djarin - Pedro Pascal

Grogu

Bo-Katan Kryze - Katee Sackhoff

Axe Woves - Simon Kassianides

Koska Reeves - Mercedes Varnado

Gideon moff - Giancarlo Esposito

Birodalmi százados - Titus Welliver

 

Történet

Djarin és Grogu megérkezik a Trask-ra, ahol reményeik szerint végre meglelhetik a keresett mandalore-ikat, hogy információkat szerezhessenek a Jedikről. Ám a beskar páncél túl sok kíváncsi tekintetet vonz, és nem mindegyik barátságos.

 

Concept Art galéria

View post on imgur.com

 

 

Pár kitétel.

 

1. A felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Chapter 11: The Heiress

Hát nehéz mit mondani ez után a rész után. Valami elképesztően jó volt, és alig vártam már egy ilyet, ahol ennyire belecsapunk a fő vonalba - félreértés ne essék imádom mikor "csak" az univerzumépítés megy, itt is a rész elején amikor csak a kikötőt mutatták és a lakosokat, nekem már az is elég volt a boldogsághoz, de aztán történtek még dolgok. :)

 

Na de szépen sorban. A Cresttel való földet érés zseniális lett. Akkorát röhögtem mikor utolsó pillanatban bevágódtak a vízbe, hogy csak na. :D

Majd jött a megható újraegyesülés a békaszülőkkel, de igazából az egész vizi-vízparti város baromi jól nézett ki. Csak ámulok hogy részről részre milyen gépeket, lényeket és városokat hoznak létre.

Nehéz lenne az összes apró poént is megjegyezni, mint a kajában fellelhető polipot amikor a kölyök képébe ugrott, majd Mando atyai beszólását, hogy ne játszon a kajával. :D

Amúgy arra nem számítottam - túlságosan gonosznak állították be a halászt, a nevetéssel meg modorral - hogy el fogja őket árulni. Valahogy túl egyértelműnek tűnt,éééééés mégis. :D Mando azért nem volt a helyzet magaslatán és még úgy is fulladozott, hogy kint volt a feje a vízből. :D

De hát ahogy az előző évad 3. részében úgy itt is a Mandók megjelenése (és leleplezése) úgymond ütős lett. BO KATAN! Picit öregebbnek képzeltem, de amúgy nagyon adta. Úgy örülök hogy megint így össze van kötve a Clone warssal, és amikor a végén még Ashokát is megemlítette, hát az teljes geekgasm volt. :D

A legvégén az akció ahogy a Birodalmiak ellen harcolnak, és ahogy feláldozta volna magát és az egész hajót a főtiszt, hát ilyen hozzáállás kell a győzelemhez. :D picit radikálisnak tűnnek a döntések szempontjából de hát na...hát ez vezet győzelemre :D

Huhh alig várom hogy újranézzem.

9/10

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oh my Jesus! És meglépték, amikor elősször megjelent Bo Katan, hát az valami hihetetlen volt, a zene a harc alatt. Minden, a helyszín a hangulat a sztori, az apró utalások, Mando és Katan ideológiájának szembeállítása, és a végén Ahsoka említése! Most oda meg vissza vagyok a rész minden egyes percétől! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tartottam korábban kicsit tőle, hogy az animációs szereplők, akiket már megszoktunk valahogy abban a formában miként festenek majd élőszereplősre átültetve... ezek után már nincs bennem félelem. Bo-Katan fantasztikus volt Katee Sackhoff megformálásában, azt hiszem jobbat el se tudnék képzelni ennél, ha Ahsoka is így sikerül majd, akkor tökéletes lesz. A rész maga zseniális volt, ha lesz időm írok ide bővebben is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Dzséjt írta:

Lehet, hogy a sokat emlegetett Great Purge nem is történt meg, hanem ez csak egy mese, amit a Birodalom azért talált ki, hogy újra megossza a mandikat? :hmm:

Az tuti hogy megtörtént, mivel Katan maga mondja hogy harcolt a Purge-ben. Ezután elég nagy hazugság lenne azt mondani, hogy ja az megse történt. Itt maximum a különböző szájhagyományon terjedő változatoktól akarja távol tartani Mandot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Iqvi írta:

Az tuti hogy megtörtént, mivel Katan maga mondja hogy harcolt a Purge-ben. Ezután elég nagy hazugság lenne azt mondani, hogy ja az megse történt. Itt maximum a különböző szájhagyományon terjedő változatoktól akarja távol tartani Mandot.

Uh, igazad van. Valamiért azt a mondatot automatikus a mandalore-i ostromra vonatkoztattam. :oops:

Viszont itt mond még valami érdekeset Bo-Katan: ő az utolsó a vérvonalán. Ezek szerint Korkie Kryze meghalt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fantasztikus rész volt, csóró Mando páncélját majd minden epizódban el akarták szedni, aztán még csak az évad 3. részénél járunk :D Úgy vadásznak rájuk a páncél miatt mint valami ritka állatra a prémje miatt. Ami valahol tök szomorú, hogy egy ilyen nép ide jutott.

 

A lépegetős daru elég menő volt, a Mon Cala fickó meg nem nagyon volt idegbajos amikor a Crest megadta magát és belezuhant a vízbe.

 

Baby Yodánál meg visszanyalt a fagyi, most az étel akarta őt megenni :D 

 

Nem igazán szoktam figyelni a zenékre egyébként, de ebben a részben nagyon patent volt a harcok alatt

 

A látványvilágra továbbra se lehet panasz, tényleg nagyon mozi minőség az egész, a Gozanti hajtóműcsóváján is látszott hogy nem spórolnak a pénzzel.

 

Az FPS nézetet ki kell emeljem, mikor a végén a kis vizilény szemszögéből láttuk BY-t az nagyon fain volt. Meg persze amikor a hajón harcoltak a hőérzékelős nézet is ott volt a szeren. Úgy tűnik most már ilyenekkel is többször operálnak, amit nem nagyon bánok őszintén szólva :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, második nézés után, kicsit összeszedettebben. Ezután a rész után már semmi kétség, hogy mi is a Mandalorian sorozat valójában. Már nem csak szimplán a legerősebb ragasztószalag az OT és az ST közt, hanem egy szilárd alap és iránymutató, ami meghatározhatja az elkövetkezendő egyéb történeteket ebben az érában, sőt még in-universe a távoli jövőben is, sőt még a múltban is. Ez az epizod szinte hihetetlen sok dolgot adott a Lore-hoz, elég a Children of Whatch-ra gondolni, vagy Gideon Birodalmi maradványára. Na de maga a rész, az milyen is volt? Hát olyan hogy az ember oda meg vissza lesz tőle. Az indítás nagyon jó, a megtépázott Crest besiklik a Kol Iben képébe, ahol kék idillként megjelenik a Trask. A bolygó újabb egyedi világgal bővítette az SW világát, hiszen ilyen nagy Mon Cala és Quarren kolóniát még nem láttunk. Az egyetlen dolog amit innen hiányoltam az az, hogyha már az előző részben említették, hogy ez a hold Frog Lady fajának lakható, hogy nagyon kevés frog lady fajú szereplő volt. Konkrétan a párján kívül más nagyon nem is volt. De az egymásratalálásuk nagyon emocionálisra sikeredett. Hát, Sasha Banks karakteréből még mindig relytéjt akarnak csinálni, mert a részben annyit volt mint a trailerben. De majd az elkövetkező részekben hátha. Nade az epizód még bese indult igazán, Mando információért cserébe betér egy kocsmába, ahol az egyik quarren felajánlja neki hogy a hajójával elviszi a Mandókhoz. Na ezért a nagy mocskos átb@szásért meg is kapták amit kellett. Bo Katanék belépője a zenével és az akcióval együtt fenomenálisra sikeredett. Ha valaki tudja a track címét ami a harc alatt megy, ne tartsa magában.:D Ezután jön egy betekintés a Mando ideológiába, mert amikor Katanék leveszik a sisakukat Mando egyből felpattan kirántott pisztollyal, mert nem hiszi el róluk hogy igazi Mandalorik. Ez pedig amiatt van, mert őt egy még a Deat Watchnál is radikálisabb konzervatív csoport nevelte fel! Fenomenális adalék a Mandaloriak kultúrájához. Az ezutánni akció a Gozantin látvány tekintetében felteszi a koronát az epizódra. Itt megint megmutatkozik a Birodalmi inkompetencia, elősször akkor amikor a rohamosztagos tíz behatolóról beszél, de a biztonsági tiszt csak négy életjelet lát. Ezután meg a raktér irányítóban ejtik őket csapdába, hát az a tiszt se volt kompetensebb, pórul is jártak. Ami itt feltűnt, mintha újfajta Birodalmi fegyvereket is láttunk volna. Hasonlítottak ahhoz ami az első évad harmadik részében is volt. Ez, és a flotta említése alapján két opciót tartok valószínűbek, A, Gideon az ER-nek dolgozik, ahogy nagyjából minden Birodalmi akit a sorozatbam láttunk, in-universe ez tűnik reálisnak, B, Gideon saját frakciót vezet, ez sztori szinten érdekesebb lenne, de a nagy egészhez sokat nem adna hozzá. Na és ami a rész végét illeti, hát csak beleírták Ahsokát, remélem a jövőheti részben már benne lesz. De hogy a Gyerekkel ezután mi lesz az jó kérdés, hiszen a trailerben a Nevarron már újra Din Djarinnal látjuk, azt meg azért nemhiszem hogy beraknának egy újabb kitérőt. Bár a Crest állapotát elnézve még elképzelhető, de ennek mégse örülnék annyira. Még Baby Yodához, szegénynek ez a rész volt a saját Birodalom Visszavágja, valami mindig meg akarta enni. A végén már sok is volt. 10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Iqvi írta:

Na, második nézés után, kicsit összeszedettebben. Ezután a rész után már semmi kétség, hogy mi is a Mandalorian sorozat valójában. Már nem csak szimplán a legerősebb ragasztószalag az OT és az ST közt, hanem egy szilárd alap és iránymutató, ami meghatározhatja az elkövetkezendő egyéb történeteket ebben az érában, sőt még in-universe a távoli jövőben is, sőt még a múltban is.

Igen, ez itt most nagyon látszott. Elképzelni is hihetetlen. :D És még mi jöhet még? Bele se merek gondolni.

5 perccel korábban, Iqvi írta:

Hát, Sasha Banks karakteréből még mindig relytéjt akarnak csinálni, mert a részben annyit volt mint a trailerben. De majd az elkövetkező részekben hátha.

Nem ő volt Koska? :D

6 perccel korábban, Iqvi írta:

Na és ami a rész végét illeti, hát csak beleírták Ahsokát, remélem a jövőheti részben már benne lesz. De hogy a Gyerekkel ezután mi lesz az jó kérdés, hiszen a trailerben a Nevarron már újra Din Djarinnal látjuk, azt meg azért nemhiszem hogy beraknának egy újabb kitérőt. Bár a Crest állapotát elnézve még elképzelhető, de ennek mégse örülnék annyira.

Filoni rendezte (és írta) az 5. részt. Kizárt, hogy majd pont nem ő fogja rendezni a karaktere debütálását. A jövő heti részt Carl Weathers rendezte. És bizony, valszeg a hajó megjavításáért indul vissza a Nevarrora. :)

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Viszont itt mond még valami érdekeset Bo-Katan: ő az utolsó a vérvonalán. Ezek szerint Korkie Kryze meghalt.

Mondjuk őt már jó ideje nem láttuk. Lehet már a Rebels idején se élt. :hmm:

 

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Valójában Baby Yodát sem sikerült eltitkolni, mert már a sorozat megjelenése előtt keringtek olyan hírek, hogy lesz benne egy kicsi Yoda.

Tudtommal csak annyi derült ki, hogy megfogunk tudni valamit Yoda fajáról és hogy a Mandi egy gyermeket kell, hogy védelmezzen. De a gyermekről nem tudtuk, hogy Yoda kicsi mása lesz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Iqvi írta:

Az ezutánni akció a Gozantin látvány tekintetében felteszi a koronát az epizódra. Itt megint megmutatkozik a Birodalmi inkompetencia, elősször akkor amikor a rohamosztagos tíz behatolóról beszél, de a biztonsági tiszt csak négy életjelet lát. 

 

Szerintem itt inkább azért mondta ezt, mert olyan gyorsan hullottak körülötte az emberek, hogy a tippje szerint biztos kellett hozzá legalább 10 behatoló. Gondolom nem tudta jól megfigyelni először, hogy hányan vannak. De mikor kiderült hogy Mandaloriak akkor hamar megértették a hullás okát :D 

 

3 perccel korábban, Iqvi írta:

 

Na és ami a rész végét illeti, hát csak beleírták Ahsokát, remélem a jövőheti részben már benne lesz. De hogy a Gyerekkel ezután mi lesz az jó kérdés, hiszen a trailerben a Nevarron már újra Din Djarinnal látjuk, azt meg azért nemhiszem hogy beraknának egy újabb kitérőt. Bár a Crest állapotát elnézve még elképzelhető, de ennek mégse örülnék annyira. 

 

Szerintem Ahsokára még várni kell egy kicsit, Bobára is azt hittük, hogy majd a következő részben lesz vele foglalkozva aztán totál más irányba mentek el. Szerintem itt se lesz másképp. Az is lehet csak az évad végére találkoznak össze. Az mondjuk egy szép évadvég lenne, amikor Mando az őt üldöző Gideonnal összetalálkozik Ahsokaval, akik aztán letolnak egy fénykardpárbajt :D Mernék rá fogadni, hogy ez tényleg így is lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy Gideon tisztára birodalmi. Ugye eddig azt hittük, hogy ha nála van a sötétkard, akkor Bo-Katan már nem él. Erre fel Bo vissza akarja szerezni. Ergo Gideon bátyánk piszkos módszerekkel jutott hozzá. Egyem a drága szívét. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Iqvi írta:

Nemtudom, Koska arcát ennyire nem figyeltem meg, de nem igazán volt hasonlóság.

 

49 perccel korábban, Bence1997 írta:

Nem ő volt Koska? :D

De, a köpenyes alak, aki Mandót leste, az Koska, akit Mercedes Justine Kaestner-Varnado, alias Sasha Banks alakít, de a stáblistán csak Mercedes Varnadóként szerepelt. Valószínűleg ő szólt Bo-Katannak, hogy egy mandi van a kikötőben.

 

59 perccel korábban, Iqvi írta:

Ami itt feltűnt, mintha újfajta Birodalmi fegyvereket is láttunk volna. Hasonlítottak ahhoz ami az első évad harmadik részében is volt.

Valójában az is elég régi fegyver, mint a hagyományos E-11. Mind az első évadban, mind ebben az epizódban E-22-esek vannak, ezt a fegyvert a Rogue One-ban láthattuk először (a parti katonáknál van ilyet), de már a Solo idején is használták a mimbani csata alatt a birodalmi gyalogosok.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Iqvi írta:

Nemtudom, Koska arcát ennyire nem figyeltem meg, de nem igazán volt hasonlóság.

Annyira nem volt hasonlóság,hogy Koska személyében Sasha Banksot tisztelhetjük.Sok sikert kivánok neki,legyen annyira sikeres a filmezés területén,mint Dwayne Johnson.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Dzséjt írta:

De, a köpenyes alak, aki Mandót leste, az Koska, akit Mercedes Justine Kaestner-Varnado, alias Sasha Banks alakít, de a stáblistán csak Mercedes Varnadóként szerepelt. Valószínűleg ő szólt Bo-Katannak, hogy egy mandi van a kikötőben.

Akkor jól sejtettem. :D

26 perccel korábban, Whill írta:

Kár, hogy ilyen rövid volt ez a rész, mert ismét nagyon jó volt, bár nálam továbbra is a második évad első része viszi a prímet. Remélem, a jövő héten már láthatjuk Ahsokát. :)

Nekem a Chapter 8, Chapter 9 és ez ott van a dobogón, hogy milyen sorrendben, nos, azt még nem döntöttem el. :P

Amúgy ha minden igaz, akkor Ahsoka vagy a következő rész végén fog megjelenni - cliffhanger gyanánt - vagy az 5. részben fogunk vele találkozni. Voksomat utóbbira teszem, de nem zárom ki előbbi lehetőségét se. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, hát ez a rész überbrutál lett. A látványvilág vmi egészen fantasztikus, itt aztán tényleg nem spórolnak semmivel. Nemcsak abban látszik, amit képernyőre is visznek, hanem abban is, hogy milyen kevés dolog van, amit nem jelenítenek meg. Azaz nem szegényes a környezet, bevállalnak látványos jeleneteket, díszleteket, a főbb elemek (pl. páncélok) pedig nagyon részletgazdagok.

 

Bo Katan érkezett Saw után, mint animációs gyökerű karakter, aki élőszereplős alkotásban is feltűnik, ééééééés: felkészül Ahsoka Tano. Furcsa, hogy már itt megemlítik név szerint, miközben erre nem lett volna feltétlenül szükség. Persze nagyon gyanús lett volna amúgy is, hogy róla van szó, mint jedi, de húzhatták volna még az ilyen szintű leleplezést. Azt most még nem tudom, hogy ez azt vetíti előre, hogy rögtön a következő részben feltűnik, vagy pedig csak később. Én nagyon remélem, hogy nem lesznek olyan kis genyók, hogy a 12-sben meg se jelenjen. Felőlem az is elég, ha a végén feltűnik, aztán majd a 13-asban foglalkoznak vele bővebben, csak lássam már. :P 

Katan kisasszonyra visszatérve, a színésznő külsőre jó választás, a páncél és egyéb dolgok pedig remekül sikerültek. Maga a színészi játék nekem egy picit fura volt, mintha az arcával a természetesnél erősebben próbált volna játszani Ketee, de megvolt a maga bája. Nemcsak a karakter feltűnése és az akciójelenetei zsenik, hanem ahogy rögtön kibukik a különbség Djarin és közte. Ezzel egy rég feltett kérdésre kaptuk meg a választ. A Mandalore sorsáról is elejtettek pár elgondolkodtató infót. Az pedig nagyon tetszett, ahogy először még csak gúnyosan dobja be a "This is the way" frázist, miután átverte Djarint, a végén viszont már őszintén és tisztelettel.

 

A békapárost jópofa volt látni, nem tudom minden nőstény és hím különböző színű-e, illetve csak ilyesmi színek játszanak-e náluk. Az ötletes volt, hogy BY-t náluk hagyta Mando, aztán ki is keltek tojglik. Talán itt már tényleg nem akarta megenni őket. :D A végére már elég jól ki is jött a vendéglátóival. Djarin még azért odaszólt, hogy nem kell neki másik kiskedvenc. :D

Azért a quarrenek és mon calák egy bolygón történő feltűnése is egyfajta utalás a TCW-ra, főképp, hogy itt is megmaradtak a szerepek. A quarrenek szemétládák, a mon calák meg jóarcok. Djarinnak nehezére eshet eldönteni, hogy most akkor a páncélja vagy Baby Yoda miatt van-e nagyobb veszélyben, de most már duplán céltábla. Bár lassan felhagyhatnának ezzel a motívummal, mert kezd olyanná válni, mint a Rebels-ben az ellopott rohamosztagos páncél. :) 

 

A Birodalom maradványai is feltűntek, Gideon is előkerült megint. Különösen tetszett, hogy Bo Katan rögtön a Sötétkard miatt került képbe, és kisvártatva láttuk annak tulaját a másik oldalon. Így kell ezt, nem cicázni, rögtön belecsapni a közepébe. A hölgyemény említette is, hogy szüksége van a fegyverre Mandalore felemelkedéséhez, tudjuk mekkora jelentősége van ennek a kultúrájukban. Ez azt is előrevetíti, hogy akár Mandalore egységesítéséről és a Birodalom romjaival történő megütközésükről is szólat majd később a fáma. Djarin és Bo Katan közt már ott egy kapocs. Jön Ahsoka, nagyon remélem, így jön Sabine is. :P 

Amúgy, hogy ezek a birodalmiak még mindig mekkora madarak. Az még nálam nem erre utalt, amikor legalább 10 fős támadósereget vizionálnak a kommlinken, elvégre a pusztítás mértékéből és az előrehaladás tempójából ítélve szerencsétlenek nem tudtak másra gondolni. De amikor a "raktáros" büszkén jelenti, hogy az irányítópanelnél csapdába ejtették a mandokat... az az arc, amikor a másik díszpintynek leesik a tantusz. Mint az Ep.8 elején látott jelenet. :D De az se volt semmi, ahogy a két pilóta viselkedett. Az egyik szerintem konkrétan legalább 3x maga alá rottyantott, a másik meg pókerarccal ült végig. Aztán persze kegyetlen végük lett, itt már nem volt különbség.

Merész motívum volt, nemcsak Gideon parancsa, de ahogy azt végre is hajtotta a kapitány. Kaptunk egy kis ciánkapszulás kikacsintást is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rész elején azt vártam - sejtvén hogy találkozunk más mandaloriakal - hogy üssön nagyot, és hogy egyértelműen legyen jobb mint az évad eddigi két része. Megtette. (Számomra legalábbis.) 

Örültem Bo Katannak, de mondhattak volna több Infót a népükkel kapcsolatban. És - remélem nem húzzák el - jövőhéten végre debütál Ahsoka Tano is, a Star Wars egy élőképes szegmensében. Még nem vártam úgy részt a sorozatban mint a jövőhetit. 

 

57 perccel korábban, pb69 írta:

Merész motívum volt, nemcsak Gideon parancsa, de ahogy azt végre is hajtotta a kapitány. Kaptunk egy kis ciánkapszulás kikacsintást is.

 

 

Ez volt az ostrom legjobb része. Ebből látszik hogy az igazi fanatikusok maradtak a Birodalom mellet. Ők a legveszélyesebbek, de valahol tisztelni is lehet őket, mert tényleg hittek a Birodalomban, ellenben azokkal akik a saját érvényesülésük miatt álltak az uralkodó mellé. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tökéletesen elég volt ez a 33 perc is :D az előttem lévők már sok elmondtak a részről, csak ismételni tudnám őket :) nekem a sorozat második legjobb része az első évadzáró után.

 

És ezzel gyakorlatilag az összes pletykát igazoltnak tekinthetjük, talán csak egy van még, ami nem ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel a résszel szerintem még a sorozat "esetleges" főszálát is megemlíthették. Nevezetesen Mandalore visszaszerzését. Érzésem szerint fogjuk mi még látni Bo Katant és bandáját. BY Jedikhez való küldése valószínűleg ebben az évadban lefog menni Ahsoka révén, ezek után meg ugye jöhet a kérdés, hogy hogyan tovább? Nos, látni, hogy már ebben az évadban is bőven megágyaznak Din karakterének, úgy értem, hogy Cobb Vanth után már Bo Katant is sisak nélkül látta - igaz, Cobb nem Mandalore -i, de szerintem ő is valamelyest hozzátesz majd ehhez az egészhez - és valószínűleg az egész sorozat lehet oda fog kifutni, hogy Din kilépve az árnyékból (This is the way banda) igazi Mandivá válik, miközben a Mandik egyesülnek. Lehet, most bilibe lóg a kezem, majd meglátjuk, hogy befog e következni. :D

 

1 órával korábban, Yoda József írta:

talán csak egy van még, ami nem

+

Spoiler

Sabine, ő is kérdéses, hogy felfog -e tűnni. Bár ha még mindig Ahsokával van, akkor láthatjuk. Kíváncsi vagyok, hogy ki alakítja majd. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 10. 01. - 13:19, Bomarr írta:

Az egyelőre nem világos hogy a mandaloriak miért vannak még mindig szétszoródva a galaxisban de szerintem a sorozat végén visszafoglalják Mandalore-t.

Ebben az október elsejei tippemben egyre biztosabb vagyok ;) Bővebben majd később írok a részről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Bomarr írta:

Bővebben majd később írok a részről.

Ezt el is várom! Ne feledje... :P 

 

Egyelőre annyit, hogy már kétszer láttam és oda meg vissza vagyok én is tőle! Fantasztikus érzés amikor a Star Wars kör bezárul és minden formátum összeér. Bo-Kata zseniális volt, de a többiek is. Később én is jövök egy bővebb értékeléssel, de még meg kell néznem újra. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szuper ütős tizenegyedik fejezetet kaptunk. Rengeteg dolog bejött belőle. :cool::rock:

Egyedül azzal van bajom hogy Katan sisakja az eltávolításkor a Vader sisak felsőrészének installálásának sípolását (a RotS-ben hosszabban szól) nyomja. Nem érzem azt a hangot oda illőnek.

 

 

9 órával ezelőtt, kudar írta:

Nehéz lenne az összes apró poént is megjegyezni, mint a kajában fellelhető polipot amikor a kölyök képébe ugrott, majd Mando atyai beszólását, hogy ne játszon a kajával. :D

 

Annál a jelenetnél arra gondoltam hogy inkább a kaja játszik a gyerkőccel. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, csoli1138 írta:

@Dzséjt Ha már Luke, megihlettél, akkor lehetne BY  Luke mester tucat tanoncának egyike? 

Bár nekem is eszembe jutott ez a lehetőség, sajnos igen valószínűtlen, hogy ilyen irányba mozdulna el a sztori. Egyrészt, Luke első tanítványa Ben Solo volt, és őt csak hat évvel ezután fogja elkezdeni tanítani, és Bent is évekig tanította, mire újabb tanítványokat fogadott. Másrészt, a többi tanítványt is láthattuk már (a képen nem szerepel Ben és három másik tanítvány, azaz Voe, Tai és Hennix):

qOmowtY.jpg

 

Bár nincs teljesen kizárva, hogy köztük legyen, elvégre nincs meg a teljes tucat, ha szó szerint vesszük Luke szavát és nem úgy, hogy egy megkeseredett öregember elnagyolva mesél el egy sztorit, amiben részben amúgy is hazudik, akkor ott lehet valahol békára vadászva. De én kétlem. Eleve, nem biztos, hogy örülnének annak a népek, ha Baby Yoda sorsa nyílegyenesen a halálba vezetne. Mert hát tudjuk, mi lett Luke tanítványainak a sorsa. Ha Baby Yoda ott lenne, akkor 19 év múlva meghal. Ez egy 900 évet is megérő teremtménynél, ami sok szempontból lehetne kapcsolódási pont a jövőben játszódó SW-k tekintetében is, kicsit durva húzás lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.